2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 418 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11439006 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı sozkul

Bizim Uefa FFP yüzünden cezamızda 23 kişi kayıt şansımız var diye biliyorum. 23-8=15 +Necip+Tolga+GG  Bence Yeterli değil çünkü bu adamların çoğu zaten lig'de de oynayacak Şenol Güneş'in takım yetersiz demesinin en önemli sebeplerinden biri bu bence.

25 den 23 e düşüyoruz ceza nedeniyle, eksik iki  adamı homeground'lardan düşmemizi engelleyen bir kural var mı?

Çevrimiçi o2bucak

4 altyapı + 4 homeground yerine
2 Altyapı  + 6 homeground olabiliyor
43.02 No club may have more than 25 players on List A during the season, two of whom
must be goalkeepers. As a minimum, eight places are reserved exclusively for
"locally trained players" and no club may have more than four "associationtrained
players" listed on these eight places
on List A. List A must specify the
players who qualify as being "locally trained", as well as whether they are "clubtrained"
or "association-trained". The possible combinations that enable clubs to
comply with the List A requirements are set out in Annex G.
43.03 A "locally trained player" is either a "club-trained player" or an "associationtrained
player".
43.04 A "club-trained player" is a player who, between the age of 15 (or the start of the
season during which he turns 15) and 21 (or the end of the season during which
he turns 21), and irrespective of his nationality and age, has been registered with
his current club for a period, continuous or not, of three entire seasons (i.e. a
period starting with the first official match of the relevant national championship
and ending with the last official match of that relevant national championship) or
of 36 months.
43.05 An "association-trained player" is a player who, between the age of 15 (or the
start of the season during which the player turns 15) and 21 (or the end of the
season during which the player turns 21), and irrespective of his nationality and
age, has been registered with a club or with other clubs affiliated to the same
association as that of his current club for a period, continuous or not, of three
entire seasons or of 36 months.
43.06 If a club has fewer than eight locally trained players in its squad, then the
maximum number of players on List A is reduced accordingly.

Kural kitabında direkt böyle yazıyor...

Alıntı yapılan: sozkul
25 den 23 e düşüyoruz ceza nedeniyle, eksik iki  adamı homeground'lardan düşmemizi engelleyen bir kural var mı?
  Bunu düşünmemiştim. daha fazla bilgisi olan varsa akıl versin :D
[ Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 13:52:03 o2bucak ]

Çevrimdışı Fatih_

Talisca + Kanat Forvet düşünülüyor ise 4-3-3 formasyonuna geçiş yaparız. Zaten Ozzy de varken hücumcu bir merkez oyuncusu daha transfer etmek anlamsız olur.

Hocanın oyun kurgusu önümüzdeki sene çok farklı olucak bence, özellikle kanat forvet üzerinde çok durdu hoca kanat oynuycak ve içeri girip şut atıcak oyuncu istiyor.

Çevrimdışı Gokhan-

Değerli abiler ve kardeşler.
Hepinizi keyifle okuyorum lakin şu kullandığınız yabancı ve teknik kelimelerin Türkçe anlamlarını da yanına iliştirirseniz sevinirim.
Herkes ingilizce bilmiyor, herkes mesleki terimleri anlayamıyor.

Hayırlı günler..
İyi kararlar tecrübeden gelir ama tecrübe kötü kararlardan oluşur..

Çevrimdışı sozkul

43.02 No club may have more than 25 players on List A during the season, two of whom
must be goalkeepers. As a minimum, eight places are reserved exclusively for
"locally trained players" and no club may have more than four "associationtrained
players" listed on these eight places
on List A. List A must specify the
players who qualify as being "locally trained", as well as whether they are "clubtrained"
or "association-trained". The possible combinations that enable clubs to
comply with the List A requirements are set out in Annex G.
43.03 A "locally trained player" is either a "club-trained player" or an "associationtrained
player".
43.04 A "club-trained player" is a player who, between the age of 15 (or the start of the
season during which he turns 15) and 21 (or the end of the season during which
he turns 21), and irrespective of his nationality and age, has been registered with
his current club for a period, continuous or not, of three entire seasons (i.e. a
period starting with the first official match of the relevant national championship
and ending with the last official match of that relevant national championship) or
of 36 months.
43.05 An "association-trained player" is a player who, between the age of 15 (or the
start of the season during which the player turns 15) and 21 (or the end of the
season during which the player turns 21), and irrespective of his nationality and
age, has been registered with a club or with other clubs affiliated to the same
association as that of his current club for a period, continuous or not, of three
entire seasons or of 36 months.
43.06 If a club has fewer than eight locally trained players in its squad, then the
maximum number of players on List A is reduced accordingly.

Kural kitabında direkt böyle yazıyor...
  Bunu düşünmemiştim. daha fazla bilgisi olan varsa akıl versin :D

2014 de City ve PSG cezaları nedeniyle düşen oyuncu saysının hepsini homeground'dan düşmüşler  ve bunun üzerine bir tartışma yaşanmış

Strangely, the reporting to date suggests that City (and presumably PSG) will be required to submit their 21 man squad with 5 HGPs. This however presumes as Mr Infantino suggests that the number would be “proportionately reduced”. Based on a ratio of 3.125 (i.e. 8 HGP out of 25 man squad), a 21 man squad based on same HGP ratio equals just under 7 HGPs, not 5. Presumably, the same HGP ratio calculation should be used for both 25 or 21 man squads. At best, some clubs may argue that the rules are being applied inconsistently.

In addition, it is not clear how many ‘club-trained’ or ‘association trained’ players out of the 5 will be required to be submitted on the list.

Çevrimdışı Uğur Uğurlu

Bu geçen yılki uefa kadrosuymuş.. Ben 16 adam saydım yabancı + gurbetçi.. 23-8 değil bence.. Bazen anlaşma olabiliyor uefa ile..

Yerli+ altyapı> tolga+serdar+necip+ pektemek+ismail=5 yapıyor

[ Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 14:05:45 Uğur Uğurlu ]

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Şenol Hoca, Belhanda'yı da söyledi onu da atlamayalım. :)
tolga Belhanda'yı Sevmiyorum bence bir Oğuzhan değil  :icool:

Çevrimdışı Uğur Uğurlu

Bu geçen yılki urfa kadrosuymuş.. Ben 16 adam saydım yabancı + gurbetçi.. 23-8 değil bence.. Bazen anlaşma olabiliyor uefa ile..

Yerli+ altyapı> tolga+serdar+necip+ pektemek+ismail=5 yapıyor

Çevrimdışı D-MAN

Nasri kiralık düşünülüyor yani gelip de disiplinsiz davranma ihitmali az kaldı ki evet bazı probelemleri olsada son 3 senede istatistikleri de çok iyi.

Buraya kendini tekrardan bulmaya şampiyonlar ligi oynamaya  ve en az 30 maç net oynucağı için iyi bir tercih olarak görüyor diye tahmin ediyorum.

3 senede 92 maç  16 gol 22 asist   :icool:

Çevrimdışı Uğur Uğurlu

Nasri kiralık düşünülüyor yani gelip de disiplinsiz davranma ihitmali az kaldı ki evet bazı probelemleri olsada son 3 senede istatistikleri de çok iyi.

Buraya kendini tekrardan bulmaya şampiyonlar ligi oynamaya  ve en az 30 maç net oynucağı için iyi bir tercih olarak görüyor diye tahmin ediyorum.

3 senede 92 maç  16 gol 22 asist   :icool:
Senede 5 gol 7 asist fena değil
Eden hazarda baktım 42 gol 31 asistmiş:)) ama 140 maç falan yapmış..

[ Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 14:11:11 Uğur Uğurlu ]

Çevrimdışı Bishamon

Senede 5 gol 7 asist fena değil
Eden hazarda baktım 42 gol 31 asistmiş:)) ama 140 maç falan yapmış..

Onu kiralayalım bence fena bir futbolcu değil hala genç bence Olcay'dan öğreneceği çok şey var

Çevrimdışı D-MAN

Biraz tahmin biraz istek ve yazılanlardan toparlamam bu şekilde forum   :evillol:

Kaan Ayhan
Elequım Mangala
Talisca (zaten bitti :))
Samir Nasri
Christian Benteke

Çevrimdışı abdusta

Son dakika transfer

Anderson - Souza - Conceicaos işlemleri tamamlandı
saglık kontrolleri için Istanbul a bekleniyor

saygılar

Çevrimdışı Tolga

Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı tuncaboylu

Son dakika transfer

saygılar

Talisca desene hocam, 3 adam aldık sandım bir an.  :D

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Biraz tahmin biraz istek ve yazılanlardan toparlamam bu şekilde forum   :evillol:

Kaan Ayhan
Elequım Mangala
Samir Nasri
Christian Benteke

Kaan Ayhan---: Gelebilir. İhtimal var.
Elequım Mangala----: Zor .
Samir Nasri----: Ücreti Düşük buldular gelmez.
Christian Benteke----:Ücreti Düşük buldular gelmez.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Talisca desene hocam, 3 adam aldık sandım bir an.  :D
Ben de öyle, google da aratıyorum 54 yaşında adam çıkıyor  :D :D
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Uğur Uğurlu

Son dakika transfer

saygılar
Anderson talisca tamamda diğerleri kim  ssdfhfddaasd

Çevrimiçi Zafer55

Değerli abiler ve kardeşler.
Hepinizi keyifle okuyorum lakin şu kullandığınız yabancı ve teknik kelimelerin Türkçe anlamlarını da yanına iliştirirseniz sevinirim.
Herkes ingilizce bilmiyor, herkes mesleki terimleri anlayamıyor.

Hayırlı günler..

Hoşgeldiniz...Anlamadığınız şeyleri dert etmeyin.Bir insan bir konu hakkında nekadar bilgili ise o konuyu o kadar basit ve anlaşılır anlatabilir.Yani demem o ki çok  bişey kaybetmiyorsunuz.. :)
  Profilinize yaşınızı girerseniz daha samimi hitap edebiliriz.Abi mi desem kardeşim arkadaşım mı desem bilemedim ben mesela şimdi  :)

Çevrimdışı Ersoy

sen şu gomez'i değiştirsene artık :D
Bi pcye gecebilsem değiştircem su vizyonsuzu ama

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bundan sonra her sene!

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Çevrimdışı D-MAN

Kaan Ayhan---: Gelebilir. İhtimal var.
Elequım Mangala----: Zor .
Samir Nasri----: Ücreti Düşük buldular gelmez.
Christian Benteke----:Ücreti Düşük buldular gelmez.
şampiyonlar ligi + primler + vergisiz kemiksiz 4.5'u kabul etmedilerse gelmesinler zaten

Çevrimdışı Onur Küçük

@38life sen beğeniyorsun diye insanlar beğenmek zorunda mı ? Bende senin düşüncelerine hayret ediyorum elindeki adam gibi takıma uyup katkı vereceğinin garantisi var mı ? bunları nasri özelinde söylüyorum. 5 m euro civarı maaşlara gelecekse hiç gelmesin hatta mümkünse hiç gelmesin.
Nasri ile alakalı doğru noktalara değinmişsin Mehmet Ali. Bir futbolcunun adı ne olursa olsun hem şımarıklıklarıyla uğraşıp üstüne de 5 milyon avro verecek lükse sahip değil Beşiktaş. Nasri oyuncu profili olarak hocanın isteğine uyuyor . Solda oynayan içe kat eden gerektiğinde de forvet arkasında oynayabilecek versatil bir oyuncu. Hoca öncelikle solda oynayıp içe kat eden bir oyuncu istiyor. Hocanın genel bir tavrı da takımında oynayan oyuncuları bir bölge ile sınırlandırmak istememesi farklı maçlarda hatta maç içinde oyuncuların pozisyonunun değişkenlik göstermesi.
Nasri'den vazgeçerler muhtemelen . Nasri  hocanın istediği oyuncu tipine işaret ediyor.

Çevrimdışı T.Yapici

Hocanın açıklamaları okudum oldukça güzel ve benim de düşündüklerimle paralel konuşmuş. O zaman arkamıza yaslanıp kalan 12 günün keyfini sürelim. Başkan ne yapar eder halleder  :ok:
Hiçbir zaman hatırlarınızdan çıkmasın ki, Cumhuriyet sizden "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür " nesiller ister.

Çevrimdışı tuncaboylu

Bu arada Talisca'yı 2 sene kiralamak için en az 3-4 milyon euro para verdiğimizi düşünüyorum, bedava olduğunu hiç sanmıyorum.

İlk sene ödemesiz, ikinci sene tamamı ödenecek şekilde olabilir ki, bu seneki transfer bütçesinden düşmez böylece.

Etiketler: