2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 418 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11336818 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimiçi sozkul

@sozkul abi psikolojik üstünlüğü mü ele geçirmişler?

Valla kafam karışık, bizans entrikalarından bile karışık bir durum var ortada çözemiyorum, Ekici'yi Fener alamasın diye Olcay kara Murat gibi bizans surlarına tek başına saldırdı galiba.  :)

Çevrimdışı hic2222

Olcayımızın gidişine çoook üzülenlerden birisi de benim.
Koşullara bakınca, Olcayımızın maddi olarak menfaatlerine ama, o maçta protesto edenler inşallah görüyorlardır Olcayı..
Bazıları küfretsen aldırmaz, bazısı azıcık sesini yükseltsen gücenir.
Olcay gücendi ama bilmeli ki gerçek Beşiktaş taraftarı olan hemen herkes, onun gidişiyle burkuldu, üzüldü, tuhaf duygulara büründü.
Teknik konular ayrı ama bakın burak gitti selçuk ne halde gsde... Bizde de Olcay oynamadıkça Ozi düştü. Şimdi takımda da yok. İnşallah oziyi de kaybetmeyiz.
Sonra herşey saha değil. Bir çok takımda bir çok kaprisli oyuncu var. O takımları takım yapan ise Olcay gibiler.
Artık Olcayımız yok. Tamam formsuzdu, sahada düşük performans sergiledi ama, ben önce kendimi, sonra kulübü bu konuda vefasız hissettim diyebilirim.
Ümid ederim ki, Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste olmaz.. Umarım ki gönül koymadan gitmiştir.
Zaten o birşey kaybetmedi. Biz Olcayı, daha çok ta vefakâr kulüp olma değerimizi bu olayda muhafaza edemedik.

Transfer konusunda transferi duygusal bir boyutuyla ele aldım. Belki Başınızı ağrıttım dostlar.. Hakkınızı helal edin.
Kılıcın yapamadığını adalet yapar.

Çevrimiçi Necmi

Doğrudur @Necmi abi.

Şimdi @tangaz'ın hesabını yapalım:  :D

@Serhat Akkaya günde 30 mesaj girse...

Bir ay 150 gün olduğuna göre, son 1 ayda 4500 mesaj girmiştir.   :kop: :kop:

4500 mesaj arasından da 3-4 tane çıkar illa ki.

İddiaya girme, kaybedersin.  :)
satıldıktan sonraki mesajları saymam ama
bir oyuncu faydalıysa mesaj yazmaz takım iyi durumdaysa gene yazmaz
onun mesaj yazması için olumsuz bir şeyler olması lazım tersi ruhuna aykırı :evillol:
iyiyken herkes konuşur önemli olan kötüyken konuşabilmek diyenlerden o :D

Çevrimdışı tuncaboylu

http://m.haberler.com/lucescu-shakhtar-i-zengin-etti-8133452-haberi/
Bu haberde shaktar örneği var yazan arkadaş çok güzel anlatmış.
Mitrovic transferide böyle yapılmış bir transfer 4.2 vermezsen adamlar Torino'ya satar İnter'e satar. Ama ne yazıkki ülkemizde herzaman olduğu gibi doğmamış çocuğa don biçiyoruz. Durun bir izleyelim bir bakalım nasıl birisi 4.2 verdik diye tüm basın üstümüze çullanıyor. 30 u geçmiş yıldızlara bu paralar verilesiye bu gençlere verilsin. Hiç değilse geleceğe sağlam temeller bırakabilelim Mitrovic bizim için eşik bir oyuncu eğer istediğimiz verimi alırsak geleceği daha doğru inşaa edebiliriz. Umarım çok başarılı olur.

Fenerbahçe 32 yaşındaki Skrtel'e 6 milyon euro bonservis + senelik 4 milyon euro maaş verdi; kimse üstünde durmadı.

Skrtel'i 3 sene oynatmak için harcayacakları para 18 milyon euro, tekrar paraya çevrilmesi imkansız bir ölü yatırım.

Bizim en azından paraya döndürmek imkanı olan adam 1 haftadır gündemde.

Çevrimiçi sozkul

Cardozuyu düşünürken aklıma bizim marcelo geldi.. adamin ayağı da kafası da düzgun. Son transferlerlerden sonra takımda bol miktarda da stoper mevcut nasıl olsa.

Geriye mitroviç-ersanı çakıp marcelloyu santraforamı kaydırsak :)

durumun iyi olmadığı maçlarda son 15 dakikanın planı olabilir bu ama maç planı olamaz, rakip takım ceza sahasına gömülmüş olmalı bu uygulanırken.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Olcayımızın gidişine çoook üzülenlerden birisi de benim.
Koşullara bakınca, Olcayımızın maddi olarak menfaatlerine ama, o maçta protesto edenler inşallah görüyorlardır Olcayı..
Bazıları küfretsen aldırmaz, bazısı azıcık sesini yükseltsen gücenir.
Olcay gücendi ama bilmeli ki gerçek Beşiktaş taraftarı olan hemen herkes, onun gidişiyle burkuldu, üzüldü, tuhaf duygulara büründü.
Teknik konular ayrı ama bakın burak gitti selçuk ne halde gsde... Bizde de Olcay oynamadıkça Ozi düştü. Şimdi takımda da yok. İnşallah oziyi de kaybetmeyiz.
Sonra herşey saha değil. Bir çok takımda bir çok kaprisli oyuncu var. O takımları takım yapan ise Olcay gibiler.
Artık Olcayımız yok. Tamam formsuzdu, sahada düşük performans sergiledi ama, ben önce kendimi, sonra kulübü bu konuda vefasız hissettim diyebilirim.
Ümid ederim ki, Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste olmaz.. Umarım ki gönül koymadan gitmiştir.
Zaten o birşey kaybetmedi. Biz Olcayı, daha çok ta vefakâr kulüp olma değerimizi bu olayda muhafaza edemedik.

Transfer konusunda transferi duygusal bir boyutuyla ele aldım. Belki Başınızı ağrıttım dostlar.. Hakkınızı helal edin.
Olcay konusunda kulağıma gelen duyumlar tamamen taraftar özelinde yönetimle olcay arasında yaşanan bazı şeylerden kaynaklanıyor, hiç bir takımda 1 oyuncu 2 dk ıslıklandı diye gönderilmez o takımdan veya gitmek istemez, Tolga'ya neler yapıldı bu takımda halen orada kaptan olarak duruyor :) Bir de şu açıdan bakalım bi tarafta kalıp kendini ispat etmek diğer tarafta kolayı seçip baskıdan kaçmak, senin gözünden bakacak olursak Olcay kolaya kaçtı gibi oluyor.
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi sozkul

Ekici fenere mi gidiyor? Heryerde bununun haberi var.. Biz niye öyleyse bedavaya Olcay'ı verdik?

Nihayet benden başka biri daha sormuş, kendimi yapayalnız hissediyordum.

Çevrimdışı Alper1903

Bizim yönetim profesyonelce davranıyor zaten, o konuda neden tereddüt içindesin ki?

Taraftarın beste yaptığı Demba Ba'yı, cesur yürek lakabını koyduğu Ersan'ı falan bir an düşünmeden sattı adamlar.

Pektemek'i bile o maaşın yarısına yollayabildiler, büyük bir iş gerçekten.

Pektemek özelinde bana pek büyük iş gelmiyor yapılan. Sözleşme uzatılmaması gerekirdi veya kira yerine 3-5 neyse verilip şimdiki maaşından ve gelecek sezon riskinden kurtulmaları gerekirdi. Sezon sonu kiralayan çıkmazsa 1,6 net alacak oynamadığı halde.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Nihayet benden başka biri daha sormuş, kendimi yapayalnız hissediyordum.
Birincisi milli oyuncunu bedavaya veriyorsun, ikincisi senin istediğin ve rakibinin almasını istemediğin adamı kanlı bıçaklı olduğu takıma göndermesine karşı hiç bir şey yapamıyorsun. Eğer öyle olursa nereden tutarsan tut saçmalık bence. Umarım yanılırım.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Pektemek özelinde bana pek büyük iş gelmiyor yapılan. Sözleşme uzatılmaması gerekirdi veya kira yerine 3-5 neyse verilip şimdiki maaşından ve gelecek sezon riskinden kurtulmaları gerekirdi. Sezon sonu kiralayan çıkmazsa 1,6 net alacak oynamadığı halde.

Sözleşme yenilenmesi hataydı, o zaten aşikar.

Menajeri güzel tufaya düşürdü bizi, Fener'e gidiyor haberleriyle.

İsmail'in menajeri de aynı haberleri yaptırdı. Ciddiye almadık, Fener'e gitti gerçekten.  :kop: :kop:

Yalnız senin söylediğin öneriye anlam veremedim:

3-5 verilecekse seneye de verilir, ne riskine girmiş oluyorsun onu anlamadım.  :alala: :alala:

2016 yazında toplam 4.8 milyon euro'luk sözleşmesi vardı, seneye 3.3 kalacak.

Bu arada bu seneki maaşının yarısından kurtulmuş oldun.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Herkese selamlar. Uzun zaman oldu giremedim, umarım herkes iyidir.
Hasan abim hosgeldin sefa geldin nerelerdesin yahu korktuk birsey mi oldu acaba diye Nasilsin iyimisin abi @Hasan Tahsin
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı Kalyoncu

Fenerbahçe 32 yaşındaki Skrtel'e 6 milyon euro bonservis + senelik 4 milyon euro maaş verdi; kimse üstünde durmadı.

Skrtel'i 3 sene oynatmak için harcayacakları para 18 milyon euro, tekrar paraya çevrilmesi imkansız bir ölü yatırım.

Bizim en azından paraya döndürmek imkanı olan adam 1 haftadır gündemde.
Eto'o nun 2.5 sene sözleşme ve 10 milyon € isteme cesaretini gösterdiği bir ülkeyiz buna alınmalıydı diyen insanlar var.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

İsmail'in menajeri de aynı haberleri yaptırdı. Ciddiye almadık, Fener'e gitti gerçekten.  :kop: :kop:

3-5 verilecekse seneye de verilir, ne riskine girmiş oluyorsun onu anlamadım.  :alala: :alala:

yapabilirsen seneye 1 milyon 1,5 milyon euro ver sözleşmesini karşılıklı fesh et diyor 3.3 ödeyeceğine. neyini anlamıyorsun ki :)
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

yapabilirsen seneye 1 milyon 1,5 milyon euro ver sözleşmesini karşılıklı fesh et diyor 3.3 ödeyeceğine. neyini anlamıyorsun ki :)

Sen anlamıyorsun, çünkü bunu Başakşehir'e kiralamadan önce yapmamız gerektiğini söylüyor.

Geçen yaz yapmak neden önümüzdeki yaz yapmaktan daha avantajlı olsun, onu anlamıyorum ben de.

Çevrimdışı Alper1903

Olcay örneğinde olduğu gibi (yani bize söylenen kısmı) 200.000 euro gibi bir rakama göndersinler veya oyuncuya biz bir şey ödemeden kiralasınlar maaş bütçesini düşünüp, onu diyorum. Yoksa senin de dediğin gibi 3,3 ödemek zorunda kalınacak.

Çevrimdışı tuncaboylu

Olcay örneğinde olduğu gibi (yani bize söylenen kısmı) 200.000 euro gibi bir rakama göndersinler veya oyuncuya biz bir şey ödemeden kiralasınlar maaş bütçesini düşünüp, onu diyorum. Yoksa senin de dediğin gibi 3,3 ödemek zorunda kalınacak.

Zaten öyle yapıyorlar.  :alala:

Olcay'a aldığı maaşı veren bir takım bulabildik, gönderdik.

Pektemek'e aldığı maaşın yarısını veren bir takım bulabildik, onu da gönderdik.

Yoksa Pektemek'e 200 bin euro teklif geldi de biz mi satmadık?

Çevrimdışı Alper1903

Zaten öyle yapıyorlar.  :alala:

Olcay'a aldığı maaşı veren bir takım bulabildik, gönderdik.

Pektemek'e aldığı maaşın yarısını veren bir takım bulabildik, onu da gönderdik.

Yoksa Pektemek'e 200 bin euro teklif geldi de biz mi satmadık?

Umarım çıkartılabilir elden Pektemek ve diğerleri. Yoksa yazın sıkıntı çıkarma ihtimali yüksek.

Çevrimdışı Kalyoncu

Pektemek seneye 3. Forvet olarak kalır :) Ömer şişmanoğlunun sözleşmesi bitiyor.

Çevrimdışı tuncaboylu

Umarım çıkartılabilir elden Pektemek ve diğerleri. Yoksa yazın sıkıntı çıkarma ihtimali yüksek.

Başakşehir'de iyi oynamaya devam ederse, kiralarız yine onlara.
[ Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 17:08:48 tuncaboylu ]

Çevrimdışı Bishamon

Pektemek seneye 3. Forvet olarak kalır :) Ömer şişmanoğlunun sözleşmesi bitiyor.
Pektemeki 5. Forvetim yapmam

Çevrimdışı mylife1903

Buralardayım artık  :) Ne o Tangaz ile birlikte 10 bin mesajı bulmuşsunuz
Abi 10bin mesaj dedigin nedir ki bizim gommucuyus gezegeninde 2.5 aylik bir mesai gunde 30 mesajdan. Cok mention mi nedir ondan yaptik sana.

Sen yok ben, @tangaz ve @Serhat Akkaya nin agi gomucuye cikarken
@Necmi abi ve @tuncaboylu nun adi da polyannaya cikti.

Forum ayni gecen gun gidenler gelmiyor, burdan adalari kaciriyorsunuz, derken senin donmen iyi oldu @Hasan Tahsin abi.

Çevrimdışı GÖRKEM

Olcay'in bonservisini Maasina eklemis olabilirler. Bu Yönetim'in Olcay'a gitmeyi kabul etmesi karsiliginda bonservisini eline verdigi anlamina gelir.
[ Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 17:20:28 GÖRKEM ]

Çevrimdışı mylife1903

Valla kafam karışık, bizans entrikalarından bile karışık bir durum var ortada çözemiyorum, Ekici'yi Fener alamasın diye Olcay kara Murat gibi bizans surlarına tek başına saldırdı galiba.  :)
Don kilot tek basina gitmis abi olcayjan

Çevrimdışı GÖRKEM

Olcay'in bonservisini Maasina eklemis olabilirler. Bu Yönetim'in Olcay'a gitmeyi kabul etmesi karsiliginda bonservisini eline verdigi anlamina gelir.

Eger bu dogruysa Olcay'a da yaziklar olsun; "Gitmiyorum, kendimi gösterecegim" veya "illa gitmemi istiyorsaniz beni satip Kulübe Para kazandirin" demek varken Para'yi alip kacmayi tercih etti.
[ Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 17:45:53 GÖRKEM ]

Çevrimdışı Hasan Tahsin

hoşgeldin @Hasan Tahsin
seni staddada göremedim bayağı merak ettim.
Sana ve herkese teşekkür ederim.İlk maçta görüşürüz artık
Tek Büyük Beşiktaş

Etiketler: