2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 582 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11334545 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı tuncaboylu

Töre o çok istediği epl sine de gitti hevesini aldı
ne olduğunu da gördü
kimse almazsa paşa paşa dönüp oynayacak burda
ve oynaması da lazım
gerçi sözleşme süresi sıkıntılı onunda
bu sezon sonu geri dönse ocağa kadar da yenilemezsek önümüzdeki sezon sonu bedava gidebilir

Sözleşmesinde sıkıntı yok, 2019'da bitiyor.

Çevrimdışı Çağatay

yanlış hatırlıyormuşum o zaman beyler kusura bakmayın
Hope for the Best, Plan for the Worst

Çevrimdışı Çağatay

Sözleşmesinde sıkıntı yok, 2019'da bitiyor.

hee iyi o zaman 2 senede Necmi abiyi komaya sokar o :D

Çevrimdışı tuncaboylu

benimde hatırladığım şuydu
nasri işi ufak ufak yatmaya başladı ve herkes de ümidini kesmişken
talisca bir gecede ortaya çıktı ve 2 gün sonra da geldi imzayı attı herif
yani anladığım nasri ilk öncelikti ve talisca da sıcak tutuluyordu
nasri olsaydı belki talisca gelmeyecekti, olmayınca da direk ona gittiler
yani en azından bizim yönetimin transfer politikasındaki stratejilerinden yola cıkıyorum
kono da da öyle olmuştu
adamla bir ay ugraştık sevillaya gitti
3 gün sonra q7 imzaya geldi

Farklı örnekler olmuş.

Talisca Sosa'nın, Nasri Töre'nin yerine düşünüldü.

Talisca KAP'a bildirildiği sırada kimse umursamıyordu, çünkü her yer Nasri Beşiktaş'ta haberleriyle dolmaya başladı.

24 Ağustos tavan yapmaya başladığı tarihti Nasri'nin bize geleceğine dair, 30'una kadar sürecekti bu furya.

Guardiola saçma sapan şekilde lig maçında oyuna almasaydı, gelecekti de muhtemelen.

Çevrimdışı tangaz

Abi o kötü fener bile bi oyun oturttu iyi oynadıklarını düşündüğümden değil ama bi oyunları var ben gerçekten her topun quaresmaya atılmasından sıkıldım hop oturup hop kalktığım geçen seneden sonra oyun çok yavan geliyor bişeylerin değişmesi lazım artık umarım 2 haftalık kısa periyotta toparlanırız

bu durum bile aslında hocayı ciddi ciddi sorgulatıyor insana sadece quaresmaya endeksli bir oyunu kabul etmesi buna eyvallah demesi ısrarcı olması enteresan. mesela yapması gereken ilk şey önünde kim oynarsa oynasın oğuzhan atiba ikilisinde ısrarcı olmak olmalı son maçta yaptığı gibi tolgayı çıkarıp inleri sürüp ozziyi öne attığında adam gene kayboldu ne zaman 10 numaraya koysa kayboluyor ama hoca bundan vazgeçmiyor oysa maçın ilk dewresi iyi bir oğuzhan vardı sahada hoca kendi eliyle bu iyiyi bozuyor...advocat elindeki yetersiz kadrodan bir şablon yarattı. güçlü bir oyun mu değil ama mevcut malzemeden bir yemek yapmak dedikleri şeyi yaptı... adamın son bir demeci var ilk 3 maçımda 1 puanda kaldım onları arıyorum diye şayet aramasaydı üzerimizde olurdu şuan...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı atalay

Alıntı yapılan: atalay
Bu ligin en önemli dinamiklerinden biri; hücumda problem çözebilme yeteneği ve çeşitliliği yüksek, final aksiyonlarını doğru kurgulayan, sonuca giderken zoru basit gösteren oyunculara sahip olmaktır. Yeterince güçlü ve alternatifli plan, şablon veya metoda sahip olmasanız da eldeki zenginliği doğru hücum stratejileri ile birleştirirseniz işleri olabildiğince kolaylaştırır ve oyununuzun karşılığından fazlasını alabilirsiniz.

Oyun felsefesi-stratejisi olmayan ya da bunca yıllık birikimden ve tavırdan uzaklaşan, şablon ve metot üretme konusunda sınırları aşamayan, problemi oyun hafızasının en değerli isimlerinde çözümü ise sürekli işbilmezlerin yön verdiği transferlerde arayan ve sadece kazanmanın peşinden gidenlerin formülü yukarıdadır. Bu formülle geometri bilmeden, güçlü oyunlardan bağımsız küçük bir tavır değişikliği ve doğru seçimler ile ekseriyetle vasatların olduğu ligde işleri olduğundan daha kolaylaştırır ve "kazanırsınız". Ayrıca bu formülle scouting konusunda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara ve TR'deki düzeni görmezden gelip ülke şartlarını mazeret sunanlara daha kolay hitap edip "başarınızı" olduğundan daha değerli gösterebilirsiniz. Sezon öncesi 12'nin, devre arası 3,4,5'lerin, gelecek sezon çok daha fazlasının acaba yeter mi? diye konuşulacağı bir plansızlık ve akılsızlık furyasında devre arası transfer sezonu için gireceğim ileti budur. 
[ Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 06:40:22 atalay ]

Çevrimdışı Çağatay

Farklı örnekler olmuş.

Talisca Sosa'nın, Nasri Töre'nin yerine düşünüldü.

Talisca KAP'a bildirildiği sırada kimse umursamıyordu, çünkü her yer Nasri Beşiktaş'ta haberleriyle dolmaya başladı.

24 Ağustos tavan yapmaya başladığı tarihti Nasri'nin bize geleceğine dair, 30'una kadar sürecekti bu furya.

Guardiola saçma sapan şekilde lig maçında oyuna almasaydı, gelecekti de muhtemelen.

sonuç olarak yaptığımız kronik hata şu
hem kono da hem nasri de
aşırı beklemek beklemek beklemek
tamam istediğin adamlar boru değil
tabiiki öyle 2 günde halledilecek adamlar değiller
hele senin takımın için bu süreç tabiiki daha uzun olacak
ama seninde bunun farkında olman lazım
kono olmazsa o tarzda yeryüzündeki tek adam olmadığı için alternetiflerini de araştırman, yoklaman lazım
yada nasri için aynı şeyleri yapman lazım ki sonra yana yakıla menajerlerin kapısını aşındırmayasın transferin son günü
öyle bizde transfer bitmez demekle olmuyor o işler
sen şu an da yaz transfer listeni oluşturuyor olman gerekiyor
en azından yarım sezonda neyin ne olduğu görülmüştür
yada takımın yaş ortalaması malum
bunu düşürmeye uğraşman lazım

Çevrimdışı tuncaboylu

sonuç olarak yaptığımız kronik hata şu
hem kono da hem nasri de
aşırı beklemek beklemek beklemek
tamam istediğin adamlar boru değil
tabiiki öyle 2 günde halledilecek adamlar değiller
hele senin takımın için bu süreç tabiiki daha uzun olacak
ama seninde bunun farkında olman lazım
kono olmazsa o tarzda yeryüzündeki tek adam olmadığı için alternetiflerini de araştırman, yoklaman lazım
yada nasri için aynı şeyleri yapman lazım ki sonra yana yakıla menajerlerin kapısını aşındırmayasın transferin son günü
öyle bizde transfer bitmez demekle olmuyor o işler
sen şu an da yaz transfer listeni oluşturuyor olman gerekiyor
en azından yarım sezonda neyin ne olduğu görülmüştür
yada takımın yaş ortalaması malum
bunu düşürmeye uğraşman lazım

Gördük ki Kono'nun alternatifi varmış.  :)

Nasri konusu ise biraz daha farklı. Zaten transfer sezonu planlarımızda yoktu uzunca bir süre, son 10 gün adı geçmeye başladı.

Yani ağaçtan düştü önümüze, bizden önce birisi kaptı.

Nasri'den önce kanatlar Quaresma-Olcay-Kerim-Aras olacak şekilde düşünülmüştü sezon için (ki belli ki hatalıymış), Nasri sonradan ortaya çıktı.

Bekleme konusunda katılıyorum sana. Ancak saydığın isimler için değil, farklı bir isim için: Gomez'i çok fazla bekledik.

Elbette beklemeye değer bir adamdı, ama biz çok bekledik.

Çevrimdışı kartal74

Oyun felsefesi-stratejisi olmayan ya da bunca yıllık birikimden ve tavırdan uzaklaşan, şablon ve metot üretme konusunda sınırları aşamayan, problemi oyun hafızasının en değerli isimlerinde çözümü ise sürekli işbilmezlerin yön verdiği transferlerde arayan ve sadece kazanmanın peşinden gidenlerin formülü yukarıdadır. Bu formülle geometri bilmeden, güçlü oyunlardan bağımsız küçük bir tavır değişikliği ve doğru seçimler ile ekseriyetle vasatların olduğu ligde işleri olduğundan daha kolaylaştırır ve "kazanırsınız". Ayrıca bu formülle scouting konusunda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara ve TR'deki düzeni görmezden gelip ülke şartlarını mazeret sunanlara daha kolay hitap edip "başarınızı" olduğundan daha değerli gösterebilirsiniz. Sezon öncesi 12'nin; devre arası 3,4,5'lerin; gelecek sezon çok daha fazlasının acaba yeter mi? diye konuşulacağı bir plansızlık ve akılsızlık furyasında devre arası transfer sezonu için gireceğim tek ileti budur.
analitik düşünmenin,emek vererek,üreterek bilgilenmenin,feraset koyup uzun vadeli planlamalar yapmanın ötesinde bir irrasyoneller toplamın yaşandığı bir ligdir Türkiye süper ligi...
 şampiyon bitirdiğin sezon ertesinde,teknik ve moral olarak geri savurduğun sarışın kardeşlerle biteviye sidik yarışının içinde olduğun ligdir burası.
birisi hocasının her Allahın  günü aşağılanmasına rağmen ne idiğü belirsiz oyun tanımsızlığıyla  2 puan arkanda belirendir;ötekisi her tütlü vaveyelası ve krizlerden kavram ve derinlik yaratan çok bilmiş duruşuyla senden +7 fazla averajla pusuda bekleyendir.senin 5 atamadığın sezonda bunu arka arkaya gerçekleştirendir.ve bu durumun teknik izahı literatürde yoktur.son iki maçında en vasati futbol gözünün bile "bunlar sahaya bir puan için çıkmışlar"diye doğru tesbitte bulunacağı maçta 3-0 3-0 sonuç alarak gidendir
hadi gel bunun akli açıklamasını gel de yap!
burası postmodernizmin buyurduğunu güçlüden yana hakim kılan zihniyetin arenasıdır..

Çevrimdışı Çağatay

Gördük ki Kono'nun alternatifi varmış.  :)

Nasri konusu ise biraz daha farklı. Zaten transfer sezonu planlarımızda yoktu uzunca bir süre, son 10 gün adı geçmeye başladı.

Yani ağaçtan düştü önümüze, bizden önce birisi kaptı.

Nasri'den önce kanatlar Quaresma-Olcay-Kerim-Aras olacak şekilde düşünülmüştü sezon için (ki belli ki hatalıymış), Nasri sonradan ortaya çıktı.

Bekleme konusunda katılıyorum sana. Ancak saydığın isimler için değil, farklı bir isim için: Gomez'i çok fazla bekledik.

Elbette beklemeye değer bir adamdı, ama biz çok bekledik.

ne yazıkki varmış... :D
gomezde de zar tuttu açıkçası
büyük riskti ve tuttu iyiki de tuttu
ama her zaman olmaz
zar bir strateji olmamalı

Çevrimdışı tangaz

diğerlerini yarışta tutan biz olduk. bizim kötü oyunumuz oldu. bizim çoğu maçın ilk yarısını çöpe atarak oynadığımız maçlar oldu.

ilk 8deki takımlardan sadece bursayı yendik osmanlıyla daha oynamadık diğerleri ile berabere kaldık. bu da onların tutunmasına yol açtı. başak, gs, fb,konya,gençler beşlisinden 2sini yensek ve kasımpaşaya sürpriz yenilgi almasaydık şuan +7 puan daha yazıp 42 puanda olacaktık. özetle ne yaptıysak kendimiz yaptık...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı Çağatay

diğerlerini yarışta tutan biz olduk. bizim kötü oyunumuz oldu. bizim çoğu maçın ilk yarısını çöpe atarak oynadığımız maçlar oldu.

ilk 8deki takımlardan sadece bursayı yendik osmanlıyla daha oynamadık diğerleri ile berabere kaldık. bu da onların tutunmasına yol açtı. başak, gs, fb,konya,gençler beşlisinden 2sini yensek ve kasımpaşaya sürpriz yenilgi almasaydık şuan +7 puan daha yazıp 42 puanda olacaktık. özetle ne yaptıysak kendimiz yaptık...

bu sene kendi evimizdeki maçlarda ligin en iyisiyiz
ama geçen sene fark yaratan deplasman performansımızdı
bu sene 9 puan bırakmışız

oyun planı yüzünden bırakılan puanlar bunlar
evimizde bir şekilde alıyoruz ama deplasman artık eskisi gibi değil

Çevrimdışı eaglekartal

şimdi eleştireleceğim biliyorum ama advocatın elindeki kadrodan aldığı verimi ve oturttuğu sistemi görünce teknik taktik kısmında daha konsantre ve daha iyi olduğunu düşünüyorum Şenol hocadan.ha o advocat değil yardımcıları iyi diyorsanız şenol hocada üst düzey yardımcı bulunduracak o zaman yanına.sene başından beri benzer şeyleri denedik olmadı hala deniyoruz,inşallah ikinci yarı toparlar ama bu şekilde giderse şenol hocnın ömrüde çok uzun olmaz.suç yönetimde istediği adamlar alınmadı diyorsanızda ortaya yumruğu vuracak bu şekilde sıkıntı çekilmesinin önüne geçecek 1.5 yıldır sağlam bir stoper alınmamasının hesabını birileri vermeli.10 tane saçma ucuz stoper yerine bir tane pahalı stoper alsak başka şeyler konuşuyorduk şuan.

Çevrimdışı mylife1903

şimdi eleştireleceğim biliyorum ama advocatın elindeki kadrodan aldığı verimi ve oturttuğu sistemi görünce teknik taktik kısmında daha konsantre ve daha iyi olduğunu düşünüyorum Şenol hocadan.ha o advocat değil yardımcıları iyi diyorsanız şenol hocada üst düzey yardımcı bulunduracak o zaman yanına.sene başından beri benzer şeyleri denedik olmadı hala deniyoruz,inşallah ikinci yarı toparlar ama bu şekilde giderse şenol hocnın ömrüde çok uzun olmaz.suç yönetimde istediği adamlar alınmadı diyorsanızda ortaya yumruğu vuracak bu şekilde sıkıntı çekilmesinin önüne geçecek 1.5 yıldır sağlam bir stoper alınmamasının hesabını birileri vermeli.10 tane saçma ucuz stoper yerine bir tane pahalı stoper alsak başka şeyler konuşuyorduk şuan.
Hep yaziyorum bir daha yazayim. Bu camiaya berazilyadan bir stoper lazim, zago evet bizim zago bize lazim. Senol gunesin yardimcisi olarak hemen goreve baslamali. Baska birsey icinee yonetim berazilyaya falan gitmesin

Çevrimdışı OrhanAker

Hep yaziyorum bir daha yazayim. Bu camiaya berazilyadan bir stoper lazim, zago evet bizim zago bize lazim. Senol gunesin yardimcisi olarak hemen goreve baslamali. Baska birsey icinee yonetim berazilyaya falan gitmesin
Teknik direktörlüğe başladı abi yardımcı olarak zor artık.

Çevrimdışı Gokhan-

Aydın Karabulut giderken gitmesini hiç istemiyordum, ben yetenekliyim diyordu resmen ama bizde ki hocaların hazıra konma sevdası yüzünden kaybettik çocuğu.Adam da yetenek var işte, gerisini de sen hallet, sana neden hoca diyorlar ki?
Gençlerbirliğinde taş gibi top oynuyor şimdi, bizim kanatlarımızın alayından daha verimli bir adam.
Serdar Gürler desen o da ayrı bir mevzu, çok yetenekli.Çiçek dalında mı güzel deriz, taş yerinde mi ağır deriz bilmiyorum ama haftalardır imrenerek izliyorum ikisinide.Belki de bizde ki kanat oyuncularının yetersizliğinden bana öyle geliyordur.   :money:
İyi kararlar tecrübeden gelir ama tecrübe kötü kararlardan oluşur..

Çevrimiçi underworld

Günaydın BÜYÜK BEŞİKTAŞ Ailesi,

"Yönetimden gelen kontrat yenileme önerisine olumlu cevap veren Ricardo Quaresma, tek şartını menaceri aracılığıyla iletti. 1.7 milyon Euro’luk (6.2 milyon TL) yıllık ücreti bulunan Portekizli yıldız, yeni sözleşmesinde Kamerunlu oyuncunun 3.3 milyon Euro’luk (12.2 milyon TL) maaşının aynısının yazmasını istiyor"
Hangi kameraya el sallıyoruz

Çevrimdışı Gokhan-

İnşallah Quaresma'nın istediği miktar doğrudur ve bu miktar da ısrar eder.

Hak ediyorsun bu paraları Quaresma sakın geri adım atma  :evillol:
İyi kararlar tecrübeden gelir ama tecrübe kötü kararlardan oluşur..

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

yardımcı antrenör olarak Ronaldo guiaro gelsin o da olumlu abi.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

şimdi eleştireleceğim biliyorum ama advocatın elindeki kadrodan aldığı verimi ve oturttuğu sistemi görünce teknik taktik kısmında daha konsantre ve daha iyi olduğunu düşünüyorum
şanslı olduğu kesin ama Şenol hocadan iyi olmadığı net bir şekilde ortada. Güçlü bir oyunları yok, Gb maçında kendi sahasında ezildi oyun olarak en basiti, Ts maçında ekstrem şeyler olmasa ts iyi oynuyordu. Şenol hocanın hataları epey var ama ofansif anlamda kadro kalitemiz çok düşük.

Çevrimdışı mylife1903

yardımcı antrenör olarak Ronaldo guiaro gelsin o da olumlu abi.
Ronaldo yumusak adam feyyaz gibi. Bize boyle daha bi ayman tarZi lazim.

Lucescu sunlari bir guzel hirpala sonra sut antremanina al dedigi zaman, arkadaslar lutfen sut atremani icin hazirlanalim, diyecek hoca lazim degil. Odunu yuruyun lann hizli hizli derken en arkada kalani da pataklayacak adam lazim.

Zago ayrica isim olarak da ezer, artiizlik yapamazsin.

Çevrimdışı eaglekartal

şanslı olduğu kesin ama Şenol hocadan iyi olmadığı net bir şekilde ortada. Güçlü bir oyunları yok, Gb maçında kendi sahasında ezildi oyun olarak en basiti, Ts maçında ekstrem şeyler olmasa ts iyi oynuyordu. Şenol hocanın hataları epey var ama ofansif anlamda kadro kalitemiz çok düşük.
oyun olarak ezildikleri kesin hocam ama peraria zamanındada böyleydiler.dahada leş gibiydiler.şimdi kendince bir sistem kurdu.geride beklerim bulursam kontra atarım diyor hücum kaliteside iyi olunca bunu yapıyor.en önemli eksikliğmiz hücum gücümüz fb ve gsden geride kaldı.ki gol ortalamasıda bunu gösteriyor.ikinci yarı bunu artırmak gerek.Şenol hocadaki sıkıntı hemen hemen her takımlarında ilk sene çok pozitif olumlu ikinci dönem düşüşe geçiyor tesadüfmü şanssızlıkmı anlamadım

Çevrimdışı tangaz

oyun olarak ezildikleri kesin hocam ama peraria zamanındada böyleydiler.dahada leş gibiydiler.şimdi kendince bir sistem kurdu.geride beklerim bulursam kontra atarım diyor hücum kaliteside iyi olunca bunu yapıyor.en önemli eksikliğmiz hücum gücümüz fb ve gsden geride kaldı.ki gol ortalamasıda bunu gösteriyor.ikinci yarı bunu artırmak gerek.Şenol hocadaki sıkıntı hemen hemen her takımlarında ilk sene çok pozitif olumlu ikinci dönem düşüşe geçiyor tesadüfmü şanssızlıkmı anlamadım

bakar bekleneni veremedi talisca en azından skor üretiyordu ama sakatlandı 2 aydır ortalıkta yok quaresmanın kerimin olcayın golü yok neredeyse cenkin var gibi gözüküyor ama yarısı penaltı. ozzi desen yok gibi birşey. hal böyle olunca sıkıntı büyük hücum anlamında. babel umarım skora katkı eder talisca ona keza. bu ikili üretkenlik katar diğerleri de kıpırdarsa ikinci yarı 18 maç var 40+ puan çıkarmamız mümkün görünüyor ve bu bizi şampiyon yapmaya yetecektir.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

bakar bekleneni veremedi talisca en azından skor üretiyordu ama sakatlandı 2 aydır ortalıkta yok quaresmanın kerimin olcayın golü yok neredeyse cenkin var gibi gözüküyor ama yarısı penaltı. ozzi desen yok gibi birşey. hal böyle olunca sıkıntı büyük hücum anlamında. babel umarım skora katkı eder talisca ona keza. bu ikili üretkenlik katar diğerleri de kıpırdarsa ikinci yarı 18 maç var 40+ puan çıkarmamız mümkün görünüyor ve bu bizi şampiyon yapmaya yetecektir.
18 maçtaki beklentim 12 5 1 yönünde abi 41 puan yani 76 şampiyon yapar gibi görünüyor, öngörüm doğru çıkacak mı bakalım. Talisca sakatlanmasa atardı epey şutları çok iyi.

Çevrimdışı kartal74

peki niye kötü gözüküyoruz.bizi son 3 senelik süreçte her anlamda zirveye taşıyan kolektif fubol aklına sırt çevirdiğimizden olmasın.takmı oyunu bileşenlerini tek tek bulduğumuz bu güzel yolculukta birden palyatif ve günü kurtaran hesaplara daldığımız için olmasın.
toplam kalite limitlerini çoğaltan sosa ,oğuzhan,atiba,olcay gibi yapı taşlarının azaldığı futbol çizgisinden sonuç odaklı oyuncu tiplemelerin(ourezma,talisca vs.) düzenine evrildiğimiz için bazı şeyler hoşumuza gitmemiş olmasın
azıcık Beşiktaş futbol geleneğine haiz olan taraftar jenerasyonları bu aklın bizi yarı yolda bırakacağını bilmesi gerekir.biz malesef, kurt puslu havayı sever zemininde iz sürmesini beceren camia değiliz.bakın 1.5 yıl önce cimbom şakir hamzayla hangi futbol aklıyla üretip şampiyon olabildiler.20111'de sevgili hocamızın önünü kesildiği malumumuz...

Etiketler: