Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Stadyum Projesi (5) 1360 sayfaya ulaşan Arşiv niteliğindeki diğer konumuzu (1) incelemek isterseniz;

0 Üye ve 261 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 5678546 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Çevrimdışı Efe

Bu şekilde mi kaldırılmaya başlanacak çatı yoksa deneme amacıylamı yapıldı böyle?

Serme çim yaparlarsa süper olacak ayrıca.
catida bazi celik bolumler bitirilip kaldirilacak ben bu sekilde olacagini sanmiyordum zaman kazanma acisindan iyi oldu
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Armağan Bozkurt

kaç gün kazandıracak bu işlem bize yada daha doğrusu, doğal prosedür bundan farklıydı da bu tarz bir hızlandırma çalışmasımı oldu?

Çevrimdışı Karabay

Düşünsenize 42 tane şöle led panel olduğunu  :D :D Çıldırırsınız  :D :D
buna niye kimse bir yorum yapmıyor. orası resmen bunun için özellikle yapılmış gibi? asma germe çatılarda burası böyle olan başka çatı varmı?

Çevrimdışı can1903

@Efe kelepçeleri koyalım kelepçeleri ne durumda kelepçeler
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı vdede

Ewet arkadaslar bugun kac tane takildi

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı carsikartali

Bu işaretlediğim kısımlardan arkaya doğru asılan bir parça olması gerekiyor değilmi mantıken?Ya halat ya da kirişe kadar uzayacak çelik borular?
Birde bunlardan 21 adet olacak sanırım.
[ Son Düzenleme: 11 Temmuz 2015, 18:14:25 carsikartali ]

Çevrimdışı laoban

catinin kalkmasi icin yapilacak seyler burada oyle 10 gun 1 ay filan zor yeter cati icin bence

Çevrimdışı cagdas44

kaç gün kazandıracak bu işlem bize yada daha doğrusu, doğal prosedür bundan farklıydı da bu tarz bir hızlandırma çalışmasımı oldu?

Süresi belli olmaz ama yerden 30-40 metre yukarda yapılacak bir işleme göre bu seviyedeki montaj daha hızlı olacaktır

Çevrimdışı vdede

Abi kac kelepce takildi

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cagdas44

catinin kalkmasi icin yapilacak seyler burada oyle 10 gun 1 ay filan zor yeter cati icin bence

Bizim çatı bu şekilde olmuyor, biraz daha farklı bir sistem olacak en başta sadece alt çember halatı var videoda çift çember halat ve bunların bağlantısı söz konusu

Çevrimdışı Efe

Bizim çatı bu şekilde olmuyor, biraz daha farklı bir sistem olacak en başta sadece alt çember halatı var videoda çift çember halat ve bunların bağlantısı söz konusu
bizim cati diger asma germe catilara gore farkli imalat yapiliyor orta yuvarlak takilip gerilecek diger imaltlar boyle degil onlar gerilip sonra celiisleri yapiliyordu bizde celik islerinin bir bolumu yapilip kalkacak buda zamandan kazanc saglayacak bence cunku butun butun takiliyor celikler
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı erenoz

Bir yandan kelepceler takilirken bir yandan bugün yapilan isler devam etse baya vakit kazanılır biz hep kelepcelerden sonraki adim olarak goruyorduk bu işi.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kelepçeler hassas iş...Ölçümler milimetrik olmalı, eğitimli personel yapmalı vs...Uzun sürmesi normal.Ama bu birleştirme işleri sadece vidalama isteyen şeyler...Bugünden itibaren başka bir ekip tarafından bu çubukların saha ortasında montajı yapılıp bir an önce bitirilse çok fazla zaman tasarrufu yapılmış olur...Diğer elemanlar halat ve yerleştirmeyle uğraşır...

Çevrimdışı kadir

Bugün çim işi ile ilgili detaylı bilgi verilecekti var mı bi gelişme ?

Çevrimdışı Easthanbool

Yalnız ben bu çatıyı havada iken hayal edemiyorum.Yerdeyken bile devasa gözüküyor üstelik kamera açısından böyle.Yanındayken kim bilir nasıldır :photo:
" H a s t a l ı k l ı  k o n g r e l e r d e n  s a ğ l ı k l ı  y ö n e t i m l e r  ç ı k m a s ı  b e k l e n e m e z "

Çevrimdışı Efe

30 adet kelepce takipmis 12 adet kaldi 4 gune 3 ortalamayla biter
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Efe

içinde yerde görünen farklı uzunluklardaki çelik çubukları barındırıyor eğer çatı havaya kalksaydı bunları tek tek takacaklardı o yüzden acyip şekilde zamandan kazandık işler güzel gidiyor ve çatı harika olacak :ok:
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı cagdas44

Bugün çim işi ile ilgili detaylı bilgi verilecekti var mı bi gelişme ?

Bugün bilgi geleceği kesin değildi, yetiştirmeye çalışacakları, yapılan görüşme metni kağıda aktarıldıktan sonra firma kontrol edip onay verince yayınlanacak. Acele etmeye gerek yok.

Çevrimdışı Armağan Bozkurt

Efe o fotoda görünen şey, sola doğru yatacak aşağıda olacak değil mi kare kısmı?

Çevrimdışı ozan m.

yani ben çatının üstüne bu frameler konulup da kaldırılması konusunda şüpheliyim. üst ve alt kısımdan iki dikey halat taşıyacak çatıyı kesitlerden hatırladığım kadarıyla. tutup da bu frameleri birleştirip üst halatları koymadan kaldırmaya kalkışırlarsa her ne kadar sistem stabil dursa da alt kısımdaki halatlarda çılgın bir gerilim oluşacaktır. umarım sadece hızlanmak için sıralamayı değiştirmiyoruzdur da orjinal kurulum şekli budur. aksini düşünmek dahi istemiyorum. ince statik hesabı gerektiren işler bunlar sonuçta. :busted_cop: :busted_cop: :busted_cop:

Çevrimdışı Hasan Tahsin

bizim cati diger asma germe catilara gore farkli imalat yapiliyor orta yuvarlak takilip gerilecek diger imaltlar boyle degil onlar gerilip sonra celiisleri yapiliyordu bizde celik islerinin bir bolumu yapilip kalkacak buda zamandan kazanc saglayacak bence cunku butun butun takiliyor celikler

O zaman çelik işleri yerde yapılıyorsa çatı havaya kalktığı andan itibaren iskeleler kaldırılır ve saha içi hemen temizlenip çim işine girişilebilir
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı kral_bjk

benim tahminim o parça hem altan halatla tutturulacak hem üstten

Çevrimdışı cagdas44

benim tahminim o parça hem altan halatla tutturulacak hem üstten

Projeye göre tahminim üstte halat değil çelik bağlantı olacağı yönünde

Çevrimdışı ozan m.

Projeye göre tahminim üstte halat değil çelik bağlantı olacağı yönünde

o zaman dediğim gibi bir ekstra yük binecek alttaki halatların üzerine üstteki çelikler takılana kadar.

edit: gerçi ortadaki gerilme halkası havaya kalktıktan sonra yine ilk olarak bu parçalar takılacaktı ardından üstteki çelik bağlantıları yapılacaktı. sıkıntı olmama ihtimali yüksek.
[ Son Düzenleme: 11 Temmuz 2015, 19:32:39 ozan merttürk ]

Çevrimdışı Gökhan Almar

Zeminle ilgili detayli aciklama gelicekti noldu o? Aciklama yapildiysa kacirmis olabilirim kusurabakmayin