2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu
2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2020/21 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 359 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1985768 defa] 2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu
Anket
Beşiktaş hangi bölgeye transfer yapmalı?
Kaleci
10 [%9.8]
Stoper
2 [%2]
Sağ Bek
4 [%3.9]
Ofansif Orta Saha
46 [%45.1]
Sağ Kanat / Sol Kanat
2 [%2]
Forvet
38 [%37.3]

Toplam Oy Verenler: 102

Oylama kapandı: 26 Ocak 2021, 14:35:56

Çevrimdışı mrred

Öyle zaten, istenen oyuncular alınsa bile öyle köklü bir sistem değişikliği uzun zaman alır. Futbolcuların tek tek o sistemin gerekliliklerini uygulayabilir hale gelmesi için 50 tane süreç var. Sonra bunları koordine şekilde uygulayabilmeleri için aşılması gereken süreç var. Bunları farklı rakip senaryolarında uygulayabilmeleri için aşılması gereken süreç var. 30 yıllık hayatımda en güzel Beşiktaş hayaliydi benim için. Hayali bile mutlu etmeye yetmişti ama çok kısa sürdü. Sezon daha başlamadan devre arasında gideceğini yazmıştım zaten. Bu yüzden de bu taraftar hiçbir şey hak etmiyor. Foruma girmedim diye savunduklarımdan vazgeçtiğimi düşünenler olabilir. Zerre kadar oynama yok savunduğum şeylerde, zerre kadar!.. Sabaha kadar da burada tek başıma 20 kişiye karşı savunabilirim aynı şeyleri. Ama gerek yok. Çünkü bir karşılığı yok. Boşa tüketilen nefes.
İşin acı tarafı son 4 senenin en yüksek puan ortalamasına sahip hocayı almıştık. O da yetmedi. Adam daha nasıl referans göstercekti ? Gayet güzel referansları vardı
The great gig in the sky

Çevrimiçi levitate

Sütlaç gibi orta saha mensah ve ljajicin aynı anda oynadığı hiçbir opsiyon bize uygun değil. Savunma yapmaya istekli olmayan orta saha hem de iki tane.Çok zor

dün 3 tane defansif orta saha ile çıktıkta noldu

stoperin asalak gibi topu izlerken orta sahanda fabinho olsa ne yazar
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı tuncaboylu

Artık transfer dönemi bitti diyebiliriz, ve analize başlayayım kendimce.

Ben 35 senedir Beşiktaş'ı takip ederim, bu kadar skandal bir transfer dönemi daha görmedim.

Bakın Seba'nın Francesco ve Nartallo'yu getirdiği seneyi, Yıldırım Demirören'in 6 sağ bek aldığı 2004-05 sezonunu, Tabata'nın Nihat'ın ve Köybaşı'nın aynı anda alındığı sezonu, Fikret Orman'ın abuk sabuk transferler yaptığı geçen sezonu falan hep hatırlıyorum. Bu kadar büyük skandal görmedim.

Gençlerin potansiyeli olanların hepsini, akıl almaz anlaşmalarla Alanyaspor'a peşkeş çektiler.

21 yaşındaki oyuncuyu 2 sene kiralayıp, hayatı boyunca ne zaman satılırsa %20'sini vermeyi taahhüt ettiler.

17 yaşında alt yaş gruplarında 3 kere milli olmuş sol beki (Türkiye'dezor bulunduğu malum) 4 sene kiralayıp, %40'ını verdiler.

Bakın bu çocuklar gelip 25-26 yaşında parlarlarsa ve satarsak, Alanyaspor'a pay vereceğiz. Dünyada ilk kez hem oyuncu kiralayan hem de pay veren takım olduk.

Kendi gidenler hariç, sadece 2 oyuncu gönderebildiler. Roco ve Umut Nayır. Roco'nun da yarı maaşını verdiler.

Limit limit dediler, tam 8 tane yabancı oyuncu aldılar. Kadroda şu anda 17 yabancı oldu ve 3 tanesini listeye bildiremeyeceğiz. 3 yabancıya en az Ocak ayına kadar boşu boşuna maaş vereceğiz.

Alınan oyuncuların hemen hemen hepsi, ayrılan oyunculardan 1 ya da 2 kademe daha kötü.

Kadroya satın alma ihtimali olmayan 2, satın alma opsiyonu bile olmayan 2 oyuncu daha kiraladılar. Kiraladıkları genç oyuncuya oynatma garantisi verdiler.

Takım 2 ay sağ bek olmadan oynadı.

Sadece 3-4 transferle çözülebilecek sorunları 10 tane transferle düğüm yaptılar.

Tek diyeceğim, yazıklar olsun.

Çevrimdışı mrred

beşiktaşa değil yöneticilere !!!
Yahu genel kurul iradesiyle gelen bir yönetim zaten beşiktaşı temsil ediyor. Böyle kelime oyunlarına gerek yok. Beşiktaş çalışanı Beşiktaş yönetimine rest falan çekemez herkes haddini ve yerini bilsin.
The great gig in the sky

Çevrimdışı 38life

"Muhteşem gidiyoruz" kısmı doğru sadece  :bandit:

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Loop'a aldım dinliyorum. Çok acayip bir kafası var.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı 38life

Bir yıldızı daha kaçırdık.

Çevrimiçi levitate

Rachid Ghezzal için daha resmi açıklama gelmedi  :tabe:
adam gece gelmiş daha nolsun
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı tangaz

Yahu genel kurul iradesiyle gelen bir yönetim zaten beşiktaşı temsil ediyor. Böyle kelime oyunlarına gerek yok. Beşiktaş çalışanı Beşiktaş yönetimine rest falan çekemez herkes haddini ve yerini bilsin.

kelime ve oyun işlerini sen bilirsin ben teknik adamım mikron toleransla çalışırım doğrudan giderim kıvırmam.

evet herkes haddini ve yerini bilsin beşiktaşın hocasına efendi filan demek kimsenin haddi değil...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı MUSTAFA_

adam gece gelmiş daha nolsun
Geri gönderirler. Bu yönetimin yapmadığı bir bu kaldı.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı 38life

Mevkii bazında düşünme, oyuncu rolü olarak düşün. Ve hangi oyuncu hangi rolü kaldırabilir bu önemli. Sosa da ofansif orta saha oynuyordu ama varlığını hissettiriyordu sahada. Varlığı rakip için anlamsız değildi. Top rakipteyken rakibi rahatsız ediyordu. İster defansif orta saha olsuni şster ofansif orta saha. Her oyuncunun saha içinde bir görevi vardır ve teknik direktörün işi de görevleri dengeli bir şekilde bu görevleri yapabilecek oyunculara dağıtmaktır.

Çevrimdışı 38life

Çevrimdışı Alper1903

İstifa edin falan demiyorum, zaten edeceksiniz. Esas soru ne zaman? Umarim en kisa zamanda...

Çevrimdışı mrred

4 yerine 1 gol yedik işte
The great gig in the sky

Çevrimdışı MUSTAFA_

Yarın çıkıp yine taraftarı azarlayacakmış  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Alper1903

Yarın çıkıp yine taraftarı azarlayacakmış  :tabe:

Boyle devam, istifa surecini hizlandirir.

Çevrimiçi Akil Emre

Boyle devam, istifa surecini hizlandirir.
Limitle başlar , işallah bi süpriz yapıp istifa eder, ben koca bir sezon bu adamların yüzünü görmek istemiyorum.

Çevrimdışı 38life

Düşünsene Çebi yeni transferleri arkasına alıp basın toplantısı yapıyormuş Fikret Ormana özenerek.

Çevrimdışı Alper1903

Limitle başlar , işallah bi süpriz yapıp istifa eder, ben koca bir sezon bu adamların yüzünü görmek istemiyorum.

Yarin etmez tahminimce, mucize olur. Buyuk ihtimal iyi transfer yaptik sukredin minvalinde baslar, limit aglamasiyla devam eder sonunda da hocamiza ve takimimiza guveniyoruzla bitirir, taraftari iyice gerer. Lig basladiktan sonraki kotu sonuclarda surec netlesir diye dusunuyorum.

Çevrimdışı Erman1903

Bu hayat bir dengede kalma oyunudur. Avcı ve Sergen ise iki zıt kutuptur. Biri kitaba gereğinden fazla sadık, diğeri fazla kafasına göre takılan adam. Biri oyuncularını oturmayacağı bir kalıba sokmakta diretmiş diğeri olaylara fazla basit bakmıştır. Avcı kötü gidişatı çevirme adına üstüne düşeni yerine getirememiş, 'ben böyle bir takım görmedim' diyecek seviyeye gelmiştir. Sergen'in de bunu kolay kolay çevirmesi mümkün gözükmüyor, istese de artık çok geç; bu kadronun pozitif futbol oynaması imkansıza yakın. 21 Günlük aradan sonra neler olacağını hep beraber göreceğiz.

Gidişatta olumluya doğru bir trend yoksa vaatler havada kalır, bana göre F. Orman tarafından Avcı'ya birçok büyük takım antrenörüne verilmeyen destek verilmiştir. Hangi iş olursa olsun aşağıdakilerden yukarıdaki sorumludur ama hayatın da bir kuralı var, başına gelenlerden en sorumlu olan kişinin kendisidir. Avcı daha iyi sonuçlar alsa kralı olsa onu gönderemezdi, nasıl Sergen böyle devam ederse kralı olsa onu tutamayacağı gibi. Avcı geldiğinde de bir hava değişimi vardı, bazıları yapamayacağını düşünse de temenni başarılı olması yönündeydi. Sergen de geldiğinde tembel, yarışçı, hoca değil vb bir sürü görüş vardı. Birçok kriter birleşir ve takım başarılı olursa hoca başarılı sayılır, hayatın kuralı bu. Herkes bir Klopp olamıyor maalesef, olabilseler haklarını verir çok başarılılar deriz.

Geçtiğimiz sezon şampiyon olma ihtimalimiz vardı, bu sezon transfer başlarken düşük de olsa bu ihtimal bana göre mevcuttu bu yüzden hocalar daha önemliydi. Her zaman olduğu gibi yarışmacı mantıkla bakıp ilerlemek makul karşılanabilirdi. He benim mantığıma göre şampiyon olarak ilerleyecek şekilde paraları saçarak planlama yapmak pembe rüyalar görmekten farklı değil orası ayrı ama Türkiye'de bakış açısı budur o yüzden ona uygun hamleler yapılmasını normal bulur, olmayacak şeyi istemem. Bana kalsa hem yetiştirici olacak hem şampiyonluğa oynayacaksın, oyuncu satışlarından bu piyasada gelir elde edemeyen bana göre ahmaktır ama yapacak bir şey yok.

Şu an itibariyle eski sistem mantıkta başarı kovalamak imkansız hale geldiği için hangi hocanın başımızda olduğu da benim için çok önemli değil. Çünkü zaten başarılı olamayacak :)... Önümüzdeki seneler adına umudum aklı başında, planlı programlı çalışan, sporun en azından 'S' sini bilen bir yönetimin gelip içeriyi baştan aşağıya dizayn etmesi. Bunlar olurken idareten bir hoca da dursa fark etmez, o sistemi oturttuğunda getirirsin iyisini - veya sana gelen iyi olmasa da başarılı olabilir. Buna geçiş olmazsa daha çok tartışırız Avcıydı Sergendi olmayan-olması güç şeyler üzerinden insanlar birbirini yer durur.

Sergen'in Ve Avcının vaat edeceklerini bana sorarsan: Sergen planlama ve gözlemciliğin kendisine yaptırılmadığı, orta-üst seviye kadroyla bu ligde başarılı olabilirdi. Avcı ise kurulu düzenin olduğu, kendisine çok karışılmayan-fazla baskı olmayan bir ortamda başarılı olabilir. Fakat ikisi de bunu omuzlarında fazla ağırlıkla yapamazlar. Onu yapabilecek kişiler bu ülkede belli: Denizli, Güneş, Terim. Çok adamı vardı ama Lucescu'da diyebiliriz. Dinazor tarz hocalar o şekilde başarılı olabiliyor, oldu.
[ Son Düzenleme: 05 Ekim 2020, 18:36:56 Erman1903 ]

Çevrimdışı 38life

[ Son Düzenleme: 06 Ekim 2020, 07:15:25 38life ]

Çevrimiçi tolga1903

Lens yerine boyd'un sözleşmesi dondurulsun diyorum ben. Lens'in sağ bek performansı rosier'in ne vereceğini bilmediğimiz için en azından necip'e kıyasla çok daha iyi. Şimdi paok maçı diyen çıkacaktır haklı olarak ancak tek maçla yargılamamak lazım necip'de olsa o goller öyle saçma bir oyun planı içinde mutlaka yenilecekti. Boyd'un ise herhangi bir mevkide herhangi bir oyuncudan daha verimli olduğu hiçbir nokta yok. Lens tutulup boyd defedilirse en azından yedek sağ bek için rotasyonu biraz güçlendiririz ama boyd kalırsa sol kenar pozisyonunu işgal eden iğrenç bir yeteneksizlikle cebelleşiriz sezon boyu. Al birini vur ötekine ikisi de keşke gitseydi ama birinden biri seçilecekse bu lens olmalı.

Edit:
Bu durumda hem lens hem boyd gidici gibi. Fikrimi biraz değiştiriyorum tarihi rezilliklerin yaşandığı bir transfer sezonuna şöyle bir sürprizle kapanış yapsak nasıl olur? Welinton boyd mirin douglas. Bence süper olur lütfen gerçekleşsin bu.

Çevrimdışı 38life

Lens yerine boyd'un sözleşmesi dondurulsun diyorum ben. Lens'in sağ bek performansı rosier'in ne vereceğini bilmediğimiz için en azından necip'e kıyasla çok daha iyi. Şimdi paok maçı diyen çıkacaktır haklı olarak ancak tek maçla yargılamamak lazım necip'de olsa o goller öyle saçma bir oyun planı içinde mutlaka yenilecekti. Boyd'un ise herhangi bir mevkide herhangi bir oyuncudan daha verimli olduğu hiçbir nokta yok. Lens tutulup boyd defedilirse en azından yedek sağ bek için rotasyonu biraz güçlendiririz ama boyd kalırsa sol kenar pozisyonunu işgal eden iğrenç bir yeteneksizlikle cebelleşiriz sezon boyu. Al birini vur ötekine ikisi de keşke gitseydi ama birinden biri seçilecekse bu lens olmalı.

Edit:
Bu durumda hem lens hem boyd gidici gibi. Fikrimi biraz değiştiriyorum tarihi rezilliklerin yaşandığı bir transfer sezonuna şöyle bir sürprizle kapanış yapsak nasıl olur? Welinton boyd mirin douglas. Bence süper olur lütfen gerçekleşsin bu.

Rosaier'in yerine Montero'yu ikinci kez yazmış.

Çevrimiçi tolga1903

Rosaier'in yerine Montero'yu ikinci kez yazmış.

Yine 18 ediyor farketmez. Önerim welinton boyd'lu paket bakalım son talihli kim olacak

Çevrimdışı mrred

Kitaba gereğinden fazla sadık olmak diye bir şeyi kabul etmiyorum ben. Daha burada ayrılıyoruz zaten fikir olarak. Kitaba ne kadar sadık olursan o kadar iyidir. Çünkü bu hayat bu evren tamamen matematik üzerine kuruludur. Her bir zerre matematik ile çalışır.
Ayrıca adam zaten kitaba sadık kalarak başarılı olmuş bunu ispatlamış neden değiştirecek ki ?
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Şu Kemal Ademiyi keşke biz alabilseydik iyi oyuncu
The great gig in the sky