Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 196 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2698106 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı caner.eryigit

Yahu rica ediyorum cevabı karşılar bir şeyler yaz. Cl ile lig birbirinden ayrı, karşılaştığın rakiplerin oynama şekilleri ayrı, ama oyunlar aynılaştığı vakit Avrupa lig fark etmeksizin yaşadığımız problemler aynı.

Çekin ne işi var ikimizin konuşmasında? Ne alaka?

Hem bana bir maçtan hocaya çakma diyorsun, hem de Türkiye'de her kulübün başına gelen Beşiktaş'ın başına gelince asrın yüz karası olayı gibi lanse edilen çek olayı üzerinden yönetime çakmaya çalışıyorsun. Abi ne diyorsunuz siz? Ne anlatıyorsunuz?
Oyunlar aynılaştığı vakit değil geçiniz o işleri kadroda ki sirkülasyonu da yazacaksın..manava gidip sebze ile sepeti doldurup bana et yemeği yap demek gibi birşey.borcun da nasıl arttığını anlatacaksın bu kadar gelire rağmen...

Çevrimdışı mylife1903

Su lensin oynadigi lig maclarina bakmak lazim
Kac galibiyet almisiz
Adam zombiden beter sahada saskin saskin bakiniyor

Çevrimiçi Nartallo

İki sene önce 2018-19 sezonunda en önemli gol umudun ve şansın Pektemek olacak deseler hadi lan ordan derdim.

Menajer kucağındaki müteahhit, galerici ve avukatın kurduğu kadro bu kadar olur.

Takımda ne hücumda ne savunmada bir tane ne yaptığını bilen adam yok. Bir tane Valbuena bile yok.

Çevrimdışı atalay

saçma bir detay. ofsayt diye iptal edilen golün aynısını geçen senede yedik

Gayet önemli bir detay. İlaveten kalırsa seneye de yer. Burada yazıyor. Ekranda anlatıp-sahada yapıyor. @levitate

30 Aralık 2017, 23:36:55 »
Avcı'nın Beşiktaş analizi yerli yerinde. Özellikle kenarlara yönlendirirken merkezin boşalması ve topu kenarlardan merkeze çıkarma konusunda.

Çevrimdışı atalay

Üzülmeyin. Hafta sonu statta Şenol Güneş diye tempo tutar-alkışlarsanız. LOL.

Çevrimdışı AigleBordeaux

+1903
Birde maç sonu üçlüsünü unuttun abi
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı EMİR EMRE

boşver bunlari Klopp galibiyeti neden koruyamadi, Everton hocasi Cenki neden kesti bunlari konusalim.

Çevrimdışı tugozcan

Kısa bir araştırma yaptım, fazla detaya giremedim. Özellikle ilk golü yeme değilde maç içinde geri düşme istatistiği hesaplanırsa sonuç daha kötü çıkacak bizim adımıza. Şampiyon olduğumuz ve iyi oynadığımızı varsaydığımız sezonları da dahil ettim. Farklar daha bariz görünecektir.

Şenol Güneş ile ligde sezon sırasıyla; 2.32, 2.26, 2.08 ve 1.63 puan ortalamasına sahibiz.
Şenol Güneş ile deplasmanda sezon sırasıyla; 2.11, 2.00, 1.52 ve 1.00 puan ortalamasına sahibiz.
Şenol Güneş ile ilk golü yediğimiz maçlarda sezon sırasıyla; 1.12, 0.66, 1.20 ve 1.00 puan ortalamasına sahibiz.
Şenol Güneş ile maçların sezon sırasıyla; %38, %50, %32 ve %18'inin ilk yarısını önde kapatmışız.
Şenol Güneş ile maçların sezon sırasıyla; %44, %38, %32 ve %54'ünde ilk yarıda gol dahi atamamışız.

Bu istatistikler aslında neyin ne olduğunu gösteriyor. Özellikle ilk golü yediğimizde kazanamayan bir takım oluşumuzu, ilk yarıda gol atmayı günah kabul ettiğimizi ve son iki senedir şampiyonluğu deplasmanda bıraktığımızı anlayabiliriz.

Biz eğer isterseniz sabaha kadar Love gol atsaydı, Caner şişirmeseydi vs diye tartışalım. Ama maçlık pozisyonlar ve maçlık tartışmaları geride bırakma zamanı geldi. Bazı şeyler genele yayıldı artık. Zamanında Love yokmuş Gomez varmış, Aboubakar varmış. Ama yine geri düşünce kazanamamışız. Yine ilk yarıları çöpe atan bir takımmışız. Kimler geldi kimler geçti ama bazı şeyler baki kalmış. Evet deplasmanda kazanmışsın, ama o golü yemediğin için kazanmışsın. Yediğin anda yine fişi çekmişsin. Gomez'inde Talisca'nda kurtaramamış seni.

Bu sezon mütemadiyen gol yiyoruz ve çıkaramıyoruz. Çıkaramama durumu bu sezona özgü değil. Demek ki senin hiçbir zaman adam akıllı bir "B" planın olmamış. Demek ki koca 3.5 yılda bir çözüm üretememişsin.

Çevrimdışı tolga1903

Benim fikrime göre olmayacak.

Neden :

1-) Herkes kötü Basak herkesten bir adım önde.

2-) Herkes deplasmanda da kötü.

3-) Basak suanda tek kulvarda.

4-) Adamlar resmen Atletico Madrid oldular. 1-0 bulup üzerine yatıyorlar. Sanırım 6. Kez 1-0 kazandılar.

5-) Spikerin dediği gibi : Bireysel beceriden cok oturmus bir sistemleri var.

Bu şekilde zaten şampiyon oluyorlarsa bidede alkışlamak düser

Şimdi @mylife1903 abi karşılaştırmada kızacak ama cidden özellikle bizle olan maçlarında atletico madrid oluyorlar. Bu atletico bayern'e sarmıştı bir ara 2 3 sene önce arka arkaya karşılaştılar herifler çok basit bişey yapıyordu ilk 15 20 dakika skoru alana kadar maksimum ön alan baskısıyla topa hakim oluyorlardı genellikle bu süre zarfında skoru alıp orta saha orjinli kanat oyuncularıyla birlikte 10 kişi yavaş yavaş merkezi kapatırlar ve bayern'e hareket alanı olarak yalnızca kenarlari bırakırlardı, kenar ortalarında çok iyi iki stoper de 40 orta mi geliyor 39'u falan bunlar alırdı ve bayern kalan 80 dakika debelenir dururdu gol için genelde de atletico yemiyor yese de kontradan zaten 2'yi bulduğu için bir şekilde eliyordu. Abdullah avci bugün resmen maç sonrası bu oyunu kopyala yapıştır yaptıklarını ilan etti gole kadar yüzde 66 topa sahip olmuşlar. Bugün yorumcu bol bol quaresma olsa farklı olurduya getirdi konuyu hayır olmazdı tam tersi tabela daha da açılacaktı çünkü senin orta yapmanı istiyor adam zaten yaptığın her ortaya vurup dönen toplardan kontraya gelmek istiyor ve eminim gelirdi de. Diğer takımlara karşıysa farklılar ne gs ne fb maçlarında böyle oynuyorlar yalnızca bize karşı, mesela gs maçlarında skoru aldıktan sonra da oyunu kontrol ediyor ve farkı açmaya çalışıyorlar fb'ye karşıysa yine çoğunlukla maç boyu topa hakim olmak ana planları fb biraz daha güçlü fiziğiyle bazı maçlarda zorluk cikarabiliyor başakşehir'e örneğin geçen seneki basaksehir'in evinde 2 0 biten maç, biz bunu da yapamıyoruz. Bu takımı biz senol hocayla cok zor yeneriz zaten yenemiyoruz da, tek bir ihtimal var o da 16/17 sezonundaki kadiköy deplasmanında oynadığımız oyun belki o şekilde skoru alırız ama eminim bu sefer de bireysel hatalardan vs bir şekilde gol yeriz.

Çevrimdışı Orhan_

Gs yensen Telekom’da şampiyonsun ne anlatıyorsun???kupa maçında ki yaşadığın travmalar onları saymıyorum bile!!!

Bütün sezonu 1 pozisyonla anlatıyorsun ben de oturmuş seninle konuşuyorum :D...

Çevrimdışı Orhan_

manava gidip sebze ile sepeti doldurup bana et yemeği yap demek gibi birşey.

E sebze yemeği de yok ortada? Gömecek adam da kalmadı ortada :D

Çevrimdışı atalay

Doğru. @AigleBordeaux | Skoru alınca bu seviye ekiplere karşı oyun merkezini çok geriye çekiyor. Hatta savunmayı üçlüyor. Son dakikada yine yaptı. İkinci sorunun cevabı ise atletizm. EPL'de sürekli yüksek tempo-geçiş oyunu yüksek atletizm gerektiriyor. @EMİR EMRE

Çevrimdışı mylife1903

Livirpul etiketli kalecinin yedigi golleri senol gunesi gectim mirmic bile yemez bu yasinda bu kilosunda
Kuzey afrikalilardan beter geziyirmus adam
Fikret orman adada falan izleyip aldi herhalde

Çevrimdışı caner.eryigit

Bütün sezonu 1 pozisyonla anlatıyorsun ben de oturmuş seninle konuşuyorum :D...
O zmn yazma kardeş çok biliyorsun sen herşeyi muhattap olmazsın olur biter alıntılamzsın mesajı hadi yoluna alim arkadaş

Çevrimiçi levitate

Gayet önemli bir detay. İlaveten kalırsa seneye de yer. Burada yazıyor. Ekranda anlatıp-sahada yapıyor. @levitate

30 Aralık 2017, 23:36:55 »
Avcı'nın Beşiktaş analizi yerli yerinde. Özellikle kenarlara yönlendirirken merkezin boşalması ve topu kenarlardan merkeze çıkarma konusunda.

gol iptal edilince saçma geldi :d

yine sağ taraftan bindirdi, neredeyse aynı pası aynı yerde attı ve yine aynı yerden aynı oyuncu (elia) golü attı

bizim oyuncuların sahada dizilişi bile aynı ne desem bilemiyorum

1 senede bişeyler değişseydi bari

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı atalay

Zaten skoru aldıktan sonra topu bilerek bıraktı. Birinci bölgede baskı merkezlerini kurgulamadı. Başka planı olmayan ekibe merkezi kapadı, İkinci bölgede sahayı geniş kullandırttı. Aslında kontra hiç yapmadılar. Planın hücum kısmı tam olarak bu değildir. Ama yine de istediğini aldı. @Osvaldonun Saçı   

Çevrimdışı mylife1903

gol iptal edilince saçma geldi :d

yine sağ taraftan bindirdi, neredeyse aynı pası aynı yerde attı ve yine aynı yerden aynı oyuncu (elia) golü attı

bizim oyuncuların sahada dizilişi bile aynı ne desem bilemiyorum

1 senede bişeyler değişseydi bari
Gecen sene de ofsayt degil miydi?

Çevrimdışı Orhan_

O zmn yazma kardeş çok biliyorsun sen herşeyi muhattap olmazsın olur biter alıntılamzsın mesajı hadi yoluna alim arkadaş

Haklısın, niye muhatap olduysam seninle.

Çevrimdışı almanci

Söyleyecek cok sey var ama yapacak birsey olmadigi icin ne desek bos. O yüzden kisa kesiyorum; Battik biz. Yeni bir Feda dönemi bizi bekliyor yalniz bu sefer ucuz atlatamayacagiz. Sonumuz hayirli olsun.

Çevrimdışı mylife1903

Söyleyecek cok sey var ama yapacak birsey olmadigi icin ne desek bos. O yüzden kisa kesiyorum; Battik biz. Yeni bir Feda dönemi bizi bekliyor yalniz bu sefer ucuz atlatamayacagiz. Sonumuz hayirli olsun.
Dogru ama bu sefer sureci duzgun yonetsinler
Hatta batiran cikarsin fikret orman desin fedayi
Ama cikip bi guzel anlatsin son 6 senenin hesaplarini
Bir suru kara nokta var harcamalarda. O gercekler bir gun cikacak meydana tabi
Tsye verilen paralar nasil ciktiysa birileri konusacak

Çevrimdışı atalay

Bir-buçuk senedir iki hücum seti dışında set yok diyorum. Hücum seti bir tarafa duran top savunması bile çalışılmıyor. Rakibin duran toplarının merkez oyuncusu Epureanu'yu boşa çıkarmak için Elia, 1v1 eşleşmedeki stoper ile Atiba'nın arasına giriyor. Rakibin diğer stoperi ile eşleşen ise takımın en kısa iki isminden biri olan Adriano. Sözde man marking yapılıyor, yüksek topa çıkacak oyuncu Pepe boşa çıkınca rakibin merkez oyuncusu top yere düşmeden ayakla golü atıyor. @levitate

Çevrimdışı tugozcan

Bir-buçuk senedir iki hücum seti dışında set yok diyorum. Hücum seti bir tarafa duran top savunması bile çalışılmıyor. Rakibin duran toplarının merkez oyuncusu Epureanu'yu boşa çıkarmak için Elia, 1v1 eşleşmedeki stoper ile Atiba'nın arasına giriyor. Rakibin diğer stoperi ile eşleşen ise takımın en kısa iki isminden biri olan Adriano. Sözde man marking yapılıyor, yüksek topa çıkacak oyuncu Pepe boşa çıkınca rakibin merkez oyuncusu top yere düşmeden ayakla golü atıyor. @levitate
Resmen olayin ozeti. Ve maalesef duzelecek gibi de degil. Insanlar yenilgiye kiziyoruz saniyor ama takimdan bir hucun seti bir varyasyon goremedigimiz icin kahroluyoruz. Her topu dikerek orada anlik gelisecek seylerden medet umuyor takimimiz. Cogu zamanda basaramiyoruz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tangaz

Dogru ama bu sefer sureci duzgun yonetsinler
Hatta batiran cikarsin fikret orman desin fedayi
Ama cikip bi guzel anlatsin son 6 senenin hesaplarini
Bir suru kara nokta var harcamalarda. O gercekler bir gun cikacak meydana tabi
Tsye verilen paralar nasil ciktiysa birileri konusacak

cenkten tırla ppara geldi 10da birine love alındı borcu ödenmemiş 2 defa yapılandırılmış gene ödememişiz ki rekor gelirler wardı şlden 45 geldi filan ilginç şeyler dönüyor ortada ki maaşlar ödenmiyor finansman giderleri artıyor sürekli enteresan walla
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Fikret

Zaten skoru aldıktan sonra topu bilerek bıraktı. Birinci bölgede baskı merkezlerini kurgulamadı. Başka planı olmayan ekibe merkezi kapadı, İkinci bölgede sahayı geniş kullandırttı. Aslında kontra hiç yapmadılar. Planın hücum kısmı tam olarak bu değildir. Ama yine de istediğini aldı. @Osvaldonun Saçı   
Skor yorumculugunun son noktasi...
Oyun planindan istedigini falan almadi. Skoru aldi o kadar.
Istedigini aldigi bir oyun yok. Plani buyduysa gene husran bekler Avci'yi sezon sonunda.

Visca-Elia-Mossoro varken, rakibin sol beki Caner, sag beki 35lik Gokhan'ken kontra atak yapamamasi buyuk basarisizlik.
1-0 i koruyayim macinda kaptirilan toplarla yedikleri tehlikelerde planinin bozulduguna isaret.
Senol Hoca gecen senelerde Aykut'un Avci'ya karsi oynattigi oyuna benzer bir pres yapinca top kapip, faul alip pozisyonlari bulduk.
Ha zaten golu atmadan once de aman aman bir baski oyunu ileride oynama yoktu. Besiktas'ta pres yaptigi noktayi ileri tasidi.

Su mac icin oyun planini dogru yapan, iyi taktisyen Avci demek son derece anlamsiz olur. Kendi ceza sahasindan 14 sut mu cekilmis oyle bir istatistik paylamis burada bir arkadas.

Gecen sene bize karsi oynadigi 2 macta da oyun ustunlugu vardi. Inonu'de oyun ustunlugu cok yoktu ama plani tuttu istedigini aldi denilecek bir macti.
Bu mac sadece skoru aldi. Cok rahat bir sekilde puan kaybedecegi yenilebilecegi bir macti bu mac. Talihliydi.

Çevrimdışı atalay

İstediği skor zaten. Skor yorumculuğu. Hahaha! Yazarken önce künyelere bakınız. @Fikret