2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu
2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2024/25 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

kartalizma190399, hasankale, kartal meriç, İsmail Özyurt, admsngl898, CemMert, mayguntr, Yancos, blackeagle35, murat, Renton, ergin, NioHH, BlackEagle16, Gökhan Kurt, underworld, Mehmet57, Cihan1903, Monza, qp 383, uğur07, ulumemo ve 134 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 49652 defa] 2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi Samet Demir

Gelirken oğlunuda yanında getirsin 😁
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Gün geçtikçe y.d dönemine dönmeye devam ediyoruz.

Kupalar için sevmedik seni...
sahada kaybetsekte bla bla....
Niye sahada kazanamadık diye düşüneceğimize diğer şeylerle övünmeye başladığımız her an eskisi gibi çamura daha da batmaya başlarız.

Çevrimiçi Talisca1903

Şampiyonluğa oynayan ligin en büyük takımına sistem cart curt diye küme düşürmüş adamı futbol aklı yapmaya başladığımızda dibi de görecektik
Ucuz Scout transferi yapıp satacak borcu düşürecektik düştü mü
Yapılacak tek şey var en iyi oyuncuları alacaksın yaşlı genç felan dinlemeden sakatlık geçmişi olmayan takımının gediklisi adamları alacaksın o yetişeşecek bu gelişecek demeye devam edersek seneye de 10. Haftadan bırakırız ligi

Bu sene içinde satabildiğimiz her adamı satalım söylenildiği gibi paralar veriliyorsa Muçi Musrati dahil
Yeni bir beyaz sayfa açıp bu seneyi camianın zihninden silelim

Ben bu sene oynayan adamlardan Gedson hariç kimseye güvenip seneye yola çıkmam pas hatası yapıyormuş felan anlamam sahada Beşiktaş’ta oynadığının farkında olan tek adam Necip ile birlikte salmaz ciddiyetini bozmaz cansiparane savaşıyor çocuk her maç
Tek derby alamadı ruhsuzlar ayrıca gramda savaşmadılar böyle bir oyuncu topluluğu hiçbir dönemde olmadı hatırlamıyorum ben
[ Son Düzenleme: 28 Nisan 2024, 17:57:15 Talisca1903 ]

Çevrimiçi levitate

Şampiyonluğa oynayan ligin en büyük takımına sistem cart curt diye küme düşürmüş adamı futbol aklı yapmaya başladığımızda dibi de görecektik
Ucuz Scout transferi yapıp satacak borcu düşürecektik düştü mü
Yapılacak tek şey var en iyi oyuncuları alacaksın yaşlı genç felan dinlemeden sakatlık geçmişi olmayan takımının gediklisi adamları alacaksın o yetişeşecek bu gelişecek demeye devam edersek seneye de 10. Haftadan bırakırız ligi

Bu sene içinde satabildiğimiz her adamı satalım söylenildiği gibi paralar veriliyorsa Muçi Musrati dahil
Yeni bir beyaz sayfa açıp bu seneyi camianın zihninden silelim

Ben bu sene oynayan adamlardan Gedson hariç kimseye güvenip seneye yola çıkmam pas hatası yapıyormuş felan anlamam sahada Beşiktaş’ta oynadığının farkında olan tek adam Necip ile birlikte salmaz ciddiyetini bozmaz cansiparane savaşıyor çocuk her maç
Tek derby alamadı ruhsuzlar ayrıca gramda savaşmadılar böyle bir oyuncu topluluğu hiçbir dönemde olmadı hatırlamıyorum ben

abi scouting var scouting var cknın yaptığı hiç öyle değildi hatta scouting bile yoktu

aldırdığı adamların hiçbiri "vay be nerden buldular bunu" dedirtecek birileri değildi, zamanında 3 aylık s sport hediye edilmiş birisinin premier lig fantezilerine kurban olduk
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Talisca1903

abi scouting var scouting var cknın yaptığı hiç öyle değildi hatta scouting bile yoktu

aldırdığı adamların hiçbiri "vay be nerden buldular bunu" dedirtecek birileri değildi, zamanında 3 aylık s sport hediye edilmiş birisinin premier lig fantezilerine kurban olduk
hiç scouting felan bakmadan en iyilerini alacaksın bak bakalım her şey nasıl düzeliyor
Böyle bir oyuncu grubu bir daha bir araya gelemez

Çevrimiçi Necmi

Gs 2sezon önce küme düşmemeye oynarken kerem parladı. Barış alper’de keza öyle. Çöp kadroyla çöp olmadılar. Keza semih’de öyle.. bu örnekler varken ben ghezzal, abou yada cenk yerine mustafa, cinemre yada yakup arda izlemek istiyorum ve bu çok doğal. Sene sonu gidecek, kafada bitirmiş hatta futbolu unutmuş adamlar oynamasın ya bu kadar mı çok şey istiyor taraftar? Nihat’da çöp kadrodan parladı. Parlayan parlar dostum..
birincisi onlar futbolu falan unutmadı seneye gittikleri takımda oynadıklarında görürsün burda ihanet ediyorlar takıma arada fark var ihanet dışında kullanılacak her kelime onların suçunu yumuşatır yönetim hocalar bir yere kadardır o sorunların hepsi sahada abunun cenkin doksan dakikada topla üç dört kez temasını açıklamaz şurda bu yaşta ben çıksam sahaya onlardan kat kat fazla topla buluşurum
Ben bile çıksam onlardan daha iyi olurum dediğime göre genç oyuncular elbette oynatılır ama benim çekincem şu berbat kadroda hırpalanmaları şurda o kadar kolay harcanırlarki herkes senin gibi hoşgörülü olamaz semih oynatılmamalu dediğimde genç düşmanı oldum şimdi dürüstce bak olaya oynaması doğrumuydu şu an değer kazanmıyor tersine kaybediyor yetenekli oyuncu iyi kadroda kendini gösterir iyi kadroda hata yapsada telöre edilmesi göze gelmemesi daha kolaydır şurda üç beş maç şu onursuzları izlememek için genç oyuncuyu neden harcayayım zaten yaşayacağımız herşeyi yaşattılar bize üçbeş maç daha kötü ne yaşatabilirlerki ha yaşatırlarda dua edelim hala karakter koyan oyuncularımız varda başımızı eğdirecek sonuçları yaşamıyoruz

Çevrimiçi Necmi

Gün geçtikçe y.d dönemine dönmeye devam ediyoruz.

Kupalar için sevmedik seni...
sahada kaybetsekte bla bla....
Niye sahada kazanamadık diye düşüneceğimize diğer şeylerle övünmeye başladığımız her an eskisi gibi çamura daha da batmaya başlarız.
takıma etki açısından en kötü taraftar beşiktaş taraftarıdır işleri güçleri kendi şovlarını yapmaktır gol atarsın gol yersin ama şovlarını kesip gole sevinmez yada üzülmezler şovlarını kesmeden devam ederler birde rakibe baskı yapmaya çalışanlarada baskı uygularlar hakem taraftardan neden etkilensinki sahada değiliz kendi sahnemizde kendi tiyatromuzu oynuyoruz

Çevrimiçi Samet Demir

Yıldız transferimiz hayırlı olsun.
Evine hoşgeldin kante 😁😁
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi sEuL

benim eleştirdiğim semih değil hala bunu anlayamadınız ben semihi burda birçok kişinin adını bile bilmediği zamandan beri takip ediyorum asıl golcü bu değildi önünde oyuncu vardı ben a takıma semih gelmeli diyordum öylede oldu tabi avrupada 17 yaşındaki oyuncular canına okur çünkü alt yapıda eğitim alıp öğrenerek çıkıyorlar benim eleştirdiğim şu rezil alt yapımız her beşiktaşda oynayan oyuncuyu sanki eğitmenmiş gibi para kazansın diye getirip alt yapıya kıyuyarlat bizim alt yapı eski oyuncuların ekmek kapısı hiç bir şey öğretmiyorlar yetenek tüketiyorlar sadece sen alt yapı maçlarını izledinmi çocuklar sırf yetenekleriyle oynuyor sonra gelince a takıma o yetenek burda işe yaramıyor ne durdukları yeri biliyorlar nede sahada ne yapacaklarını biliyorlar çevrelerinde arkadaşları yok profesyonel oyuncular var
Siz diyorsunuzki hiç birşey öğrenmemiş sokak futbolu oynayan bu çocukları alıp taraftarın önüne profesyonellerin içine atıp yok edelim bende yıllardır diyorumki alt yapıyı bu işden anlayan profesyonellere bırakın şu çocuklar daha kayıp değil iki yıl en azından eğitim alsınlar hiç düşünüyormusunuz yurt dışına gönderdiğimiz genç oyuncular bumerang gibi geri dönüyor sizin yere göğe sığdıramadığınız adamları denemiyorlar bile geri postalıyorlar semihinde başına o gelecek bu sene satılırsa eğer
Siz hayal dünyasında yaşıyorsunuz tekrar ediyorum beşiktaş a takımı futbolcu yetiştirme yeri değildi futbolcu alt yapıda yetişir burası profesyonel dünya beşiktaşta yarışmacı kulüp genç oyuncunun eksikliklerine ne yanındaki profesyonel oyuncu katlanır nede takımın başındaki hoca hepsi profesyonel öncelikleri kendi kariyeri kanat yaptığı asisti gole çevirecek forvet ister stoper arkasında güveneceği kaleci ister birinin yetersizliği bütün takımın yetersizliğidir burda sizin demenizle olmuyor bak iki mağlubiyet alındığında ne hoca kalıyor ne oyuncu oyuncunun değeride bitiyor bir sonraki kontratlarının düşüşü demektir
Siz bu değersiz oyunculardan kurulu takımda gençlerin yıldız olacağını sanıyorsunuz sadece yok olurlar semih milli takımdan gönderildi diye ateş püskürüyorsunuzda hoca antrenmanda bu seviyeye hazır olmadığını gördü gönderdi bu gerçeği neden kabul etmiyorsunuz devre arası satılsa daha değerli olurdu o zamandan bu zamana yokları oynuyor kimse farkında değil beşiktaş profesyonel kulüpde taraftarı profesyonel kulüp taraftarı değil olsa hala şenol sergen peşinde koşmaz antrenörlüğün a sını bilmeyen biri geçen hafta içerde ankaragücünü yendi diye beşiktaş hocalığına layık görmez inanamıyorum şu rezil takımı yaratan hocayı takımın başına getirmek için çabalayanlar var
Hayalle yaşıyorlar tutturmuşlar maf takımını kimse sorsan o takımda kaç futbolcunun alt yapıdan geldiğini bilmez metini feyyazı alt yapı sanıyorlar o takım üstelik avrupada son derece başarısızdı
Bizim alt yapıdan yetiştirdiğimiz yıldız diyebileceğimiz sadece iki oyuncu var nihat ve sergen başkada yok

Ya agabey sende ne emmeye ne seye geliyorsun. Once Mustafa ezilir falan diyorsun (ki fizik olarak Semih'ten asagi kalir yani yok ustune cocukta boy posta var) sonra konuyu degistirip alt yapi hocalarindan dem vurup cocuklarin bireysel yeteneklere dayali oynadigini yaziyorsun.

Tartisgimiz lig hangi lig allasen? Gorende PL'den Liverpool taraftar forumu sanacak.

"Siz diyorsunuzki hiç birşey öğrenmemiş sokak futbolu oynayan bu çocukları alıp taraftarın önüne profesyonellerin içine atıp yok edelim bende yıllardır diyorumki alt yapıyı bu işden anlayan profesyonellere bırakın şu çocuklar daha kayıp değil iki yıl en azından eğitim alsınlar hiç düşünüyormusunuz yurt dışına gönderdiğimiz genç oyuncular bumerang gibi geri dönüyor sizin yere göğe sığdıramadığınız adamları denemiyorlar bile geri postalıyorlar semihinde başına o gelecek bu sene satılırsa eğer"

Biz diyoruz ki - bu sene de degilse daha hangi sene? Semih'i takima monte edip yok mu ettik mesela? Mustafa'yi Ege'yi Enes'i surekli olarak her mac son 30 dakika denemis olsaydik cok mu sey kaybedecektik? Kendin yaziyorsun her mac basliginda aaa Abou/Cenk oynuyormuymus, ben ayagina top geldigini gormedim diye. Ayagina top gelmeden maci bitiren bu bitiklerin yerine su genc cocuklardan bir ikisi oynasa ne kaybedecegiz?

Yok bilmem sokak futbolu mokak furbolu yazmissin, bizim ligde sokak futbolunu bile oynayamayan takimlar var. Al sana Fb, yok bilmem ucan kacan Avrupa'da kupa kazanacak sozde Fener iki pas yapmaktan aciz oldugumuz bir macta bizi bile zar zor yeniyor. Sokak futbolu oynadigini ima ettigin cocuklar bu klube para kazandirdi hic olmazsa. Bahsettigin bu diger "profesyoneller" maca cikmamak icin takla atiyor her hafta yada maclar seylerinde degil. Sokak futbolu oynayan ve ust uste 5 mac oynatmadigin Ridvan'dan $4M uzerinde gelirin var, ayni sekilde yine 5 mac ust uste oynatamadigin Emirhan'dan bi $4M daha gelirin var, senin 3 mac ust uste oynatamadigin ve kadro disi biraktigin Serdar'dan $2.5M euro gelirin var. Sans verdigin Semih icin $20M eurolar konusuluyor - yani bu sokak futbolculari olmasa klubun kasasina parada girmeyecek.

"Siz hayal dünyasında yaşıyorsunuz tekrar ediyorum beşiktaş a takımı futbolcu yetiştirme yeri değildi futbolcu alt yapıda yetişir burası profesyonel dünya beşiktaşta yarışmacı kulüp genç oyuncunun eksikliklerine ne yanındaki profesyonel oyuncu katlanır nede takımın başındaki hoca hepsi profesyonel öncelikleri kendi kariyeri kanat yaptığı asisti gole çevirecek forvet ister stoper arkasında güveneceği kaleci ister birinin yetersizliği bütün takımın yetersizliğidir burda sizin demenizle olmuyor bak iki mağlubiyet alındığında ne hoca kalıyor ne oyuncu oyuncunun değeride bitiyor bir sonraki kontratlarının düşüşü demektir"

Hayal dunyasinda yasayan belki de sensin. Hangi "profesyonellerden" bahsediyorsun agabey? Takimi her firsatta satan Abou mu'dan mi? Mac secen Cenk'ten mi? Aman isliklanmayayim diye sakatlik numarasi yapan Onur/Umut yada isliklanmayayim diye cekinen diger yabanci oyunculardan mi? Iki maglubiyet alindiginda oyuncunun degeri dusuyormus - bundan oyuncularin haberi var mi? Sene basindan beri ayni oyuncular oynuyor cunku, her hafta sahada sokak degil magara futbolu bile oynanmiyor bu sozde "profesyonellerle" - kim kimin kontratini dusunuyor ben anlayamiyorum. Sene sonunda gitmesi kesinlesen yada onumuzdeki sezon takimda dusunulmeyen Abou, Ghezzal, Cenk, Amartey, Worral falan bunlarin kontratlarinin dususunden bana ne? gitsinler₁, bunlarin hicbirinden klubun kasasina iki kurusta girmyecek zaten. Oynadikca zaten kendi degerlerini kendileri dusuyurlar zaten.

"Siz bu değersiz oyunculardan kurulu takımda gençlerin yıldız olacağını sanıyorsunuz sadece yok olurlar semih milli takımdan gönderildi diye ateş püskürüyorsunuzda hoca antrenmanda bu seviyeye hazır olmadığını gördü gönderdi bu gerçeği neden kabul etmiyorsunuz devre arası satılsa daha değerli olurdu o zamandan bu zamana yokları oynuyor kimse farkında değil beşiktaş profesyonel kulüpde taraftarı profesyonel kulüp taraftarı değil olsa hala şenol sergen peşinde koşmaz antrenörlüğün a sını bilmeyen biri geçen hafta içerde ankaragücünü yendi diye beşiktaş hocalığına layık görmez inanamıyorum şu rezil takımı yaratan hocayı takımın başına getirmek için çabalayanlar var"

Tutturmussun yok olacaklar - yav azar azar su cocuklara 20-30 dakika sans verince bu oyuncular yok mu olacak? Lugano macinda sans bulduklarin yok mu oldular? Yerine girdikleri oyuncular De Bruyne, Bellingham, Vinicious falan sanirsin su yazdiklarini goren olsa. 

Haha tamamdir. Aylardir sakat olan ve kendi takimi ile bir maca cikamamis olan Arda antrenman performansi ile formayi kaparken, futbolundan cok sacina onem veren Yusuf antrenmanlarda kan revan icerisinde kalirken, bizim Semih gece kluplerinde sabahladigi ve antrenmanlara sarhos geldigi icin performans verememis olabilir tabi ki. Cok dogru.
Semih yoklari oynuyormus birde - ya Necmi agabey - takimda azlari oynayan bir tane oyuncu var mi? Semih'e gelene kadar ooooo.

Benim bu forumda yazmis oldugum butun yorumlar orada duruyor, o Senol denen gereksizi benim kadar elestiren bir yada iki kisi belki vardir belki yoktur. Sergen icinde yazdiklarimi arayip bulabilirsin, hakettigi yerde TD'lik yapiyor. Ben rezil rusva bir ligde, onumuzdeki sezon bizimle ilgisi olmayacak oyuncular yerine keske her mac 15-30 dakika bu gencleri oynatabilseydik diyorum - sen gelmis yazdiklarimi nereye cekiyorsun. Alt yapidaki yetersiz hocalarin sorumlusuda bu cocuklar mi? Alt yapida begenmedigin becerisizlere gorev verilmisse bunda Mustafa'nin, Enes'in, Berkay'in, Karahisar'in ne sucu var? Burada cikipta bu cocuklari her mac 11 oynatin yada beraber oynatin diyende yok. Tek dedigimiz yavas yavas su cocuklara keske sans verilse ayagina top degmeyen yada bizimle beraber olmayacak oyuncular yerine. 

"Hayalle yaşıyorlar tutturmuşlar maf takımını kimse sorsan o takımda kaç futbolcunun alt yapıdan geldiğini bilmez metini feyyazı alt yapı sanıyorlar o takım üstelik avrupada son derece başarısızdı
Bizim alt yapıdan yetiştirdiğimiz yıldız diyebileceğimiz sadece iki oyuncu var nihat ve sergen başkada yok"

Alt yapimiz ucuyor kaciyor mu yaziyoruz yazdiklarimizin neresi hayal, Mustafa'yi falan ne zaman yildiz ilan ettik. Hey allam  :s20:
[ Son Düzenleme: 29 Nisan 2024, 00:30:40 sEuL ]

Çevrimiçi Samet Ç

20-25 oyunculuk bir sirkülasyon olacak cidden zor iş

daha önce demiştim şakasız 100 milyon euro falan harcamak gerekebilir
70-80 milyon rahat harcarız 6-7 oyuncu falan kalır takımda
[ Son Düzenleme: 29 Nisan 2024, 09:35:14 Samet Ç ]

Çevrimiçi kartalizma190399

Hayir kim kayboluyor onu merak ettim. Emirhan cok genc yasta erkenden yanlis takima gitti, eyvallah.
Ridvan Rangers'ta kadro'ya girdi gelistiriyor kendini. Serdar Saatci ilk 11 oyuncusu, Sampiyonlar Liginde oynadi bu sene.
Nereye kayboldular? Merih Demiral neler yapti gorduk, Caglar Soyuncu kac sene buyuk liglerde catir catir oynadi.
Tabii Omer Faruk, Emirhan gibi yanlis tercih yapip tutunamayanlar oldu, ama dogru olmayan sacma bir genelleme oldu bu.

Ayrica Semih oynadi da ne oldu? Kayboldu mu Semih? Asil sizin onerilerinizi dinleyip Semih hazir degil kaybolur seklinde dusunup cocugu 1. lig takimina kiralayip sag acikta Onur Bulut sol acikta Muleka'yi izlemeye devam etseydik mi iyi olacakti? Sizin oneriniz bu cunku. Allah'tan sizin kafanizi takip etmedik de sansa hasbelkadar olsa da cocuk sans buldu da kendini ispatladi, gelecek sene icin para harcamadan iyi bir ilk 11 oyuncusu ve potansiyel 30-40 milyon euro'luk bir asset kazandik. Hani cok seyi tartisabiliriz forumda da, sene basi altyapi dusmanlarinin su Semih olayindan sonra harbiden konusmaya hakki yok, hic konusup tartismaya girmeyin daha iyi vallahi. Cocuga egoist de dediniz, karar veremiyor dediniz, demediginiz kalmadi, tek tek herkesi haksiz cikardi. Vallahi hic tartismaya girmeyin bence bu konuda.

Keske stoperdeki yetersizler (Necip de dahil bunlara bana gore kusura bakmayin) yerine Aytug'u izleseydik. Umut Meras'in aldigi surelerin tamamini Emrecan alsaydi. Keske orta saha'da Demir Ege su an aldigi surenin 4-5 kati sure alsaydi. Keske forvetteki karaktersiz ve bitik Cenk yerine o sureleri Mustafa Hekimoglu'na verseydik. Bunlar super yetenekli oynasalar cosarlar iddiasinda degilim, ama sahadakilerden cok daha fazla sans bulmayi hak ediyorlar. Super yetenekli olmasalar bile bu oyunculari rotasyon/yedek oyuncusu olarak kazansan bile getirisi buyuk olur. Aytug 4. stoper, Demir Ege yedek 8, Emrecan yedek solbek, Mustafa Hekimoglu yedek santrfor (veya 3. santrfor) olabileceginin guvenini verse kadro'nda yine iyi-kotu 3 mevki bedava'ya dolmus olur. Ha, cok cok kotu ve yetersiz cikabilirler. O zaman onun da tespitini yapmissindir ve oyunculari gonderirsin.

Birde hala tutturmussunuz altyapidan yildiz cikmiyor cart curt. 50 defa soyledik ama insanlar israrla anlamiyor, altyapi'dan cikan her oyuncu yildiz olacak diye birsey yok. Sirf kulube'de yedek otursun diye sacma sapan yerlilere kac para harcadik bir bakin. Onur Bulut, Umut Meras, Tayfur Bingol, Salih Ucan, hatta bazi yabancilari da sayarim. Bunlarin bir kismini altyapidan oyuncularla doldursan cebinden her sene saglam 1-2 yabanci alabilecek kadar bonservis+maas cebinde kalir. Kalite anlaminda da hicbirsey kaybetmezsin.
Serdar Saatci gitti ondan kazandigin para Amartey'le cop oldu. Emirhan'dan kazandigin para Chamberlain'in cop kontratina gitti. Ridvan'dan kazandigin para Umut Meras ve Masuaku'yla buhar oldu gitti zaten. Daha mi iyi oldu?
[ Son Düzenleme: 29 Nisan 2024, 09:57:32 kartalizma190399 ]

birincisi onlar futbolu falan unutmadı seneye gittikleri takımda oynadıklarında görürsün burda ihanet ediyorlar takıma arada fark var ihanet dışında kullanılacak her kelime onların suçunu yumuşatır yönetim hocalar bir yere kadardır o sorunların hepsi sahada abunun cenkin doksan dakikada topla üç dört kez temasını açıklamaz şurda bu yaşta ben çıksam sahaya onlardan kat kat fazla topla buluşurum
Ben bile çıksam onlardan daha iyi olurum dediğime göre genç oyuncular elbette oynatılır ama benim çekincem şu berbat kadroda hırpalanmaları şurda o kadar kolay harcanırlarki herkes senin gibi hoşgörülü olamaz semih oynatılmamalu dediğimde genç düşmanı oldum şimdi dürüstce bak olaya oynaması doğrumuydu şu an değer kazanmıyor tersine kaybediyor yetenekli oyuncu iyi kadroda kendini gösterir iyi kadroda hata yapsada telöre edilmesi göze gelmemesi daha kolaydır şurda üç beş maç şu onursuzları izlememek için genç oyuncuyu neden harcayayım zaten yaşayacağımız herşeyi yaşattılar bize üçbeş maç daha kötü ne yaşatabilirlerki ha yaşatırlarda dua edelim hala karakter koyan oyuncularımız varda başımızı eğdirecek sonuçları yaşamıyoruz

Sene basinda Semih'in degeri 500 bin-1 milyon euro olarak gorulurdu asagi yukari. Su anki haliyle 20-30 milyon euro'lar konusuluyor. Nasil bir deger kaybetmesiymis bu? Size kalsa zaten gencleri oynatmak icin bir ortam zaten yok ki. Kotu takimda kaybolurlar diye oynamasinlar. Iyi takimda zaten kendilerine sira gelmez (Orman doneminde arka arka'ya sampiyon olurken 1 genc 5 dakika bile oynamadi). Hangi ortamda oynayabilirmis gencler bir anlatin da bilelim. Paralel bir evren yaratip orada mi oynatalim>
[ Son Düzenleme: 29 Nisan 2024, 10:01:14 kartalizma190399 ]

En azından ligde kalan haftalarda abou, ghezzal, cenk oynamasın. 4 maç sonra gidecekler, çokda kötü oynuyorlar, bizim oynatma amacımız ne? Yeni takımlarına hazır gitmelerimi? O kadar kötülerki altyapıdan herhangibir oyuncu koyabilirsin. Hatta abou yerine metin şentürk oyuna girse topa daha çok değer idda ediyorum ya şaka değil.

--------------------------------Mert-----------------------------------

Rashica------------Tayyip Talha----Aytug--------------------Emrecan

-------------------------------Necip-----------------------------------

------------------Demir Ege----------Gedson--------------------------

-------------------------------Muci----------------------------------------

-----------------Mustafa--------------Semih-------------------------------

Lig maclarina soyle bir kadroyla ciksak hicbirsey olmaz. En azindan Mustafa ve Demir Ege'yi adam akilli izleriz.
Umut copunu izleyecegimize Emrecan et mi balik mi anlariz, bir fikrimiz olur, belki yedek solbek kazaniriz.
Aytug et mi balik mi anlariz, belki 4. stoper olacak birini kazaniriz. Rashica sagbekte olabilir mi diye bir fikir ediniriz.
Tayyip Talha bu sene izledigimiz sacma stoperler arasinda formayi en fazla hak eden oyuncu aslinda, onun oynamamasi zaten skandal.
Necip'i Al Musrati kart cezalisi diye yazdim.
Boyle bir kadro'yu cikarabilecek cesarette olmayan birisi zaten ben potansiyelli hoca'yim diye dolasmasin ortalikta.
Hoca'ya Aboubakar'iyla Cenk'iyle Worrel'iyla berbat futbol ve serefli maglybiyetlerle mutluluklar dilerim.
Oyle bir hoca'nin yeri uzun vadede Besiktas zaten olamaz, gider Anadolu takimlarina oradan oraya atlar.

Çevrimiçi gokhans

2-0'dan rezilce puan veren ilhan palut'un da hoca listesinde adını görmeyiz umarım!!
Bazen direnmek gerekir hayata.. Aslolan hayattır. Hayatta Beşiktaş..!!!

Çevrimiçi Serdar3444

Hepimizin hem futbola bakış açısı hem de  dağarcığında ki bilgi birikim çok farklı, o nedenle sevgimiz ortak da olsa uzlaşmamız imkansız...
Aslında sorun belli "Amatörlük, vasatlık ve sürekliliği yakalayamamak"... Hiçbirimiz yönetimlere güvenemiyoruz, güvendiklerimizin tepesine kar yağıyor....
Ve herkes çok iyi bir teknik ekip gelsin istiyor, yönetim değiştiğinde değişmeyen, futbolun siyasetinden ari, kulübün demirbaşı olan, profesyonel bir ekibimizin olması şart, bu gerekiyor. Gerekirse futbol akademisinin üst aklı olacak profesyonel-bilimsel bir "Beşiktaş Futbol enstitüsü" Kurulması gerekiyor. Aslında öyle atomu parçalamak gibi bir şey de değil, Bayern,  Real ne yapıyor belli ama ...
Futbolculara  verilen paralara baktığımızda da bu ekiplerin maliyeti komik kalır.
 Her gelen yönetimin kulübün her zerresine el atıp, olmamış, ben yeniden ve mükemmel dizayn edeceğim diyemeyeceği ve hatta bozamayacağı, herkesin güvendiği bir sisteme geçiş yapmalıyız.
Çözüm belli... Herkes kendi arasında konuşuyor ama kimse uygulayamıyor, yönetime gelen her ekip değişiyor....

Çevrimiçi Samet Demir

2-0'dan rezilce puan veren ilhan palut'un da hoca listesinde adını görmeyiz umarım!!
İllede yerli olacaksa Çağdaş A. ya da Nuri Ş. olabilir. Bizim taraftar kitlesi bu hoca konusunda çok duygusal. Anlamsız bir Şenol G. ve Sergen Y. yangını yapıyorlar sosyal medyada. Sanırım bizim topraklarda bir sıkıntı var. Fenerde de aynı durum geçerli. Onlarda şuan Ersunu görmek istiyor....

Yönetime gelince gerekirse 1 transfer eksik yapsınlar ama kaliteli bir hoca getirsin. Tabi hocanın yanında alt yapı üst yapı tüm antrenörler profesyonelleşmeli..

Dunya'nin en iyi hocalarinin da 2-0'dan hatta 3-0'dan mac verdigini bulabilirim yani. Tek mac vermekle kotu hoca olunmuyor, almakla da iyi hoca olunmuyor.
Ilhan Palut cok saglam Okan Buruk vibe'i veriyor. Gayet vasat kadrolara tas gibi futbol oynatip iyi sonuclar aldi. Daha bir takiminin cok kotu futbol oynadigini veya uzun bir periyot dusup dagildigini gormedim. Aksine takimlari kendisi gittikten sonra dagildi (hem Hatay hem Konya). Rize'nin su an oynadigindan daha iyi bir futbol oynayabilecegini sanmam, siralamada bundan yukariya da cikamazlar.

Çevrimiçi gokhans

Dunya'nin en iyi hocalarinin da 2-0'dan hatta 3-0'dan mac verdigini bulabilirim yani. Tek mac vermekle kotu hoca olunmuyor, almakla da iyi hoca olunmuyor.
Ilhan Palut cok saglam Okan Buruk vibe'i veriyor. Gayet vasat kadrolara tas gibi futbol oynatip iyi sonuclar aldi. Daha bir takiminin cok kotu futbol oynadigini veya uzun bir periyot dusup dagildigini gormedim. Aksine takimlari kendisi gittikten sonra dagildi (hem Hatay hem Konya). Rize'nin su an oynadigindan daha iyi bir futbol oynayabilecegini sanmam, siralamada bundan yukariya da cikamazlar.
Dün maçı kendi elleri ile verdi. Okan'dan vibe almaya gerek yok, okan yerine sokaktan adam tutup koysalar yine şampiyon olur hatta hocasızda olur sistem galatasaray'ın şampiyon olmasına ayarlı çünkü. Sert oyna kart almazsın, kritik durumda düş hakem düdük çalar gücü ile oynuyor, kadro kalitesi ortada, lobi gücü ortada, hatta beşiktaş'a yakıştırmadığım ilhan palut okan'dan çok daha iyi olduğu kesin. Tecrubeli gelecekse bielsa, luce, morinho, genç gelecekse terzic tarzı bir hoca şart.. Bir sistem kurmalıyız, yeni bir yapılanmaya gidilmeli, bu ilhan palut'la, sergen'le olmaz.

Dün maçı kendi elleri ile verdi. Okan'dan vibe almaya gerek yok, okan yerine sokaktan adam tutup koysalar yine şampiyon olur hatta hocasızda olur sistem galatasaray'ın şampiyon olmasına ayarlı çünkü. Sert oyna kart almazsın, kritik durumda düş hakem düdük çalar gücü ile oynuyor, kadro kalitesi ortada, lobi gücü ortada, hatta beşiktaş'a yakıştırmadığım ilhan palut okan'dan çok daha iyi olduğu kesin. Tecrubeli gelecekse bielsa, luce, morinho, genç gelecekse terzic tarzı bir hoca şart.. Bir sistem kurmalıyız, yeni bir yapılanmaya gidilmeli, bu ilhan palut'la, sergen'le olmaz.

Sistem GS'ye odakliysa Okan'dan onceki sene niye GS sampiyon olamadi? Hatta ondan evvelki ve ondan evvelki sene?
Egri oturup dogru konusalim, FB bence kaosa meyilli kulup. Seneye sacma sekilde dagilabilirler, garip bir kulturleri var.
Ama GS'yi ben gececegimize zerre inanmiyorum. Antrenorleri cok iyi, ustune iyi bir takim oyunu oynuyorlar ve ustune kisisel olarak cok iyi oyunculari var.
Adana Demirspor olumune oynadi, adamlar iyi gununde olmadan sirf kaliteyle 0-3 tertemiz aldi maci. Galibiyet, puan rekoru kirip duruyorlar.
Biz olsak iyi oyunculari tutamayiz dagilir kadro (Gomez, Aboubakar, Talisca vs tutamadi kiste), ama adamlarda oyle bir kultur yok.
Seneye belki 1-2 oyuncu satarlar ama yerlerini doldururlar. Ve Muslera, Abdulkerim, Torreira, Mertens, Icardi vs kalir takimda, iskeleti korurlar.
FB'yi bilemem ama bence gelecek sene GS'yi gecme ihtimalimiz sifira yakin. O yuzden sampiyonluga oynayacak maliyetli bir kadro yerine 2-3 senelik bir kadro'nun iskeletini olusturmak lazim.

Bu arada GS cok muhtesem oldugundan degil. Biraz cesaretli ve futbolun dogrularini yapan vasat bir Kopenhag, Sparta Prag, eleyemese de Molde vs adamlarin foyalarini ortaya cikardi. Ama GS'ye karsi eksiklerini analiz edip onlardan yararlanacak cesarete sahip Anadolu takimi ve hoca yok. Bunun psikolojik farkin ustune hakem+federasyon destegini de ekleyince zaten iyice yenilmez oluyorlar.

Çevrimiçi Samet Demir

Hepimizin hem futbola bakış açısı hem de  dağarcığında ki bilgi birikim çok farklı, o nedenle sevgimiz ortak da olsa uzlaşmamız imkansız...
Aslında sorun belli "Amatörlük, vasatlık ve sürekliliği yakalayamamak"... Hiçbirimiz yönetimlere güvenemiyoruz, güvendiklerimizin tepesine kar yağıyor....
Ve herkes çok iyi bir teknik ekip gelsin istiyor, yönetim değiştiğinde değişmeyen, futbolun siyasetinden ari, kulübün demirbaşı olan, profesyonel bir ekibimizin olması şart, bu gerekiyor. Gerekirse futbol akademisinin üst aklı olacak profesyonel-bilimsel bir "Beşiktaş Futbol enstitüsü" Kurulması gerekiyor. Aslında öyle atomu parçalamak gibi bir şey de değil, Bayern,  Real ne yapıyor belli ama ...
Futbolculara  verilen paralara baktığımızda da bu ekiplerin maliyeti komik kalır.
 Her gelen yönetimin kulübün her zerresine el atıp, olmamış, ben yeniden ve mükemmel dizayn edeceğim diyemeyeceği ve hatta bozamayacağı, herkesin güvendiği bir sisteme geçiş yapmalıyız.
Çözüm belli... Herkes kendi arasında konuşuyor ama kimse uygulayamıyor, yönetime gelen her ekip değişiyor....
Her sene alt yapıdan 1 tane Semih çıkardığın zaman senin belkide 2-3 yıllık alt yapı maliyetini çıkıyor. Bu nedenle bu konu çok elzem.

Eskiden fm oynarken benim ilk işim tüm antrenörleri kovup yerlerine kaliteli olanları getirmek. Misal gözümüzün önünde kaleci örnekleri var. O kadar kaliteli genç kalecilerimiz varki hiç gelişim gösteremiyorlar. Bunda antrenörün etkisi de çok.

Bizim taraftar olarak da bu kafada olmamız lazım. Bir yönden profesyonelleşmek isterken bir taraftanda Şenol G gelsin ya da Sergen Yalçın gelsin dersek içimizde çelişkiye düşeriz.

Velhasıl bu konuda ben yönetime güveniyorum. Bu nedenle seçim önceside yönetimi destekledim. Yazın inşallah herşey tersine dönecek.

Ne kadar dogru bilemem, ama birisi Besiktas'in altyapi giderlerinin senelik 15 milyon tl oldugunu soylemisti.
Semih 20 milyon euro'ya satilsa 700 milyon tl eder, neredeyse 40 yillik altyapi maliyetine esit.
Hesaplama'yi Semih degil de cok yetenekli oyuncu olmayan oyuncu uzerinden yapsan bile karli.
Yedek solbeki sagbeki altyapidan cikardigin an Umut Meras ve Onur Bulut'a odedigin toplam 2 milyon euro bonservis bedeli cebinde kaliyor.
2 yedek oyuncu cikararak 5 yillik altyapi maliyetini karsiladin bile.

Çevrimiçi gokhans

Sistem GS'ye odakliysa Okan'dan onceki sene niye GS sampiyon olamadi? Hatta ondan evvelki ve ondan evvelki sene?
Egri oturup dogru konusalim, FB bence kaosa meyilli kulup. Seneye sacma sekilde dagilabilirler, garip bir kulturleri var.
Ama GS'yi ben gececegimize zerre inanmiyorum. Antrenorleri cok iyi, ustune iyi bir takim oyunu oynuyorlar ve ustune kisisel olarak cok iyi oyunculari var.
Adana Demirspor olumune oynadi, adamlar iyi gununde olmadan sirf kaliteyle 0-3 tertemiz aldi maci. Galibiyet, puan rekoru kirip duruyorlar.
Biz olsak iyi oyunculari tutamayiz dagilir kadro (Gomez, Aboubakar, Talisca vs tutamadi kiste), ama adamlarda oyle bir kultur yok.
Seneye belki 1-2 oyuncu satarlar ama yerlerini doldururlar. Ve Muslera, Abdulkerim, Torreira, Mertens, Icardi vs kalir takimda, iskeleti korurlar.
FB'yi bilemem ama bence gelecek sene GS'yi gecme ihtimalimiz sifira yakin. O yuzden sampiyonluga oynayacak maliyetli bir kadro yerine 2-3 senelik bir kadro'nun iskeletini olusturmak lazim.

Bu arada GS cok muhtesem oldugundan degil. Biraz cesaretli ve futbolun dogrularini yapan vasat bir Kopenhag, Sparta Prag, eleyemese de Molde vs adamlarin foyalarini ortaya cikardi. Ama GS'ye karsi eksiklerini analiz edip onlardan yararlanacak cesarete sahip Anadolu takimi ve hoca yok. Bunun psikolojik farkin ustune hakem+federasyon destegini de ekleyince zaten iyice yenilmez oluyorlar.
Çünkü o senede trabzon odaklıydı. Okan'ın zilyon tane yanlışı oluyor, elinde harika bir kadro olmasına rağmen takıntılı, onunda öz-üvey evlatları var, kaç tane galibiyet sonrası forumlarda gs taraftarı başka hoca istedi, yaptığı o kadar saçma sapan şey varki. Haftalardır kerem ısrarı mesela her gs'li sövüyor, hakaret, nefret ediyor bu durumdan.  Yetersiz olduğunu onlarda biliyor, ki bilinmesine gerek yok görülüyor zaten. Artı gs'nin yıllardır süregelen hakeme oynama kültürü var. Benim zamanımda arifler, okan ve suat'lar vardı, sonraki senelerde bu kültürü ayhan, selçuk, burak'lara öğretildi. Yabancılara bile öğretildi bu durum torreira, mertens ortada, barış alper, kerem, insanlar şaka sanıyor ama adamlar bunu çalışıyorlar. Lobi ve hakem desteğinde varsa, ligde sana oynamayan yandaş takımların, rakipte maç satacak truva atların varsa şampiyon oluyorsun zaten. Çok inanmıyorsan galatasaray-antalya maçını izle, pendik'in hem bize hem gs'ye karşı nasıl farklı oynadığını izle, lig bildiğin bir tiyatro. He bizim kötü olmamız bundan bağımsız bir durum, o ayrı. Bu lige sezon başında real madrid başlasaydı, şampiyon değişmezdi ki, bir süpriz bekliyorum ligin tescil edilmemesi vve avrupadan 5-10 yıl türk takımlarının men yemesiyle ilgili, böyle bayada dedikodu ayyuka çıktı, bahis ve şike olaylarını konuşuyor herkes. Yani okan'a takılma, bu gs'yi ezel'in annesi meliha bile şampiyon yapar. Okan'da sıradan bir anadolu hocası.

Çevrimiçi Samet Demir

Çünkü o senede trabzon odaklıydı. Okan'ın zilyon tane yanlışı oluyor, elinde harika bir kadro olmasına rağmen takıntılı, onunda öz-üvey evlatları var, kaç tane galibiyet sonrası forumlarda gs taraftarı başka hoca istedi, yaptığı o kadar saçma sapan şey varki. Haftalardır kerem ısrarı mesela her gs'li sövüyor, hakaret, nefret ediyor bu durumdan.  Yetersiz olduğunu onlarda biliyor, ki bilinmesine gerek yok görülüyor zaten. Artı gs'nin yıllardır süregelen hakeme oynama kültürü var. Benim zamanımda arifler, okan ve suat'lar vardı, sonraki senelerde bu kültürü ayhan, selçuk, burak'lara öğretildi. Yabancılara bile öğretildi bu durum torreira, mertens ortada, barış alper, kerem, insanlar şaka sanıyor ama adamlar bunu çalışıyorlar. Lobi ve hakem desteğinde varsa, ligde sana oynamayan yandaş takımların, rakipte maç satacak truva atların varsa şampiyon oluyorsun zaten. Çok inanmıyorsan galatasaray-antalya maçını izle, pendik'in hem bize hem gs'ye karşı nasıl farklı oynadığını izle, lig bildiğin bir tiyatro. He bizim kötü olmamız bundan bağımsız bir durum, o ayrı. Bu lige sezon başında real madrid başlasaydı, şampiyon değişmezdi ki, bir süpriz bekliyorum ligin tescil edilmemesi vve avrupadan 5-10 yıl türk takımlarının men yemesiyle ilgili, böyle bayada dedikodu ayyuka çıktı, bahis ve şike olaylarını konuşuyor herkes. Yani okan'a takılma, bu gs'yi ezel'in annesi meliha bile şampiyon yapar. Okan'da sıradan bir anadolu hocası.
Bu konuyu uzun uzadıya tartışmaya gerek yok, geçen sene kasım ayında Şenol G.'de yeni gelmişti sanırım biz gsyi kasım ayında yenmiş olsaydık gs okanı şutlamıştı. Bizim maç okanın en kritik maçıydı. O maçda sol bekte emre Taşdemir varken bizde sağ kanada cenki alıp maçı hediye ettik.. Yanlış hatırlamıyorsam Redmond da yedeklerdeydi. Hatta o maçtan önce ben burada Redmond neden oynamıyor dediğimde Redmond'a çöp muamelesi yorumlar yapıyorlardı bazı kişiler daha sonra o kişiler Redmond hayranı oldu..

Çevrimiçi gokhans

Bu konuyu uzun uzadıya tartışmaya gerek yok, geçen sene kasım ayında Şenol G.'de yeni gelmişti sanırım biz gsyi kasım ayında yenmiş olsaydık gs okanı şutlamıştı. Bizim maç okanın en kritik maçıydı. O maçda sol bekte emre Taşdemir varken bizde sağ kanada cenki alıp maçı hediye ettik.. Yanlış hatırlamıyorsam Redmond da yedeklerdeydi. Hatta o maçtan önce ben burada Redmond neden oynamıyor dediğimde Redmond'a çöp muamelesi yorumlar yapıyorlardı bazı kişiler daha sonra o kişiler Redmond hayranı oldu..
Geçen sene ofsaytımsı denilen o kara gece yaşanmasa, bizimde başakşehir ve istanbulspor maçlarındaki bariz hakem katliamları olmasaydı yine şampiyon olurduk. Kısacası geçen sene gs, fb ile bjk aynı hakem standartları ile yönetilseydi şampiyonduk, gs en iyi ihtimalle 3. olurdu. Sonra anç yönetimi ve şenol baktı kadro potansiyelli başarı gelebilir, sezon başı komple o kadroyuda yok ettiler, anadolu takımına çevirdiler koca Beşiktaş'ı...
[ Son Düzenleme: 29 Nisan 2024, 17:20:05 gokhans ]

E ondan evvelki sene biz sampiyon oluyorken de biz odaklimiydi. :)
GS genel olarak en cok kollanan takim, eyvallah. FB'ye gore de, hele bize gore, eyvallah.
Ama sirf bununla sampiyonluklar vs aciklanamaz. Okan Buruk gayet iyi hoca, takimini iyi idare ediyor.
Adamlar da ligimiz standartlarinda cok iyi top oynuyor. Bilmemkac mactir kazaniyorlar, bilmemkac puan ortalamasi tutturdular.
Bu maclarin arasinda BJK ve FB maclari da var. Anadolu takimlarini satin aldilar hakemleri satin aldilar. E sen FB ve BJK olarak kendi sahanda adamlara tek sut cekemedin, onu da mi hakem sagladi?
Kerem tartismasi anlamli degil, istedikleri kadar soven taraftar olsun (bizde de Talisca'ya sovenler vardi her daim). Adam 12 gol 5 asist yapmis. Ustelik hocasi kotu oynayan yildiz diye alinmis Zaha ve Ziyech varken cat diye bunlari kesmis, gram cekinmemis ve Baris Alper ve Kerem'i oynatip verim almis. Biz daha Amartey'i Aboubakar'i kesip Demir Ege'yi Mustafa'yi iddiasiz sezonda oynatamiyoruz, adamlarin hoca'sinin aldigi kararlara bak. FB'nin elinden aldiklari yaygara koparttiklari Zaha'yi cat diye kesip Baris Alper'i oynatiyor ve kazaniyor.
Aldiklari hakem+federasyon destegi ortada ona lafim yok, ama adamlarin tas gibi kadrosu var, iyi top oynuyorlar ve bana gore hocalari Sergen Yalcin, Senol Gunes, Ismail Kartal'i 10 kere cebinden cikarir.
[ Son Düzenleme: 29 Nisan 2024, 17:22:23 kartalizma190399 ]

Etiketler: