Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 103 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8371240 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimiçi Necmi

Çevrimdışı tuncaboylu

Bir başka çok rahat uzaklaştırılabilecek bir pozisyondu.

Konya maçındaki pozisyonda %100 hatalıydı, o topa dokunacaksan bile kaleye doğru göndermemen lazım.

Ama bu adamla sözleşme yenilememek gerektiği anlamına gelmiyor.

Çevrimdışı Kalyoncu

"Antep maçında Rhodolfo'nun büyük hatası yok" diyen arkadaşa da kurmanı beklerim bu cümleyi.  :bandit: :bandit:

Ben hakem olsam o pozisyonda faul vermezdim, Yarmolenko kolay bıraktı kendini. Yoksa herif öküz gibi, iki kişi zor devirir normalde.

Kaldı ki bir stoper kaleye 40 metre uzakta faul yaptı diye eleştiriliyorsa, 2 maç sonra oynatacak adam bulamazsın.

O golde sağ bekimiz oyuna yeni giren adamı unuttu, esas suç ondaydı.
Ben direk Tosic'e yazarım onu rakip bırak kalemize gelmeyi hiçbir organizasyonu yokken duran top verdik bunun nesini savunacağız. Buz gibide faul takıyor ayağı.

Çevrimdışı tangaz

Konya maçındaki pozisyonda %100 hatalıydı, o topa dokunacaksan bile kaleye doğru göndermemen lazım.

Ama bu adamla sözleşme yenilememek gerektiği anlamına gelmiyor.

maç akarken de aynı yorumu yapmıştım o golde hatanın %30u tosiçse %70i fabriye yazar. o pozisyon özelinde o kadar açılmasını gerektirecek bir saha dizilişi yoktu.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı ahmetemre

• Kara Kartal
  • *
  • 03 Şubat 2017, 15:18:34
  • Hz.Mevlana'ya 650 km...
  • Dünyanın merkezi VODAFONE PARK,inanmayan ölçsün!
advocat ne dedi kayseri maçı sonrası.
iki oyuncum ileriye çıktı oyun planımızda bu yoktu o yüzden yenildik dedi.
biz bırak iki kişiyi 7-8 kişiyle ceza alanına yakın oynuyoruz içerde dışarda.
bırakın bir iki pozisyon versin tosiç.
tosiç bir maldini değil üstelik stoperde değil sol bek.
maksimum verim veriyor kapasitesine göre.
maldini gibi bir adam da bize gelmez gideceği takımlar bellidir...
Vodafone Park
Nüfus : 41.903
Rakım: -5 metre

* Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.
* Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol.
* Tevâzu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.
* Hoşgörülülükte deniz gibi ol.
* Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
                               Hz. Mevlana

Çevrimdışı Tolga

Gelecek sezon için stoper planlamasında kaç oyuncu var önemli kısım burası.

Marcelo-Tosic-Mitrovic şuan kesin olanlar. Ersan'ın bonservisi alınıp 4 stoperle mi devam edilecek yoksa Ersan'ın yanında çok iyi bir stoper daha mı alınacak.

3 kulvarda oynayan takımlar genelde kadrolarında 5 stoper bulundururlar. Eğer planlama böyle yapılacaksa Tosic ile uzatılmasında bence sıkıntı yok.

Fakat Tosic ile uzattıktan sonra Ersan'ın bonservisini de alıp başka transfer yapılmayacaksa Tosic ile uzatmak gereksiz olmuş olur.

Çünkü gelecek sezondan itibaren artık sadece ligi değil Avrupa'yı da ana hedef olarak görmeye başlamamız lazım. Eldeki stoperler bu lig için yeterli bunu hep söyledim zaten fakat Avrupa için özellikle de Ş.Ligi için yeterlilikleri soru işareti. Marcelo'nun yanına iyi bir stoper şart açıkçası.
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı Kalyoncu

maç akarken de aynı yorumu yapmıştım o golde hatanın %30u tosiçse %70i fabriye yazar. o pozisyon özelinde o kadar açılmasını gerektirecek bir saha dizilişi yoktu.
Arttırıyorum %80 Fabri %20 Tosic. Şenol Hocada hatayı Fabriye kesti.

Çevrimdışı tangaz

Gelecek sezon için stoper planlamasında kaç oyuncu var önemli kısım burası.

Marcelo-Tosic-Mitrovic şuan kesin olanlar. Ersan'ın bonservisi alınıp 4 stoperle mi devam edilecek yoksa Ersan'ın yanında çok iyi bir stoper daha mı alınacak.

3 kulvarda oynayan takımlar genelde kadrolarında 5 stoper bulundururlar. Eğer planlama böyle yapılacaksa Tosic ile uzatılmasında bence sıkıntı yok.

Fakat Tosic ile uzattıktan sonra Ersan'ın bonservisini de alıp başka transfer yapılmayacaksa Tosic ile uzatmak gereksiz olmuş olur.

Çünkü gelecek sezondan itibaren artık sadece ligi değil Avrupa'yı da ana hedef olarak görmeye başlamamız lazım. Eldeki stoperler bu lig için yeterli bunu hep söyledim zaten fakat Avrupa için özellikle de Ş.Ligi için yeterlilikleri soru işareti. Marcelo'nun yanına iyi bir stoper şart açıkçası.

bu isim seneye belki de matej olacaktır. ihtimal dahilinde bence...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tuncaboylu

Ben direk Tosic'e yazarım onu rakip bırak kalemize gelmeyi hiçbir organizasyonu yokken duran top verdik bunun nesini savunacağız. Buz gibide faul takıyor ayağı.

Sene başından beri kafa golü yememişiz ve rakibe duran top verdi diye golü Tosiç'e mi yazıyoruz?

Duran toplarda zaafı olan bir takım değiliz ki, duran top verdi diye stoperi asalım.

Napoli deplasmanında 17 korner verdik ve 17 kornerden tek bir tehlike yaratabildiler(5. dakikadaki paslaşma)

Tekrar söylüyorum, fazla önyargılı yaklaşıyorsunuz.

Çevrimdışı Tolga

bu isim seneye belki de matej olacaktır. ihtimal dahilinde bence...
Şimdiden büyük konuşmayayım ama Şenol Hoca'nın ona fazla şans vereceğini düşünmüyorum. (Umarım yanılırım)

Tosic son maçlarda hatalar yapmaya başladı. Hoca onu keserse Ersan'ı oynatır bence.
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı tangaz

Arttırıyorum %80 Fabri %20 Tosic. Şenol Hocada hatayı Fabriye kesti.

fabriyi ilk haftalarda ileri çıkışları kadar yan toplarda ve yüksek toplarda sıkıntılı görüyordum son maçlarda yan ve yüksek toplarda toparlamış görünüyor, şuan tek kusurunun ileri çıkışlarda dozajı tutturamamak olduğunu düşünüyorum. bazı özellikleri musleradan dahi iyi.

Çevrimdışı Berat

stoper mevkisi en fazla ceza ve sakat veren bir mevki orda yedek diye bir şey yok
rudolfho bir sakatlandı bak hala takıma giremiyor.
neyin kafasını yaşadığınızı merak ediyorum gerçekten sırf
itiraz etnek için itiraz ediliyor bazen Tosicden daha iyi bir oyuncu
alınmazmı alınır elbette ama kulübede oturtamazsın Marceloyu
bile bir kaç hafta kulübeye çeksen sıkıntı olur. şimdilik takım iyi
şampiyonluğa oynuyor avrupa kupalarında yürüyor çok fazla
maç yapıyoruz herkes şans buluyor sıkıntı olmuyor geçen Tolgay bile
yeterince şans buluyorum forma giyiyorum dedi. Geçen sene arıza çıkarıyordu.
bizim yarışmacı takım olduğumuzu unutuyorsunuz minimum 24 kişilik
kadronun seviyesi birbirine yakın olmak zorunda öyle alt yapıdan oyuncu getir
yedek oturt falan bunlar ütopya böyle bir şey olsa ve yarın sahaya sürmeye mecbur
kalsak ilk bıdı bıdı edenlerde bu gün bu tezi savunanlar olur.
Biz Beşiktaşız unutuyorsunuz bunu her sene hedeflerimiz vardır. Bunun için yürürüz
oyuncularımızda fiyat aralıkları çok fazla olmamalı taban tavan fiyatların vardır o
aralıkta gidersin başkasının başka takımda ne aldığı bizi ilgilendirmez biz kendi
gerçeklerimizle haraket ederiz. Hem alt yapıdan oyuncu çıkaracağım hemde
şampiyon olacağım avrupada turlar atlayacağım yok öyle bir dünya bunu başaran bir takım yok
dortmunt örneği veriliyorda adamlar alt yapı değil genç oyuncu alıp 13 M veriyor
sen as kadrona yıldız katagorisinde öyle bonservis ödeyemiyorsun.
ilerde 10 M bonservis koyabileceğin bir alt yapı oyuncun olursa onu direk as kadroya yazarsın
şu anda as kadroyu bırak 28 içine girebilecek seviyede alt yapı oyuncumuz yok
gerçekler acıdır.

Necmi abi dediklerine katılıyorum, yalnız demeye çalıştığım şey şu ; Şenol Hoca'nın öncelikli hedefi (gidersek) ŞL olacak Marcelo + Mitro/Tosic arkada sağlam kalabilecek mi ? Bence cevabı bu sene yediğimiz gollerde saklı. Marcelo'nun yanına sağlam stoper alınması taraftarıyım diyorum. Ligte zaten sorun olmayacak ama bizim hedefimiz de sürekli lig olmayacak. Benim kişisel görüşüm zaten önümüzdeki 2 senede de ligin kovalanması sana yüzyüzeyken de dile getirdim.

Hedefler doğrultusunda sağlam bir stoper kovalarım, yanına Marcelo'yu koyarım Mitro öncelikli yedeğim olur. Atınç/Tosic yerine de listeye Fatih'i koyarım. Altyapıdan isim yazarsın. Kendi görüşüm bu abi, yönetimle alakalı bir şey değil. Heyheylerin üstünde sanırım, böyle bir çıkış yapmanın sebebini anlayamadım açıkçası. Gerçekçi olabilir olmayabilir herkese göre değişir, niye aşağılamaya geçiyoruz saniyeler içinde?

Yönetimi eleştirdiğim nadir konular var abi zaten, onları da dile getireyim bari. Ego yapmıyorum, Tosic konusunda kendi doğru bulduklarımı dile getiriyorum. Yönetim haklı çıksın da ben yanılayım.

Çevrimdışı tangaz

Şimdiden büyük konuşmayayım ama Şenol Hoca'nın ona fazla şans vereceğini düşünmüyorum. (Umarım yanılırım)

Tosic son maçlarda hatalar yapmaya başladı. Hoca onu keserse Ersan'ı oynatır bence.

ersan çin ligi gibi düşük bi seviyeden geldi üstelik liglerinde yaz tatiliydi. ben ersanın 4-5 haftadan evvel süper lig temposuna çıkacağını sanmıyorum.

Çevrimdışı Kalyoncu

Sene başından beri kafa golü yememişiz ve rakibe duran top verdi diye golü Tosiç'e mi yazıyoruz?

Duran toplarda zaafı olan bir takım değiliz ki, duran top verdi diye stoperi asalım.

Napoli deplasmanında 17 korner verdik ve 17 kornerden tek bir tehlike yaratabildiler(5. dakikadaki paslaşma)

Tekrar söylüyorum, fazla önyargılı yaklaşıyorsunuz.
Süper kupayı nasıl kaybettik? Necip gereksiz bir faul duran top gol. Burada Necip'e söylenmeyen kalmadı ki haklı durum oradada elimizde olan maçı verdik Kiev maçıda öyleydi en çok ürettiğimiz en çok iplerin elimizde olduğu maçta duran top verilirmi o gereksiz pozisyonda.

Çevrimiçi Necmi

Maalesef öyle.

Hamza'dan umutluydum, Ofspor'a kiralandı.

Eslem'den umutluydum, Erzurumspor'a kiralandı.

Bu takımların hangi ligde oynadığını bulabilmek 10 dakikamı aldı.

Ne yazık ki bu çocukları PTT 1. lig takımları bile istemiyor.

İşte sene başında bir sol bek vardı, Ümit Karaal mıydı ne. İsmail gidince kıymete binmişti.

Adamı Adana Demirspor bile beğenmedi, Üsküdar Anadolu'da oynuyor şimdi.
Ben şu andaki alt yapıyı komple dağıtırım. Başından beri söylüyorum
bir tane düzgün adam yok hepsi memur olmuş baş sallayıp maaş bekliyorlar.
Alt yapı oyuncusu dediğin as kadroya yazıldığında mahalle maçı bile olsa kendini yırtması
lazım emre mor gibi olması lazım. bizdekiler hımbıl yoksa maça şöyle bir baktığında
alt yapı oyuncusunu direk farketmen gerekiyor at gibi koşacaklar yırtacaklar kendilerini
iki maç oynatırım bunu görmediğimde bir daha o oyuncu Beşiktaş forması göremez
Bu formayı giymeyi önce hakedecekler u19 forması olsa bile farketmez
biz alt yapıda savaşmayı kazanmayı değil sessiz ve pasif olmayı öğretiyoruz.
neymiş rakip eksik kalmış diye oyuncu çıkartacağız yok ya böylemi savaşan acımasız oyuncu
yetiştireceksin senin bu mantıkla yetişdirdiğin oyuncu  rakip sakatlanmasın diye topa bile girmez.
işte sonucu ortada topa vurmaya korkan koşarken adımlarını sayan oyuncu yetiştiriyorsun
sonrada as kadroya oyuncu çıkmıyor çıkmaz tabiki son yıllarda yetiştirdiğimiz oyuncular
3. ligde bile beğenilmiyor. Bunlarda en iyi olarak lanse ettiklerimiz. Bu adamlarıda düne kadar
neden as kadroya almıyoruz diye sallıyodu genç kardeşlerimiz.
Senin alt yapından çıkmış as kadroda bile kendine forma bulmuş
eslemin birinci lig takımları tarafından kapışılması lazımdı.

Çevrimdışı tuncaboylu

Süper kupayı nasıl kaybettik? Necip gereksiz bir faul duran top gol. Burada Necip'e söylenmeyen kalmadı ki haklı durum oradada elimizde olan maçı verdik Kiev maçıda öyleydi en çok ürettiğimiz en çok iplerin elimizde olduğu maçta duran top verilirmi o gereksiz pozisyonda.

İyi hatırla, Necip'e neden söylenmeyen kalmadı?

Faul yaptı diye mi, yoksa gelen ortada boşa zıplayıp arkasındaki adama kafa vurdurdu diye mi?

Şampiyonlar Ligi maçı oynuyorsun, elbette duran top bulacak rakibin de.

Senin sağ bekin oyuna yeni giren adamı marke etmeyi unutsun, sonra neden duran top verdi stoper?

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Bu gün tutamıyorsun bunu iki sene sonra düşüneceksin iyice olgunlaşmış ozi olmuş bir talisca olarak hayal et atibada olmayacak esas onun yerine doğru hamleyi düşünmek lazım ben bugünü değil geleceği konuşuyorum.
Bugünde pek ala idare ediyor.
Ndiaye :bandit:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı tuncaboylu

Necmi abi dediklerine katılıyorum, yalnız demeye çalıştığım şey şu ; Şenol Hoca'nın öncelikli hedefi (gidersek) ŞL olacak Marcelo + Mitro/Tosic arkada sağlam kalabilecek mi ? Bence cevabı bu sene yediğimiz gollerde saklı. Marcelo'nun yanına sağlam stoper alınması taraftarıyım diyorum. Ligte zaten sorun olmayacak ama bizim hedefimiz de sürekli lig olmayacak. Benim kişisel görüşüm zaten önümüzdeki 2 senede de ligin kovalanması sana yüzyüzeyken de dile getirdim.

Hedefler doğrultusunda sağlam bir stoper kovalarım, yanına Marcelo'yu koyarım Mitro öncelikli yedeğim olur. Atınç/Tosic yerine de listeye Fatih'i koyarım. Altyapıdan isim yazarsın. Kendi görüşüm bu abi, yönetimle alakalı bir şey değil. Heyheylerin üstünde sanırım, böyle bir çıkış yapmanın sebebini anlayamadım açıkçası. Gerçekçi olabilir olmayabilir herkese göre değişir, niye aşağılamaya geçiyoruz saniyeler içinde?

Yönetimi eleştirdiğim nadir konular var abi zaten, onları da dile getireyim bari. Ego yapmıyorum, Tosic konusunda kendi doğru bulduklarımı dile getiriyorum. Yönetim haklı çıksın da ben yanılayım.

@Berat dostum, ŞL'yi hedef yapmak kolay değil.

Şanssızsan öyle bir grup çıkar ki, Kamil Glik-Rakistkiy ikilisini bile kevgire döndürebilirler.

Gerçekçi hedefler üzerinden yürümek lazım öncelikle.

Çevrimdışı ahmetemre

• Kara Kartal
  • *
  • 03 Şubat 2017, 15:36:15
  • Hz.Mevlana'ya 650 km...
  • Dünyanın merkezi VODAFONE PARK,inanmayan ölçsün!
Vodafone Park
Nüfus : 41.903
Rakım: -5 metre

* Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.
* Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol.
* Tevâzu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.
* Hoşgörülülükte deniz gibi ol.
* Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
                               Hz. Mevlana

Çevrimdışı tangaz

Şanssızsan öyle bir grup çıkar ki, Kamil Glik-Rakistkiy ikilisini bile kevgire döndürebilirler.

kulağa hoş geliyor  :icool:

Çevrimdışı Berat

Gruptan çıkmak Şenol Hoca'nın hep gönlünde bir yara, abi zaten ben de ligin kovalanması taraftarıyım. Kura çekildiğinde şanslı olmamıza rağmen ligin kovalanması gerektiğini yazıp durdum. Benim gerçekçi gördüğüm ligi kısa dönem içinde domine edip ŞL gelirlerinden yararlanmak.

Katılıyorum, zaten benim fikrim tamamen lige yoğunlaşıp domine etmek yönünde. Ben  öncelikle ŞL'ye katılımı sürekli hale getirmekten yanayım.
[ Son Düzenleme: 03 Şubat 2017, 15:38:27 Berat ]

Çevrimdışı tuncaboylu

kulağa hoş geliyor  :icool:

Tabii ki gelir, ikisi toplam 45 milyon euro. :money: :money:

Sen yabancı değilsin, 40'a anlaşırız.  :lol: :lol:

Çevrimdışı Kalyoncu

İyi hatırla, Necip'e neden söylenmeyen kalmadı?

Faul yaptı diye mi, yoksa gelen ortada boşa zıplayıp arkasındaki adama kafa vurdurdu diye mi?

Şampiyonlar Ligi maçı oynuyorsun, elbette duran top bulacak rakibin de.

Senin sağ bekin oyuna yeni giren adamı marke etmeyi unutsun, sonra neden duran top verdi stoper?
Hucüm oyuncuları için söylenir ya yoktan var etti golü yarattı felan diye işte Tosic öyle yaptı sahada olmayan Kiev'i maça ortak etti. Hemen arkasına karşı karşıya Fabri çıkarttı maç gidiyordu. Bu arada Necip için arkası dönük adama faul mü yapılır dendi. Bu tartışma kısır hale geldi. Beck ile sözleşme uzatsak Tosic gitmiş olsa orada faul mü yapılır faulü yapmasa Beck'in o pozisyonla işi bile olmazdı diyecektin.

Çevrimdışı tangaz

Tabii ki gelir, ikisi toplam 45 milyon euro. :money: :money:

Sen yabancı değilsin, 40'a anlaşırız.  :lol: :lol:

naptın ne 45i glik 13e gitmişti sanırım raketçi de 17 olsa 30a biter  :money:

Çevrimdışı Kalyoncu

naptın ne 45i glik 13e gitmişti sanırım raketçi de 17 olsa 30a biter  :money:
11+4 bonusmuş.Rakitsky için 30 milyon € istemişler :)

Etiketler: