Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 106 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8371614 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimiçi Necmi

O degilde dün sahaya cikan 11 disinda kalanlardan olusan 11 ligde olsa onlarla karsilasmak istemem ve açıkçası sampiyonluk yarisinda onumuzde saglam engel olurlar :D
:evillol:

Çevrimdışı AmaralGürses

Arkadaşlar hayati önemde bir sezon, bana aynı 2004'ü hatırlatıyor. Beşiktaş'ın mutlak favori olduğu, kupa kazandığı herkesin bizi konuştuğu ve favori gösterdiği bir dönemdi.

Aynısı olacak diye açıkçası çok korkuyorum, ne de olsa karşımıza Türk futbol tarihinin hem alanın hem de verenin tescil ettiği ilk ve tek "teşvik" (şike) operasyonunu yapmış, medyanın dört koldan iteleyeceği, geçmişte 8-0 lık o maçla ayan beyan şampiyponluğumuzu çalmış bir takım çıkartacaklar...

Bir taraftan çok mutlu ve heyecanlı, öteki taraftan da öfekli ve tedirginim şahsen..

Camia olarak çok dikkatli olmamız gereken dönemler, bir koca tarihi tersine çevirebiliriz, ya da tarih tekerrür edip Allah korusun işler aleyhimize gelişebilir.

Çevrimiçi Kapkarakartal

Birkaç sene önce kenardan oyuna girip fark yaratıcak veya ortalama düzeyde ihtiyaç karşılayacak alternatif yokken bugün 2 tane ayrı 11 çıkarıp zirveye oynatabileceğimiz kadroya sahibiz. Bu kadroda kimsenin 1 tık düşük performans sergilemeye bile şansı olmayacak çünkü arkasında kendisi kadar iyi biri bekliyor olucak. Bizim nekadar rahat veya zor şampiyon olucağımızı belirleyecek tek mevki savunmanın göbeği olacaktır (Tabi kalede adalet dağıtıldığı sürece). Ateşmi ediyoruz ne  :steamed:  :steamed:
[ Son Düzenleme: 11 Eylül 2016, 16:50:14 Kapkarakartal ]

Çevrimdışı mylife1903

Ömere gelince maç içinde bazen çok sinirleniyorum sonra birden aklıma pektemek geliyor sakinleşiyorum :D
Omer gol atmasina ragmen takim icindeki en zayif oyuncu. Ama ihtirasli ve hevesli bir cocuk. Ayrica cok sempatik ve besiktas formasi kendisine yakisiyor.
Dun de kotu oynuyordu lakin yildiz oyuncu gibi iki dakika ortaya cikti bir gol attirdi ve hatika bir gol atti. Bir yildiz mi doguyor acep, yok yok

Kadroda tutulup her mac 15-20 dakika kullanilmasi gereken bir oyuncu. Dun de yazdim bu cenk ile omeri gorunce bilicin 7 sulalesinin kulaklarini cinlatiyorum. Bir pektemek, bir ismail degil omer.

Çevrimdışı mylife1903

Arkadaşlar hayati önemde bir sezon, bana aynı 2004'ü hatırlatıyor. Beşiktaş'ın mutlak favori olduğu, kupa kazandığı herkesin bizi konuştuğu ve favori gösterdiği bir dönemdi.

Aynısı olacak diye açıkçası çok korkuyorum, ne de olsa karşımıza Türk futbol tarihinin hem alanın hem de verenin tescil ettiği ilk ve tek "teşvik" (şike) operasyonunu yapmış, medyanın dört koldan iteleyeceği, geçmişte 8-0 lık o maçla ayan beyan şampiyponluğumuzu çalmış bir takım çıkartacaklar...

Bir taraftan çok mutlu ve heyecanlı, öteki taraftan da öfekli ve tedirginim şahsen..

Camia olarak çok dikkatli olmamız gereken dönemler, bir koca tarihi tersine çevirebiliriz, ya da tarih tekerrür edip Allah korusun işler aleyhimize gelişebilir.
@AmaralGürses ben bu 101.yil uyarilarini gecen sezonun son macindan beri yapiyorum, bir suru animi da yazdim. Hava cok pis operasyon kokuyor belki bu kalkisma bilmemne feto meto ayagina yirttik bu operasyondan ama hakemlerden az nem kapiyorum ben. Dun mesela olcayin dusurulmesi de penaltiydi. Ozete bile koyulmamis, tuhaf

Çevrimdışı Kalyoncu

[ Son Düzenleme: 11 Eylül 2016, 17:17:56 Kalyoncu ]

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimdışı İhsan

Müsadenizle geç bile olsa maç yorumumu paylaşmak istedim:
Zaman zaman çok iyi vr çabuk oynadık ama bazı dönemlerder (Bilhassa 2-1 den sonra bocaladık) Şenol hoca bu dakikalarda doğru müdahele ederek maçı kurtardı

Fabri: Tolga dan kurtulmak için Taraftarda Fabriyi beğenme çabası var ama tam aradığımız kaleci değil bence. Aşırı güvenden dolayı uzun pasları risk alarak ayağa atmaya kalkıyor. Bazıları tehlike olarak geri döndü. Çizgide Tolgadan daha iyi, yan toplarda sanki daha zayıf.
Caner: İlk devre solbekte çok iyi oynadı. Sol açığa geçmesiyle kayboldu.
Tosiç Marcelo: İkili mücadelelerde iyiler ve kaçmıyorlar ama sanki patlamaya hazır el bombaları gibi. Her an bir hata olabilir tedirginliği var.
GG: Fena değildi ama Beck'i kesecek fitnese sahip değil henüz. Çok çabuk yoruldu.
İnler: Çok iyi olmasına rağmen bilhassa ikinci yarıda Atibayı aradım.
Tolgay: Zaman zaman oyundan düştü ama iyi bir futbol zekası var
Talisca: Varlık gösteremedi ve bekleneni veremedi. Haklı olarak çıkarıldı. CL de yedek kalabilir.
Olcay: Çok garip bir oyun çıkardı. İlk devre iyi oynayan takımda kayboldu, ikinci devre kötü oynadığımız dakikalarda ayakta kalan tek adamdı. Belkide 2-1 den sonra deparlarıyla bizi kurtaran adam oldu.
Ömer: Şut tekniği çok iyi. Takıma hız ve pas konusunda ayak uydurursa çok şey katabilir. İyi bir Rotasyon oyuncusu olacak gibi
Cenk: Çok başarılı ve istekliydi. Böyle devam ederse Abubekir 1. forvet olmakta zorlanabilir.

Taraftar: Vasattık. İyi giderken süper ama 2-1 den sonra bocaladık. Bilhassa elimizdeki değerleri kötülemekte çok başarılıyız
Stad Anaonsçusu: Biri 'Vincent' nasil  telaffuz edilir Allah rızası için öğretsin  :)

CL öngörüm:

Tolga
Beck - Tosic - Marcelo - Caner
İnler - Atiba
Oğuzhan
Q7 - Olcay
Cenk

Come to Beşiktaş

Çevrimdışı İhsan

Abi nasıl mükemmeldi allah aşkına ya ben Olcay sevdalısı biri olarak dün kafayı yedim gerçekten çıldırdım,  adam vermesi gereken hiç bir topu atamadı top süremedi ya resmen gole giderken en net pozisyonlarda öyle beceriksizliği tuttu ki yani birde üstüne hep pozisyon verdik dün gününde değildi resmen zaten çıkarken ki yüz ifadesini görmediysen bir bak lütfen,   ulan ben bi halt ettim ama neyse takım iyi der gibi çıktı.  Zaten kanat değiştirmiş Şenol hoca Olcay mükemmel oynasa neden çıkarsın?

İyi oynadığımız ilk devre kötüydü.
2-1 den sonra kötü oynadığımız dakikalarda en iyisiydi

90dk genel olarak bakarsan vasattı ama en kritik anlarda mükemmeldi.
Oyundan çıkarken 3-1 bulmuştuk ve Ebubekire yer lazımdı. Birazda CL yi düşünerek Olcayı oyundan aldı hoca
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı Kalyoncu

Çevrimdışı cagdas44

@Gokhan- abi mesajın çok hoşuma gitti twitterda Olcay'ı etiketleyerek paylaştım

Çevrimiçi Necmi

İyi oynadığımız ilk devre kötüydü.
2-1 den sonra kötü oynadığımız dakikalarda en iyisiydi

90dk genel olarak bakarsan vasattı ama en kritik anlarda mükemmeldi.
Oyundan çıkarken 3-1 bulmuştuk ve Ebubekire yer lazımdı. Birazda CL yi düşünerek Olcayı oyundan aldı hoca
Olcay bu ama takım ritim kazandıysa olcayı aktif göremeyiz. pas alışverişine katılır ve
geriyi sağlam tutmaya başlar ama oyun düşmeye başladığı anda olcay sorumluluk alır ve takımı ateşleyen isim
olur genelde olcay kötü oyuna tepki koymaya başladığında takımda kendine gelmeye başlar. Biz bunu sahada
geçen sene çok fazla gördük tabi tv de izleyenler bu tepkimeyi göremiyor. kameralar sadece topu takip ediyor.
sen tribünde bir oyuncunun saklanıp saklanmadığını görürsün ama tvdeki bunu göremez 4 yıl geçti sanırım ben olcayın
gerçekten kötü performans gösterdiği bir iki maç hatırlıyorum. Olcay gibi bir oyuncunun bu kadar lüksü olsun artık

Çevrimdışı Culpable

Besiktas taraftari olmamak bunun gibi bir sey iste

Olcay Feda zamanindan beri takimda mi takimda
o zamanki kadro yapisina gore oyun anlayisina gore Olcay  iyi idi ama  su an kadro degisti   oyun anlayisi da degisiyor
ve dunku oyunu ile  olcayin ilk 11  i biraz riskli  duruyor

ama  Olcaya tepki gostermek  olcayi sanki takim onun yuzunden puan kaybetmis gibi tepki gostermeye calismak bu insanlarin Besiktas taraftari olmadigini gosteriyor
Ben hicbir zaman atibaci olmadim

ama  su kadroda talisca   tam anlami ile verimli oynamaya baslar ise  kanatlar da bu sekilde devam edip  gokhan  inlerin performansi dusmeye baslamaz ise 
ilerleyen haftalarda  onceki sezonlerda  ove ove bitirelemeyen Atiba  bu kadro ve oyun anlayisinda  Vasat i gecemez
e ne yapicak bu besiktas taraftari olmayanlar  Atibaya dami tepki gostericek

gelelim caner ve Gokhan a    arkadas adamlar zaten  ezeri rakibinden transfer olmuslar   caner kartal isareti  yapilmasi istendi  daha sonra diye cevap verdi
adamlar zaten  ezeli rakip transferinden dolayi  baski altinda piskolojileri iyi degil ama bunu sahaya  yansitmayip  ellerinden geldigi kadar verimli olmaya calisiyorlar
e o zaman anlayisla karsila  be arkadas  uclu cektirmedi ise  bosver isliklama tepki gosterme

ara sira tribunde bu sekilde gruplar ortaya cikiyor  takim iyi giderken  adamlar  takimin gidisatini bozmaya calisiyor  kimlere hizmet ediyorlar belli degil ama  bunlarin besiktas taraftari olmadigi kesin

su kurulan kadroyu  ben 40 senedir gormedim  senin u21 de oynayan oguzhan in bile  rakip takimlarda  ilk 11 de oyuna  baslar
Fikret baskan  iyi yolda gitti ve gidiyor  senol hocada ayni sekilde
keske  her ikiside  2025-2030 a kadar  klupte kalsalar
var olan su kadro ve  yeni gelecek olanlar ile  ligi en az 5-10 yil domine edecek bir takim olustu  CL icin umudum yoktu ama  senol hoca dogru kadro ve taktikler ile cikarsa  neden olmasin diyorum artik

kesinlikle 4 4 2  yandasiyim

onceki sezonlarda besikta  maca basladiginda 1 gol yemis olsa   mac gitti diye huzunlenirdim ama suanki kadro 2-0 yenik oynadigi bir maci 5 dakikada cevirebilecek bir kadro  sadece oturmasi gerekiyor bunun icinde biraz zamana  ihtiyac var

Bu sene o sene  yaziyor ve soyluyorduk ama  bu sene o sene olmuyordu genelde :)

Ama bu sene o sene
neden mi :
Ligde  kim gelirse  gelsin buna GS de FB de  dahil  stadimizda fark yiyerek gitme olasigili  cok yuksek
mesela Besiktas  GS macinda Besiktas bu kadro ile gs ye 4-5 tane  sallayip  gonderirse sasirmam  hadi biraz daha abartalim  oyunun ilk 15 dakikasindan besiktas 2 tane gol bulursa  GS ve FB  o staddan cikamaz 6-7 salla  salayabildigin kadar

ve son olarak sunuda ekliyeyim her sene kartal yuvasina gider  en az 10-12  adet buyuk parca alir  katkida bulunmaya calisirim
bu zaman kadar aldigim hicbir  urunde isim yazmadi ne q7 si ne guti si
oyuncu asigi degil  besiktas asigi siyah beyaz  asigiyim

ama bu sene  ilk defa isim yazan bir urun alacagim  oda Gokhan Inler olacak

Hosgeldin Gokhan inler   iyiki geldin   
oyunun,  davranislarin sanki altyapidan cikmis oyuncu gibisin 
 Helal olsun Allah nazardan korusun
insallah performansin dusmez  futbolunun son yillarinda  yasamadigin bazi guzel seyleri bu takim ile birlikte  yasarsin

Çevrimdışı Gokhan-

@Gokhan- abi mesajın çok hoşuma gitti twitterda Olcay'ı etiketleyerek paylaştım

Eline sağlık, ben de ona yazmak isterdim ama twitter kullanmadığım için yapamadım.
İyi kararlar tecrübeden gelir ama tecrübe kötü kararlardan oluşur..

Çevrimdışı Orhan

Aslında takımın çitası yükseliyor. En basitinden takımın vazgecilmezi dediğimiz atibayı oziyi dinlendireniliyoruz.Töreyle kerimin adı bile gecmiyor artık.Ki bu adamları rekliler havada kaparlar.Gecen sene ye göre seviye atladık. Belli mi olur basarılı bir sezondan sonra bankolardan birisini daha yedekleyecek adamlar da alabiliriz.

Çevrimdışı RevivaL

İnler bu şekilde oynamaya devam ederse Atiba daha çok dinlenebilir.

Çevrimdışı alimm

Geçen seneye nazaran farklı mentalite ile oynuyoruz. Direk uzun toplarla ikinci bölge hızlı geçiliyor ve bu şekilde atak süremiz kısa sürüyor. Bu şekilde maç içerisinde gitgeller çok oluyor ve isabetli pas istatistiğinin azalması rakip takım için pozisyon bulma ihtimalini artırıyor bu da kalemizi gole kapatmamıza engel oluyor. 

Hızlı direk hücumlar ile alınan skor üstünlüğü sonrası dk 90 ı beklemeden biz oyun olarak rakibe maçı bitirdiğimizi dikte edebilmeliyiz....

Ben bunun gerçekleşmesini bekliyorum......
[ Son Düzenleme: 11 Eylül 2016, 20:20:12 alimm ]
Bundan Sonra Her Sene Böyle...

Çevrimdışı Zafer55

Olcay bu ama takım ritim kazandıysa olcayı aktif göremeyiz. pas alışverişine katılır ve
geriyi sağlam tutmaya başlar ama oyun düşmeye başladığı anda olcay sorumluluk alır ve takımı ateşleyen isim
olur genelde olcay kötü oyuna tepki koymaya başladığında takımda kendine gelmeye başlar. Biz bunu sahada
geçen sene çok fazla gördük tabi tv de izleyenler bu tepkimeyi göremiyor. kameralar sadece topu takip ediyor.
sen tribünde bir oyuncunun saklanıp saklanmadığını görürsün ama tvdeki bunu göremez 4 yıl geçti sanırım ben olcayın
gerçekten kötü performans gösterdiği bir iki maç hatırlıyorum. Olcay gibi bir oyuncunun bu kadar lüksü olsun artık
Bir elkeme yapayım abi,
Olcayı hep tv den izledim ama bahsettiğin tepkileri görebildiğim çok an oldu.TV her zaman yakın çekim göstermiyor .Özellikle pilot kamera dedikleri açıdan görüntü ekrana geldiğinde  olcayın yaptığı etkili koşuları alan açma-alan kapamaları görebiliyorsun.Tabiiki stattan izlendiği kadar çok olmuyor bu ama görmek istersen görünüyor yani.Kaç sezondur bizde ve etkisiz oynadığı maç sayısı iki elin parmağını geçmez.Hem 10 numara hem kaptanlık çok yakışıyor Olcay'a.

Çevrimdışı Zafer55

Geçen seneye nazaran farklı mantalite ile oynuyoruz. Direk uzun toplarla ikinci bölge hızlı geçiliyor ve bu şekilde atak süremiz kısa sürüyor. Bu şekilde maç içerisinde gitgeller çok oluyor ve isabetli pas istatistiğinin azalması rakip takım için pozisyon bulma ihtimalini artırıyor bu da kalemizi gole kapatmamıza engel oluyor. 

Hızlı direk hücumlar ile alınan skor üstünlüğü sonrası dk 90 ı beklemeden biz oyun olarak rakibe maçı bitirdiğimizi dikte edebilmeliyiz....

Ben bunun gerçekleşmesini bekliyorum......
Geçen seneye nazaran farklı ama aslında  bambaşka bir mantalitede de oynamıyoruz.Yani geçen seneki oyuna eklemeler yapılmış bir sistemle oynamaya çalışıyoruz.
 Üç maçın ikisinde stoperde macelo-tosic birinde marcelo necip ile oynadık.
 Yine üç maçın ikisinde orta sahada ati-ozi-tolgay
 Birinde inler-tolgay-talisca ile oynadık
  Ki bence hem stoper hem orta saha için bu dizilimlerin hiç biri idealimiz değil.Bu durum defansif anlamda olumsuz etkiliyor bizi kanımca.
  Bende sizin gibi beklemedeyim.Hem farklılaşmış oyun anlayışının tam oturmasını hemde ideal dizilimlerin saha da olabilmesini bekliyorum.

Çevrimdışı bjk4ever

Bugun Feyenoord-ADO macindaydim ve harbiden guzel bir olay yasandi. Feyenoord tribunlerinin bir kismini cocuk hastanesinde yatan cocuklara ayirmislar. Cocuklar maci seyrederken (alt tribundeydiler) bir anda ust tribunlerden cocuklarin oldugu tribune pelus oyuncak yagdirdi ADO taraftarlari. Muhtesem bir goruntuydu.
Keske biz de bir lig macinda tribunlerin bir kismini hasta cocuklara ayirlayabilsek ve boyle bir jest yapabilsek. Hatta bunu CL macinda yapsak herkese guzel bir mesaj ve ornek olur.
Harbiden gozlerim yasardi.

Bu arada FB 0-1 geride. Yenilirlerse aksama artik ROK iskender yedirir Abdulkeri'm'e. :)

Çevrimdışı AigleBordeaux

Bir sorum var dun futbolcularin giydigi sweat satisa cikacakmi? Dun Manchester, Schalke de giymis.
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı cursedofdragon

Bir sorum var dun futbolcularin giydigi sweat satisa cikacakmi? Dun Manchester, Schalke de giymis.

vardır belki kartal yuvasında yoksa bile çıkar gayet şık bencede  :ok:

Çevrimdışı brkntcnr

Gelecek sezon için de yavaş yavaş çalışmalara başlamak lazım. En azından sözleşmesi bitecek bir iki oyuncuyu ocak ayından kapmak gerek. Bu sezon şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Ve takımın seviyesini yükseltmek için şuan yani kimse eksilmeden bir stoper, bir kaleci şart. Hatta bence seneye Q7 yi alkışlarla uğurlamalı ve yerine avrupa seviyesinde, satabileceğimiz bir de sağ kanat almamız lazım Aboubakar ve Talisca' da performans ve maliyet olarak bize uymazsa onların yerine de birileri lazım.
[ Son Düzenleme: 11 Eylül 2016, 21:04:50 brkntcnr ]

Çevrimdışı AigleBordeaux

vardır belki kartal yuvasında yoksa bile çıkar gayet şık bencede  :ok:
evet baktim simdi daha cikmamis . Daha bu ay cikmis bir koleksiyonmus galiba.
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı cursedofdragon

Gelecek sezon için de yavaş yavaş çalışmalara başlamak lazım. En azından sözleşmesi bitecek bir iki oyuncuyu ocak ayından kapmak gerek. Bu sezon şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Ve takımın seviyesini yükseltmek için şuan yani kimse eksilmeden bir stoper, bir kaleci şart. Hatta bence seneye Q7 yi alkışlarla uğurlamalı ve yerine avrupa seviyesinde, satabileceğimiz bir de sağ kanat almamız lazım.

eksilmek şart.Mesala tosic'in sözleşmesi bitecek seneye devam edilmemli tosic ile yeterli bence.Atınç'ta kiralık geri dönücek.

2 tane stoper yine gerekiyor seneye :D

Çok seviyorum bu transfer işlerini :D

Etiketler: