15.Hafta / Torku Konyaspor - Beşiktaş
15.Hafta / Torku Konyaspor - Beşiktaş

Beşiktaş Forum|15.Hafta / Torku Konyaspor - Beşiktaş Tarih : 28.12.2014 Saat : 19.00 Stadyum : Koyna Büyükşehir Stadı Hakem : Halis Özkahya Yayın : Lig TV İLK 11 : Tolga Zengin, Serdar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

15.Hafta / Torku Konyaspor - Beşiktaş  [Okunma sayısı 82452 defa] 15.Hafta / Torku Konyaspor - Beşiktaş

Çevrimdışı ahmet türker

Atiba yedek kalırsa kabulüm ama Cl ye gidersek Atiba Veli ikilisi ile ön libero oynarsak pes derim dediğim gibi mutlaka biri çift yönlü olması lazım ki formasyonda değiştirirsin atiba veli olunca 4-2-3-1 den başka oyun sisteminde oynayamıyorsun ikiside hücum yapmayı bilmiyor vasatlar
haklısın arkadaşım ama iki yönlü iyi bir oyuncu çok para ediyor. şu anda öyle paralar harcayacak durumumuz yok ,aslında herkes böyle bir oyuncuya ihtiyacımız olduğunu biliyor .

Çevrimdışı ilhan mansız

Çağrı, tam da bahsettiğin gibi işin en kötü tarafı 28 maçın tamamını aynı mantıkla oynamamız. Bence taktiksel konuda bu kadar muhafazakar olmamalıyız.

Çevrimdışı Çağrı

Beşiktaş'ın kısır takım olduğuna katılmıyorum hocam. Attığımız gol sayısı vs. ortada. Keşke ekstraları da yapsa ama dediğim gibi maç içindeki görevi itibariyle çok zor. Topu çıkarmaya çalışırken stoperlerin ortasına gelip oyunu açmasını beklediğin adam 10 maçta 1 asisti zor yapar.

Hocam tam görevi bu değil aslında. İki ön liberoya sıra sıra verilen görev bu.

Ama hücuma çıkıldığında bu adamlar geride kalmıyorlar yayın üstünde oluyorlar.

Geçen yazmıştım Veli verkaça girip şut çekmek istiyor Atiba kaleye bakmıyor bile en son ne zaman şut attı inan hatırlamıyorum.

Topu alıp oyun sıkıştığında dikine gidip verkaç yapabilmesi lazım Beşiktaş'ın ön liberosunun.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimiçi Samet Ç

haklısın arkadaşım ama iki yönlü iyi bir oyuncu çok para ediyor. şu anda öyle paralar harcayacak durumumuz yok ,aslında herkes böyle bir oyuncuya ihtiyacımız olduğunu biliyor .
ben şimdi demiyorum abi zaten sene sonu başkan 2 transfer yapacağız dedi bir tane stoper bir tane ön libero alamıyacakmıyız  15 milyon euro bütçeye

Çevrimdışı Çağrı

Çağrı, tam da bahsettiğin gibi işin en kötü tarafı 28 maçın tamamını aynı mantıkla oynamamız. Bence taktiksel konuda bu kadar muhafazakar olmamalıyız.

Ama o muahafazakarlık Bilic2in kararkteri.

O bağlılıkla Hırvatistan'ı yenilmez yaptı. Lucescu da böyledir maç maç değişez sabittir.

Bu çok önemlidir ezber kötü değildir büyük takımlarda. Kaldı ki bu ezber ligde lider Avrupa liginde lideriz demek ki doğru bir durum var ortada.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı ozan062

necip ikinci yarıya yetişicek bu arada hafta içi soylemişti karanlık yani nasıl bir taktikle cıkacak gs macına merak konusu
*ŞENOL GÜNEŞ= En Büyük Güneş Bizim Güneş

Transferler için eleştirim:

Kararsızlık ve gecikme, başarısızlığın sebebidir.GOETHE
MisalGomezde herkesin kararlılığı sonuç getirdi

Çevrimdışı Çağrı

necip ikinci yarıya yetişicek bu arada hafta içi soylemişti karanlık yani nasıl bir taktikle cıkacak gs macına merak konusu

Öyleyse Sosa ön libero oynar oyun kurar.

Oğuzhan'ı öne atar.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı eski inönü

Hocam 1 yılı geçti burada bu adam. 1 yıl yapmadığı ne varsa 1 aydır yapıyor.

Bir anormallik var. Yunanistan'da da iki defa itirazdan iki sarı ve kırmızı yedi orada kültür farkı da yok.

Atiba'nın kendine gelmesi lazım çok disiplinsiz. Bugün bile kaç kez itiraz etti hakeme böyle değildi bu adam.
ya tabiki olabilir belki kötü dönemden geciyor bilemiyoruzki. Takım planı yaparken zaten bunların hesaba katılması lazımdı. Sen kupada bile Veli-Atiba oynatacak kadar kötü bir planlama yapmışsan 31 yaşındaki  Atiba'nın performansı düştügünde de aglamıcaksın. Sen derken yani bunu planlayanları kastediyorum yanlış anlama

Çevrimdışı ahmet türker

ben şimdi demiyorum abi zaten sene sonu başkan 2 transfer yapacağız dedi bir tane stoper bir tane ön libero alamıyacakmıyız  15 milyon euro bütçeye
inşallah sene sonu alırlarda hepimiz rahatlarız , ama bir daha söylüyorum senin dediğin gibi iki yönlü iyi bir oyuncuya ihtiyacımız olduğu kesin .futboldan anlayan herkez farkında zaten. :)

Çevrimdışı If Else

Gün gelipte Atiba gibi adamı savunmak zorunda kalacağım hiç aklıma gelmezdi. Adamın ne profesyonelliği kaldı, ne de yeteneksizliği  :bandit: :bandit: :bandit:

Arkadaşlar sizden ricam algıya yenik düşmeyin, rıdvan gibi soytarıların sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Herkese iyi geceler  :bandit:

Bu arada bu takım bu seneki 32. maçını yaptı. Fener sene sonu ligde 34 maç yapmış olacak...
[ Son Düzenleme: 28 Aralık 2014, 22:52:53 If Else ]
Şampiyon olmasan bile, Seveceğiz seni yine de, Sen bizim yarınlarımız, Tüm hayatımızsın BEŞİKTAŞ!!!

Çevrimdışı ilhan mansız

Arkadaşım , maçtaki tek önemli istatistik asist ve gol değildir. Ayrıca Atiba'nın maç içindeki görev tanımına da bakmak gerekir. Atiba geriden oyun kurar, rakipten seken topları kovalar. Gidip asist ve gol kovalamaz. Olursa ekstra olur...
Ya If else oyun falan kuramıyorlar son maçlarda. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Çıkartsınlar görelim bakalım mesela son maçlarda kaç kez top çalmış, Sosa ondan daha fazla top çalmıştır. Son maçlarda yalandan oynuyor dediğim gibi yorgunluk veya sözleşme yenilenmemesi etkili olmuş olabilir. Asist veya gol konusu ayrı bir hadisedir tabi ki ama benim anlatmaya çalıştığım şey inşallah birgün başımıza iş açmaz. Kesinlikle bazı maçlarda hatalı oynadığımızı düşünüyorum

Çevrimdışı Çağrı

ya tabiki olabilir belki kötü dönemden geciyor bilemiyoruzki. Takım planı yaparken zaten bunların hesaba katılması lazımdı. Sen kupada bile Veli-Atiba oynatacak kadar kötü bir planlama yapmışsan 31 yaşındaki  Atiba'nın performansı düştügünde de aglamıcaksın. Sen derken yani bunu planlayanları kastediyorum yanlış anlama

Tabi ki doğru olan bu ama malesef para yetmedi işte bütçe bu kadardı. Mecbur İnler'i alacaklar.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Çağrı

Eldeki kadroda Veli ve Atiba birlikte oynar.

Ama İnler gelirse Atiba ve Veli birlikte çok nadir oynar.

İzahı bu kadar basit aslında.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimiçi Samet Ç

kimin oynayacağı önemli değil Bilic şu takıma 1-2 gün izin versin artık oyuncular yorgunluktan başını kaldıramıyor

Çevrimdışı ilhan mansız

Gün gelipte Atiba gibi adamı savunmak zorunda kalacağım hiç aklıma gelmezdi. Adamın ne profesyonelliği kaldı, ne de yeteneksizliği  :bandit: :bandit: :bandit:

Arkadaşlar sizden ricam algıya yenik düşmeyin, rıdvan gibi soytarıların sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Herkese iyi geceler  :bandit:
İnan, benim yazdıklarımın algıyla hiç ilgisi yok, ben bu tarz programları izlemem bile. Şahsi fikrimi ve gözlemimi yazıyorum. Maçın devre arsında da yazdım

Çevrimdışı eski inönü

Tabi ki doğru olan bu ama malesef para yetmedi işte bütçe bu kadardı. Mecbur İnler'i alacaklar.
Ben sana bir şey diyim eger bu devre arası orta saha transferi yapmazlarsa intihar olur bak bu kadar net. Gecen senenin devre arası nasıl 10 numara almayıp intihar ettik aynısı olur.

Çevrimdışı Çağrı

Ben sana bir şey diyim eger bu devre arası orta saha transferi yapmazlarsa intihar olur bak bu kadar net. Gecen senenin devre arası nasıl 10 numara almayıp intihar ettik aynısı olur.

Alınacaktır, alınmalıdır.

Maddi durum el veriyor bir şekilde alacaklar.

Stoper alınmayabilir sadece sağ bek ve ön libero alınacaktır.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı ilhan mansız

Ama o muahafazakarlık Bilic2in kararkteri.

O bağlılıkla Hırvatistan'ı yenilmez yaptı. Lucescu da böyledir maç maç değişez sabittir.

Bu çok önemlidir ezber kötü değildir büyük takımlarda. Kaldı ki bu ezber ligde lider Avrupa liginde lideriz demek ki doğru bir durum var ortada.
Valla lucescunun takımları mükemmele yakın hücum yapıyorlardı. Biz de bunu görmek mümkün değil.

Çevrimdışı murat

paranın gözü kör olsun.şimdi bedava atiba ve veli  varken para harcamak işin zor olan yanı.aslında bize iki tane çift yönlü ortasaha lazım.büyük takım ortasahasında gol atmayan asist yapmayan oyuncu lüks ve biz lüks içinde yaşıyoruz.para olacak ikitane alacaksın veliyide yedek yapacaksın diyecemde bu kadar koşup mücadele eden adamında yedek kalması kötü olur.

Çevrimdışı Çağrı

Valla lucescunun takımları mükemmele yakın hücum yapıyorlardı. Biz de bunu görmek mümkün değil.

Ama Lucescu Bilic'ten daha savunmacı bir antrenördür bunu nasıl açıklarsın :)

Mesele bu işte 2 ön libero var diye defansif ya da korkak olmuyor sistem.

3-5-2 oynadık biz 100. yılda o normalde en defansif sistem. 3 stoper , 2 ön libero , 2 kanat beki ile 7 kişi savunma yapıyorsun.

Ama 5 tane de atabiliyorduk çünkü 2 forvet 5 ortasaha 2 stoper ile 9 kişi de hücum ediyorduk.

Olay tamamiyle oyuncuların yeteneklerine göre dizmek ile ilgili. Şuan eldeki bu.

Yarın İnler gelir görürüz sürekli yaya gidip şut atar mesela. Atiba'nun şutu yok o yüzden gitmiyor bakmıyor bile. Ama mücadele gücü çok yüksek o yüzden vazgeçilemez şuanda.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı eski inönü

Bu arada Cenk yerine Ba ile başlamasını da eleştirecektim de ona da fırsat kalmadı neyse. Ama hataydı bana göre.

Çevrimdışı ALI RIZA

gs macında nasıl oalcak itiraz edecekler mi hakem hatası diye

Çevrimdışı ilhan mansız

Ama Lucescu Bilic'ten daha savunmacı bir antrenördür bunu nasıl açıklarsın :)

Mesele bu işte 2 ön libero var diye defansif ya da korkak olmuyor sistem.

3-5-2 oynadık biz 100. yılda o normalde en defansif sistem. 3 stoper , 2 ön libero , 2 kanat beki ile 7 kişi savunma yapıyorsun.

Ama 5 tane de atabiliyorduk çünkü 2 forvet 5 ortasaha 2 stoper ile 9 kişi de hücum ediyorduk.

Olay tamamiyle oyuncuların yeteneklerine göre dizmek ile ilgili. Şuan eldeki bu.

Yarın İnler gelir görürüz sürekli yaya gidip şut atar mesela. Atiba'nun şutu yok o yüzden gitmiyor bakmıyor bile. Ama mücadele gücü çok yüksek o yüzden vazgeçilemez şuanda.
bunu açıklamaya gerek yok ki, ikisi de yapılabilir aynı anda. 100. yılda bence 3-6-1 oynuyorduk. İlhan tek forvetti aslında. Ama sahada kimler vardı. Pancu,Sergen,Tümer,Giunti,Ahmed Hassan vardı. Sadece tayfur zayıf teknie sahipti. Diğerleri çok yetenekli oyunculardı. Sen bunu nasıl açıklarsın? :) hatta 101. yılda da ilk yarıyı 43 puanla kapatırken sadece 9 gol yemiştik. Kaç gol attığımızı hatırlamıyorum ama birkaç takıma trabzon dahil 5 atmıştık. Bence sen bu orta sahayı bir daha değerlendir. Aslında benim yazdıklarımı doğruluyorsun

Çevrimdışı Factatum

O değil de 17. hafta niye diğer sezona dahil edildi? Ben kaçırmışım bu detayı.

Çevrimdışı ZEKI

gs macında nasıl oalcak itiraz edecekler mi hakem hatası diye
Nesine itiraz edeceksin, hakem uyardim benim otoriteme karsi geldi sari karti gosterdim diye yazacak. Her şerde br hayir vardir diyecegiz. Sosa on liberoya oguzhan one atilacak. Tabi Melo ve Selcuk gibi iki cok kosan bir orta sahada ne yapabiliriz. İzleyip gorecegiz. Benim Attibaya tek kızdıgım nokta hakemin eline nedne koz veriyorsun ayagini ceksen ne olur. Neyse olmus artik yapacak bir sey yok.

Etiketler: