Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 99 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8364414 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı cursedofdragon

Ben izledigim andan itibaren 5 top kaybi vardi basit ilk yari da yapmis. 8 civari saydim.

Normal standart oyunu bu herifin iste. Ekstra isler yapmis iki asist, 3 sefer de top cikartmis. Kotu bir performans degil.

Maclar baslamadan once biri bana dese karijma 2 asist 1 gol yapacak clde ilk uc macta, diye bobregimi basardim, yapamaz diye.

Top kayiplarina fazla takiliyorsunuz, ayni sekil top kayiplarini abu da tolgay da yapti macta. Bununkiler fazla goze batiyor, cok riskli oynayan oyuncu. Iki kisiye bacak arasi atmaya falan calisiyor.

Neyse onun misyonu farkli uefa clip falan yapar ona simdi, herifin yaptigi reklami kulubu satsan yapamazsin.

Bizim bu oyunumuzda daha iyisini yapabilecek adamlar olduğunu bildiğimiz için o yüzden itiraz oluyor :)

Takım içinde aras var bu takımda bu oyun anlayışı ile çok daha faydalı olur aynı şekilde töre var oda geri dönerse iş yapar :)

Quaresma'ya 1 sene daha katlanıcaz :)

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Hep diyorum Avrupa ve İçerideki her macta BANKO oynatacaksin

Deolasmanlarda da hamle olarak sokacaksın ki Diri bir Q7 her zaman kilit acmak icin onemli bir oyuncudur
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı atalay

Maç boyunca sahanın her bölümünden başta Necip olmak üzere, oyunun yönünü
terse değiştiren vertical ve diagonal paslar attık. Quaresma'ya 1v1 hazırlayıp,
Beck'i destek olarak gönderdik. Bu açıdan Napoli iyi analiz edilmiş. Özellikle
Roma maçı. Bu da pozisyon kırıntısı olabilecek nadir aksiyonlardan.

Çevrimdışı Gokhan-

Şunda herkes hemfikirdir sanırım @Yunus Emre Dökmeci de dahil q7 futbolun doğrularını yaptığı zaman durdurabilecek oyuncu yok diyebiliriz fakat işi şahsileştirdiği zaman
Fakat işi şahsileştirdiği zaman gerçekten kimse tarafından benimsenmiyor işte o yüzden överken de yererken de bunları göz önünde bulundurup ölçülü
davranırsak harika olur bence

İşte tek oynasın o zaman, Quaresma  kendi fanlarını orgazm edeyim derken takımın içini oyuyor, fanları için hava hoş hareket güzel olsun da topu kaptırsa da olur kafasındalar nasılsa.Bu yüzden her hatasından sonra onore ediliyor, bu yüzden bu huyundan vazgeçmiyor.

@Yunus Emre Dökmeci Ön yargım falan da yok, "bu adam bizi yakar bu maç oynamasın" demedim hiç bir zaman oynadığı maçlar üzerinden eleştiriyorum ve taraftarın kendisine yaptığı pozitif ayrımcılıktan rahatsızım.
Bir kesim için özel olması benim için bir anlam taşımıyor, eleştirilmez yapmıyor.
Diğer futbolcular neyse o da öyle benim için.
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2016, 19:40:29 Gokhan- ]
İyi kararlar tecrübeden gelir ama tecrübe kötü kararlardan oluşur..

Çevrimiçi Kapkarakartal

Bu pozisyonda en büyük hata Canerdedir benim gözümde savunma göbeğiyle birlikte öne çıkıp ofsayta düşürmesi gerekirdi yapmamış, Callejon'un koşusunda omuz omuza gitmesi gerekirken topun atılmasını bekleyip sonra koşuya devam etmenin anlamı yok sadece eskortluk yapmış ve okadar yakın mesafeden açılan ortaya müdahale edememiş. Engellemek için eline geçen 3 ihtimaldede başarılı olamamıştır. 2. hata ise Marcelo'nun Hamsik'e basmaya karar vermesidir o kararı vermeyip geri koşmayı sürdürse Callejon'un çıkardığı topa kendisi müdahale edecekti çünkü pozisyon alma şansını o Hamsik'e yaptığı çıkışla kaybetti. Tabi Tosic'in geriye koşusunu kesip Hamsik'i izlemesinide geçmeyeyim Tosiç'te izlemeyi bırakıp geri koşusunu sürdürseydi oda pozisyonunu alabilecekti. Bence 2 göbekte Caner'in okadar geride olabileceğini tahmin etmiyordu.
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2016, 19:45:36 Kapkarakartal ]

İşte tek oynasın o zaman, Quaresma  kendi fanlarını orgazm edeyim derken takımın içini oyuyor, fanları için hava hoş hareket güzel olsun da topu kaptırsa da olur kafasındalar nasılsa.Bu yüzden her hatasından sonra onore ediliyor, bu yüzden bu huyundan vazgeçmiyor.

@Yunus Emre Dökmeci Ön yargım falan da yok, "bu adam bizi yakar bu maç oynamasın" demedim hiç bir zaman oynadığı maçlar üzerinden eleştiriyorum ve taraftarın kendisine yaptığı pozitif ayrımcılıktan rahatsızım.
Bir kesim için özel olması benim için bir anlam taşımıyor, eleştirilmez yapmıyor.
Eleştirmeyin demedim ki hicbir zaman , Bende elestiriyorum zaten , Mac sayfalarina gelirsen gorursun orada yaptigim eleştirileri :bandit:

Cok macta Q7 cikmali , Hicam Q7 yi cikar artik b.kunu cikardi yazmisligim vardir

Benim tepkim hakaret edenlere..

Diğer futbolcular neyse o da öyle benim için.
Ayrica bu maçta dahil olmak uzere Tolgay , Q7 den cok daha riskli yerlerde top kaptiriyor ve riskli oynayip calima giriyor

On yargili olmayan kisi ve kisiler bunlari da görmeli tek kisiyi LINC etmek kolayina kaçıyor insanlarin neden cunku mimlenmis zaten adam vur vurabildigin kadar ben buna karsiyim

Madem objektifisiniz Tutarlı olun :busted_cop:

NOT : Tolgay en sevdiğim ve cok sey bekledigim , ve surekli oynamasını istedigim oyuncularin basinda geliyor :busted_cop:

Çevrimdışı mylife1903

Maç boyunca sahanın her bölümünden başta Necip olmak üzere, oyunun yönünü
terse değiştiren vertical ve diagonal paslar attık. Quaresma'ya 1v1 hazırlayıp,
Beck'i destek olarak gönderdik. Bu açıdan Napoli iyi analiz edilmiş. Özellikle
Roma maçı. Bu da pozisyon kırıntısı olabilecek nadir aksiyonlardan.

@atalay kirinti diyon da gomez tarzi bir adam olsa bu pozisyon gol, gayet iyi bir atak

Çevrimdışı mylife1903

Bizim bu oyunumuzda daha iyisini yapabilecek adamlar olduğunu bildiğimiz için o yüzden itiraz oluyor :)

Takım içinde aras var bu takımda bu oyun anlayışı ile çok daha faydalı olur aynı şekilde töre var oda geri dönerse iş yapar :)

Quaresma'ya 1 sene daha katlanıcaz :)
Daha iyisini yapabilecek adam olsa oynar, karijmayi da kerim frei seviyesine indirmeyin yahu herifin arizalari olmasa zaten realde kankisiyle oynardi. Daha iyisini yapacak adam yok, aras olayini oynayinca herkes gorecek. Aras karijmadan daha fazla top kaybi yapan bir oyuncu, tek artisi karizma orta keserken aras sut atiyor. Onu da habire heryerden kaleye vuruyor diye elestirecekler.
Aras, kerim ve olcay topu daha cabuk kaybeden oyuncular.
Napoli macinda olcay, kerim falan oynasaydi orta sahayi zor gecerdik.

Çevrimdışı mylife1903

Bu pozisyonda en büyük hata Canerdedir benim gözümde savunma göbeğiyle birlikte öne çıkıp ofsayta düşürmesi gerekirdi yapmamış, Callejon'un koşusunda omuz omuza gitmesi gerekirken topun atılmasını bekleyip sonra koşuya devam etmenin anlamı yok sadece eskortluk yapmış ve okadar yakın mesafeden açılan ortaya müdahale edememiş. Engellemek için eline geçen 3 ihtimaldede başarılı olamamıştır. 2. hata ise Marcelo'nun Hamsik'e basmaya karar vermesidir o kararı vermeyip geri koşmayı sürdürse Callejon'un çıkardığı topa kendisi müdahale edecekti çünkü pozisyon alma şansını o Hamsik'e yaptığı çıkışla kaybetti. Tabi Tosic'in geriye koşusunu kesip Hamsik'i izlemesinide geçmeyeyim Tosiç'te izlemeyi bırakıp geri koşusunu sürdürseydi oda pozisyonunu alabilecekti. Bence 2 göbekte Caner'in okadar geride olabileceğini tahmin etmiyordu.
O marcelonun orda ne yaptigini ben de anlamadim. Basketbol takimina verelim de orda gardlara cikip golge savunma yapsin. Ne sacma bir tercih. Bilemiyorum ama kalecinin de sanki o topu almasi lazim gibi, top da inadina oyle sert geliyor ki
Pis bir pozisyon

Çevrimiçi Kapkarakartal

NOT : Tolgay en sevdiğim ve cok sey bekledigim , ve surekli oynamasını istedigim oyuncularin basinda geliyor :busted_cop:

Tolgay geçen seneki çapraz bağ olayını yaşamasaydı avrupaya gitmesi aday Oğuzhanla birlikte en baştaki 2 oyuncumuzdan biriydi bence mevkisi olmamasına rağmen 10 numarada bile gayet başarılı oynuyor tabiki 8 numaradaki bir Tolgay'la kıyaslanamaz. Şuanda bile %50-60 kapasitesinde.

Çevrimdışı Gokhan-

Ayrica bu maçta dahil olmak uzere Tolgay , Q7 den cok daha riskli yerlerde top kaptiriyor ve riskli oynayip calima giriyor

On yargili olmayan kisi ve kisiler bunlari da görmeli tek kisiyi LINC etmek kolayina kaçıyor insanlarin neden cunku mimlenmis zaten adam vur vurabildigin kadar ben buna karsiyim

Biri can derdin de kaptırıyor diğeri et derdin de, Quaresma zor da kaldığı için mi yapıyor çalımları, sağın da solun da destek var hatta karşısında ki rakibi bile çalım yerim korkusuyla giremiyor, bunu avantaja çevirebilir ama kişisel şova çevirmeyi tercih ediyor.

Tolgay ise genel de topla çıkarken , yapılan baskıdan ötürü zorunlu yapıyor bazı şeyleri, ama dün sakatlandığı pozisyonda gereksiz uzattı.

Velhasıl kelam Tolgay 1 yapıyorken Quaresma 3 yapıyor.

Her futbolcumuzun top kaybı muhakkak oluyor, ama Q-7 ya topu kaptırdığında koşmuyor ya da sinirlenip kart görüyor.

Çevrimdışı mylife1903

Olay tutarli olmaktir. Tolgay ve abunun top kayiplari da cok vahim. Mesela uc sefer saydimm abu aldi gitti mutis, ceza alani ustunde sankimayaklari kitlendi iki metreye pas veremedi. Tolgay her mac ayni isleri yapiyor, ses eden yok.
Akhisar macina donuyor. Linc edilen gonderilen alexis, sozlesme imzalanan tolga ve sozlesme teklif edilen ismail. Oguzhanin yaptigi o mac ozelinde hic dile getirilmedi.
Hadi oguzhan katki veriyor elestirmiyoruz
Abou iki gol atti fazla elestirmeyelim
Bu karijma yunan takiminda mi oynuyor herif 2 asist yapti ona atis serbest

Daha iyisini yapabilecek adam olsa oynar, karijmayi da kerim frei seviyesine indirmeyin yahu herifin arizalari olmasa zaten realde kankisiyle oynardi. Daha iyisini yapacak adam yok, aras olayini oynayinca herkes gorecek. Aras karijmadan daha fazla top kaybi yapan bir oyuncu, tek artisi karizma orta keserken aras sut atiyor. Onu da habire heryerden kaleye vuruyor diye elestirecekler.
Aras, kerim ve olcay topu daha cabuk kaybeden oyuncular.
Napoli macinda olcay, kerim falan oynasaydi orta sahayi zor gecerdik.
Abi Aras , Q7 ye gore pas oyununa daha yatkin bir oyuncu ve cok etkili sut cikaran bir oyuncu

Ama fizik olarak Q7 nin verdigini veremez

Q7 Artik tecrübeli bir oyuncu , Oyunu sogutmasi gerektigi zaman soğutuyor , Bakti sikisacak tak diye kendini birakip aliyor faulu mesela :tabe:

Ne Aras nede Kerimden bunu bekleyemezsin o fizik ve o tecrube yok çünkü ikisinde de

Ben Dun 70.ci dakikadan sonra Olcayi aradim.mesela , Q7 epey yoruldu Defansa cok yardim etti ileri geri calisti ve zorlanmaya basladi , Hocaya al hocam Olcay veya Taliscayi dedim kendi kendime

Dun 70 den sonra Olcay girseydi cok etkili olurdu , Genis Boşluklar bulduk tam Olcaylik , hem tek pas oyunu hemde Defansa yardimi nedeniyle cok isimize yarardi ama hoca Q7 yi 90 dakika sahada tuttu saygi duymak lazim

O yasta 90 dakika bu mucadeleyi vermesi beni bile şaşırttı acikcasi ben bu kadar ileri geri calisip da 90 dakikayi çıkarabileceğini dusunmuyordum

Olay tutarli olmaktir. Tolgay ve abunun top kayiplari da cok vahim. Mesela uc sefer saydimm abu aldi gitti mutis, ceza alani ustunde sankimayaklari kitlendi iki metreye pas veremedi. Tolgay her mac ayni isleri yapiyor, ses eden yok.
Akhisar macina donuyor. Linc edilen gonderilen alexis, sozlesme imzalanan tolga ve sozlesme teklif edilen ismail. Oguzhanin yaptigi o mac ozelinde hic dile getirilmedi.
Imzami atarım , düşüncelerimi yaziya dökmüşsün resmen :claps: :claps:

Çevrimdışı LuceGel

Herife bak ya, bizim olmamiz gereken yerde besiktas var, demis

Lan fifili seneye gecersen onelemeyi oynarsin, uefa zaten iki sene daha ceza verir yakinda. Sanki herifin koltugu orasi, biz varken oturma da koltuga
Böyle demişmi cidden ulen siz şampiyon oldunuzda yerinize bizmi gittik.Hemen kumpasçı takımın hocası rolüne uyum sağlamış az bi sempatim vardı meğer adam hasetinden ölüyormuş. :bandit:
Birgün değil hergün BEŞİKTAŞ...

Çevrimdışı atalay

İleri gönderilen yüksek top, Jorginho'ya iyi bir baskı Atiba ve Caner öne hamle yapıyor,
Tolgay ve Adriano çizgiye doğru sıkıştırıyor. Necip, karşılama mesafesini iyi
kurgulamış durumda. Jorginho'nun yarım tur dönüşünde Abou koşuya hazırlanıyor.
Milimetrik pas ve kötü vuruş tercihine rağmen gol.

Çevrimdışı atalay

Gol zaten Caner'e yazar. Fakat Marcelo'nun önceki tercihi yine de majör hata değil. Vuruş anından önce halen vücudunu rakibinin önüne koyabilecek durumda. Muhtemelen oyuncunun öne hamle yapacağını düşünmedi. Oyuncu zaten çok çabuk. @Kapkarakartal Finalden dolayı kırıntı diye ifade ettim. @mylife1903
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2016, 20:06:06 atalay ]

Valla abi Dunyanin hicbir yerinde Bir macta 2 Asist yapip , Maci kazandiran oyuncularin basinda gelen bir adam bu kadar Gomulmez

Bunun adi cok net bir şekilde ON YARGI bu kadar basit

Yahu adam 2 Asist yapmis mac kazandirmis sen tutup vay efendim top kaptirdi vay efendim Calima girdi diyorsun kimse kusura bakmasin

Bak orada tabela : 3 mac -----> 1 GOL ------> 2 ASIST

RESPECT ( Saygi ) :busted_cop:

Çevrimdışı mylife1903

Abi Aras , Q7 ye gore pas oyununa daha yatkin bir oyuncu ve cok etkili sut cikaran bir oyuncu

Ama fizik olarak Q7 nin verdigini veremez

Q7 Artik tecrübeli bir oyuncu , Oyunu sogutmasi gerektigi zaman soğutuyor , Bakti sikisacak tak diye kendini birakip aliyor faulu mesela :tabe:

Ne Aras nede Kerimden bunu bekleyemezsin o fizik ve o tecrube yok çünkü ikisinde de

Ben Dun 70.ci dakikadan sonra Olcayi aradim.mesela , Q7 epey yoruldu Defansa cok yardim etti ileri geri calisti ve zorlanmaya basladi , Hocaya al hocam Olcay veya Taliscayi dedim kendi kendime

Dun 70 den sonra Olcay girseydi cok etkili olurdu , Genis Boşluklar bulduk tam Olcaylik , hem tek pas oyunu hemde Defansa yardimi nedeniyle cok isimize yarardi ama hoca Q7 yi 90 dakika sahada tuttu saygi duymak lazim

O yasta 90 dakika bu mucadeleyi vermesi beni bile şaşırttı acikcasi ben bu kadar ileri geri calisip da 90 dakikayi çıkarabileceğini dusunmuyordum
Neyini cikartamayacak @Yunus Emre Dökmeci herif domuz gibi. Futbol hayatinin hic bir doneminde bu kadar fit olmamisti bence. Azicik poposu buyudu ama guclendi.
Macta bisi yaptigi yok yaya yaya oynuyor. Sacma islere girmemesi lazim olgun oyuncunun. Orta kesen oyuncu zaten adam, futbol kariyeri boyunca beklenti yuksek oldu bundan, millet o yuzden elestiriyor.
O sag ayakla isabetli sut atamiyor herif hala anlayamadigim bir oyuncu.
Ben teknik direktor olsam kanatta falan kullanmam direkt atarim santraforun yanina en uca orda takilsin, top kaptirinca fazla problem olmaz. Zaten @atalay in verdigi grafiklerde genelde en ondeki oyuncu oluyor, kotu verim almiyor senol gunes. Olcay napoliye karsi hic bisi yapamazdi, herifler cok hizli, olcay ise topla yavas, ayaklari da duzgun adamin olcayin o presine top yaparlar olcayin dilini bej karij cikartirlardi.
Aras ilginc oyuncu oynayinca gorecek herkes, butun mac sac bas yoldurup sonra jeneriklik bir gol atar. Top kaybini da arasin tek tek sayacam cok iddialiyim bu konuda.

Bizim bir kanatta karijmayi oynatiyorsak obur kanatta yarmalenko tarzi bir oyuncuya ihtiyacimiz var. quaresmayi bir o kanatta bir vu kanatta kullanacaksin, yarmalenko da akil katacak.

Çevrimdışı Orhan

Ha budur usaam, o tortuncu hakeme ne ayar oldum. Gollere bile bagirmadim okadar. Ulan herife bak, tam satilmis, cizgiden parnagincikti diye kosuyor, jurnalci pislik, senin baban da stalin zamani gomsunu jurnalleyip, gulaglamistir, pis herif.
Senol hocayi hic bu kadar sinirli gormedim abi. Aslinda arkadan Canerin olaya mudale etmek isteyip edememesi de Senol Gunes disiplininden bir kesit gibi.Her seye ragmen hoca iyi idare etti guzel posta koydu kansizlara.Bilic falan olsaydi tribundeydi kesin.

Çevrimdışı mylife1903

İleri gönderilen yüksek top, Jorginho'ya iyi bir baskı Atiba ve Caner öne hamle yapıyor,
Tolgay ve Adriano çizgiye doğru sıkıştırıyor. Necip, karşılama mesafesini iyi
kurgulamış durumda. Jorginho'nun yarım tur dönüşünde Abou koşuya hazırlanıyor.
Milimetrik pas ve kötü vuruş tercihine rağmen gol.

Asist mukemmel yalniz, recep bizim kaleye ters rovosata tarzi bi gol sokmustu, efsaneydi. Karsi kaleye atsa yuzyilin gollerinden biri olacakti.
Bu asist de oyle. Top ne guzel gidiyor arkadas, baston pasi diyorum ben bunlara, top once duz gidiyor sonra adamin ayagina dogru bukuluyor Г boylem bisi. Bunlari bizim takimda en iyi karhan atardi, iyi futbolcuydu.

O degil de abunun kaleciye feyki harika, duser gibi yapiyor, dusmuyor, bakti olmadi dusuyor ve dustukten sonra fisek gibi bir sut, dusme feyki kalkismasini yapmasa mesela bu pozisyon gol olmaz.

Çevrimdışı mylife1903

Senol hocayi hic bu kadar sinirli gormedim abi. Aslinda arkadan Canerin olaya mudale etmek isteyip edememesi de Senol Gunes disiplininden bir kesit gibi.Her seye ragmen hoca iyi idare etti guzel posta koydu kansizlara.Bilic falan olsaydi tribundeydi kesin.
Orada olayi cozmesi gereken adam tosic. Ruslarin sempatisi vardir sirplara, ustelik dil cok yakin hatta belki tosic rusca bile biliyordur. Iki kelime etmesi lazimdi orda. Yoksa ingilizce bilen ruslara ingilizce bisi anlatmak, ingiliz bir adama fransizca bisi anlatmak gibidir yani

Çevrimdışı Gokhan-

O önce takım arkadaşlarına saygı duymayı öğrensin @Yunus Emre Dökmeci  sonra bizler kendisine saygı duyarız.

Benfica maçında yaptığı gereksiz hareket, ve onun haricinde kaptrıp peşinden koşmadığı toplar gol olsaydı o zaman böyle söylerdin "saygı" diye.

Atiba ve Ernst gibi iki tane koşan savaşan adamı dellendirdiğine göre pekte masum değil bence, kimse beyefendi iki tane sansasyonel hareket yapacak diye arkasını toplamak zorunda değil..

Çevrimdışı cursedofdragon

Etiketler: