2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 54 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 2744462 defa] 2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
Anket
Yeni teknik direktörümüzün kim olmasını istersiniz?
Sergen Yalçın
42 [%26.6]
Rıza Çalımbay
8 [%5.1]
Samet Aybaba
11 [%7]
Mircea Lucescu - Sergen Yalçın
30 [%19]
Diğer
13 [%8.2]
Aykut Kocaman (:
15 [%9.5]
Ziya Doğan
3 [%1.9]
Mustafa Reşit Akçay
6 [%3.8]
Rasim Kara
14 [%8.9]
İbrahim Üzülmez
3 [%1.9]
Gutiérrez Hernández
13 [%8.2]

Toplam Oy Verenler: 158

Çevrimdışı mrred

Umut için nötrüm fakat fiyat performansa göre değerlendirirsek fena bir transfer değil.
Oyuncu 2700 dakikaya yakın oynamış . İstikrarlı bir oyuncu. Teknik kapasitesi sınırlı olsa bile koşu kapasitesi kanat bek için yüksek ise olumlu bir transfer o yüzden deparlı koşularına 50 metrelik 20 metrelik deparlı koşularına bakmak lazım. Birde maç başı 11 km civarı koşuyorsa iyi 12 km koşuyorsa çok iyi @38life
[ Son Düzenleme: 20 Haziran 2019, 19:26:38 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı 38life

her transfer dönemi basın yüzlerce oyuncu alır pazarlık yapar sonra bunlar fos çıkınca
söyledikleri şu kadar verildi bu kadar istendi anlaşma sağlanamadı olur nede olsa at yalanı inanan çok olur.
bu güne kadar Beşiktaş transferlerinden neyi bildiler zaten yapılan gerçek transferleri basında taraftarla birlikte öğreniyor
buda o saydıkları bütün haberlerin palavra olduğunu gösterir. nedense transfer pazarlık detaylarına kadar herşeyi öğrenebiliyorlar
ama gerçekten olan transferleri bir türlü öğrenemiyorlar.
insanları bir kere kandırabilirsin zorlarsan iki defada kandırabilirsin ama insanları sürekli kandıramazsın çünkü
kanması için artık o insanın aptal olması lazım olaya birde bu açıdan bak istersen
Beşiktaş kulübünde kulübe en yakın olan kişilerden bile bilgi gelmez Beşiktaş bu konuda çok ketum
o nedenlede sürekli yönetimle içli dışlı olan muhabirler bile sürekli çuvallıyor bir haber sadece Beşiktaş yönetimi bilinçli sızdırırsa
ortaya çıkar o zamanda zaten iş bitmiş oluyor.
bir düşünsene son 4-5 yıldır transfer dönemleride pazarlık yapıldığı söylenen ve pazarlıklar sonucu dillenmiş ismin alındığı bir transfer oldumu
basının söylediği pazarlıklardan hiç birimi olmaz alınan oyuncuyu en erken 24 saat önce duyuyoruz. duyduğumuzdada zaten imzalar atılmış oluyor.

bu forumda temel aldığımız bir konu var duyum yapılır adı üzerinde duyumdur yalan olur doğru olur önemi yok
ama Beşiktaşı aşağılayacak şekilde uydurma bilgi veremezsin senin yaptığın ordan burdan duyduğun seni kandırmaya yönelik palavra haberlerle
Beşiktaşı yıpratmak. Beşiktaş bu kadar ucuz ve değersiz değil. sizin yaptığınız Beşiktaşı yıpratmak beceriksiz ve aciz göstermek.

sana Beşiktaş transferlerindemi bulunuyorsunda bu detayları biliyorsun dedim
sende cevap olarak evet dedin
şimdi o zaman bu eveti kanıtla bana diyorum. burda öyle klavye delikanlılığı yapılmaz.
Beşiktaşla alakalı bir ithamda bulunuyorsan bunu kanıtlamak zorundasın.
Beşiktaşı veya yönetimini harcamak bu kadar ucuz olmamalı.

İlgilenmiyorum. tartışmıcam. Benim güvendiğim kaynaklar var, onların dedikleri rakamları baz alıp yorumumu yapıyorum. Bu kadar basit.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı 38life

atom parçalamayacak sonuçta.geçtiğimiz sezon adriano ,caner veriminin altına düşmesin ilk sene için yeterli.büyük takımda oynamak kolay iş değil.taraftarında sabırlı olması lazım.

Orası öyle de sıkıntı şu ki geçen sene sol bek zaten en sıkıntılı mevkiimizdi :) Yani geçen seneyi baz almak pek ideal olmaz bizim için.

Çevrimdışı 38life

Umut Meraş’la ilgili sözleşme detayını güncelleyeyim..

12 + 1  milyon TL ( 13 taksitte)

Bonservis 450 bin euro..

Beşiktaş’a hayırlı olsun..

"Fırat"

Tırlattı galiba.

Çevrimdışı mrred

https://tr.whoscored.com/Players/363098/Show/Umut-Meras
top kapma ve uzaklaştırma istatistikleri baya iyi aslında
ama hücum yönü zayıf
The great gig in the sky

Çevrimdışı Ahmet Kömürcüler

Sivasli douglas bu sene kanattada oynadi diye hatirliyorum. Aslinda alsak hem bek oynar gerektiginde de kanata gecer. Adri gibi. Cok iyi olur bizim icin.
2015-2016 ve 2016- 2017 sezonları Şampiyonu BEŞİKTAŞ!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin..

-Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı 38life

Umut için nötrüm fakat fiyat performansa göre değerlendirirsek fena bir transfer değil.
Oyuncu 2700 dakikaya yakın oynamış . İstikrarlı bir oyuncu. Teknik kapasitesi sınırlı olsa bile koşu kapasitesi kanat bek için yüksek ise olumlu bir transfer o yüzden deparlı koşularına 50 metrelik 20 metrelik deparlı koşularına bakmak lazım. Birde maç başı 11 km civarı koşuyorsa iyi 12 km koşuyorsa çok iyi @38life

Hücum özellikleri kötü değil ama defansif yönden eksikleri var. Videoları atınca incelersiniz.

Çevrimdışı mrred

https://tr.whoscored.com/PlayerComparison

caner ve umutun karşılaştırması
umut defansif açıdan caneri baya hırpalıyor
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

canerin tek üstün yanı umuta göre daha iyi kilit pas atıyor olması
umut maç başı 0.9 kere adam geçiyor caner 0.5
umut pas yüzdesi 74.7 canerin 73.6 burada canerin bazen çok uzun top oynamasının da etkisi büyük
The great gig in the sky

Çevrimdışı 38life

https://tr.whoscored.com/Players/363098/Show/Umut-Meras
top kapma ve uzaklaştırma istatistikleri baya iyi aslında
ama hücum yönü zayıf

Bu siteyi de seviyorum. Kısıtlı bilgi veriyor ama en azından free. :)

Defansif özellikler istatistik üzerinden okunamıyor her zaman. Bir defans oyuncusu için en önemli özellik pozisyon alma becerisidir. Açık ara en önemli özelliktir bu. Bu da istatistiğe yansımayan bir durum. Oyuncu pozisyon dışında kaldığında top kapma girişiminde bulunmadığı için istatistiklerine yansıyan eksi bir özellik olmaz. girişimlerindeki başarı yüzdesini görürüz biz, ama bu resmin sadece bir bölümünü gösterir bize.

Bu yüzden defans oyuncularını videolar üzerinden analiz etmek daha sağlıklı. ortasaha oyuncuları için istatistik çok açıklayıcı olabiliyor.
[ Son Düzenleme: 20 Haziran 2019, 19:39:07 38life ]

Çevrimdışı mrred

Hücum özellikleri kötü değil ama defansif yönden eksikleri var. Videoları atınca incelersiniz.
tamam teşekkürler
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

maaşı 450 euroymuş.
sanırım TL kabul ettiremediler bence yine de baya uygun
The great gig in the sky

Çevrimiçi Necmi

İlgilenmiyorum. tartışmıcam. Benim güvendiğim kaynaklar var, onların dedikleri rakamları baz alıp yorumumu yapıyorum. Bu kadar basit.
ama ben ilgileniyorum hem seninle tartışmıyorumki sana forumun bir kuralını hatırlatıyorum
sen yorum yapmıyorsun buna yorum denmiyor. burda suçlama ve itham var.
hiç basit değil yani birinden aldığın bir bilgiyle elbette yorum yapabilirsin ama kaynağı belli olmayan bir bilgiyle suçlama yapamazsın kimseyi itham edemezsin.

Çevrimdışı 38life

ama ben ilgileniyorum hem seninle tartışmıyorumki sana forumun bir kuralını hatırlatıyorum
sen yorum yapmıyorsun buna yorum denmiyor. burda suçlama ve itham var.
hiç basit değil yani birinden aldığın bir bilgiyle elbette yorum yapabilirsin ama kaynağı belli olmayan bir bilgiyle suçlama yapamazsın kimseyi itham edemezsin.

Suçlama yapmadım, itham etmedim.

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Yahu birakin bu political correctness ayaklarini. Dunyadaki futbolcularin ekseriyeti vasat alti aka cop futbolcular. Bunlara biz cop demeyince bunlar donup de super topcular olmuyor, bu lafi yumusatmak kimseye bir fayda saglamaz.

Iyi futbol kaliteli futbolcuyla oynanir, laflari yumusatarak dandik oyunculari kabul edilebilir hale getirmek sadece takima zarar verir.

Besiktas taraftari kendi beklentisini yuksek tutacak ki, yonetimden de kaliteli transferler gelsin. Sonra abuk sabuk adamlarla derbi macina cikip, 10 dakika dahi topa sahip olamadan maci bitiririz siz de hocaya gomersiniz.

Katılıyorum. Bu sadece futbolcuyu yüceltme kendine haketmediği değere vermemize olanak sağlar ve transferleri normal olarak karşılamamızı sağlar. Hem daha alınmadan önce söylenmesi daha önemli, alındıktan sonra söylenmesinde ne faydası olucak??? Hazır takımımızın formasını giymemişken bazı gerçekler konuşulmalı, elbet bizim kullandığımız dil sert olarak görebilirsiniz ama bu gerçeği değiştirmez ha çöp demişsin ha beşiktaş için çok yetersiz demişsin.

Çevrimdışı 38life

Mlapa tehlikesinden kurtulduk. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı kahyaoglueren

Umut merasa 2 milyon euro para verilip,tyler bonda verilmezse saçmalık olur benim fikrim.Taksitli tl transferlerinde euro artması bize avantaj sağlayabilir.Bu arada şu zamana kadar elde edilen kombine gelirinin çeyreği bitti bile.Bizim ekonomiden anlayan ve euro-tl çevirmelerinden kar yapabilecek birine ihtiyacımız var.Euro yuksekken satıp,tekrar düşünce almak gibi.1 ay içerisinde bu şekilde iyi kârlar elde edebiliriz aslinda.Yuzde 10 20 gibi mesela.10 milyon euro ile olsa 1-2 milyon euro arasında kazanç sağlanabilir.
[ Son Düzenleme: 20 Haziran 2019, 20:02:42 kahyaoglueren ]

Çevrimdışı 38life

Katılıyorum. Bu sadece futbolcuyu yüceltme kendine haketmediği değere vermemize olanak sağlar ve transferleri normal olarak karşılamamızı sağlar. Hem daha alınmadan önce söylenmesi daha önemli, alındıktan sonra söylenmesinde ne faydası olucak??? Hazır takımımızın formasını giymemişken bazı gerçekler konuşulmalı, elbet bizim kullandığımız dil sert olarak görebilirsiniz ama bu gerçeği değiştirmez ha çöp demişsin ha beşiktaş için çok yetersiz demişsin.

Bir futbolcuya çöp dememek nasıl onu yüceltmek oluyor anlamadım? Anlatabilir misin? Mesela "düşük profilli", "Anadolu takımı seviyesinde" ifadeleri varken illa çöp kelimesini kullanmak zorunda mıyız futbolcuyu yüceltmemek için? Hakaret içermeyen kelime kullanmayınca nasıl yüceltmiş oluyoruz? Beni aydınlatırsan sevinirim.

Çevrimdışı mrred

2.Larin vakasından kurtulduk büyük geçmiş olsun
The great gig in the sky

Bir futbolcuya çöp dememek nasıl onu yüceltmek oluyor anlamadım? Anlatabilir misin? Mesela "düşük profilli", "Anadolu takımı seviyesinde" ifadeleri varken illa çöp kelimesini kullanmak zorunda mıyız futbolcuyu yüceltmemek için? Hakaret içermeyen kelime kullanmayınca nasıl yüceltmiş oluyoruz? Beni aydınlatırsan sevinirim.

Çöp dememek yani böyle düşük profilli falan tarzı kelimeler kullanırsak insanların kafasında farklı şeyler canlanabiliyor. Türkiyede yaşıyoruz ve gerçekler var. Şimdi düşük profilli desek olsun geliştirilir kamp yesin tarzı bir ümit oluşturulabiliyor (en azından bazılarında). Ama bu kelimeyle tam anlamıyla kimsenin aklında soru kalmayacak şekilde cevaplayabiliyorsun.

Çevrimdışı 38life

📊 Meksika - Kanada maçında forma giyen Atiba'nın performansı:

⚽ Süre: 90 dakika
⚽ İkili Mücadele Kazanma Yüzdesi: %90
⚽ En çok top kapan futbolcu: (3)
⚽ Pas İsabet Yüzdesi: %97
📲 Veri: (Opta)

👤 Yaş: 36

Daha önce de dediğim gibi Atiba'dan bu sene de bol bol faydalanacağımızı düşünüyorum. Futbolda emeklilik yaşı giderek artıyor. Avcı Atiba'yı ilk 11'e yazar bence.

Çevrimiçi levitate

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı 38life

Çöp dememek yani böyle düşük profilli falan tarzı kelimeler kullanırsak insanların kafasında farklı şeyler canlanabiliyor. Türkiyede yaşıyoruz ve gerçekler var. Şimdi düşük profilli desek olsun geliştirilir kamp yesin tarzı bir ümit oluşturulabiliyor (en azından bazılarında). Ama bu kelimeyle tam anlamıyla kimsenin aklında soru kalmayacak şekilde cevaplayabiliyorsun.

Ben sadece "düşük profilli" tabirini mi kullanmışım? Dikkat edersen 2 örnek verdim. ikisi de farklı kitleye yönelik. "İşime öyle geliyor" ya da "öyle demek hoşuma gidiyor" desen saygıyla karşılaşırım. Ama böyle savunman çok başarısız.

Çevrimdışı 38life

Ben sadece "düşük profilli" tabirini mi kullanmışım? Dikkat edersen 2 örnek verdim. ikisi de farklı kitleye yönelik. "İşime öyle geliyor" ya da "öyle demek hoşuma gidiyor" desen saygıyla karşılaşırım. Ama böyle savunman çok başarısız.

"düşük profil" "anadolu oyuncusu" olma arasında bir fark göremediğim için ikisini de yazmadım. Bence bizim transferleri konuşurken ikisini de desen aynı yola çıkıyor ve aynı kitleye yönelik oluyor. Ben taraftarım istediğimi derim sonuçta aile fertlerine yada karakterine falan bir hakaret yok. Herkesin mizacı farklı, sen düşük profil yada daha kibar bir yöntemle söylersin bazıları da çöp der bu engellenemez.