2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 295 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6181163 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı 38life

Jeremain Lens 1

Jeremain Lens 2

Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı scarfright

Geçen sezonu izlemeyip, pas geçenler için: Kenardaki tercihi ve oyuncu yazılımını anlamak adına fikir verir.

Oğuzhanın iyi seviyede oyun görüşü ve düzgün ayağı var. Gücü ve hızı daha alt seviyede. İnsanlar oyuncunun kötü yönüne bakıp oyuncuyu eleştiriyorlar ya da iyi yönüne bakıp övüyor. Bence oyuncunun tümüne bakmamız gerekiyor. Mesela medel daha güçlü ama oğuzhanın yapabildiği işlerin ne kadarını yapabilir? İzleyenler oyuncunun yapabileceklerini görmeli. Ama şu da bir gerçek ki oğuzhan dünya çapında bir oyuncu olacaksa fiziksel olarak daha diri olmak zorunda. Ancak mevcut haliyle türkiyenin mevkisinde en iyisi. Bu da ligimizin dünya oyununa göre ne seviyede olduğumuzu gösteriyor..

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Türkay

Ozi 24 wilshere 25 yaşında. Bana kalırsa Ozi Wilshere'den daha üstün bir futbolcu ama Wilshere'in fiziği > Ozi x2
Sevdalı yüreklerde Beyaz sürgünler

Çevrimdışı atalay

Motorik özellikleri ile ilgili birtakım handikaplarını görebiliyorum. Tüm bu hususlarda ve daha fazlasında kaydettiği gelişimi de aynı şekilde. Bunları zaten süreç içinde yazdım. Oyuncunun oyuna kattığı şeyin doğru tarif edilemediğini ve katamadığı şeylerin de sebeplerini izah ediyorum. @scarfright
[ Son Düzenleme: 06 Eylül 2017, 17:27:13 atalay ]

Çevrimdışı atalay

İyi bir sliding tackle, harika bir timing. Halbuki burada positional awareness, anticipation
ve attention becerisi öne çıkıyor. Oğuzhan, ayakta kalıp doğru pozisyon alarak çokça top
kazanmasına rağmen akılda kalan ve öne çıkan savunma aksiyonu bu oluyor.

[ Son Düzenleme: 05 Eylül 2017, 22:15:03 atalay ]

Çevrimdışı atalay

Oğuzhan'ın birincil hücum pratiği budur. Bundan geçen sezon kaç tane, bir önceki
sezon kaç tane oynadınız? Oyuncunun güçlü tarafı üzerine şablonunuz eksilmiş.

[ Son Düzenleme: 05 Eylül 2017, 22:07:17 atalay ]

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Lichsteiner ismi geçiyor. Gelirse kadroda şişkinlik olmaz mı? Ayrıca samp.liginde oynayamayacak zaten

Çevrimdışı atalay

Adanaspor adına zincirleme hatalar var. Fakat Tolgay'ın alan katedip vertical oynama
çabası önemli. Bilindik fake hareketi ve Babel'in rakip oyuncuyu üzerine çekmesi ile
alan açılmış. Bunlardan daha fazla lazım.

Çevrimdışı atalay

Alıntı yapılan: atalay
22 Mayıs 2017, 15:52:06 »
Kasımpaşa maçında attığımız birinci ve üçüncü golde kaleye sırtı dönük iki oyuncunun (Adriano ve Oğuzhan) attıkları topuk pasları çok değerli. Takım pozisyonu değişmeden bir anda oyunun nasıl başkalaştığını görüyoruz. Hızlı düşünen ve uygulayan oyuncunun farkı.

İyi bir transition örneği. Yayıncı kuruluş, birinci golde tüm bu aksiyonun en önemli isminin (Adriano) yaptığı işten itibaren paylaşmayı akıl edememiş. Hızlı düşünüp-uygulayamasanız bu büyük boşluklardan yararlanamayacaksınız.

[ Son Düzenleme: 05 Eylül 2017, 15:06:51 atalay ]

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Müthiş transferimiz geleceğin Pepe'si, Pepe'nin takımdaki yegane alternatifi, Pepe ve Tosic dışındaki tek stoperimiz Mitrovic nedense Bursa maçında kadroya alınmamış üstelik yeni düzende 21 kişiye çıkartılan kadroya :) Sonra biz gömücü oluyoruz. Atınç sakalatnmasa Kadroya bile almayacak demiştim Şenol Hoca bu sene ama kadrolar 21 e çıkınca belki alır diye düşünmüştüm sonradan, beni yanıltmadı.
[ Son Düzenleme: 05 Eylül 2017, 08:48:57 Serhat Akkaya ]
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

2-3 gün içinde transfer dönemi bitiyor ve bizimkilere (Boyko,Pedro,Milo,Aras,Veli) kimse talip olmadı hala. @tuncaboylu gelip bi açıklama yapsın teklif olmadığını nerden biliyorsun demişti. Sanırım o kadar çok teklif var ki başkan seçemiyor arasından :)
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

Müthiş transferimiz geleceğin Pepe'si, Pepe'nin takımdaki yegane alternatifi, Pepe ve Tosic dışındaki tek stoperimiz Mitrovic nedense Bursa maçında kadroya alınmamış üstelik yeni düzende 21 kişiye çıkartılan kadroya :) Sonra biz gömücü oluyoruz..
Kurekle yavas yavas kazinca yakalaniyoz, ekskavator kullansak mesela bisi olmaz.

Su mitrovic transfernin mantigi nedir. Devre arasi yatirim transferi mi yapilir. Sene sonu mitrovici eplden takimlar mi kapacakti. Tosic maasi da verdik adama 100bin yuro alirken ohh mis.

Konu mitrovic ekseninde tartisiliyor al kardesim mitrovici bisi demedik ama zamaninda al dogru paraya al, aldiysan da guven ve ver formayi ha formayi veremiyorsan alma

Baba aku yok, meselesi

Tosicin maasina da sallayan vardi takimda hakkini alan nadir adamlardan tosic.
Tosic genclerbiigi yerine nebilem kulup burujden gelmis olsa, sivisi epl, bundesliga, firansa, ispanya falan olsa bu yonetim tosice 2.5 milyon verirdi yillik ustune taraftar da bastaci yapardi

Gomucu biziz ama sene ortasina dogru herkes atiba kesilsin medel oynasin dediginde atibayi kesene iki tokat atip kendine getirecek olan da biziz.

Istekler olanaklarla sinirlidir.
Kac senedir yarmoyu alin dedim raketciyi alin dedim feda sezonunda bu cocuklar tam kivamindaydi. O alamanci bi amca var kac gram cevabi veriyor hah onu aldik feda sezonunda. Para yok para yok. Para yokta mal mal adamlari dedem mi aldi, pektemekle amcam mi sozlesme uzatti. Fikret orman transfer sihirbazi ama sactigi parayi oturup hesaplasak burdan rizeye duble yol olur.

Tosicin falan maasi hesaplanacagina gidip fikret ormanin sokaga attig parayi hesaplayalim. Kac para var bilmecede, kac transfer var cepte, cevap veriyorum, cevap:

Çevrimdışı benyv-

Kurekle yavas yavas kazinca yakalaniyoz, ekskavator kullansak mesela bisi olmaz.

Su mitrovic transfernin mantigi nedir. Devre arasi yatirim transferi mi yapilir. Sene sonu mitrovici eplden takimlar mi kapacakti. Tosic maasi da verdik adama 100bin yuro alirken ohh mis.

Konu mitrovic ekseninde tartisiliyor al kardesim mitrovici bisi demedik ama zamaninda al dogru paraya al, aldiysan da guven ve ver formayi ha formayi veremiyorsan alma

Baba aku yok, meselesi

Tosic genclerbiigi yerine nebilem kulup burujden gelmis olsa, sivisi epl, bundesliga, firansa, ispanya falan olsa bu yonetim tosice 2.5 milyon verirdi yillik ustune taraftar da bastaci yapardi

Gomucu biziz ama sene ortasina dogru herkes atiba kesilsin medel oynasin dediginde atibayi kesene iki tokat atip kendine getirecek olan da biziz.

Kac senedir yarmoyu alin dedim raketciyi alin dedim feda sezonunda bu cocuklar tam kivamindaydi. O alamanci bi amca var kac gram cevabi veriyor hah onu aldik feda sezonunda. Para yok para yok. Para yokta mal mal adamlari dedem mi aldi, pektemekle amcam mi sozlesme uzatti. Fikret orman transfer sihirbazi ama sactigi parayi oturup hesaplasak burdan rizeye duble yol olur.

Tosicin falan maasi hesaplanacagina gidip fikret ormanin sokaga attig parayi hesaplayalim. Kac para var bilmecede, kac transfer var cepte, cevap veriyorum, cevap:

Kulübü transfer sezonlarında genellikle pozitif balansla idare etti. Yaptığı transfer yanlışları ile suçlamanın bir mantığı yok. Aldığın 10 oyuncudan 7-8'i tutmuşsa zaten başarılısındır. Üstelik maddi olarak da transferler genellikle başarılı.

Çevrimiçi Necmi

uzun zamandır şöyle paslaşamadık ya
neden paslaşmayalım sen hangi takımı izliyorsun :alala:
her maç paslaşma oluyor sadece bu golle sonuçlanmadığı için
kuru pas olarak kalıyor. yoksa bıktırana kadar paslaşılıyor.
ilk şampiyonlukta hep öylemi paslaşıyorduk bütün sene toplasan 5-6 yı geçmez
böyle pasla gol pozisyonu yaratmamız. bu sene aynı kadro bile olmuş olsaydı o pasları yapamazdık
2016 şampiyonluğunda bile ligin sonuna doğru oyunu çözmüşlerdi yaptırmıyorlardı
balık hafızalı olmayın o zamanki konuşmaları çabuk unuttunuz. Herkesin ortak düşüncesi
bu pas oyununun seneye işlemeyeceği yönündeydi.
sürekli topa sahip olarak oynamak zorundaydık rakip topa sahip olduğunda sudan çıkmış balık gibi
kalıyorduk aslında çok yetersiz bir oyun anlayışımız vardı kondisyon ve sürekli topa sahip olarak
şampiyon olduk geçen seneki oyunumuz daha güçlüydü. topu rakibe bırakarak oynamayı öğrendik
geçen sene hızlı forvetlere karşı zaafımız oldu ama bu sene savunma hattı daha farklı artık rakibe pozisyon
vermiyoruz biz güçlü rakiplerle açtık ligi savunma hattı iyi ama orta sahada aksıyor takım ileri uç hiç yok
maça ağırlığını koyamıyor onlar düzeldiğinde dengeli bir takım oluruz.
2015-16 sezonu özlenecek bir sezon değildi. çok oyun eksiğimiz vardı zaten o nedenle takım avrupada
hiç bir başarı gösteremedi. içerde bireysel yeteneklerle iyi bir ozi iyi bir gomez iyi bir sosa ile götürdük.
bunumu özlüyorsunuz bir kaç oyuncuya dayalı oyunu. Bu tip oyunda güzel şeyler görünür yetenekli
ayaklar sayesinde ama önlemide bir o kadar kolay alınır. Gerçekler hiçde hayalini kurduğunuz gibi değil
tek rakibimiz fenerdi oda içde çalkalanıyordu. Böyle bir rakiple yarışdık. Yoksa topa sahip olan usta ayakları olan her takım bizi dağıtmışdı.
geçen sene avrupada hep topa sahip olan takımlar çıktı karşımıza bir önceki senenin kadrosu olsa beraberlik bile göremezdik.

Çevrimiçi underworld

Tosic , Babel , q7  vb maaşları skandaldir.
Mitrovic ve diğerlerini saymaya deymez çünkü o transferler başlı başına hata.

Çevrimiçi Necmi

Baba aku yok, meselesi

ama sallamışsın :alala:
yarmayı rakitskyi hangi parayla alıyordun ukrayna takımlarından oyuncu almak kolaymı
ellerinde genç yetenek gene vardır dene bakalım alabilecekmisin. istemekle olmuyor.
mitrovic dediğin adamda hiçde gömülecek biri değil çocuk dün hırvat milli takım uçağından indi
hırvat milli takımın 22 yaşındaki stoperi alınır. Hırvat milli takımı kaliteli oyunculardan kurulu
bu yaşta o kadroya yazılan oyuncu kötü oyuncu olamaz. Genç oyuncuda direk 11 e yazmak için değil geleceğe
yatırım olarak alınır. 28 kişilik kadronda her aldığın oyuncuya forma vermek diye bir şey olamaz
sahada 11 kişi oynuyor. 11 kişiyle lig bitiyorsa neden 28 oyuncu alıyorsun istiyorsunuzki her alınan oyuncu sürekli oynasın
birileri hep dışarda kalacak kalmakta zorunda 4 tane 11 oynayacak stoperi alamayacağına göre
kulübede oturup sorun çıkartmayacak yetenek olarakda iyi bir oyuncu alacaksın mitrovic
böyle bir oyuncu bonservis vermeden bile alsan vida alıp kulübede oturtamazsın. laf ettiğiniz
mitrovic kadrodaki tek yedek stoper.

Çevrimdışı ahmetemre

• Kara Kartal
  • *
  • 05 Eylül 2017, 09:56:50
  • Hz.Mevlana'ya 650 km...
  • Dünyanın merkezi VODAFONE PARK,inanmayan ölçsün!
Müthiş transferimiz geleceğin Pepe'si, Pepe'nin takımdaki yegane alternatifi, Pepe ve Tosic dışındaki tek stoperimiz Mitrovic nedense Bursa maçında kadroya alınmamış üstelik yeni düzende 21 kişiye çıkartılan kadroya :) Sonra biz gömücü oluyoruz. Atınç sakalatnmasa Kadroya bile almayacak demiştim Şenol Hoca bu sene ama kadrolar 21 e çıkınca belki alır diye düşünmüştüm sonradan, beni yanıltmadı.
opsiyonel medel var ister stoper ister ön libero ister sağ bek.
yedekteki adam 3 bölgeyi yedeklediği için almamıştır mitoyu.
mitro isteksiz soğuk karşıya negatif enerji veriyor tosiç gibi sıcak değil.
hoca da ısınamadı bu yüzden mitroya.
hep isabet olmaz transferde arada bir böyle olacak...
Vodafone Park
Nüfus : 41.903
Rakım: -5 metre

* Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.
* Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol.
* Tevâzu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.
* Hoşgörülülükte deniz gibi ol.
* Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
                               Hz. Mevlana

Çevrimdışı Serhat Akkaya

yarmayı rakitskyi hangi parayla alıyordun ukrayna takımlarından oyuncu almak kolaymı
ellerinde genç yetenek gene vardır dene bakalım alabilecekmisin. istemekle olmuyor.
mitrovic dediğin adamda hiçde gömülecek biri değil çocuk dün hırvat milli takım uçağından indi
hırvat milli takımın 22 yaşındaki stoperi alınır. Hırvat milli takımı kaliteli oyunculardan kurulu
bu yaşta o kadroya yazılan oyuncu kötü oyuncu olamaz. Genç oyuncuda direk 11 e yazmak için değil geleceğe
yatırım olarak alınır. 28 kişilik kadronda her aldığın oyuncuya forma vermek diye bir şey olamaz
sahada 11 kişi oynuyor. 11 kişiyle lig bitiyorsa neden 28 oyuncu alıyorsun istiyorsunuzki her alınan oyuncu sürekli oynasın
birileri hep dışarda kalacak kalmakta zorunda 4 tane 11 oynayacak stoperi alamayacağına göre
kulübede oturup sorun çıkartmayacak yetenek olarakda iyi bir oyuncu alacaksın mitrovic
böyle bir oyuncu bonservis vermeden bile alsan vida alıp kulübede oturtamazsın. laf ettiğiniz
Yok oynasın demiyoruz onu geçtik zaten, kadrodaki tek yedek stoper olarak maç kadrosuna girsin diyoruz..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

Ayranin yok icmeye jaguarla gidiyon sicmaya denir abi besiktasin 4.2 verecek luksu var mi yedek stopere. Aleksiz otursaydi.
Yarmoyu raketciyi 5 sene once alirdin dani mani kovalayacagina genc ukraynali kovala. Sezerciklere falan bonservis odedik gokhan suzenler falan

Birazdan @Serhat Akkaya gerekli aciklamayi yapar transferler konusunda

Çevrimiçi Necmi

Tosic , Babel , q7  vb maaşları skandaldir.
Mitrovic ve diğerlerini saymaya deymez çünkü o transferler başlı başına hata.
skandal olan ne sana iki senedir şampiyonluk veren oyuncularmı
takım maaş sıkalası rakiplerinden %30 daha düşükken verilen maaşlarmı skandal
skandal ne biliyormusun senin gibi bir Beşiktaş taraftarı olması skandalın en büyüğü
sürekli işin gücün Beşiktaş oyuncularını değersizleştirmek aşağılamak. seni daha öncede ikaz ettim
kullandığın kelimelere dikkat et diye yaptığın maaş eleştirisi değil Beşiktaş oyuncusunu aşağılamak
değersizleştirmek miğde bulandıracak kadar renkli kafasındasın sürekli Beşiktaş oyuncularını
hiç bir şeyi haketmeyen değersiz oyuncular olarak fişlemeye çalışıyorsun sürekli mesajların leş gibi
renkli mesajı kokuyor. bu takımın oyuncuları camiaya iki tane değerli şampiyonluk hediye etti
şu övündüğümüz ligin en yüksek gelirlerinin kazanılmasını sağladı.bu oyuncuları bu kadar değersizleştirmek
sadece aşağılık renkli zihniyetidir. Kendini iyi sorgula. @underworld
kulübün maaş politikasını eleştirebilirsin asma bunu Beşiktaş oyuncularını değersizleştirerek yapamazsın

Çevrimdışı ahmetemre

• Kara Kartal
  • *
  • 05 Eylül 2017, 10:13:00
Ayranin yok icmeye jaguarla gidiyon sicmaya denir abi besiktasin 4.2 verecek luksu var mi yedek stopere. Aleksiz otursaydi.
Yarmoyu raketciyi 5 sene once alirdin dani mani kovalayacagina genc ukraynali kovala. Sezerciklere falan bonservis odedik gokhan suzenler falan

o zaman yabancı oynatabilme sayısı 3 mü 5 mi öyle bir şeydi.
vasat ve vasat altı ne kadar yerli varsa 7-8 verilip alınıyordu.
şimdi yine bunu istiyorlar.
ben kaliteli yabancıyı izlemek istiyorum kalitesiz yerliyi değil.
üstelik kaliteli yabancıyı 2-3 e alabilirken kalitesiz yerliyi 8-9 a alabiliyorsun.
çünkü Anadolu kulüpleri üç büyüklerin kendilerine muhtaç olduğunu biliyorlar fiyatları yukarı çekiyorlardı.
yani dediğin dönemde mecburen yerlilere yönelmiştik...
Vodafone Park

Hz. Mevlana

Çevrimdışı ahmetemre

• Kara Kartal
  • *
  • 05 Eylül 2017, 10:15:15
Gökhan gönül dün topla çalışmalara başlamış  :super:
Vodafone Park

Hz. Mevlana

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Gökhan gönül dün topla çalışmalara başlamış  :super:
Erken döneceğim diye sakatlığı nüksetmez umarım

Çevrimiçi Necmi

4.2 büyük para değil yani saçılan bir para yok diğerlerini bende zamanında eleştirdim ama
yönetimin 5 yıl önce ilk geldiğinde yaptığı transfer hatalarını hala konuşuyor olmak gerçekten acizlik
5 yıl geçmiş hala 5 yıl öncesinden vurmaya çalışıyorsunuz.neden geçen yıl değil ondan önceki yıl değil bir önceki yıl
değilde hep ilk seçildikleri yıl yapılan hatalar gündem oluyor. ben geldiklerinden beri sezer eneramo ve dany
transferi dışında hatalı diyebileceğim bir transfer göremiyorum bu üç transferinde maliyeti 1M sezere verilen bonservis.
kötü oyuncuda değildi sadece karakter yoktu. Birde biliçin inadına denk geldi kendi aldırmadığı için hiç
forma şansı vermedi. avrupa piyasasına bakınca 4.2 hırvat milli takımı oyuncusu için hiçde yüksek bedel değil.
aslında en büyük transfer başarısızlığı pedrodur. ama dönüp 5 yıllık transfer politikasına baktığında
bu kulüp artıda görünüyorsa ortada transfer başarısızlığından bahsedilemez. bu tip işler kişiye indirgenerek yapılmaz
totele bakılır. sen sezer dersin ben Ba derim sen gökhan dersin ben sosa derim marcelo derim
ikimizde kendi bakış açımızla haklı oluruz
ama ikimizde yanlışızdır. doğru olan yönetimin yönetim sürecinde transfer politikasında kulübü ne kadar zarara uğrattığı ile hesaplanır.
uğrattımı hayır o zaman ortada yanlışda yok.
350 M euro borçla yönetimi alıp üstüne 120 M dolarda stada harcayan yönetimin şu anda 470 M doların üstünde borcu varsa
işte o eleştirilir. hesaplıyorum hesaplıyorum normalde 1750-1800 gibi olması gereken borç 1.500 küsur olduğuna göre
borcuda eksiye çekmişler.
kimse jaguara binmiyor gördüğün gibi bu kulüp iyi yönetiliyor transferdede bütçe kontrolündede
keşke daha iyi olsa ama buda gelirlerin artmasına bağlı

Çevrimdışı ahmetemre

• Kara Kartal
  • *
  • 05 Eylül 2017, 10:38:31
murat‏ @semtinmuhabiri  3 sa.
Kızım yabancı sınırı geliyor seni saraylarda yaşatıcam,yeni sezonda başkana "yıllık 10 milyon istiyom len" dicem...
(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
Vodafone Park

Hz. Mevlana

Etiketler: