Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu ile ilgili her şeyi bu başlıkta konuşabiliriz.

0 Üye ve 34 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu  [Okunma sayısı 6634215 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Dün oyuncularda ki istek ve arzuyu beğendim. Şampiyonluk ruhu var. Fakat panik hallerinde daha sakin kalmak lazım. Teknik heyette bile anlamsız bir telaş vardı.

Beşiktaş kendisine karşı "high pressing" uygulayan her takıma karşı zorlanıyor. Kasımpaşa'nın önde baskı kuracağını maç öncesi defalarca yazdım. Ki orta seviye bir pres uyguladılar. Bu baskıyı ancak geriden uyan kurarak kırabilirsiniz. O yüzden Necip tercihi yanlıştı. Özellikle İsmail ve Milosevic geriden oyun kurmakta zorlanınca Tolga'nın kısa düşen toplarıyla birlikte deorganize bir takım izledik.

Ersan'ın önde karşılama becerisini Milo gösteremeyince sekenleri rahatlıkla alıp, dönüp, vurdular. Ön alan presini kırmak için Atiba stoperlerin arasına girip ayaktan daha çok top alabilirdi. Ayrıca Ozzie kesinlikle Atiba'nın yanında oynamalı. Geriden topla katederek gelebildiği zaman daha etkili ve sahanın tümünü daha iyi görebiliyor. Zaten Şenol Güneş ona oyun özgürlüğü vermiş durumda. 3. bölgede çok fazla topla buluşuyor.

Geriden topla çıkarken bu takımın 3 oyun kurucusu; Atiba, Beck, Rhodolfo'dur.

Tüm bunların dışında gollerde Milo'nun iki, Rhodolfo'nun net bir hatası var. Tolga ilk golde o topu bir şekilde bloke edebilirdi. Attığımız ikinci golde Olcay'ın alan yaratıp savunmayı üzerine çekişi, Gomez'in kusursuz pozisyon alışı ve Sosa'nın harika pası gayet iyiydi.

Milo; timing, alan oyunu, pozisyon bilgisi, sezgileri bir tarafa bu agresyon derecesi ile zaten bu ligde oynayamaz. Tosic neden tercih edilmedi, anlamadım. Cenk hamlesi kağıt üzerinde doğruydu lakin dün son 15 dakika hiçbir şey üretemememizin ana sebeplerinden biri.(Girer girmez bulduğu pozisyon dışında) Oyunu ve orta sahayı rakibe verdik. Özellikle Donk fark yarattı. Bunda Atiba'nın dün sallanmasının da büyük payı var ki çok normal sürekli yüksek tempo oyunu vücut bir yerden sonra kaldırmıyor.

Dün yine sahanın en iyilerinden biri Beck'ti. En kötüsü de açık ara İsmail'di. Sol bek planlamasını niye eleştirdiğimizi sezonun başından beri görüyoruz. Oyun aklı ve ezberi gerçekten çok kısıtlı. Hayırlı bir puan kaybı olmuş olabilir şayet oyunda ki kusurları ve bazı oyuncuların performansları iyi analiz edilirse...

Quaresma ile ilgili ne yazayım bilemedim, özellikle sarı kartı var iken dirsek atan birine ne yazılır, bilmiyorum.
Milosevic Biraz zayif kaldi fakat Ben Cok hatali oldugunu düşünmüyorum
Hava toplarında Gayet iyiydi , Fakat biraz PANIK halindeydi özellikle PAS atarken , Orta sahaya kadar gelip 2 kes kayarak rakipten topu calmasi guzeldi
Ilk Golde Onde basmadığı icin hatali lakin 3.cu Golde hatasi yok 3.cu Gol Rhodo ve Tolganin ortak hatasindan geldi..
3.cu Golde Milo dogru yerde ve tam zamaninda basarak iyi vurus sansi vermiyor rakibe , Top suzulup Erenin onune düşüyor , Rhido nasil mudahele edemedi o topa anlamadım :alala:
Son.olarak Tolga O TOPA da CIK ARTIK BE KARDEŞİM !!
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Hoca Dogru olarak Kazanan Kadroyu bozmadi hakliydi fakat bu macta tutmadi
Sosa ve Tore girer girmez takim canlandi nitekim Golude erken bulduk fakat Galibiyet Golu ararken şanssız bir sekilde tekrar geriye düştük
Quaresmanin ne yapmaya calistigi belli degil Bir mac iyi bir mac kötü , Yaptigi hareket KABUL edilemez !! Zaten mac icinde bu hareketten sonra ACILEN oyundan alinmali dedim Cunku Sari Kartli bir Quaresma PIMI ÇEKILMIS EL BOMBASIDIR..

Çevrimdışı Kadir G.

Quaresmayı bir daha oynatmak takıma, taraftara ihanettir bu kadar açık. Takımı falan düşündüğü yok sadece kişisel şovunda.

Devre arası gönderebilsek keşke.

Çevrimdışı atalay

+Geri de iken İsmail'in Adem'e yaptığı hareket net penaltı. Maç orada kopabilirdi.

Çevrimdışı Ensar

+Geri de iken İsmail'in Adem'e yaptığı hareket net penaltı. Maç orada kopabilirdi.
Ne yaptı ısmail orda çekti mi yoksa ayaklarda mi bir müdahale vardı ?
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı atalay

İkisi de.  :D

Cekip birakti gitmesini engelledi NET PENALTI :ok:

Çevrimdışı Tolga

Çektiğini gördüm de ayakla müdahalesi var mı dikkat etmedim :D
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı atalay

Çektiğini gördüm de ayakla müdahalesi var mı dikkat etmedim :D

Çekmiş.  :D

Dün izlerken ikisi de diye gördüm.  :D

Ademin durumu Abartmasi ve Asiri bagirmasi inandiriciligini yitirdi hakemin gozunde
Bu kadar Asiri bagirmasa ve Kendini abartili sekilde atmasa Hakem verirdi Penaltıyı kimsede inkar edemezdi..

Çevrimdışı Tolga

Ucuz yırttık :icool:

Çevrimdışı Ersoy

Quaresmayı bir daha oynatmak takıma, taraftara ihanettir bu kadar açık. Takımı falan düşündüğü yok sadece kişisel şovunda.

Devre arası gönderebilsek keşke.

Şimdi parayla da satamazsın ki abi.Zarar edeceğiz büyük ihtimal.
Bundan sonra her sene!

Ademin durumu Abartmasi ve Asiri bagirmasi inandiriciligini yitirdi hakemin gozunde
Bu kadar Asiri bagirmasa ve Kendini abartili sekilde atmasa Hakem verirdi Penaltıyı kimsede inkar edemezdi..
Bence bu yuzden YIRTTIK :biggrinking: @Tolga

Çevrimiçi mellfred

pozisyonu asporda yorumladılar adem'e kabahat buldular. adem asılıyor pozisyonda. kaldı ki top çok hızlı geçti yetişemeyeceğini görüp faul almaya çalıştı

Çevrimdışı atalay

Kazandığımız penaltıda topun ele teması gözükmüyor. Lakin o topun ele temas etmeme ihtimali yok. Vücudundan sekip eline değmiş gibi.

Bir savunmacının yapmaması gerekeni yaptı Donk. Ayakta kalacaksın. Bizim için iyi oldu tabii.  :D
[ Son Düzenleme: 31 Ekim 2015, 13:23:49 atalay ]

Çevrimdışı Ensar

Cekip birakti gitmesini engelledi NET PENALTI :ok:
Valla çok dikkatli bakmadıgım için sordum , ayaklarda birşey varsa ayrı ama çekilen adam öne doğru düşmez arkadaş , çekilen adam ya olduğu yerde kıcının üstüne oturur ya geri düşer , adem topa vuramayacağını attı kendini haketmedi penaltıyı :D

Çevrimdışı Tolga

Çevrimdışı legendmaster

kasımpaşada geçen seneki beşiktaşı gördüm agresif önde baskı yapan bir takım yaratmış rıza bunu aşamayacağımız ilk yarıda belliydi 25. dakikada şenol güneş değişiklik yapmalı demiştim boşa zaman kaybettik bu arada quaresma hamle oyuncusu olmalı ilk 11 de başlamamalı maçlara
[ Son Düzenleme: 31 Ekim 2015, 13:25:53 legendmaster ]

Kazandığımı penaltıda topun ele teması gözükmüyor. Lakin o topun ele temas etmeme ihtimali yok. Vücudundan sekip eline değmiş gibi.

Bir savunmacının yapmaması gerekeni yaptı Donk. Ayakta kalacaksın. Bizim için iyi oldu tabii.  :D
Gorus acisi cok zor lakin hangi hakem olursa olsun o pozisyonda PENALTIYI Verir !
Mudahale olmasa bile Topun onune KALECI gibi atlarsan PENALTI kacinilmaz olur :tabe:

Valla çok dikkatli bakmadıgım için sordum , ayaklarda birşey varsa ayrı ama çekilen adam öne doğru düşmez arkadaş , çekilen adam ya olduğu yerde kıcının üstüne oturur ya geri düşer , adem topa vuramayacağını attı kendini haketmedi penaltıyı :D
Adem Topa gidiyor kardesim ama Ismail Çektiği icin gidemiyor gidemedigi icinde var gucuyle atiyor kendisini ileri dogru TARTISILACAK hicbir yani Yok COK NET PENALTI :ok:

Çevrimdışı atalay

Adem kendini yere bırakmış, abartmış olabilir. Lakin İsmail arkadan sağ eliyle Adem'in sol kolunu tutup çekmiş. Şimdi bir daha baktım.

Çevrimdışı Ensar

Adem Topa gidiyor kardesim ama Ismail Çektiği icin gidemiyor gidemedigi icinde var gucuyle atiyor kendisini ileri dogru TARTISILACAK hicbir yani Yok COK NET PENALTI :ok:
Abi haketmedi diyorum , öyle olmaz beceremedi adem bu işi :D

Abi haketmedi diyorum , öyle olmaz beceremedi adem bu işi :D
Orasi ayri Ismail cektigi an hareketlenmese ve kendisini yere biraksa ALIRDI PENALTIYI..
Burada Adem iyi niyeti nedeniylemi yoksa kotu niyetlemi kendisini one dogru atti bu tartisilir
Kendisini one dogru atmasi Topa gitmek istedigini gosterir lakin , Asiri bagirmasi ve Asiri atmasi kotu niyeti gosterir
Uzun lafin kisasi Adem beceremedi PENALTI almayı :biggrinking:
ISMAIL cektigi an kendisini yere biraksa Alirdi Penaltiyi :tabe:

Çevrimdışı can1903

Quaresma bitmiş, okeye dönüyor.

Olcay bişeyler yapmak istiyor ama yapamıyor.

Sene sonu bunların yerine iyi bir kanat almamız lazım.

Bunlarla olacak iş değil..
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı Fatih_

Ismailin kotu performansi birazda Milodan dolayiydi panikten her topu anlamsiz atilmiycak pozisyondayken bile Ismaile atti, Ikinci golde Ersan o topu vurdurmazdi, gerci vurmadan once Ozi omuz omuzayken birakti devam etmedi, bombos vurus yapti.