Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 282 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5161789 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı Koa_lAA

bu sabah seni aklımdan geçirmiştim, keşke adrianayı falan anaymışım belki o gelirdi  :D

allahım sen bizleri koru...

Çevrimdışı tangaz

Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı kyiv

Geçen bir arkadaş yazmıştı forma satışı 430 binlerde diye yanılmıyorsam. Bu rakam az değil mi? 3 yıldızlı forma senesinde neredeyse lig bitiyor 500 bini bulmamışız.

Çevrimdışı Koa_lAA

Çevrimdışı onurturan

uzun bir aradan sonrada herkese selamlar
Hoşgeldin mehmet ali özledik vallaha nerelerdesin görüşlerini yaz da okuyak

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Hoşgeldin mehmet ali özledik vallaha nerelerdesin görüşlerini yaz da okuyak
hoşbulduk onur 3 aydır izmirdeyim. Bundan sonra daha aktif olacağım.

Çevrimdışı onurturan

sen sporcu olsan herhalde en iyi sponsorluğu verenin ürününü kullanırdın :D
nerden  bu kanıya vardın abi :money:

Çevrimdışı onurturan

Geçen bir arkadaş yazmıştı forma satışı 430 binlerde diye yanılmıyorsam. Bu rakam az değil mi? 3 yıldızlı forma senesinde neredeyse lig bitiyor 500 bini bulmamışız.
İampiton olunca 600.000 olur

Çevrimiçi Necmi

@Necmi abi borç 3-4 sene önce tahmin ettiğimiz gibi bi düşüş göstermedi... eğer mali yapı böyle devam ederse uefa o salladığımız bayrağın sopasını bize şey yapar ııı şey hmmm verir... çözüm şart... katar airways ve bilumum arap ve uzakdoğu firmalarını göreve davet ediyorum...

bu arada o ethem sancak da stadda orda burda boy göstereceğine bişeyin kenarından tutsun... adam milyonlarına milyon katıyor ne baskette ne diğer amatör şubelerde yok...

ulen o sövdüümüz y.d bile hala hentbolda sponsor..  diğer agalarda beşiktaşlıyım diye gezer...

bide tuncay özilhan var... efes pilsen basket takımı dolayısıyla severim aslında kendisini ama yani bikere olsun sponsor ol be kardeşim... ayıptır... oğlunu sok yönetime gerekirse ilerde başkan olur... ama yok..
oğlunu yönetimemi soksun  :alala: adam fanatik gs li
ethem bir işe yarıyormu yaramıyormu bilemeyiz. Bazı şeyler ortalığa
dökülmez.
Bu arada borç düşmedi demişsin ama benim bildiğim döviz olarak düştüğü
tl artışı döviz kurundan kaynaklı olaya nerden baktığın önemli döviz sürekli
artıyor buna bağlı tl olarak borçta artıyor burda bakılması gereken borcun döviz cinsinden artıp artmadığı
bu arada unutmamak gereken bir şeyde tl gelirlerinde döviz artışından eriyor.
çift taraflı negatif durum varken borcun döviz cinsinden azalma eğilimine girdiyse
bunu değerlendirmek gerekiyor. geçenlerde bir yazı okumuşdum çok aydınlatıcı bir yazıydı
yönetim yd den devraldığında gerçek anlamda borçları irdelemişdi bunun gösterdiği
geçen 5 yılda stad yapılıp ikide şampiyonluk getiren yönetim döviz bazında borçları aynı tutabilmiş
bunuda bütün gelirleri temlikliyken yapmış bunu daha önce söylemişdim burda hatta serhatla tartışmıdık ve
onu bile ikna etmişdim yönetim yd den 370 M euro borçla aldı şimdide ortalama bu kadar borç var.
borç aynı dururken bir çok yatırım ve iki şampiyonlukda orda duruyor.
yönetimin öncelikli görevi borcu bitirmek değil bunu unutmamak lazım öncelikli görev yeni borçlar katmamak
bunu başardığı anda zaten önceki borç ödenebilir duruma gelir. borç ödenmiyor değil borcu sabitlemek demek
aslında borçtan doğan faizleri ödüyor olabilmeyi gerektiriyor. denk bütçe tanımı bu oluyor
3-4 sene önce tahmin ettiğimiz gibi bir döviz stabiliteside sağlanamadı bu ilkede darbe girişimi oldu gezi olayları
ve fetöyle karşı karşıya gelme durumu yaşandı. ffp yaşandı bu işde bütçeyi düzeltirken bizide zarara uğratan
sebeplere neden oldu yatırım yapamadık sürekli kiralamak yatırım yapacağımız paraları kara kuyuya atmak zorunda kaldık
yatırım yerine yüksek maaş ve imza paraları ödedik. bunuda yaşı ileri oyunculara yapma mecburiyetinde kaldık.
yani büyük ölçüde zararına ticaret yapmak zorunda kaldık bunuda sattığımız bir kaç oyuncuyla dengelemek
mecburiyetinde kaldık. aslında bu yatırımı daha genç oyunculara yapsaydık çok daha karlı bir duruma geçerdik
mesela abouyu kiralama yerine satın alırdık taliscayı kiralama yerine daha uygun bir fiyata kontrat yapardık
iki yıl sonrasına 20 opsiyon koyan takım hemen alsan 12-13 gibi bir rakama satardı yada abouda bir sene sonrasına 10
opsiyon koyan hemen alsan 7-8 gibi bir rakama bırakırdı kirada ödememiş olurdun 10 bile versen kira ödemeyeceğin için
bu rakam 6-7 gibi bir rakama düşmüş olurdu. FFP bizi ciddi zarara uğrattı ama mali disiplinide sağladı.
Belki o zaman borçları tutamayacaktık. Bilemeyiz. şu anda durum kötü değil. aldıklarında 150 M bile olmayan bütçemiz şimdi 1 milyara geldi
bu korkunç bir büyüme borçda sabit tutuldu aşağı yukarı. birde bu borcu 150 M luk bütçeyle döndürmeye
çalıştığını bir düşün 5 yıl önce bunu yapmaya çalışıyorduk. şindiki gelirlerinin diyelim %20 si borç faizlerine
gidiyorsa o zamanki bütçenin tamamı bile faizi ödemeye yetmeyecekti. ve eksiye düşecektin döviz bazında
kartopu gibi büyüyecekti. denk bütçe veriyoruz ama bu bütçenin içinde eski borçlarında taksitleri var unutmamak gerekiyor
borç bir taraftan ödeniyor yani sorun gelirlerimiz arttığı gibi buna bağlı giderlerimizinde artması. buda ticarette zorunluluk
gideri arttırmadan geliri arttıramazsın 5 koyar 10 kazanırsan 10 koyup 20 kazanırsın burda baktığında giderlerin iki katına çıkmış
görünür ama bu arada gelirinde iki katına çıkmışdır. 5 kazanırken 10 kazanmaya başlamışsın 5 lemi borç ödemek daha kolay yoksa 10
lamı borç ödemek daha kolay. Buna bakmak lazım. bazı arkadaşlar 5 ödemeye devam edelim ama 20 kazanalım diyorda bu olmaz
hatta 5 de ödemiyelim bunu 4 e düşürelim diyorlar ama böyle olmaz bu iş mutfaktan kısarak ev ekonomisini denkleştirmeye benzemez.
o bile yapılmaz çünkü mutfaktan kısarsan fazlasını sağlığa verirsin kısa süreli kazanç elde edeceğim derken uzun sürede batarsın.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Futbola başladığından beri Umbro kullanıyormuş Pepe.
Sanırım özel bişeyler yapmışlardır Pepe için . Kac kişi kullanacak ki Umbro'yu  :tabe:
Pepe nin umbro olayı çok farklı abi reklamlarında bile ücret almadan oynuyormuş

Küçükken fakirlermis umbro ayakkabıyı çok beğenmiş alamamışlar sonra Babası o ayakkabıyı bir şekilde almış ona oda o günden veri hep umbro giyiyor bir nevi Vefa diyebiliriz ilk ayakkabıları imiş umbro

Nereden geldiğini unutmayanlardan Pepe
[ Son Düzenleme: 23 Mart 2018, 15:15:12 Yunus Emre Dökmeci ]
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı cursedofdragon

uzun bir aradan sonrada herkese selamlar

hoşgeldin özlettin kendini :)

Çevrimiçi levitate

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Daniel Alves'den mesaj var: “Adriano, hediyen için teşekkürler dostum.”

Çevrimiçi Necmi

nerden  bu kanıya vardın abi :money:
salak olmadığını düşünüyorum :D

Gary Medel :

Bir çok klüpten teklif aldım ama verilebilecek en iyi kararı verdiğimi düşünüyorum. Beşiktaş’ta çok mutluyum , herkes mükemmel orada.

Çevrimiçi Necmi

o satış rakamı kartal yuvalarından çıkan faturalı satış rakamı
ve bu rakama ulaşan kulüp bu güne kadar olmamış bu bir rekor.
işin net bilmesemde birde adidas ayağı var bu satış adidasda satılan formaları kapsamıyor sanırım
sezon sonuna kadarda 500 bini bulacak kartal yuvası satışları bu önemli
biz adidasla fenerin yaptığı tarzda bir anlaşma yapmamışdık onlar yüksek rakam almışdı ama fiksdi
biz satışla artan bir rakam anlaşması yapmışdık o zaman 100 bin forma satamıyorduk bu rakam 400 bini
geçtiği anda biz fenerden çok daha iyi kazanır duruma geliyorduk. o dönem kimse bu rakamlara inanmadığı için
herkes ateş püskürüyordu. 100 bin satamayan kulüpten 500 bin satan kulübe gelmek bu sene yada önümüzdeki sene
adidasla anlaşmamız bitecek sanırım büyük ihtimal önümüzdeki sene ve bu satışlar bizim o zamanki anlaşmamızda
elimizi çok güçlendirecek şu anda adidasın amiral gemisi biziz.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

vodafone ile yapılan sponsorluk anlaşması güncellenmeli, aradan geçen zamanda Beşiktaş marka değeri olarak çok yükseldi. Son 2 senenin şampiyon takımı olmasının yanında, Şl de çok ciddi çıkış gösterdik. Adidas formalardan çok kazanıyor bu arada o anlaşmayı da gözden geçirmek gerekiyor, forma tasarımları da çok kötü gerçekten.

Çevrimdışı onurturan

salak olmadığını düşünüyorum :D
herşey para mı be abi sportaç candır ..
aydınsporda miniklerde lisansım çıkmıştı osportaçların ayağımı sıkışını hala unutamam dinine gadar sıkardık bağcıkları sanki ayak çıkacak içinden hey allahım..

Bu Conconların Serrmaye artırımı talebi Spk tarafından onaylanmış

@Necmi abi bu iyi bişey mi ? Nedir bu sermaye artırımı baya gelir getiriyor anladığım kadarı ile ama bir eksisi varmıdır ?

Çevrimdışı cursedofdragon

Çevrimdışı kyiv

Çoğu sponsorluk anlaşması yenilenme zamanı geldiğinde Fenerbahçe ve Galatasaray ile fark daha da açılacaktır.

Ama önce şu 8 de 8 i yapalım...

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

şenol hoacanın avcıya sürekli kaybetmesi ve buna çözüm üretememesi kanıma dokunuyor.

Çevrimdışı Kutay

şenol hoacanın avcıya sürekli kaybetmesi ve buna çözüm üretememesi kanıma dokunuyor.
Boşver abi şampiyon olalım da başağa hep kaybedelim umrumda değil

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15 SÜPER LİG
 9 TÜRKİYE KUPASI
 8 SÜPER KUPA
 6 BAŞBAKANLIK KUPASI
 1 ATATÜRK KUPASI
 3 MİLLİ KÜME
 2 TÜRKİYE FUTBOL ŞAMPİYONASI
 2 İSTANBUL PROFESYONEL LİGİ
 11 İSTANBUL LİGİ
 2 İSTANBUL TÜRK İDMAN BİRLİĞİ LİGİ
 1 PAZAR LİGİ
 4 SPOR TOTO KUPASI
 2 TÜRKİYE AMATÖR FUTBOL ŞAMPİYONASI

Çevrimiçi Necmi

Bu Conconların Serrmaye artırımı talebi Spk tarafından onaylanmış

@Necmi abi bu iyi bişey mi ? Nedir bu sermaye artırımı baya gelir getiriyor anladığım kadarı ile ama bir eksisi varmıdır ?
sermaye arttırımı aslında zorunluluktur. şirket değer kazandıkça değerini
güncellemek gerekiyor. esas sıkıntı değeri yükselmeden suni artışda olur. mesela bedelsiz
sermaye arttırımı gibi bu hırsızlık oluyor bedelli arttırımın bir sıkıntısı yok ana hissedar dernek olacağı için
en büyük rakamı onun vermesi gerekiyor. birde kafana göre arttıramazsın. gs birkere
gs li spk başkanı nedeniyle haksız arttırım yaptı. spk başkanının kelle gitti. Bedelli arttırımda
spk bazı şartlar ortaya koyuyor mesela arttırmaya katılmayan hissedarların hisselerini alma
zorunluluğu gibi gs nin önüne bayağı bir yaptırım koymuşlardı onlarda geri çekmek zorunda kalmışlardı.
orda artık usulsüz bir durum olmaz zaten büyük ihtimal yakında bizde sermaye arttırımına gideriz
büyüyorsan sermayende büyür.
gerçi futbol kulüplerine diğer şirketlere yapmadıkları imtiyazları yapıyorlar genede. bu anladığım kadarıyla
kasaya para girdisinden çok derneğin şirketten alacaklarının silinmesini sağlayan bir avantaj doğuruyor
borç sermayeye dönüştürülüyor
tribün gelirleri stad derneğin olduğu için derneğe kalıyor bunu dernek şirkete borç olarak veriyor bu birikiyor
şirket sermaye arttırımına gidince dernek elindeki çoğunluk hisselerinin arttırım bedelini ödemek zorunda
bunuda verdiği borçtan düşüyor böylece bizim paramız kendi şirket dönüşümünde borç olarak görünüp borcu şişiriyor
bunu eritiyorlar dernek alacağıda sermayeye dönüşmüş oluyor. bu arada dolandırılan hisse sahipleri oluyor :D
bildiğim bu kadar buda doğruysa tabi.

Çevrimiçi Necmi

Çoğu sponsorluk anlaşması yenilenme zamanı geldiğinde Fenerbahçe ve Galatasaray ile fark daha da açılacaktır.

Ama önce şu 8 de 8 i yapalım...
sponsorlukların iyileşmesi için bu istikrarın devamı gerekiyor.
şu anda kazandılar gelecek anlaşmadada kazanmalarının yolu açık olmalı.

Etiketler: