2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu
2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu Yeni sezon yeni transferler gelenler gidenler burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 139 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 3484627 defa] 2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi tolga1903

Eheh, yılların eskitemediği vizyon muhabbeti başlamış yine.

Şunu anlayın artık, Beşiktaş bu sene de FFP kurallarına uymak zorunda. Gözetimden çıkmak için sens sounda denk bütçe zorunluluğu var; yani kâr açıklamalı.

Biten sadece sattığın kadar alma ve kadro kısıtlaması kriterleri.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi merakımdan soruyorum biz gözetim altındaysak bir yıl daha ve bu süre zarfında denk bütçe yapma + kâr açıklamak durumundaysak meşhur "sattığın oyuncu bedeli kadar transfere para harca" maddesi nasıl kalkmış oluyor? Futbol takımı bütçesi denk olacak derken bu bütçeye sponsorluk yayın geliri gibi gelirlerin bütçeye eklenebilmesinin önü mü açıldı yoksa geçen senelerde olduğu gibi yalnızca oyuncu satışı mı eklenebiliyor bütçeye?

Çevrimdışı Eray

Terbiyeli ol, yalaka falan.

Sen kimsin de benle böyle konuşuyorsun. Haddini bil.

FFP kurallarını bilmiyorsan git öğren, bilmiyorsan yazılanları okuyup anla.

https://www.haberturk.com/spor/futbol/haber/1075872-besiktas-uefa-ile-yaptigi-mali-fair-play-anlasmasini-duyurdu

Yapılandırma 2018-19 sezonunu da kapsıyor.

Bu sene FFP'nin gözlem senesi, denk bütçe vermemiz lazım. Drnj bütçe oyuncu satışı değil, gelir-giderde negatife düşemeyiz.

5 senedir vizyonun transer olmadığını anlayamayanlar var burada, en vizyoner Demirören'le Dursun Özbek'ti. İkisinin de kulak arkaları kalmadı.

Senin ederin o kadar terbiyeyi kaldırdığı için sen o cevaba layıksın. Ondan öyle cevap verdim sana.

Sana cevabını verdim ama senin gibi kula kulluk eden tiplerin kafasına bir şeyi sokmak çok zor o yüzden senle daha mücadele etmiyorum. Kankana söyle banlasın beni burda FFP deyip yalakalık yapmaya devam edersin birilerine. Belki bir gün yönetime de girersin. Devam et şansını denemeye.

Çevrimdışı tuncaboylu

Senin ederin o kadar terbiyeyi kaldırdığı için sen o cevaba layıksın. Ondan öyle cevap verdim sana.

Sana cevabını verdim ama senin gibi kula kulluk eden tiplerin kafasına bir şeyi sokmak çok zor o yüzden senle daha mücadele etmiyorum. Kankana söyle banlasın beni burda FFP deyip yalakalık yapmaya devam edersin birilerine. Belki bir gün yönetime de girersin. Devam et şansını denemeye.
Başka bir yere girerim de, burada yazmak istemiyorum.

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Şunu anlayın artık, Beşiktaş bu sene de FFP kurallarına uymak zorunda. Gözetimden çıkmak için sens sounda denk bütçe zorunluluğu var; yani kâr açıklamalı.

sanki görende battı balık yan yattı sanacak
Kimse kalk bi oyuncuya 6-7 milyon bas demiyor bahsedildiği kadar kötü durumda değil Beşiktaş

Ama gereğinden fazla abartıyoruz bazı şeyleri gerek yok  :)

Transferler geciktikçe transferin son günlerinde , aceleyle , telaş la yapılan transferlerin hiçbir katkısını göremedim
Negredo da öyle oldu bi ton forvet kovaladın kovaladın olmadı gittin negredoyu aldın

Sadece bir mevkiye değil 3 mevki için transfer ihtiyacın var o yüzden bu meseleyi çok büyütmeye gerek yok  aslında

Allah hayırlı transferler nasip etsin
[ Son Düzenleme: 17 Ağustos 2018, 19:05:34 Erdem Ayaz ]

Çevrimdışı f_madida

Yazmaz listeye sart mi

Abou'yu alsaydik da yazmasaydik listeye. Ligi alirdik en azindan.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı Eray

Abi merakımdan soruyorum biz gözetim altındaysak bir yıl daha ve bu süre zarfında denk bütçe yapma + kâr açıklamak durumundaysak meşhur "sattığın oyuncu bedeli kadar transfere para harca" maddesi nasıl kalkmış oluyor? Futbol takımı bütçesi denk olacak derken bu bütçeye sponsorluk yayın geliri gibi gelirlerin bütçeye eklenebilmesinin önü mü açıldı yoksa geçen senelerde olduğu gibi yalnızca oyuncu satışı mı eklenebiliyor bütçeye?
Ya kardeşim, şu tipten mantıklı bir açıklama mı bekliyorsun? Adam burda birilerinin yalakalığını yapıyor işte. Buna biri demiş ki, git sağda solda bizi öv. Başka bir açıklaması yok. Adama soruyoruz geçen yıl ve bu yıldan gelen oyuncu satış paraları nereye gitti madem o zaman diye, transfer bütçesi şu an artıda diyoruz adam hala habertürkten link veriyor. Takmış at gözlüğünü, bakıyor etrafa bön bön.
Ben birazdan banlanıcam ama siz bu sitede kalıp daha fazla böyle boş adamların, boş boş yorumları ve kula kulluk etmeleriyle vakit kaybetmeyin basın gidin.

Çevrimdışı Eray

Başka bir yere girerim de, burada yazmak istemiyorum.

Orta yaş bunalımına mı girdin noldu? Sakin ol sakin, devam et sen kula kulluk etmeye. Fikret Orman gittiğinde bakalım ne yapacaksınız.

Çevrimdışı f_madida

Biri sportif kisitlama digeri FFP kurali. Sportif kisitlama (kadro kisitlamas, al-sat denkligi daha once kaldiriliyor eger sartlar yerine geldiyse). FFP gozetimi, anlasma suresince devam ediyor.

Çevrimdışı tuncaboylu

Evet, artık sattığın kadar alma kriteri yok.

Bonservis ödeyerek aldığın oyuncuyu UEFA listesine bildirebilirsin.

FFP'nin biten kısmı, UEFA kadro listesiyle ilgili kısım. Adam artık karışmıyor ona bildireceğin listeye. Ama diyor ki, sene sonunda denk bütçe vermek zorundasın, yoksa yine de denetlemeye girersin.

Galatasaray nasıl transfer yapıyor? Onlar bu sene 20 milyon Euro zarar açıklayabilir ve CL gelirleri var. Sıkıntıyı UEFA listesinde yaşayacaklar.

Fenerbahçe nasıl yapıyor, ben de bilmiyorum. Onların da denk bütçe zorunluluğu var. Belki Aziz Yıldırım misali bir naylon satış yaparak para girdisi gösterecekler.

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Quaresma ya teklif varsa fazla düşünme başkan ayakta dünkü futboluna baktım bitkisel hayata girmiş
Bu oyuncuları satmadığımıza pişman olacağız bu yaşta değerini bulmuşken satmak lazım

Duygusallık girdim mi işin içine , işine duygularını karıştırdığın vakit çıkılmaz işin içinden
[ Son Düzenleme: 17 Ağustos 2018, 19:14:17 Erdem Ayaz ]

Çevrimdışı mrred

Terbiyeli ol, yalaka falan.

Sen kimsin de benle böyle konuşuyorsun. Haddini bil.

FFP kurallarını bilmiyorsan git öğren, bilmiyorsan yazılanları okuyup anla.

https://www.haberturk.com/spor/futbol/haber/1075872-besiktas-uefa-ile-yaptigi-mali-fair-play-anlasmasini-duyurdu

Yapılandırma 2018-19 sezonunu da kapsıyor.

Bu sene FFP'nin gözlem senesi, denk bütçe vermemiz lazım. Denk bütçe oyuncu satışı değil, gelir-giderde negatife düşemeyiz.

5 senedir vizyonun transer olmadığını anlayamayanlar var burada, en vizyoner Demirören'le Dursun Özbek'ti. İkisinin de kulak arkaları kalmadı.

Sinirlenme beşiktaş taraftarı sağduyuludur. Abd ile mücadelenin dolar yakmak iphone kırmak olmadığını bilecek kadar zeka sahibiyiz. Biz kimsenin gazına gelip transfer yarışına girmemeliyiz önce doğru bir oyun olmalı. Son maçın 10 numara ya da santraforsuzlukla bir ilgisi yok @atalay teknik olarak hataları gösterdi zaten. Takım hazır değil. Takımın hazırlamak hocanın görevi. Mecbur hazırlayacak bu kadar basit
The great gig in the sky

Çevrimdışı tuncaboylu

Abou ligde çok faydalı olamadı, Avrupa'da taşıdı bizi.

Çevrimdışı mylife1903

Yav anlatamadim bi sene o isi
Al yazma devre arasi sattin yaz
Ya da hic yazma ligde oynat
Para yok para
Futbolcu maaslari %50 artmis faizler temlikler
Lale devri falan yok
Bir suru gereksize bir suru gereksiz mangir vererek parasiz kaldilar

Sonra fikret orman maas istiyor kongrede cikip posta koyuyor ben sabah 7de is basi yapacam diye mukavele imzalamadim falan diyor. Yahu maas versek seni neden koyak oraya, bulunmaz hint kumasimisin
Sanki bekinbayer adam bir havala bir havalar
Taraftara posta koymalar
Bu takim boyle devam etsin ocakta falan cok farkli seyler konusulacak

Iki tane transfer yapmis adam satmis diye portoyu benfikayi silkelemeye calisti fikret orman
Yahu senin sattigin toplam bedeli bi adamdan almisligi vardir porto bu boru mu?
Cin olmadan adam carpacam, sonra taraftar elestirmesin
Seni oraya secen de taraftar

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Orta yaş bunalımına mı girdin noldu? Sakin ol sakin, devam et sen kula kulluk etmeye. Fikret Orman gittiğinde bakalım ne yapacaksınız.
Çok ağır ithamlarda bulunup insanların şahsına hakaret ediyorsun gerek yok ayıp denen birşey var
Tartışılır konuşulur eleştiri yapılır ama şahsa hakaret farklı bi boyut biz aynı takımı tutuyoruz kul kulluk bunlar yanlış konular buralara hiç girme istersen
Yanlış konulara giriyorsun
[ Son Düzenleme: 17 Ağustos 2018, 19:08:02 Erdem Ayaz ]

Çevrimiçi tolga1903

Ya kardeşim, şu tipten mantıklı bir açıklama mı bekliyorsun? Adam burda birilerinin yalakalığını yapıyor işte. Buna biri demiş ki, git sağda solda bizi öv. Başka bir açıklaması yok. Adama soruyoruz geçen yıl ve bu yıldan gelen oyuncu satış paraları nereye gitti madem o zaman diye, transfer bütçesi şu an artıda diyoruz adam hala habertürkten link veriyor. Takmış at gözlüğünü, bakıyor etrafa bön bön.
Ben birazdan banlanıcam ama siz bu sitede kalıp daha fazla böyle boş adamların, boş boş yorumları ve kula kulluk etmeleriyle vakit kaybetmeyin basın gidin.

Birader saldirmanin anlamı yok sen de Beşiktaşlısın onlar da niye birbirimizi yiyelim ayrıca yaşını bilmiyorum da yaş olarak senden büyüklere yakışır mı yalaka kul vs demek bence gereksiz gerginlik yaratıyorsun ölmüş bitmişiz gibi hava yaratılıyor akhisar maçının ilk yarısını oynayan takım da bizim takımımız ligdeki her takımdan iyi futbol oynadık. Ha bir de aboubakar ve talisca'nın geldiği zamanları attı bugün biri bekleyelim gerekli yerlere oyuncu alınmazsa oturur eleştiririz yönetimi burada kavga etmenin bize ne getirisi var?

Çevrimdışı mrred

Bunun kula kullukla ne ilgisi var ? Madem F.O beğenmiyorsun alternatifini söyle o zaman onu tartışalım elimizdeki en iyi ekip bu . Hocanın da çok hataları var ama eldekilerden en iyisi o olduğu için hocayla devam etmesini istiyoruz.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mylife1903

Basip gitmekle olmaz
Elestiri kelebek etkisidir 7. Kiside hedefine ulasir sesini duyurursun
Vazgecip gitmek olmaz herkes besiktasli
Cezani cekip yazmaya devam edersin
Benim kadar ceza alan yoktur mesela
Birakip gidelim mi, ortamdan mi cekilelim

Fikret ormani da basimizdaki sciyssine cikaranlar var yakinda mesih ilan edecekler

Çevrimdışı f_madida

Abou ligde çok faydalı olamadı, Avrupa'da taşıdı bizi.

Ligde 27 macta, 12 gol 4 asistle oynamis. Ilk haftalardaki alisma surecinde yasadigi sikintilari da geride birakmisti kaldi ki. Rahat 20 gol atardi gecen sene.   

Çevrimdışı Librarius

Vizyon muhabbeti senin ilk nesil ataların zamanında da tedavüldeydi 20 nesil sonraki zürriyetin zamanında da tedavülde olacak.
Rakiplerin FFP kısıtlaması dinlemeden rekabette önüne geçiyorsa (adamlar ceza da yemedi) ve sen elimden bir şey gelmiyor diyorsan, peki neden halen Beşiktaş başkanlığı için aday oluyorsun diye sorarlar adama. 

Fikret Orman yönetimi Beşiktaş'ı bu kafayla artık ileri taşıyamaz. Bir firma finansal sıkıntıdan küçülerek kurtulamaz, ya büyük bir atılım yapıp gelirini artırmaya bakar veya yok olur gider. FB ve GS senden daha zor durumda ama ağlamak yerine iş yapıyor yönetimleri.  Bu sene de şampiyon olamayan bir Beşiktaş sanırım uzun yıllar beklemek zorunda kalacak bir dahaki şampiyonluk için. Şartlar böylesine musaitken başarıya ulaşamayan bir yönetimin şartlar daha da kötüleştiğinde başarı elde etmesini beklemek polyannacılık olur.

Şuraya not edeyim: Beşiktaş yönetimi bu kafayla devam ederse, çok değil sezon ortasında 'Yönetim gitsin﹗' tezhuratlarını bol bol duyarız. Zira mevcut kadroyla yola çıkmanın sonu hüsrandır.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı tuncaboylu

Fikret Orman'ı tanımam, kendisinden bir beklentim ve çıkarım da yok.

Giderse gitsin; daha iyisi gelecekse yarını da beklemesin, hemen gitsin.

Giderse ne yapacakmışım. İşime devam eden edeceğim, maçlarımıza da gideceğim, formamı da alacağım oğluma ve kendime, her akşam babamla telefonda Beşiktaş konuşmayı da sürdüreceğim.

Ben ironi yapıyorsun sanmıştım, ama inanarak yazıyorsun anlaşılan. Kendi paranoyak dünyanda nasıl bir senaryo kurduysan, Fikret Orman bana para veriyor, yönetim listesine alacak falan sanıyorsun gerçekten de.

Ciddi bir terapi görmen lazin.

Çevrimdışı tuncaboylu

Ligde 27 macta, 12 gol 4 asistle oynamis. Ilk haftalardaki alisma surecinde yasadigi sikintilari da geride birakmisti kaldi ki. Rahat 20 gol atardi gecen sene.
Kapalı savunmalara zorlandı ama, kabul etmek lazım.

Çevrimdışı Librarius

Gecen sezon sacma sapan adamlar almasalardi paramiz cebimizde kalir zorluk cekmezdik
Ya da duzgun adam alsalardi sampiyon olurduk gene zorluk cekmezdik

Bu zihniyet yüzünden Demirören'e 10 yıl katlandık. Şimdi de Fikret Orman fetişizmi baş gösterdi. En sık başkan değiştiren kulüp GS ve yine en başarılı kulüp onlar. Çünkü camiaları başkan fetişizmine izin vermiyor. Başarısız olanı postalıyorlar. 6 sezonda 18 kupadan 2 sini kazanan yönetimi eleştirilemez bir kült haline getiriyorlar. Bu kültürde çürüme kaçınılmazdır.

Çevrimdışı mylife1903

Çok ağır ithamlarda bulunup insanların şahsına hakaret ediyorsun gerek yok ayıp denen birşey var
Tartışılır konuşulur eleştiri yapılır ama şahsa hakaret farklı bi boyut biz aynı takımı tutuyoruz kul kulluk bunlar yanlış konular buralara hiç girme istersen
Yanlış konulara giriyorsun
:evillol: senden duyunca bi garip oldum
Forumun en agresifinden sakinlestirici ileti geldi
Camasira yumusatici katmis gibin

Çevrimdışı Librarius

saf falab denmez isini biliyor lige yuklenecek safini belli etti derler

Geliri sadece futbolcu satışından ibaret sanan bir zihniyet. Halbuki ligde şampiyon olmanın getirdiği büyük ivmeden habersiz.

Çevrimdışı mylife1903

Bunun kula kullukla ne ilgisi var ? Madem F.O beğenmiyorsun alternatifini söyle o zaman onu tartışalım elimizdeki en iyi ekip bu . Hocanın da çok hataları var ama eldekilerden en iyisi o olduğu için hocayla devam etmesini istiyoruz.
Fikret ormanin elindeki en iyi ekip buysa kapatalim kulubu

Etiketler: