Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 204 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5167332 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı ozankarakoc

Ligin en az gol yiyen birinci (14),
En çok gol atan beşinci takımıyız (28).

Ligin en az yenilen (2) ve
En çok berabere kalan takımıyız. (6)
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı tuncaboylu

Bugün ben dahil herkes için bir ders oldu. Çıkarmasını bilene.

Haftalardır "Takım çok defansif kalıyor, Atiba oynamasın, Tolgay-Oğuzhan oynasın" diyordum. Diğer kendi fikirlerini söyleyip yanılanlar kendi özeleştirilerini yapsınlar.

Atiba-Medel oynadı, son 3 senenin en çok pozisyona girdiğimiz 2 maçından birini izledik.(Öteki de 2 hafta önceydi)

Bugün futbolda tek bir doğru olmadığını ve  kendi bildiğimizin mutlak doğru sayılmayacağını gösteren bir gün oldu.

Hocaya ve tercihlerine biraz saygı gösterilmesi gerekiyor. @mylife1903  haftalarır söylüyor ama dinletemiyor.

Türkiye'deki taraftara bu kadar geniş kadro fazla, herkesin elinde kağıt kalem kadro yapıyor. İlk şampiyon olduğu sene ne güzeldi, yedekler o kadar vasatti ki kimse hocanın işine karışamıyordu.

Ben başkan olsam devre arasında Tosiç, Oğuzhan ve Cenk'i hemen satarım, Lens'i de Sunderland'a geri yollarım.

Kimse o niye oynamıyor bu niye oynamıyor diye dırdır etmez, hocanın da kafası rahat eder.

Çevrimdışı 38life

Bugünkü gibi oynarsak, bu ligde Başakşehir haricinde hacamat edemeyeceğimiz takım yok.

Adam gibi kapanan takım falan da yok bu ligde, şanslı olan ve oyunu çirkefe bağlayan takım var sadece.

Adam gibi kapanan(!) Akhisar 4 tane yedi 45 dakikada.

Oyunu çirkefe bağlayan takıma ben adam gibi kapanan takım diyorum işte.

Akhisar bize karşı adam gibi kapandı. 4 yediği takıma karşı değil.

Hala bu ayrımları yapamıyorsak işimiz var. Bukadar kolay göz boyanıyor işte bu ligde. Bugünkü gibi oynarsak maç kaybetmeyiz diyorsun. Ne diyim. Böyle sanmaya devam edin ozaman. Bizim yollarımız ayrı. Konuşacak birşey yok.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı 38life

Hiç bir şeyi özetlemiyor. Rakibin karşıladığı ortaları top kaybı olarak sayan gerzek bir beinsports çalışanını özetliyor sadece.

Sırf ilk yarıda kenar ortalarıyla 2 gol bulup, 3 tane pozisyon net kaçırdık. Daha nasıl bir oyun bekliyorsunuz.

Ben top kaybına değil yapılan ortalara dikkat çekiyorum. Bu kadar orta yapıp bukadar isabet bulmak topu harcamaktır. 2 tane orta golü bulmuşsun falan bunlar bahane değil. Aynı ortaları haftalardır  yapıyoruz. Şimdi Osmanlı karşısında 2 orta golü bulduk diye mi halloldu herşey?

Çevrimdışı 38life

Katilmiyorum. Tersine, nedendir bilinmez ustelik 10 kisi kalmalarina ragmen atak oynamaya kalkip, hic de oyle iceri gomulmeyerek 4 yediler.

İşte bunun ayrımına varmaya gerek duymuyor arkadaş. "Akhisar herhangi bir maçta 4 gol yediyse demek ki iyi kapanabilen bir takım değil." mantık bu.

Ligde hiçbir takım bize karşı kapandığı gibi başka takımlara kapanmıyor. Bir normal dünyanın heryerinde geçerliliği olan kapanmak var bir de anadolu takımlarının 17/18 sezonunda Beşiktaş'a karşı kapanması vakıası var. Bu ikisi farklı şeyler. Osmanlı bugün ne gole kadar ne de golden sonra aşırı bir şekilde kapanmadı.

Çevrimdışı Orhan_

Quaresma o penaltıyı atsa, Akhisar maçı bundan farksız olurdu.

Kaçan 1 penaltı o maçın hikayesini yazıyorsa bir durup düşünmek lazım.

Çevrimdışı 38life

Mesele ortanin tek ve ana plan olmasi.
Bunun dışında safi orta zararlı diyemeyiz.

E heralde yani. Ne zannediyorlar yoksa? Biz orta yasaklansın, takım maç başı 5 orta yapsın falan mı diyoruz sanıyorlar? Doğru zamanda ve doğru şekilde yapılan orta gol getirir. Ama sen top her kanada geldiğinde orta yaparsan bunun adı topu harcamak olur.

Çevrimiçi mellfred

evet çift 6 numarayı görünce dumur olduk.  :alala:
hocanın planı dönen topları çabuk kapıp anında dikine indirmekmiş.
bunu medel çok iyi yaptı.
keza göbeği garantiye alıp neredeyse gökhanı tamamen önde tuttu.
Osmanlının da, diğerleri gibi,  ölümüne kapanacağını düşünüp oyunu tamamen kanatlardan açmayı planlamış
ki cenk yerine negredoyla çıkmasının da temel nedeniyde buymuş.
plan tuttuğuna göre hoca haklıymış.
yine de tolgay- medel ısrarındayım  :biggrinking:

Çevrimiçi murat

Haftalardır "Takım çok defansif kalıyor, Atiba oynamasın, Tolgay-Oğuzhan oynasın" diyordum. Diğer kendi fikirlerini söyleyip yanılanlar kendi özeleştirilerini yapsınlar.

Atiba-Medel oynadı, son 3 senenin en çok pozisyona girdiğimiz 2 maçından birini izledik.(Öteki de 2 hafta önceydi)

Bugün futbolda tek bir doğru olmadığını ve  kendi bildiğimizin mutlak doğru sayılmayacağını gösteren bir gün oldu.

Hocaya ve tercihlerine biraz saygı gösterilmesi gerekiyor. @mylife1903  haftalarır söylüyor ama dinletemiyor.

Türkiye'deki taraftara bu kadar geniş kadro fazla, herkesin elinde kağıt kalem kadro yapıyor. İlk şampiyon olduğu sene ne güzeldi, yedekler o kadar vasatti ki kimse hocanın işine karışamıyordu.

Ben başkan olsam devre arasında Tosiç, Oğuzhan ve Cenk'i hemen satarım, Lens'i de Sunderland'a geri yollarım.

Kimse o niye oynamıyor bu niye oynamıyor diye dırdır etmez, hocanın da kafası rahat eder.
bugün galip geleceğimizi hemde bol gollü galibiyeti çoğunlukla öngörüyordu zaten.rakip osmanlıspor.atiba medel bu maç özelinde yanıltıcı olur.bugün ozide oynasa resital yapardı.bizim öxellikle iç sahada görece kolay maçlarda atiba ile oynamamamız gerekiyor.yaşı 35 oldu lig avrupa kaldıramıyor.elinde böyle bir kadro varken bu kadar ısrar etmemek lazım.he atibanın yedeği necip olur eyvallah 34 maç oynasında arkasında oynayabilecek medel tolgay ozi var.

Çevrimdışı fani madida

lan bu aspor da tam kaos sevici he  :evillol: Atatürk havalimanında 10 kişi ya var ya yok tepki göstermek için canlı yayın yapıyorlar  :evillol:
biz 11 arkadaşız, lakin arkamız daha var...

Çevrimiçi mellfred

şu şekilde oynadık yani
         pepe tosic
           medel
            atiba       
gökhan       adriano
quaresma talisca babel
         negredo

Çevrimiçi murat

lan bu aspor da tam kaos sevici he  :evillol: Atatürk havalimanında 10 kişi ya var ya yok tepki göstermek için canlı yayın yapıyorlar  :evillol:
uçan kaçan takımlarını yeniden dizayn etmeye çalışıyorlar hükümet yanlısı ama feto uzantılı şirket

Çevrimdışı tuncaboylu

Ben top kaybına değil yapılan ortalara dikkat çekiyorum. Bu kadar orta yapıp bukadar isabet bulmak topu harcamaktır. 2 tane orta golü bulmuşsun falan bunlar bahane değil. Aynı ortaları haftalardır  yapıyoruz. Şimdi Osmanlı karşısında 2 orta golü bulduk diye mi halloldu herşey?
Kaç ortada kaç isabet bulmak iyidir mesela?

Boşa harcanmış diyorsun, al ilk gole gidelim. Quaresma ortaladı, kimse vuramadı, yaz kızım isabetsiz orta. Top kaybı da yazmışlardır Allah bilir.

Ne oldu devamı? Adamların defans dengesi bozulmuşken Adriano o topu aldı, ortaladı ve Babel bomboş gol attı.

Ezbere yorum yapılıyor. İleride çoğalır ve devamında atak tazelersen, rakibi ortalarla yıldırırsın. Bu taktikle Milne 3 sene şampiyon oldu, sonra Daum geldi ve o da kaç kere şampiyon oldu. Herif şaşı Ümit Özat'a ters ayakla orta yaptırıyordu.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ozankarakoc

E heralde yani. Ne zannediyorlar yoksa? Biz orta yasaklansın, takım maç başı 5 orta yapsın falan mı diyoruz sanıyorlar? Doğru zamanda ve doğru şekilde yapılan orta gol getirir. Ama sen top her kanada geldiğinde orta yaparsan bunun adı topu harcamak olur.

'Doğru zamanda, doğru şekilde yapılan orta'dan daha önemlisi, orta yapıldığında doğru yerde duran ve zamanında yükselen oyuncu. Quaresma'nın 'yuh, öyle orta mı olur' diyebileceğin orta oranı en fazla %20'dir. Genellikle çok doğru yerlere, doğru şiddette, doğru ortalar yapıyor, ama savunmadan dönüyor. Kim vuracak kafayı? Atiba'ya geliyor top, sonuç belli. Tosic'e geliyor, sonuç belli. Ne Cenk, ne Negredo kafa golleriyle öne çıkan oyuncular. Tarzları böyle değil. İkisi de topun yere inmesini bekliyor bir şeyler yapabilmek için. Kırk yılda bir Talisca'ya denk gelecek de, gol olacak...

Bu noktada 'madem öyle oyuncumuz yok, neden bir maçta sadece tek kanattan 21 orta yapıyoruz' diye sorup hocayı eleştirebilirsin, ya da 'Quaresma gibi bir adamımız var, neden adam gibi kafa topuna çıkabilecek bir forvetimiz yok' deyip transfer tercihlerini eleştirebilirsin. Hepsini toplayıp çıkardığında, hocanın kararının doğru olduğu çıkıyor ortaya bana göre. Bu malzemeyle, yapabileceğinin en iyisi bu. Adam 'pivot santrfor, pivot santfor' diye tuttururken bir bildiği vardı.

Çevrimdışı tuncaboylu

İşte bunun ayrımına varmaya gerek duymuyor arkadaş. "Akhisar herhangi bir maçta 4 gol yediyse demek ki iyi kapanabilen bir takım değil." mantık bu.

Ligde hiçbir takım bize karşı kapandığı gibi başka takımlara kapanmıyor. Bir normal dünyanın heryerinde geçerliliği olan kapanmak var bir de anadolu takımlarının 17/18 sezonunda Beşiktaş'a karşı kapanması vakıası var. Bu ikisi farklı şeyler. Osmanlı bugün ne gole kadar ne de golden sonra aşırı bir şekilde kapanmadı.
"Adam gibi kapanan takım" dedikten sonra lafı çevirme. Bu ligde adam gibi kapanan takım yok dedim, oyunu soğutan ve çamur yapan takım var sadece.

Çevrimdışı fani madida

uçan kaçan takımlarını yeniden dizayn etmeye çalışıyorlar hükümet yanlısı ama feto uzantılı şirket
.
[ Son Düzenleme: 18 Aralık 2017, 00:06:04 fani madida ]
biz 11 arkadaşız, lakin arkamız daha var...

Çevrimdışı mylife1903

3 haftadir yaziyorum bu son beraberlikler kabulum doger puan kayiplarinda ariza var diye
34 macin 30 tanesi kazanilmaz, berabere kalacaksin, yenilgi olacak o malatya macinda aldigimiz 1 puan belki sampiyon yapacak. Hatta kayserispor macinda aldigimiz 1 puan belki sampiyon yapacak, lig uzun maraton.

Kendi yazilarimi cikartmayi sevmiyom, iki haftadir falan yaizyim olay kanat oyuncularinda degil, ortasaha oyuncularinin miymintiliklarinda diye
Yana pas yana pas geriye pas, risk almadan oynayan oguzhan ve tolgay problemliydi takim, anlatmaya calistik, uygulamada goruldu.

Osmanlispor maci ozelinde taliska da cok kotu bir gunundeydi, hem gucsuz hem de isteksizdi.
Taliska gununde olsa 5 golu daha erken bulabilirdik

Çevrimdışı tuncaboylu

bugün galip geleceğimizi hemde bol gollü galibiyeti çoğunlukla öngörüyordu zaten.rakip osmanlıspor.atiba medel bu maç özelinde yanıltıcı olur.bugün ozide oynasa resital yapardı.bizim öxellikle iç sahada görece kolay maçlarda atiba ile oynamamamız gerekiyor.yaşı 35 oldu lig avrupa kaldıramıyor.elinde böyle bir kadro varken bu kadar ısrar etmemek lazım.he atibanın yedeği necip olur eyvallah 34 maç oynasında arkasında oynayabilecek medel tolgay ozi var.
Çok az kimse böyle dominant bir oyun bekliyordu abi.

Çevrimdışı ozankarakoc

Aslancığın son 4 deplasman maçı:

(M) Trabzonspor 2-1
(M) Başakşehir 5-1
(M) Beşiktaş 3-0
(M) Yeni Malatya 2-1

Çevrimdışı ozankarakoc

Geçen sezonun 16. haftasında, 35 puan toplamış, liderin 1 puan gerisinde yer almıştık.
Bu sezon, 16. hafta itibarıyla, 30 puanda, liderin 3 puan gerisindeyiz.

Çevrimdışı tuncaboylu

Bu Yeni Malatyaspor'un amblemi sarı siyah, neden sarı kırmızı giyiyorlar?

Gök mavili İtalya gibi mi acaba?

Çevrimdışı cursedofdragon

Bu Yeni Malatyaspor'un amblemi sarı siyah, neden sarı kırmızı giyiyorlar?

Gök mavili İtalya gibi mi acaba?

yav takıldığın şeylere bak :D

ayrıca bizle ne alakası var bunların :D

Çevrimdışı Orhan_

Takım orta aç gol attan başka bir hücum girişimini düşünemez hale geldi ama 1 maç işe yaradı diye tuhaf bir şekilde savunucuları ortaya çıktı. Bir adam o kadar opsiyonu sadece orta açmak için öldürüyorsa, maç özelinde düşünmeden, oturup neyi tartışıyoruz ki biz? Bugün olanın haricinde tam tersi başarısız onlarca, yüzlerce örnek var. O zaman anlatın bunun mantığını. Şimdi değil. Ayrıca 90ları bitireli 20 sene olacak. Referansı hala oralardan almak çok mantıklı bir şey.

Çevrimdışı mylife1903

Hiç bir şeyi özetlemiyor. Rakibin karşıladığı ortaları top kaybı olarak sayan gerzek bir beinsports çalışanını özetliyor sadece.

Sırf ilk yarıda kenar ortalarıyla 2 gol bulup, 3 tane pozisyon net kaçırdık. Daha nasıl bir oyun bekliyorsunuz.
Bu hangi salagin yaptigi istatistik 3-4 haftadir bizim gerzek taraftari baya bi etkiledi
Her sosyal mecrada paylasiliyor boyle salakca bir istatistik

Iki senedir anlatmaya calisiyorum kimse anlamiyor herhalde, suslu kelimelerle yazip david lynch filmi izlemis elestirmen alkisi mi alam nedir.

Top kaybi bireysel yapilan bir istir
Orta ise takim arkadaslarinla beraber yapilan bir eylemdir
Elma ile armuttur bunlar
Hangi beyinsiz bunlari bir sepete koyup tartar
Sonra besiktasli gecinen beyinsiz hesaplar bunlari paylasir

@Necmi abi gibi osuruktan nem kapan bak bak cenki guzelliyorlar cunku cenk oynasin istiyorlar besiktasin onunu kesmek icin, benzeri cikarimlar yapan adam bile goremiyor bu sacmaligi

Ofsayte dusene kizilir bizim ulkede zaten topu atana hic kizilmaz

Iki senedir anlatiyoruz burda turkiyede yantop ve duran toplar madendir. Ligde gollerin yarisindan cogu yan toptan geliyor. Yabanci sinirlamasindan sonra her takim iyi kotu en az iki yabanci stoperle oynuyor bu stoperleri merkezden kolay dagitamazsin hepsi gorece hizli, hamleli, ayagi duzgun becerikli oyuncular ama iyi stoper duran topta da iyidir cok iyi stoper yan topta da iyidir.

Mesela bizim marselo merkezden ve cepheden gelen toplarda cok iyiydi eksiksiz tamdi ama yan toplarda iyi degildi savunurken onu da bir yil once yazdik ligin son derbisinde kendi kalesine gol atar diye, sakal da var.

Duran toptan ve yan toptan en az gol yiyen takim biziz son 3 senedir. Bu da bu duran toplarin ve yan toplarin calisildigini gosterir. Zaten gorece iyi stoperler bizde bunlar devamli yan top calisiyor antremanlarda tabiki basarili olurlar. Basketbolda alan savunmasini iyi yapan takimin alan savunmasina iyi hcuum etmesi gividir. Antremanlarda calisirsin

Konuyu baglamak gerekir salt orta isabetsiz oldu gibi bir bakis acisi sigdir, ortanin kalitesi onemlidir, ayrica orta bireysel bir aksiyon olmadigi icin top kaybi seklinde degerlendirelemez. Bugun kactane orta adamlarin kafasinin ustunden gecti yari, saniye erken ya da yari, saniye gec kossalar topla bulusacaklsr

Gs macinda yan ortadan golu attik o orta isabetsiz mi sayilacak, kaleci zor cikartti, kontrol edemedi topu

Çevrimiçi murat

Çok az kimse böyle dominant bir oyun bekliyordu abi.

biz her maçta dominant oynuyoruz ama pozisyon bulamıyoruz.bugün osmanlı kapanamadı.bizde golü bulduk dağıldılar.adamların eskiden hücum hattı iyiydi satıp savdılar dolayısıyla tehtid de yok güle oynaya kazandık.sonuçtan bağımsız maç öncesi yazılardı onlar.35 yaşındaki atiba avrupa lig götüremiyor yerine tolgay ozi medel çık ne olacak osmanlı seni atiba yok diye yenecek değil ya

Etiketler: