2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 316 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6171562 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Utd hastasi besiktasli varsa o besiktaslinin zemzemle yikanmasi lazimdir. Gslidir o icten icten.
Gidip popoler kulup sevdalisi olmak getirip bunlari dusunmeden buralarda dile getirmek, renkli seviciliktir ve diger besiktas taraftarlarina haksizliktir.
Basarili olmak ile populer olmak ile buyuk takim olmak karistirilmamalidiri ozellikle elimizde besiktas ornegi varken ve siyah beyaza gonul vermisken.
Besiktas bizim icin buyuktur en buyuktur ama avrupada bilinmez, kimsede tanimaz bu bizim populer olmadigimizi gosterirken, buyuklugumuzden toz almaz.
@mylife1903 Abi öncelikle ayıp ediyosun o lafların falan kalp kırıcı laflar.Ben Beşiktaş'ı Barcelona oynasa bile kazanmaktan başkasını düşünmem dedim.Beşiktaş benim için en büyük futbol kulübüdür.Ama popülizimle falan ne alakası var.Tamam yaşım senden ufak olabilir hatta babam yaşında olabilirsin ondan saygı duyuyorum dediklerine ama benim yaşımda biri dese kavga bile ederim.Bu kadar yaş büyük birisi bana aileme Beşiktaş'a dini değerlerime küfür etmediği sürece de saygı çizgimi bozmam.
Evet ben United'ı çok severim özellikle Alex Ferguson hastasıyım nickimdende belli olacağı gibi.Fakat hiç bir takımı Beşiktaş kadar desteklemem tutmam da ama sempati duyabilirim bana her zaman sempatik gelmiştir.Fakat karşında bir Beşiktaş aşığı var senin gibi.Sana birileri sırf bir kulübe sempati duyuyorsun diye bunları dese sen nedersin?Bence dediklerin ayıp abi,sırf bir takıma sempati duyuyorum diye bence bu lafları haketmiyorum.

Çevrimdışı Furkan Sarper

ılk kez oyuna gırıp,derbı atmosferınde boyle oynayabılen adamın marcelodan potansiyelli olacağını düşünüyorum

Çevrimiçi Necmi

İstifa esasen tek taraflı bir hukuki işlem. Yani sizin "istifa ettim" şeklindeki yazılı beyanınız muhataba ulaşmakla hüküm ve sonuçlarını doğurur. İstifanın kabul edilmemesi diye bir şey yok.

Bizdeki büyük ihtimalle Şenol Hoca'yla sözleşme uzatılması nedeniyle bir blöftü, lafta kaldı, yazıya dökülmedi vs vs.
hayır istifa her an değişebilecek bir durumdur karşı tarafın kabul etmeme hakkı var.
iş hayatında sözleşmen varsa ben istifa edip gidiyorum diyemezsin. senin dediğin gibi olsa oyuncularda istifa eder
çeker gider tek taraflıysa. Burdaki oluşum gönülle alakalı istifa eder kabul edilmez ikna edilir.
ettim iş bitti diye bir şey yok. iş hayatındada bazı sektörlerde seni transfer eder firma ve bir anlaşma yapar.
o anlaşma yürürlükteyken istifa edinde göreyim. sadece sporda olmuyor transfer üst kademelerde
transferlerde olur. senin istifan ancak kabul görürse geçerlidir. Firmalar büyük ihtimal kabul eder
gönülsüz birini zorlamazlar. istifayla tazminattanda kurtuluyorlar. ama beyin ve yetenek transferinde bağlayıcı sözleşmeler vardır.

Çevrimiçi Necmi

ılk kez oyuna gırıp,derbı atmosferınde boyle oynayabılen adamın marcelodan potansiyelli olacağını düşünüyorum
insanlar doğa gereği sürü mantığıyla haraket eder her zaman çok çıkan sesin peşinden gitme dürtüsü
vardır kendi aklıyla değerlendirmez yargılamaz birileri bir şey diyorsa peşine takılır gider. bunun kendi yargısına
dönüşmesi uzun zaman alır. sosyal medyada bir ergen bir yanlışı görür sövmeye başlar bunu gören takılır peşine
ne zaman akli insanlar devreye girip tersini yüksek sesle dillendirmeye başlar bu sefer onun peşine gidilir.
zaten sürü peşine takılmayana lider kişilikli denir. yanlışda söylese doğruda söylese kendi düşüncelerini söyler.
aykırı insanları severim yanlışda düşünüyor olsalar bilirimki bu kendi düşünceleri koyun değiller.
mitrovic olayında birileri her zamanki gibi oyuncuya bakmadan fiyatı üzerinden gömmeye başladı sürüde
onun peşine takıldı sahada ne oynadığına bakmadılar bile kimse demiyor mitrovic hep risk seviyesi yüksek
maçlarda forma giymek zorunda kaldı yeni bir takıma geliyorsun derbide forma giyiyorsun çıkıyorsun uefa
çeyrek finalinde forma giyiyorsun sonrada senden 20 M luk stoper performansı bekleniyor bu yaşta olacaksın
lyon maçında forma giyeceksin yerden havadan mükemmel olacaksın hiç hata yapmayacaksın istedikleri bu
ama bunları yaparsan senin bonservisin zaten 40 M olur kimse bunu demiyor. 20 yaşında marcelo seviyesinde
olan birinin bonservisi 40 M dur. 20 yaşında uefa çeyrek finalinde sahaya çıkıp vasatı geçebilen bir stoperin
değeride 7-8 olur. mitrovicin oyun aklı var çok iyi ara paslar atıyor sorumluluk alabiliyor iyi kesici ayakta kalabiliyor
ilk kez yurt dışına çıkmış bir oyuncu daha ne bekleniyor. bizde kalır gider bilemiyorum ama gelecekte büyük takımlarda oynayacak
o gömlek var.

Çevrimiçi underworld

hayır istifa her an değişebilecek bir durumdur karşı tarafın kabul etmeme hakkı var.
iş hayatında sözleşmen varsa ben istifa edip gidiyorum diyemezsin. senin dediğin gibi olsa oyuncularda istifa eder
çeker gider tek taraflıysa. Burdaki oluşum gönülle alakalı istifa eder kabul edilmez ikna edilir.
ettim iş bitti diye bir şey yok. iş hayatındada bazı sektörlerde seni transfer eder firma ve bir anlaşma yapar.
o anlaşma yürürlükteyken istifa edinde göreyim. sadece sporda olmuyor transfer üst kademelerde
transferlerde olur. senin istifan ancak kabul görürse geçerlidir. Firmalar büyük ihtimal kabul eder
gönülsüz birini zorlamazlar. istifayla tazminattanda kurtuluyorlar. ama beyin ve yetenek transferinde bağlayıcı sözleşmeler vardır.
İstifa etme karşılığında gelen yükümlülükleri karşıladıktan sonra hertürlü istifa edersin.

Çevrimiçi Necmi

@mylife1903 Abi öncelikle ayıp ediyosun o lafların falan kalp kırıcı laflar.Ben Beşiktaş'ı Barcelona oynasa bile kazanmaktan başkasını düşünmem dedim.Beşiktaş benim için en büyük futbol kulübüdür.Ama popülizimle falan ne alakası var.Tamam yaşım senden ufak olabilir hatta babam yaşında olabilirsin ondan saygı duyuyorum dediklerine ama benim yaşımda biri dese kavga bile ederim.Bu kadar yaş büyük birisi bana aileme Beşiktaş'a dini değerlerime küfür etmediği sürece de saygı çizgimi bozmam.
Evet ben United'ı çok severim özellikle Alex Ferguson hastasıyım nickimdende belli olacağı gibi.Fakat hiç bir takımı Beşiktaş kadar desteklemem tutmam da ama sempati duyabilirim bana her zaman sempatik gelmiştir.Fakat karşında bir Beşiktaş aşığı var senin gibi.Sana birileri sırf bir kulübe sempati duyuyorsun diye bunları dese sen nedersin?Bence dediklerin ayıp abi,sırf bir takıma sempati duyuyorum diye bence bu lafları haketmiyorum.

aslında alınacak bir şey yok söyledikleri doğru hakaret değil. orda gsli olma olayını aslında abartılı şekilde
popilist olma anlamında kullanıyor. Biz gs taraftarı için aynı şeyi söylemiyormuyuz. manu gibi bir takımı tutan aslında
popilizm peşinde koşan bir tiptir. gsyi tutanda aynı o nedenle gs taraftarlarının çoğunun manuya sempatisi vardır.
çünkü yapıları böyle. popilizm peşindeler. yeni nesil popilist Beşiktaş taraftarında içten içe gs sempatisi olan çok insan var
bunu inkar etselerde bir şekilde gösteriyorlar. mesela renkli sevici kelimesini kullanırız bu nedenle işte farkında olmaz
ama sürekli örnekler verir hayranlığını bir şekilde belli eder burda geçen sene gs transferlerine çok hayranlık beslendi
neden biz almıyoruz ereni gibi biz neden olmayacağını defalarca anlatmaya çalıştık ama bize eren şöyle iyi böyle iyi
diye saydırıyorlardı aslında iyi olan eren değil gs nin onu tercih ediyor olmasıydı. ondan önce eren hep ordaydı
kimse alalım falan demedi. sosyal medyayı takip et yakındır gomez belhanda güzellemeleri görürsün bazı
Beşiktaşlılarda. Manuda dünyada reklamla şişirilmiş bir dönem popilist yapılmış tamamen ticari bir markadır.
ama iş sportif olaya gelince avrupa arenasında çöker ama reklam etkileşimini iyi götürdükleri popilist bir kuşağın
yetiştiği uzak doğu ve amerikada iyi satarlar manuyu. şu anda başkanın hayalinde olan bu işte oralardaki
popilistlerin aykırı olanlarını yakalayabilmek ne dedi bu işi yıllardır yapanların pazarını alamayız elbet
ama alabileceğimiz bir insan tipide var.
mesela her sezon 40 gol altına düşmeyen muslerayıda çok sever bazı arkadaşlarımız iki yıldır necip kadar
katkısı olmayan sineijder a bile laf ettirmeyenler var. şimdi necip ondan iyi desem benimle dalga geçmeye başlarlar
fabri musleradan iyi dediğimde geçtikleri gibi yada geçen seneden beri marcelo keajerden iyi stoper dediğimde
dalga geçtikleri gibi. bana dedikleri sen Beşiktaş fanatikliğinden öyle görüyorsun bu böyle olsa quaresmayı yere vurup yerine lens gelsin demem yada töreyi yerden yere vurmam. Kendi popilistliklerini tersini savunanla dalga geçerek kapatmaya çalışırlar.
ve işin acısı bunlar gün geçtikce çoğunluk oluyor.
evet dediğin gibi yaşın ufak ve bu söylenen şeyi anlayamazsın anlaman için tecrübeye ihtiyacın var.
Birileri bir şeyi şişirir ve güçlü gösterir ve insanlarda gücün peşinden gider. olay tamamen bu
kaç yıldır burda renkliler şişirilmiş balon diye konuşup durdum onların büyüklükleri bir iğneye bakar
manu bunun daha dayanıklısı iğneyle patlatamazsın ama patlar zaten patladıda @mylife1903 ün
söylediğide bu işte. ingilterede büyük liverpooldür mesela ama popilizm işçi takımını sevmez
ulaşılmaz yaratmak zorundadır emekçinin kendinden biri olarak gördüğünü ulaşılmaz yapamaz
ve dünyanın her yerinde bu tip olgular ezilir sürekli. Beşiktaş gibi atletico gibi liverpool gibi

Çevrimiçi Necmi

İstifa etme karşılığında gelen yükümlülükleri karşıladıktan sonra hertürlü istifa edersin.
yükümlülüğü karşılamak zaten işi tek taraflı olmaktan çıkarıyor. yükümlülük iki
taraflı akittir. yani söylediğimi doğruluyorsun.

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

aslında alınacak bir şey yok söyledikleri doğru hakaret değil. orda gsli olma olayını aslında abartılı şekilde
popilist olma anlamında kullanıyor. Biz gs taraftarı için aynı şeyi söylemiyormuyuz. manu gibi bir takımı tutan aslında
popilizm peşinde koşan bir tiptir. gsyi tutanda aynı o nedenle gs taraftarlarının çoğunun manuya sempatisi vardır.
çünkü yapıları böyle. popilizm peşindeler. yeni nesil popilist Beşiktaş taraftarında içten içe gs sempatisi olan çok insan var
bunu inkar etselerde bir şekilde gösteriyorlar. mesela renkli sevici kelimesini kullanırız bu nedenle işte farkında olmaz
ama sürekli örnekler verir hayranlığını bir şekilde belli eder burda geçen sene gs transferlerine çok hayranlık beslendi
neden biz almıyoruz ereni gibi biz neden olmayacağını defalarca anlatmaya çalıştık ama bize eren şöyle iyi böyle iyi
diye saydırıyorlardı aslında iyi olan eren değil gs nin onu tercih ediyor olmasıydı. ondan önce eren hep ordaydı
kimse alalım falan demedi. sosyal medyayı takip et yakındır gomez belhanda güzellemeleri görürsün bazı
Beşiktaşlılarda. Manuda dünyada reklamla şişirilmiş bir dönem popilist yapılmış tamamen ticari bir markadır.
ama iş sportif olaya gelince avrupa arenasında çöker ama reklam etkileşimini iyi götürdükleri popilist bir kuşağın
yetiştiği uzak doğu ve amerikada iyi satarlar manuyu. şu anda başkanın hayalinde olan bu işte oralardaki
popilistlerin aykırı olanlarını yakalayabilmek ne dedi bu işi yıllardır yapanların pazarını alamayız elbet
ama alabileceğimiz bir insan tipide var.
mesela her sezon 40 gol altına düşmeyen muslerayıda çok sever bazı arkadaşlarımız iki yıldır necip kadar
katkısı olmayan sineijder a bile laf ettirmeyenler var. şimdi necip ondan iyi desem benimle dalga geçmeye başlarlar
fabri musleradan iyi dediğimde geçtikleri gibi yada geçen seneden beri marcelo keajerden iyi stoper dediğimde
dalga geçtikleri gibi. bana dedikleri sen Beşiktaş fanatikliğinden öyle görüyorsun bu böyle olsa quaresmayı yere vurup yerine lens gelsin demem yada töreyi yerden yere vurmam. Kendi popilistliklerini tersini savunanla dalga geçerek kapatmaya çalışırlar.
ve işin acısı bunlar gün geçtikce çoğunluk oluyor.
evet dediğin gibi yaşın ufak ve bu söylenen şeyi anlayamazsın anlaman için tecrübeye ihtiyacın var.
Birileri bir şeyi şişirir ve güçlü gösterir ve insanlarda gücün peşinden gider. olay tamamen bu
kaç yıldır burda renkliler şişirilmiş balon diye konuşup durdum onların büyüklükleri bir iğneye bakar
manu bunun daha dayanıklısı iğneyle patlatamazsın ama patlar zaten patladıda @mylife1903 ün
söylediğide bu işte. ingilterede büyük liverpooldür mesela ama popilizm işçi takımını sevmez
ulaşılmaz yaratmak zorundadır emekçinin kendinden biri olarak gördüğünü ulaşılmaz yapamaz
ve dünyanın her yerinde bu tip olgular ezilir sürekli. Beşiktaş gibi atletico gibi liverpool gibi
Necmi abi tamam da bu kadar abartılmaya gerek yok bence.Sanki Unitedlıyım ben.Sempati duyuyorum sadece onun sebebi de lakabı amblemi zamanında van risteroylardan giggslerden scholeslardan başındaki teknik adamların falan.Derin konularını takip etmem ki neden edeyim Beşiktaş'mı bu ? Biri gider Bayern Munich'e sempati duyar biri başkasına falan.Ben popilizimmiş falan filan diye avrupadaki takımlara bakmam ki iyi futboluna iyi oyuncularına falan bakarım.Çocukken onlara sempati duydum belki dedikleriniz gibi popilizim davaları falan ama yani burda onlara sempati duyuyorsam gsli olmamın ne alakası var bir United'a sempati duyuyoruz diye renkli kefenine koydunuz.Ayrıca konu Beşiktaş transfer konusu burda United'ın popilizim takımı olduğunu falan konuşuyoruz yapmayalım etmeyelim bizim işimiz yok onlarla.
O zaman abi Neşet ertaş varken gidip Çağtay Akman'ı seven herkes renkli.O halktan beri diğer popilizimle falan gelmiş  :lol: Çağatay Akman'ı sevenlere de saydırın burda tam olsun.Hatta şuan eşcinsellik moda şu kerimcan durmazlar falan onları sevende renkli popülizim kerimcan durmazı falan şişirdi :lol: Abi yani olay altı üstü avrupadan başka bir takıma duyulan sempati bununla ne alakası var Beşiktaşlılığımın falan?

Çevrimiçi murat baltacı

Şantaj yapıyor
diyorki ben performans gösterdim Aboubakar kadar ucret isterim
yoksa M.Unitet dan gelen teklifi kabul ederim,zam yaparsan redderim diyor
Klasik menejer oyunları
Bu nedenin bir sonucu olan Aboubakarın ucret yüksekliği 3.5milyon Euro nedeniyle
Abou bizlerle olmazsa bu yönüyle teselli eder beni

saygılarımla
Bu abounun maaşı bizim için sıkıntı zaten taliscayada örnek olur oziyede quaresma yada o yüzden bonservisini alabilirsek mutlaka maaşı makul seviyeye çekilmeli yoksa alacağımız oyuncu bile bu maaşa bakar.
BeŞiKtAşK

Çevrimiçi underworld

yükümlülüğü karşılamak zaten işi tek taraflı olmaktan çıkarıyor. yükümlülük iki
taraflı akittir. yani söylediğimi doğruluyorsun.
  Hayır
Ben işimden istifa edip ayrılırim ama buna karşılık sözleşmem gereği maddi yükümlülüğümu karşı tarafa öderim , gerisini iplemem.
Burda karar bana ait karşı tarafın dahili olamaz.
[ Son Düzenleme: 21 Haziran 2017, 04:53:34 underworld ]

Çevrimdışı Serkan_KaNaDa

Bu abounun maaşı bizim için sıkıntı zaten taliscayada örnek olur oziyede quaresma yada o yüzden bonservisini alabilirsek mutlaka maaşı makul seviyeye çekilmeli yoksa alacağımız oyuncu bile bu maaşa bakar.

Aboubakar'i unutun arkadasim. Yok oyle bir futbolcu. Ben bu kadar futbol zekasi ozurlu futbolcu gormedim. Yazik milyon yurolara. Gelecek falanda yok bu adamda. Kim 10'a alip 20'ye falan satariz diyorsa hayal dunyasinda yasiyor.   

Evet enterasan bir yetenegi var ama bu kadar sagi solu belli olmayan adamdan bitirici olmaz. Kanatlara versen Holosko etkisi yapar.

Aboubakar gole ihtiyac duyuldugu bolumlerde yedekten girecek oyuncu olabilir ama oyle adama 10 milyon bonservis verilmez. Hele 3.3 milyon maas  :olmaz

Çevrimdışı Serkan_KaNaDa

Yok mu su Atiba'nin kuzeni falan Kanada'dan Istanbul ucagina bindireyim.

Çevrimiçi Necmi

Necmi abi tamam da bu kadar abartılmaya gerek yok bence.Sanki Unitedlıyım ben.Sempati duyuyorum sadece onun sebebi de lakabı amblemi zamanında van risteroylardan giggslerden scholeslardan başındaki teknik adamların falan.Derin konularını takip etmem ki neden edeyim Beşiktaş'mı bu ? Biri gider Bayern Munich'e sempati duyar biri başkasına falan.Ben popilizimmiş falan filan diye avrupadaki takımlara bakmam ki iyi futboluna iyi oyuncularına falan bakarım.Çocukken onlara sempati duydum belki dedikleriniz gibi popilizim davaları falan ama yani burda onlara sempati duyuyorsam gsli olmamın ne alakası var bir United'a sempati duyuyoruz diye renkli kefenine koydunuz.Ayrıca konu Beşiktaş transfer konusu burda United'ın popilizim takımı olduğunu falan konuşuyoruz yapmayalım etmeyelim bizim işimiz yok onlarla.
O zaman abi Neşet ertaş varken gidip Çağtay Akman'ı seven herkes renkli.O halktan beri diğer popilizimle falan gelmiş  :lol: Çağatay Akman'ı sevenlere de saydırın burda tam olsun.Hatta şuan eşcinsellik moda şu kerimcan durmazlar falan onları sevende renkli popülizim kerimcan durmazı falan şişirdi :lol: Abi yani olay altı üstü avrupadan başka bir takıma duyulan sempati bununla ne alakası var Beşiktaşlılığımın falan?

sana orda kimse gs li demiyorki gs taraftar profili bu senin profilinde buna uyuyor diyor yazar.
Beşiktaşın içinde popilist taraftar yok mu eşek yüküyle var. al işte quaresma sevdalıları istediğin kadar
göster hatalarını Beşiktaşa verdiği zararları görmek bile istemiyorlar. en sıkıştıkları anda Beşiktaşın marka değeri
diyorlar aslında markanın kendisi değerlidir yani Beşiktaş neymiş quaresma uefa sitesinde sürekli yer buluyormuş
kabul etsekte etmesekte böyleymiş burda yazar quaresmayı Beşiktaşın üstüne koyuyor demiyorki Beşiktaş şlde
olduğu için quaresma orda boy gösteriyor
Biz avrupada olmasak acaba adını duyacaklarmı uefada. ama yok Beşiktaşı çok severler ama farkında olmadan her
kullandıkları kelimede quaresmayı Beşiktaşın önüne koyarlar. ha bu arada seni eleştiren @mylife1903
de çoğunlukla bu hataya düşüyor. seni popilistlikle suçlsyıp quaresma konusunda popilist yaklaşıyor
bu ne perhiz ne lahana turşusu  :kop: :kop: :kop:

Çevrimdışı Serkan_KaNaDa

Sizi gidi popilistler sizi  :lol:

Çevrimiçi Necmi

Aboubakar'i unutun arkadasim. Yok oyle bir futbolcu. Ben bu kadar futbol zekasi ozurlu futbolcu gormedim. Yazik milyon yurolara. Gelecek falanda yok bu adamda. Kim 10'a alip 20'ye falan satariz diyorsa hayal dunyasinda yasiyor.   

Evet enterasan bir yetenegi var ama bu kadar sagi solu belli olmayan adamdan bitirici olmaz. Kanatlara versen Holosko etkisi yapar.

Aboubakar gole ihtiyac duyuldugu bolumlerde yedekten girecek oyuncu olabilir ama oyle adama 10 milyon bonservis verilmez. Hele 3.3 milyon maas  :olmaz
gole ihtiyaç duyduğunda atacağını bilip yedekten sokacağın bir insan golcüdür
hiçte futbol zekası özürlü değil bunun sıralamasını yapsak ilk 3 te kendine
yer bulur. ondan daha zeki ozi talisca var. gelecek sene kadroda olsa 20+ atacağı kesin
rakip defansı en çok yıpratan oyuncu. 10 M bonservis verilirmi olsa can kurban gözü kapalı verilir.
adam işin piyarının yapıldığı yerde leblebi gibi atıyor. uefa çeyrek finalinde oynasaydı turu atlardık
diyorsan o oyuncu o parayı hak ediyordur. attığı hiç bir gol dan dun değil cenk golü atmıyor hepsi
zeka vuruşları asistleri adam geçişleri ara pasları zeka ürünü sadece fazla heyecanlı sakin kalamıyor
buda oyununu etkiliyor. Alırız almayız ama bir iki sene sonra 25+ ya epl ye gittiğini duyarız.
Porto uğraşmıyorsa emin ol tam hissesi kendinde değil ve mental sorunları var sıkmadığı için
oda diğer oyuncular gibi olsaydı portodan bizi bulmazdı daha öncesinde epl nin yolunu tutardı
bende kendime soruyordum bu nitelikte birini bize neden kiraladılar diye meğerse bonservisin %35 i ellerindeymiş
oyuncu üzerinde söz hakları yokmuş. Yoksa çoktan eplye pazarlarlardı.

Çevrimiçi Necmi

Hayır
Ben işimden istifa edip ayrılırim ama buna karşılık sözleşmem gereği maddi yükümlülüğümu karşı tarafa öderim , gerisini iplemem.
Burda karar bana ait karşı tarafın dahili olamaz.

işinden istifa etme hakkı senin elinde tabiki karşı tarafa olan yükümlülüğünü yerine getirdikten sonra
sıkıntı olmaz tersi durumda iş verende seni kovar ve tazminatını öder. yani yükümlülüğü
yerine getirir bu ama karar bana ait karşı tarafın dahili olamaz dersen elini kolunu sallayarak gitmen gerekir
orda seni durduran bir sözleşme olduğu sürece onun gereklerini yerine getirmen gerekiyor buda kararın
sana ait olmadığını gösterir. tersi durumda iş mahkemeleri tarafından cezalandırılırsın uyman gereken bir kural
varsa bu senin kararın olmuyor şimdi marcelo lyon istiyor bunu marceloda istese bizden istifa edip gitme
şansı varmı maddi yükümlülüğünü yerine bile getirse biz tamam demedikten sonra böyle bir şey mümkün değil
demekki neymiş istediğin anda istifa edemiyormuşsun karşı taraf olmaz dediğinde sözleşmenin şartlarına uymak zorundasın
yükümlülük dediğin oyuncunun serbest kalma maddesi varsa biri gider tff ye o parayı yatırır ve elini kolunu sallayarak gider.
yoksa kulüp git demeden bir yere gidemez yani istifa edemez demekki neymiş istifa edemiyormuşsun tek taraflı akit değilmiş
ama senin kafanda biri gider sonuç uefa ona yüklü bir tazminat koyar ve o tazminatı ödemeden hiç bir takımda oynayamaz
yani emekliye ayrılır. bunun örnekleri çokca var.

Çevrimiçi Necmi

çok yanılıyorsunuz. herkes aynı maaşı alacak diye bir kural yok
bunlar profesyonelse bu gerçeğide kabul edecekler etmeyenede yolun açık olsun
daha iyi veren varsa git oraya denir. arz talep meselesi talebim varsa o talebi karşılamak için gerekli gördüğüm
yere gerektiği kadar harcarım. Bu kimseyi ilgilendirmez. sen yeterki bir kere bile olsa o tavizi verme
tavizi verdiğin anda kaybedersin şimdi talisca bunu dedi çıkartıp abou parasını verirsen hepsi ister
ama hayır dediğinde bir daha kimse buna cesaret edemez. Yeterki ilk isteyene hayır değerin bu istemiyorsan yolun açık olsun
diyebildiğin taktirde hiç bir sıkıntı olmaz. takımların taban ve tavan fiyatları vardır her zaman tavanı forvet alır.
ozi abou parası istedi seneye abou 30 gol sıkıştırırsa Beşiktaşda bu parayı alıyorsun hani
nerde 30 gol deme hakkına sahip olur yada 3.3 istiyorsun ama abou bana 19 gol attı sen kaç tane attın der.
ben santrafor değilim diyemezsin karşındakide senin mevkinin ederi bu der santrafordan fazla alan orta saha oyuncusumu var
hiç bu şekilde konuşup kimseye akıl vermeyin bir takımın en fazla kazananı santrafordur. onun kadar
para kazanacak diğer mevki oyuncularının çok özel olması gerekir talisca hakediyor özel bir oyuncu ama ozi böyle değil
taliscanın hakediyor olmasıda golcü kimliği nedeniyle zidan özel bir oyuncuydu ama bakın bakalım onun döneminde en
yüksek ücreti kim alıyordu.

Çevrimdışı mylife1903

sana orda kimse gs li demiyorki gs taraftar profili bu senin profilinde buna uyuyor diyor yazar.
Beşiktaşın içinde popilist taraftar yok mu eşek yüküyle var. al işte quaresma sevdalıları istediğin kadar
göster hatalarını Beşiktaşa verdiği zararları görmek bile istemiyorlar. en sıkıştıkları anda Beşiktaşın marka değeri
diyorlar aslında markanın kendisi değerlidir yani Beşiktaş neymiş quaresma uefa sitesinde sürekli yer buluyormuş
kabul etsekte etmesekte böyleymiş burda yazar quaresmayı Beşiktaşın üstüne koyuyor demiyorki Beşiktaş şlde
olduğu için quaresma orda boy gösteriyor
Biz avrupada olmasak acaba adını duyacaklarmı uefada. ama yok Beşiktaşı çok severler ama farkında olmadan her
kullandıkları kelimede quaresmayı Beşiktaşın önüne koyarlar. ha bu arada seni eleştiren @mylife1903
de çoğunlukla bu hataya düşüyor. seni popilistlikle suçlsyıp quaresma konusunda popilist yaklaşıyor
bu ne perhiz ne lahana turşusu  :kop: :kop: :kop:
Cocuk fazla ustune alinmis, quaresma meselsiyle alakasi yok.  Ben yetersiz₁ elestiri oldugu zaman topa girerim. Ismailden beter ettirmem, bak bizim adimiz gomucuye cikti yoksa ismail disinda kimseyi gomdugumde yok. Gecen sene aleksiz gonderilmesin diye de forumda don kilot siz yeldegirmenlerine karsi durmustum, sonuc malum, giden milyon yurolar vs.
Quaresma meselesi de benzer, bedava gondereninden, kovanina mevcut. Daha gecen gun @tuncaboylu zehirlenmis, attigi goller penalti sadece mevzusunda, dedim liyon macinda sakatlanmasaydi kucumsediginiz penalti golu sayesinden yari final oynayacaktik.
Yerine giren tolgay atmismis penaltiyi, yahu tolgay beckin, ggnin yerine girersi son 10saniyede iki penalti atardik.

Dun burda bir vidyo vardi. Adanaspor macinda tosic golu atiyor herkes seviniyor, abu gidiyor quaresmaya sariliyor, oguzhan tutuyor galiba quaresmayi getiriyor herkes beraber seviniyor, taliska haris, taliska donup gidiyor.

Kimse iki kelime bisi yazmamis, hah simdi anladin mi @Necmi abi quaresma meselesinde neden topa girdigimi, ayni hareketi quaresma yapsa yok efenim egosu, yok kendini buyuk goruyor, sacma salak yetersiz₁ elestiri gelir. Taliska yapinca, iki kisi yazmamis. Benim tepkim adaletsiz ve tutarsiz olunmasinadir.

Sen mesela @Necmi abi tolga ve toreyi sevinmeyip donup gittikleri icin silmemis miydin? Stadtan taliska gozukmedi mi? Yoksa penalti gibi arada mi kaynadi

Ha bana sorsan ben adanaspora gol atilinca sevinmese de olur, derim. Kimseye sevindi sevinmedi tepki gostermisligim yoktur. Yahu koskoca besiktasin futbolculari adanaspora gol atinca abartili sevinmemeli, tamam tosic sevinenilir, karsi kaleyi nadir buluyor, ustelik sevinci yilin sevinclerinden biriydi ama ayni hareketler yuzund bir oyuncuya soverken obur oyuncuya goz kapatmak besiktasliya yakismaz.

Parnagi gorme, onu gorme, bunu gorme bu taliskada da seytan tuyu var

Çevrimdışı mylife1903

@Necmi aciklamalari yapmis ben uyurken, fazla alinmamak lazim, senin karakterine ve sahsina yonelik bir elestiri yok, elestiri renkli sevici olanlaradir ve utdin besiktasli gozuyle nasil goruldugudur.
Ama yol yakinken bu sevdadan vazgec, zemzemle bi yikan birak utd sempatisini, besiktasliya yakismaz, liverpul sempatisi calistir kendind

Çevrimdışı mylife1903

gole ihtiyaç duyduğunda atacağını bilip yedekten sokacağın bir insan golcüdür
hiçte futbol zekası özürlü değil bunun sıralamasını yapsak ilk 3 te kendine
yer bulur. ondan daha zeki ozi talisca var. gelecek sene kadroda olsa 20+ atacağı kesin
rakip defansı en çok yıpratan oyuncu. 10 M bonservis verilirmi olsa can kurban gözü kapalı verilir.
adam işin piyarının yapıldığı yerde leblebi gibi atıyor. uefa çeyrek finalinde oynasaydı turu atlardık
diyorsan o oyuncu o parayı hak ediyordur. attığı hiç bir gol dan dun değil cenk golü atmıyor hepsi
zeka vuruşları asistleri adam geçişleri ara pasları zeka ürünü sadece fazla heyecanlı sakin kalamıyor
buda oyununu etkiliyor. Alırız almayız ama bir iki sene sonra 25+ ya epl ye gittiğini duyarız.
Porto uğraşmıyorsa emin ol tam hissesi kendinde değil ve mental sorunları var sıkmadığı için
oda diğer oyuncular gibi olsaydı portodan bizi bulmazdı daha öncesinde epl nin yolunu tutardı
bende kendime soruyordum bu nitelikte birini bize neden kiraladılar diye meğerse bonservisin %35 i ellerindeymiş
oyuncu üzerinde söz hakları yokmuş. Yoksa çoktan eplye pazarlarlardı.
1 sene icin yaklasik 7-8 lik bir maliyeti oldu mu 1 sene daha oynasa 3.3+7ye bonservisini bitirsek, vergisi stopsji, yolu, yemegi, sigortasi, ucagi, konaklamasi 20milyonluk maliyeti olur 2 sene icin. Abarti pahali bir oyuncu, o bitiricilige o bonservis cok o maas fahis.

Çevrimiçi murat baltacı

gidemez çünkü bizdede satın alma opsiyonu var ancak bizim onayımızla satışı yapabilirler
20 M opsiyon elimizde isterse manu 50 versin biz opsiyonu kullanıyoruz dediğimiz anda bizde kalır
büyük ihtimal oyuncuylada uzun süreli opsiyonu karşılayacak bir sözleşme yapılmıştır Abou da
canerde yapıldığı gibi 25+ ya satma hakları var ama tek koşulla biz almıyoruz dersek. o nedenlede
bize sormak zorundalar sattık diyemezler. biz almıyoruz ama kiralık devam etsin diyemiyoruz
almadığımız anda satış opsiyonu aktif oluyor. Anlaşma şartları net satın alma hakkı bizde
tabi biz bu ffp nin uzamasıyla para olsa alacak durumda değiliz. Diğer taraftan bu rakamlarda
bonservis söz konusu olduğunda oyuncu karar verir opsiyonmuş zartmış zurtmuş önemli değil
zorlasan bile oyuncunun gönlü yoksa alamazsın. Bu bonservisi çöpe atmak demektir.
Necmiabi şöyle bi senaryo olursa tercihin ne olur? manu veya o kalibrede bi takım geldi taliscaya 30-35 verdi benfica satıyo usulen bizede sordu başkanında kafası attı bastı 21 milyonu aldı oyuncunun ederi var çünkü hem bi sene daha verim alır rakiplerin ağzının suyunu akıtırım hemde piyasasını artırır 40 milyona satarım diye düşündü sonrasında oziyi q7 yi falan sattı ffp sıkıntısındanda kurtuldu nasıl olur.
BeŞiKtAşK

Çevrimdışı mylife1903

Bu taliska meselesinde iki cift lafimizi edelim.
Sozlesmede yonetimin hatasi var. taliskaya odenen maasi istemiyi unutmuslar. 2+2 milyon yuronu geri veriyor ama ikinci sene tam sezonu oynamadan satilirsa, ilk sene maasi da besiktasa verilir, maddesi gerekirdi.
Ince isler, 3-5 adam geldi diye transfer sihirbazi yapildi bu yonetim, sihirbazlik falan yok. Sezer var eneramo var gokhan suzen var

Madem abuyu bukadar istiyordu bu yonetim gidip lorient olayini cozseydi, mitrovici alacagina, porto ile anlasmam daha kolaydir

Çevrimiçi murat baltacı

çok yanılıyorsunuz. herkes aynı maaşı alacak diye bir kural yok
bunlar profesyonelse bu gerçeğide kabul edecekler etmeyenede yolun açık olsun
daha iyi veren varsa git oraya denir. arz talep meselesi talebim varsa o talebi karşılamak için gerekli gördüğüm
yere gerektiği kadar harcarım. Bu kimseyi ilgilendirmez. sen yeterki bir kere bile olsa o tavizi verme
tavizi verdiğin anda kaybedersin şimdi talisca bunu dedi çıkartıp abou parasını verirsen hepsi ister
ama hayır dediğinde bir daha kimse buna cesaret edemez. Yeterki ilk isteyene hayır değerin bu istemiyorsan yolun açık olsun
diyebildiğin taktirde hiç bir sıkıntı olmaz. takımların taban ve tavan fiyatları vardır her zaman tavanı forvet alır.
ozi abou parası istedi seneye abou 30 gol sıkıştırırsa Beşiktaşda bu parayı alıyorsun hani
nerde 30 gol deme hakkına sahip olur yada 3.3 istiyorsun ama abou bana 19 gol attı sen kaç tane attın der.
ben santrafor değilim diyemezsin karşındakide senin mevkinin ederi bu der santrafordan fazla alan orta saha oyuncusumu var
hiç bu şekilde konuşup kimseye akıl vermeyin bir takımın en fazla kazananı santrafordur. onun kadar
para kazanacak diğer mevki oyuncularının çok özel olması gerekir talisca hakediyor özel bir oyuncu ama ozi böyle değil
taliscanın hakediyor olmasıda golcü kimliği nedeniyle zidan özel bir oyuncuydu ama bakın bakalım onun döneminde en
yüksek ücreti kim alıyordu.
Abi sana katılmam için abounun tartışılmayacak performans sergilemesi gerekir ilk yarı herkezin eleştirdiği bir abou ikinci yarı nispeten katkı veren ama yanlış kırmızı kartlarla olması gereken maçlarda olamayan bir abou şimdi sonuca bakarsan taliscanın mızmızlanması normal ama taliscayıda abouyuda tut takımda bu sene ikisinide görelim sezon sonu muhtemelen herkez abounun performansından memnun kalır hiçbir oyuncuda kem küm edemez.

Aslında senin dediğin doğru ama ligimiz leş hazırda bekleyen bi fb gs varken öyle kolay rest çekemezsin oyuncuya he giden kendi kaybeder elbette ama bu sürecin kaybıda bize olur abou veya taliscanın biraz daha fazla maaş almak için fb ye gittiğini bile düşünemiyorum. Başkanlar oturup kendi arasında bu konuda anlaşsa ligimizin değeri artar takımların zararları azalır ama bizde birbirini aşağı çekme huyu var bi oyuncuyla uygun maliyete anlaşıyosun rakip geliyo daha fazlasını veriyo alıyo böyle bir ortamda başarımı olur. Bizim neden ligi iki senedir sirkülase ettiğimizi neden başarılı transferler yaptığımızı neden kar ettiğimizi uzun uzun konuşacaklarına bide üzerine diğer takımlar zarar etsin diye akıl veren spor yorumcuları var böyle bir ortamda oyuncuyla restleşmek mantıklı değil.
BeŞiKtAşK

Çevrimiçi underworld

işinden istifa etme hakkı senin elinde tabiki karşı tarafa olan yükümlülüğünü yerine getirdikten sonra
sıkıntı olmaz tersi durumda iş verende seni kovar ve tazminatını öder. yani yükümlülüğü
yerine getirir bu ama karar bana ait karşı tarafın dahili olamaz dersen elini kolunu sallayarak gitmen gerekir
orda seni durduran bir sözleşme olduğu sürece onun gereklerini yerine getirmen gerekiyor buda kararın
sana ait olmadığını gösterir. tersi durumda iş mahkemeleri tarafından cezalandırılırsın uyman gereken bir kural
varsa bu senin kararın olmuyor şimdi marcelo lyon istiyor bunu marceloda istese bizden istifa edip gitme
şansı varmı maddi yükümlülüğünü yerine bile getirse biz tamam demedikten sonra böyle bir şey mümkün değil
demekki neymiş istediğin anda istifa edemiyormuşsun karşı taraf olmaz dediğinde sözleşmenin şartlarına uymak zorundasın
yükümlülük dediğin oyuncunun serbest kalma maddesi varsa biri gider tff ye o parayı yatırır ve elini kolunu sallayarak gider.
yoksa kulüp git demeden bir yere gidemez yani istifa edemez demekki neymiş istifa edemiyormuşsun tek taraflı akit değilmiş
ama senin kafanda biri gider sonuç uefa ona yüklü bir tazminat koyar ve o tazminatı ödemeden hiç bir takımda oynayamaz
yani emekliye ayrılır. bunun örnekleri çokca var.
Yani istifa edip gider  
Kralci Albayrak'ın istifa meselesine dönersek  neden böyle bir şey  yaptığını iyi analiz etmek gerek.
Bir sıkıntı varsa ortada iyi gidiyoruz diye halinin altina supurmek olmaz.

Başkan tüzükte yenilikçi bir hareket yaparak yonetimdeki kişi sayısını düşürmeli.

Çevrimdışı tuncaboylu

Her sene tekrardan takım kuruyoruz kiralama işi oldukça tamam günü kurtarıyoruz güzel ama kritik bölgelerde biraz aşıraya kaçtık gibi. En önemli bölgen forvetin kiralık olmamalı bence.

Geçen hafta Marcelo'nun gitmesi konuşulurken, en önemli bölge stoperdi.

Tolga kaledeyken, en önemli bölge kaleciydi.

Atiba'nın yedeği yokken, en önemli bölge defansif orta sahaydı.

Santrafor, Şenol Güneş'in yönettiği Beşiktaş gibi bir takımda yeri en kolay dolan mevkii olur, geçen sene Gomez giderken de söylemiştim.

Abou giderse Alexander Mitrovic'i kiralar, ona da 20 gol attırırız.

Etiketler: