Türkiye Kupası Son 16 / Kayserispor - Beşiktaş
Türkiye Kupası Son 16 / Kayserispor - Beşiktaş

Beşiktaş Forum|Türkiye Kupası Son 16 / Kayserispor - Beşiktaş 11 Şubat 2015 Tarihinde Oynanacaktır. Saat:18:00 Yer: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu Hakem: Özgür Yankaya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Türkiye Kupası Son 16 / Kayserispor - Beşiktaş  [Okunma sayısı 58490 defa] Türkiye Kupası Son 16 / Kayserispor - Beşiktaş

Çevrimdışı CanEmre

iyi ki atinc kullanmamis penaltiyi, mazallah auta atabilirdi...  :bandit:
Ceza sahasına girenleri görünce aklıma Halis geldi  :akuma:
Bizim için sevdadan çıldırmış diyorlar,
Bilmeyenler nasıl anlasın

Çevrimdışı ozan062

Derbi maçlarından birisini alsak şu an tek bir rakiple uğraşıyor olurduk ama ikisini birden kaybettiğimiz için daha zor durumdayız. Rakipler form tutmaya başladı ve biz derbi maçlarını deplasmanda oynayacağız ve rakiplerimizin avrupa kupası maçları da yok. Hal böyleyken iyimser olmamamız için bir sürü sebep var ama yinede bu takımın şampiyon olacağına canı gönülden inanıyorum.
aynn hocam zaten umut olmasa icimizde coktan burda kafa patlatan beyin fırtınası yapan cozum arayanlar olmaz
ama işin realitesine baktıgmızda  bilicin o akdar cok sanslı oldugunu goruyoruzki adam devre arasında gs ile eslesmedi hazırlıkta,,sonrasında kupada gruptan cıktın gol averajıyla kayseriyle eslestin yine derbi olmadı bu macı geçsek yukske ihtimal sivas gelecekti bu fırsatı teptin belki hiç buyuk takımla oynamadan kupayı alacaktın ama bu sansı kaybettin,, Allahta biryere kadar seninle oluyor sans veriyor elinden kacırıyorsun:) nerden  nereye geldim affola:D
[ Son Düzenleme: 11 Şubat 2015, 21:15:51 ozan062 ]
*ŞENOL GÜNEŞ= En Büyük Güneş Bizim Güneş

Transferler için eleştirim:

Kararsızlık ve gecikme, başarısızlığın sebebidir.GOETHE
MisalGomezde herkesin kararlılığı sonuç getirdi

Çevrimdışı cisse557

Kim istemez ki?

Ama atladığın şeyler var. Bursa'nın gol pozisyonu rekoru kırmasının sebepleri ne?

2 beki de uçuyor bu 1. Bizde ikisi de yok.

2 ortasahası da top oynamayı biliyor. Bizde bu tip 2 adam değil 1 adam bile yok Belki Tolgay.

4 adam çok farkettiriyor. Şenol Güneş gelsin mesela Atiba oynayamaz bu takımda. Veli belki.

Tolgay Veli Sosa oynar. Bursa tempodan çok bu farklarıyla hep buldu bu pozisyonları.
Öyle ama o oyunu oynayamayacak bir takım değiliz. Samet Aybaba elindeki o kadro ile hucüm futbolu oynatmayı başarmıştı şu kadro hayli hayli oynar hem Şenol hoca bir çok kişiyi adam etti belki Oğuzhan'ı da ederdi

Çevrimdışı Ersan

Ben bursa maçının şöyle geçmesini bekliyorum

şenol güneş kurt hoca ilk önce onun istediği oyun oynanacak sahada

şenol hocanın tuzaklarına düşüp ilk golü yersek geçmiş olsun kaybettik

ilk golü biz atar ve yemeden ikinciyi bulursak kazanırız

ilk golü biz atarsak her zamanki gibi takım geri yaslanırsa kesin golü yeriz hemde her zamanki gibi hemen yeriz belki berabere biter büyük ihtimal bursa alır

yani işin özeti bursanın oyununa karşılık bizim futbolcuların göstereceği reaksiyon maçın durumunu belirleyecek belirleyici unsur kesinlikle biz bascaz alcaz aldırmıcaz dönen topları alcaz ortadan bascaz araya vercez kenarlardan bombalıcaz öyle kazancaz falan olmayacak

ilk golü bursa atarsa geçmiş olsun biz atarsak beraberlik ihtimalimiz var, ilki attık yaslanmadık olduda ikiyi bulduk yemeden maç bizim maçın kaderini ilk golü hangi takımın atacağı belirleyecek.
Bazıları Kupalara, Bazıları Şampiyonluğa, Bizim Bu Büyük Aşkımız Sadece BEŞİKTAŞ'IMIZA

Çevrimdışı fore_kazık

Tottenham ve Arsenal ile oynadığımız maçlara bak sonra bir de Fb ve Gs ile oynadığımız maçlara bak.

Hangi ikisinde daha iyi oynamışız ve sonuçları nasıl olmuş bir bak istersen :)

Tabi sonunda söylediğim gibi UEFA'da da ilerlememiz zaten çok zor bunu ben de biliyorum ama iddia ediyorum bu lig de derbilerden 0 puan alabiliriz ama Liverpool'u eleyebiliriz de.

olimpiyatı saraçoğlu ve toki arenadan daha deplasman. fener maçından önce 4 puan önde girip fenerden 1 puan alırsak, son haftaya fb ile şampiyonluk yarışında olursa en az 1 puan da tokiden alacağız. eğer 3 puan gerekirse 3 puanla döneceğimize gönülden inanıyorum...

Çevrimdışı talha

Bilic'le öyle bir şey olacağını düşünmüyorum.

Niye ne farkları var mesela?
Protest eylem düşüncüleri genişletir.
İnsanlar tekil fikirlerle diğer canlılardan farkı kalmaz.

Aynı masal bu sefer farklı olacak diye tekrar tekrar okunmaz.
Eğer bir tesadüf birden fazla nüksediyorsa asla tesadüf olamaz.
Subjektif savunma topluma ve bireye zarar getirir.

Çevrimdışı Tolga

olimpiyatı saraçoğlu ve toki arenadan daha deplasman. fener maçından önce 4 puan önde girip fenerden 1 puan alırsak, son haftaya fb ile şampiyonluk yarışında olursa en az 1 puan da tokiden alacağız. eğer 3 puan gerekirse 3 puanla döneceğimize gönülden inanıyorum...
Fb maçına dediğin gibi 4 puan farkla çıkmamız lazım.Yenilirsek liderliğimiz devam eder.

Gs derbisine de Fb'nin 4 puan önünde çıkmalıyız ki Gs derbisini de kaybedersek son haftaya 1 puan önde girebilelim.

İki derbiye de 4 er puan önde çıkabilir miyiz çok çok zor bana göre.
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı talha

Mesela Samet deli gibi hucüm oynatırdı. Ne oldu? Evimiz yerinde durmasına rağmen 3. olduk mu? Olduk. Değişen ne peki? Yani her zaman 3.'lüğe razıysak  :sevinc

Çevrimdışı Doğukan E.

Öyle ama o oyunu oynayamayacak bir takım değiliz. Samet Aybaba elindeki o kadro ile hucüm futbolu oynatmayı başarmıştı şu kadro hayli hayli oynar hem Şenol hoca bir çok kişiyi adam etti belki Oğuzhan'ı da ederdi
Samet Aybaba hücum futbolu mu oynattı ? Oyun oynatmadıki ve sistemi yoktu Samet aybabanın. Oğuzahan bilic gelince bir röportajında Artık bir sistemimiz var gibi bir açıklaması aybaba dönemini özetler.

Çevrimdışı talha

Samet Aybaba hücum futbolu mu oynattı ? Oyun oynatmadıki ve sistemi yoktu Samet aybabanın. Oğuzahan bilic gelince bir röportajında Artık bir sistemimiz var gibi bir açıklaması aybaba dönemini özetler.

Vardı adı da Menemen sistemi. :kop:

Çevrimdışı fore_kazık

Fb maçına dediğin gibi 4 puan farkla çıkmamız lazım.Yenilirsek liderliğimiz devam eder.

Gs derbisine de Fb'nin 4 puan önünde çıkmalıyız ki Gs derbisini de kaybedersek son haftaya 1 puan önde girebilelim.

İki derbiye de 4 er puan önde çıkabilir miyiz çok çok zor bana göre.

kardeş gs maçına yeterki gs ile şampiyonluk yarışında olmadan gidelim. gs havlu atarsa fb ye 4. yıldızı vermemek için ister istemez kasmayacaklardır. Hatta biraz Ahmet Çakar gibi teoriler üretmek gerekirse gs li futbolcular salaklık ederler maça asılır ve önde giderlerse gs taraftarı 4.yıldızı fenere vermemek için sahaya girer hükmen kaybettirirler  :evillol:

Çevrimdışı Doğukan E.

Vardı adı da Menemen sistemi. :kop:
Abi o sistem kazanınca oluyordu. Kazanmayınca ne yiyolardıki acaba ?

Çevrimdışı Tolga

kardeş gs maçına yeterki gs ile şampiyonluk yarışında olmadan gidelim. gs havlu atarsa fb ye 4. yıldızı vermemek için ister istemez kasmayacaklardır. Hatta biraz Ahmet Çakar gibi teoriler üretmek gerekirse gs li futbolcular salaklık ederler maça asılır ve önde giderlerse gs taraftarı 4.yıldızı fenere vermemek için sahaya girer hükmen kaybettirirler  :evillol:
Böyle birşey olabilmesi için hem biz hem de Fener'in Gs ile arayı baya açmış olması gerekir. :)

Yani maça çıkarken Gs'nin 2. olma şansı hiç kalmaması lazım ki bizim maça fazla asılmasınlar. :D
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı cisse557

Sistem vardı demedim ki zaten. Ama şu ankinden daha çok pozisyona giriyorduk onunda sorunu çok gol yememizdi. Ben de dinledim o röportajı. Bizi serbest bırakırdı demişti. Ben paldır küldür hücum yapalım demiyorum. Pas oyunu ile oyunu rakip sahaya yıkalım istiyorum.

Çevrimdışı fore_kazık

Böyle birşey olabilmesi için hem biz hem de Fener'in Gs ile arayı baya açmış olması gerekir. :)

Yani maça çıkarken Gs'nin 2. olma şansı hiç kalmaması lazım ki bizim maça fazla asılmasınlar. :D

öyle olacağını düşünüyorum zaten  :ok: biz bu takımdan karamsarsak gs lilerin toplu intihar etmesi lazım :D top oynamadan düşe kalka gidiyorlar ama fener maçından sonra dağılırlar muhtemelen...

Çevrimdışı src35

Kim istemez ki?

Ama atladığın şeyler var. Bursa'nın gol pozisyonu rekoru kırmasının sebepleri ne?

2 beki de uçuyor bu 1. Bizde ikisi de yok.

2 ortasahası da top oynamayı biliyor. Bizde bu tip 2 adam değil 1 adam bile yok Belki Tolgay.

4 adam çok farkettiriyor. Şenol Güneş gelsin mesela Atiba oynayamaz bu takımda. Veli belki.

Tolgay Veli Sosa oynar. Bursa tempodan çok bu farklarıyla hep buldu bu pozisyonları.
4 adam cok farkettiriyor da mesele o degil. pozisyonları da öyle bulmadı tr liginin klasigidir bu; önde basan takım her zaman kazanır çünkü bu ligde stoperler kalitesiz ayaklardır. istediginiz dönemden örneklendirebilirsiniz. hele ki 2-3 yetenekli adamı önde basmaya ikna edin vay anasını takıma bak uçuyor dersiniz fatih terimin gs'ından beri bu iş böyledir. cesur ol çık önde bas 1 olmadı 2. topta kazanırsın zaten hadi 3 olsun sonrasında rakip takım saçmalamaya başlar. şenol hoca zeki adam bu hastalıgı bildigi için 60dk tempo yapıyor sonra takım düşmeye başlayınca oyuncu degiştirmeye başlıyor.

ha bursa nasıl buldu o pozisyonları bursanın organize ataklarında ceza sahasına giren adam sayısına bakın. sonra rize maçında bu maçta bize bakın cevap çıkar ortaya

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 11 Şubat 2015, 21:31:41
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş

Şenol Güneş fizik olarak hep iyi oyuncuları adam etti.

Oğuzhan'ın sorunu fiziğinde. Yani psikolojil değil Burak tamamen doğru yerde oynama ve psikolojikti sorunu yürüdü gitti. Oğuzhan'ın zaman alacak baya.

Volkan Şen de aynı şekjilde fizik olarak çok hızlı çok diri hep öyleydi bu tarz adamlarda kısa sürede başarı sağlamak daha kolay nispeten.

Ben elimizdeki kadronun öyle oynaabileceğini sanmıyorum ama tabi Bilic'in 2 ön liberoya da gitmeyin diye taktik vermesi tamamiyle bağlayıcı oluyor.

Yalnız bir şeyi de unutmamak gerek. Atak maç kazandırır savunma ise kupa. Bursa istediği kadar iyi oynasın şampiyon olamaz bu defans performansı ile.

Her zaman savunması iyi olan takımlar öne çıkar Barca ve Real gibi çok uçuk değilse kadrolar.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 11 Şubat 2015, 21:33:17
  • Beşiktaş / Bodrum
Sistem vardı demedim ki zaten. Ama şu ankinden daha çok pozisyona giriyorduk onunda sorunu çok gol yememizdi. Ben de dinledim o röportajı. Bizi serbest bırakırdı demişti. Ben paldır küldür hücum yapalım demiyorum. Pas oyunu ile oyunu rakip sahaya yıkalım istiyorum.

Pas oyunu ile nasıl yıkacaksın peki?

Pas oyunu oynayabilecek kim var mesela elinde?

Öndeki 6 adamın en 5'inin oynayabilmesi lazım.

Olcay duran oyunda iyi değil. Töre hiç değil. Ba zaten ortaya gelmiyor. Veli oynayamaz. Atiba da oynayamaz.

Tolgay ve Sosa kalıyor elde.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Ersan

Abi o sistem kazanınca oluyordu. Kazanmayınca ne yiyolardıki acaba ?

schuster de samet hoca da o sistemi oynattı doğru sistem o büyük takımın oynaması gereken sistem. o sistemin tutmamasının ana sebebi sisteme uygun futbolcu olmayışıdır. o sistemde topu kaybettiğin gibi anında rakibe basman gerek hemen takım savunmasına katkıda bulunman gerek ama bazı futbolcular bunu yapmıyordu. bugün barcelona da messi neymar suarez bile topu kaybettiği zaman kendi ceza sahasına kadar rakibi kovalıyor hiçbişey yapamasalar bile bozuyorlar rahat oynamasını engelliyorlar. bizde malum galaksi diye getirdikleri kraldılar öyle kaptırdım rakip kovalayım falan hikaye q7 arada öyle artistliğine kovalıyordu genelde faul yapıyordu kırmızı yiyordu. samet hoca da tam kıvamını tutturamadı onda da takım savunmasına katılmayan oyuncular vardı. biliç önde bastırabildiği zaman eyvallah tam büyük takım gibi oynuyor ama son 10 haftadır o da bıraktı ben sarışınlarla olan maçlarımızda kaleciye kadar basarız diyordum iki takımda oynadı bizimkiler deli gibi top kovaladılar bir ayarını tutturamadılar. bu kadroya milosevic ve opare yerine iki tane tecrübeli adam alınsaydı karakterli düzgün daha farklı olabilirdi. tecrübe kazanıldığı gibi satın alınabiliyor. biliçin yanına da bence şampiyonluk yaşamış futbolculara abilik edebilecek bir yardımcı gerek.
Bazıları Kupalara, Bazıları Şampiyonluğa, Bizim Bu Büyük Aşkımız Sadece BEŞİKTAŞ'IMIZA

Çevrimdışı Ersan

Oğuzhan'ın sorunu fiziğinde. Yani psikolojil değil Burak tamamen doğru yerde oynama ve psikolojikti sorunu yürüdü gitti. Oğuzhan'ın zaman alacak baya.

Volkan Şen de aynı şekjilde fizik olarak çok hızlı çok diri hep öyleydi bu tarz adamlarda kısa sürede başarı sağlamak daha kolay nispeten.

Ben elimizdeki kadronun öyle oynaabileceğini sanmıyorum ama tabi Bilic'in 2 ön liberoya da gitmeyin diye taktik vermesi tamamiyle bağlayıcı oluyor.

Yalnız bir şeyi de unutmamak gerek. Atak maç kazandırır savunma ise kupa. Bursa istediği kadar iyi oynasın şampiyon olamaz bu defans performansı ile.

Her zaman savunması iyi olan takımlar öne çıkar Barca ve Real gibi çok uçuk değilse kadrolar.

bizim defans sanki kalekol  :D üç tane saatli bomba var bizim defansımızda motta ersan ve serdar her an bir hata yapmamaları kaçınılmaz ki her maç yapıyorlar kaleci tolga desen Allah'a emanet onun için bizim hücum yapmamız rakibi kaleye defansa yaklaştırmamamız gerek

Çevrimdışı ALI RIZA

Çok şükür elendik sevindim elenmemize bizi yoruyor resmen ve ayrıca getirisi hiç yok... ilk 3 girersen uefa gidiyorsun... sakatlıklar da cabası...
Oyuncularımız bir güzel dinlenir liverpol eskisehir macından sonra haftada 1 mac cıkacagız artık...
kayseri macına gelince serdar kardeşi serkan serdardan daha kaliteli...
Serdar bile bu takımda oynmaz o kadar berbat

Çevrimdışı cisse557

Zaten Bursanın defans hattı iyi olsa çok daha yukarlarda olurlardı. Defans hattında Zago-Ronaldo tarzı iki futbolcu ile Bursa senin"Atak maç kazandırır savunma kupa" tezini çürütebilirdi. Kupalara oynayan hiç bir takımın oyun anlayışı savunma olmamıştır( Morinho ve Yunanistanı saymazsak) ama evet savunmaları iyi olmuştur ve çoğu ligde oyun anlayışı pas oyunu olan takımlar lider bizim dışımızda. bu da sanırım lig kalitesini gösteriyor.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 11 Şubat 2015, 21:44:43
  • Beşiktaş / Bodrum
bizim defans sanki kalekol  :D üç tane saatli bomba var bizim defansımızda motta ersan ve serdar her an bir hata yapmamaları kaçınılmaz ki her maç yapıyorlar kaleci tolga desen Allah'a emanet onun için bizim hücum yapmamız rakibi kaleye defansa yaklaştırmamamız gerek

Defanstan kastım defans oyuncuları değildi takım savunmasıydı zaten :)
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı scape_bjk

Sanki bugün çokta kazanmak istemiyordu bilic kulübede bakıyorumda o yırtınan sürekli yerinde duramayan adam gitmiş aman olsada olur olmasada olur havasında bi adam gelmiş sanki... Bence bi planlama yaptılar ve çok yoğun maç trafiğinden dolayı kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez gibi düşündüler zannedersem. Zaten Kupanın bence bize getireceği çok bişey yok...

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 11 Şubat 2015, 21:46:28
  • Beşiktaş / Bodrum
Zaten Bursanın defans hattı iyi olsa çok daha yukarlarda olurlardı. Defans hattında Zago-Ronaldo tarzı iki futbolcu ile Bursa senin"Atak maç kazandırır savunma kupa" tezini çürütebilirdi. Kupalara oynayan hiç bir takımın oyun anlayışı savunma olmamıştır( Morinho ve Yunanistanı saymazsak) ama evet savunmaları iyi olmuştur ve çoğu ligde oyun anlayışı pas oyunu olan takımlar lider bizim dışımızda. bu da sanırım lig kalitesini gösteriyor.

Kesinlikle öyle.

İdeal oyun sistemi fenerinkidir zaten.

Güçlü takım savunması , pas oyunu ve fizikli forvetler. Onlar da eksiklik yedekten gelecek Stoch tarzı adamlar.

Mourinho belki hiçbir zaman tad vermez ama hep kazanır. Lucescu da aynı şekilde.

Bunu yıkan tek adam Marsilya'nın başında şuan.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Etiketler: