2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 329 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11321813 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı Culpable

cekik gozluler ortaya cikti   bu isin tadida kacti
soyle bir ornek vereyim  hindistanda dugun mevsimi geldigi zaman altinin fiyati yukariya dogru hareketlenir
hindistan dugun mevsimi altin piyasasini etkiliyor .
e simdi ortaya cekik gozluler cikti   yas onemli degil  basiyorlar parayi  bu adamlar ile rekabet edemezsin

cinli bir sirket fransa yayin ihalesini almisti  tanlis hatirlamiyorsam

Fransa firmasi  39 euro/aylikdan satiyordu

Cinli sirket  ayni paketi 13euro dan veriyordu

fransa firmasi hemencecik 400.000 uyesini kaybetti 
hatta bir ara iflasin esigine kadar geldiler
e  cekik gozlulerde  comert bir pazar var  avrupanin tadini alan   cine kaciyor ve kacmaya devam edicek
avrupanin tadini almis bir x futbolcusu   bizemi gelir yoksa cekik gozlulere mi gider ?
tabiki cekik gozlulere cunku para orada daha cok

e cekik gozluler bu sekilde comertce davranmaya devam ettikce
onceden bonservise 1 oduyorsak simdi 2 oduyecegiz
onceden maas 1 oduyorsak simdi 2 oduyecegiz
Turkiye'deki  kulupler icin kara vakti    arada kalip  o maaslari verip iflasa dogru hizlica gidicekmisin
yoksa yetistirici ve parlatici olup bu isten kendine bir dilim pasta cikarip  buyeyecekmisin

bizim yonetim parlatici olmaktan yana  ama  bunu biraz daha profesyonelce yapmalari gerekiyor

taliscaya 20m bonservis verseler zoruma gitmez ama q7 ye  yillik 2m verirler o benim zoruma gider

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Ahaha, gelmiş yine Sinan Kurumuş  :lol: :lol:

Yahu altyapıdan adam çıkarsan da değişmez bu sistem:

Adam 2 sene sonra maaşına zam isteyecek, menajeri "Fenerbahçe ve Galatasaray Erkut'un peşinde" diye haberler yaptıracak, taraftar Erkut 2 gol atınca ömür boyu sözleşme imzalansın diye sosyal medyayı inletecek, sonra 4 yıllık 2 milyon euro'luk sözleşmeyi kapacak Erkut.

Ne oldu? Erkut altyapıdan çıktı.

Altyapıdan oyucnu çıkarmanın tek avantajı adamı 1-2 sene ucuza oynatman ve imza parası/bonservis vermemen.

Maaş konusu farklı bir konu.
Başka hiç bir avantajı yokmuş gerçekten :)
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Olayı görmek istediğin gibi görüyorsun şu adamların kaçından faydalandık? ben bu adamlara şans vermek yerine altyapıdan oyuncu çıkart oynat diyorum sen hala başka şeylerin peşindesin.

Altyapıdan oyuncu çıkarılması konusundaki fikrine katıldığımı defalarca söyledim zaten.

Ama altyapıdan çıkardığın oyuncunun maaşları düşürmeye etkisi olmaz.

Altyapının çözeceği bir konu değil bu.

Elimde bir ilaç olsa da "Hem kafamda saç çıkarsa, hem boyumu uzatsa, hem de performansımı arttırsa" diyorsun da, yok öyle bir ilaç.

Altyapı sihirli bir makine değil, 2-3 yıl ucuz iş gücü sağlar sana, 3-4 milyon euro'luk oyuncu almaktan kurtulursun(Bizim altyapının üreteceği max değer o) ve UEFA listesinde faydası olur.

Her şeyi altyapıyla çözemezsin.

Çevrimdışı tangaz

Birincisi ben zaten yönetimi destekliyorum o konuda gizli kapaklı değilim savunurkende açık açığa savunurum
burda her fikrimi yönetim savunduğun için dedinmi bu yanlış olur. bu lafları burda yıllardır duyuyorum ben sonra bunu söyleyenleri
söyledikleri lafı yediriyorum. ben burda atibayı savunurdum tek başıma o zamanda aynen sırf yönetimi haklı çıkartmak için savunuyorsun
dediler sonra benden fazla savunucu oldular. ismailide savundum burda bunudamı yönetimi savunmak için yaptım şahit değilmisiniz
bana ne dendi biliyorsun imzalandığını sırf yönetimi savunmak için ismail savunuyorsun peki biliyormuşum ismaille imzalandığını
ne yani illaki birinimi savunmam lazım kendi fikrim olamazmı neden her karşınızda olan fikrimde yönetim savunucusu oluyorum.
ben inkarda etmiyorumki yönetimi savunduğumu. Burda ben doğruya yanlışa bakmam burda Beşiktaş yönetimi Beşiktaş oyuncusu
Beşiktaş değerleri korunur kollanır. Burda Beşiktaşa düşmanlık yapılanlara bile küfür edildiğinde hakaret edildiğinde işlem görür
peki onlarıdamı savunuyorum. sanki her şeyi savunuyorum. Dany transferinde neden kimse demedi yönetimi savunuyorsun diye
yada töre eleştirirken yada eneramonun alınmasına tepki gösterirken sezerin transferinde o zaman başka yönetimmi vardı demek bende yanlış gördüğümde
eleştiriyorum neden sizin fikirlerinize katılmayınca yönetim savunuyor oluyorum sizinle aynı düşünmek zorundamıyım.
yönetim getirdi Önder Özeni ben burda tek başıma yerden yere vururken neden yönetim savunuyor olmadım.
işinize gelmedimi ben yönetimi savunuyorum ne yani sizin yanlış dediğinizin yanlışmı olması lazım.

çelişkiler içinde boğulmaya dewam ediyorsun. kimse seni yönetimi savunuyorsun die suçlamıyor. dilediğini savunursun dediğin gibi ama daha evvel de belirttiğim gibi senin yaptığın dayatmak. yine yeni yeniden dayatmak. karıt görüşe resmen çıldırıyorsun. kişileri senle aynı düşüncede olmayanları suçluyorsun die etiketlendiriyorsun ama bu işin ağababası bence sensin. önce aynaya bakıp sonra çevreni gözlemlemen daha doğru olacak.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı mylife1903

gs ve yasin ergen sevgililer gibiler yeminle
bi küs bi barışık
kız tarafı hep triplerde bi gün git diyo bi gün kal diyo
yasin de yaramazlık peşinde
afacan işte hoş görmek lazım
Flort donemi bitti soyle yillik 2milyon yuroluk bir sozlesmeyle evlensinler de kurtulsunlar artik. Evlilik sozlesmesini de yasinin meneceri hazirlasin soyle 5 yillik ohhhh sogtorson gitsin yasin kalsin ozbek dursun
Balotelli bile daha az kadro disi kalmistir bu cocuktan ne yapiyorsa artik.

Balotelli dedim de aklima geldi acaba senol hocanin sisteme uyar mi bu balojan, pivotta oynar oyun kurucu da oynar meycik balojansin

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Altyapıdan oyuncu çıkarılması konusundaki fikrine katıldığımı defalarca söyledim zaten.

Elimde bir ilaç olsa da "Hem kafamda saç çıkarsa, hem boyumu uzatsa, hem de performansımı arttırsa" diyorsun da, yok öyle bir ilaç.

Altyapı sihirli bir makine değil, 2-3 yıl ucuz iş gücü sağlar sana, 3-4 milyon euro'luk oyuncu almaktan kurtulursun(Bizim altyapının üreteceği max değer o) ve UEFA listesinde faydası olur.

ben tamamını bunla çöz demiyorum ki 4-5 senede bir tane çıkart 2 tane diyorum bizim son 10 senede altyapıdan çıkartıp halen takımda oynattığımız 2 tane adam söylesene? 1 tanesi Necip, onuda yedek olarak kullanıyoruz adam yokluğunda, adam olsa onuda koymicaz, diğeri Atınç onuda 5-6 milyon euroya sattık..
[ Son Düzenleme: 10 Ocak 2017, 15:11:40 Serhat Akkaya ]
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

fahişliğine fahiş de adamlarda bize gelince malım bu arkadaş bedeli de bu diyorlar. yıllar boyu çalışarak bizim yöneticilerimiz inşaa etti bu yapıyı. dışarda verdiğimiz imaj bu. ts.nin aldığı ibanezmidir nedir kariyerinin tümünde kazanacağı parayı ts.den 1 yılda kaldırıyor şuan. bizim mitroviç ülkesinde 5-6 yılda alacağını bizden 1 yılda alacak. bu maaş ve bonservisler içinde böyle. müşteri türkse fiyat bu durumu oturmuş durumda ve öyle bir günde değişmez. biz değiştirmeye kademe kademe azaltmaya çalışıyor gibiydik ama görüyorumki aslında bu fedanın zorunluluğu imiş yeni sözleşmeler aslında bizimde çok akıllı olmadığımız yönünde.

Gelirler arttıkça sözleşme bedelleri de artacak, bu beklenen bir şey.

Asıl önümüzdeki sene çok fazla mevzuu dönecek.

Fenerbahçe'nin Oğuzhan'a saçma sapan bir teklif yapacağı kesin gibi.

Ya 2.5-3 milyon euro'lara çıkacaksın ya da Fenerbahçe'ye kaptırma riskine gireceksin.

Bu yaz Oğuzhan'ı 8-10 milyona elden çıkarmanın bir yolunu bulmamız gerekebilir, yoksa başımız ağrıyacak.

Çevrimdışı tuncaboylu

ben tamamını bunla çöz demiyorum ki 4-5 senede bir tane çıkart 2 tane diyorum bizim son 10 senede altyapıdan çıkartıp halen takımda oynattığımız 2 tane adam söylesene? 1 tanesi Necip, onuda yedek olarak kullanıyoruz adam yokluğunda, adam olsa onuda koymicaz, diğeri Atınç onuda 5-6 milyon euroya sattık..

Benim bahsettiğim konu, oyuncu maaşları.

Altyapıda her sene 2 tane oyuncu da çıkarsan, maaşların yükselmesini engellemene imkan yok.

Çünkü rakiplerin salça olacak, oyuncunun menajeri gaza getirecek şu bu.

İsmail'e bile sözleşme yeniletemedin istediğin fiyata, düşün işte.

Çevrimdışı tangaz

görüşüne katılıyorum ama bu sıraladıklarında az buz kazanımlar değil ki. mesela 3 sene ucuza oynatsan 1 oyuncudan 3 milyon euro kara geçersin. misal o oyuncu 4 milyonluk bir eleman olsa 3+4=7 milyon kar edersin. bu az bir bedel değilki. o 7 milyon ile gidip 5 milyonluk mitroviç yerine 12 milyonluk adam almak kaliteni yükseltmek için kaynak yaratmış olursun. o kalite sana yeni kupalar getirir yeni para kaynakları türetirsin reaksiyon böyle zincirleme şekilde sürer gider.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı Çağatay

Flort donemi bitti soyle yillik 2milyon yuroluk bir sozlesmeyle evlensinler de kurtulsunlar artik. Evlilik sozlesmesini de yasinin meneceri hazirlasin soyle 5 yillik ohhhh sogtorson gitsin yasin kalsin ozbek dursun
Balotelli bile daha az kadro disi kalmistir bu cocuktan ne yapiyorsa artik.

Balotelli dedim de aklima geldi acaba senol hocanin sisteme uyar mi bu balojan, pivotta oynar oyun kurucu da oynar meycik balojansin

kaleye koysan rakp forvetleri döver yine gol yemez balojan
Hope for the Best, Plan for the Worst

Çevrimdışı tuncaboylu

görüşüne katılıyorum ama bu sıraladıklarında az buz kazanımlar değil ki. mesela 3 sene ucuza oynatsan 1 oyuncudan 3 milyon euro kara geçersin. misal o oyuncu 4 milyonluk bir eleman olsa 3+4=7 milyon kar edersin. bu az bir bedel değilki. o 7 milyon ile gidip 5 milyonluk mitroviç yerine 12 milyonluk adam almak kaliteni yükseltmek için kaynak yaratmış olursun. o kalite sana yeni kupalar getirir yeni para kaynakları türetirsin reaksiyon böyle zincirleme şekilde sürer gider.

Doğru söylüyorsun.  :ok:

Tabii ki getiri hesabı bu kadar basit değil, 1 oyuncu çıkarmak için 20 tane oyuncuya yatırım yapman gerekiyor ve onun da giderleri var.

Ama maddi şeylerin yanında  kulübün repütasyonuna da katkı sağlar bu olay.

İyi oyuncu yetiştiren takım olarak adının çıkması Avrupa'daki takımların dikkatini çeker.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Gelirler arttıkça sözleşme bedelleri de artacak, bu beklenen bir şey.

Asıl önümüzdeki sene çok fazla mevzuu dönecek.

Fenerbahçe'nin Oğuzhan'a saçma sapan bir teklif yapacağı kesin gibi.

Ya 2.5-3 milyon euro'lara çıkacaksın ya da Fenerbahçe'ye kaptırma riskine gireceksin.

Bu yaz Oğuzhan'ı 8-10 milyona elden çıkarmanın bir yolunu bulmamız gerekebilir, yoksa başımız ağrıyacak.

Katılıyorum, Ozzie' de benim sözleşmem bitiyor ve sözleşme yenilemek için imza parası istiyorum dese kim ne diyebilir?

Çevrimdışı tangaz

Katılıyorum, Ozzie' de benim sözleşmem bitiyor ve sözleşme yenilemek için imza parası istiyorum dese kim ne diyebilir?

kimse bişey diyemez ortam ve piyasa da bunu dedirtir adama bu nedenle sözleşme bitmeden yeni bedellerle kontrat yenileniyor zaten.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

kimse bişey diyemez ortam ve piyasa da bunu dedirtir adama bu nedenle sözleşme bitmeden yeni bedellerle kontrat yenileniyor zaten.

Mesele sözleşmenin bitip bitmemesi değil ki.
Misal Ozzie' nin sözleşmesi 2018 Haziran' da bitiyor.

Bu sezon bittiğinde sözleşme yenileme görüşmelerinde en üst tavandan sözleşme isteyecek.
O miktarı belirlerken yapacağı hesabın içinde; "1 sene sonra sözleşmeme bitiyor, o durumda alacağım imza parasını da alacağıma yansıtmalıyım" düşüncesi mutlaka olacak.

Umarım 2017 sonunda arkasından konuşarak göndermek zorunda kalmayız.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Bu sezon bittiğinde sözleşme yenileme görüşmelerinde en üst tavandan sözleşme isteyecek.
O miktarı belirlerken yapacağı hesabın içinde; "1 sene sonra sözleşmeme bitiyor, o durumda alacağım imza parasını da alacağıma yansıtmalıyım" düşüncesi mutlaka olacak.

Bu sene sonuna kadar sözleşme yenilemeli veya elden çıkartılmalı, sonraki süreç sıkıntılı olur..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tangaz

aynı şeyleri söylüyoruz zaten yeni sözleşme daha yüksek olacaktır. (tabii performansı diplerde gezmezse)

Çevrimdışı Serhat Akkaya

aynı şeyleri söylüyoruz zaten yeni sözleşme daha yüksek olacaktır. (tabii performansı diplerde gezmezse)
mevcut örneklerin durumu ortadayken çok dipte olmadıkça 2,5 tan aşağı istemeyecektir, Abou'nun şu performansının devam ettiğini ve aynı şartlarla bonservisini alıp 3,3 milyon verdiğimizi düşünsene. Oğuzhan 2,5 a oynar mı?
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

Bir yenge olayi daha patlamis ama bu sefer cinde. Ersanin esi uyum saglayamamismis da dondurmek istiyormus cocugu. Yahu cocugun iki sefer dizi parcalandi bildigim kadariylan 4 milyon yuro falan kazaniyor orda, sik disini otur yahu

Yemin ediyorum katil eder bu kadin milleti. Ben gidip nolur nolmaz hemen balkondan asagi atayim da ileride cine falan gidersem uyum sorunu cekmesin.

Olaya bak yaa simdi gidip bir tane kalem parfum alacam

Çevrimdışı mylife1903

mevcut örneklerin durumu ortadayken çok dipte olmadıkça 2,5 tan aşağı istemeyecektir, Abou'nun şu performansının devam ettiğini ve aynı şartlarla bonservisini alıp 3,3 milyon verdiğimizi düşünsene. Oğuzhan 2,5 a oynar mı?
Abu gibi stoperleri hirpalayacaksa 3.5 olmadi da 2.5 oldu o da olumlu tabii

Çevrimdışı tangaz

maaşların yükselmesi önlenemez...

Çevrimiçi Necmi

çelişkiler içinde boğulmaya dewam ediyorsun. kimse seni yönetimi savunuyorsun die suçlamıyor. dilediğini savunursun dediğin gibi ama daha evvel de belirttiğim gibi senin yaptığın dayatmak. yine yeni yeniden dayatmak. karıt görüşe resmen çıldırıyorsun. kişileri senle aynı düşüncede olmayanları suçluyorsun die etiketlendiriyorsun ama bu işin ağababası bence sensin. önce aynaya bakıp sonra çevreni gözlemlemen daha doğru olacak.
hiç hoş bir mesaj değil bu
çaresiz olursan çıldırırsın ben çaresiz değilimki
benim sert girdiğim insanlar ya renkli olduğundan şüphelendiğim insanlardır
yada forumu trollüyorlardır.
unutma ben mesajlara üye gözüyle bakmıyorum

Çevrimdışı tuncaboylu

maaşların yükselmesi önlenemez...

Sırf Abou'yla falan da ilgisi yok ayrıca.

Fenerbahçe 3 senelik 12 milyon euro önerirse, sen Abou'yu göndersen ve takımda herkesin maaşını 1 milyona düşürsen ne olacak?

Oyuncunun gitmek için bahanesi olur Abou ancak.

Çevrimdışı Kalyoncu

Bir yenge olayi daha patlamis ama bu sefer cinde. Ersanin esi uyum saglayamamismis da dondurmek istiyormus cocugu. Yahu cocugun iki sefer dizi parcalandi bildigim kadariylan 4 milyon yuro falan kazaniyor orda, sik disini otur yahu

Yemin ediyorum katil eder bu kadin milleti. Ben gidip nolur nolmaz hemen balkondan asagi atayim da ileride cine falan gidersem uyum sorunu cekmesin.

Olaya bak yaa simdi gidip bir tane kalem parfum alacam
Kalem parfüm stokları tükenmiş. Ersan gelirse Sobol transferinin bir anlamı olmaz. İkisinden birini seçmeliyiz.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

"Forvette Cenk, Abou, Talisca ve Ömer var.
Bu bolluk kimsede yok, bu nedenle santrafor transferini düşünmüyoruz"

söylemlerine çok az kaldı.

Çevrimdışı tangaz

hiç hoş bir mesaj değil bu
çaresiz olursan çıldırırsın ben çaresiz değilimki
benim sert girdiğim insanlar ya renkli olduğundan şüphelendiğim insanlardır
yada forumu trollüyorlardır.
unutma ben mesajlara üye gözüyle bakmıyorum

bu cümlenin hiç bir mantıklı açıklaması olamaz. böyle kalıplara sokarak dayatıyorsun işte, ne demek sadece çaresiz insan çıldırır? yok böyle birşey yaa. diyecek söz bulamıyorum gerçekten aklım tutuldu bu mantık karşısında...

Etiketler: