Vodafone Arena Stadyum Projesi 7 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi 7 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi 7 (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Stadyum Projesi (7) 1360 sayfaya ulaşan Arşiv niteliğindeki diğer konumuzu (1) incelemek isterseniz;

0 Üye ve 30 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi 7 (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 5079757 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi 7 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Anket
Pikselli koltuk tasarım uygulamasından memnun musunuz?
Evet
Hayır

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

http://www.fanatik.com.tr/2016/01/26/gecikiyor-besiktasa-vodafone-arenadan-kotu-haber-643028
Soyunma odalarinin kot farkindan dolayi alcak kaldigi ve bu yuzden yeniden gozden geçirildiği yazıyor

Ve yine Stadin 50-55.000 lik planlandığı ama Gezi olayları yuzunden 5 metrelik yukseklik kotunun ONAYLANMAMASI nedeniyle 41-43.000 arasi olacagi yazıyor ilginc bilgiler bunlardan haberimiz yoktu açıkçası...

Ayrica Ölümlü kazadan sonra cok siki denetimin oldugu ve foto cekiminin yasaklandigi yazıyor...
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı cadavra

Membran montajı da hava durumuna göre aksayabilir.. ben çatı tamamen bitmeden başkanın net tarih vermesinin büyük bir hata olacağını düşünüyorum..
Cati tamamen bittiginde stad bitmis olur zaten.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ZEKI

Başkan Fikret Orman'ın neredeyse bir yatak koyup yatmadığı Vodafone Arena'da bu kez de semerlerin 40 santim yüksekliği yüzünden, yeniden montaj yapılması uzama sebebi olarak gösteriliyor. 40 santim nedeniyle semerlerin yeniden imal edildiği ve sınırı aşmayacak şekilde düzenlendiği ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre 6 kedi yolunda toplam 84 adet semer görünüyor. Semerler kaynak yapılarak takılıyor. Bu da vinçlerin Ocak sonuna kadar zeminde kalacağı anlamına geliyor ki, inşaatın uzama nedenlerinden biri olarak gösteriliyor. Bu gecikme semerlerin yeniden imalatını gerektirdiği için 40 cm yükseklik Beşiktaş'a bayağı zaman kaybettirmiş durumda.

MÜKEMMEL BİR MALZEME KULLANILMIŞ

*İç kısımlarda kullanılan malzemenin yüksek standartlarda olduğu vurgulanıyor. Vodafone Arena'da her şey 1.sınıf olarak yapılıyor. Tuvaletler ve lavabolar gerçekten tek kelimeyle harika.

*Giriş kısımlarında turnikelerin konulacağı yerlerde imalatlar hızlı bir şekilde devam ediyor...

*Aydınlatma armatürleri stada getirildi. Armatürlerin yeni hesaplarla örtüşmemesi bir sorun olarak gösteriliyor ama büyük problem olmadığı da ifade ediliyor.

*Aydınlatma hesabı 3-4 gün içerisinde bitirileceği kaydedildi.

*Bir diğer zorlukda kamera ve canlı yayın için yeterli görüş sağlanamaması. Statın aydınlatmasının 3500 Lüx'lük olmadığından yeniden hesaplanacağını gösteriyor.

*Stadın içerisinde fotoğraf çekmek yasak. Özellikle ölümlü kaza sonrası çok sıkı denetleme olduğu gelen haberler arasında.

*Koltuk montajı kar yağışından dolayı yapılamıyor. Ancak Şubat sonu bitirilmesi öngörülüyor.

VE SEVİNDİRİCİ HABERLER

*Bu kadar sıkıntı ve aksiliklerin yanında, Beşiktaş Müzesi'nin açılması için Başkan Fikret Orman'ın talimat verdiği bir başka olumlu gelişme.

*Bir diğer sürpriz ise, Vodafone Arena, Kartal Yuvası Şubat ayında açılması.

*Stadın seyirci girişlerinde korkulukların büyük bölümü bitmiş gözüküyor. Şubat sonu seyirci girişleri tamamen sonlanacağı ifade ediliyor.

SOYUNMA ODALARINDAKI KOT FARKI

*Futbolcuların soyunma odaları vs gibi yerlerde tavan alçak kaldığından yeniden kot verildiği ortaya çıktı. (2.30 yükseklik kötüymüş).(Boyko-Gomez gibi uzun boylu oyuncuların sıkıntı çekeceğinden, yeniden gözden geçiriliyor)

5 METRE GERİ ÇEKİLDİ

Gezi Olayları'nda Beşiktaş'lıların ön plana çıkması sonrası inşaatta 5 metrelik bir geri çekilme (onaylamama) yapıldığı bir başka olumsuz gelişmeydi.

Vodafone Arena'nın planları 50-55 bin kişilik olarak ilk etapta gerçekleştirilmişti. Şu anda seyirci kapasitesi 41-43 bine inmiş durumda. Nedeni 5 metre yükseğe çıkamamak.

Haber Kaynağı: DHA

Çevrimdışı CanEmre

• a.k.a. sadomi
  • Kara Kartal
  • *
  • 26 Ocak 2016, 12:18:28
  • İstanbul (Kurtuluş)
  • Şerefinle oyna, Hakkınla kazan...
semere devam  :)
İz inşaat'ın "Bir çatı alana takabildiğin kadar semer bedava" kampanyasından faydalandık galiba  :ebebe: :busted_cop:
Bizim için sevdadan çıldırmış diyorlar,
Bilmeyenler nasıl anlasın

Çevrimdışı bad75

nerden ve nasıl kombine aldıklarına değil, 3 senedir biz olimpiyatın çilesini çekerken, maçlara passolig protestosu adı altında gelmeyenlerin samimiyetlerini yargılıyorum ben.

Çevrimdışı bbdsa

S.A arkadaslar. simdi semerlerin hepsini yeniden cikarip yenilerimi takilacak yoksa nasil olacak? birisi kisa bi özet gecerse sevinirim...

Soyunma odalarinin kot farkindan dolayi alcak kaldigi ve bu yuzden yeniden gozden geçirildiği yazıyor

Ve yine Stadin 50-55.000 lik planlandığı ama Gezi olayları yuzunden 5 metrelik yukseklik kotunun ONAYLANMAMASI nedeniyle 41-43.000 arasi olacagi yazıyor ilginc bilgiler bunlardan haberimiz yoktu açıkçası...

Ayrica Ölümlü kazadan sonra cok siki denetimin oldugu ve foto cekiminin yasaklandigi yazıyor...
@ZEKI abi bunlar biraz ilginc bilgiler bunlardan haberimiz yoktu yanlis hatırlamıyorsam :alala:

Çevrimdışı asi_kartal

http://www.fanatik.com.tr/2016/01/26/gecikiyor-besiktasa-vodafone-arenadan-kotu-haber-643028

Bu haberin doğruluk payı var gibi. Eski açık olayını çoğumuz biliyoruz, normalde kapalı kadar yükseltebiliyorduk ama çok saçma binbir bahane üretilerek izin verilmedi. (çatı zaten kuleleri geçiyor eski açıgın kısa kalması saçma değil mi..)

Bence de plan 50.000 kişilik bir stat yapılmasıydı ama şu aşamada gerçekten 42-43.000 sıkıştırılmış durumda..
Kapasite olayını bir çok kişi fazla önemsemiyor ama stat 50.000 kişiliğe göre yapılsaydı eski açık daha yüksek,kapalı tribünlere 2 3 sıra daha ekleyin heybeti görün. Şu haliyle eski açık kendine özgü bir tribün olmuş ama daha yüksek olsa kimse hayır demez heralde. Kapalı tribünler bana göre 3 4 sıra daha olsaymış çok daha heybetli görünürmüş bu haliyle göz algısı olarak biraz kısa görünüyor.

Tamamen kişisel görüşlerimdir. Yanlış bildiğim şeyler olabilir ama göz var izam var bence stat istenilen plan dışına malesef istenilmeden çıktı bu çok açık..

Bu işte kimin parmağı varsa önümüze binbir bahaneler üretip saçma engel koyanlar kimse hakkımı helal etmiyorum. BEŞİKTAŞ bu ülkenin takımıdır TÜRK takımıdır, fransız değil ULAN !

Sinirden ağlıyorum  :s20:  :s20:
[ Son Düzenleme: 26 Ocak 2016, 12:28:50 asi_kartal ]
BEŞİKTAŞ için bir şeyler yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!

:uhohu: :ishock:

Çevrimdışı Sertaç Durgun

Birine devlet stadı birine devlet engeli.Ulan ne güzel İstanbul be!
Edirne köprüsü taştan,var mı büyük Beşiktaş'tan?

nerden ve nasıl kombine aldıklarına değil, 3 senedir biz olimpiyatın çilesini çekerken, maçlara passolig protestosu adı altında gelmeyenlerin samimiyetlerini yargılıyorum ben.
Dedigim gibi bu hassas bir konu

Bu konu ne zaman acilsa tartisma çıkıyor oyuzden hic acmayalim :ok:

Ayrica bunu burda tartismak gereksiz senin Sorunun direkt muhatabi FORZA burada cevap alamazsin ki bu konuda

Bu soruyu direk FORZA da sorabilirsin orada sorup direk cevap alabilrsin :tabe:
[ Son Düzenleme: 26 Ocak 2016, 12:30:41 Yunus Emre Dökmeci ]

Çevrimdışı cadavra

Bu malum tapeleri dinleyenler vardir belki bi devlet erkanimiz gezi olaylarindan mutevellit besiktasi tehdit ediodu telefonda stadi yaptirmayiz felan aslinda bu konusma olayi birazda teyit edio gibi.

Çevrimdışı POSEİDON

Yargılaman bitti mi? Neye hükmettin?
Asıl olan hayattır,
     Hayatta BEŞİKTAŞ....

Bu malum tapeleri dinleyenler vardir belki bi devlet erkanimiz gezi olaylarindan mutevellit besiktasi tehdit ediodu telefonda stadi yaptirmayiz felan aslinda bu konusma olayi birazda teyit edio gibi.

Yeni uyeler bilmez bir ara Stad insaati durduruldu eski acigin uzeri acik kalacakti bunlar kapatiyor diye hatta eski acikta bazi sütunları yikmaya bile kalktilar hatta Cok buyuk bir devlet buyugumuz o kolonlari sokecekler diye talimat verdi yaklasik 1-1,5 Ay boyunca Eski aciga tek bir Cati kolonu takamadik ta ki Baskan Lig tv ye cikip Sayin C.baskanimizin bu stdin yapiminda buyuk emegi var diyene kadar...
[ Son Düzenleme: 26 Ocak 2016, 12:40:30 Yunus Emre Dökmeci ]

Çevrimdışı bad75

benim çoktan bitti de, sizin de bir fikir jimnastiği yapmanızı sağlamaya çalışıyorum.

Çevrimdışı selçukaras

Dostum bence arkadas hakli. Saha da kim olursa olsun. Stat nere olursa olsun gelmesi destek olmasi lazim. Yeni stat bitince passo protestosu bitenle olimpiyata guden bence ayni ayarda taraftar degil.

Çevrimdışı Erdem Çözer

Cati tamamen bittiginde stad bitmis olur zaten.

bence çatının tamamen bitimini takiben en az 2-3 hafta sürer açılması
Beşiktaş için bir şey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın! Süleyman Seba

Çevrimdışı firewater

Yeni uyeler bilmez bir ara Stad insaati durduruldu eski acigin uzeri acik kalacakti bunlar kapatiyor diye hatta eski acikta bazi sütunları yikmaya bile kalktilar hatta Cok buyuk bir devlet buyugumuz o kolonlari sokecekler diye talimat verdi

Hatta yoldan geçerken gördüğü ve benim onayladığım böyle tamamen kapalı değildi dediği de söylendi. Baya bir dil döküldükten sonra ikna olduğu konuşuluyor.

Normalde inanmam ama bizim devlet büyüğümüz her işe karışmayı çok seviyor.

Ayrıca passo protestosu Forzada da çok tartışılıyor ve en son yargı kararından sonra kalkacağı ve sadece e bilete geçileceği kesinleştiği için kombine alanlar oldu.

Çevrimdışı Oktay

benim çoktan bitti de, sizin de bir fikir jimnastiği yapmanızı sağlamaya çalışıyorum.
önce hoşgeldin sonrada profilinde  yaşınıda belirtirsen daha sağlıklı iletişim kurabiliriz.. diğer bir konuda arkadaşların dediği gibi konuyu fazla uzatmaya gerek yok  beşiktaşı statda passo yüzünden terk edenin ayıbı onlara yeterde artar bile  oyüzden biz burda nedesek boş

Çevrimdışı Erdem Çözer

kısmen doğru kısmen yanlıştır diye düşünüyorum.. duyumlara göre yapılmış bir haber gibi duruyor
Beşiktaş için bir şey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın! Süleyman Seba

Çevrimdışı bad75

Dostum bence arkadas hakli. Saha da kim olursa olsun. Stat nere olursa olsun gelmesi destek olmasi lazim. Yeni stat bitince passo protestosu bitenle olimpiyata guden bence ayni ayarda taraftar degil.
ben de bunu söylemeye çalışıyorum. insanları etiketliyorlar, vs. diye protesto ettikleri passolig halen devam ediyor. Ne oldu da protestoları bitti, artık insanları fişlemiyorlar mı yoksa olimpiyat yolları zor mu geliyordu bunu düşündürtmeye çalışıyorum. Amaç suçlamak değil zaten.

Olimpiyata gitmediklerini nereden biliyirsun oradamiydin ?

Olimpiyattaki ilk sezonda Passolig yoktu ve cArsi her mac tribundeydi bu 1.

2. Passolig ciktiktan sonra Butun Avrupa maçlarında yine tribundeydi bu da 2.

Stada gelmeseler bile Stad disina kadar gelip yagmur altinda stad dışında takimi desteklediler buda 3 . buna bizzat sahit oldum

Yine stada gelmeseler bile butun organizasyonlara on ayak oldular Pankartlar , Bayraklar vs vs.

Bu cevaplar Yeterlimi ? @selçukaras @bad75

Çevrimdışı f_madida

Bu haberin doğruluk payı var gibi. Eski açık olayını çoğumuz biliyoruz, normalde kapalı kadar yükseltebiliyorduk ama çok saçma binbir bahane üretilerek izin verilmedi. (çatı zaten kuleleri geçiyor eski açıgın kısa kalması saçma değil mi..)

Bence de plan 50.000 kişilik bir stat yapılmasıydı ama şu aşamada gerçekten 42-43.000 sıkıştırılmış durumda..
Kapasite olayını bir çok kişi fazla önemsemiyor ama stat 50.000 kişiliğe göre yapılsaydı eski açık daha yüksek,kapalı tribünlere 2 3 sıra daha ekleyin heybeti görün. Şu haliyle eski açık kendine özgü bir tribün olmuş ama daha yüksek olsa kimse hayır demez heralde. Kapalı tribünler bana göre 3 4 sıra daha olsaymış çok daha heybetli görünürmüş bu haliyle göz algısı olarak biraz kısa görünüyor.

Tamamen kişisel görüşlerimdir. Yanlış bildiğim şeyler olabilir ama göz var izam var bence stat istenilen plan dışına malesef istenilmeden çıktı bu çok açık..

Bu işte kimin parmağı varsa önümüze binbir bahaneler üretip saçma engel koyanlar kimse hakkımı helal etmiyorum. BEŞİKTAŞ bu ülkenin takımıdır TÜRK takımıdır, fransız değil ULAN !

Sinirden ağlıyorum  :s20:  :s20:

Ben biraz sakin olarak dusundum ve bu haberin gercekci olmadigina karar verdim. Burada senelerdir yazilanlarla ortusmuyor, planlarla da pek bir alakasi yok gibi.

Sanki Besiktaslilar biraz daha sinirlensin ve hukumetle gereksiz bir kavgaya girsin istenmis, haberi kim yaptiysa oyle bir uslup var.

Gerceklik payi varsa bilgisi olan arkadaslar aciklasin.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı Oktay

Olimpiyata gitmediklerini nereden biliyirsun oradamiydin ?

Olimpiyattaki ilk sezonda Passolig yoktu ve cArsi her mac tribundeydi bu 1.

2. Passolig ciktiktan sonra Butun Avrupa maçlarında yine tribundeydi bu da 2.

Stada gelmeseler bile Stad disina kadar gelip yagmur altinda stad dışında takimi desteklediler buda 3 . buna bizzat sahit oldum

Yine stada gelmeseler bile butun organizasyonlara on ayak oldular Pankartlar , Bayraklar vs vs.

Bu cevaplar Yeterlimi ? @selçukaras @bad75
yunus emre sende çarşının burdaki basın sözcüsü gibi açıklama yapma.. neyin ne olduğunu iyi biliyoruz niye bizi yönlendirmeye çalışıyosun

Çevrimdışı bad75

önce hoşgeldin sonrada profilinde  yaşınıda belirtirsen daha sağlıklı iletişim kurabiliriz.. diğer bir konuda arkadaşların dediği gibi konuyu fazla uzatmaya gerek yok  beşiktaşı statda passo yüzünden terk edenin ayıbı onlara yeterde artar bile  oyüzden biz burda nedesek boş
yaşım 41. her görüşe saygılıyım. bu benim düşüncem

Çevrimdışı yldrmaydn

kapalı ortada çok sayıda vodafone çalışanı var kombine alan bildiğim kadarıyla. eğer başkalarının yerlerine oturmayacaklarsa ortada toplanmak kolay olmayacaktır.
Seninle Başladı Hayat..