2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu
2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu Yeni sezon yeni transferler gelenler gidenler burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 177 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 3481030 defa] 2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı tangaz

Daha iyi olurdu, o ayrı mesele.

2 senedir hepimiz, "Elimizde Şenol Hoca var, hgelen santrafor piyasa yapıyor ama kiralık olduğu için elden kaçırıyoruz" yazmadık mı?

O yüzden o paraya Negredo'yu satın almak çok mantıksız değildi.

Gerçi boşuna konuşuyoruz, belki Valencia kiralamak istemedi ya da kiralık fiyatı 1.5 milyon Euro dedi.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

negredo transferinin gerek oyuncu profili gerek maliyeti ile mantıklı tarafı yok.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi Necmi

Kadro bu haliyle 70 puani gecemez onumuzdeki sene. Hucumda en iyi iki adamimiz Cenk ve Talisca'ydi (Cenk forvet arkasi, Talisca Oguzhan'in yerinde oynatilsa ligin ilk devresinden itibaren, su an farkli seyler konusuyor olabilirdik, bunu da soyledik hocanin Oguzhan inadi bitirdi bizi), ikisini de gonderdik. Quaresma'nin hedefi kalmadi. Babel zam istiyor. Lens kontra atak oyuncusu.

Cok iyi bir forvet, iyi bir 10 numara, iyi bir orta saha, cok iyi bir sag bek ve cok iyi bir kanat transfer sart. Vida gideceginden stoper de lazim. En rahat mevkimiz defansif orta saha ve sol bek su an. Fakat su var oyunculari isteyen yok. Lens'i alan yok, Vagner'i alan yok, Negredo'yu alan yok, medya sallasa da Oguzhan ve Tolgay'i da alan yok. GG az maas almiyor, taliplisi de yok. Dolayisiyla cok iyi sag bek de zor. Yani Vida gitse bile yeterli olmayacak cunku elde tonla maas alan ve hic bir ise yaramayan bir yigin adam dolu. Maalesef isimiz hakikaten kaliteli bir kac oyuncudan gelecek bonservise bagli, satis olmazsa cok beklentiye girmeyin transfer konusunda.
nerden biliyorsun tekliflerin bir nüshası sanamı geliyor mesela benim kaynaklarımdan 5-6 oyuncuya
teklif olduğu söyleniyor yönetim yeterli görmemiş. hiç bir işe yaramayan dediğin oyuncularla şl de gruptan çıktık
neden transfer yapmak satışdan gelecek paraya bağlı olsun para yok mantığını güdüyorsan eğer borçlu
kulüp olduğumuz için oyuncu satılsada gene para olmayacak oyuncu almak için yağlı müşteri gibi cebine dolarları
koyup gitmiyorsun ödeme planı oluşturuluyor yani oyuncu almak için sıcak paraya ihtiyaç yok sıcak para girsede
bu ödemelere gider öncelikle oyuncular gene periyoda yayılmış ödemeyle alınır. gelecek her paranın önceliği gelen ödemedir. ödenecek kiran varsa gidip nakit parayla kıyafet almazsın ihtiyacın varsa kredi kartıyla taksitlendirirsin.
nakit paraylada kiranı elektrik faturanı falan ödersin. o nedenle oyuncu almak hiç bir şeye bağlı değil ihtiyacın varsa alırsın yoksa para girsede almazsın.

Çevrimdışı tangaz

nerden biliyorsun tekliflerin bir nüshası sanamı geliyor mesela benim kaynaklarımdan 5-6 oyuncuya
teklif olduğu söyleniyor yönetim yeterli görmemiş. hiç bir işe yaramayan dediğin oyuncularla şl de gruptan çıktık
neden transfer yapmak satışdan gelecek paraya bağlı olsun para yok mantığını güdüyorsan eğer borçlu
kulüp olduğumuz için oyuncu satılsada gene para olmayacak oyuncu almak için yağlı müşteri gibi cebine dolarları
koyup gitmiyorsun ödeme planı oluşturuluyor yani oyuncu almak için sıcak paraya ihtiyaç yok sıcak para girsede
bu ödemelere gider öncelikle oyuncular gene periyoda yayılmış ödemeyle alınır. gelecek her paranın önceliği gelen ödemedir. ödenecek kiran varsa gidip nakit parayla kıyafet almazsın ihtiyacın varsa kredi kartıyla taksitlendirirsin.
nakit paraylada kiranı elektrik faturanı falan ödersin. o nedenle oyuncu almak hiç bir şeye bağlı değil ihtiyacın varsa alırsın yoksa para girsede almazsın.

lens transferi aynı bu kira kıyafet örneği gibi işte abi anadolu yakasında kirada oturuyorsun karşıya geçtiğimde avrupa yakasındaki evimde kalırım deyip bir evde karşıdan kiralamak gibi bişey  :D
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimiçi Necmi

Başkanla hocanın arasındaki irtibat sağlam değil galiba.
Hoca kampa katılmasını istemediğini açıkça söylüyor ama Başkan sakat olduğundan dolayı katılmadığını dile getiriyor.
Taliska mevzusunda Hoca Cenk'in rakibi olacak, İngiltere'ye gidecek dedi fakat başkan devre arasından Çin'e gideceğini biliyordum diyor.

Hoca iki sefer gereksiz söylemlerle taça çıkıyor.
çünkü bu açıklamaları yapmak hocanın görevi değil bir oyuncuyu kadro dışı bırakmakta
hocanın görevi değil. o sadece talep eder yönetim uygun gürürse bırakır. Hoca kendini yönetici sanıyorsa
böyle taça çıkmayıda öğrenecek.
yönetim bildiği herşeyi hocayla paylaşmak zorunda değil. çalışanla yönetenin arasında bir fark olmalı.
bak şampiyon olamadık kimse hocayı suçlamıyor herkes yönetime sallıyor şunu almadı bunu almadı diye
ama şampiyonluğun gitmesinde birinci derece sorumlu olan hocaydı.

Çevrimiçi Necmi

O zaman talisca mevzusunu hocaya kim böyle aktardı
büyük ihtimal talisca söylemişdir

Çevrimdışı f_madida

Baz alma o zaman.

Çin her boşa çıkan oyuncuya teklif yapmıyor, Tosic'in istenme sebebi de takımının teknik direktörünün Sırp olması.

Cok mantikli, keske 20 milyon verin deseymis, Sirp olmasi yetiyor sonucta.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı tangaz

çünkü bu açıklamaları yapmak hocanın görevi değil bir oyuncuyu kadro dışı bırakmakta
hocanın görevi değil. o sadece talep eder yönetim uygun gürürse bırakır. Hoca kendini yönetici sanıyorsa
yönetim bildiği herşeyi hocayla paylaşmak zorunda değil. çalışanla yönetenin arasında bir fark olmalı.
bak şampiyon olamadık kimse hocayı suçlamıyor herkes yönetime sallıyor şunu almadı bunu almadı diye

hoca da insan yönetimin yapması gereken pek çok şey geçen sene hocaya bırakıldı, adam yalnız kaldı çoğu zaman. yönetim nasıl o zaman hocaya bıraktıysa çoğu şeyi o zaman şimdi bu açıklamalara destek olmak zorunda.

Çevrimdışı f_madida

Birinci derecede sorumlu olan hocaysa, sampiyonlar liginde rekor puan alinmasinda birinci derecede sorumlu da hocadir. Yonetimin etkisi yoktur. Gecen 2 sezonki sampiyonluklar da Hocanin basarisidir, yonetimin basarisi degildir, en fazla ikinci dereceden etkisi vardir.

The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Birinci derecede sorumlu olan hocaysa, sampiyonlar liginde rekor puan alinmasinda birinci derecede sorumlu da hocadir. Yonetimin etkisi yoktur. Gecen 2 sezonki sampiyonluklar da Hocanin basarisidir, yonetimin basarisi degildir, en fazla ikinci dereceden etkisi vardir.

Yönetimin katkısı hocanın makine gibi işleyen şampiyon takımlarını dağıtıp her sene transferde barbut atmasıdır. Papaz her zaman pilav yemiyor işte.

Çevrimiçi Samet Ç

Guti kampa katılmış. Bir de Malatya'dan Sadık Çiftpınar için teklif yapacakmışız nerede gereksiz adam varsa Şenol hocam takıma dolduracak herhalde biz maaş yükünü düşünüyoruz adamlar gidip durmadan çer çöp gereksiz adamları maaşa bağlamaya çalışıyor. Bunlara maaş vereceğine 10 numara ve forvete harca.

Çevrimdışı savaş altay

hoca da insan yönetimin yapması gereken pek çok şey geçen sene hocaya bırakıldı, adam yalnız kaldı çoğu zaman. yönetim nasıl o zaman hocaya bıraktıysa çoğu şeyi o zaman şimdi bu açıklamalara destek olmak zorunda.
Desteğini atacak abi transferler ile ama klüp bulamayan oyuncu geri geliyor ve basın önündesin.
Temizle Fw'leri, yap son Fw şans bulsun, bulmasın. Uyumlu da adam. Işınlanmak elinde olsa ışınlanırdı sanırım.
Bir de bunun tribi tutarsa normal oyuncuyu da delirteceğiz  :D Hoca ben personelim diyorsa öyle davranacak.

Yahu Başkan sana oyuncuyu gönderiyor. Trump mı olması lazım adı illa ? Ee ne yapacaksın şimdi, düşün bakalım Hoca.

Hem de 4-4-2 denediğin bir sezon adamın en uygun anı olacak, sayı önemli değil. Tr kupasında dağıtsın işte. Krizi çıkaran Hoca.

Moralli oturtursun oyuncuyu kenarda diğer oyuncular da durulur. Önce Oyun, sonra para mesajı gider diye düşünüyorum. Hatalı olduğunu göster.

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Ic sahada akhisar macında quaresma penaltıyı kacırıp, dönen topta negredo bos kaleye atamiyorsa hocanın suçu ne?

Icerdeki ts macında mac 2-1 ken lens , cenk e vermeyip golü kacırıyorsa hocanın sucu ne?

Gs deplasmanında babel, negredo, talisca yuzde yüzlük firsatları kacıriyorsa hocanın suçu ne?

Kayseri deplasmanında oguzhan kale dibinde topu auta vuruyorsa hocanın suçu ne?

Çevrimiçi Necmi

2017 2018 sezonu:  24 maçta oynamış.. 14 tanesi ilk 11 başlamış.. 13 gol 1 asist.

2016 2017 sezonu: 25 maç oynamış.. 15 tanesi ilk 11 başlamış.. 12 gol atmış

2015 2016 sezonu: 55 maç oynamış.. 31 tanesi ilk 11 başlamış.. 25 gol 2 asist

2014 2015 sezonu: 44 maç oynamış.. 41 tanesi ilk 11 başlamış.. 26 gol 8 asist

2013 2014 sezonu: 23 maç oynamış.. hepsi ilk 11.. 12 gol atmış

bunlar türkiye ligi istatistikleri.. bu adam kazma oluyorsa tamam ben forumu trollüyorum..
renkli seviciliği yaptığın için birazdan başına birşey gelecek allahın kazmasınıda
burda adam yerine koydun ya. bu arada fenandao kontra atak topcusu bizde hiç bir şey yapamaz
önce attığı gollere bir bak. Bursada iş yaptı çünkü kontra oynuyordu fenerde iş yaptı çünkü onlarda kontra oynuyorlardı
ne zaman fener baskın oyun oynadı fernandao tukaka oldu hemen ikili oyunda hemen hemen hiç yok
koşarak gelsin bodoslama girsin vurursa gol oluyor bizde oynasa her hareketi faul olur adım bile attırmaz hakemler
seni daha öncede ikaz etmişdim burda renkli oyuncu seviciliği yapılmaz ve asla bizim oyuncularımızla mukayese edilmez
bunun karşılığı forumdan atılmaktır. Seni daha kaç kez ikaz etmem gerekecek söylermisin renklilerden bahsettiğin kadar
burda Beşiktaşdan bahsetmiyorsun bilmem farkındamısın. @riveros

Çevrimdışı kyiv

Guti kampa katılmış. Bir de Malatya'dan Sadık Çiftpınar için teklif yapacakmışız nerede gereksiz adam varsa Şenol hocam takıma dolduracak herhalde biz maaş yükünü düşünüyoruz adamlar gidip durmadan çer çöp gereksiz adamları maaşa bağlamaya çalışıyor. Bunlara maaş vereceğine 10 numara ve forvete harca.

Sadık Galatasarayın altyapısından bildiğim kadarıyla. Renkli forması giyen gelmesin artık.

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

renkli seviciliği yaptığın için birazdan başına birşey gelecek allahın kazmasınıda
burda adam yerine koydun ya. bu arada fenandao kontra atak topcusu bizde hiç bir şey yapamaz
önce attığı gollere bir bak. Bursada iş yaptı çünkü kontra oynuyordu fenerde iş yaptı çünkü onlarda kontra oynuyorlardı
ne zaman fener baskın oyun oynadı fernandao tukaka oldu hemen ikili oyunda hemen hemen hiç yok
koşarak gelsin bodoslama girsin vurursa gol oluyor bizde oynasa her hareketi faul olur adım bile attırmaz hakemler
seni daha öncede ikaz etmişdim burda renkli oyuncu seviciliği yapılmaz ve asla bizim oyuncularımızla mukayese edilmez
bunun karşılığı forumdan atılmaktır. Seni daha kaç kez ikaz etmem gerekecek söylermisin renklilerden bahsettiğin kadar
burda Beşiktaşdan bahsetmiyorsun bilmem farkındamısın. @riveros
Ben yazdıgım o iletiyi cevap olarak yazdım.. yani durduk yere yazmadım.. renkli oyuncu seviciligi yapmadım. Fernandao nun kötü oyuncu olmadıginı yazdım. Önce bunu anlamak gerek..

Ayrıca renklilerin oyunculariyla bizim oyuncularımızı karsılastırabiliriz bunda bisey yok. Kötüye kötu diyeceksin. Sonucta burası forum. Misal gomis, negredodan iyi golcü. Bu forumda herkes böyle düsünüyor ve bunu da yazabilir. Hemen elestiri yapınca renkli sevici vb. gibi ithamlar baslıyor. Hepimiz besiktasın iyiligini istiyoruz.

Ayrıca fernandao kontrada iş yaptı yazmişsın. Fernandao hızli oyuncu degil ki kontrada iş yapsın.
[ Son Düzenleme: 11 Temmuz 2018, 15:54:51 riveros ]

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

2 sezon üst üste şampiyon olunca, bir de pepe' yi , lens' i falan alınca bazı taraftarlarımızın üzerimize rehavet çöktü. rakiplerin yaptığı her transferle, oyuncularıyla dalga geçmeye başladık.. geçen sezon gomis' e, belhandaya falan çöp diyenler vardı :)

ozan tufan' la çok dalga geçtik.. hatta fb liler bile dalga geçtiler. sonra kadro dısı kaldı ozan.. ligin 2. devresi hiç oynamadı.. ama buna rağmen 3 gol atmış ligde. yani oguzhan ve tolgaydan fazla gol atmış..  fernandao' ya kazma deniliyor.. böyle yazınca renkli sevicisi oluyoruz bazılarının gözünde ama bunlar gerçekler..

bu yazdıklarıma yanlış, katılmıyorum diyenler olabilir. herkesin kendi görüşü elbette..
Renkli seviciliginden mod almısım. Önce yazdigim iletiyi yine paylasayım.

Çevrimdışı ALDENYX

Şenol Güneş'in yeni sezondaki yardımcıları Guti ve İlhan Mansız, Beşiktaş kampına katıldı. :)
Hayat geç kalanları hiç affetmez.

Çevrimdışı tangaz

Şenol Güneş'in yeni sezondaki yardımcıları Guti ve İlhan Mansız, Beşiktaş kampına katıldı. :)

hayırlı olsun.

Çevrimdışı tuncaboylu

Cok mantikli, keske 20 milyon verin deseymis, Sirp olmasi yetiyor sonucta.
"Çin'den her oyuncuya teklif gelmez" cümlesini daha basit yazamadım, kusura bakma.

Çevrimiçi tolga1903

Renkli seviciliginden mod almısım. Önce yazdigim iletiyi yine paylasayım.

Güzel kardeşim senin idrak edemediğin şey şu; burada övdüğün veya karşılaştırma yaptığın oyuncuları kendi takım taraftarları bile istemiyor. Gs'li fernandoyu garry rodriguezi övsen bir nebze anlarım adamların kendisi belhandaya neler söylüyor biz çöp demişiz buna gülüyorsun aç bak gs taraftarının çoğu beğenmiyor adamı. Ozan tufanla oğuzhan tolgayı kıyaslıyorsun yav adam avrupa futbol şampiyonasında ölüm kalım maçında modric şut çekerken saçıyla oynadı üstüne utanmadan reklam filminde yaptığı rezilliği şirin göstermeye çalıştı fener taraftarı bile nefret ediyor adamdan. Fernandao hakkında yaptıkları yorumlar forumlarında duruyor 3m euroya sattılar bayram ettiler. Ya volkan şen için kazma değil diyorsun allah aşkına volkan şen ya bak adamın adı soyadını söylerken bile irkiliyorum. Adamların taptığı bonservisi alınsın diye kampanyalar düzenlediği lens geldi yapamadı her kulübün dinamikleri oyun anlayışları farklı arkanda mehmet topal josef oynarsa üçüncü orta saha olarak gole daha yakın oynarsın ama orta sahada merkez ikiliden biriysen daha temkinli olmak zorundasın.

Bizim oyuncularımız genel olarak formsuzdu ama hiçbirisini ne ozan tufanla ne fernandaoyla ne volkan şenle kıyaslanacak oyuncular değiller hatta negredo özelinde kariyerine bakarsak gomis bile gerisinde bırak bursaspor yıldızı fernandaoyu. Performans verememesi başka şey uymadı adamlar bize satsak çok daha yararlı olurlar şu saatten sonra bize ama sen bu şekilde saçma sapan adamları kendi oyuncularıla kiyaslamaya devam edersen çok mod alırsın daha benden söylemesi.

Çevrimiçi Necmi

Simdi necmi abi diyecek besiktasin oyuncusu savunulmasin mi, diye o da hakli tabi ama hocanin gozunde bitmis bu adam okeye donuyor, yonetim kendini kurtarma derdinde butunlemeye aldirmaya donem odevi ile kanaat notunu yukseltmeye calisiyor.

Hic almayacaksin boyle adamlari millet de birbirine girmeyecek

4.35 verdigin santrafor tartisilmayacak arkadas, otesi yok, gol makinesi cikacak ya da 1.5-2 milyonluk adam alacaksin tutarsa atacak tutmazsa gene 4. 5. Olursun ama takimin huzuru bozulmaz, paran cebinde kalir

Santraforda hata yapilmaz, bek stoper falan degil du, 4.35 alan adam sahaya ciktiginda cekip cevirecek takimi golleri de siralayacak
Beşiktaşın oyuncusunun savunulmasıda değil Beşiktaş forumunda Beşiktaş oyuncusu savunuldu diye birinin suçlanması abes değilmi
katılmaya bilir fikrine ama nasıl birini burda Beşiktaşın oyuncusunu savunuyor diye suçlayabilir bunu diyen kendini ne sanıyor. Bazen insanlar ne olduklarınıda nerde olduklarınıda unutuyor.

Çevrimdışı mylife1903

Güzel kardeşim senin idrak edemediğin şey şu; burada övdüğün veya karşılaştırma yaptığın oyuncuları kendi takım taraftarları bile istemiyor. Gs'li fernandoyu garry rodriguezi övsen bir nebze anlarım adamların kendisi belhandaya neler söylüyor biz çöp demişiz buna gülüyorsun aç bak gs taraftarının çoğu beğenmiyor adamı. Ozan tufanla oğuzhan tolgayı kıyaslıyorsun yav adam avrupa futbol şampiyonasında ölüm kalım maçında modric şut çekerken saçıyla oynadı üstüne utanmadan reklam filminde yaptığı rezilliği şirin göstermeye çalıştı fener taraftarı bile nefret ediyor adamdan. Fernandao hakkında yaptıkları yorumlar forumlarında duruyor 3m euroya sattılar bayram ettiler. Ya volkan şen için kazma değil diyorsun allah aşkına volkan şen ya bak adamın adı soyadını söylerken bile irkiliyorum. Adamların taptığı bonservisi alınsın diye kampanyalar düzenlediği lens geldi yapamadı her kulübün dinamikleri oyun anlayışları farklı arkanda mehmet topal josef oynarsa üçüncü orta saha olarak gole daha yakın oynarsın ama orta sahada merkez ikiliden biriysen daha temkinli olmak zorundasın.

Bizim oyuncularımız genel olarak formsuzdu ama hiçbirisini ne ozan tufanla ne fernandaoyla ne volkan şenle kıyaslanacak oyuncular değiller hatta negredo özelinde kariyerine bakarsak gomis bile gerisinde bırak bursaspor yıldızı fernandaoyu. Performans verememesi başka şey uymadı adamlar bize satsak çok daha yararlı olurlar şu saatten sonra bize ama sen bu şekilde saçma sapan adamları kendi oyuncularıla kiyaslamaya devam edersen çok mod alırsın daha benden söylemesi.
bu da dogru bakis acisi
ama bursaspordan gelen fernando aka hayvandao turkiye ligine negredodan daha uygurdur diyen de haksiz degil

oyunculari konusurken maliyetleri de onemli

simdi ben desem
bedava 1 milyon maasla volkan seni alaydik lens yerine hem daha faydali olurdu hemide paramiz cebimkzde kalirdi desem, kim haksizsin diyebilir

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Elbette ben de biliyorum oguzhan, tolgay falan ozandan daha yetenekli. Ama bu iki oyuncumuzun ozandan daha kötü performans sergilemesi hepimizin canını sıkıyor. Ben bunu söylüyorum.
Fernandao mukemmel topcu degil. Ben bunu demiyorum zaten. Ama takimina katkı sagliyor. Bizim forvetimiz yeterince saglayamıyor. Benim isyanım buna. Tamam rakiplerin topcularını gömüyoruz ama bizim oyuncularimız onlarınkinden daha kötu durumda.

Burası forum. Elestiriler olacak. Elestiri olması icin de karsılastirma olacak elbette. Ve bizim rakiplerimiz kim? Fb ve gs.. dogal olarak bizim oyuncularimizla fb ve gs deki ayni mevkide oynayan oyuncuları karsilastiracagiz. Gidip oguzhanı mehdi bourabia ile mi karsılastıralım?

Çevrimdışı mylife1903

Beşiktaşın oyuncusunun savunulmasıda değil Beşiktaş forumunda Beşiktaş oyuncusu savunuldu diye birinin suçlanması abes değilmi
katılmaya bilir fikrine ama nasıl birini burda Beşiktaşın oyuncusunu savunuyor diye suçlayabilir bunu diyen kendini ne sanıyor. Bazen insanlar ne olduklarınıda nerde olduklarınıda unutuyor.
oguzhani elestiriyiruz savunuruz
quaresmayi elestiriyoz savunuruz
tolgayi tolgayi falan da savunuruz da

bu negredo ve lens olayi biraz kirmizi cizgi oldu. 40 milyon yuroya yakin taahhut ve para verildi bu adamlara boyle transferde hata luksu yok bu adamlar savunulmaz bunlari alanlar falan da savunulamaz.
ha dersen yahu duzgun gomun gafasi kibleye baksin falan o dogru

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Bence bu sezonun tek iyi haberi şimdilik  :)

Etiketler: