Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 28 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1650661 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimdışı tangaz

Beğenmediğiniz pas oyunu ile gol atıyoruz. Hem alanya hem denizli maçındaki goller birebir aynı kopya. Görsellerle açıkladım. Anlamamakta ısrar ediyorsun.
Afaki konuşmaya devam ediyorsun. Sorun diziliş veya oyuncuların nerede oynatıldığı veyahut para değil sorun oyuncuların sisteme adapte olması ve sistemin yavaş yavaş oturacak olması. Tezinin çürüklüğü şuradan belli ; Alanya maçında başkan daha çebi değildi ve paralar ödenmemişti. Çebi başkan olmadan Abdullah Avcının kulağını mı çekmeye başladı o zaman? Sorunu ve çözümü bilimsel olmayan afaki mesnetsiz temeli çürük şeylerle açıklamaktan vazgeç.
Alanya maçından hemen sonra nkoudounu penaltı pozisyonu için bir plan dahilinde birebir oyun var diye görsellerle anlatmıştım. Bu birebir bırakma oyununun aynısını bu maçta yaptık. Sorun para , kulak çekmeme olsaydı o oyunun aynısını nasıl Alanya maçında yaptık ?

pas olmadan gol zaten olmaz.kaleden kaleye mi vurulacak elbette pas olacak ama attıgımız goller pas oyunu ürünü filan değil söze böyle girip sonra anlamıyorsun filan deyince komik olmuş. biz pasla değil direkt oynayarak gol atmaya çalışıyoruz ama onu da becerdiğimiz yok akan oyunda 3 yada 4 golü var takımın gerisi duran top filan  gol mü atıyoruz sanki 11 maçda 14 gol atmışız 13 gol yemişiz tüm kulvarlarda 15 maç oynamışız atılan gol 18 yenen 23.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi yaço58

kale arkalarına boşuna tel örgü çekilmiyor
Maçın 80.dakikası öndeyiz hakem biçmiş bizi sahaya etki edeceklerine eski başkana tezahürat ne kazandırdı kulübe adam gitmiş yeni yönetim gelmiş iyi bir hava yakalanmış gerçekten bu grup çok tehlikeli yarın burağa diğer gün yeni yönetime de aynısını yaparlar bu kısır döngü devam eder

Çevrimiçi Necmi

@mrred eline sağlık abi benim gibi böyle incelemeleri seven insanlar  için şu paylaşımlarını okumak büyük zevk  :lol:

Dediğine ek olarak bunun savunma ve pres olarak bütünleşmenin etkilerini de çıplak gözle görebiliyoruz. Takımın yaptığı pres ve savunma daha önceden defalarca çalışılmış ve düzenli oluyor. Tabiki az gol yememizde atiba ve elneny şeklinde iki 6 ile oynamamızda da yatıyor ama şuan da elimizde iyi bir sekiz olmadığı için iyi niyetli olarak atiba ve elneny görevlerini yapmaya çalışıyor ama kesinlikle Beşiktaşın orta sahası bu iki isim olmamalı. Ortada çalışılmış bir plan olduğunu oyuncuların sık sık birbirlerine uyarmasından, el kol yapmasından falan anlayabiliriz. Devamlı bir iletişim hali içerisindeler.
Zaten başta fo ve ekibi eldeki mevcut santraforlardan farklı bir forvet almayarak ve iyi bir 8 almayarak sağolsun her şeyi çöp ettiler. Bu çöpün içerisinden kurtulmaya çalışıyoruz şuan da, @tangaz abinin de dediği gibi şenol güneş ve abdullah avcıda bu yüzden ilk yarıları ve ilk maçları kurtarmakla uğraştılar hep.
bence çözüm iki 6 ile oynamaktan kaynaklanmıyor zaten iki maçdır oynuyorlar bizim düzelme daha öncesine dayanıyor buda canerin sağda oynamamasıyla alakalı bir durum şimdi işi bilen iki bek var bu nedenle stoperler mevki kaybetmiyor dikkat edersen zaten elneny ile atiba çokda stoperlerin arasına girmiyor olması gereken oluyor orta sahada baskın atak olmasını engelliyorlar bir kişi savunmada zafiyet gösterince ileri kadar herkesin mevkisini kaybetmesine sebep oluyordu. birde en önemli olay aslında stoperlerde ruiz sol stoperin arkasını toplarken kendi mevkisinide kontrol edebiliyor aynı işi vidada sağda yapabiliyor ikiside çok tecrübeli stoper öncesinde caner hiç gelmiyordu ve süreklilik arz ediyordu bu durum buda beraberinde ister istemez hatayı getiriyordu birde üstüne hedef tahtası oluyorlardı son iki maçtır mesela neden vida takımın en iyilerinden orta saha oyuncuları savunmaya gelmek zorunda kalmayınca ilerde daha sağlıklı işler yapabiliyorlar atiba bile ne ara paslar attı mevkilerinide kaybetmeyince dönen toplarada cevap verebiliyorlar.
işin özeti savunmanın düzelmesi canerin savunmada oynamamasından kaynaklı.

Çevrimiçi Necmi

pas olmadan gol zaten olmaz.kaleden kaleye mi vurulacak elbette pas olacak ama attıgımız goller pas oyunu ürünü filan değil söze böyle girip sonra anlamıyorsun filan deyince komik olmuş. biz pasla değil direkt oynayarak gol atmaya çalışıyoruz ama onu da becerdiğimiz yok akan oyunda 3 yada 4 golü var takımın gerisi duran top filan  gol mü atıyoruz sanki 11 maçda 14 gol atmışız 13 gol yemişiz tüm kulvarlarda 15 maç oynamışız atılan gol 18 yenen 23.
ligde akan oyunda en fazla pozisyon bulan ve gol atan biziz yanlış bilmiyorsam
geçen istatistikleri görmüşdüm internette az gol atıyoruz evet ama bu akan oyunda gole
gitmediğimiz anlamı taşımıyor atamama nedeni beceriksizlik. yoksa her maç şu ölü takımda bile 4-5 pozisyon var
oyuncu boş kaleye topu sokamıyorsa teknik yönetim ne yapsın yoksa akan oyunda en etkili takım şu anda Beşiktaş
diye biliyorum

Çevrimiçi Necmi

alanya maçı ligde en ezildiğin maçlardan biri istatistikleri ne cabuk unutuyorsun işine mi gelmiyor şut sayılarında ciddi geridesin rakibe oranla zaten ligde rakipten fazla şut attığımız 3 maç var 4 değil. türkiye cumhuriyetinde sorun para değil diyecek insan sayısı 1 elin parmaklarını geçmez. paralar yattı sorun düzeldi demek için alim olmaya gerek yok yönetim değişti 3de 3 geldi bu somut bir veridir. orman dönemi takım sıfır maç kazanacak değil son 3 sıradakilerinde galibiyeti var böyle sığ yorumlarla bişeyi çürüttüğün yok. bir otorite değilsin görsellerle açıkladım anlamamakda direniyorsun deme hakkın yok. sen benim görüşüme göre futboldan anlamıyorsun dolayısı ile paylaştıgın görseller gözümde değerli değil
değişen hiçbirşey yok oyunda sadece fark üç haftadır bir şekilde mete zoruda olsa gol atabiliyoruz
yoksa oyun aynı oyun daha öncede pozisyona giriyorduk gol atamıyorduk. yani para ödendi oynamaya başladılar konusu şehir efsanesi
desene gs oyuncuları bizimkilerden daha ahlaklı para almasalarda takımı şampiyon yapabiliyorlar.
parasını alamadığı için oynamama herhalde bir bizim takımda var sanki süperligin diğer kulüpleri takır takır alıyor parasını.
biz ankaragücüne puan kaybettik adamlar takım kuramıyordu. maaşlar ödenmiyor isyanda oyuncular.
ama onlar bize karşı bozulmuyor biz maaş ödenmediği için bozuluyoruz öylemi.
hani herkes mükemmeldir bu konuda bir biz aksıyoruzdur o zaman haklı olursunda ligde maaş alabilen oyuncumu var başak dışında
ama takır takır maaşları ödenen başak ödenmeyen gs ye iki sene şampiyonluk verdi.
bu işler bir bizemi etkili.

Çevrimdışı tangaz

ligde akan oyunda en fazla pozisyon bulan ve gol atan biziz yanlış bilmiyorsam
geçen istatistikleri görmüşdüm internette az gol atıyoruz evet ama bu akan oyunda gole
gitmediğimiz anlamı taşımıyor atamama nedeni beceriksizlik. yoksa her maç şu ölü takımda bile 4-5 pozisyon var
oyuncu boş kaleye topu sokamıyorsa teknik yönetim ne yapsın yoksa akan oyunda en etkili takım şu anda Beşiktaş
diye biliyorum

hayır, hatta pozisyon sayısında ligde 13 ya da 14. sıradayız ne akan oyunda ne diğer oyunlarda yüksek seviye değiliz sadece pas sayısında 2.sıradayız ceza sahasında topla buluşma da çok gerideyiz. sonraa sadece 3 maçda rakipten fazla şutumuz var rize a.gücü ve bu maç. ilk devre golümüz yok tek golümüz 45+2de göztepeye. hücumun hiç bir noktasında ortalama dahi değiliz henüz. sakatlar ve geç gelen transferler nedeniyle kaynaşma uyum vb geç oluyor hocanın bunda suçu yok ama ilk 6-7 maç yanlış oyun seçimi nedeni ile şuan lider değiliz herşeye rağmen lider olabilirdik. mevzu mrred sanki takım uçuyor kaçıyor gibi lanse etmesinden açıldı hatta öne geçtiğimiz maçlarda hocanın alemeti ferikası gibi yansıtıldı ordan şeyoldu. bu takım 1903de kuruldugundan beri zaten öne geçtiği maçların çoğunu kazanmıştır.

şuan geri düştüğümüz maçları çevirebilecek seviyedemiyiz sence? ben malesef bu konuda iyimser değilim o seviyeye gelebilmemiz en iyimser ligin ikinci devresi mümkün olabilecek gibi duruyor.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tangaz

değişen hiçbirşey yok oyunda sadece fark üç haftadır bir şekilde mete zoruda olsa gol atabiliyoruz
yoksa oyun aynı oyun daha öncede pozisyona giriyorduk gol atamıyorduk. yani para ödendi oynamaya başladılar konusu şehir efsanesi
desene gs oyuncuları bizimkilerden daha ahlaklı para almasalarda takımı şampiyon yapabiliyorlar.
parasını alamadığı için oynamama herhalde bir bizim takımda var sanki süperligin diğer kulüpleri takır takır alıyor parasını.
biz ankaragücüne puan kaybettik adamlar takım kuramıyordu. maaşlar ödenmiyor isyanda oyuncular.
hani herkes mükemmeldir bu konuda bir biz aksıyoruzdur o zaman haklı olursunda ligde maaş alabilen oyuncumu var başak dışında
ama takır takır maaşları ödenen başak ödenmeyen gs ye iki sene şampiyonluk verdi.

konu maaşların geç ödenmesinden ziyade gecikmelerde verilen sözlerin tutulmaması imiş bunu çebi de söyledi size yalan söylemeyeceğim diyerek mesela v.ruizin para konusundan oynamadığı hatta f.orman döneminde birdaha da oynamam dediği söyleniyor. gese de a.albayrakın oyunculara cebinden defalarca ödeme yaptıgını kasa kolaylığı sağladıgını bi şekilde susturduğunu gene herkes biliyor. diğer taraftan ligde sivas malatya göztepe ve birkaç takım daha tıkır tıkır ödeme yapıyor. hem konu sadece ödeme değil birden fazla parametre var ama en önemlisi para.

Çevrimiçi Necmi

Evet belki dediğinin bi kısmını yapıyoruz ama dediğim gibi şampiyonluk için yeterli değil.

bizim şu andaki en büyük sıkıntımız final paslarını ve vuruşlarını yapamamamız.Eğer soğukkanlı olursa ileri uç maçlarımız en az 3-4 farkla biter.

ileri ucumuz şu anda çok beceriksiz bu beceriksizliği atlatabilirsek eğer o zaman şampiyonluk için konuşabiliriz.
ileri uçtan daha önemlisi bir önceki final paslarında çuvallıyoruz çok kötü tercihler yapılıyor 3 kişinin arasındaki
oyuncuya pas atılıyor mesela bunu sıklıkla görüyoruz buda aslında hücum oyuncularını kötü gösteriyor hızlı oynamaya uğraşıyorlar
bunu yapayım derken pas tercihlerinde yanlış yapıyorlar daha eski oyunun prangasından kurtulamadı oyuncular
eskiden ne yapılıyordu topu aldın şut mesafesinde olsan bile topu  çizgide bekleyen quaresmaya yolla risksiz bir oyun
bir keresinde adriano bile şut mesafesindeydi onu yapmasa önü boş topla kaleye girerdi ama o ne yaptı topu geri çekti
çizgide bekleyen quaresmaya attı bu hoca tercihidir bence oyuncu bu kadar olamaz
şimdide tam tersini oynuyoruz maçta dikkat ettim kanatta nkoudou bomboş beklerken biz topu üç kişinin arasındaki adama atmaya uğraşıyorduk
atılan golde bile kaç kritik pas yaptık topu nkoudouya atana kadar. kaptırabilirlerdi bunun gibi kaptırılan çok top oldu çünkü.
avcının hiç orta opsiyonu yok kanat oyuncularından bile içeri kat etmesini bekliyor mesela diaby solak onu kanatta oynatsada yapacağı şey topla içeri kat etmek soldan orta yapan caneri sağa monte etmeye çalışdı eminim canerin orta açmasınıda istemiyordur.
bu konudada haklı bence şu anda ortaya kafa vuracak oyuncu yokki takımda. ve ileri uç teknik kapasitesi yüksek oyuncularla çevrilmiş
topu yere indirirsen bu takım daha etkili olur. bir şekilde golü bulur buda ama savunmanın ortaya toplanmasına neden oluyor
kale önü yoğunlaşıyor.

Çevrimiçi Necmi

konu maaşların geç ödenmesinden ziyade gecikmelerde verilen sözlerin tutulmaması imiş bunu çebi de söyledi size yalan söylemeyeceğim diyerek mesela v.ruizin para konusundan oynamadığı hatta f.orman döneminde birdaha da oynamam dediği söyleniyor. gese de a.albayrakın oyunculara cebinden defalarca ödeme yaptıgını kasa kolaylığı sağladıgını bi şekilde susturduğunu gene herkes biliyor. diğer taraftan ligde sivas malatya göztepe ve birkaç takım daha tıkır tıkır ödeme yapıyor. hem konu sadece ödeme değil birden fazla parametre var ama en önemlisi para.
sana göre öyle bana göre değil. Avcı değilmiydi daha ne kadar oldu oyuncuların alacakları yok paraları ödeniyor diyen
onun ağzından duydum. Çebide çok konuşuyor ama konuştuklarını tartışmaya açsak burda çok konuşuruz.
on yıldır kulüp ceosu olan adamın maaşını eleştiriyor iyide sen 6 yıl ikinci başkanken bu adam kulüp ceo su değilmiydi.
ne o 10 bin lira maaş alıyorduda bir senedemi bunu 60-70 bin liraya çıkardılar. birde aldıkları maaşdan çok yönetim gelmeden istifa etmelerine bozulmuş gibi konuşuyor. önünü açmışlar işde. sen kovsan tazminat ödeyecektin. Birde bunlar doğru bile olsa kulüp içinde kalır kamuoyu önünde tartışılmaz.
oyuncularla alakalı o konuşmayıda tv önünde yapmayacaksın derdin takımımı düzeltmek yoksa şovmu yapmak bunu yaparken
renkli basına neden malzeme veriyorsun. sen içerde çözersin olayları zaten sonuçları gördüğümüzde deriz içerde güzel şeyler oluyor.

Çevrimdışı Gökhan Kurt

Şu  A.gücü maçını yensek çok daha güzel olacaktı bizim için  :s20:

Çevrimiçi Necmi

hayır, hatta pozisyon sayısında ligde 13 ya da 14. sıradayız ne akan oyunda ne diğer oyunlarda yüksek seviye değiliz sadece pas sayısında 2.sıradayız ceza sahasında topla buluşma da çok gerideyiz. sonraa sadece 3 maçda rakipten fazla şutumuz var rize a.gücü ve bu maç. ilk devre golümüz yok tek golümüz 45+2de göztepeye. hücumun hiç bir noktasında ortalama dahi değiliz henüz. sakatlar ve geç gelen transferler nedeniyle kaynaşma uyum vb geç oluyor hocanın bunda suçu yok ama ilk 6-7 maç yanlış oyun seçimi nedeni ile şuan lider değiliz herşeye rağmen lider olabilirdik. mevzu mrred sanki takım uçuyor kaçıyor gibi lanse etmesinden açıldı hatta öne geçtiğimiz maçlarda hocanın alemeti ferikası gibi yansıtıldı ordan şeyoldu. bu takım 1903de kuruldugundan beri zaten öne geçtiği maçların çoğunu kazanmıştır.

şuan geri düştüğümüz maçları çevirebilecek seviyedemiyiz sence? ben malesef bu konuda iyimser değilim o seviyeye gelebilmemiz en iyimser ligin ikinci devresi mümkün olabilecek gibi duruyor.
dün sanırım youtube de bir videoda gördüm istatistikleri söylüyorlardı
ne derece doğru bilemiyorum tabi. hatta ali ece de söylüyordu onada rastladım
artık gerisini bilemem.
lige böyle kötü başlamamızın en büyük suçu hocanın bence o oynattığı saçma oyunla zaten kazanma şansımız yoktu
kendini başakta sandı rakibin nasıl kapandığını bize karşı düşünmedi biz yarım saatte paslaşarak topla çıkıyorduk
rakipde kendi sahasında kapanmış bizim topla oynamamızı izliyordu. ne zaman düzeldik hoca oyun tarzını değiştirdi.
bizde iyileşme başladı bu yönetim değişmesinden önceydi.
şu anda geri düştüğümüz maçları bende çevirebileceğimizi sanmıyorum bekleyip göreceğiz buda maç kazanma alışkanlığını kazandıkça olur
bu takım çok değişti yenilendi elbette belli bir uyum sorunu olacaktı ve bence çabuk atlatıyoruz bunu
mesela diaby forvet olarak alındı bunu kendide her seferinde söylüyor bende derimki forvet oynatmak burak sakatken neden hiç aklına gelmedi hocanın
şimdi maç sonlarında bunu söylüyorsun ama neden burak sakatken forvet oynatmadın. dikkat edelim bizi kaybettiğimiz maçlarda hep güven yaktı
onun kaybettiği toplardan yediğimiz ataklara bakalım. bunu göre göre haftalarca onla ısrar etti ne zaman bıraktı umut dedi diaby dedi
işde bizim şansımız ondan sonra döndü birde tabi caneri sağ bek oynatmamasıda önemli yani konu para falan değildi takım aynı mücadeleyi veriyor fark sadece dizilimde buda bize 3 puan getiriyor şimdilik ama bu maçı kazanırız dediğimiz maçlarda oynamıyoruz.
yani düzelen birşey yok hala sadece bu takım düzeni eskiden bir tık daha iyi

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Hocanın etkilendiği teknik direktörler Klopplu Dortmund , Simoneli Madrid olduğuna göre bu takımların oyun planlarına daha dikkatli bakarsa geleceğe dair bir projeksiyon tutabiliriz.
Guardiola yapmıştınız başımıza, şimdi de Klopp ve Simeone yaptınız , yapmayın bunu :akuma:

Özellikle Simeone olmasın, oynattığı kanser futbolunu ve kale önüne otobüs çekme futbolundan nefret ediyorum
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimiçi Necmi

Şu  A.gücü maçını yensek çok daha güzel olacaktı bizim için  :s20:
geçmişe takılı kalmamak lazım yaşandı bitti öyle olsaydı böyle olsaydı demekle gelecek düzelmez.
bundan sonrasına bakmak lazım telafisi var. yenersin feneri telafi edersin. şu anda ligin ilk yarısının sonua kadar her maçı kazanabiliriz
bunu yapmamak için bir neden yok yaptığımız taktirdede hiç birşey kaybetmemiş olacağız
ligin ilk yarısını 34-36 puan gibi bir rakamla kapatırsak eğer şampiyonluğun en önemli adayı konumunda oluruz.
bunu yapmamak için hiç bir neden yok sakatlar döndü oyun alışkanlığı ve kazanma alışkanlığınıda kazanıyoruz
konya maçınıda alırsak çok şey değişir takımda. şimdi destek zamanı hiç bir rakip bizden daha iyi değil tersine bizden daha kötüler.

Maçın tekrarını izledim. Bu oyunda hem hücum hem savunmada ideale en yakın oyuncumuz kesinlikle diaby. Birden hareketlenme yetisi var topsuz oyunda var çalım var topu kaptırınca geri kazanma isteği var taktik disiplin var . Olmayan tek şey son pas ve şut kalitesi. O da çok tekrarla olur. Keşke 25 falan olsaydı yaşı o zaman hiç acınmaz 5 milyon euro verilirdi.
Adamım :icool: :icool:

Mutlaka bonservisini almamız lazım , buna başka hiçbir program vermeyeceksin , ekstra antrenman yaptiracaksin pas şiddeti ve Sut uzerine , diğer bütün özellikler var zaten adamda :bandit:

Çevrimdışı murat

Beşiktaşın öne geçtiği maçları kaybetmemesi hocanın alameti ferikası değil ki zaten hangi hoca olsa forma zaten bunu başarmaya muktedir. mesele geri düştüğü maçları çevirebilecek güçlü oyun, pres, top kapma ve kazanılan topların verimli kullanımı ki bu noktada ciddi eksiğiz. hocayı öveceğiz derken formanın standardını hoca marifeti gibi yazmak doğru değil. ortada hocanın başardıgı birşey yok henüz aksine başaramadıkları çok, 11. maç bitmiş averaj sadece +1...
eskiye dönmeyelim diyorum da daha önceki hocamız bu konuda malesef çok kötüydü.öne geçtiğimiz maçlarda çok zorlanıyorduk.

Çevrimiçi levitate

Guardiola yapmıştınız başımıza, şimdi de Klopp ve Simeone yaptınız , yapmayın bunu :akuma:

Özellikle Simeone olmasın, oynattığı kanser futbolunu ve kale önüne otobüs çekme futbolundan nefret ediyorum
ben bayılıyorum çok eğlenceli bişey :D
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Karius da iyi toparladı bu arada , artık puan kazandıran kaleci olmaya başladı bunu da es gecmeyelim

Son 2 maçta da bizi ipten aldı :tabe: :tabe:

Çevrimdışı worns

Takım oldukça hibrid bir oyun oynuyor. Alanya maçından beri ilk formasyon çift6lı 442 ve bu dizilimin çağırdığı direk oyun fakat bir yandan da kamp sürecinden beri denenen ve bir türlü oturmayan ilk plandan geriye kalanlar var. (epey acı çektiğimiz 433 top bizdeyken 325) Maç içerisinde de belli bölümlerde oyunu kontrol etmeye yönelik 4231 dizilerek bir pas oyunu oynamaya çalışıyoruz. Sonuncusu da pek olmuyor genellikle kalemizde tehdit görüyoruz bu dilimlerde. Bu kadar fazla esneklik, değişkenlik bizim oyuncuların mental kapasitesini zorluyor. Ben saha içinde rolünü iyice karıştırmaya başlayan oyuncular görüyorum zaman zaman.

Bunun nedenleri az çok anlaşılır. Hocanın idealleri, kadronun oynayabilecekleri, kulübün sportif hedefleri hepsi farklı yerlerden formüle giren parametreler ve hayli karışık bir durum yarattılar. Takımın geçtiğimiz 4 yılın ardından sert bir geçiş süreci yaşayacağı aşikardı. Kim olsa benzer bir görüntü ortaya çıkacaktı. Ben 442ye dönüş çabasını pozitif değerlendiriyorum. Bu geçişi bir biçimde 5 maçta 13 puanla geçmemiz de hayırlı oldu yoksa bir yere geçemeyecektik. Bir biçimde tribün baskısıyla hocayı kaybedecek ve bence daha da sıkıntılı geçebilecek bir sürecin kapısını aralayacaktık.

Ben şu hibrid görüntünün milli maç arasından sonra biraz daha yok olmasını bekliyorum. Şu denkleme bir santrafor bir de Elneny'nin yanında kullanılabilecek çift yönlü ve daha kreatif bir orta saha eklenebilirse harika oynamayız ama şampiyon olabiliriz. Sonra da geleceği daha rahat kurgulayabileceğimiz bir düzlem elde etmiş oluruz.

Çevrimdışı worns

hocaya sabredilseydi şimdi küme düşme potasındaydık hocanın kulağı çekildi doğru bildiği yolun aslında doğru olmadıgını görüp değişikliklere gitti hoca. saçma pas oyunu die die takımın anasını ağlattı hoca yanlışdan dönünce birşeyler düzelir gibi oldu halen daha düzeldi diyemeyiz bu arada son maç 25 dk caneri sağ açık oynattı avcı. iç saha maçlarında ilk devre golümüz yok.

Bence kimse hocanın kulağını çekmedi. Formasyondaki değişiklik takımın yönetim krizi yaşadığı dönemde oldu o sıralar kulak çekecek pozisyonda kimse yoktu bile. Durumu görüp kendi formasyonu ve planı değiştirdi. Elindeki malzemeden maksimumu almayı merkezine koydu ve bunu çok kez basın toplantılarında ifade etti esasen.

Hocaya fazla haksızlık ettiğini ve negatif önyargıya sahip olduğunu düşünüyorum. Bu adam o kadar da taktik esnekliği olmayan tek bir oyun bilen bir adam değil. Başakşehirde baya derinde savunma yapıp uzun toplarla çıkan bir oyundan, geçiş oyununa hatta full pas oyununa 3-5 farklı formasyon değişikliği yaptı yıllar boyu bu hoca. Bir zamanlar bu da tamamen topu rakibe bırakarak oynuy, kapanıyor sert oynuyor filan diye eleştirilirdi. Yere yatsana yılları işte takımın adı bile ibbydi galiba. Yıllar sonra ise basın toplantılarında bizim maçlarda topun oyunda kalma süresi şu kadar yukarı çıkıyor diye övünmeye başlayan bir adam olmuştu. Tek bir oyun bilen bi adam değil yani bunu demeye çalışıyorum.

Alıntı
hoca yanlışdan dönünce birşeyler düzelir gibi oldu halen daha düzeldi diyemeyiz
Buna katılıyorum tamamen. Bence de hala epey kör topal birşeyler oturmaya çalışıyor. Harika giden birşey yok ama ağır ağır durum rayına girmeye başladı. En azından sabretmek gerekiyor.

Çevrimdışı mrred

alanya maçı ligde en ezildiğin maçlardan biri istatistikleri ne cabuk unutuyorsun işine mi gelmiyor şut sayılarında ciddi geridesin rakibe oranla zaten ligde rakipten fazla şut attığımız 3 maç var 4 değil. türkiye cumhuriyetinde sorun para değil diyecek insan sayısı 1 elin parmaklarını geçmez. paralar yattı sorun düzeldi demek için alim olmaya gerek yok yönetim değişti 3de 3 geldi bu somut bir veridir. orman dönemi takım sıfır maç kazanacak değil son 3 sıradakilerinde galibiyeti var böyle sığ yorumlarla bişeyi çürüttüğün yok. bir otorite değilsin görsellerle açıkladım anlamamakda direniyorsun deme hakkın yok. sen benim görüşüme göre futboldan anlamıyorsun dolayısı ile paylaştıgın görseller gözümde değerli değil
1.Ezilmekten kastın nedir ? Oyunu konuşuyorsak oyunla ilgili literatür kullan. Futbol literatüründe "ezilmek" gibi bir ifade yok o yüzden soruyorum. Ezilmekten neyi kast ediyorsun ?
2.Oyunu mu konuşuyoruz skorları mı konuşuyoruz ?
3.Galibiyet veya iyi oynadığımız takımlar başaltı takımlar bu bir referanstır.
[ Son Düzenleme: 12 Kasım 2019, 18:33:51 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

1.Öne geçtiğimiz maçları özellikle biliçli dönemlerde çokça berabere bitirdik veyahut kaybettik.
2.Şenol Güneş döneminin ilk senesinde öne geçtiğimiz maçlarda farka gidiyorduk
3.Şenol Güneş döneminin son 1.5 senesinde istersek 3-0 önde olalım hep tedirgin ve her an gol yicekmiş gibi oynuyorduk. Bunun en çarpıcı örneği geçen seneki 3-3 biten Fenerbahçe maçıdır.
4.Forma , 1903, arma aşkı bunlar işin hikaye kısmı kulağa hoş da geliyor fakat futbol artık içinde milyon dolarların olduğu bir sektör. Maçların kazanılmasını bu tarz sebeplere bağlaman en hafif tabirle bütün teknik ekibe saygısızlıktır.
5.Ben takım uçuyor kaçıyor demedim. Yazdıklarımı iyi oku. Okumuyorsun .
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Evet belki dediğinin bi kısmını yapıyoruz ama dediğim gibi şampiyonluk için yeterli değil.

bizim şu andaki en büyük sıkıntımız final paslarını ve vuruşlarını yapamamamız.Eğer soğukkanlı olursa ileri uç maçlarımız en az 3-4 farkla biter.

ileri ucumuz şu anda çok beceriksiz bu beceriksizliği atlatabilirsek eğer o zaman şampiyonluk için konuşabiliriz.
Kesinlikle yeterli değil katılıyorum fakat yukarı doğru bir ivme var. Emare gördüğüm için umutluyum.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

İmzamı atıyorum. Hoca özellikle hücumda oyun felsefesinden taviz vermedi. İlk maçlarda ne istiyorsa hala aynı şeyleri istiyor. Bunun dizilişe , formasyonla bir ilgisi yok. Adamın her maç üstünü basa basa çizdiği şey "saha parselasyonu, hücumda hareketlilik" . Sadece hatası şu oldu, hoca kendini tribünlere kabul ettirmek için savunma güvenliği ile ilgili detaylar üzerinde çok tekrar yapmadı hep hücuma ve nasıl gol atarıza odaklandı . Hocanın bir an önce tribünlere kendini kabul ettirmeye çalışması gereksiz bir baskı yarattı üstünde fakat bu durum hocayı mental anlamda geliştirmiş olabilir. Baya zorlu mental süreçleri alnının akıyla atlattı ve en sonunda da hasta oldu.  Bunlar insanlara şaka geliyor da oyun aşkı olmayan hiçbir insan bunlara katlanmaz.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Kavramları birbirine karıştırma bilmemek değil öğrenmemek ayıp sana emek verip yazıyorum emeğime artık saygısızlık ediyorsun. Öğrenmek istiyorsan oku yoksa meşgul etme beni.

1.Pas oyunu = topa sahip olma =Tikitaka
2.Direkt oyun =hızlı oyun=Geçiş oyunu

-Büyük takımların hiçbiri sadece direkt oyunla şampiyon olamaz . Çünkü rakip maçı kendi sahasında kabul ettiğinde ve savunma çizgisi ile orta sahasını birbirine yaklaştırdığında hücum eden takım alan bulmakta zorlanır. Dolayısıyla rakip zaten isteyerek ve bilerek topu büyük takıma bırakır. Eğer sen büyük takım olarak pas oyunu yapamazsan maçberabere biter. Pas oyunu yapamayıp üstüne üstlük topu da orta sahada kaptırırsa rakibe gol atma fırsatı verirsin ve maçı kaybedersin.
-Büyük takım ağırlıkla pas oyunu oynamak zorundadır çünkü rakip özellikle Türkiye'de kapanarak oyun oynuyor. Burada pas oyununu biraz açmamız lazım pas oyunundan kastımız şu; Bu oyunda birinci öncelik devamlı pas yapmak değildir. Öncelik hızlı pas yapmaktır Hızlı pas, yalancı koşular, stoper bek arası koşular, stoper arkası koşular, alan boşaltmalar genişlik vermek, derinlik vermek, verkaçlar ve benzeri taktiklerle defansın dengesini bozup boş alan yaratmaktır.

Şenol Güneş direkt oyun ustası bir hocadır. Fakat hocanın oyunu önlem alınabilir bir oyundur. Çünkü rakip takım kapandığı an takım ne yapacağını bilemez. O yüzden ilk şampiyonluğumuzda biliçten kalan mirasla pas oyunu üzerine kurulu direkt oyunla eze eze şampiyonluk gelmiştir. Bilicin yapamadığı şey direkt oyundur. Şenol Güneş'in ise son 2 sene yapamadığı şey ise pas oyunudur. Durdurulmaz bir takım ise ikisini de mükemmel yapmalıdır. Bunun basit bir formülü var. O da şu ;Eğer rakip kapanıyorsa İlk golü atana kadar pas oyunu farkı açmak için direkt oyun. Çünkü ilk gölü atınca rakibin bütün planı alt üst olur ve mecbur gol atmak için kendi yarı sahasından çıkar.
Abdullah Avcı, Şenol Güneş'in öğrencisidir. Hocayı defalarca yenmiştir. Aralarında saygı sevgi ve hürmetin de ötesinde iyi bir ilişki vardır. Fakat boynuzun kulağı geçmesi hayatında olağan akışıdır. Henüz geçmedi fakat geçmesi için bir fırsat verilmesi gerekiyordu. Abdullah Avcı bu fırsatı fazlası ile hak etmiştir.
[ Son Düzenleme: 13 Kasım 2019, 00:00:08 mrred ]
The great gig in the sky