2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu
2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu Yeni sezon yeni transferler gelenler gidenler burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 176 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 3480989 defa] 2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı cursedofdragon

Beşiktaş, sözleşmesi 6 ay sonra bitecek olan Zapata'yı satın alma opsiyonlu kiralama için anlaşmaya vardı. (Radio Colombia)

zapata geliyorsa vida gidiyor mu  :alala:

Beşiktaş'ın bugünkü antrenmanında Ricardo Quaresma, Burak Yılmaz ve Caner Erkin, takımdan ayrı olarak salonda çalıştı.

Basın toplantısı başlamadı  :alala:

Çevrimiçi Necmi

Ben inanıyorum, çünkü 1 yıl men ile 2 yıl men arasında 2 yıl men ile 3 yıl men arasında önemli farklar var.

Ama şöyle bir komplo teorimde var: bu banka anlaşması yapılıp borçlar ötelenirse, muhtemelen TFF UEFA'ya gidip bakın artık kurallları tam uygulayacağız, borçları yapılandırdık, uymazlarsa cezayı ben keseceğim,  2-3 yıl bizim uygulamayı izleyin şimdilik Türk kulüplerine ceza vermeyin zaten hepsi batık filan deyip, ceplerine örtülü ödenekten 3-5 kuruş koyup GS ve Fenerin men almasını önleyecekler diye düşünüyorum.
Zaten bu bankalarbirliği mevzusunun kriz ortamında gündeme gelebilmesi Fener ve GS ye ceza geleceğinin kanıtı bence..
GS nin bu işi istemediğinide sanmıyorum, onlar istiyordur ama şartlar hoşlarına gitmemiştir.
bu bankalar birliği olayı kriz ortamında gündeme gelmedi başkan bir senedir uğraşıyor
zaten bunun ana amacıda bankaların finansal borçlarını kurtarmak istemesi herkes kulüplerin borcu
yapılanacak diyor aslı öyle değil finansal borölar yapılanacak. Yani banka alacaklarını garanti altına almak istiyor.
çünkü mevcut alacakları garanti altında değil ipotek koymuşlar üzerinde bir sürü ipotek daha var
kulüpler kredileri ödeyemez duruma geldi borç batıyor. kulüpleride batıramazlar bu anlaşmayı yapıyorlar bir kere tekrar kredi verip
faiz almış oluyorlar bu sefer bunuda yayın geliri sponsorluk geliri gibi nakitlerle garanti altına alıyorlar
bunuda devlet garantörlüğüyle yapıyorlar yani paralarını her koşulda alacaklar borçlarını kurtaracaklar
bu işden biz değil gs fb büyük zarar eder çünkü ikisininde yapılanmadan sonra finans borcu olmayan iki milyar küsur borcu kalıyor. ve özellikle fenerin bunu ödeyemez durumu var finans borcu çok yüksek yayın geliri karşılamaz başka gelirlerde ipoteklenir ve borcun vadeside artar. peki iki milyar küsur borcu nasıl ödeyecek.
ffp ye gelince hiç etkilemez çünkü ffp kulüp borçlarına bakmıyor istediği denk bütçe borçların ödenmesi değil
adamlar diyor bu sene futbol giderlerin futbol gelirlerinle denk olacak  gelirine bakıyor giderine bakıyor
o borçlar futbol gideri değilki kulüp borcu.
gs nin istememsi doğru aslında adamların 3 milyar borcu var ve bunun sadece 750 M si finansal borçmuş
onlar arsalardan gelen parayı bankalara yatırdılar ya :D eldeki nakiti bankaya ver arkasından böyle yapılanma çıksın
tüm gelirleri ipotekli yayın anlaşması yeni yapıldı onda ipotek yoktur şimdi 2.250 borç kalıyor ama hiç gelirin yok
bankalardan kredi yolunuda kapatacak devlet büyük ihtimalle gs ye hiç bir faydası olmuyor
fenerde aynı durumda borcun yarıya yakınını kurtarıyor ama hala iki milyarın üstünde ne kadar üstünde olduğu belli değil borç kalıyor
adamların bizim şu anki borcumuz kadar borçları kalıyor ama gelirleri hiç yok yeni gelir kapısı açacak yerde yok o borçlar büyük ihtimal önümüzdeki 3-4 yıl içinde ödenmesi gereken borç fenerin sadece yıllık idemesi gereken 500-600 milyonun üstünde borç oluyor
birde üstüne yapılandırdığı borç var onuda  on yıl yapılandırsalar senelik ödemesi 350 M yi geçer ve ödemesi garanti altına alınmış
bu işden en karlı biz çıkarız üç kulüp içinde hem gelirlerimiz var finansal borcu yayın geliri öder geriye bir milyar küsur borç kalır 4 yıllık olsa sene başına 250-300 M ödeme demek oluyor yayın gelirini düşsen bile bu parayı ödeyecek durumdayız.bu seneki loca satışları bile bir seneyi atlatır bize bu borçların içinde oyuncu alacakları falan var. kredi çekmeden borçları ödenebilir duruma sokarız borçlanmadan borç ödeme lüksümüz olur. hadi hepsini ödeyemedin 4 yılda yarısını öde 5 yıl sonra en kötü 500 M borcumuz olur bununda çoğu oyuncu alacağı olur. doğru yönetirsek bize yarıyor. finansal olmayan borçları çok yüksek olduğu için gs ve fenere yaramıyor
büyük ihtimal ts ye çok yarar anadolu kulüplerine yarar
doğru adımları atarsak bizim 5 senede borçlarımızın bitmesi için yol veriyor ama renkliler yapamaz koçun bile finanse edebileceği bir borç değil bu.
gs yan çizmekle haklı bu işin en büyük kazananı bankalar oluyor. alacaklarını daha fazla kazanarak garanti altına alıyorlar.
bizim borcumuz bitse bile her zaman 400-500 m gibi bir borcumuz olacak oyunculara peşin para ödemiyorsun
tabi 5 sene dişimizi sıkmamız lazım bu arada gelen şampiyonluklar bu tarihi kısaltır. 5 yılda gelecek iki şampiyonluk kalan borcun yarısını temizliyor diğer yarısı zorunlu borç zaten o bitmez
iki sene üst üste şampiyon olalım şl den 100 M euro alırız buda 600 M lira eder 1 de finansal borçların yapılanması var 1.600 şu anda bürüt borcumuz 2,5 m diyelim geri ödemesi olmayan borcu düşelim gelirleri düşelim 2.1 M gibi olur 1.6 düştüğünde 500 kalır iki sene şampiyon olmak çok şey kazandırır o 500 de bir taraftan öderken bir taraftan oluşacak borç sürekli oyuncu alıyorsun hep olur

Çevrimdışı tuncaboylu

Beşiktaş, sözleşmesi 6 ay sonra bitecek olan Zapata'yı satın alma opsiyonlu kiralama için anlaşmaya vardı. (Radio Colombia)

zapata geliyorsa vida gidiyor mu  :alala:
Sözleşmesi 6 ay sonra biten adam, nasıl satın alma opsiyonlu kiralanabilir?

Uydurma haber gibi.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[ Son Düzenleme: 11 Ocak 2019, 14:46:18 tuncaboylu ]

Uydurma haber gibi.

satın alma opsiyonu zorunlu olabilir belki bilemedim bende  :alala:

Çevrimdışı tuncaboylu

Mirin için de önce kiralık diyorlardı, sonra satın aldığımız ortaya çıktı.

Eğer iddia doğruysa, 150-200 bin Euro gibi bir bonservis ile alınacaktır.

Çevrimiçi Necmi

quaresma'nin gonderilmesini istemek buyuk hayal. acin bakin sosyal medyada adami besiktas'tan ustun goren bile var. ismini vermek istemedigim olusum resmen tapiyor quaresma'ya. bir de disi kartallar var, futboldan anladiklari yok, isleri gucleri sov, tribunde makyajli selfie cekilmekten baska bir caciktan anladiklari yok en cok da bunlar quaresma'ya tapiyor. her fotosunun altinda "kingg, we love youu, i love quaresmaa, <3<3" tarzi yorum atiyor bu disi kartallar.

hoca da seviyo arkadas yani ordan da kurtulamiyorsun. denilen dogruysa buraga ortayi kim yapacak deyip son dk kadroya aldirmis quaresma'yi. senin yoneticin cikip quaresma gonderilecek oyuncu degil derse adam da bunu firsat bilip burda at kosturmaya devam eder. mekanin sahibi benim modunda dolasiyor. kimse bir sey demiyor ki adama.
yanılıyorsun sosyal medyadaki ergenlerin ne dediğinin bir önemi olmaz iş tribünde bitiyor
tribünde gram sevmiyor nerdeyse her maç yuhalanmaya başladı en son vodafone da yuhalanarak terketti sahayı.
hoca tolga yı da seviyordu oynatabildimi. quaresmanın artık bir hatasına bakar anında kalem kırılır.
bence onun artık vadesi doldu hoca içinde burak tam tersi quaresmayla oynarsa gol filan atamaz burak kafacı değilki kafada kötü hoca quaresmanın hiç havadan orta açmasına izin verirmi artık bak göreceksiniz nasıl değişecek oyun. o ortalar kaybolacak burakın gol atması için merkezden içeri ara pasla atmak gerekiyor
burda ljajic ve ozi önem kazanıyor dorukhanda iş yapar. tek iş yapmayacak quaresma direk lensin oyunu oluyor artık çünkü o ortayıda yerden açıyor ve sıfıra inip dışa orta açıyor tam burak için oynayan bir oyuncu.

Çevrimiçi sozkul

Uydurma haber gibi.

Zapata demiştirki benimle 6 ay sonrası için kontrat yapmaz iseniz size kiralık gelmem.
imza parasıda alacaktır.

Çevrimiçi sozkul

Serbest olan adamı kimden satın alıyorsun  :)

Çevrimiçi Necmi

nasıl zorunlu olabilir sözleşmesi biten oyuncuyu nasıl satabilir sen nasıl satın alabilirsin
ancak sen kiralamadan önce uzatması lazım. ama asparagas haber kokuyor her tarafı.
bence bu kadar stoper aranan Türkiyeye menejerin pazarlama taktiğidir. Dikkat çekmek istiyordur.
Beşiktaşda en iyi paravan Beşiktaş ilgileniyorsa herkes atlar demişlerdir fener stoper arıyor gs stoper arıyor.
biz yaşlı kontenjanımızı burakla doldurduk.

başladı basın toplantısı.

Serbest olan adamı kimden satın alıyorsun  :)

ne bileyim abi haberi paylaştım ne yazıyorsa orda o işte :D

fikir yürütmeye çalışıyorum :)

Çevrimiçi Necmi

Mirin için de önce kiralık diyorlardı, sonra satın aldığımız ortaya çıktı.

Eğer iddia doğruysa, 150-200 bin Euro gibi bir bonservis ile alınacaktır.

neden italyada değilde kolombiyada haber oluyor. italyada olması daha mantıklı değilmi.
menejer servisidir. oyuncusunun kontratı bitiyor. avrupaya satamaz onu en iyi pazar Türkiye her takımda stoper arıyor.
Beşiktaş alıyor diye haber yaptırayım gs fener atlasın diye düşünmüşdür.

Çevrimdışı mylife1903

Beşiktaş'ın bugünkü antrenmanında Ricardo Quaresma, Burak Yılmaz ve Caner Erkin, takımdan ayrı olarak salonda çalıştı.
Okeye dortlu lazim, tolgay olaydi eydi durum getirirdi, kaybeden oderdi

Çevrimiçi İsmail Özyurt

Birde Quaresmanin topu kaptırdıktan sonra rakibinin peşinden koşmasında :D
Aynen. Topu kaptırdığı adamın peşine düştüğünde bağırıyorum tv başından yapma yapma diye ama ne çare  :evillol:
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Aynen. Topu kaptırdığı adamın peşine düştüğünde bağırıyorum tv başından yapma yapma diye ama ne çare  :evillol:

nabızım 130'lara cıkıyor benim kırmızı kart görmesin diye kalp krizi geçiricez :D

Sivasspor ve Beşiktaş, Fatih Aksoy konusunda 1.5 yıllık kiralama konusunda anlaştı. Transfer başkan Fikret Orman'ın imzasını bekliyor
Kaynak : Yasaklı Link 1903

Çevrimdışı MUSTAFA_

Sivasspor ve Beşiktaş, Fatih Aksoy konusunda 1.5 yıllık kiralama konusunda anlaştı. Transfer başkan Fikret Orman'ın imzasını bekliyor
Kaynak : Yasaklı Link 1903
Şenol hoca basın toplantısında Enzo Roco giderse Fatih'i tutarım demişti. Enzo'nun gideceğini düşünmüyorum. Fatih inşallah kendini geliştirir ve geri döner  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Şenol hoca basın toplantısında Enzo Roco giderse Fatih'i tutarım demişti. Enzo'nun gideceğini düşünmüyorum. Fatih inşallah kendini geliştirir ve geri döner  :tabe:

oynatma garantisi versinler ama :)

Çevrimdışı Enzo

sivaslı douglas ile fatih takas edilsin. sivas yarim sezon kiradan vazgecsin biz gidip barcelonadan kiralayalim karsiliginda 1.5 yil fatihi verelim.

sivaslı douglas ile fatih takas edilsin. sivas yarim sezon kiradan vazgecsin biz gidip barcelonadan kiralayalim karsiliginda 1.5 yil fatihi verelim.

olabilir mantıklı onlarda paul papp diye sağ bek var zaten.

Biz fatihi köküyle verelim sivas  6 aylığına bize versin douglas'ı biz barçadan sezon sonu alırız olma mı  :alala:

Hoca larin geldiği gibi değil geliştirdi kendini dedi.

Bu oyuna daha çok ayak uydurdu dedi.

Güven için ise düşüşte dedi.

Çevrimiçi Necmi

Babele gitme kararı için iki gün süremi vermiş benmi yanlış anladım
babel roco ve adrianonun gitme ihtimali var.

Etiketler: