Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 108 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8371886 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı 38life

Böyle tarihi bir golü Barcelona'nın Necip Uysal'ı Sergio Roberto'nun atması da ayrı bi güzeldi.

Bu arada ben de fikrimi söyliyeyim. Maçtaki bütün goller nizami.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimiçi Necmi

ama bir şeye katılırım Barçalı oyuncular özellikle suarez ve neymar maç boyu sahtekarlık yaptılar.

Çevrimdışı 38life

Hele o Suarez'e çaldığı penaltı, bizim Kiev maçındakinden daha büyük skandal.

Ben ne Madrid'i ne de Barcelona'yı tutmuyorum. Hiçbiriyle bir bağım yok. Ama gördüğüm kadarıyla bir tarafa sempatisi olanlar hakem kararlarına objektif bakamıyor. 2 penaltı da nizami. Suarez'e orda geçilmişsin paşalar gibi. Bırakacaksın kaleci kurtaracaksa kurtaracak kurtaramayacaksa paşalar gibi yiyeceksin golünü. Öyle hızlı koşan bi adama el uzatmayacaksın. Hakem bence o pozisyonda kırmızı kart çıkarmalıydı. Suarez'in %100'lük golünü engelledi. Orada kalecinin kurtarma ihtimali çok düşüktü.

Diğer penaltıdan bahsetmeye bile gerek yok zaten. Adam "vay ben yetişemedim" diyip hoppala yere atlayıp topla neymarın arasına girmeye çalışıyor.

Çevrimdışı tuncaboylu

elini öyle koyarsan boynuna penaltıyı verirsin orda hakemlik bir durum yok
maç boyunca hakemin çaldığı yanlış düdük görmedim. Bak Berçayı hiç sevmem baştan
söyleyeyim. Genede o penaltılar verilir anormal bir durum yok.

Katılmıyorum abi, basketbolda bile faul verilmez o pozisyonda.

Futbol temas oyunudur, o pozisyonlara penaltı çalmaya kalksan her maç 8-9 penaltı olur.

Kaldı ki düşen adam Suarez zaten, sabıkalı herif.

Çevrimiçi Necmi

Futbol temas oyunudur, o pozisyonlara penaltı çalmaya kalksan her maç 8-9 penaltı olur.

bence ard niyetli bakıyorsun basbayağı penaltı bir penaltı başka nasıl olabilir.
suarez düşmeye hazırdı dersen eyvallah ona o şansı verirsen penaltıyı alır. Mermi gibi giden adamın
boynuna o haraketi yapamazsın düşer düşmesede kendini atar penaltıyı alır. psg li oyuncu iterek toptan
uzaklaştırmaya çalışıyor.

Çevrimdışı tuncaboylu

Ben ne Madrid'i ne de Barcelona'yı tutmuyorum. Hiçbiriyle bir bağım yok. Ama gördüğüm kadarıyla bir tarafa sempatisi olanlar hakem kararlarına objektif bakamıyor. 2 penaltı da nizami. Suarez'e orda geçilmişsin paşalar gibi. Bırakacaksın kaleci kurtaracaksa kurtaracak kurtaramayacaksa paşalar gibi yiyeceksin golünü. Öyle hızlı koşan bi adama el uzatmayacaksın. Hakem bence o pozisyonda kırmızı kart çıkarmalıydı. Suarez'in %100'lük golünü engelledi. Orada kalecinin kurtarma ihtimali çok düşüktü.

Diğer penaltıdan bahsetmeye bile gerek yok zaten. Adam "vay ben yetişemedim" diyip hoppala yere atlayıp topla neymarın arasına girmeye çalışıyor.

Penaltı verildiği zaman kırmızı kart çıkarılmaması gerekiyor, kural değişti sene başında.

O bir kenara, adamın Suarez'e geçildiği falan da yok; yan yana koşuyorlar.

Daha da ötesi, pilottan net belli oluyor ki Suarez'in o süratteki bir topa yetişme ihtimali de yok. (Zaten ihtimali olsa kendini bırakmak yerine topu kovalar.)

Top Suarez'in 3 metre yaınında kalecinin 1 metre önünde yere çarpıyor.

Çevrimiçi yorgo_d(geodem)

http://www.ntvspor.net/video-galeri/eski-dost-niko-kovi-nin-selami-var-58bfe250591e55147808609a?_ref=infinity gozlerim doldu. Besiktasliligimdan, Istanbullulugumdan, Galataliligimdan  gurur duydum .. Seviyorum ben  boyle Besiktasi, bu insanlari ... Hepsi benim, Besiktas  da  benim, Niko da  ben'im !.. Rum'u da, Turk'u de benim, biziz, hepimiziz !! ... Besiktaslilik  boyle  bir sey  iste .. 
[ Son Düzenleme: 09 Mart 2017, 01:49:40 yorgo_d(geodem) ]
Yorgo

Çevrimdışı AmaralGürses

şu yorumları okuyorum sorun bende mi sizde mi anlayamıyoum arkadaşlar  :alala:

yahu dünya futbol tarihinin gelmiş geçmiş en efsanevi olayı yaşandı bir saat kadar önce farkında mısınız, biz burda bile hakem tarışıyoruz  :lol:
ah erman şansal ikilisi aahh.. neler yaptınız bu topluma neler... :bandit:

Çevrimdışı tangaz

şu yorumları okuyorum sorun bende mi sizde mi anlayamıyoum arkadaşlar  :alala:

yahu dünya futbol tarihinin gelmiş geçmiş en efsanevi olayı yaşandı bir saat kadar önce farkında mısınız, biz burda bile hakem tarışıyoruz  :lol:
ah erman şansal ikilisi aahh.. neler yaptınız bu topluma neler... :bandit:

süper yazmışsın gene dostum kesin bir 35lik dolanıyordur gene damarlarında  :bandit:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Egos

Penaltı verildiği zaman kırmızı kart çıkarılmaması gerekiyor, kural değişti sene başında.

O bir kenara, adamın Suarez'e geçildiği falan da yok; yan yana koşuyorlar.

Daha da ötesi, pilottan net belli oluyor ki Suarez'in o süratteki bir topa yetişme ihtimali de yok. (Zaten ihtimali olsa kendini bırakmak yerine topu kovalar.)

Top Suarez'in 3 metre yaınında kalecinin 1 metre önünde yere çarpıyor.

suarez kol uzatıldığı an topa vurmaktan vazgeçmiş zaten, penaltıya kendi karar vermiş. "3 metre/1 metre" değerlendirmesinde bilerek abarttın sanıyorum, fakat top suarez'e belirgin şekilde yakın. üstelik suarez adamı neredeyse pozisyonun beş dakika öncesinde geçmiş, kaleciyle karşı karşıya bekliyor, gelip biri kolunu uzatsın da penaltıyı alayım diye (burada da ben biraz abarttım).

son olarak kırmızı kart verilebilir bence de, adam hiçbir şeye değmemiş olabilir, yalnız amacının topa müdahale olmadığı açık. topa değil, rakibe yönelen hamlelerde kırmızı kart çıkabiliyor, hakemin yorumuna kalmış.

[ Son Düzenleme: 09 Mart 2017, 02:22:38 Egos ]

Çevrimdışı 38life

Tam tersi basketbolda kola mudahele olduğunda faul olur gövdeye yapılan yumuşak mudahelelere çalınmaz. Ama futbolda ceza sahası içinde koşan adama (üstelik bir de geçilmişsen) parmağınla mudahele yapsan hakem penaltıyı verir. Korner kullanılırken futbolcularin bı birbirini yumruklamadigi kalır ama bunlar temas oyunudur. Ama gole koşan adama parmağınla bile dokunamazsin.

Çevrimdışı 38life

Sözüm meclis dışı. Sadece komik olduğu için paylaşıyorum :D

Çevrimdışı 38life

Biz de yapabilir miyiz acaba diye denemek için yarın Olimpiakosa 4-0 yenilsek mi :D

Çevrimiçi Necmi

Sözüm meclis dışı. Sadece komik olduğu için paylaşıyorum :D

nesi komik anlayamadım :alala:

Çevrimiçi Necmi

http://www.ntvspor.net/video-galeri/eski-dost-niko-kovi-nin-selami-var-58bfe250591e55147808609a?_ref=infinity gozlerim doldu. Besiktasliligimdan, Istanbullulugumdan, Galataliligimdan  gurur duydum .. Seviyorum ben  boyle Besiktasi, bu insanlari ... Hepsi benim, Besiktas  da  benim, Niko da  ben'im !.. Rum'u da, Turk'u de benim, biziz, hepimiziz !! ... Besiktaslilik  boyle  bir sey  iste .. 
çok ilginç bir ülke bizden bir farkları yok öyle iç içe geçmiş bir kültürki
orda Türk tv leri izleniyor. istanbul dendiğinde Türkiyeden göç edenler özlemle bakıyor
yunanlılar hüzünle. çoğunun bir parçası burda. araçla gidince Atina yolunu yarılayana kadar
Türkiyeden çıktığını anlamıyorsun karşılaştığın her kes Türkçe konuşuyor.
en güçlü takımlarını burdan göç edenler kurmuş renklerini Türk bayrağının renklerini vermişler
en iyi dört takımından üçü Türk damgası taşıyor. Panaytinakosu bilmiyorum
Yanlız çok hırpalamış onları ekonomik durum Türkiye onların yanında çok gelişmiş kalıyor.
sanki Türkiyenin 30 yıl öncesini yaşıyorlar. orda kendini yabancı gibi hissetmiyorsun
kızartmaları bizden iyi yapıyorlar :D Deniz mahsullerini beğenmedim biz daha iyiyiz
benzin fiyatı bile aynıydı. yemek ucuz. otelleri bizim otellerle yarışamaz. şu vize sıkıntısı olmasa
bizden çok ekmek yerler.

Çevrimdışı Özgür Yılmaz

5 senenin genelinde şampiyon olalım gerisi çok da önemli değil, Bayern, Manchester falan seviyesi çok uzak başta ülkenin durumu bile bu işleri çok zorlaştırır.

Bilmem biliyor musunuz ama yılda sadece haybeye faiz için 75-100 milyon tl civarı (yanlışşam düzeltin ama bu civarda)ödüyoruz ana para hariç.
Ne zaman 100m tl borç öderiz o zaman borca ödenen faiz 10 milyon tl havadan cebimize girer. 1e 10 olarak düşündüm faiz oranını.
Bu finansal yapıyla şampiyon olmaksak denk bütçeyi sağlayamama ihtimali yüksek.
Şu an kesinlikle yapılması gereken sürekli şampiyon olmak, oyuncu alım-satımıyla borcumuzu düşürmek böylece faizden kurtulmak.
İşte o zaman ffp derdimiz falan olmaz, şampiyon olmasak bile.
Bu 5-10 senede bu borcu azaltmalıyız kesinlikle. Daha fazla büyümek için daha fazla yatırım lazım ki şuan kesinlikle öyle bir durumumuz yok. En mantıklı yatırım borcu indirmek şu an için. Eğer saçma sapan çileklere harcarsak parayı o zaman vay halimize.

Yaptığımız son transferlerle; kaleci, sağ bek, sol bek, sol kanat ve santrafor sorunumuzu çözdük. Bazı arkadaşlar Vincent Aboubakar'ın performansını pek beğenmiyor. Aboubakar'ın genel performansı beni de pek tatmin etmedi; ama eğer daha iyisini transfer edemeyeceksek onu elden kaçırmamalıyız diye düşünüyorum. Vincent Aboubakar yerine Demba Ba'yı transfer edebilirsek daha iyi olur elbette.

Caner Erkin'in sakatlığı geçti ve o eğer bu sezon yüksek performans gösteremezse bile, onun bonservisini alır ve takımımızda tutarsak gelecek sezonda eski yüksek performansını sergileyebilir diye tahmin ediyorum.

Gökhan Töre'nin ise sakatlığını atlatarak gelecek sezona hazır durumda başlayacağını umuyorum. Töre iyi bir futbolcu ve sakatlığını tamamen atlatıp fit olarak dönerse futbol takımımıza epey katkı sağlayacaktır inşaallah.

Bütün bu durumların sonucunda Beşiktaş futbol takımımıza baktığımda bir mevkimiz hariç her mevkimizde eksiklerimizi giderdiğimizi görüyorum. Eksiğimiz sadece 10 numara mevkimizde.

10 numara ille de 10 numara, bizim takımımıza çok kaliteli bir 10 numara lazım. Teşbihte hata olmaz; 'Ucuz mal alacak kadar zengin değilim' diye güzel bir özlü söz vardır. Eğer sezon sonunda şampiyon olup 3. yıldızı formamıza takarsak ne yapıp edip çok kaliteli bir 10 numara almalıyız. Maliyeti ucuza gelsin diye kalitesi düşük bir 10 numara alırsak daha sonra çok üzülebiliriz Allah korusun.

Kimse elindeki çok kaliteli futbolcusunu ucuza vermek istemez. Eğer sezon sonunda sözleşmesi bitmiş olan çok kaliteli bir 10 numara bulamazsak, sözleşmesi devam eden çok kaliteli bir 10 numarayı transfer edebilmek için kesenin ağzını açmamız gerekecektir.

Sezon sonunda şampiyon olduğumuzu ve 3. yıldızı formamıza taktığımızı varsayalım. Bu durumda eğer gerekirse 10-15 milyon euro bonservis bedeli ödeyip çok kaliteli bir 10 numarayı Beşiktaş futbol takımımıza transfer ederek o transferle yaz transfer dönemini kapatmamızdan yanayım.

Bu sezon şampiyon olup sonrasında da çok kaliteli bir 10 numarayı futbol takımımıza transfer edersek, o çok kaliteli 10 numaramızın futbol takımımıza muhtemelen büyük katkı vermesinin de sayesinde 2017-2018 sezonunda da şampiyonluğun en güçlü adayı Beşiktaşımız olacak ve böylelikle sezon sonunda üst üste 3. şampiyonluğumuzu kazanma ihtimalimiz epey yükselecektir diye değerlendiriyorum.
[ Son Düzenleme: 09 Mart 2017, 04:41:18 Özgür Yılmaz ]
Şeref'inle oyna Hakkı'nla kazan.

Çevrimdışı Librarius

Bizim Kiev maçındaki penaltıyı da çizgi hakemi vermişti.  :bandit:

Hadi ilki karışık bir pozisyon da, ikincisi tam tiyatro.

PSG'nin maçı hakedip haketmemesi ayrı konu.

Kaldı ki turu hakettiler bence: İlk maçta Barcelona'yı, bugün Barcelona'nın onları ezdiğinden daha çok ezdiler.

Yahu Fransiz gazeteleri ve medya bile PSG rezildi, ezildi diye yaziyor. Ve sana bir istatistik vereyim: PSG macta sadece bir kez 4 pas ust uste yapabilmis. Topla oynama oranlari %30'larda. Ilk macida izledim ama PSG bugun ezilmedi sadece, Barca'nin tecavuzune ugradi resmen. VE bunu dunyada PSG'ye yapabilecek tek takim vardi, o da Barcelonaydi. PSG'nin hocasi da bunu sadece Barca bize yapabilirdi dedi zaten.  Yani Barcelona haketti dedi adam ki yuzde yuz hakli.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı Librarius

Inanilmaz duygulandim. Yonetim Niko abimizi rovansa davet etmelidir. Yenge'nin babasi Baba Hakki'nin arkadasiymis. Yonetim bu abimizi mutlaka rovansa davet etmeli. Ne tatli bir abimizdir Niko abimiz.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı mylife1903

Cok duygulandim.

Adam benden duzgun turkce konusuyor. Simdi bu yunan ben turk ha yok artik. Bir ust kimlikte birlesmek gerekir bunun yolu da anadolu insani demektir.
Bir suru okuzun, magandanin, cahilin yasadigi ulkeden bu insanlar kaciyor. Ben yetkili olsam yurtdisinda yasayan bu insanlarin ve ailelerinin geri donusu icin proje hazirlardim, belki istiyorlardir vatana donusu.

Yuzde yuz eminim bu nikoya misafir olsam ac kalmam ustune annemin mutfagi kaplar masayi.

Neyse, rovansa kesin getirilmelidirler. Yunanistanda da bi stor aciversin baskan. Hatta yunanistandan da futbolcu transferi yapilmali. Uyum soRunu yasamazlar oyle kebap baklava yiyip efenim ben ishal oldum demezler.

Çevrimdışı COB

Cok duygulandim.

Adam benden duzgun turkce konusuyor. Simdi bu yunan ben turk ha yok artik. Bir ust kimlikte birlesmek gerekir bunun yolu da anadolu insani demektir.
Bir suru okuzun, magandanin, cahilin yasadigi ulkeden bu insanlar kaciyor. Ben yetkili olsam yurtdisinda yasayan bu insanlarin ve ailelerinin geri donusu icin proje hazirlardim, belki istiyorlardir vatana donusu.

Yuzde yuz eminim bu nikoya misafir olsam ac kalmam ustune annemin mutfagi kaplar masayi.

Neyse, rovansa kesin getirilmelidirler. Yunanistanda da bi stor aciversin baskan. Hatta yunanistandan da futbolcu transferi yapilmali. Uyum soRunu yasamazlar oyle kebap baklava yiyip efenim ben ishal oldum demezler.

Gyros, dolmadaki, tzatziki diyorsun. Ishal olmazlar bencede :D

Turkiyeden giden Yunanlar ve Yunanistandan gelen muslumanlar (Turk, Arnavut) ayni elmanin iki yarisi ve iki ulkenin dostlugu için temel faktör.

Balkan insani başka oluyor gerçekten de, devletler savas halinde iken bile halklar arasinda sevgi,  saygi var.

Bu abimizi de rövanşa çağirmaliyiz. Adam Istanbulun havasini getirdiniz dedi, o gercek havasini da solutmak bize düşer.

Çevrimdışı mellfred

dünkü maçta hakem 2 net penaltısını vermedi  psg'nin. mascerano ve pike elle bariz şekilde oynadılar. yine neymar'ın arkadAn tekmesine kırmızı çıkarmalıydı sarıyla geçiştirdi. ben dün barca'yı destekledim çünkü  sermaye ile kurulmuş takımlara karşıyım ancak barca ev sahibi olmanın avantajını haksızlığa varacak ölçüde gördü

Çevrimdışı Serhat Akkaya

@Culpable boyle bi daha bi katilimci olmani bekliyoruz
Ayrica bu @Serhat Akkaya neden yazmiyor. Eskiden gunde 20mesaj ortalamasi vardi simdilerde 3-4 herhalde @Serhat Akkaya nin ortalama dusunce @tuncaboylu nun da ortalamasi dusmus sayiliyor sonra otomatikman @Necmi abinin ortalamasi dusuyor buna kelebek etkisi diyorlar forum alemlerinde, bilmiyorum anlatabildim mi
Abi yoğunum son günlerde, birazda sağlık problemlerim var onları çözmeye çalışıyorum, ara verdim ama okumaya çalışıyorum fırsat buldukça.
@mylife1903
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı İhsan

Biz de yapabilir miyiz acaba diye denemek için yarın Olimpiakosa 4-0 yenilsek mi :D
:o_o: :vur
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı tuncaboylu

bence ard niyetli bakıyorsun basbayağı penaltı bir penaltı başka nasıl olabilir.
suarez düşmeye hazırdı dersen eyvallah ona o şansı verirsen penaltıyı alır. Mermi gibi giden adamın
boynuna o haraketi yapamazsın düşer düşmesede kendini atar penaltıyı alır. psg li oyuncu iterek toptan
uzaklaştırmaya çalışıyor.
Art niyetli bakıyorum belki, çünkü bu organizasyona güven kaybım var.

Marka yüzü 3 takım (Real, Barca ve Bayern) yarı finalden önce dara düştükleri zaman iteleniyor. Zaten güçlü oldukları için senede en fazla bir kere gerekiyor.

Dünkü penaltı bana masum gelmiyor o yüzden.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tuncaboylu

Yahu Fransiz gazeteleri ve medya bile PSG rezildi, ezildi diye yaziyor. Ve sana bir istatistik vereyim: PSG macta sadece bir kez 4 pas ust uste yapabilmis. Topla oynama oranlari %30'larda. Ilk macida izledim ama PSG bugun ezilmedi sadece, Barca'nin tecavuzune ugradi resmen. VE bunu dunyada PSG'ye yapabilecek tek takim vardi, o da Barcelonaydi. PSG'nin hocasi da bunu sadece Barca bize yapabilirdi dedi zaten.  Yani Barcelona haketti dedi adam ki yuzde yuz hakli.

Fransızların hakem ve UEFA'dan bahsedecek yüzleri yok, Platini oradayken dönen tezgahların semeresini senelerce yediler.

Öte yandan PSG 4 pas üst üste yapmasa da, 1 gol attı 3 tane de karşı karşıya kaçırdı.

Barcelona maçlarında topla oynama oranı bir şey ifade etmiyor, ilk maçta da Barcelona topla %60'a yakın oynadı ama 4 tane yedi.

PSG'nin hocası da "sadece Barca yapabilirdi" dediyse, umarım seneye Bayern'le eşleşmezler diyelim biz de ona.

Etiketler: