2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 384 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6198649 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi yorgo_d(geodem)

Sanırım ben trollendim kardeşim

Twittere baktımda her hesap Bizde diyor
hangi  hesaplar mesela, ben de bakiyorum ama  bi sye bulamadim  :bandit:
Yorgo

Çevrimiçi Gökhan Kurt

hangi  hesaplar mesela, ben de bakiyorum ama  bi sye bulamadim  :bandit:

T.kıyafet-‪Calciomercato‬-BTD vb

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi Gökhan Kurt

O zaman kesin gelmeyecek

3-4 ay için gerek yok zaten de yinede insan bir heyecanlanıyor Siyah-Beyaz forma ile hayal edince

Çevrimiçi MUSTAFA_

3-4 ay için gerek yok zaten de yinede insan bir heyecanlanıyor Siyah-Beyaz forma ile hayal edince
Gelecekse reklam kampanyası için gelsin. Başka türlü pek mantıklı durmuyor.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Anıl1903

Herkese merhaba,Şeref turu(Stat gezisi)bugün itibariyle başlıyor hayırlı olsun.

[ Son Düzenleme: 08 Eylül 2017, 00:15:05 Anıl1903 ]

Çevrimdışı Anıl1903

Adriano Correia, sağ dizindeki ağrı ve şişlik nedeniyle tedbir amaçlı olarak bu akşamki takım idmanına katılmamış olup, sağlık ekibimiz tarafından tedavisine başlanmıştır.
Umarım ciddi birşeyi yoktur.

Ya bu  Riza beni  cildirtacak ama artik ya.. Bi  (kufur yok)  git ya  !   :akuma:
Yorgo

Çevrimdışı Rasim

Riza Besiktasin yüzkarasi Allah seni bildigi gibi yapsin :akuma: :akuma: :akuma:
Beşiktaş!

:akuma:  Bu adamin kesinlikle  sorunlari  var !  :akuma:
Yorgo

Çevrimdışı 'TaNeR'

Ya bu  Riza beni  cildirtacak ama artik ya.. Bi  (kufur yok)  git ya  !   :akuma:

Ne güzellemeler yapmış yine?
Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir.
Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

Ne güzellemeler yapmış yine?
ne yapacak,  aradan  bes  hafta  gecmis  hala  Besiktas macindaki  penaltidan maglup olduklarini iddia ediiyor .. Goren, duyan da mac 2-1 bitti  penalti da  penalti degil sanir..     :akuma:  Az  yukarida paylastim 
Yorgo

Çevrimdışı 'TaNeR'

O benim gözümde zaten uzun zamandan beri artık İyon Karınca Rıza.
Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir.
Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Ayberk

rızanın açıklamalarının zerre kadar değeri yok artık. renkli yaması olarak kendini çoktan kanıtladı
birilerine yaranabilmek için Beşiktaş camiasına ihanet edecek kadar zavallı biriymiş. yazık..
Beşiktaş tek, siz hepiniz

Çevrimiçi Necmi

Abi talisca başka bir mevzu.Öyle bir adamı bulursan 5 yıl yapacan kontratı ona itirazım yok.Beşiktaş taliscayı 2 yıl kiraladı haberi çıkınca bir çok insan vay be falan olmuştu.Satın alma opsiyonu 25m€ olan bir gençden bahsediyoruz.O adam zaten bulunmuş bir adamdı.Biz daha tarihimizde öyle bir adam bulamadık başkalarından önce.Belki bi oziyi sayabiliriz.Pedro da bu açıdan bizim başkalarından önce kaptığımız bir cevher değildi.Evet dediğin gibi daha iyi olabilirdi ama olmadı.Uzun süreli kontratı da dert oldu.kontratı 2+1 2+2 falan olsaydı fena mı olurdu.
ben şimdiki taliscayı değil brezilyadan alacağımız taliscayı söylüyorum bulmamış falan değiliz
biz Benficadan önce teklif götürdük alamadık gelmek istemedi. Bilinmeyen bir oyuncu değildi.
Fenerin bile transfer listesinde olan oyuncu ama işte 25 bonservisi olmayan bir taliscayı alıp
2 yıl kontrat yaparsan iki yıl sonra arkasından çok ağlarsın.

Çevrimiçi Necmi

Ben 1-2 yıl demedim ki hiç.. 2 dedim 2+1 dedim 2+2 , 3+1 falan dedim.Bulmuşun genç ve gelecek vadeden adamı herkesten önce, bi dünyada bonservis vermişsen bas 5 yıllık kontratı.Ama  Pedro bu kategoride değildi bana göre.
Ayrıca bana tamam demek zorunda değilsin ki farklı düşünebiliriz forumun güzelliği bu zaten.
bunu şimdi bugün geldiğimiz noktaya göre konuşuyorsun kadroda pepe var
ekürisine vida bekleniyor. bizim pedro aldığımız kadronun sol beki ismaildi sakattı
sağ beki serdar ekürüsü ersandı. Şimdi hırvat milli takımının yedek stoperini bu kadroda yedek stoper olarak
beğenmiyoruz.

Çevrimiçi Necmi

Onun için mi 500 bin Euro almasına karşın Boluspor'dan başka talibi çıkmadı ve maaşının da 350 bini bize kaldı.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yaşadığı aile probleminden sonra dağıldı toparlayamadı.
kiraladığımız takımlarda bile süre alamadıki.

Çevrimiçi Necmi

Yaa onur birak neyinden suphe ediyon, yaban mantari herif, futbolcu falan degil. Sokusturdular herifi bize. Ismailgillerden stoperimtrak

Kotu futbolcu iste adam. Bu herife 2.5 falan bonservis verildi yok yerimizden.
Almayin diyoruz almis olmak icin adam almayin diyoruz.

Bizim gibi fenni gomuculerin mesela genc bir oyuncuya kurek salladigi gorulmus mu?
Biraksalardi da eskude meskude ugrasilacagina atinc oynasaydi.

Atinc ilk macina kac yilinda cikti?
O mactan sonra kac stoper geldi kac para verildi bonservise kac oara verildi maasa primlere. Atinc oynasaydi daha mi kotu olurdu?
kaç para verildi son 5 yıla bakıldığında en kar ettiğimiz bölge stoper
22-23 M gibi bir satış yaptık. bu süredede stoper alımı için 11-12 M civarı harcadık
artı elimzde minimum 15 M ederi olan stoper rezervi var. Vidayı dahil ederek
şu anda kadromuzda vida var düşünüyorum avrupanın en iyi stoper tandemlerinden biri
duruyor bunu yaratırken 10 M gibi de kar elde etmişiz "0" zarar ulaşılan nokta
bence 5 yıl oldukça başarılı geçmiş ocak ayında vida pepe tosic mitrovic dörtlüsü olacak
ve bu dörtlüye harcanan bonservis 4 M euro birde önümüzdeki iki yıl stoper sorunumuz olmayacak
aslında 4 m harcadığımız parada yok bölgesindeki satışlar o zararı çıkarıp 10 M de kara geçti
detaylara değil totele bakmak lazım
ben kadroya bakıyorum şu an elimizde olan kadro sıfır maliyete kurulmuş bir kadro
al satı karşılaştırdığımızda kadronun maliyeti yok ve iki şampiyonluk getirdi. o nedenle şuna şu kadar verdik
buna bu kadar verdik zarar ettik diye bir şey yok zarar etmedik  manav işletiyorsun
iki tane patates çürük çıktı diye zarar etmiş olmuyorsun diğer patatesler bu maliyeti karşılıyorsa
kasandan çıkan paraya bakıp birde kasana giren paraya baktında giren daha fazla ise
kar etmiş oluyorsun işin ticari boyutu bu yoksa her zaman kasadan çürümüş bir iki ürün çıkacaktır.
şu an kadroda en fazla bonservis ödediğimiz oyuncu mitrovic biz dizimizi dövüyoruz
kadroda pepe vida adriano caner Gökhan negredo medel lens quaresma talisca 10 oyuncu fabride
ekleyelim 11 oyuncu bu bir marcelo parası etmiyor. 1,5 sene oynatıp sattığımız oyuncu parasıyla
şampiyon olacak bir 11 kurmuşuz hala şuna şu kadar buna bu kadar verdi zarar ettik diyoruz
ne zararı

Çevrimdışı Egos

rıza çalımbay'ın açıklamalarını tek dinleyen benim galiba, beinsports'ta söyledikleri şöyle:

"şimdi tabii ki sezon başının ilk maçları gerçekten çok zor olabilir. zaten lige beşiktaş'la başladık, beşiktaş maçı zaten kolay değil, yani zor deplasmanlardan bir tanesi, üç ihtimalli maçlardan bir tanesi. bana göre o maçta da biz kötü oynamadık, belki de 1-2 tane, özellikle de yediğimiz penaltı golü bizim beklemediğimiz bir goldü, yani ummuyorduk öyle bir şey, sonra yine pozisyon yakaladık, atamadık; ama bizim, sizin dediğiniz gibi, zaten akhisar maçı bizim çok önemliydi, o maça da istediğimiz gibi başlamadık, çok erken gol yedik; ama oyundan hiç kopmadık, yine golümüzü attık, iki tane gol attık; ama dediğiniz gibi onu korumamız gerekiyordu, hatta ikinciyi, üçüncüyü bulmamız gerekiyordu, o da olmadı. ama oynadığımız malatya maçı, bir deplasman takımı nasıl oynarsa öyle oynadık çok pozisyon yakaladık, normalde o maçın en az 2-3 olması gerekiyordu, ama onları maalesef atamadık. şimdi bu, sezon başı olduğu için, her şeyden önce ilk defa böyle sezon başında böyle sakatlıklarla uğraştık, çok sakatımız vardı ve yeni gelen arkadaşlarımız çok geç geldiler. işte nasri de öyle, diğer arkadaşlarımız da öyle, nasri'yi bu maçta mecburen oynatmak zorunda kaldık, yine eksiğimiz çoktu: zeki yoktu, sandro yoktu, deniz yoktu, menez yoktu. bunlar olmayınca tabii ki sıkıntılar yaşadık; ama bana göre, kendime göre yaptığım şeyde sadece bizim 2 puan bir kaybımız var. o da akhisar maçında kaybettiğimiz puan, beraberlik. o maçı iyi bir şekilde bitirebilirdik."

maçtan önceki basın toplantısındaki de şöyle:

"...bizim için baktığınız zaman tabii ki kaybımız var, o da bizim akhisar maçında kaybettiğimiz 2 puan, onu almamız gerekiyordu ve ondan sonra oynadığımız malatya maçı -kimse tabii ki öyle bakamaz olaya- malatya maçı, malatya'nın ligdeki ilk maçı, taraftarı ile beraber oynadığı ilk maçı, o yüzden taraftarıyla bütünleşmiş bir takım, bir şehir ve yıllardan beri süper lig'de ilk defa maç oynayan bir malatyaspor, tabii ki o maç kolay geçmeyecek; ama..." dedikten sonra ses kesiliyor, yaklaşık 6-7 dakika, tekrar bağlanıldığında takım içindeki sorunlardan bahsediyor. beşiktaş maçına değindiyse de o kısım yayımlanmıyor.

rıza çalımbay'ı forum olarak sildik, bu kabul edilebilir, organize olmak iyidir; fakat her okuduğumuzu gerçek kabul edersek başkalarının avucundan kurtulamayız. transfer döneminde burak'ı getirdiler, sosa'yı getirdiler, vida'nın eşi transfere taş koydu, şenol güneş gitti, benzama geldi. bu adamların her yazdığına yüzde yüz doğru diye inanmak hakkımızda hayırlı olmaz. kaşınacak bir yer varsa kendileri kaşımıyorlar bize kaşıtıyorlar, cımbızla manşet atılıyor.

şenol güneş haberleri çıkarken forumda bazı hesaplar erman toroğlu kontrolünde gibiydi. sonuç ne oldu? aramızda akıllanan var mı? benzer fasılları daha evvel dinledik, ilk tökezlememizde tekrar dinleyeceğiz, sanki her söylediklerinde haklı çıkmışlar gibi üstüne koyarak yalanlarına devam ediyorlar. yani ne kadar akıllandığımızı görmek için önümüzde birçok fırsat olacak.

bu çok basit bir örnek, yine de tek derdi fazla tıklanmak olan "şey"leri böylesine ciddiye almamak lazım.

:tape
[ Son Düzenleme: 08 Eylül 2017, 11:21:09 Egos ]

Çevrimdışı atalay

White Hart Lane'daki Tottenham ve Lisbon'daki Sporting maçlarını ise oyun açısından net kazanım olarak görüyorum.

Tottenham maçını tekrar izledim. Pedro'nun açık alanda yakalandığımız birkaç pozisyon dahil maç boyunca (Kane'nin golünde Sosa ile birlikte attırdıkları şut ve yine Kane'nin kenar ortasındaki kafa vuruşu dışında) Soldado, Kane ve Adebayor'a karşı savunması, ilk topa baskısı ve temaslı hamleleri, ayrıca geriden çıkarken ki alan ve top kullanımı gayet iyi. Oğuzhan'ın Demba'ya attığı yüksek açılı top dışında, Töre'nin orta çizgiye yakın bölgede derinlik verdiği pozisyon dahil bütün aksiyonlarda Sosa ve Olcay'ın imzası var. Demba'nın box'ın dışındaki oyun etkinliği de fena değil. Oyunun git-gelli bölümleri dışında saha boşaltarak veya baskı merkezlerini ikinci bölgede kurgulayıp kaptığımız toplar ile direkt oynadığımız oyun dilimleri var.
[ Son Düzenleme: 08 Eylül 2017, 06:56:13 atalay ]

Çevrimdışı atalay

O dönemin oyuncu kalitesi, mücadele ettiği rakiplerine göre düşük olabilir. Fakat bazı oyuncuların tactical-positional awareness, off the ball-anticipation becerileri ve takımın saha içi geometrisi hiç fena değil. Zaten bu sebeple aradaki seviye farkını aşağı çekebiliyorsunuz.
[ Son Düzenleme: 08 Eylül 2017, 17:56:17 atalay ]

Çevrimdışı atalay

Monaco'nun duran top etkinliği yüksek. Jemerson ve Glik bu organizasyonların merkez oyuncuları.

Monaco setpiece. ↓↓↓
[ Son Düzenleme: 08 Eylül 2017, 08:04:20 atalay ]

Çevrimdışı DaldanSarkanElma

Günaydın dostlar, bugün hareketli olacak gibi...
Bir haykırıştır siyahımız, çökünce üzerimize gecenin matemi, sarılırız beyazına sevdamızın.
 Bir duruştur, direniştir, aslolan hayattır, hayatta BEŞİKTAŞ…

Etiketler: