Hp Notebook Hdd
Hp Notebook Hdd

Beşiktaş Forum|Hp Notebook Hdd Arkadaslar bilgisayarım açtığımda hard disk 301 hatasıyla karşılaştım. Fotografını koydum hatanın. Bilgisayarım açılmıyor. Ne yapmam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hp Notebook Hdd  [Okunma sayısı 13637 defa] Hp Notebook Hdd

Çevrimdışı harunmustak

Arkadaslar bilgisayarım açtığımda hard disk 301 hatasıyla karşılaştım. Fotografını koydum hatanın. Bilgisayarım açılmıyor. Ne yapmam lazım.Hdd almam gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa Hangi Hdd nin bilgisayarıma uyacağını nerden bilebilirim? Fikri olan varmi? Tesekkurler
Notebook um : hp dv6-1235et. Vj842ea asarida hata ekranı ve Hdd resmini veriyorum
Mustafa Pektemek gibiydin sevgilim, ne yaptığın belli değildi...

Çevrimdışı Burak2

öncelikle laptop için sata hdd alabilirsiniz markası çok fark etmez. standart üründür. aynı marka olabileceği gibi wd de alınabilir. önemli veri varsa cüzi bi fiyata kutu alınıp harici diskler gibi usb kablo ile herhangi bi bilgisayara takıp verileri yedekleyebilirsiniz. disk tamamen kullanım dışı ise bu işe yaramaz malesef. 
http://www.haberdisk.com/wp-content/uploads/2011/03/Sharkoon-QuickStore-Portable-Pro-USB2-2.jpg

Çevrimdışı harunmustak

Serial Ata yazıyor hard diskte. Sata dan farklı mı oluyor? Birde artık acilistada hard diski görmüyor. Format atayım dedim bulmuyor hard diski. Onerebileceginiz hard disk varmi? Marka dışında 7200 rpm 500 gb dusunuyorum

Çevrimdışı harunmustak

Almayı düşündüğüm Hdd budur. Uyum saglarmi bilen varsa yardımcı olursa sevinirim
[ Son Düzenleme: 03 Ağustos 2014, 02:41:46 harunmustak ]

Çevrimdışı ALI RIZA

sata notebook hdd 500 gb alırsan olur daha iyi...! sorununa gelince de f2 yaparak sistemi (Hdd) test etsin...! Elektriksel sorundur genel olarak tam kapatmadan power düğmesiyle kapatmadan kaynaklı...! system acarsa başlat -- caliştir -- cmd yaz -- chkdsk yaz sistem chkdsk yapsın tamamlansın pc yeniden başlat test et... ama önce ekrandaki gibi f2 yap

Çevrimdışı harunmustak

sata notebook hdd 500 gb alırsan olur daha iyi...! sorununa gelince de f2 yaparak sistemi (Hdd) test etsin...! Elektriksel sorundur genel olarak tam kapatmadan power düğmesiyle kapatmadan kaynaklı...! system acarsa başlat -- caliştir -- cmd yaz -- chkdsk yaz sistem chkdsk yapsın tamamlansın pc yeniden başlat test et... ama önce ekrandaki gibi f2 yap
Dediklerini denedim.sistem hic Açılmıyor. Artık hdd kutusu alıp çalısmasına dua etmekten baska yol yok. Sata 1 2 3 fark eder mı? Yada sata soyle sorayım sata , sata 1 sata 2 , sata 3 farkı nedir? Tesekkurler ilginiz icin

Çevrimdışı ALI RIZA

Dediklerini denedim.sistem hic Açılmıyor. Artık hdd kutusu alıp çalısmasına dua etmekten baska yol yok. Sata 1 2 3 fark eder mı? Yada sata soyle sorayım sata , sata 1 sata 2 , sata 3 farkı nedir? Tesekkurler ilginiz icin
Sata2
3gb/ps hızındaki veri akışını sağlayabilen veriyolu tipidir
sata3
6gb/ps hızındaki ver akışını sağlayabilen veriyoru tipidir.

Her iki veriyoru tipinin girişleri de aynıdır. Sata2 destekleyen bir anakarta sata3 hdd takılır hiç bir sakıncası yok. Performansın düştüğü falan doğru değil. Sata3 olan anakarta taktığındaki verimi yine alırsınız. Tek fakla, sata3 bir anakarta sata3 hdd takıldığında veryolu daha geniş olduğu için aynı anda birden fazla veriyi atabilmenizi ve bu sırada sisteminizde kasmaların olmamasını sağlar. Ama sata3 bir anakarta sata2 hdd takarsanız bu yini bir sorun olmaz zaten sata3 destekleyen bir anakart sata2 de destekler performans da düşmez.

Yani sata2 bir anakarta sata3 takılır veri yolu bir az dar olduğu için, aynı anda sata3 bir hdd 3 işlemden fazla yapılınca sistemi kastırır. Bu işlemleri sata2 bir hdd ile yapmış olsaydınız 2. işlemi yapışınızda kasardı. Eğer ki, anakart hdd gibi sata3 olursa aynı anda 5'e kadar işi yapar ve kasma olmaz. Demek istediğim tek bir işlem yaparken sata2 anakarta takıldığında sata3 anakartta neyse o değerde çalışır ama, birden fazla işlem yaparken performans sata3 destekli anakarta göre az olur.

Bütcene uygun hdd
http://www.vatanbilgisayar.com/harddisk-2-5-diskler/

Diger hdd al boş hdd tak tamamdır...! açarsın kullanırsın verilerini alırsın hatta kasa ya da takarsın...! bir tanıdık pc teknik servis yapsın...!

Çevrimdışı forzatunga

uyumlu ise ssd al upgrade de gerek kalmaz uçuruyor aleti

Çevrimdışı harunmustak

Anakart: 
   CPU Türü   Mobile DualCore Intel Core 2, 2500 MHz (9.5 x 263) 
   Anakart Adı   Hewlett-Packard HP Pavilion dv6 Notebook PC
   Anakart Çipseti   Bilinmiyor 
   Sistem Belleği   3068 MB 
   BIOS Türü   Insyde (07/10/09) 
 Özellikleri bu. Uyumlu olup olmadıgını nasıl ogrenebilirimki

Çevrimdışı forzatunga

Anakart: 
   CPU Türü   Mobile DualCore Intel Core 2, 2500 MHz (9.5 x 263) 
   Anakart Adı   Hewlett-Packard HP Pavilion dv6 Notebook PC
   Anakart Çipseti   Bilinmiyor 
   Sistem Belleği   3068 MB 
   BIOS Türü   Insyde (07/10/09) 
 Özellikleri bu. Uyumlu olup olmadıgını nasıl ogrenebilirimki

http://www.hp.com/ctg/Manual/c02842252.pdf  şu dökümana göre destekliyor ama uzman değilim açıkcası konuya daha hakim arkadaşlar bilgi verecektir.Anakartın Sata III destekliyorsa ssd ile yeni bir notebook almış kadar olursun
[ Son Düzenleme: 03 Ağustos 2014, 19:02:32 forzatunga ]

Etiketler: