Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 237 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5162890 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı mylife1903

bir kere her oyuncuyu yeteneklerine göre över yada yererim. Birde asla bir maç kötü oldu diye
oyuncuyu tukaka yapmam bugün talisca gerçekten kötüydü vücut dili bunu söylüyordu sahada hissediyorsun
daha ilk 30 dakika olmadan talisca çıkartılmalı dedim. ama bu taliscayı kötü oyuncu yapmaz takımdaki hücumu düşünen iki oyuncudan biri diğeride quaresma oda sonuca gidemiyor. ama talisca sonucada gidiyor. Ben olsam taliscayı çıkartır medeli alırdım tolgayıda ileri atardım
bana iki ara pas atıp ondan sonra kaybolacak oyuncu lazım değil böyle bir opsiyonum varsa bunu taliscada kullanırım çünkü sonucu değiştiren bir oyuncu. ozi ne sonucu değiştiriyor nede bırak oynamayı topa vuracak gücü yok. herkes ozinin monaco maçında
hafif bir darbeyle defansı ekarte edişini konuşuyor ama berbat finalini konuşmuyor şimdi önemli olan o defansı geçmesimi
bir maçta on defa öyle geçse ne olacak sonuca gitmedikten sonra güçlü ozi o golü atardı çok zorlarınıda attı.
birde o haraketten başka ne yaptı sahada. Geçen sene demişsin şampiyonluğa büyük katkı verdi diye sen ozi diye
başka oyuncumu izliyorsun :alala: adam yarım sezon boyunca hiç yoktu bak kötüydü demiyorum kötü olacak şekilde bile yoktu
hiç bir avrupa maçındada yok. hiç bir büyük maçtada yok ben küçük maçları ozi olmadanda alırım iyi oyuncu büyük maçları kazandıracak
bana geçen sene ozinin iyi performans gösterdiği 3 maç gösteremezsin maç içinde parladığı tek tük anlar oldu ama
maçı taşıyacak performansı göstermedi ilk şampiyonluktada kusura bakmayın ama nasıl maç izliyorsunuzda en büyük payı oziye veriyorsunuz.
tamam iyiydi ama şampiyonluk getirecek performans dediğinde orda duracaksın o şampiyonluğu getiren gomez başda olmak üzere
sosa atiba performansıydı o lafı ettiğinde bu oyunculara büyük haksızlık etmiş olursun. Herkes ağzına almış bir tiki taka oyununu
ama 34 hafta boyunca bu dediğin pasları çıkartsan 5-6 tanedir. hiçde öyle tiki taka değildik sadece çok fazla koşuyor ve sürekli top bizde kalsın diyorduk aynı oranda pasları gene yapıyoruz. ama o zamanki fark sahada top isteyen bir winner oyuncu vardı.
topu ona ulaştırmamız gerekiyordu şimdi öyle bir derdimiz yok şimdi ortada top çevirip zaman dolduruyorlar. Artık atiba bile
ileri fazla çıkmıyor nedenide ozinin hiç oyunda olmaması bırakamıyor geriyi
ozi bende takıntı değil sürekli sert eleştirmemin nedeni merkez oyuncu olması merkezin kötüyse bütün takım çöküyor.
takımın kötü olmasının ana nedeni merkezin çalışmaması ileriye top çıkartamamızında ana nedeni merkezin işlememesi
bir maç değil ligin başından beri böyle geçen senede böyleydi performans gösterdiğimiz maçlar hep geriden uzun oynadığımız maçlardı
hatırlayın benfica maçı inler oyuna girdi cenkle birlikte ve inler uzun toplar atarak oynayınca Benficayı çökerttik
ama öncesinde ozili orta sahayla bizi elek yapmışlardı orta sahayı bypas yaptık maçı çevirdik. mesela bir çok maçta ileri abouya atılan toplarla oyunu çevirdik çünkü ilerde top tutabilen ve kaleye yönelen bir forvetimiz vardı şimdi hem merkez yok hemde ileri top atınca bunu tutacak forvetimiz yok  abounun bir özelliğide stoperleri oyuna sokmuyordu mesela akşam negredo girdikten sonrada direk merkezde oynadı ve stoperleri kitledi orda negredodan sonra hücumda daha fazla görünmemiz rastlantı değil
bizim oyun şeklimiz belli artık negredo birinci forvet ve orta saha bypas edilecek negredo hem stoperleri yoruyor
hemde top tutabilme özelliği var vurulan top cenkte olduğu gibi anında geri karşı atak olarak dönmüyor
babeldede topu tutma özelliği var atiba medel talisca orta sahasıyla oynasak bizim taliscanın savunmasına
ihtiyacımız olmaz onuda ileri atabiliriz. nasılsa ozi olmuyor. hiç olmazsa orta sahayı duvara çevirelim maçı ilerdeki oyuncular kişisel yetenekleriyle alırlar birde geriyi düşünmek zorunda kalmazlar.oyunuda adriano ve GG ile kuracaksın
hoca atiba medel oynattı ama bu oyun ilerde negredo değilde cenk olursa yemez. merkez orta saha düşünce quaresmada devre dışı kalıyor
cenk stoperleri oyalamayınca stoperler kanat oyuncularına çöküyor. zaten top tutamıyoruz ilerde buda stoperleri oyuna sokuyor orta saha takviyesi yapıyorlar bizim orta saha iyice oyundan düşüyor ileri vurduğumuz her top bize karşı atak olarak dönüyor.
şlde bu takım bir tık daha kendini zorluyor alınan sonuçlar ortada ama bir gerçekte şl de oynadığımız takımların savunması ligdeki en kötü savunma yapan takımdan bile daha kötü aslında bunuda kabul etmek lazım. kapanmayıda bilmeyen takımlar hücum ettikce varlar
bu bize 3 galibiyet olarak döndü. Bundan sonrada yenileceğimizi sanmıyorum. ama lig kötü gidiyor düzelecek gibide görünmüyor şu anda
düzelecek bir ışık olsa bu akşam olurdu. Ligi ne kadar istediğimiz bu hafta belli oldu.
Ne tikitakaymis baska maclar izlendi galiba bi bursaspor macinda pas pas gol attik sonra gene yandan orta maryo gomez tek vurus 20 tane gol olmustur.
Fark sampiyon besiktas degil herkesin gozune kestirdigi ustune gittigi besiktas vardi simdilerde ise fb bile bize karsi 9 kisi adam markaji yapiyor.

Sanki 30 puan fark koyup sampiyon olduk, ismaille tolgayla falan got zoruyla sampiyon oldu o takim maryo gomez olmasa ilk3e de giremezdi o kadro.

Gecen sene ise yaya yaya boyle osura osura gobegi kasiya kasiya sampiyon olduk. Maryo gomez olaydi gecen sezon daha mart ayinda 20 puan fark koyar 19 martta kupayi alirdik.

Bu sene biraz kasmak gerekecek. Adamlar daha ilk saniyeden otobusu cekiyor ve santraforu yok takimin

Çevrimiçi Necmi

Yapma abi mitrovice 4.2 veren bunyonetim degil mi, bu yonetim degil mi hocaya sormadan transfer yapan ki ben dogru oldugunu dusunuyorum transferi yonetimin yapmasinin ama hocaya da danisacaksin.

Lens, medel, negredo bunlar fiyasko transferlerdir, senol gunesin bu oyunculara okay verme ihtimali de yoktur. Fikret baskan da havalandi azicik baska baska sacma sapan islerle ugrasiyor, mhk ile tff ile medya ile ugrassin.

Sene basindan beri soyluyorum 2004 yilinda lucescunun yalniz birakildigi gibi senol gunes yeldegirmenlerinin karsisina atilmis donkilot.

4 haftadir puan kaybediyorsun hakemler pala, firat, mete, halis ohhh mis haftaya da cucuyu verirler koparsin yaristan sonra bagirsan da bisi olmaz.
hocaya danışsak şimdi serdar aziz burak ve volkanla oynuyor olurduk emin ol
bu transferlerdede hocanın bilgilendirilmediğine inanmıyorum. Atibanın ve quaresmanın yedeklenmesine
hayır diyeceğini sanmıyorum ve alabileceğimiz seçenekler içinde en iyileri bir  kere lens ligi tanıyor
kendini burda ispatlamış medel zaten ispatlamış bir oyuncu bunları hocanın istememe şansı yok birde
elinde olan mevkiler yedekleniyor neden istemesin takımı bozmuyorki. medelin yerine kimi isteyecek
yada lensin yerine volkanımı isteyecek zaten volkanı tercih ediyorsa lensin yerine kusura bakmasın o zaman Beşiktaş seviyesinde bir hoca değil demektir. burak denen oyuncu demeye binbir şahit lazım olan zat Beşiktaş forması giymesinde biz tamamen forvetsiz oynayalım
her şeyden önce ona güvenilip yola çıkılmaz al işte gs maçındada yok sakatmış bir oynayıp bir oynamayacak forvetlemi bu ligi götürecek
birde bu taraftarın karşısına çıkıp ts de verebileceği katkıyı veremez ilk kendini yere attığında tribünlaer ana avrat gider gram kredisi olmayan bir oyuncuyu istemeyeceksin Beşiktaş tribününün istemediği bir oyuncuya Beşiktaş forması giydiremezsin alırdık oynatmadan maaş öderdik
birde büyük maliyete mal oldu tsye bedava gelmedi sanırım 4 M bonservis ödediler Burak 4 m bonservisle ve o maaşla alınsa
yönetim sezon sonunu getiremezdi.sezonun yarısında sakatlıktan oynamayacağı belli oyuncu
hocada isteyeceği oyuncuyu bilipde istesin nerde çöp sakat var gidip onları istiyor. Bursada volkandan
faydalanmış burası bursa değil. Bursa taraftarı oyuncuyu dövebilir ama Beşiktaş taraftarı forma giymesine bile izin vermez
hoca artık camiayı tanısın kaprisi bıraksın bence. ts taraftarını dinleyin hepsinin ortak fikri hocaya asla transfer yaptırmayın diyor.
çok iyi ediyorlar hocayı dinlememekle dinleselerdi esas o zaman duman olurduk. hocanın saplantıya bak ya gider bize oyuncu satmayan bunuda dalgasını geçerek yapan takımlardan oyuncu istemek yada Beşiktaş camiasıyla sorunlu oyuncu istemek sanki dünyada başka oyuncu kalmadı.

Çevrimdışı mylife1903

yanlış düşünüyorsun medel gereksiz değil onu gereksiz kılan hocanın tavrı unuttuk atibanın ligin sonuna doğru su kaynattığını
medel emniyet sübobu. Lensde aslında gereksiz değil elinde quaresma gibi bir bomba varken yedeklemeden gidersen elindede patlayabilir.
bu sene geçen seneki bencilliği yok nedenide formayı kaptırabileceği bir oyuncu kulübede oturoyur o nedenle
bu sene daha çok katkısı oluyor. negredo konusunda bir şey diyemeyeceğim gomezde gelmeden önce gol atamıyordu.
negredo epl de oynuyordu epl ile bizim ligimiz bir değil dembaba orda kaç tane atıyordu. hiçde şu kadar atmış diye bir ölçü koyamazsın
bunun için önce oynatman lazım görmedikki. aslında takım geçen seneki takım hiçde fark yok marcelo yerine 11 e daha iyisi geldi
marcelonun tek özelliği havadan geçit vermemesiydi pepe havadan yerden geçit vermiyor bizdeki aslında tek oyuncu değişikliği
abou oldu çok gömdüğünüz için dillendirmiyorsunuz ama geçen seneyle bu senenin farkı sadece abou oldu
bunu söylerseniz geçen sene bütün sene gömdüğünüz oyuncuyu nasıl haksız yere gömdüğünüzde ortaya çıkacak :D
yoksa takım her tarafta safrayı atmış ve geçen seneden daha güçlü en korktuğumuz yerler atiba ve quaresma yedeklendi
bence negredo abou katkısı verir bir oynasa geçen sene ilk yarı aynı muameleyi abou içinde yaptı sadece avrupada yapmadı
çünkü forma giydi golünü attı kesemedi avrupada ama negredoya bu şansı bile vermedi.
Beckin gönderilmesi büyük hataydı başkanda mecburduk diye açıkladı.
mitrovicide boşuna pişirip ikide bir servis ediyorsunuz mitrovic alınmasa o para bir sonraki sene kullanılamıyor
birde bu adam hırvatlarda direk oynamaya başladı kusura bakmada boş oyuncuyu hırvat milli takımında
11 de oynatmazlar bir yatırım transferi ve bencede doğru bir transfer. oynayacak diye bir kural yok adam marcelonun ve
pepenin yedeği ne kadar iyi olursa olsun bunlardan forma alması çok zor daha ama kötü transfer demek
sadece gözünü kapatmak olur hiçde kötü transfer değil para fazla diyorsunda bir iki sene sonra bu adamı 10 M ye bile alamazsın
heleki dünya kupasına giderlerse fiyatı direk 7-8 olur. hem genç oyuncu alalım yatırım yapalım deyip hemde alınan genç oyuncuya
saldırmak tuhaf. pahalı deniyorda yetenekli genç oyuncuyu kaça alacaksın. Bu yaşda direk 11 e yazabileceğin bir oyuncu olsa zaten 10 a bile alamazsın
Gommek ile tespit arasinda fark var abi. Abunun pingi yuksek son vuruslari da kotu. Ustelik 100 sefer yazdim benim sevdigim tip oyuncu ama bize azicik daha degisik bir tip lazim diye.
Bin sefer de yazdim sampiyon kadroyu bozma diye

Gommekle alakasi yok. Mitrovici alacagina kadar abunun ilk taksitini de odeyecektin yazdik daha ne yazalim.

Cenk abu demba olur dedik 3 oyuncun olacak ileride farkli farkli olsun dedik.

Negredo falan ile de basari zor gelir.

Yahovic kac gol atti, negredo sifir. Daha vagner lov, eto falan var ligde
Kac dakika oynamismis yahu rodayega kac dakika oynadi kac golu var.

Negredo icin tehlike canlari caliyor, bayramlik agzimi actirtacak, oyle kolunu yalamakla falan kurtulamaz, shiiiraaak diye 2.5 paraustunu veririm iki parmak arasindan

Çevrimdışı Librarius

@Serhat Akkaya düşüncesini yazdı, fikrine katılmıyorsanız izah eder ikna edersiniz fakat siz önce kişiselleştirdiniz şimdi de itibarsızlaştırmaya çalışıyorsunuz.

Kusura bakmayin ama Besiktas tarihinin belkide en iyi yonetimi olma yolunda ilerleyen bir yonetimi her firsatta is bilmez olarak kodlayanlari Yalcin Karadeniz gillerden goruyorum. Yonetim elestirilebilir, hatalari da var; fakat, her firsatta yerin dibine sokulacak kadar da kotu degiller. yedi bin bilmem kac kusur mesaj yazmak yonetime sallamayi mesrulastirmaz.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı Librarius

herkes sizin gibi değil bir kere kanki falan diyerek saygısızlık ediyorsun
7600 mesaj attığını söylüyorsun ama bu mesajlar içinde bir tane mutluluk mesajı bulamayız
takım şampiyon olur ortadan kaybolursun takım iyi gider gene ortadan kaybolursun
avrupada iyi oluruz herkes eğlenirken buralarda seni görmeyiz ne zaman bir şeyler kötü gitse baykuş gibi ortaya
çıkıp yönetime nasıl çakarım diye etrafta dolanırsın burda sadece biz değil herkes okuyor yazdıklarını
iki şampiyonluk gördük ama ben senin mutlu anını görmedim.
senin tek derdin var bir gün burda yönetim eleştirileri sertleşse o gün çıkar mesaj rekorları kırarsın.
yıllardır bildiğimiz insansın her zaman yaptığın aynı şey.
Ben sana diyorum uzun zaman önce senin yazdıklarını ciddiye almayı bıraktım kimseninde aldığını sanmıyorum
forumda az kişimi kaldık hiç önemli değil kaç kişi olduğu önemli olan Beşiktaşı kalpten seven dürüstçe
eleştirisini yapan ağlamasınıda gülmesinide bilen insanlar olsun senin gibi sadece kötü gittiği zamanlar ortaya çıkıp
sırf yönetime gömmek için bahane arayanlar olmasın. Burası gerçek Beşiktaşlıların yüreği Beşiktaş için atanların yeri
yönetime gömmek için bahane arayan bir gözü sürekli forumda olan bir şeyler ters gitsinde bende gömeyim diyenlerin yeri değil
öyle olanlarda barınamıyor zaten
Bu forumda Beşiktaşı düşünerek eleştiri yapan hiç kimseye kimse müdahale etmez bir çok kişiyle ters düşmüşüzdür ama ne mesajları silindi nede ceza aldılar bu kadar insandan tepki görüyorsan oturup düşüneceksin
elbette yönetimide eleştirirsin ama senin gibi değil sen hiç olumlu olan bir şeyi alkışlamıyorsun sadece eleştiride varsın
buda senin kötü niyetli olduğunu gösterir. bu geceki kötü oyundan yönetime sallama cüreti gösteriyorsun ama bu takımın şl de neden başarılı olduğunu söyleyemiyorsun. aynı takım değilmi kötü yapılanma kötüdür şlde iyi olmaz.
bu arada şl de 3 maç aldık namağlup lideriz ama bu süreçte hiç mesajını göremedik
mutluluğunu başka yerde paylaşırken bize kusmuğunmu düşüyor. ne zaman kusacak bir şey bulduğunda ortaya çıkıyorsun.

Mevcut yonetimi mutemadiyen elestirenler listesini verelim oncelikle: Yalcin Karadeniz, Levent Erdogan, Sinan Vardar, hava ruzgar, Cem Dizdar, Celal Kolot...    Simdi bu herifler en kucuk bir olumsuzlukta yonetime cakiyor, isler iyi gidince butun basarilari Senol Gunes'e mal ediyorlar. Simdi bu Serhat kardesimizin yonetime karsi tavri bu grubun tavriyla %100 ortusuyor. Isler kotu gittiginde goruyoruz daha cok, ama isler iyiyken nedense yazma geregi hissetmiyor. Evet bazi arkadaslari taniyorum, isler iyi giderken yazmaz, kotu giden bir durum varsa yazarlar ama moral vermek icin yazarlar. Fakat bu arkadas ve Sermet00 rumuzlu renkli kardesimiz isler kotu gidince ortaya cikip bildigin kulubu gomuyorlar. 

Çevrimiçi Necmi

Ne tikitakaymis baska maclar izlendi galiba bi bursaspor macinda pas pas gol attik sonra gene yandan orta maryo gomez tek vurus 20 tane gol olmustur.
Fark sampiyon besiktas degil herkesin gozune kestirdigi ustune gittigi besiktas vardi simdilerde ise fb bile bize karsi 9 kisi adam markaji yapiyor.

Sanki 30 puan fark koyup sampiyon olduk, ismaille tolgayla falan got zoruyla sampiyon oldu o takim maryo gomez olmasa ilk3e de giremezdi o kadro.

Gecen sene ise yaya yaya boyle osura osura gobegi kasiya kasiya sampiyon olduk. Maryo gomez olaydi gecen sezon daha mart ayinda 20 puan fark koyar 19 martta kupayi alirdik.

Bu sene biraz kasmak gerekecek. Adamlar daha ilk saniyeden otobusu cekiyor ve santraforu yok takimin
aynen öyle birde matah bir oyun oynamışız gibi o kadroyu getiriyorlar ya
ya diyorum gram futboldan anlamıyorlar sırf medya odaklı konuşuyorlar yada biz anlamıyoruz bu meretten
bakıyorum ilk şampiyonluğa öyle tiki taka attığımız 3 yada 4 gol var ve bu gollerle şampiyon olmuşuz :D
geçen seneki şampiyonluğumuz resmen  mucizeydi karşımızdaki tek rakip kendimizdik ve kendimize ramen
şampiyon olduk :D yoksa şampiyon olmamak için gereken her şeyide yaptık. Biz puan kaybediyoruz gidip başakda kaybediyor
bu sene geçen seneki gibi yatarak şampiyon olacağımızı sanıyor oyuncular. çok değil şu anki oyunumuzu bir tık yukarı çıkartsak na mağlup şampiyon oluruz ama tın tın giden topu yakalayamayan oyuncularla ayağına atılan pası durup gelmesini beklerken rakibin hızlı davranıp alıp gitmesini seyredersek nah oluruz.
ya sahadaki tek bir oyuncu vardı gol atmak isteyen oda tosiçdi aslında maç boyuda geri gel diye az sövmedik ona
ikide bir bırakıp savunmayı ileri çıkıyordu. golü atmakta onun hakkıydı bu maç berabere bittiyse en büyük pay tosiçin
gol attığı içinde değil 3-4 net pozisyonuda önledi. işin komik tarafı @ahmet türken  ne zaman tosiçe sövmeye başlasa
ya gol atıyor yada yüzde yüzlük pozisyonu önlüyor otamatik herkesin kafa tribünde ahmete dönüyor. :evillol:

Çevrimdışı Librarius

Negredo 90 dakikayi tamamlayamaz yahu gommemize gerek kalmaz cukuru acsak kafi kosar kendi yativerir iki kurek atariz islem tamam.

Bu yorum biraz haksizlik iceriyor yanliz. Adamin mac ritmini bulmasi gerekir. Ayrica hoca, adamin ozguvenini bitirdi. Takim yorgunken, atak yapamazken ayuna aliyor. Ne yapmasini bekliyorsunuz? Messi gibi yardira yardira gitmesini mi? Iddia ediyorum Cenk kadar zaman alsaydi ondan cok daha fazla gol atardi. Adami ya yanlis zamanda oyuna aliyoruz, ya da yanlis kisilerle oynatiyoruz. Umarim haftaya ilk 11 cikar.

Çevrimdışı Librarius

aynen öyle birde matah bir oyun oynamışız gibi o kadroyu getiriyorlar ya
ya diyorum gram futboldan anlamıyorlar sırf medya odaklı konuşuyorlar yada biz anlamıyoruz bu meretten
bakıyorum ilk şampiyonluğa öyle tiki taka attığımız 3 yada 4 gol var ve bu gollerle şampiyon olmuşuz :D
geçen seneki şampiyonluğumuz resmen  mucizeydi karşımızdaki tek rakip kendimizdik ve kendimize ramen
şampiyon olduk :D yoksa şampiyon olmamak için gereken her şeyide yaptık. Biz puan kaybediyoruz gidip başakda kaybediyor
bu sene geçen seneki gibi yatarak şampiyon olacağımızı sanıyor oyuncular. çok değil şu anki oyunumuzu bir tık yukarı çıkartsak na mağlup şampiyon oluruz ama tın tın giden topu yakalayamayan oyuncularla ayağına atılan pası durup gelmesini beklerken rakibin hızlı davranıp alıp gitmesini seyredersek nah oluruz.
ya sahadaki tek bir oyuncu vardı gol atmak isteyen oda tosiçdi aslında maç boyuda geri gel diye az sövmedik ona
ikide bir bırakıp savunmayı ileri çıkıyordu. golü atmakta onun hakkıydı bu maç berabere bittiyse en büyük pay tosiçin
gol attığı içinde değil 3-4 net pozisyonuda önledi. işin komik tarafı @ahmet türken  ne zaman tosiçe sövmeye başlasa
ya gol atıyor yada yüzde yüzlük pozisyonu önlüyor otamatik herkesin kafa tribünde ahmete dönüyor. :evillol:

Sampiyon oldugumuz ilk sene oyunumuz hakikaten cok olgun degildi. Hizli bir sekilde kaleye inmekten baska bir sansimiz yoktu cunku set oyunu oynayamiyorduk.

Bu arada yeniden hatirlatalim: Bu sene insallah yine biz sampiyon olacagiz. GS haric diger rakiplerle assagi yukari benzer konumlardayiz. GS haric cunku onlar FB'nin, bizim ve Basak'in gectigi yollardan gecmediler henuz. Daha ilk zor macta tokezlediler. TS macinda da puan birakacaklardir, Basaksehir bunlara kok sokturecek. Iste bu noktada onemli olan GS'nin yaptigi bu seriyi bizim de yapabilmemiz. Bunun icin gucumuz var, fiksturde musait. GS'nin FB deplasminin da 3 puan birakacagini hepimiz biliyoruz. Kaldi 5 puan. 5 puanlik fark var ve bundan boyle bu hesap uzerinden gidecegim.

Çevrimdışı mylife1903

Bu yorum biraz haksizlik iceriyor yanliz. Adamin mac ritmini bulmasi gerekir. Ayrica hoca, adamin ozguvenini bitirdi. Takim yorgunken, atak yapamazken ayuna aliyor. Ne yapmasini bekliyorsunuz? Messi gibi yardira yardira gitmesini mi? Iddia ediyorum Cenk kadar zaman alsaydi ondan cok daha fazla gol atardi. Adami ya yanlis zamanda oyuna aliyoruz, ya da yanlis kisilerle oynatiyoruz. Umarim haftaya ilk 11 cikar.
Tosicin cenkten fazla golu vardir
Gol atamayacagini zaten biliyoz negredonun adamin adi alvaro daltongillerden avarel dalton
Yeni transferlerde isik yok
Bunun takimla hocayla alakasi yok

Ben futbolcunun hirsina gucune istegine bakarim. Futbolcunun gucu hirsi istegi varsa kalanlari yavas yavas yapmaya baslar.
35lik atibadan quaresmadan pepeden utanir insan.

35 gol atacakmis negredo 35 atsin 35lik siseyi kendime monte eder fotosunu da paylasirim

Ayrica dunyanin hangi takimi ilk11de 3 tane solbekle oynuyor. Birine bisi olsa ne bok yiyecez.
Medeli oynatabilmek icin becki satan bir yonetim var

Çevrimiçi Necmi

Gommek ile tespit arasinda fark var abi. Abunun pingi yuksek son vuruslari da kotu. Ustelik 100 sefer yazdim benim sevdigim tip oyuncu ama bize azicik daha degisik bir tip lazim diye.
Bin sefer de yazdim sampiyon kadroyu bozma diye

Gommekle alakasi yok. Mitrovici alacagina kadar abunun ilk taksitini de odeyecektin yazdik daha ne yazalim.

Cenk abu demba olur dedik 3 oyuncun olacak ileride farkli farkli olsun dedik.

Negredo falan ile de basari zor gelir.

Yahovic kac gol atti, negredo sifir. Daha vagner lov, eto falan var ligde
Kac dakika oynamismis yahu rodayega kac dakika oynadi kac golu var.

Negredo icin tehlike canlari caliyor, bayramlik agzimi actirtacak, oyle kolunu yalamakla falan kurtulamaz, shiiiraaak diye 2.5 paraustunu veririm iki parmak arasindan
aslında son vuruşları kötü değil bize kötü geliyor ama çok etkili vuruşlar direk kalecinin ayak dibine vuruyor
birde hep rahat vuracağı değil vuramayacağı köşeye atıyor topu buda tutarsa kaeyi mutlak golle sonuçlanıyor
avrupada bile helva gibi goller atıyordu ve bence attığı gollerde zorluk derecesi çok yüksek vuruşlardı
hastaydım vururken düşüşüne kaleci düşmesine takılı kalıyor mutlak gol :D
bizim lig forvetler için çok zor bir lig buranın sınavından geçtikten sonra işte görüyorsunuz leblebi gibi atıyor.
bir sene daha bizde olsaydı büyük golcü olacaktı. Bu ligin sertliğine alıştıkça avrupada çok kolay atıyordu ve gerçekten büyük paralara satabilirdik.
Takımın bozulmasına katılmıyorum takım bozulmadı tek eksik forvetti ama dediğin gibi ffp nedeniyle
öyle abounun taksidi falan ödenemezdi. burdan kolay o parayı verseydik sonrada üstünü tamamlardık ama dediğin gibi olmuyor o iş
kiralamışsın bunun bedeli kontratta belli satın almak için taksit falan veremezsin bu parayı gizlidende veremezsin
o paranın verilecek hesabı var muhasebeleştiremezsin. bizim abouyu kaçırmamızın tek nedeni ffp idi.
bu nedenle kimse suçlanamaz. hocanında bu konuda söyleyecek lafı olamaz. almak için çok çabaladık
fransızlar 6 M nin altına düşmedi 8 den aşağıda alamıyorduk sonuçta hiç para kazanmasada portonunda bir verdiği para var
onu çıkartmak zorunda razıda olmuşlardı ama bizde o parayı verecek durum yoktu. marcelonun parası bile yetmiyordu buna
birde onu alıp başka bir oyuncu almadığında taraftarıda tutamazsın yani nerden baksan olacak bir transfer değildi.

Çevrimdışı mylife1903

Sampiyon oldugumuz ilk sene oyunumuz hakikaten cok olgun degildi. Hizli bir sekilde kaleye inmekten baska bir sansimiz yoktu cunku set oyunu oynayamiyorduk.

Bu arada yeniden hatirlatalim: Bu sene insallah yine biz sampiyon olacagiz. GS haric diger rakiplerle assagi yukari benzer konumlardayiz. GS haric cunku onlar FB'nin, bizim ve Basak'in gectigi yollardan gecmediler henuz. Daha ilk zor macta tokezlediler. TS macinda da puan birakacaklardir, Basaksehir bunlara kok sokturecek. Iste bu noktada onemli olan GS'nin yaptigi bu seriyi bizim de yapabilmemiz. Bunun icin gucumuz var, fiksturde musait. GS'nin FB deplasminin da 3 puan birakacagini hepimiz biliyoruz. Kaldi 5 puan. 5 puanlik fark var ve bundan boyle bu hesap uzerinden gidecegim.
Gs kamyonla puan kaybedecek konumuz o degil. Gs puan kaybettikce biz kazanabilecek miyiz? 25 hafta kaldi yahu
Taraftarin hali de ilgincti hic maca gore tezahufat yapamadilar kotu destek oldular takima. Avrupa kupasi macinda gol yemis ve tur icin bej gole ihtiyaci varmis tribun havasiydi

Çevrimdışı Onur Küçük

turnusol kağıdı gibi
Dün renkli basın ne yazmış Talisca hakkında baktım: 'Talisca kaleyi gördüğü anda şut çekecek' diye yazmış fanatik denilen gazete. Ligde 30 küsur şutu var ve attığı gol adedi 2. İstatistikler Talisca'nın bireysel oyun anlayışının çevresindeki oyuncuları da bozduğunu, onların istatistiklerine de olumsuz etki ettiğini gösteriyor.

Bunları söylerken takımdaki problemleri de sadece Talisca'nın özeline indirgemiyorum. En temel sorun Hoca'nın kendini sorgulamaması, vazgeçmeyen takıntıları. Talisca meselesi de diğer birçok mesele gibi Hoca'nın takıntılarından tamamen bağımsız olarak ele alınamaz örneğin. Sorunlu çocuğun üzerine yetenekli diye takım kurmaya çalışmak, oyuncuya verilen rol yanlış işler.  Komik olan ise bunun forumda savunulması, itiraz edene algıcı denilerek ardında bir maksat aranması.

Hoca Türkiye Liginde takım boyunu uzun tutarak, yerleşik, derin defanslara sahip rakip takımlara karşı takımın boyunu uzun tuttuğunda onları kendine çektiğini sanıp takıma aşırı uzun top oynatıp baskın olacağını sanarak, uzun toplar sonucu topu yetenekli oyunculara ulaştırıp bunların bireysel çabalarıyla gol bulmasına yönelik anlayışıyla sonuca gideceğini sanıyor. En başta Hoca kendini sorgulamalı.

Çevrimiçi Necmi

Gol atamayacagini zaten biliyoz negredonun adamin adi alvaro daltongillerden avarel dalton

Ben futbolcunun hirsina gucune istegine bakarim. Futbolcunun gucu hirsi istegi varsa kalanlari yavas yavas yapmaya baslar.

35 gol atacakmis negredo 35 atsin 35lik siseyi kendime monte eder fotosunu da paylasirim

Ayrica dunyanin hangi takimi ilk11de 3 tane solbekle oynuyor. Birine bisi olsa ne bok yiyecez.

toroğlundan betersin valla adam ne zaman dedi 35 gol atacağını o Bülentin pok yemesiydi
çok gereksiz bir şovdu adama zorla 35 attırdı.
negredonun hırsıda gücüde isteğide var en azından vardı yavaştan hoca yüzünden yok oluyor.
beck bence kendi gitmek istedi. sonuçta adriano sağ bekte oynayabiliyor bir sıkıntı olmayacaktı
kaldıki vida gelecek mecbur kalınırsa oda sağ bek oynuyor. Tosiç yedeğe geçince sağ beke her türlü opsiyon yapabiliyorsun beklenmeyen
GG ile birlikte adrianonun sakatlanmasıydı. beklerin geniş alternatifi var aslında vida ile birlikte dahada artacak bu
ama atibanın alternatifi yoktu geçen sene sonu başımıza gelen sert maçlarda gelse o kadroyla çıkartamayız bu maçları
bu gerçeğide görün geçen sene atiba su koyverdiğinde oynadığımız bütün maçlar yumuşak maçlardı
dörder dörder vurup geçtik rakiplerin pozisyonu yoktu. düşünsene ligin ikinci yarısı başında atiba sakatlanıp 3-4 maç oynamıyor direk şampiyonluk gider. bu seneki fikstür yazı tura atılacak bir fikstür değil bir oyuncu sakatlanıp 3-4 maç oynayamazsa bu
ya çok kolay maçlara gelir yada çok zor maçlara gelir hiç alınamayacak bir risk ligin ilk dokuz haftası bütün maçlar zor ve atibasız
bu maçları çıkamayız medel bu rahatlığı veriyor işte birde şl maçları var üstüne

Çevrimdışı Onur Küçük

@Onur Küçük talisca konusunda @Necmi abi pozitif ayrımcılık yapar, eksikleri olduğunu kabul eder fakat bu eksiklikler olmasa transfer edemezdik der, diğer taraftan oğuzhanı yetenekli bulur ama yeteneğini tam olarak sahaya yansıtamadığı için sürekli eleştirir  :alala:
@ardiles şimdi istese de Talisca'yı zor eleştirir çünkü daha birkaç gün önce yazdıkları duruyor. Oyuncular arasında pozitif ayrımcılık yaptığı ortada . Oğuzhan'ı da allayıp pullasa aynı şekilde ona da itiraz ederdim. Daha fazla da yorum yapmayacağım. Bir şeyi anlatmaya çalışıyorsun, anlattığın şey forum yöneticisinin görüşüne ters olunca anlamıyor oluyorsun. Dahası  algıcı ilan edilip eleştirinin ardında bir maksat olduğu da ima ediliyor.

Birçok problem ben geliyorum diyordu zaten. Caner problemi de ben geliyorum diyordu ya da Hoca'nın teknik taktik anlayışının, takıntılarının Türkiye Liginde yaratacağı problemler, özellikle Türk oyuncular arasında yaşanan aşırı şımarmalar gibi problemler. Bunlar çok fazla büyümeden ele alınıp gereken yapılmalıydı. Problemler sadece çok büyüdüğünde ele alınıyor. Ülkemiz insanlarının kafa yapısı eleştiri kültüründen çok uzak ve her eleştirinin altında kötü bir maksat arama huyu var.

Çevrimdışı Onur Küçük

Oyun anlayışımız hareketli, bitirici hücum uç elemanı gerektiriyor Alanya'daki Vagner Love gibi. Aboubakar da uyardı her ne kadar bitiriciliği istenen seviyede olmasa dahi(ama geliştirilebilir bir özellik bu) ama Hocaya göre aradığı oyuncu tarifine fazla uymuyordu. Ya oyun anlayışını değiştireceksin ya da pivot santrafor istiyorum diye tutturmayacasın.
[ Son Düzenleme: 24 Ekim 2017, 07:51:32 Onur Küçük ]

Çevrimiçi Necmi

Dün renkli basın ne yazmış Talisca hakkında baktım: 'Talisca kaleyi gördüğü anda şut çekecek' diye yazmış fanatik denilen gazete. Ligde 30 küsur şutu var ve attığı gol adedi 2. İstatistikler Talisca'nın bireysel oyun anlayışının çevresindeki oyuncuları da bozduğunu, onların istatistiklerine de olumsuz etki ettiğini gösteriyor.

Bunları söylerken takımdaki problemleri de sadece Talisca'nın özeline indirgemiyorum. En temel sorun Hoca'nın kendini sorgulamaması, vazgeçmeyen takıntıları. Talisca meselesi de diğer birçok mesele gibi Hoca'nın takıntılarından tamamen bağımsız olarak ele alınamaz örneğin. Sorunlu çocuğun üzerine yetenekli diye takım kurmaya çalışmak, oyuncuya verilen rol yanlış işler.  Komik olan ise bunun forumda savunulması, itiraz edene algıcı denilerek ardında bir maksat aranması.

Hoca Türkiye Liginde takım boyunu uzun tutarak, yerleşik, derin defanslara sahip rakip takımlara karşı takımın boyunu uzun tuttuğunda onları kendine çektiğini sanıp takıma aşırı uzun top oynatıp baskın olacağını sanarak, uzun toplar sonucu topu yetenekli oyunculara ulaştırıp bunların bireysel çabalarıyla gol bulmasına yönelik anlayışıyla sonuca gideceğini sanıyor. En başta Hoca kendini sorgulamalı.
kimsenin maksat aradığı falan yok ne diyorum talisca bu sene çok gömülecek basın tarafından çünkü Başkan almaya niyetli
ve bunun kötü bir oyuncu olduğu algısı yaratılmaya çalışıyorki alınmasın.
ciddi anlamda taliscadan çekiniyorlar mutlak sonuca etki eden bir oyuncu onlar sizin görmediğinizi görüyor
22 yaşında bir oyuncunun bugünüe değil yarınına bakıyorlar. sizler sonuç odaklı konuştuğunuz için
günden güne fikriniz değişir şimdi çıkıp her maç gollerini sıralasa yaptığınız eleştiriler çoktan biter hiçde oyuna katkısı olmadığını konuşmadığınız gibi bugün biz svunurken bu sefer kötüleyen oluruz. bunları sürekli yaşıyoruz malesef
böyle anlık bakış açısına sahip taraftar olduğu sürece.
caneri burda istemezken benimle bütün forum dalga geçiyordu bugün yaşananları o zaman tek tek anlatmışdım
daha yaşanmadan  şimdi caner isteyenler nerde hiç biri ortada yok bütün forum caneri eleştiriyor ama artık
geçmiş olsun aboudada aynı değilmiydi savunan iki üç kişiyi geçmiyordu herkes sövüyordu ama bugün elden gittikten sonra
değerli oldu Talisca işde bunlardan bin beter acı verir alamatıp dışardan seyrederken ne gomeze benzer nede
sosaya nede baya elinde daha ham olan bir cevher var ham hali bile winner özellik taşıyor. Avrupa maçlarında
elindeki en tehlikeli silah bu oyuncu iki sene sonra bırak Türkiyeyi avrupada bile elinde fark yaratan oyuncu olacak
bizim taraftar böyle bir oyuncuya laf ediliyor dostum bu ülkede alex üzerine takım kuruldu. Taliscanın sağ bacağı bile olamaz alex
işte elinde bu ölçüde değerli bir oyuncu var bu adam ligimize 25-26 yaşında gelmedi 22 yaşında geldi alex geldiğinde 27 yaşındaydı
olmuştu talisca daha ham ve şu anda bile alex ile teraziye konup tartılır. alex yaından geçen topa bile müdahale etmezdi
taliscanın ona göre oyun içi pratiği şu anda bile daha fazla evet talisca üzerine takım kurulur hemde öyle bir kurulurki
senelerce seni şampiyon yapar zirvede tutar siz alex in kazandırdığı avrupa maçı hatırlıyormusunuz talisca 22 yaşında ve avrupada sana
maç kazandırıyor. birde onun 3 sene sonrasını düşünün diyorum ya anı değerlendiriyorsunuz hep düştüğünüz hata bu
abouda öyleydi bir iki sene sonra büyük takımlardan birinde yalanarak almadı diye Başkana söverek izleyeceksiniz abouyu
talisca için gözümü kapatır 20 verir alırım takımıda onun iki üç sene sonrasını hedef alarak üstüne yapmaya başlarım yavaş yavaş
her sene bir iki kaliteli genç oyuncu takviyesiyle 3 senede 6-7 oyuncuyu daha yenilerim yaşlanan oyuncuların yerine
on numarada taliscanın olduğu arkada sağlam bir çift yönlü orta saha oyuncusunun olduğu bir takım yaratırım
bizim sorunumuz talisca değil onun arkasında 8 numarada ozinin çok zayıf kalması. sen takımı taliscanın ön plana
çıkacağı şekilde kurgula ondan sonra taliscayı seyret nasıl avrupada geride oyunu ciddiye aldıkları için talisca önde
birden parlamaya başlıyor. ana sebebi bu işde ligde ozinin sermesi yüzünden taliscanında körelmesi talisca teknik kapasitesi
çalım atma ikili mücadeleleri kazanma yüzdesi çok yüksek oyuncu. şu caner olayına kadar en fazla ikili mücadele kazanan oyuncularımızın başında geliyordu en fazla oyunun yönünü değiştiren net pasları atan oyuncu oluyordu en fazla şut çeken oyuncu oluyordu.
şimdi takımdan top bile alamıyor. izleyin maçı tekrar oynamamış mı yoksa çok müsait pozisyonlarda bile pas alamamışmı.
oyuncu gömmek çok kolay hemen bir maçla suçlu bul biç gitsin ama böyle böyle takımın kalitesini düşürürsünüz sadece
kaliteli oyuncu zor oyuncudur messinin ronaldonun neymarın kolay olduğunumu sanıyorsunuz. Böyle oyuncuları oyuna katabilmek
özel marifet ister. vede sabır. sizin kafanızda olsa insanlar bir tane bile yıldız oyuncu çıkmazdı çünkü o oyuncuların hep olmuş hallerini düşünüp değerlendirme yapıyorsunuz. şimdi düşünüyorum ronaldinyo genç yaşında gelse sizin kafanızla çöp ilan edilirdi.
zaten bir çok takımdada çöp ilan edilmiştiki bizde haliyle edilirdi. mitrovic talisca abou üçüde burda linç yedi ama üçüde geleceğin büyük oyuncuları olacak. dizin yalanarak izlediğiniz yıldızların ben gençlik hallerinide biliyorum düşünün sizin sadece isimlerini duyduğunuz
oyuncuların bile gençlik hallerini biliyorum. bir çok büyük yıldız dediğiniz oyuncuların 22 yaşları talisca kalitesinde değildi.

Çevrimdışı federo

Bence en büyük sıkıntı takımın kondisyonunda

Çevrimdışı indie

Takımda topu alıp omuz koyup gidebilecek hücum oyuncusu bir tek Babel. Beğenin beğenmeyin Abu tipi oyuncu çok arıyoruz. Lens ileri uçta ikinci forvet olarak değerlendirilebilir. Geçen sene tek başına skor üreten adam bizde Colin Kazıma döndü. Kendisinin de hocanın da suçu var bunda. Bunun dışında takım aşırı yavaş. Oğuzhan, Negredo 20 metre önlerindeki topa gidene kadar rakip savunma 30 metreden geliyor. Belli bir hücum planın yoksa bu tip toplara yetişerek gol atacaksın. Mesela gs ligin başından beri bunu yapıyor. Presimiz çok kötü, en son ne zaman rakipten kendi sahasında top kapıp gole çevirdik hatırlamıyorum, geçen sezon herhalde.
Madem kanat oyunu oynayacağız Caner oynasın sol kanatta Adrianonun önünde, sağda Gökhan-Q7, ortasahayı Atiba Medel yapalım ileriye de Cenk Negredo. Bu ligde bu şekilde gol atarsın sırf şişirsen bile.

Çevrimdışı Onur Küçük

kimsenin maksat aradığı falan yok ne diyorum talisca bu sene çok gömülecek basın tarafından çünkü Başkan almaya niyetli
ve bunun kötü bir oyuncu olduğu algısı yaratılmaya çalışıyorki alınmasın.
ciddi anlamda taliscadan çekiniyorlar mutlak sonuca etki eden bir oyuncu onlar sizin görmediğinizi görüyor
22 yaşında bir oyuncunun bugünüe değil yarınına bakıyorlar. sizler sonuç odaklı konuştuğunuz için
günden güne fikriniz değişir şimdi çıkıp her maç gollerini sıralasa yaptığınız eleştiriler çoktan biter hiçde oyuna katkısı olmadığını konuşmadığınız gibi bugün biz svunurken bu sefer kötüleyen oluruz. bunları sürekli yaşıyoruz malesef
böyle anlık bakış açısına sahip taraftar olduğu sürece.
caneri burda istemezken benimle bütün forum dalga geçiyordu bugün yaşananları o zaman tek tek anlatmışdım
daha yaşanmadan  şimdi caner isteyenler nerde hiç biri ortada yok bütün forum caneri eleştiriyor ama artık
geçmiş olsun aboudada aynı değilmiydi savunan iki üç kişiyi geçmiyordu herkes sövüyordu ama bugün elden gittikten sonra
değerli oldu Talisca işde bunlardan bin beter acı verir alamatıp dışardan seyrederken ne gomeze benzer nede
sosaya nede baya elinde daha ham olan bir cevher var ham hali bile winner özellik taşıyor. Avrupa maçlarında
elindeki en tehlikeli silah bu oyuncu iki sene sonra bırak Türkiyeyi avrupada bile elinde fark yaratan oyuncu olacak
bizim taraftar böyle bir oyuncuya laf ediliyor dostum bu ülkede alex üzerine takım kuruldu. Taliscanın sağ bacağı bile olamaz alex
işte elinde bu ölçüde değerli bir oyuncu var bu adam ligimize 25-26 yaşında gelmedi 22 yaşında geldi alex geldiğinde 27 yaşındaydı
olmuştu talisca daha ham ve şu anda bile alex ile teraziye konup tartılır. alex yaından geçen topa bile müdahale etmezdi
taliscanın ona göre oyun içi pratiği şu anda bile daha fazla evet talisca üzerine takım kurulur hemde öyle bir kurulurki
senelerce seni şampiyon yapar zirvede tutar siz alex in kazandırdığı avrupa maçı hatırlıyormusunuz talisca 22 yaşında ve avrupada sana
maç kazandırıyor. birde onun 3 sene sonrasını düşünün diyorum ya anı değerlendiriyorsunuz hep düştüğünüz hata bu
abouda öyleydi bir iki sene sonra büyük takımlardan birinde yalanarak almadı diye Başkana söverek izleyeceksiniz abouyu
talisca için gözümü kapatır 20 verir alırım takımıda onun iki üç sene sonrasını hedef alarak üstüne yapmaya başlarım yavaş yavaş
her sene bir iki kaliteli genç oyuncu takviyesiyle 3 senede 6-7 oyuncuyu daha yenilerim yaşlanan oyuncuların yerine
on numarada taliscanın olduğu arkada sağlam bir çift yönlü orta saha oyuncusunun olduğu bir takım yaratırım
bizim sorunumuz talisca değil onun arkasında 8 numarada ozinin çok zayıf kalması. sen takımı taliscanın ön plana
çıkacağı şekilde kurgula ondan sonra taliscayı seyret nasıl avrupada geride oyunu ciddiye aldıkları için talisca önde
birden parlamaya başlıyor. ana sebebi bu işde ligde ozinin sermesi yüzünden taliscanında körelmesi talisca teknik kapasitesi
çalım atma ikili mücadeleleri kazanma yüzdesi çok yüksek oyuncu. şu caner olayına kadar en fazla ikili mücadele kazanan oyuncularımızın başında geliyordu en fazla oyunun yönünü değiştiren net pasları atan oyuncu oluyordu en fazla şut çeken oyuncu oluyordu.
şimdi takımdan top bile alamıyor. izleyin maçı tekrar oynamamış mı yoksa çok müsait pozisyonlarda bile pas alamamışmı.
oyuncu gömmek çok kolay hemen bir maçla suçlu bul biç gitsin ama böyle böyle takımın kalitesini düşürürsünüz sadece
kaliteli oyuncu zor oyuncudur messinin ronaldonun neymarın kolay olduğunumu sanıyorsunuz. Böyle oyuncuları oyuna katabilmek
özel marifet ister. vede sabır. sizin kafanızda olsa insanlar bir tane bile yıldız oyuncu çıkmazdı çünkü o oyuncuların hep olmuş hallerini düşünüp değerlendirme yapıyorsunuz. şimdi düşünüyorum ronaldinyo genç yaşında gelse sizin kafanızla çöp ilan edilirdi.
zaten bir çok takımdada çöp ilan edilmiştiki bizde haliyle edilirdi. mitrovic talisca abou üçüde burda linç yedi ama üçüde geleceğin büyük oyuncuları olacak. dizin yalanarak izlediğiniz yıldızların ben gençlik hallerinide biliyorum düşünün sizin sadece isimlerini duyduğunuz
oyuncuların bile gençlik hallerini biliyorum. bir çok büyük yıldız dediğiniz oyuncuların 22 yaşları talisca kalitesinde değildi.
Talisca yetenekli ama sorunlu bir çocuk. Bu çocuğa şimdiden yıldız muamelesi yaparak üzerine takım kurmak, şımarıklıklarını yok sayarak kazanılacağını sanmak hataydı. Ne Talisca'yı ne de başka bir oyuncuyu bir maça göre yargılama huyum var. Talisca özellikle geçen sezon sonu Brezilya'ya tatile gittiğinden beri hareketleri tavırları çok değişti.

Caner probleminin de geleceği belliydi. Caner verdiği röportajlarda bile nasıl sorunlara yol açacağını itiraf ediyordu. Ama biz problemleri büyümeden çözmek yerine oyuncuyu fişek diye gaza getirmeyi, Fener maçında oynadığı oyunu Fener geçmişine bağlamayı bir sonraki TS maçında benzer oyununa olabilir bazen demeyi tercih ettik ve böyle devam etti.

Tüm problemleri de oyunculara indirgemiyorum. En başta Hoca kendi tercihlerini, takıntılarını gözden geçirmeli. Hoca'nın tercihleri, takıntıları da futbolcuların bireysel performanslarına direk etki ediyor.
[ Son Düzenleme: 24 Ekim 2017, 08:11:51 Onur Küçük ]

Çevrimiçi Necmi

@ardiles şimdi istese de Talisca'yı zor eleştirir çünkü daha birkaç gün önce yazdıkları duruyor. Oyuncular arasında pozitif ayrımcılık yaptığı ortada . Oğuzhan'ı da allayıp pullasa aynı şekilde ona da itiraz ederdim. Daha fazla da yorum yapmayacağım. Bir şeyi anlatmaya çalışıyorsun, anlattığın şey forum yöneticisinin görüşüne ters olunca anlamıyor oluyorsun. Dahası  algıcı ilan edilip eleştirinin ardında bir maksat olduğu da ima ediliyor.

Birçok problem ben geliyorum diyordu zaten. Caner problemi de ben geliyorum diyordu ya da Hoca'nın teknik taktik anlayışının, takıntılarının Türkiye Liginde yaratacağı problemler, özellikle Türk oyuncular arasında yaşanan aşırı şımarmalar gibi problemler. Bunlar çok fazla büyümeden ele alınıp gereken yapılmalıydı. Problemler sadece çok büyüdüğünde ele alınıyor. Ülkemiz insanlarının kafa yapısı eleştiri kültüründen çok uzak ve her eleştirinin altında kötü bir maksat arama huyu var.

ben taliscayı eleştiririm ama şimdi değil maksat lafını söylüyorsunda ikide bir bir örnek verde bilelim
başkalarıyla değil kendinle örnek ver. sırf yönetime kin kusmak için bu forumda dolananları örnekleme
maksat aradığım kişiler belli ama bu lafı dediğinde sana onların 3 sene önce attıkları mesajlarıda dizerim
ben ozinin yeteneklerine hiç birşey söylemiyorum tepkim kendini bitiriyor olmasından kaynaklı
ozi 22 yaşında değil 25 yaşında bilmem farkındamısın benim 24 yaşına gelene kadar oziye tek bir eleştirimi bulamazsın
ama artık kendini geliştirme güçlenme için gereken yaşa geldi önünde bir sene kaldı ondan sonra yırtsa kendini bir yol olmaz
ve çalışıp üstüne koyacağına sürekli kötüye gidiyor tepkim ona taliscada gelsin 24 yaşına ve üstüne koyamasın
ona daha fazla hırlarım ozi 22 yaşında takımda süremi alabiliyordu bırak maç kazandırmayı herkes burda gönderilsin boşa para ödeniyor diyordu. kendi bile demişdi işte ilk şampiyon olduğumuz sene bu sene benim son şansım demişdi. ilk şampiyonlukta
gösterdi biraz gelişme ama ondan sonra gene yok yetenekli eyvallah bunu üretime döndüremedikten sonra bu yeteneği ne yapalım
yok oluyor işde bir sene daha bu kafada giderse sıradan bir oyuncu olacak taliscaya bir şey demem ozinin 22 yaşındaki haliyle
taliscanın bugününü yargılayın 25 yaşındaki ozi ile 22 yaşındaki taliscayı değil ozi 22 yaşında takıma giremezken
talisca 22 yaşında sana şlde maç kazandırıyor. birde taliscanın 25 yaşında olacağı hali düşünün işte o nedenle 22 yaşındaki oziyi başka oyuncularla takas edebilirmiyiz diye hesaplarken 22 yaşındaki taliscaya 20 M bonservis konuyor.
ozi ile talisca mukayesesi siyahla beyazın mukayesesi gibidir. adam 21 yaşında geldiği takımda ayağı kırılıp nerdeyse
yarım sezon oynamamışken 17 gol katkısı yapıyor bak tekrar ediyorum 21 yaşında geldiği takımda birde ozinin 21 yaşındaki halini
düşünün sonra ozi talisca mukayesesi yapın ben taliscanın 25 yaşının hayalini kuruyorum keşke alabilsek
yok oynamıyormuş maçlarda kopuk kopukmuş bakarsam namerdim. iki yıl sabırla beklerim patlama yapmasını
yani ben taliscaya sizin baktığınız günlük gözlerle bakmıyorum bakış açım şu anki performansı işimi görür ama gelecekte beni başka yerlere taşır. Abouyuda tutabilseydik iki sene sonra burda şl kupası hayalleri kurardık çünkü almaya yakın olurduk
tabi iki yılda gene yapılacak genç doğru takviyelerle ffp de bitiyor işi doğru yapan bir yönetimde var
kimse fakında değil ama bu kadro artık elitlerin bir altına geldi şu anda içinizde 5-6 elit takım dışında bir takımla eşleşmekten
korkan varmı başa baş oynar diyoruz bu sene çeyrek oynarsak eğer gelecek sene şlye kalırsak ikinci torbaya girme ihtimalimiz çok yüksek
ve burda olmamızda taliscanın katkısı çok yüksek peki ozinin ne kadar katkısı var bir düşünün şu maçta ozi çok iyiydi diyebileceğiniz cl veya el maçı hatırlıyormusunuz. işte neden taliscayı kollarken oziyi eleştirdiğimde çıkıyor ortaya anı yaşamayın derim geniş perspektiften bakın
yoksa ozi bir ara pas atar bir sene konuşursunuz. ama dönüp baktığında  ozinin ön plana çıktığı bir tane zorluk derecesi yüksek maç göremezsiniz bırakın avrupayı ülkede bile göremiyorsunuz bana küçük maçların büyük oyuncusu lazım değilki büyük maçları büyük oynayan oyuncu lazım. küçük maçları her oyuncuyla kazanırsın sana büyük maçları kazandıracak oyuncu lazım  ozi büyük maç kazandırmadıkça benim gözümde değeri yok hep olacağını konuşuyoruz ozinin 25 yaşında bir şey olduğuda yok ne bizde nede milli takımda. başak şehir maçında 11 e yazılamayan oyuncudan bahsediyoruz.

Çevrimiçi Necmi

Talisca yetenekli ama sorunlu bir çocuk. Bu çocuğa şimdiden yıldız muamelesi yaparak üzerine takım kurmak, şımarıklıklarını yok sayarak kazanılacağını sanmak hataydı. Ne Talisca'yı ne de başka bir oyuncuyu bir maça göre yargılama huyum var. Talisca özellikle geçen sezon sonu Brezilya'ya tatile gittiğinden beri hareketleri tavırları çok değişti.

Caner probleminin de geleceği belliydi. Caner verdiği röportajlarda bile nasıl sorunlara yol açacağını itiraf ediyordu. Ama biz problemleri büyümeden çözmek yerine oyuncuyu fişek diye gaza getirmeyi, Fener maçında oynadığı oyunu Fener geçmişine bağlamayı bir sonraki TS maçında benzer oyununa olabilir bazen demeyi tercih ettik ve böyle devam etti.

Tüm problemleri de oyunculara indirgemiyorum. En başta Hoca kendi tercihlerini, takıntılarını gözden geçirmeli. Hoca'nın tercihleri, takıntıları da futbolcuların bireysel performanslarına direk etki ediyor.
sorunsuz demedimki yıldızda demiyorum şimdi onun üzerine takımda yapalım demiyorum
dikkat edersen geleceği konuşuyorum. ne diyorum winner özellikleri taşıyor diyorum şu hanki haliyle bile
alexden değerli oyuncu diyorum iki üç sene sonra geleceği seviyeyi tartışıyorum şu anda yapılması gerekende onu oyunun içine sokacak taktik yapılanma içine girmek oyuncular ciddi pas vermiyor ona doksan dakika bakın ona pas veren bir atiba birde quaresma var
bu çok kötü bir durum önce bu sorunun üstünde durmak lazım bu Beşiktaşa zarar veriyor. taliscayı by pas etmek orta sahayı çökertiyor
ciddi sorun var ya taliscayı oynatmayacaksın tamamen kaybedeceksin yada diğer oyunculara gereken yaptırımı yapacaksın
bu işin başıda canerle ozi bence cenkde bunlara katılıyor. bu gece tolgaydada hissettim. talisca veriyor onlara pas ama oda ilk tercih
olarak ilk quaresma opsiyonunu kullanıyor.
bu olayı çözmek zorundalar buda bazı oyuncuların kesik yemesiyle olur ozi kesik yedi canerinde yemesi lazım ama yeme nedenlerinide söyleyerek keseceksin maçı izliyorum öyle müsaid anlarda vermedilerki.bir süre sonra ortada gezmeye başladı. oyundanda koptu zaten
dedim maçı izlerken 30 dakikada taliscayı çıkartması lazım diye maç gidiyor sahada soğuk rüzgarlar esiyor. Caner zaten resmen takımı sabote ediyor. bir tanesinde bile maçı kazanma hırsı yoktu tosiçi ayrı tutuyorum

Çevrimiçi Özgür Gültekin

burda eleştirmediğim oyuncu kalmadı nerdeyse bumu polyanna gibi pembe gözlüklerle izlemek
sizin gibi 89 dakika pozisyona girmediğimiz bir maçta bütün suçu taliscaya yıkmadığım içinmi poliyanna oluyorum
bence tam tersi pembe gözlüklerle siz izliyorsunuz o nedenle burda suçu bir oyuncu üzerine atıp bitiriyorsunuz
olayı sanki talisca oynamadığında herşey toz pembe olacak.
ben sizin gibi asla bir oyuncu üzerinde kalmam bak kaç oyuncu eleştirdim akşamdan beri talisca hiç oynamasa bile
bu takım kendi sahasında başakşehiri yenmek zorunda yenmeyi bırak pozisyona bile giremiyorsa taliscaya gömen sizler poliyanna
oluyorsunuz. Sorunu görme yada görmek isteme sonra bir oyuncuyu hedef tahtası yap bumu gerçekçilik.
geçen senede bu zamanlar abou savunuyordum bütün foruma karşı gene bana poliyanna deniyordu lig bitince kimin ne olduğu net görüldü.
ben hayatım boyunca sonuçları reale bakarak çıkartma huyunda olmadım her zaman bütüne bakarım bazen realde kusurlu görünen
bütüne baktığında en masum kişi oluyor. Çevresel nedenleri sorgulamadan bireysel suçlamaya geçerseniz hayatınız boyunca hep kaybeden olursunuz. Abi nasihatı asla bireyselliğe değil her zaman bütüne bakmayı öğrenin bütüne baktığında bireysel kusurları ve nedenlerini
çok daha rahat tahlil edersiniz.
Monaco maçında kayboldu dediğiniz taliscaya o maçı bir daha izleyip bakın bakalım gerçekten kaybolmuşmu.
fransız basını boşuna sahanın en etkili oyuncusu seçmedi onu. Adamlar açıkça monaco orta sahasını bitiren oyuncu talisca oldu
onun yüzünden hiç bir organize atak yapamadıklarını söylediler ama size göre ortada görünmedi gören görüyor.
sorun görende değil göremeyende.

@Necmi  günaydın,

Senin gibi sayfalarca yazmayacağım.
1- 89 dakika pozisyona giremediğimiz maçta suçu Talisca' ya yıkmıyorum, maçtan sonra yazdığım yazıda "hiç birini ayırt etmeden hepsine yazıklar olsun"  demişim.

2- Monaco maçı için ne yazmışım, "gole kadar ortada yoktu"
Muhtemelen golden sonra sağlam fırça yedi ve sürekli orta sahaya gelip top almaya başladı. Öyle Talisca yüzünden oyun kuramadık diyen fransız basını ya da futbolcusu varsa futbola da fransız kalmışlar derim. Hele ki Moutinho-Fabinho-Tielemans üçlüsü bu yüzden oyun kuramadılarsa hemen futbolu bıraksınlar.
(Not : Şu saydığım 3 adamdan herhangi biri gelse bize yapacağı katkıyı tartışmam bile)

Çevrimiçi Necmi

Gs kamyonla puan kaybedecek konumuz o degil. Gs puan kaybettikce biz kazanabilecek miyiz? 25 hafta kaldi yahu
Taraftarin hali de ilgincti hic maca gore tezahufat yapamadilar kotu destek oldular takima. Avrupa kupasi macinda gol yemis ve tur icin bej gole ihtiyaci varmis tribun havasiydi
yoo taraftar çok iyiydi ciddi baskı yaptı ve sürekli oyunun içindeydi
lig maçlarına göre daha çok şl performansı vardı taraftarda. ama kötü niyetli bir hakem
vardı sahada takım o kadar kötüydüki hakemin art niyeti dikkat bile çekmedi o başakşehire gösterdiği
kartları taraftar aldı emin olun yoksa çıkartmaya bile niyeti yoktu. beşiktaş oyuncularına kartı elinde geliyordu
mete bizim için ciddi tehlike adam hayatını ben beşiktaşı korumuyorumu kanıtlamayla geçiriyor.

Çevrimiçi Necmi

@Necmi  günaydın,

Senin gibi sayfalarca yazmayacağım.
1- 89 dakika pozisyona giremediğimiz maçta suçu Talisca' ya yıkmıyorum, maçtan sonra yazdığım yazıda "hiç birini ayırt etmeden hepsine yazıklar olsun"  demişim.

2- Monaco maçı için ne yazmışım, "gole kadar ortada yoktu"
Muhtemelen golden sonra sağlam fırça yedi ve sürekli orta sahaya gelip top almaya başladı. Öyle Talisca yüzünden oyun kuramadık diyen fransız basını ya da futbolcusu varsa futbola da fransız kalmışlar derim. Hele ki Moutinho-Fabinho-Tielemans üçlüsü bu yüzden oyun kuramadılarsa hemen futbolu bıraksınlar.
(Not : Şu saydığım 3 adamdan herhangi biri gelse bize yapacağı katkıyı tartışmam bile)

isme değil sahada yaptıklarına bakacaksın senin mi onlarınmı fransız kaldığı tartışılır
hem beni bu konuda eleştirip hemde eleştirdiğiniz şeyin aynısını yapmak ayrı bir ironi hiç olmazsa ben
örnek vererek konuşuyorum siz benim söylediğim doğru diyorsunuz. istediğinizi düşünmekte serbestsiniz
sizin görüşünüz bende kendi görüşümü söylüyorum ama sizin gibi ben böyle düşünüyorum demiyorum bak uzun uzadıya neden sebep ilişkisini yazıyorum sizin yaptığınız tek şey talisca kötü demek bu sizi mutlu edecekse söyleyin ama bunu söylemenin Beşiktaşa bir faydası yok bu maçın özelinde demiyorum bu maç kötüydü bütün takımda kötüydü bu maç özelinde bu oyuncu iyi bu kötü deme şansı bile yok

Çevrimdışı caner.eryigit

Gün bile aydın değil arkadaş

Etiketler: