Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 104 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2675273 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı tolga1903

Abubakarin top vermesi olayini tartistik hala ordasin
Abu kiralik adam gelip besiktasin sozlesmeli oyuncusuna artislik yapamaz
Abuk sabuk golleri kacirmis abu sonra top verecek o topu alip monte etmedigine sukretsin
Quaresma abunun da tanimadigi adam mi porto da birlikte oynamadilar mi?

Iste aramizdamki fark bu abi
Abu o abuk hareketi ozziye de yapsa benim fikrim degismezken sen olayi kisisel algiliyorsun, 30 tane erkegin oldugu mekanda kidem ve yas konusu onemlidir, daha dun gelmis adam ortamin kidemlisine hot zot yapamaz

Guven alip topu pektoya verse mesela benim yorumum gene degismez senin bakisin topun kime verildigine gore degisir

Kiralandı diye sözleşme yapmıyor mu abi Beşiktaş'la oyuncu? Ne alakası var koğuş mu bura sonradan geldi kiralık diye artistlik yapamasın:) gayet haklıydı forvet adam gol kaçırır ama bu kadar çok topla oynayıp bu kadar fazla top kaybeden adama da al evine götür demek çok hoş bir iğneleme. Abou tepki gösteriyor negredo tepki gösteriyor yeri geldi atiba bile tepki gösterdi yeter artık diye hepsi haksız quaresma haklı abi sözleşmeli oyuncumuz çünkü taç çizgisinde oynadığı maçta 31 top kaybı yapabilir.

Çevrimdışı caner.eryigit

bu arada o kadar çok istiyorumki şu takıma devre arası gomezi getirsinler diye belki o zaman gerçekleri görürsünüz
Duyum alırım bir dal

Çevrimdışı mylife1903

Kiralandı diye sözleşme yapmıyor mu abi Beşiktaş'la oyuncu? Ne alakası var koğuş mu bura sonradan geldi kiralık diye artistlik yapamasın:) gayet haklıydı forvet adam gol kaçırır ama bu kadar çok topla oynayıp bu kadar fazla top kaybeden adama da al evine götür demek çok hoş bir iğneleme. Abou tepki gösteriyor negredo tepki gösteriyor yeri geldi atiba bile tepki gösterdi yeter artık diye hepsi haksız quaresma haklı abi sözleşmeli oyuncumuz çünkü taç çizgisinde oynadığı maçta 31 top kaybı yapabilir.
Olay kimin ne oynadigi degil onu anlatamiyorum
Dagdan gelip bagdakini kovamazsin

Hocanin lafi dogru

Şenol Güneş: Yola çıktıklarınızı, yolda bulduklarınıza değiştirirseniz hem yolunuzu, hem de dostunuzu kaybedersiniz.

Çevrimdışı Onur Küçük

sana göre öyle bana göre kanat oyuncularının zaten hızlı olması kontraya çıkabilmesi gerekiyor bizim elimizde böyle bir kanat olmadığı için eksikliğini çok yaşadık
lens baskı yaptığımızdada iyi oynayan bir oyuncu millet gol kaçırıyor diye laf ediyordu bir oyuncunun gol kaçırabilmesi için pozisyona girmesi gerekiyor
sarpsborg maçında asisti kontradan yaptı hızlı hücum hemde o diri takıma karşı golün birini hatırlayamadım ama hatırladığım gol yerleşik savunmaya baskı esnasında geldi
gayet iyi yerde kanat oyuncusunun olması gerektiği yerde olduğu için attı takım hücum yaparken gidip çizgide beklemiyor en azından hücumu çoğaltıyor
oynadığı en kötü maçta bile quaresmadan fazla katkı verdi. art niyetli gözle bakarsan verdiği katkıyı göremezsin.
heleki bu takım artık baskın oynayamıyor şu anda tamda lenslik oynuyor takım quaresma kadar yetenekli olmayabilir ama
quaresmadan kat kat fazla takım oyuncusu kendine değil takıma güç katmak için oynuyor.
aldığı sürelere bakınca bence katkısıda gayet iyi 11 gol katkısı var herşeyden önemlisi gol atan kanat
sarpsborg maçında herkes 2 gol 1 asiste bakıyor ama ondan daha önemlisi bir golü kesti o daha değerliydi
savunma ilerde kalmışdı deparla yetişdi. son maçlarda quaresmanın oyununuda beğeniyorum aslında
ama en azından babelden daha fazla formayı hak ediyor.
bu arada quaresmanın oyununu beğeniyorum ama skora katkısıda sıfır lens çok daha hızlı pas oyununu quaresmadan çok daha iyi oynayan
koşarken patlama yapan bir oyuncu şimdi hatırladım sarpsborga attığı ikinci golü depar atarken hamle yapıp rakibin önüne geçip vurdu
o golleri quaresma atamazdı o asistide quaresma yapamazdı o değil quaresma oynasaydı biz şimdi elenmişdik.
bir kere quaresmanın oynadığı tek bir deplasman hatırlıyorum oda israilde ilk geldiğinde onun dışında bütün deplasmanlarda
kayıp içerde oynuyor tribüne oynayan oyuncunun Beşiktaşa hayrı olmaz.
içerde bir şekilde kazanılır esas bana deplasmanda oynayacak oyuncu lazım

Her takım bize deplasmanda oynadığımız Sarpsorg gibi oynayacaksa sakat, cezalı değilse Lens oynamalı. Türkiye liginde rakipler karşı takımın oyuncularını tanıyor. Türkiye liginde hangi takım sen skor üstünlüğünü ele alıp karşı takımı risk almaya zorlamadıkça bizim takıma kontratak Lens'e boş alan imkanı yaratır? Leipzig'e, Sarpsorg'a karşı iyi oynayan Lens gider Rize'ye karşı etkisiz kalır. Sonra da nedenini değişik değişik yerlerde arar kimi Hoca kimi sistem kimi her ikisini der misal. Quaresma, Lens tartışması yapmakla da bir yere varılmaz.
[ Son Düzenleme: 10 Aralık 2018, 19:57:52 Onur Küçük ]

Çevrimiçi Necmi

He abi he en kaliteli takimiz
O sebeple pekto ilk11 oynuyor
Santraforun 19 yasinda bir subyan
Ortasahanda da ikinci ligde kume dusmemeye oynayan takimdan gelmis baska bir subyan oynuyor
Sitoperin de nejipjan ayrica
Kaliteli takim olurdun bu oyuncularla CM2008de falan
Marstan mi izliyon maclari abi

Ozziye falan tabi hep mopink yapti hoca suclu tabi
pekto oynuyorsa hocanın tercihinden oynuyor birde böyle düşün

Çevrimiçi Necmi

Her takım bize deplasmanda oynadığımız Sarpsorg gibi oynayacaksa sakat, cezalı değilse Lens oynamalı. Türkiye liginde rakipler karşı takımın oyuncularını tanıyor. Türkiye liginde hangi takım sen skor üstünlüğünü ele alıp karşı takımı risk almaya zorlamadıkça bizim takıma kontratak Lens'e boş alan imkanı yaratır? Leipzig'e, Sarpsorg'a karşı iyi oynayan Lens gider Rize'ye karşı etkisiz kalır. Sonra da nedenini değişik değişik yerlerde arar kimi Hoca kimi sistem kimi her ikisini der misal. Quaresma, Lens tartışması yapmakla da bir yere varılmaz.
valla bu sene birçok takım bize karşı öyle oynuyor göremiyorsanız ne yapayım

Çevrimdışı Orhan_

Pektemek o mahmutla maç kazanan takıma kiralık verildi bir sene sonra geri postaladılar. Mahmutla maç kazanan takımın iki santraforu var ikisi de bizde ilk 11 oynar. Sağ ve sol kenar oyuncuları da aynı şekilde. Bekleri isim yapmış kariyerli oyuncular. Bence biz başkalarını değil kendi takımımızı çok abartiyoruz. 3 haftadır sahaya çıkan Beşiktaş kadrosu vasat ve yetersiz bunu kabul etek bu kadar zor olmamalı. Ha sakatlar kadro dışı oyuncular dönse kalite artar ama oyun olarak onlar varken de ışık vermiyordu bu takım. Sağ bek yedeği yok yahu takımın 35 yaşındaki atiba'ya kaldık fener maçında neredeyse 5 aydır oynamayan adamı 11 çıkarmak zorunda kaldı. Bizim kadro geçen sene miladını doldurmuştu ama parasızlık ama kur vs ne gitmesi gerekenler gitti ne dolması gereken mevkiler doldu. Hoca mı suçlu kabul hataları var benim ilk kafaya taktığım şey bu takıma defanstan çıkarken sürekli uzun top oynatması bu kesinlikle hocanın tercihi ligde bu kadar uzun top deneyen son sıradaki takım dahil yok üstelik ilerde bu topları çok daha nitelikli indirebilecek oyunculara sahip takımlar bile yapmıyor bizse 19 yaşındaki toplam 5 maçlık profesyonel kariyeri olan oyuncuya sürekli "hadi indir oğlum arkadaşlarına" oyunu oynuyoruz. Beklerinden bu kadar yetersiz performans alan takım da yok ben bundan da çok rahatsızım mesela bir kasimpaşalı popov bir akhisarlı vrsajevic kadar bile oyunun içinde değil gökhan ve sol bek kimse. Daha çok saha içi problemimiz var da herkes yazıyor zaten bilindik şeyler.

Ama saha içi bu kadar sorunluyken saha dışı sorunsuz mu değil yönetimin de çok ciddi hataları var bunu kabul etmemiz lazım bir stad çimi koca ilk yarı boyunca sondan bir önceki maç mı halledilir yani? E oyuncuların para alamaması buna istinaden disiplinsiz davranışları falan bunlar da hocanın sorunlari değil. Ben taraftar olarak hocayı da yönetimi de sucluyorum oynadığımız futbol dalga geçilen fenerden ne kadar farklı? Bizler bugün onlara gülüyoruz ama böyle devam ederse yarın da bize gülerler bunun önlemini alacak olan da yönetimdir hoca da onlara bağlı çalışan oyuncular da gereken neyse yapsınlar artık.

Mahmut ve Pekto sadece örnekler. 36'lık Emre ile 35'lik Atiba da sadece örnek olur. Mesele doğru kullanım ve verim meselesi. Defalarca konuştuk bu konuları. Ayrıca abartmak ve kabul etmek konularında söylediğin şeyler için diyebileceğim şey şu; Ortada bir abartı varsa kadroya söylenenlerin oynadığı ligi ve rakiplerini abartması söz konusu, kabul için ise; bir önceki yazdığımdan bağımsız olmamak kaydı ile zaten kabul etmemezlik gibi bir şey söz konusu değil.

Çevrimdışı Onur Küçük

valla bu sene birçok takım bize karşı öyle oynuyor göremiyorsanız ne yapayım
İyi görüyorum. Rakipler geçmişe oranla daha fazla risk alırken bizim tehlikeli olacak isimlerimize karşı önlem almaya devam ediyorlar. Lens çıkıp oynasa ona göre de önlem alacaklar.

Çevrimdışı mylife1903

Pektoya 1.7 verip tercih haline getirenler suclu hoca kadrodan yararlanmaya calisiyor 10 kisi mi ciksin sahaya, diri olan calisana ayirt etmeden forma vermeye calisiyor adam

Pektemek demek caresizlik demektir

Çevrimdışı Onur Küçük

Mahmut ve Pekto sadece örnekler. 36'lık Emre ile 35'lik Atiba da sadece örnek olur. Mesele doğru kullanım ve verim meselesi. Defalarca konuştuk bu konuları. Ayrıca abartmak ve kabul etmek konularında söylediğin şeyler için diyebileceğim şey şu; Ortada bir abartı varsa kadroya söylenenlerin oynadığı ligi ve rakiplerini abartması söz konusu, kabul için ise; bir önceki yazdığımdan bağımsız olmamak kaydı ile zaten kabul etmemezlik gibi bir şey söz konusu değil.
Doğru kullanmak, verim diyorsan kadro mühendisliğinden de, futbolcunun maaşının ödenmesinden kafasının rahat olmasından, uygun şartların sağlanmasından da  bahsedeceksin. Meseleyi Hocaya indirgersen orada çelişki olur. Oğuzhan Olcay, Töre,Sosa gibi oyuncularla verimli oluyor diyeceksin sonra Babel,Quaresma,Talisca geldiğinde Hoca Oğuzhan'ı verimli oynatmıyor diyeceksin. Bana bunun nasıl olduğunu anlat.

Çevrimdışı Onur Küçük

Doğru. O bölgede Ljajic'i de oynatabilir ama fazla tercih etmiyor  bunu Hoca.

Çevrimdışı mylife1903

Doğru. O bölgede Ljajic'i de oynatabilir ama fazla tercih etmiyor  bunu Hoca.
Corba yaparken azicik rendeliyor oraya layici

Çevrimdışı Librarius

@Necmi abi sosyal medyada Serkan Korkmaz'a yurumus bizimkiler. Dun Erman'in saygısız tavırlarından sonra gelen tepkiler bunlatmis Serkan'i, o da Twitter'dan isyan etmiş. Gerci ailesini de isin icine katarak ajitasyon yapmış (kimsenin onun asilesini tehdit ettigini sanmıyorum), "Eğer Erman Toroglu'nun üslubunda sorun varsa uyarılır" gibi bir şey demis. Demek ki neymiş, yozumuzu kapatmaktan ziyade bunlara gerekli tepkiyi vermek lazimmis. Dun ozellike RTUK'e ve Turkuvaz yoneticilerine giden tepkiler etkili olmuş. Bu algici lobicilerin rahatlıkla at kosturmalarina izin vermeyeceksin. Bakalım Erman bu gece nasıl tepki verecek.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı mylife1903

@Necmi abi sosyal medyada Serkan Korkmaz'a yurumus bizimkiler. Dun Erman'in saygısız tavırlarından sonra gelen tepkiler bunlatmis Serkan'i, o da Twitter'dan isyan etmiş. Gerci ailesini de isin icine katarak ajitasyon yapmış (kimsenin onun asilesini tehdit ettigini sanmıyorum), "Eğer Erman Toroglu'nun üslubunda sorun varsa uyarılır" gibi bir şey demis. Demek ki neymiş, yozumuzu kapatmaktan ziyade bunlara gerekli tepkiyi vermek lazimmis. Dun ozellike RTUK'e ve Turkuvaz yoneticilerine giden tepkiler etkili olmuş. Bu algici lobicilerin rahatlıkla at kosturmalarina izin vermeyeceksin. Bakalım Erman bu gece nasıl tepki verecek.
Ailesine ben bisi demedim minare golgesi davul tosu carpsin :evillol:

Çevrimdışı Onur Küçük

Corba yaparken azicik rendeliyor oraya layici
Hoca bunu yapmasa bu sefer Hoca bilerek Mustafa'yı oynatıyor Ljajic'i orada oynatacağına diyecekler. Ljajic orada oynasa takım daha etkili olacaktı. Hoca buna mani oluyor diyeceklerdi.

Çevrimdışı Orhan_

Varsayım yapıyorsun. Konuyla alakalı örnek olarak Hoca sol tarafta Ljajic'i denemese ne diyecekti forumdakilerin çoğu sence? Hocanın Mustafa'dan başka alternatifi yok mu neden Ljajic'i  sol kanatta denemiyor demeyecek miydi? Senin varsayımın senin doğru olduğuna inandığın. Bir şeyin doğru olduğuna inanman onun doğru olduğu manasına gelmez. Senin varsayımınla benim varsayımım çelişebilir ama ortada bir doğru vardır. Demek ki en az ikimizden biri hatalı. Varsayımlara fazla gitmeden ucu açık kalmayacak biçimde sorayım Hocanın elindeki kadronun daha fazlasını vereceğine inanıyorsan örneğin Alanya maçına nasıl çıkmalı ne yapmalıydık sana göre?

Bu konuyla ilgili onlarca yazdığım şey var ki en basitleri pres metodu-baskıya reaksiyon ve takım boyu.. Bunları çözmeden Mustafa ve Adem'i konuşmanın ne tip bir anlamı var sen anlat?

Ayrıca Alanya maçına çok saplanıp kalmışsın. Bu eleştiriler 2 senedir boy boy mesajlarla forumları süsledi. Bugün Pekto ile bile daha verimli olabiliriz derken bundan 2 sene önce Abou ile Talisca ile daha verimli olabilirdik diyorum.

Ayrıca sen bu takımı 50'ye 60'lık bir alanda oynatıp orta sahanın içini boşaltırsan ve oyuncularından sadece 2 tanesi tüm bu oyuna adapte olabilecek tpilemede ise buna artık varsayım denmez (2 sene öncesi ve bugün içinde geçerli). Tam da senin dediğin gibi sen varsayım dediğin için varsayım olmuyor bu.

Çevrimdışı tolga1903

Lig premier lig değil zaten kimse yüceltmiyor bu ligi, ancak böyle bir ligde bile bu kadar vasat kadroyla çıkmak zorunda kalıyorsanız maçlara kusura bakmayın sizin kadronuz bu lige göre bile yeterince iyi değil. Yahu şu forvet rotasyonu abartılıyor denilen ligde kaç takımın rotasyonundan öndedir? Cevap vereyim sadece gs o da sayıca eksikler diye. Hocanın verim alması alamaması ayrı mesele bizim elimizdekiler bana göre yetersiz size göre olmayabilir fikir ayrılığı üzgünüm.

Çevrimdışı mylife1903

Lig premier lig değil zaten kimse yüceltmiyor bu ligi, ancak böyle bir ligde bile bu kadar vasat kadroyla çıkmak zorunda kalıyorsanız maçlara kusura bakmayın sizin kadronuz bu lige göre bile yeterince iyi değil. Yahu şu forvet rotasyonu abartılıyor denilen ligde kaç takımın rotasyonundan öndedir? Cevap vereyim sadece gs o da sayıca eksikler diye. Hocanın verim alması alamaması ayrı mesele bizim elimizdekiler bana göre yetersiz size göre olmayabilir fikir ayrılığı üzgünüm.
Alanyaspor maci kadrosundan adri ile layici cikar sabaha kadar
Mac yapsalar rizesporu zor yenerler

Çevrimdışı Orhan_

Doğru kullanmak, verim diyorsan kadro mühendisliğinden de, futbolcunun maaşının ödenmesinden kafasının rahat olmasından, uygun şartların sağlanmasından da  bahsedeceksin. Meseleyi Hocaya indirgersen orada çelişki olur. Oğuzhan Olcay, Töre,Sosa gibi oyuncularla verimli oluyor diyeceksin sonra Babel,Quaresma,Talisca geldiğinde Hoca Oğuzhan'ı verimli oynatmıyor diyeceksin. Bana bunun nasıl olduğunu anlat.

Oğuzhan nasıl bir oyuncu ve 2 senedir nasıl kullanmaya çalışıyor hoca? Love nasıl oyuncu nasıl oynatıyor hoca. Ne anlatıyorsun Allah aşkına :D. Kadro mühendisliği konusu futbol için önemli -önemsiz diyen de yok- ama sanki bu problemi salt biz yaşıyoruz da alanyasından erzurumuna kadar herkese oyunu çok rahat teslim ediyoruz. Maçları izlemiyor musunuz abi siz? Ülkeyi bilmiyor musunuz? Beşiktaş'ın diye bahsettiğin her problem diğer takımlarında problemi ki hiçbirisi bizim kadar garanti kurumda değil.

Çevrimdışı Onur Küçük

Bu konuyla ilgili onlarca yazdığım şey var ki en basitleri pres metodu-baskıya reaksiyon ve takım boyu.. Bunları çözmeden Mustafa ve Adem'i konuşmanın ne tip bir anlamı var sen anlat?

Ayrıca Alanya maçına çok saplanıp kalmışsın. Bu eleştiriler 2 senedir boy boy mesajlarla forumları süsledi. Bugün Pekto ile bile daha verimli olabiliriz derken bundan 2 sene önce Abou ile Talisca ile daha verimli olabilirdik diyorum.

Ayrıca sen bu takımı 50'ye 60'lık bir alanda oynatıp orta sahanın içini boşaltırsan ve oyuncularından sadece 2 tanesi tüm bu oyuna adapte olabilecek tpilemede ise buna artık varsayım denmez (2 sene öncesi ve bugün içinde geçerli). Tam da senin dediğin gibi sen varsayım dediğin için varsayım olmuyor bu.
Adriano ile Gönül sakatlıklarla boğuşup fizik kondisyonları kötü iken taktikleri gereği Alanyaspor topun kontrolünü sana verip kazandığı topları hızlı kullanıp bizim kenarlarımızdan saldırıyor  iken nasıl bir baskı ile bunun önüne geçeceksin? Hangi sistem Gönül ile Adriano'nun fizik kondisyonunu düzeltecek?

Çevrimdışı tolga1903

Alanyaspor maci kadrosundan adri ile layici cikar sabaha kadar
Mac yapsalar rizesporu zor yenerler

Biraz vida biraz da kaleci sonunda iyi oynadı ben de 4'ünü alıyorum sadece. Bunu anlatmaya çalışıyorum abi rize'nin yedek santraforu gladky şu shaktar'da iki sezon full maça çıkan herif. Abartı deniliyor kötü diyince.

Çevrimdışı mylife1903

Biraz vida biraz da kaleci sonunda iyi oynadı ben de 4'ünü alıyorum sadece. Bunu anlatmaya çalışıyorum abi rize'nin yedek santraforu gladky şu shaktar'da iki sezon full maça çıkan herif. Abartı deniliyor kötü diyince.
Bir santrafor bin ayip orter
Hadi bize bakmiyon gsye bah

Çevrimdışı Onur Küçük

Oğuzhan nasıl bir oyuncu ve 2 senedir nasıl kullanmaya çalışıyor hoca? Love nasıl oyuncu nasıl oynatıyor hoca. Ne anlatıyorsun Allah aşkına :D. Kadro mühendisliği konusu futbol için önemli -önemsiz diyen de yok- ama sanki bu problemi salt biz yaşıyoruz da alanyasından erzurumuna kadar herkese oyunu çok rahat teslim ediyoruz. Maçları izlemiyor musunuz abi siz? Ülkeyi bilmiyor musunuz? Beşiktaş'ın diye bahsettiğin her problem diğer takımlarında problemi ki hiçbirisi bizim kadar garanti kurumda değil.
Oğuzhan defoları olan bir oyuncu. Defolarını kapatmak için uğraşacağına aşk meşk olaylarına kendini kaptıran, ben öyle oynamam ben böyle oynarım diyen, mazeret üretmeye bayılan bir futbolcu. Hocanın da kusurları var ama birinin kusuru diğerininkini kapatmaz. Alanya'daki Erzurum'daki yönetici 2 başarı geldiği zaman kendini olduğundan başka yerlerde görüp abuk subuk hareketler, işler yapacaksa gazeteciye takımın Hocası, futbolcuları hakkında abuk subuk yazılar, haberler yaptırmak , kendini scout ilan edip takımın kadro mühendisliğine soyunmak gibi onlar da batar. Futbol takım oyunudur, az hata yapan kazanır.

Çevrimdışı Orhan_

Adriano ile Gönül sakatlıklarla boğuşup fizik kondisyonları kötü iken taktikleri gereği Alanyaspor topun kontrolünü sana verip kazandığı topları hızlı kullanıp bizim kenarlarımızdan saldırıyor  iken nasıl bir baskı ile bunun önüne geçeceksin? Hangi sistem Gönül ile Adriano'nun fizik kondisyonunu düzeltecek?

Alanya bir ara 3 oyuncu ile oyun kurmamızı engelledi. Sen şimdi diyeceksin ki Neciple Vidayla nasıl oyun kuracaksın. Deme, problem salt Alanya maçı ile ilgili değil, ben bunu en az 2 senedir söylüyorum. Şimdi bu probleme senelerdir çözüm getirmiyorsan Gönül ile Adriano konuşmanın ne faydası var?

Çevrimdışı murat

bu arada o kadar çok istiyorumki şu takıma devre arası gomezi getirsinler diye belki o zaman gerçekleri görürsünüz
Gomezi bilmemde bu takımın alman oyuncu eksikliği var bariz olarak.futbolcu olmasalar bile eğitimleri yeter bizim lige.bir ortasaha bir santrafor bizim oyun yapımızı değiltirmeye yeter.bu güne kadar yaşadığımız şampiyonlukların kaçında alman futbolcumuz var bakmak lazım.