21.Hafta / Başakşehir - Beşiktaş
21.Hafta / Başakşehir - Beşiktaş

Beşiktaş Forum|21.Hafta / Başakşehir - Beşiktaş Skor : Başakşehir 2-2 Beşiktaş Tarih : 14.02.2016 Saat : 19:00 Stadyum : Başakşehir Fatih Terim Stadı Hakem : Ali Palabıyık Yayın :

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

21.Hafta / Başakşehir - Beşiktaş  [Okunma sayısı 126111 defa] 21.Hafta / Başakşehir - Beşiktaş

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Gerçekçi olalım 4-5 atarız diyenler zaten uçuyordu :D

Ne diyorduk zor maç olacak 1-0 bile olsa yeter ama herkesin kafasında beraberlik ihtimali vardı bence.

Yani kaybedeceksek böyle kaybedelim sürpriz kayıp olmasın :D
Ben korkuyordum acikcasi , En xok korktugum adamda Viscaydi ve yine korktugum basima geldi cunku Visca bize hep atiyor ve bizi en cok zorlayacak oyuncu tipi..

Nitekim Akhisar macinda da Guraya dikkat dedim yine golu Guraydan yedik

Kimden korksam o atiyor Golu bize maalesef :by2:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı 38life

Iste bu yüzden Kerim. Kerim saf yetenek olarak bu takimin en yetenekli oyuncusu. Bilic Pektemek askindan dolayi yakti bu cocugu. Senelerdir kendini gelistirmesi bekleniyor ama 1 mac oynarsa 3 mac oyntatilmadi, oynatilinca da 5-10 dakika. Bu sekilde kendini gelistirmek imkansiz olmasina ragmen, Kerim bu sezon gayet iyi performans sergiliyor. Olcay'da eksik olan tum ozellikleri barindiriyor. Ve oynadigi o kisa surede gol yollarinda etkili oldugunu gosterdi. Iceri girmesi olsun, pas alisverisi olsun, dar alanda etkili oyunu.

Kerim'i hoca talimati ile Olcay roluna sokabilirsin. Cunki Olcay'da gercekten yetenek konusunda sorun var. Bu bariz. Yaptigi press ve kosular hoca talimatindan olusuyor. Eksik yonlerini bununla kapatmaya calismakta MECBUR. Bu yetenek gerektirmez, sirf sure, hoca talimati ve calismakla elde edilebilir.

Bunu Quaresma'ya yaptiramazsin. Tore'de oyle. Bunlarin stili, oyunu belli. Ama Kerim'de bu potansiyel var. Artik Olcay'da diretmenin anlami kalmadi. Yaptigi (bos) press ve kosular eksiklerini kapatmaya asla yeterli degil. Bu takimin el freni oldugunu bugun birkez daha gormus olduk.

Sahsen Kerim olmasa bile Cenk kanatta oynamali. Nasil Kuyt senelerdir kanatta oynadi, Umut Bulut kanatta oynadiysa Cenk'de yapabilir. Teknik acidan bu iki oyuncudan yuksek seviyede ve oyunun her yonunde Olcay'dan cok daha basarili.
Oyunlarda Vision özelliği diye birşey vardır. Kerimde bu özellik 100 üzerinden 15 falan. Bunu ne kadar yükseltebilirsin? 45 olsa 65 yaparsın oynayabilir seviyeye gelir. Ama Kerimin bu özelliği çok çok çok çok düşük. Sahada hiçbirşey gormuyor. Sadece kendisi ve önündeki rakip futbolcu var. Yanı koskoca sahada kerim için sadece 2 futbolcu var. Başka hiçbirşey görmüyor. Bu defosu maalesef onu bitiriyor. Bunun dışında Kerim bırak turkiyeyi avrupada en hızlı futbolculardan bir tanesi. Ama bahsettiğim defosu onu bitiriyor. 1 trilyonluk bir araba alırsın ama arabanın bir tekeri patlak oldu mu hiçbirşeye yaramaz.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 14 Şubat 2016, 21:58:33
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş
@Çağrı sen takip ediyorsun Fenerliler ne durumda suan ?

Sevincten gobek mi atıyorlar yoksa 2-0 dan 2-2 ye gelmemizden ve oyun istahimizdan mi korkmuslar??

Yok bakmıyorum :D

Sakinleştiğine göre ufak ama en belirleyici hatayı söyleyeyim hocadan gelen.

İlk 20 dk yanlış stoper yerleşimi. Necip pas yapıp topla çıkmam için seçilmiş. İsmail tarafından çıkacağımız için Necip'i sola koydu hoca ama büyük hataydı ters ayakta kaldı.

Sol sağ ayak farketmez diyen biri vardı geçenlerde eminim top oynamışsındır amatör de olsa demiştim işte önemi bu kadar büyük. Golü yedik. Ne zaman yerleşim düzeldi sıkıntı bitti.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı 38life

Bu önemli. 60. dakika civarında burada Fenerbahçe'yi şampiyon ilan edenler vardı. Neyseki oyuncular taraftardan daha çok inanıyor.

Başakşehir oynamak istediği oyunu iyi oynayan bir takım, FB ise hiçbir şey oynamıyor. Kadıköy'deki maç bundan daha kolay geçer.
Ben Gökhan Törenin şampiyonluğa inanmak şöyle dursun umrunda olduğunu bile düşünmüyorum. Adam okadar relax ki dünya umrunda değil.

Çevrimdışı kartal190321

bugün kazanamadıysak   sahada çok kötü bi gökhan ve olcay vardı...eyyamcı adi bir hakem vardı...ve top bizi sevmedi..hangi maçta gomez 4 gol üst üste kaçırdı yakaladıgı fırsatlardan birini gole çevirseydi  rakip dagılırdı bence farka giderdik...maçı izleyen fenerbahçeliler eminim korkudan titriyorlardır seyirci baskısı hisetmezsek adil bir hakemle fenerbahçeye yenilmeyiz
“Ne yani, üstümde Beşiktaş forması varken yalan mı söyleyecektim!”

Çevrimdışı 38life

Fenerbahçe ( hakem ve baskı )

Rize

Sivas

Galatasaray'ın zorluk çıkaracağını sanmıyorum zaten oyuncusu kalmadı.

Trabzon keza aynı şekilde.

Akhisar'ı da geçeriz zaten yenildiğimiz maçta da geçtik aslında aşırı şanslıydılar.
Fener maçının kaderi Şenol Güneş - Oğuzhan - Sosa - Atiba 4'lüsünün elinde diye dusunuyorum.

Çevrimdışı fatih e.

Gerçekçi olalım 4-5 atarız diyenler zaten uçuyordu :D

Ne diyorduk zor maç olacak 1-0 bile olsa yeter ama herkesin kafasında beraberlik ihtimali vardı bence.

Yani kaybedeceksek böyle kaybedelim sürpriz kayıp olmasın :D

Çok net goller kaçırdık yalnız.

Başakşehir de çok iyiydi. özellikle stoperlere varıncaya kadar iyi top çevirdiler. İyi de mücadele oldu. Pozisyon bulmakta zorlanacağımız beklenirken bu maçta bu kadar net pozisyona giriyorsak şampiyonluk çok yakın.

Çevrimdışı cursedofdragon

Gomez : Çok kötüydü bugün.Sahanın en kötüsü.
Sosa : Duran top dışında yoktu sahada.
Töre : Haftalardır hiç yok her topu eziyor isteksiz.
Olcay: Kaç haftadır oyunda hiç yok etkisiz.
Atiba : Orta halliydi.
Oğuzhan : 2-3 haftadır düşülerde.
Beck : Orta halliydi.
Alexis : Yanında iyi bir stoper yoksa çok sırıtıyor vasat bir stoper.
Necip : Stoperde elinden geleni yapmaya çalıştı fena değildi.
İsmail : Takımın en iyisi 2-3 haftadır takımın en iyisi hatta.
Tolga : Bugün yine klasik tolga'yı gördük.

Sonradan Girenler ;

Cenk : Sonradan girip 1 gol attı cenk iyiydi bugün.
Quaresma : Sonradan girip 1 assit 1 gol öncesi faul kazanırdı şenol hoca daha önce almış olsa 1 gol bile atabilirdi.İsmail ile birlikte sahanın en iyisi idi.

Teknik Trektör ;

Şenol Güneş : Elimizde başka stoper olmadığı için mecbur necip veya tosic arasında seçip yapması gerekiyordu.Necip'i seçti kötü bir seçim değil doğru bir seçimdi.Töre-Olcay yerine Quaresma-Olcay ile başlamalıydı.Quaresma'yı geç oyuna aldı bunlarda yalnışları.

Bunlar benim kendi şahsi fikrimdir arkadaşlar isteyen katılır isteyen katılmaz.

Çevrimdışı halvetifarazi

o kadar yerde yatmaya verilen uzatma 4 dakika. zaten 5-6 oyuncu çıktı kafadan 3-4 dakika yeter. o kadar yerde yatan sakatlık varken verilen uzatma 4 dakika. palabıyık denen tetikçi yine yaptı yapacığını.

bugün kazanamadıysak   sahada çok kötü bi gökhan ve olcay vardı...eyyamcı adi bir hakem vardı...ve top bizi sevmedi..hangi maçta gomez 4 gol üst üste kaçırdı yakaladıgı fırsatlardan birini gole çevirseydi  rakip dagılırdı bence farka giderdik...maçı izleyen fenerbahçeliler eminim korkudan titriyorlardır seyirci baskısı hisetmezsek adil bir hakemle fenerbahçeye yenilmeyiz
Normal oyun ve futbol kurallarina gore bu takimin Fb ye yenilmesi imkansiz ama bizi neler bekliyor gercekten bilmiyorum bu konuda oldukca tedirginim..

Çevrimdışı Nartallo

Necip ne zaman o beynini kullanacak bilemiyorum. İkinci yarının başı, ceza sahasının hemen dışında gitti, adamı indirdi, Sosa'dan sekmese o serbest vuruş girerdi.

2. golde gitti sırtı dönük adamı indirdi, pozisyon yokken serbest vuruş verdik.

Bu Tosiç'le Necip'le Mersin maçı bile zor gözüküyor...

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

Mehmet ben senin Kerim ısrarını anlamakta güçlük çekiyorum. Kerim boş alan bulamadığı her maç koca bir sıfır.

Ne yapar Kerim söyler misin? Sırtını dayayıp top alabilir mi? Hayır. Bize lazım.

Set oynayabilir mi? Hayır. Bize lazım.

Arka direk koşusu? Yok bize lazım.

Oyun aklı  zaten sıfır kere sıfır. Tek yaptığı adam çalımlamak topu hızlıca taşımak ve maçlar kopunca bitiri vuruşları genelde boş kaleye yapmak.

1 maç oynasın gör diyeceğim ama Konya'da görmüş olman gerekirdi.

:claps: :claps:
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 14 Şubat 2016, 22:04:11
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş
Bu arada Abdullah Avcı'dan bir halt olmaz. Yıllardır aynı terane.

Bu kadar tamamen bozmaya dayalı, hiçbir şey üretmeyen zaman harcamak için bir tarafını yırtan takım olmaz.

O yüzden Alkmaar gelip tokatlayıp gönderiyor. Yazık seneye yine gidecekler yine aynı şey olacak.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı b.damatoglu

Şenol hocayı tebrik etmek lazım gerçekten elleriyle 2 puanı bıraktırdı takıma. Ciddi anlamda anlam veremiyorum neden olcayın oynadığına gerçekten anlam veremiyorum. Quaresma gibi bir adam nasıl yedek oturtulur ya. Adam girdi maçı çevirdi. O olmasa 1 puan da hayaldi. Tek verebildiğim cevap, Oğuzhan Olcay abisiyle oynamayı seviyor, zaten son pozisyonda da Quaresma'ya atmadığı pası herkes gördü sanırım.
Oğuzhan bu işi ikidir yapıyor ve saçmalıyor. Bura GS değil adamcılık yapma yeri değil.  Şenol Hoca bu işlere müsaade etmemeli.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gomez : Çok kötüydü bugün.Sahanın en kötüsü.
Sosa : Duran top dışında yoktu sahada.
Töre : Haftalardır hiç yok her topu eziyor isteksiz.
Olcay: Kaç haftadır oyunda hiç yok etkisiz.
Atiba : Orta halliydi.
Oğuzhan : 2-3 haftadır düşülerde.
Beck : Orta halliydi.
Alexis : Yanında iyi bir stoper yoksa çok sırıtıyor vasat bir stoper.
Necip : Stoperde elinden geleni yapmaya çalıştı fena değildi.
İsmail : Takımın en iyisi 2-3 haftadır takımın en iyisi hatta.
Tolga : Bugün yine klasik tolga'yı gördük.

Sonradan Girenler ;

Cenk : Sonradan girip 1 gol attı cenk iyiydi bugün.
Quaresma : Sonradan girip 1 assit 1 gol öncesi faul kazanırdı şenol hoca daha önce almış olsa 1 gol bile atabilirdi.İsmail ile birlikte sahanın en iyisi idi.

Teknik Trektör ;

Şenol Güneş : Elimizde başka stoper olmadığı için mecbur necip veya tosic arasında seçip yapması gerekiyordu.Necip'i seçti kötü bir seçim değil doğru bir seçimdi.Töre-Olcay yerine Quaresma-Olcay ile başlamalıydı.Quaresma'yı geç oyuna aldı bunlarda yalnışları.

Bunlar benim kendi şahsi fikrimdir arkadaşlar isteyen katılır isteyen katılmaz.
Sosa haric katılıyorum Sosa iyiydi bugun BENCE :ok:

Çevrimiçi Mehmet57

Mehmet ben senin Kerim ısrarını anlamakta güçlük çekiyorum. Kerim boş alan bulamadığı her maç koca bir sıfır.

Ne yapar Kerim söyler misin? Sırtını dayayıp top alabilir mi? Hayır. Bize lazım.

Set oynayabilir mi? Hayır. Bize lazım.

Arka direk koşusu? Yok bize lazım.

Oyun aklı  zaten sıfır kere sıfır. Tek yaptığı adam çalımlamak topu hızlıca taşımak ve maçlar kopunca bitiri vuruşları genelde boş kaleye yapmak.

1 maç oynasın gör diyeceğim ama Konya'da görmüş olman gerekirdi.

Kerim'i ben Premier League doneminden beri izliyorum. Cikis yaptigi donem BPL izleyen herkesi mest eden bir oyuncuydu. Swansea macini ciplak gözle (nekadar alakasiz olsada, ama moda galiba bunu soylemek) izlemisligim var. O macta yaptigim ilk sey telefonu cebimden cikarip tribunde kim olduguna bakmak oldu.

Kerim soylediginin aksine ceza sahasi icine kosu yapabilen bir futbolcu. En onemlisi, bu su an istedigin seviyede olmasada, vakit ve hoca talimati ile istenilen seviyeye gelebilir. Bu yetenek gerektirmez, ve Kerim daha genc olduguna gore bu ogretime acik olan bir futbolcu.

Bunun yani sira kapanan takimlara etkisiz sozune katilmiyorum. Aksine sapkadan tavsan cikarabilen futbolcu. Erciyes maci ornek. Turkiye-Danimarka maci. Evdeki Spurs macindaki efsane oyunu. Kapanan Gs'ye karsi defansi felc etmesi.

Kerim'i elestirebilecegin noktalar kesinlikle var. Ama su an ki takimda Olcay oynarsa kesinlikle Kerim'de oynayabilir. Tore bu takima geldiginde kesinlikle bu seviyede degildi. Oguzhanda oyle. Tore daha lig maclarinda gol bile atmamisti. Bunu unutmamak gerekir. Oyuncu oynarak kendini gelistirir ve bu asamada Olcay'dan ziyade Kerim oynamasi gerekigini dusunuyorum.

Çevrimdışı Dr.Zeck

Beşiktaş kaç puan kaybetti bu sezon? Şenol hocayı geçtim toplamda kaç?

bazıları gercekten komik oluyor arkadasım bosver :)) hani sırf yorum yapmak için yorum yapanlar var bunda futbolu bildiklerinden değil yani

Çevrimdışı Turgay.BJK

Allah aşkına biri bana Gökhan Töre'de ne var yazabilir mi? Ne buluyorlar bunda? Veya ne buluyosunuz?

Neden hala 11 de başlanıyor. Teklif varsa niye satılmıyor?

| Beşiktaş JK |

Çevrimdışı mellfred

tolgay'ın bir an önce dönmesi temennim

Çevrimdışı Librarius

o kadar yerde yatmaya verilen uzatma 4 dakika. zaten 5-6 oyuncu çıktı kafadan 3-4 dakika yeter. o kadar yerde yatan sakatlık varken verilen uzatma 4 dakika. palabıyık denen tetikçi yine yaptı yapacığını.

FB maclarinda Ali Palabiyik'i izleyin. Benzer durumda en az 6 dakika eklerdi.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı 38life

Normal oyun ve futbol kurallarina gore bu takimin Fb ye yenilmesi imkansiz ama bizi neler bekliyor gercekten bilmiyorum bu konuda oldukca tedirginim..
Aynı şeyleri düşünüyoruz. Maçı abimle seyrettim ve maç bitene kadar sanırım 10 kereden fazla şu cümleyi kurdum: Bu takım (Başakşehir) fenere puan kaybederse çıldırırım. Bu cümleyi sayiklayip durdum. 32.ci haftayı dört gözle bekliyorum...

Çevrimdışı cisse557

Gökhan Töre out, Quaresma in.
Adam sahada yürüyor resmen.

Çevrimdışı Gökhan Güvenç

FB maclarinda Ali Palabiyik'i izleyin. Benzer durumda en az 6 dakika eklerdi.

Geçen hafta RVP korner beklerken penaltı veren hakem...
Be the change you want to see in the world.

Çevrimdışı fatih e.

Allah aşkına biri bana Gökhan Töre'de ne var yazabilir mi? Ne buluyorlar bunda? Veya ne buluyosunuz?

Neden hala 11 de başlanıyor. Teklif varsa niye satılmıyor?

Gökhan töre son maçlarda neredeyse sahada yoktu. keşke o maçlarda bahsetseymişsiniz. topu alıp çalım yaparken top kaptırmalar, top sürerken ağır kalmalar, kötü ortalar vs.

ancak bugün son maçlara göre daha iyiydi. aynen sosa nın ilk 6-7 maçlık kötü performansından sonraki iki maçtaki kıpırdanışı gibi.

alanı çok iyi kapatan başakşehire karşı iyi verkaçlar yaptı. skor 2-2 olabilir. golleri atsak daha boş alanlar bulur belki de bugün Töre yi konuşuyor olurduk.

Gerçek Töre yi 3-4 maç içinde göreceğiz.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Gökhan Töre out, Quaresma in.
Adam sahada yürüyor resmen.
valla bende sinir oldum burada savunurdum ama gerçekten çok etkisiz ve isteksizdi asıl sorun o isteksizdi.

Etiketler: