Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 63 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1653685 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimdışı MUSTAFA_

Programı kim yaptıysa yarın maç izlemek neredeyse imkansız hale gelmiş. Tüm maçlar üst üste bindiği için futbol maçı dışında izlemem çok zor  :money:

14:00 Kadın Basketbol Takımı Çankaya Üniversitesi ile Ankara'da
16:00 Hentbol Takımı Göztepe ile Süleyman Seba Spor Salonu'nda
17:00 Futbol Takımı Rize ile deplasmanda
17:30 Erkek Basketbol Takımı galatasarayla Akatlarda

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı cursedofdragon

Programı kim yaptıysa yarın maç izlemek neredeyse imkansız hale gelmiş. Tüm maçlar üst üste bindiği için futbol maçı dışında izlemem çok zor  :money:

14:00 Kadın Basketbol Takımı Çankaya Üniversitesi ile Ankara'da
16:00 Hentbol Takımı Göztepe ile Süleyman Seba Spor Salonu'nda
17:00 Futbol Takımı Rize ile deplasmanda
17:30 Erkek Basketbol Takımı galatasarayla Akatlarda

Her hafta aynı bilerek yapıyorlar  :s20:

Çevrimdışı cursedofdragon

3 hafta üst üste maçlarımız 17:00'a kondu anadolu takımımıyız biz ?

16:00 göztepe-Beşiktaş
17:00 rizespor - Beşiktaş
17:00 Beşiktaş - Antep (cumartesi gün ki maçı 17:00'a koymuslar seyirci gelmesin diye hava yakaladık ya)

+ full cuma oynuyoruz daha sonra yine stat dolmasın diye.

Çevrimdışı mylife1903

Botenkin kabileden sitoper olani da seneye alsak keske
Su ya tutarsa islerinden bikmistik gene basladik
Belki layic ile yanyana oynatir onlerinde burak falan bi corba yapar sergen hoca
Sergene de hoca diyecez artik yaslandik
Tutarsa oynar iyi oyuncu ikinci sansi vermek lazim boylelerine de herife barselona sansi bile geldi o noktayi coktan gecmis olabilir

Çevrimdışı mylife1903

Orkani da sallamisiz
Tabi bunlari hep senol bitirdi
Yahu neden alindi bu cocuk diye kac kisi sordu, sonra paralar nerde
Yok oynatmadi laz
Yok mopink yapiyo
Avci sanki oynatti
Herif tembel tenekenin teki

Soyle cigeri 5 para etmez adamlar icin edilmeyen laf kalmadi
Bu fikretin her yaptigini halacocugu gibi allayip pullayanlar kapatmislar herhalde hesaplari paralari yatmayinca tivitir micitir hic gize batmiyorlar.

Son kazigi da avcimango oldu, onu da allayip oullayip bize sokusturdular simdi yanina gitsin avci exbaskaninin beraber ezsinler paraciklari, karsilikli civik civik tezahurat yaparlar falan simdi besiktas urunu degil havayi gomlegi bakarlar

Avcimangoya bu olur

Çevrimdışı sametbagan

Botenkin kabileden sitoper olani da seneye alsak keske
Su ya tutarsa islerinden bikmistik gene basladik
Belki layic ile yanyana oynatir onlerinde burak falan bi corba yapar sergen hoca
Sergene de hoca diyecez artik yaslandik
Tutarsa oynar iyi oyuncu ikinci sansi vermek lazim boylelerine de herife barselona sansi bile geldi o noktayi coktan gecmis olabilir
Valla sağlıklı bir boateng atiba elneny orta sahası çoğu lig takımlarına üstünlük sağlar geri kalanlarıyla da kafa kafaya oynar.
Sağa lens sola nkoudo en uçta da janım evladım.Ama o kaleye bir kaleci şart oğlu şart malum hem 1 kişi eksik hem kale boşken olmuyor.
Gelmişken kaleye murat şahini geçirsek diyorum hem yardımcı antrenör hem kaptan hem de kalecilik yapar.

Çevrimdışı mylife1903

Valla sağlıklı bir boateng atiba elneny orta sahası çoğu lig takımlarına üstünlük sağlar geri kalanlarıyla da kafa kafaya oynar.
Sağa lens sola nkoudo en uçta da janım evladım.Ama o kaleye bir kaleci şart oğlu şart malum hem 1 kişi eksik hem kale boşken olmuyor.
Gelmişken kaleye murat şahini geçirsek diyorum hem yardımcı antrenör hem kaptan hem de kalecilik yapar.
Murat gececegine kaleye sergene lisans cikartalim layici kanata atalim karyus 2 yumurtlasa sergen 3 attirir
15 orandan yuklu girmistir sergen olur olmaz o baska ama cabalayacagimiz kesin

Bu botank numan efekt yapabilir, soyle top istop edebilen adamlar oynasin zaten kazmalari dolduruyorlar sonra taraftar maca gelmiyor.
Kirmizi gorunce ona buna dalinca bizim ergenler giydirmeye baslar, zaten bu kafada olmasa barcada oynardi da dinlemiyorlar. Lens mens gibi yeteneksiz tipler lazim duvar oluyor alan aciyor vs. dogru kosu yapiyormus la dogru kossa nolur top istop edemiyor adam
Lens ve tac
Lens ve aut
Lens ve faul

Çevrimdışı MUSTAFA_

Maç Günü  :)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı mylife1903

Sistem olunca oyuncu deger kazanacakti bu lens orkan ozzi falan neden surunuyor
Su futbolun yetenekle oynandigini sergen anlatacak herhalde

Sergenle kidem nedir dersi

Çevrimdışı mylife1903

Sergen yalcin ile futbolda kidem 102

Senin yasin kac daha sen benden kucuksun hakeme de boyle sokulup cikartilir

Çevrimdışı mrred

Yeni transferimiz hayırlı olsun. Boatengin son yıllardaki en iyi sezonun Almanyada frankurtta oynadığı 2017-2018 sezonu.
Vedat Muriqi, Sörloth ve Burak Yılmaz'ın geçen seneki ve bu seneki performansı ile karşılaştırdım. Frankurttaki formunu yakalarsa bence faydalı bir transfer olur. Fakat Boateng 2017-2018 sezonunda ağırlıklı olarak merkez orta saha (18) on numara (7) ve santrafor (6) oynamış. Defansif aksiyonlarda hepsinden önde. Paylaşıyorum

Boateng            Vedat              Sörloth             Burak         Burak (19-20)
Dk                   2361             1543               1601               1271           1086
Tp Çal               1.1               0.5                   0.6                0.1             0.4
Tp Ksm             0.7                0.2                  0.1                 -                0.1
Faul                  2.3                2.2                  1.8                 3               1.1
Ofsayt               0.1                0.1                   -                    -                -
Uzklaşt              1.4               0.9                   0.3                 1.3             0.5
Çal/Yeme           0.8               0.7                   0.6                 0.5             -
Blok                   0.2                0.2                   0.1                -                 -

buradan çıkan sonuç eğer canı oynamak isterse takım savunması açısından faydalı olur. Sorunlu bir oyuncu olduğu için canı oynamak isterse diyorum. Hücum aksiyonları istatistiklerini de birazdan paylaşıcam
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Ofansif açıdan vasat ama kötü değil.Özellikle kötü kontrol ve top kaybı istatistiklerinde en az top kaybeden ve kötü kontrol yapan santrafor. Gol asist ve kilit paslarda ise vasat
[ Son Düzenleme: 01 Şubat 2020, 10:10:36 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mylife1903

Simdi ligde nolur sergen ne yapar hangi sirada bitiririz bunlari yasayip gorecez, en kotu durumda bile karliyiz bu sergen sevdasindan kurtulacaz, zar tutarsa sergen efsane olur devam eder.

Benim acidigim gencler, kucuk takim oyunculari.

Sergenin hayatinda en cok hirs yaptigi maclar kucuk takimlarla olan antreman maclariydi, lucescu gorunce sok olmustu yasin ile sergeni. Sergen antremani gecistiren adam, sonra paf takimi macinda sergenligi birakip kasap topcuya donuyordu. Bu ucu tayfur yasin ve sergen o kucuk cocuklara tekme yumruk oynuyordu. Cift dalmalar, arkadan taban, yumruk, tokat kavga ciktigi bile oluyordu bunlarin yuzunden, lucescu durdurup sordugunda hocam biz yasinle burdan ciktik bize boyle oynadilar bugun atakima meydan okuyamiyorsan, oram buram agridi diye agliyorsan zaten besiktas altyapisinda oynama demistir tayfur icin de tayfur abi zaten kazmadir normal oyunu bu

Simdi o paflara da boyle daldiracaklar yasinle beraber topculari, kolezyumsa kavga havasi maclar yandan oyunculari antremanda kavga etsin diye kiskirtan ekip, bakalim kimler sag kalacak.

Altyapi yan gelip yatma yeri degildir, kopek gibi kosacaksiniz, tekmeye kafa, kafaya tekme atacaksiniz
Sergen yalcin 2002

Çevrimdışı MUSTAFA_

Yeni transferimiz hayırlı olsun. Boatengin son yıllardaki en iyi sezonun Almanyada frankurtta oynadığı 2017-2018 sezonu.
Vedat Muriqi, Sörloth ve Burak Yılmaz'ın geçen seneki ve bu seneki performansı ile karşılaştırdım. Frankurttaki formunu yakalarsa bence faydalı bir transfer olur. Fakat Boateng 2017-2018 sezonunda ağırlıklı olarak merkez orta saha (18) on numara (7) ve santrafor (6) oynamış. Defansif aksiyonlarda hepsinden önde. Paylaşıyorum

Boateng            Vedat              Sörloth             Burak         Burak (19-20)
Dk                   2361             1543               1601               1271           1086
Tp Çal               1.1               0.5                   0.6                0.1             0.4
Tp Ksm             0.7                0.2                  0.1                 -                0.1
Faul                  2.3                2.2                  1.8                 3               1.1
Ofsayt               0.1                0.1                   -                    -                -
Uzklaşt              1.4               0.9                   0.3                 1.3             0.5
Çal/Yeme           0.8               0.7                   0.6                 0.5             -
Blok                   0.2                0.2                   0.1                -                 -

buradan çıkan sonuç eğer canı oynamak isterse takım savunması açısından faydalı olur. Sorunlu bir oyuncu olduğu için canı oynamak isterse diyorum. Hücum aksiyonları istatistiklerini de birazdan paylaşıcam
Ben orta sahada kullanacağımızı ve Oğuzhan yerine aldığımızı düşünüyorum  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı mrred

Defansif açıdan katkısının fotoğrafını da paylaşıyorum. Takım savunması ve Burak Yılmaz ile neden 10 kişi oynuyoruz daha iyi görünüyor. Vedat ile Burak arasındaki fark neredeyse 2 kişilik. Adamlar 12 kişi oynuyor biz 10
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Ben orta sahada kullanacağımızı ve Oğuzhan yerine aldığımızı düşünüyorum  :tabe:
Adem Ljajic
Sosa
Boateng
Emre Akbaba karşılaştırması da yapıcam
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Adem Ljajic ile defansif açıdan neden 10 kişi oynuyoruz burada işte
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Adem ve Burak koşup savunma yapmaya karar vermedikçe takım savunmamız yukarı çıkmaz. Adem yerine boateng ya da Burak yerine Boateng belki biraz fark yaratabilir. Sonuç olarak bence Boatengi almak yerine takımdaki genç oyunculara daha çok süre vermek de bir seçim olabilirdi fakat yönetim böyle tercih etmiş bekleyip göreceğiz.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Sosanın ne kadar büyük oyuncu olduğunu buradan da görüyoruz . Adam hem savunma hem hücumda makine gibiydi. Oğuzhan bir söyleşisinde yorulduğum zaman ben ileri geçiyordum o geri geliyordu onunla oynarken çok rahat ediyordum demişti. Sosanın iki sezondur Trabzona etkisini de görüyoruz. Yaşı geçmesine rağmen hala çok iyi. O adamı tutabilseydik lig çok farklı olurdu fakat gitmek istedi . Bir şekilde ikna etmeliydik.
[ Son Düzenleme: 01 Şubat 2020, 10:37:35 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Sosa resmen orta sahada 2 kişilik oynuyor biz ise 1 kişi eksik oynuyoruz.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Sergenin gelmesi 2 bakımdan avantaj olabilir
1. Koşmayan oyuncular artık topun ağzında koşmaya başlamazlarsa seyirci ıslıklar
2. Bunu gören genç oyuncular daha sıkı çalışıp forma alma fırsatını görürler ve gelecek senelerimizi kurtarabiliriz.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Atan tutan maç kazandırır. iyi Orta sahalar ise sezonu. Barça ve Real bunun sıkıntılarını yaşıyor. Xavi ve İniestadan sonra oraya bir türlü dolduramadılar ve düşmeye başladılar. Realde ise modric ve krossun tempoları düşmeye başlayınca ne hale geldiler gördük. Orta saha bir takımda en önemli yer. Burası iyi olunca takımda "asker" rolünü kolayca benimseyen "aidiyet" duygusu yüksek oyuncularla (kalede Tolga sol bekte İsmail sağ bekte serdar kurtuluş ve solda olcay ile) şampiyon oluyorsun. Gomez yokken de şampiyonluğa oynadık iyi oyunlar da oynadık çünkü orta sahamız çok iyiydi. Orada fark yaratan tek şey Şenol Güneş'in antremanda sakatlanan "Tolgay" ve müzmin sakat olan "Veli' yerine mecburen "Oğuzhan" monte etmesiydi. Sosa ve Atiba saha içinde oğuzhanın açıklarını kapadıkları için orta saha muntazam işliyordu.
[ Son Düzenleme: 01 Şubat 2020, 11:05:31 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Bilic hoca Oğuzhan'ı çok oynatmıyordu Şenol Hoca gelince oynamaya başladı Oğuzhan'ı o keşfetti. Bu yorumlara katılmıyorum ; Şenol Güneş ilk geldiğinde orta saha Tolgayı oynatmak istiyordu fakat sezon öncesi kampında çapraz bağlarını kopardı daha sonra Velinin omzundaki sakatlığı bir tülü geçmedi ve hoca Sosayı on numara yaparak oğuzhanı 8 yapmaya karar verdi yani mecburiyetten Oğuzhanı oynattı. Sosa ve atiba oğuzhana "konfor" alanı yarattığı için oğuzhan çok parladı. Takımdan Sosa gidince Oğuzhanın defoları ortaya çıkmaya başladı orta sahamız çabuk geçilmeye başlayınca çok gol yemeye başladık.Olağanüstü Aboubakar Talisca ve babel katkısı ile ikinci yarı şampiyonluğu aldık fakat takım savunmasında yine geriye gidiş vardı. Şimdi geriye dönüp baktığımda Sosa gerçekten orta sahada baya bir açığımızı kapatıyormuş . Sonuç olarak ilk 2 sezon "keşfedilen" oğuzhan nasıl oluyor da son iki sezon "kaybedilen" oğuzhana döndü ? Bunu sorgulamak lazım. Oğuzhan gerçekten keşfedildi mi yoksa Sosa ve Atiba ona konfor alanı mı sağladı buna bakmak lazım
The great gig in the sky

Çevrimiçi Kartal Ç

Simdi ligde nolur sergen ne yapar hangi sirada bitiririz bunlari yasayip gorecez, en kotu durumda bile karliyiz bu sergen sevdasindan kurtulacaz, zar tutarsa sergen efsane olur devam eder.

Benim acidigim gencler, kucuk takim oyunculari.

Sergenin hayatinda en cok hirs yaptigi maclar kucuk takimlarla olan antreman maclariydi, lucescu gorunce sok olmustu yasin ile sergeni. Sergen antremani gecistiren adam, sonra paf takimi macinda sergenligi birakip kasap topcuya donuyordu. Bu ucu tayfur yasin ve sergen o kucuk cocuklara tekme yumruk oynuyordu. Cift dalmalar, arkadan taban, yumruk, tokat kavga ciktigi bile oluyordu bunlarin yuzunden, lucescu durdurup sordugunda hocam biz yasinle burdan ciktik bize boyle oynadilar bugun atakima meydan okuyamiyorsan, oram buram agridi diye agliyorsan zaten besiktas altyapisinda oynama demistir tayfur icin de tayfur abi zaten kazmadir normal oyunu bu

Simdi o paflara da boyle daldiracaklar yasinle beraber topculari, kolezyumsa kavga havasi maclar yandan oyunculari antremanda kavga etsin diye kiskirtan ekip, bakalim kimler sag kalacak.

Altyapi yan gelip yatma yeri degildir, kopek gibi kosacaksiniz, tekmeye kafa, kafaya tekme atacaksiniz
Sergen yalcin 2002

Sergen Yalçın ile survival of the fittest 201 :evillol:

Çevrimdışı autopsy

Bilic hoca Oğuzhan'ı çok oynatmıyordu Şenol Hoca gelince oynamaya başladı Oğuzhan'ı o keşfetti. Bu yorumlara katılmıyorum ; Şenol Güneş ilk geldiğinde orta saha Tolgayı oynatmak istiyordu fakat sezon öncesi kampında çapraz bağlarını kopardı daha sonra Velinin omzundaki sakatlığı bir tülü geçmedi ve hoca Sosayı on numara yaparak oğuzhanı 8 yapmaya karar verdi yani mecburiyetten Oğuzhanı oynattı. Sosa ve atiba oğuzhana "konfor" alanı yarattığı için oğuzhan çok parladı. Takımdan Sosa gidince Oğuzhanın defoları ortaya çıkmaya başladı orta sahamız çabuk geçilmeye başlayınca çok gol yemeye başladık.Olağanüstü Aboubakar Talisca ve babel katkısı ile ikinci yarı şampiyonluğu aldık fakat takım savunmasında yine geriye gidiş vardı. Şimdi geriye dönüp baktığımda Sosa gerçekten orta sahada baya bir açığımızı kapatıyormuş . Sonuç olarak ilk 2 sezon "keşfedilen" oğuzhan nasıl oluyor da son iki sezon "kaybedilen" oğuzhana döndü ? Bunu sorgulamak lazım. Oğuzhan gerçekten keşfedildi mi yoksa Sosa ve Atiba ona konfor alanı mı sağladı buna bakmak lazım

Atiba ve Sosa, Bilic zamanında da oynuyordu, kendi kendilerine sonradan mı karar vermişler dur şu Oğuzhan'a konfor alanı yaratalım diye ?  Oynatılan oyun düzeninden olmasın sakın aradaki fark. Bir de Şenol Güneş seni arayıp söylüyordu herhalde ben Tolgay'ı oynatmak istiyorum falan diye.

2015-2016 belki son 15 yılın en  iyi oyununu oynayıp statsız şampiyon olduğumuz yıl, ama başarıda Şenol hariç herkesin payı var. Sosa, Bilic vs ama bir hocanın payı yok. Kafalar pırıl pırıl.
[ Son Düzenleme: 01 Şubat 2020, 13:06:10 autopsy ]