Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 277 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5205515 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimiçi İsmail Özyurt

Başakşehir maçında taraftara büyük iş düşüyor.  Futbolcu kardeşlerimizi şöyle tatlı sert mi denir bi sarsmak lazım. Bu maç muhakkak alınmalı.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı f_madida

4milyon küsür € verdiğimiz adam duracak yerine başka forvet arayacaksak vay halimize abi.

Sampiyon olmak istiyorsak evet. Gerekirse Negredo Asya'ya bir yerlere satilir/kiralanir devre arasi, ama bize en az Demba Ba ayarinda bir golcu lazim.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı tangaz

lig sonuncusunu yenememek yakışmadı oynadıgımız oyun hiiiç yakışmadı sağlı sollu saldırırsın da kaleci dewleşir kontradan yersin neyse yol kazası deriz ama rakip kalecinin kurtardıgı tek top atibanın sonlardaki kafası.

bizi son yıllarda zirvede rakiplerin önünde tutan bir detay da deplasman performansımızda  bu sene bu konuda kötüyüz 4 maçta kayıp 8 puan war...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı atalay

Tosici biz yaza yaza usandık. Mitrovic oynasa bu kadar çok hata yapabilir miydi? Genç oyuncuyu oynatmadan kazanamazsın..

Bu kadarı kolay iş değil. 33'lük sol bek Tosic'i oynatarak dünya futboluna stoper kazandıracağız.
[ Son Düzenleme: 14 Ekim 2017, 01:11:45 atalay ]

Çevrimdışı kyiv

Futbol adına bizim için acı olan artık Galatasaray'ın puan kaybetmesini bekleyeceğiz yani kendi işimizi kendimiz göremeyeceğiz. İlk haftalarda basit takımlarla oynadılar falan dedik ama biz de benzer kolay takımlarla oynadığımızda kolay kazanamadığımızı gördük. Kasımpaşayı yenemiyoruz, gençlerbirliğini yenemiyoruz.Bu takımlar çok mu güçlü? Aradaki 8 puan azımsanacak bir puan değil (Konya maçını çok rahat kazanırlar)Ve ben 35 senedir futbol takip eden bir Beşiktaşlı olarak bizim bu kadar puan geriden gelip Galatasarayı geçtiğimizi hatırlamıyorum.Belki 1989-90 sezonu diyebiliriz sezonun ilk yarısını 6 puan geride kapatıp ikinci yarıyı şampiyon bitirmiştik.Tek istisna onu sayabiliriz onun haricinde geriden gelip Galatasarayı geçtiğimiz sene yok. Önce bunu kenara istatistik olarak not düşelim. Sonra da takıma dönelim.Sonda söyleneceği hemen ilk başta söyleyeyim dün gece Şenol Hocanın ilk yarı yedek kulübesinde çaresiz kabullenmiş bitik bir görüntüsü vardı beni son derece endişelendiren bir görüntü bu görüntünün hayra alamet olduğunu düşünmüyorum.Bence takımda çok büyük sıkıntı var teknik anlamda değil ama oyuncular arasında bir gruplaşma söz konusu bu da takımın beraber hareket etmesinden tutunda iletişimine kadar herşeyi etkiliyor. Şenol Hocada bu durumu çözebilmiş değil bir türlü teknik taktiğe odaklanamıyor. Aslında en büyük hata Aboubakarın tutulamayıp negredo,lens,medelin transferi oldu iç dengemizi bozdu bu durum.Kimseyi olumsuz olarak etkilemek istemem ama görünen o ki bu sene istenilen oyunu sergileyemeyeceğiz.Bu da takımdaki huzursuzluğu ve memnuniyetsizliği artıracak. Bu işler böyledir hepimiz yaşadık kötü başladımı çorap söküğü gibi gerisi gelir. Aslında benim endişem bu seneden ziyade önümüzdeki sene. Şenol Hocanın yıl sonunda devam etmeyeceğini düşünüyorum. Kimse sözleşme var demesin başarısız geçen bir senenin ardından her ne kadar geçmişte 2 şampiyonlukta olsa kim olursa olsun bu seviyede koltuğu sallanır Şenol Hocanında kafasının rahat olmadığını ve milli takımı aklının bir köşesinde tuttuğunu düşünürsek Hocayla yolların ayrılma ihtimalini hiç de düşük görmüyorum.Sonuçta ortada kurulan pahalı bir takım başarısızlık var.

Çevrimdışı tangaz

Futbol adına bizim için acı olan artık Galatasaray'ın puan kaybetmesini bekleyeceğiz yani kendi işimizi kendimiz göremeyeceğiz. İlk haftalarda basit takımlarla oynadılar falan dedik ama biz de benzer kolay takımlarla oynadığımızda kolay kazanamadığımızı gördük. Kasımpaşayı yenemiyoruz, gençlerbirliğini yenemiyoruz.Bu takımlar çok mu güçlü? Aradaki 8 puan azımsanacak bir puan değil (Konya maçını çok rahat kazanırlar)Ve ben 35 senedir futbol takip eden bir Beşiktaşlı olarak bizim bu kadar puan geriden gelip Galatasarayı geçtiğimizi hatırlamıyorum.Belki 1989-90 sezonu diyebiliriz sezonun ilk yarısını 6 puan geride kapatıp ikinci yarıyı şampiyon bitirmiştik.Tek istisna onu sayabiliriz onun haricinde geriden gelip Galatasarayı geçtiğimiz sene yok. Önce bunu kenara istatistik olarak not düşelim. Sonra da takıma dönelim.Sonda söyleneceği hemen ilk başta söyleyeyim dün gece Şenol Hocanın ilk yarı yedek kulübesinde çaresiz kabullenmiş bitik bir görüntüsü vardı beni son derece endişelendiren bir görüntü bu görüntünün hayra alamet olduğunu düşünmüyorum.Bence takımda çok büyük sıkıntı var teknik anlamda değil ama oyuncular arasında bir gruplaşma söz konusu bu da takımın beraber hareket etmesinden tutunda iletişimine kadar herşeyi etkiliyor. Şenol Hocada bu durumu çözebilmiş değil bir türlü teknik taktiğe odaklanamıyor. Aslında en büyük hata Aboubakarın tutulamayıp negredo,lens,medelin transferi oldu iç dengemizi bozdu bu durum.Kimseyi olumsuz olarak etkilemek istemem ama görünen o ki bu sene istenilen oyunu sergileyemeyeceğiz.Bu da takımdaki huzursuzluğu ve memnuniyetsizliği artıracak. Bu işler böyledir hepimiz yaşadık kötü başladımı çorap söküğü gibi gerisi gelir. Aslında benim endişem bu seneden ziyade önümüzdeki sene. Şenol Hocanın yıl sonunda devam etmeyeceğini düşünüyorum. Kimse sözleşme var demesin başarısız geçen bir senenin ardından her ne kadar geçmişte 2 şampiyonlukta olsa kim olursa olsun bu seviyede koltuğu sallanır Şenol Hocanında kafasının rahat olmadığını ve milli takımı aklının bir köşesinde tuttuğunu düşünürsek Hocayla yolların ayrılma ihtimalini hiç de düşük görmüyorum.Sonuçta ortada kurulan pahalı bir takım başarısızlık var.

94-95 sezonu hoca daumdu, gese samsun antep antalyaya 3 maç üst üste yenilip bizi şampiyon yapmıştı üstelikde ligin sonlarına doğru yapmıştı bunu.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimiçi Necmi

Sorun yeni transferlerde, hadi diyelim Cenk-Oguzhan-Babel-Quaresma yorgun dondu milli takimdan. Hoca mecburen bir rotasyon yapti, Babel ve Q7 biraz dinlensin dedi, 45 dk oynasalar da yeter dedi. Ki sunu da yazayim Babel'e kirmizi gelmese bu maci evire cevire alirdik, ikinci yari. henuz 46. dakikada cok bariz pozisyonla Quaresma'nin volesiyle baslamistik. Neyse, konumuza donelim, bu yeni transferlerden hic verim alamiyoruz. Milli takimlarinda zaten yoklar, iki hafta dinlendiler bahaneleri yok ama adamlar lutfedip bir pres dahi yapmiyorlar. Hele Negredo, sanki adami mactan once 10km kosturup da getirmisler. 

Yahu bu Negredo'ya ozel parantez acacagim. Pektemek haric son 3 senemizde bu kadar kotu bir forvet gordugumu hatirlamiyorum. Sismanoglu bundan iyiydi vallahi - 15/20 dklik oynuyordu belki ama oynadigi dakikanin hakkini veriyordu. Bu rakip ceza sahasinda geziniyor, o kadar agir ki topla bulusmasi mucize, her hamlede rakip defans bundan hizli davraniyor. Hava topu geliyor adam toptan kaciyor, yahu al gotur at iste. Cenk'e bir ton laf ediyoruz, ki Cenk de Besiktas'in as forveti olacak kalitede degil ama en azindan pozisyonun icine giriyor topla bulusuyor, bir isler yapmaya calisiyor. Negredo ne yapiyor?  Ceza sahasi icinde bombos sut firsati geliyor topu disari cikariyor, ayagina doluyor. Yahu senin isin gol atmak arkadas, atacaksin iste onu. (Buradaki arkadaslar yine bir ton bahane uretecek, muthis adam ama pas alamiyor diye, daha ne pasi alacak, top geliyor adam bilerek sut cekmiyor). Sozum ona pas verecekmis, 18'in ustunde/icinde top gelmis rakibe pasliyor topu. Pozisyon kovalamak yok, hiz yok, atiklik yok, pres desen gostermelik iki dakika ya kosuyor ya kosmuyor. Bu adam Almeida'dan beri bize gelen en kotu forvet (Pektemek haric).

Lens yine Trabzon macinda biraz hareketliydi bu mac o da yoktu. Neyse, yani su adamlari alacagiz diye Marcelo'yu sattik, dusundukce sinirden deli oluyorum. Marcelo-Pepe defansini korusak, Medel-Negredo-Lens transferini hic yapmasak, ileride Babel ve Cenk'i rotasyona koyardik (Orkan'i-Adriano'yu kanat rotasyonuna alip idare ederdik) simdiye zirvede devam ediyorduk.

Son sozum de Negredo'ya toz kondurmayanlara, sizin icin maalesef Negredo'nun oynamasi Besiktas'in kazanmasindan daha onemli hale gelmis burasi acik, her mac bir bahane uretiyorsunuz. Senol Hoca da hata yapiyor ama hocaya ettiginiz lafin onda birini bu adamlara edemiyorsunuz nedense bunlarin dokunulmazligi var sizin gozunuzde.
iyide cenk yokmuydu oyunda o ne yaptı negredoyu korumak değil
konu yanlışı göremezsen çözümüde bulamazsın maç boyu bir pozisyonumuz yok tek bir tane bile
iki kanatda cenk ve lensi ilerde negredoyu düşürdü bu oyundan bütün arıza orta sahada bunu uzun zamandır söylüyorum. Ozi bu takımın merkez orta sahası falan değil hiç bir maçta ağırlığını koyamıyor bu maç ekstra kötü olduğundan ileri top çıkaramadık  sadece 10 dakika neden oynadık düşünün ne olduda oyunun son on dakikasında vardık işte ozi çıktı tolgay girdi anında takım ileri hamle yaptı. Topa normal vursan atacağın bir pası yumurtadan civciv çıkartmaya uğraşırsan rakibe atarsın ozinin yaptığı sadece bu egzantrik ara paslar atmak bu nedenle o kadar çok top kaybediyoruzki. Bu artistliği avrupada yapmıyor ama en büyük suçta 80 dakika ona tahammül eden hocada daha öyle laubali attığı ilk pasda oyundan çıkarırdım başka türlü akıllanmayacak. ilk on dakikada oyundan çıkması gerekirdi hocanında rotasyon falan yaptığına inanmıyorum rotasyon yapıyorsan cenk neden oynuyor cenkin oynayacağı yerde orjinal kanadın varken neden cenk oynamadımı milli takımda birde rotasyon yapıyorsan milli takımdan dönen ozi yerine neden tolgay oynamıyor. Gene lensle negredoyu yem etti hoca. şimdi herkes aynı şeyi söyleyecek ama kimse orta sahanın bir kez bile onlara top getirmediğini söylemeyecek adamlar ne yapsın
hocanın ön yargıları artık baş ağrıtıyor iki senedir cenkden golcü çıkartmaya uğraşıyor olmuyor hoca neyin ısrarı bu en iyi olduğu geçen seneydi işte penaltıları çıkart 13 gol katkısı var bu takımın forveti 13 gol atmaz.  Geçen seneki cenk sevdası abouyu yaktı bu seneki cenk sevdası negredoyu yakıyor.
renkli basın haftalardır cenki boşunamı şişiriyor bundan bir köy olmadığını gördükleri için şişiriyorlarki biz forvet hattında cenkle oynayıp  yara alalım @atalay ın sevdalısı ama ben ozininde bir katkısını görmüyorum orta sahanın merkezinde olan bir oyuncu takımı yönetecek iki artistik pas verip pirim toplamayacak bu karın doyurmuyor. Caner konusunda en baştan beri koyduğum çekincelerde bir bir çıkmaya başladı.
oynatmaya oynatmaya lensle negredoyu bitirdi medelide bitirecek bunların hepsi kalitelierini kanıtlamış oyuncu oynatmazsan kendilerine olan güvenide kaybediyorlar. En kolay maçlarda bile oynatıp hazırlamadı. en olmadık anlarda sahaya sürdü bitirdi adamları.
Birde hoca şl sevdasına ligin içine etti şimdi ilk devre sonuna kadar bütün maçları kazanmak zorundayız artık sıfır kredi var. yarıştığın takım başak şehir değil bir kere farkı verdiğinde kendine güveni geldimi bir daha yakalayamazsın. Birde sadece sahada yarıştığın bir takımda değil.
sanki şl kupasına alacakta bütün rotasyonu lige yapıyor gruptan çıkarsan başın göğemi erecek kimseye gruptan çıktı diye madalya falan vermiyorlar. bir ödülüde yok şampiyonluğu riske atacak gruptan çıkıp 5 M almak için şampiyonluğun getirdiği 100 M riske atılmaz.
hep alkışlayacak değiliz lig sonuncusuna yenildiler biraz utansınlar. Pepe oynamadımı avrupada onun verdiği mücadeleyi veren oyuncu yoktu sahada.

Çevrimiçi Necmi

Puan farkı 8 oldu şampiyonluk gitti diyenlerinde psikolojik sorunları var galiba ligin son 5 haftası sanki.

Daha 26 maç var.

Biz iyi oynamıyoruz hatalı kadrolar çıkartıyoruz oyuncular formsuz hepsini anlarımda şampiyonluk gitti lig gitti bunlar çok saçma.
gitmedide bıçak sırtında artık. artık sıfır töleransın var bir puan kaybı daha bitirir işi
şaka falan değil ligin sonuncusuna puan veremezsin. Resmen oyuncular maç seçmeye başladı.
hepsinin bir tarafları kalkmış. Zaten adrianoda bahsetti bundan sadece biz değil takımın içindeki profesyonel oyuncularda görüyor bunu. Adrianonun konuşmasını okumadınızmı baştan aşağıya oyuncuları eleştiriyordu. Resmen adam iki şampiyonluk takımda doymuşluk getirdi dedi. Kulüp altın çağını yaşıyor oyuncularında bu resmin içine girmesi gerekiyor dedi. Bunlar tehlikeli işaretler yoksa maç kaybetmek değil.
bu kafa bize şampiyonluğu verdirir. Geçen senede böyleydik sadece yarıştığımız başakşehirdi kaç defa altın tepside ikram ettik şampiyonluğu ama istemeyiz deyip ellerinin tersiyle ittiler. Puan kaybettiğimiz her hafta başakta kaybetti. ama şimdi yarıştığın kulüp Başak değil. Bu lig bu lakaitliği kaldırmaz.

Çevrimdışı f_madida

Vallahi kimse kendini kandirmasin, eger Senol Gunes giderse bugunleri mumla arariz. Gelen td yabanciysa siz Atl Madridsiniz zaten der fisi ceker Besiktas'a kucuk takim muamelesi yapacak birine ihtiyacimiz yok hele ki ligi bilmeyen biri gelirse sudan cikmis baliga doner, yerliyse bu duzeyde baskiyi kaldiracak hoca zaten yok. Sergen biraz ciddi bir adam olsaydi belki 3-4 sene sonrasi icin dusunulebilirdi ama maksimum durdugu gorev 6 ayi gecmiyor illa bir bahane bulup istifa ediyor. Neyse, Senol Hoca'nin her sezon basi cektigi sikintiyi cekip de takimi sampiyon yapacak bir hoca yok kisacasi. Her sene takimin en az 2 kilit oyuncusunu gonderip Eylul basina kadar transferi bitirmeyip, nasil olsa Senol hoca sampiyon yapar diyen bir anlayis var yonetimde. Kilit oyunculari gonderip yerine kiralik, idare etmelik 2-3 tane adam alip muthis transferler yapiyormusuz gibi davraniyoruz. Gomez-Sosa sonrasi takim 8-10 hafta yeni oyun duzenine gecerken bocaladi Talisca-Abou-Adriano ritmini bulduktan sonra ve ozellikle Babel ikinci yari geldikten sonra is yapmaya basladik. Bu sene Abou-Marcelo sonrasi yine ayni sikintilari yasiyoruz. Defanstan cikisimiz sikintili, donup dolasip uzun topa kaliyoruz, forvet ayrica yetersiz (Negredo hicbirsey oynamiyor, Cenk idare eder ama o da yetersiz kaliyor, arada Babel veya Talisca gol yukunu sirtliyor da ilerliyoruz yoksa bu forvet hattiyla hicbirsey yapamayiz).   

Çevrimiçi Necmi

Bugün hakem, beklediğimden çok daha iyiydi. Çok az hata yaptı. Babel'e verdiği kırmızıyı, Tolgay'ın kafasını patlatan arkadaşa da vermesi gerekirdi ama önemli değil...

Yalnız şunu hakkaten aklım almıyor.

90 dakika bitiyor, 5 dakika uzatma gösteriliyor. Neden? Oyun 5 dakika 'durdu' diye. Yani 'oynanmayan süre' 5 dakika...

5 dakika uzatmanın 2.5 dakikasında top oynanmıyor, hakem 95:00'da maçı bitiriyor. Bu düpedüz 'rezillik', başka hiçbir şey değil. Ofsaytı yanlış gördün, penaltıyı farketmeden, eli omuz zannettin, hadi neyse, böyle hatalar yapabilirsin, 'insanlık hali' denebilir. Ama 5 uzatma dakikasının 2.5'unda top oyunda değil, nasıl 95:00'da maçı bitirip huzurla evine gidersin arkadaş... Şu memlekette işini doğru yapan bir tane insan evladı yok mu ya...
hakemin tek hatası o pozisyonda kırmızıyı çıkartmaması oldu onun dışında maçı etkileyen bir hatası olmadı Babelinkide direk kırmızıydı. ama tolgayın yediği tekmede maçın sonundaydı zaten kırmızı çıkartsa ne olacak bize bir faydasımı var. 5 dakika uzatma oynanırken oyun kural dışı durmadıki duran süre oyunda olan süredir. oyuncu değişikliğimi oldu dış etkenlerden oyunmu durdu.faul olur kart çıkar faul atışı yapılır vs geçen süre oyuna eklenmezki. oyuncu değişikliği için oyun durur ekler faul olur tedavi için oyun durur ekler. bildiğim tolgay kalktı ayağa tedavi olmadı bunun için süre eklenmez. 20 saniyede fazla oynattı.
normaldi bu süre aslında 5 dakika bile uzatma oldumu bilmiyorum oyun pek öyle durmadı. gene iyi uzatma verdi. 90 dakika bir şey yapmamış takım sen oynatacağı bir dakikayamı bakıyorsun takımın hiç pozisyonu yok sıfır pozisyon.

Çevrimdışı tangaz

hocanın rotasyon yaptıgına ben de inanmıyorum rakibi hafife alıp fantazi yaptı ozzi ve cenk sahadaysa bunun adı rotasyon olmuyor hoca kusura bakmasın aklını başına devşirsin olmadı başkanın topa girmesi ümraniyeyi ziyaret etmesi gerekirse hocadan bağımsız toplantılar yapıp oyunculara ultimatom vermesi lazım... ego sorunu var takımda gariptir egosu en büyük eleman pepe ama en iyi oyuncumuz da o. geçenlerde kim dedi hatırlamıyorum ama bir gazeteci beşiktaşın kaptanı pepe olmalı en azından 2.3. kaptan olmalı gibi bişey, kesinlikle katılıyorum.

Çevrimiçi Necmi

Hakem iyi mi ?

Hakemlerin hepsi bizi doğruyor bu sene.

Şenol hoca'yı milli takıma göndermediğimizden beri bizle uğraşıyorlar ki beklediğimiz birşeydi.

Babel'in pozisyonu bugün nasıl kırmızı verirsin oyuncu görmeden vuruyor bilerek vursa anlarım sarı vermen gerekiyor.Eyyamını şurdan anlayabilirsiniz zeki yavru tolgayın kafasına yerden kayarak uçan tekme atıyor ona sarı kart veriyor bence yeterli.

Dediğim gibi daha sene başında başladılar konya maçında hiçbir suçumuz olmamasına rağmen 1 maç seyircisiz oynattılar.

Fb maçında attığımız gol'e ofsayt dedi,penaltımızı vermedi ve kırmızı kartlar oyuncuların kışkırtması belkide kazana bileceğimiz bir maçtı.

Fb maçının etkileri ts maçınıda vurdu hoca yok eksik oyuncular kazanbileecğimiz bir maç evdeki onada puan kaybı olmuş oldu.

Ve halen hakemler iyi demek bilemedim...
hadi canım sende babelin haraketi her yerde kırmızıdır görmemesi bahanemi.
suratını dağıttı o ayağın o kadar oyuncu varken o kadar yukarda ne işi var.
zekinin haraketide kırmızıydı ama buna eyyammı diyorsun maç bitti zaten uzatma bile bitmişdi
maçımı etkiledi. Ona öyle bir kırmızı verirdiki o haraketten birde rapor yazar pfdk ya gönderir 3 maçta ceza aldırırdı. eyyam yapsa böyle yapar hem senin kartını dengeleyip kendisini temiz gösterir hemde eline geçen fırsatta oyuncunun gs maçına bile cezalı olmasını sağlardı. sence o pozisyonda kırmızı verse ve yerde yatan oyuncuya oyun kuralları dışında kafaya tekme dese raporunda zeki yumlu kaç maç alır. o haraket kaste giren çok ağır faul o haraketin karşılığı iki maç olmaz babelin haraketi iki maçdır. sefkedilirse iki maç yazar.

Çevrimdışı tangaz

öfkem sinirim geçmiyor çoğu maçta hoca 65-70i bekliyor değişiklik için şu kötü oyunlara rağmen, bugün oyun rezildi yeniktik 46da gedi değişiklik inanın devre 0-0 olsa gene 46da yapmazdı. sorum ise şu neden 46yı beklersin ki? 25-30 arası değişiklik olmaz die bir kural mı war  :alala:

Çevrimdışı COB

@atalay  - Talisca Playmaker Forward oynayabilirmi sence? Ileride santrafora evrilme sansi varmi?

Çevrimdışı tangaz

@atalay  - Talisca Playmaker Forward oynayabilirmi sence? Ileride santrafora evrilme sansi varmi?

taliscayı etkisiz kılan ozzi ve atibanın yetersiz oyunu ozzi sürekli fantazi yaparken atiba ise yan pas yapmakla meşgul talisca ilk devre solbek mevkisine gelip top çıkarayım derken orta sahada 3 kişi arasına dalıp top kaptırdı. taliscanın etkili oldugu maçlar ve o maçlardaki anlar q7 ve babelle yaptıkları ikili oyunlardı.

Çevrimdışı Berat

Art arda gelen şampiyonlukların ardından yönetim,futbolcu,hoca,taraftar herkeste lig konusunda bir rehavet vardı sezon başından beri. Ziller şimdi şiddetle çalıyor.

Çevrimdışı Neo Nesil

Neyse, ben konuyu şanssızlığa bağlayıp, biraz olsun avunmuş şekilde huzurlarınızdan ayrılacağım.

Fenerbahçe maçı... 2 penaltımız, 1 golümüz verilmedi. Asla haketmediğimiz bir şekilde 3 puanımız çalındı.
Trabzon maçı... Lens'in pozisyonu... 3-1'le maçı bitirecekken, milyonda bir yenebilecek bir golle 2 puanımız gitti.
Gençlerbirliği maçı... Evet kötü oynadık ama... Hayatında faul yapmayan Babel'in, yine milyonda bir denk gelecek şekilde uzattığı ayağının kırmızıya dönüşmesi ve giden 3 puan...

Bunun yanında Galatasaray'ın Karabük maçındaki anlamsız son saniye golü... Falan filan...

Fener maçında düzgün bir hakem olsa, en azından golümüz verilmiş olsa, Trabzon maçında Lens o golü atsa veya pası içeriye çıkarabilse, bugün Babel kırmızı yerine sarı görse, şimdi en az 5 puanımız daha olacaktı.

Halamın bıyıkları falan...

İyi geceler.
fener ve trabzon neyse de.

gençler maçı'nın  kaybetmemizin sorumlusu şenol güneş'tir.

başakşehir'i yenemezsek lig bizim için biter.

Çevrimdışı BesiktasTaraftari2017

Sene basindan soyledik bu sene onumuzu kesmek icin her sey yapilacak transferler ona gore yapilmali diye. Nitekim sezon baslamadan bunun boyle olacagi belliydi. Fakat sezon basindan beri cok sey ust uste gelmeye basladi.

- Yonetimin transferde kimilerine gore cok hatasi olsa da bence tek buyuk hatasi oldu o da Demba Ba, Mario Gomez gibi forvetlerden sonra bu seviyede olmayan Negredo'nun alinmasi. Oynadigi maclarda cok kotu oynamadi, takim toparlarsa faydali da olabilir ama hoca da son zamanlarda iyice sacmaladigindan oyuncular da performanslarini yukseltemiyor. GB macinin 2. yarisinda Negredo'nun cikmasinin hic bir aciklamasi yok. Talisca ya da Cenk cikmaliydi mesela.

- Hakemler islerini iyi yapiyor. 8 haftada 5 kirmizi gorduk. Bu kirmizilarin 3'u bir macta cikti. Fenerbahce macinda bir penaltimiz bir golumuz verilmedi. Fenerbahce rezaleti sadece o maci kaybetmemize degil sonraki hafta Trabzon macinda da puan kaybetmemize sebep oldu.

- Gercekten bir sanssizlik da soz konusu, mesela Kasimpasa macinda pozisyon vermeden 2 gol yememiz (biri adama carpip). TS macinda bizim defansin kicina carpan toptan Rodallega'nin vurdugu balon kafa topunun gol olmasi gibi.

- Medya surekli uzerimize oynuyor. Cenk'i 20 milyon pounda Tottenham'a Oguzhan'i Arsenal'e falan yolluyorlar. Hakemlerin dogradigi maclardan sonra bile (FB maci) hakemi akliyor ya da sucunu hafifletiyorlar. En kotu oynadigimiz GB macinda bile Halis'in bos beles kirmizisinin bize maca mal oldugunu dusunuyorum. O kirmizi verilmese ama oyle ama boyle bu maci alacaktik. Ayni Halis defalarca hizli ataklarimizi orta sahada (arkadan mudahalelerle) kesen GB'li oyunculara sari cikartmadi. Hele Tolgay'i gore gore kafasinin arkasina kramponla tekme indiren adama sari vermesi eyyamdir. Tekrar soyluyorum, Babel'in pozisyonu asla ve asla kirmizilik degil gozu tamamen topta Ahmet Ilhan manda gibi hic sakinmadan bodoslama giriyor. Yorumcular Babel Ahmet'i gordu falan diyecekler, alakasi yok. Yani soyleyince komik geliyor ama iste boyle sigir topcular var ligimizde, Babel'in Ahmet Ilhan'a mudahalesinden ziyade Ahmet Ilhan'in Babel'in ayagina kafa atmasi soz konusu.  :lol: Bu tur pozisyonlar da hakemler icin Besiktas'a kirmizi firsati. Burada hakemler konusunda konustugumuzda hakemlerle ne alakasi var, hakem idare etti vs. diyenlerin anlamadigi su. Oyuncularimiz sindiriliyor, yeterince agresyon gosteremiyorlar cunku hakemler her firsatta mal bulmus magribi gibi basiyor karti bizimkilere. Ayni pozisyonu rakipler yaptiginda karti gormuyorlar (Tolgay'in kafasina tekme yemesi gibi).

- Herkes isi gucu birakmis var gucuyle Besiktas'a oynuyor. Bir GS maclarinda bakiyorum bir bizim maclara, Trabzon haricinde acik oynayan, futbol oynamaya cikmis bir takimla oynayamadik. Rakipler GS'ye oynadiklari gibi oynamiyorlar, resmen her mac 11 kisi kale onune otobus cekmis, surekli faulle bizi yavaslatmaya calisan (bunlara musamaha gosteren hakemler) takimlara karsi oynuyoruz.

- Hocamizin dengesi biraz bozuldu. Acil kendisini toplamasi, FB derbisini unutmasi ve takima ayar vermesi lazim.

- On birimizde elini tasin altina hic sokmayan iki gamsiz var. Oguzhan ve Talisca. Ikisine de iyi firca lazim. Boyle devam ederlerse kizaga cekilmeleri gerekir.

- Tosic ilk birkac hafta iyiydi son birkac haftadir sivadikca sivadi. Kesinlikle ya Mitrovic'e sans verilmeli ya da Medel o mevkiyi almali. Artik yeter bu Tosic fantazisi.

- Caner'e cizgiye inmeden orta acmamasi gerektigi soylenmeli.

- Kaptan Pepe mi olur, Gokhan mi, Cenk mi bilmem ama reaksiyon gostermeyen liderligi olmayan Oguzhan'dan kaptan olmaz. Quaresma da dusunulmeli, belki daha sakin kalmaya baslar.

Acil toplanilip bir plana gore hareket edilmeli. Butun bu faktorler kotu bir baslangica sebep oldu ama toparlayabiliriz. Yonetim biraz elini tasin altina sokmali, kendi isimize bakarizla olmayacagi belli bu sene bize karsi rezil bir ittifak var. Yine de toparlanmamiz gerekli, sampiyon yapilmayacak bile olsak oyle oynamaliyiz ki yapilan haksizligi korler bile gormeli. Son olarak GS-FB macina kadar ikisi arasindaki ortami olabildigince germeliyiz artik demeclerle mi yapilir, baska sekilde mi bilmem ama o macta birbirlerini yemeleri lazim.

Çevrimiçi Necmi

Gs'ye operasyon filan çekmezler daha lig başladığında 1.ci hafta farkediyorsun hemen olan biteni 25 yaşındayım 26 yaşına giricem bu Eyyamcı ligi çözmek o kadar zor değil.

Benden büyüklerimiz daha iyi farkında durumun.

Şenol hoca'yı milli takıma göndermedik bizi doğruyorlar.

Mhk başkanı yusuf namoğlu koyu gs'li başkan olduğu bütün dönemlerde gs şampiyon olmuş tesadüf değil.

Ayrıca gs'nin riva  arsası karşılığı lig şampiyonluğu veriliyor işte başka açıklaması yok.

Tamam bizde futbol olarak kötüyüz fakat buna biraz hakemlerde sebebiyet veriyor sürekli oyunu durduruyorlar bize faul yapılmasına izin veriyorlar kart çıkarmıyorlar rakiplere.

Bizim oyuncular çıldırıyorda çıldırıyor hatırlayın Quaresma'nın 2011 yılında bi maçta 34 tekme yemişti hah işte o dönemlere geri döndük.
şu mesajda tek doğru tesbitin yusuf namoğlunun gs li olduğu.
devlet rivayı verdi diye neden gs ye şampiyonluk versin onu anlamadım
kıyakmı geçiyorlar daha yeni rivada bir oyunla gs nin 200 M unu hiç ettiler.
kimse gs rivayı versin diye yalvarmadı gs alın diye yalvardı. aradaki farkı bilmem görüyormusun
rivayıda gs nin canına ot tıkamak için aldılar. Bak ilerde dedi dersin.
gs dediğin takım resmen geçen sene kongresinde CB ile dalga geçti
ve fetö olayında safını ortaya koydu.  sence hükümet buna artık şirin bakabilirmi.
yada CB ye ramen yusuf namoğlu gs yi şampiyon yapabilirmi. Resmen CB canlı yayına
çıktı yönetim kurulu kararıyla üyelikleri aidat ödemedikleri için düşürüldü diye
benimle dalgamı geçiyorsunuz dedi. Çıktı tv ye 70 M önünde gs ye siktir çekti.
gs kimdir geçen sene kongresinin gösterdiği içinde ciddi fetönün barındığı
bu zamana kadar fetönün kaymağını yemiş fetöcüleri kongresinin koruduğu bir
takım sözlerimde yanlış varmı. Buyursun yusuf namoğlu şampiyon yapsın riva
arazisi dediğin kaç kuruş hükümetten herhangi birini satın alabilecek bir paramı bu
o kadar ucuzmu bu işler adamlar sırf fetö uzantısı diye ülkedeki şirketlerin yarısına el koydu.
3 kuruş nedeniyle fetö sevicilerinimi kollayacaklar.
propaganda ağzıyla konuşmayın. Bu tip algılar sadece küçük insanları etkiler onların
bilinçsiz korunuyor diye yardım etmesini sağlar. şimdilik gs nin korunduğu falan yok tilki gibi kurnaz davranıyorlar en ufak polamik içine girmeden sessizce yürüyorlar.bizde salak gibi haftalardır
fenerle yatıp kalkıyoruz.fenerde bunu iyi kullanıyor bizde kendimizi kullandırıyoruz.
gerginliği herşeye cevap vererek adam olmayanları adam yerine koyarak biz yaratıyoruz
gsde bu işden kaymağı yiyor. fenerinde işine geliyor biz olacağımıza gs olsun onlarda salak değil
burda durdurulamaz güç biziz gs değilki bizi aşağıya çekmek onlara yarar fark bizimle aralarında açılmadığı sürece şampiyonluk hedefinden uzaklaşmazlar. gs değil esas fener tutuluyor yarış içinde
ben gs kazanırkende dedim esas rakip fener diye ve biz haftalardır onların oyununa geliyoruz.

Çevrimdışı atalay

Fakat 1,5 yıldır anlatmaya çalıştığım tekdüze oyunu oynayacak oyuncu muadilleri yok. Beşiktaş'ta X, Y'nin yerine oynuyor. X'in pozisyonu yerine değil. Bunun için oyuncunun ya pozisyonu oynaması ya da başka bir oyun kurgusunun yaratılması lazım.

Anlatmak istediğim budur.
https://www.youtube.com/embed/QitefiLwx-0?start=740&end=830

Çevrimdışı atalay

Olabilir. Geniş alan isteyen oyuncu. Sırtı dönük oyununu ve dar alanda oynama becerisini geliştirmesi lazım. Fakat karanlık dakikalarını azaltmadığı sürece üst seviye hiçbir kulüpte tutunamaz. @COB
[ Son Düzenleme: 14 Ekim 2017, 02:22:38 atalay ]

Çevrimdışı atalay

Şu takımın bir-buçuk sezondur oyuncu takımı olduğunu; birkaç oyuncunun öne çıkan bireysel becerileri üzerine final aksiyonlarının kurgulandığını; iş yükünün paylaşımında oluşan arızaların bazı oyuncular üzerinde tahribat yarattığını; oyun gücünün oyun üzerinden değil, daha çok oyuncu yapabilirliği üzerinden meydana geldiğini; bu yapabilirlik, karşı plan sebebiyle veya oyuncu özelinde kesildiği an ikincil bir çözümün olmadığını; oyuncuların pozisyonun değil, oyuncunun yerine oynadığını; bu takımın şampiyon olacağını ve bunun üretilen doğrulara rağmen ölçü olmadığını anlatamamaktan yoruldum. İki sene oldu. Bunu algılamak bu kadar zor değil.

Çevrimiçi Necmi

Şampiyonluk fln gitti hikaye de.oyuncuların bu ruhsuzluğunu hiç reaksiyon göstermemelerini kabul edemiyorum kardeşim.ne yani salı şampiyonlar ligi maçımız var diye bu kadar vurdum duymazlık  olmaz olamaz.bazı oyuncularProfesyonellik anlayışlıklarını gözden geçirsinler.çok cepten yedik artık ilk yarı bitene kadar en fazla bir beraberlik hakkımız kaldı bol keseden dağıttık puanları.olası bir Monako mağlubiyeti ki olabilir Başakşehir maçı krize sokabilir bizi ne yazık ki.Allah rızası için hoca da şu tosic sevdasın rica ediyorum bıraksın artık.her aksiyon da o var.futbol IQ su hiç Yok oyunu bilmiyor bence.kitleniyor ya adama ya topa alan nedir nerede durulur bi haber arkadaş.bu seviye de olmaz abi kusura bakmasın!

tam tersi profesyonel oldukları için oynamadılar kaçak döğüştüler pozisyona girme sakatlanmayayım diye kendilerini şl maçına sakladılar o maçlar onların değerini arttırıyor
adamların derdi kendilerini şl pazarında pazarlamak.
şu tosiçten ne istiyorsunuz bunu anlamıyorum hepsinden daha özverili mücadele ediyor.
hata yapar diyebilirsin ama hiç mücadeleye ihanet etmiyor. maçtada hiç gözüme batmadı.
tabi cenke oziye saydırmaktan bakamamışda olabilirim.

Çevrimdışı f_madida

iyide cenk yokmuydu oyunda o ne yaptı negredoyu korumak değil
konu yanlışı göremezsen çözümüde bulamazsın maç boyu bir pozisyonumuz yok tek bir tane bile
iki kanatda cenk ve lensi ilerde negredoyu düşürdü bu oyundan bütün arıza orta sahada bunu uzun zamandır söylüyorum. Ozi bu takımın merkez orta sahası falan değil hiç bir maçta ağırlığını koyamıyor bu maç ekstra kötü olduğundan ileri top çıkaramadık  sadece 10 dakika neden oynadık düşünün ne olduda oyunun son on dakikasında vardık işte ozi çıktı tolgay girdi anında takım ileri hamle yaptı. Topa normal vursan atacağın bir pası yumurtadan civciv çıkartmaya uğraşırsan rakibe atarsın ozinin yaptığı sadece bu egzantrik ara paslar atmak bu nedenle o kadar çok top kaybediyoruzki. Bu artistliği avrupada yapmıyor ama en büyük suçta 80 dakika ona tahammül eden hocada daha öyle laubali attığı ilk pasda oyundan çıkarırdım başka türlü akıllanmayacak. ilk on dakikada oyundan çıkması gerekirdi hocanında rotasyon falan yaptığına inanmıyorum rotasyon yapıyorsan cenk neden oynuyor cenkin oynayacağı yerde orjinal kanadın varken neden cenk oynamadımı milli takımda birde rotasyon yapıyorsan milli takımdan dönen ozi yerine neden tolgay oynamıyor. Gene lensle negredoyu yem etti hoca. şimdi herkes aynı şeyi söyleyecek ama kimse orta sahanın bir kez bile onlara top getirmediğini söylemeyecek adamlar ne yapsın
hocanın ön yargıları artık baş ağrıtıyor iki senedir cenkden golcü çıkartmaya uğraşıyor olmuyor hoca neyin ısrarı bu en iyi olduğu geçen seneydi işte penaltıları çıkart 13 gol katkısı var bu takımın forveti 13 gol atmaz.  Geçen seneki cenk sevdası abouyu yaktı bu seneki cenk sevdası negredoyu yakıyor.
renkli basın haftalardır cenki boşunamı şişiriyor bundan bir köy olmadığını gördükleri için şişiriyorlarki biz forvet hattında cenkle oynayıp  yara alalım @atalay ın sevdalısı ama ben ozininde bir katkısını görmüyorum orta sahanın merkezinde olan bir oyuncu takımı yönetecek iki artistik pas verip pirim toplamayacak bu karın doyurmuyor. Caner konusunda en baştan beri koyduğum çekincelerde bir bir çıkmaya başladı.
oynatmaya oynatmaya lensle negredoyu bitirdi medelide bitirecek bunların hepsi kalitelierini kanıtlamış oyuncu oynatmazsan kendilerine olan güvenide kaybediyorlar. En kolay maçlarda bile oynatıp hazırlamadı. en olmadık anlarda sahaya sürdü bitirdi adamları.
Birde hoca şl sevdasına ligin içine etti şimdi ilk devre sonuna kadar bütün maçları kazanmak zorundayız artık sıfır kredi var. yarıştığın takım başak şehir değil bir kere farkı verdiğinde kendine güveni geldimi bir daha yakalayamazsın. Birde sadece sahada yarıştığın bir takımda değil.
sanki şl kupasına alacakta bütün rotasyonu lige yapıyor gruptan çıkarsan başın göğemi erecek kimseye gruptan çıktı diye madalya falan vermiyorlar. bir ödülüde yok şampiyonluğu riske atacak gruptan çıkıp 5 M almak için şampiyonluğun getirdiği 100 M riske atılmaz.
hep alkışlayacak değiliz lig sonuncusuna yenildiler biraz utansınlar. Pepe oynamadımı avrupada onun verdiği mücadeleyi veren oyuncu yoktu sahada.

Cenk butun pozisyonlarin icindeydi, hava toplarina cikti, topu alip iceriye girdi, rakibe basmaya calisti, pozisyona da girdi aslinda (Gokhan'in ortasinda vs) ve bunu kanat olarak oynadigi macta yapmak zorunda kaldi. Negredo'ya ceza sahasi icinde gelen pozisyon Cenk'e gelse o golu atardi mesela, en azindan topu ayagina dolayip rakibe pas vermezdi. Veya ceza sahasi on cizgisinde ayagina gelen hicbir topu ciddiyetsiz bir sekilde ayaginin disiyla rakibe gondermedi. Negredo takimin binbir zorlukla kazanip getirdigi toplari sanki hali saha maciymis gibi keyfe keder kullaniyor. Ustune ustluk surekli olarak rakip defanstan gec hamle yapan bir oyuncu Negredo, haliyle avantajli oldugu paslari dahi kaybediyor. 

Hoca lige onem verip cikmaliydi buna katilirim ama Negredo israri, ozellikle taraftarin gereksiz beklentileri de teknik direktorun ustunde baski yaratiyor. Cenk Besiktas'in birinci forveti olacak kalitede degilse ki degil, Negredo Besiktas'in degil birinci, ikinci forveti bile olamaz. Gercekleri gormedikce cozumu sistemi degistirmekte ariyoruz. 4-4-2 olsun yok 3-5-2 olsun. Olay sadece rotasyon meselesi degil, Negredo oynayabilsin diye Cenk'i kanada atmak, Babel varken Cenk varken Negredo'nun etkisiz oyununa tahammul etmek zorunda kalan hoca. Niye? Cunku burada yazanlar gibi, Negredo muhtesem bir oyuncu, super bir oyuncu o yuzden kesinlikle oynamasi lazim, niyeyse. Yani 8 haftadir iyi kotu zaman aldi Negredo, kanatlardan gelen hangi hava topunda topla bulustu da is yapti? Sadece bu mac degil, oynadigi butun maclara bakin hangi pasi alip da gitti pozisitif bir is yapti? Ayagina gelen toplarin yarisini rakip takima dagitiyor. Iceriye top gelmiyor o yuzden pozisyon bulamiyoruz kismina da katilmiyorum, bu takimda Atiba kafa vurabiliyor, Cenk vurabiliyor, Babel hatta Talisca ceza sahasi icinde topla bulusup olumlu isler yapabiliyor, gol atiyor attiriyor ama ne hikmetse sadece Negredo topla bulusamiyor veya bulusmuyor ve bunun suclusu da Negredo degil takimin geri kalani oyle mi? Kusura bakmayin ama bana gore bu mantikli bir aciklama degil. 

Abou'nun bitiriciligi biraz zayifti ama Abou her pozisyonun icindeydi, Negredo oyle degil. Abou'ya atilan toplar Negredo'ya da atiliyor ama Abou atikligi, pozisyon takibiyle ceza sahasi icinde pozisyona giriyordu, Negredo hicbirsey yapmiyor. Negredo'nun futbol zekasi kotu degil, yetenek olarak ortalama bir sol ayaklinin seviyesinde ancak mucadelede yok, pozisyon takibinde yok, zaten hizli degil, atik degil.  Bu adamin yukunu takimin geri kalani tasiyor ama nedense tek sucsuz isim kendisi.

Bu arada yara aldigimiz butun maclarda Negredo var, onu da belirteyim. Fener macinda Negredo girince oyundan dustuk gerci bu hocanin tercih hatasiydi ama 10 kisi kalan takimda pres dahi yapmadi, Trabzon macinda yine yoklari oynadi, bugun keza. Bu takimin su haliyle 1. forveti Babel'dir, 2.si Cenk, 3.su Negredo.   

Çevrimdışı kyiv

94-95 sezonu hoca daumdu, gese samsun antep antalyaya 3 maç üst üste yenilip bizi şampiyon yapmıştı üstelikde ligin sonlarına doğru yapmıştı bunu.

doğru haklısın ben önde hep bizdik diye hatırlamışım üstelikte Galatasaraya 2 kere yenilip şampiyon olmuştuk ama yine de geriden gelip şampiyon olma sayımız bir hayli düşük.Brigel döneminde 13 maçlık seri yapıp olamamıştık mesela. Şimdide sorun Galatasarayın puan kaybetmesi falan değil biz kazanacak mıyız?Biz 8,9 maçlık seriler yapabilecek miyiz?Mesela haftaya Başakşehir maçı?Mutlak surette kazanılması gereken maç.Kazanabilirmiyiz?Soru işareti....Kendi sahamızda Galatasaray ile oynayacağız mutlak surette kaznalıması gerekecek.Kazanabilir miyiz?Yine soru işareti. Hoca bir türlü ligde futbolcuları konsantre edemiyor malesef.Aralık ayında soğuk zeminlerde Sivas,kayseri,malatya maçları var. Kazanabilecek miyiz?Soru işareti...Bu maçları alamazsak nasıl seri yapacağız?Önümüzdeki hafta son şans bu Başakşehir denen illeti yenemiyoruz şampiyon olurken de yenemiyoruz olmadığımızda da yenemiyoruz (kazandığımız 3,4 maçı yendik diye saymayalım) şimdi Hoca bu maça takımı nasıl konsantre edecek göreceğiz.Artık bir başka Başakşehir maçında daha takımı zorlanırken görmek istemiyoruz bunu da takımın kafasına kazıması gereken Şenol Güneş!

Etiketler: