2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 227 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6170866 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi Necmi

uefada yarıfinaldense şl.de çeyrekfinal tercih edilir para vb nedeniyle
ama
uefa finali mi şl yarıfinal mi desen ben finali seçerim final finaldir...
yok şl yarı finali getiri olarak uefa finalinden fazlasını verir yarı finali tercih ederim
uefa finali değilde kupa kaldırma olursa direk katılım için avantajı büyük oluyor şampiyon olamayıp
direk katılamadığın zaman çırpınırsın uefa kupasını almak için. şl de yarı finale kalmak demek 30+
puan demek oluyor. uefada kupayı kaldırsan bu puana ulaşamıyorsun.
Kupa kupadır. uefa kupasını müzeye koymak her zaman iyidir. sevilla bugün ismi ortadaysa o kupalar sayesinde

Çevrimdışı arda

o puanı napoli grupta 3 galibiyet aldığı için topladı biz 1 galibiyetle bitirdik grupları

Tamam abi işte bizde galibiyetlerle toplayalım :D
Ama allahtan Beşiktaş’a olan bağım başarıya bağlı değil. Bunu her zaman söylüyorum, ben en çok Beşiktaş yenildiği zaman Beşiktaşlı olduğumu hissediyorum. Bu en başında da böyleydi hâlâ da böyle. Siyah Ulan

Çevrimdışı sercu01

Valla ben Real Mdrid gelmesin modundayım sadece gerisi önemli değil pek Barcelona gelsin istiyorum bir yandan da adamlar bu kadar kötü durumdayken yeneriz belki Pepe messinin hakkından gelir   :evillol:

Çevrimdışı yoruk

Grup ve fikstür belli olsun, sana söylerim.  :tabe:

Ben de 3.kategori falan aramayı düşünüyorum Şampiyonlar Ligi için ama o bile zor sanırım.300+ olacak fiiyatlar bile yok satılır.Mesela 12 Eylül deki ilk maç.

Ya bu maça gideceğim ya da Konyaspor maçına.Ona göre bütçe hazırladım 3-4.kategoriler.

Çevrimiçi Necmi

Abi biraz hatalısın.

Sampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkana 4 puan (6 milyon Euro da para) veriliyor. Gruptan 2 galibiyet 2 beraberlikle çıksan 6 UEFA puanı almış oluyorsun. Gruplara katılınca da 4 puan aldık zaten.

Yani gruptan çıktığın an en az 14 puan cepte. İçeride berabere kalıp elensen 15 puan, bize yeter. Zaten ikinci torba hayal, üçüncü torba garanti.

UEFA el oyalıyor, çeyrek finale geldiğinde sampiyonluk yarışı kızıştığı için ikileme düşülüyor. 4-5 UEFA puanı için değmez.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
4-5 puan değil gruptan çıkıp elenirsen 14 puan işte azami oda 2 galibiyet iki beraberlik demişsin
geçen seneki en zayıf grupta olmadı bu. ama uefaya yürüyüp yarı final final yaptığında 24-30 arası bir
puan alacaksın yani 10-16 arası bir fark yapıyor hiçde 4-5 değil
geçen sene şl gruptan 10.6 sanırım puanla çıktık 21.9 puanla bitirdik uefada şl den fazla puan kazandık
öyle basitçe 4-5 puan değil demekki çeyrek finalde elendiğimiz halde 11 puan kazandık bu sene çeyrek
finalden azı olurmu sence kadromuz daha iyi daha derin bu sene bizi zorlamazda birde final maçlarına kaldığımızda
ligdeki maçların zorluk derecesi düşüyor bu sene bir gs maçı var zorluk derecesi olan
gerçekci olalım bu sene uefa kupası çok yakın bize uefaya kalırsak direk favori oluruz.
bu sene ve seneye aynı performansı gösterelim ikinci torba hayal falan değil senin gibi
15 puana razı olursak hayal olur.
sevilla uefada yürüdüğü için takım sıralamasında 6. sırada Benficada uefada topladığı puanlar sayesinde
9. sırada bunların uefaya kalmayıp şlde yürüdükleri senelere bakınca puanları hep düşük kalmış.
birde biz daha bunların seviyesinde bile değiliz.
Sevilla ile girdiğimiz her oyuncu pazarlığını kaybettik bunlar bizim seviyelerimiz işte fark uefa kupası oluyor.
onlardan ekonomik olarak taraftar olarak aslında çok daha büyük kulübüz biz ülkenin amiral gemisiyiz onlar değil
ispanya 4 takımla katıldığı halde sevillanın direk katılma ihtimali bizimkinden düşük.
bizim yukarlara tırmanmamız şart bununda en kestirme yolu uefadan geçiyor. şimdi ondanda
öncelikli olan para kazanmak o nedenle şl gruplarda boy göster üçüncü ol uefada yürü her sene
en az yarı final yap bütün ihtiyaçlarına cevap verir kupa gelirse kaymaklı kadayıf olur. hayal
kurmayacaksın adım adım büyüyeceksin.geçtiğimiz sene çeyrek gördük bu sene minimum yarı final olmalı
prestij deniyorda yarı finaller başladığında avrupada 8 takım arasında ismin oluyor şl de 16 oynamış takımı
kim hatırlıyor. nisanı mayısı görmek önemli. Birde bu yoğunlukta oynadıkça lig bizim için daha kolay olacak
bizim topallamamız hep elendikten sonra maçlar gevşeyince oluyor. rahatlamak yaramıyor.

Çevrimiçi Necmi

Tamam abi işte bizde galibiyetlerle toplayalım :D
yarın akşamki sohbetleri düşünüyorum bir çok kişinin fikri değişecek birden uefa kupası değerli görünecek gözlere :evillol:

Çevrimdışı ZeoN

Group C
Spartak Moscow
Atlético Madrid
Besiktas
FC København

Çevrimiçi Necmi

Tamam işte her yıl son 16'ya kalırsak 5 yıl sonra 2. torbanın ortasına demir atıyoruz. Uefa'ya gerek yok bunu gösterdim. Ben Uefa çeyrek finali ile daha az puan alıyoruz demedim ki. Sen son 16'yla 2. torbaya çıkamayız dedin ben de çıkılabileceğini gösterdim. Hatta rahat rahat çıkılabileceğini gördük.

Prestij kısmı ayrı. Benim fikrim şu: UEFA kupası'nı almadıkça ŞL'de son 16'yı her türlü tercih ederim. Takımımızın da tüm planları buna yönelik olmalı. UEFA kupası B planı olmalı.. Gruptan çıkamadığımız durumlarda.. Tabi bu benim fikrim. Burası kişisel yorum. Ama puan konusu tartışmaya açık değil.
her yıl son 16 ya kalırsan ortalama 14 puandan 70 puanın eder 5 yılda
Bu sene ikinci torbadaki en düşük puan 78 yani 16 kalarak bu dediğinin olması zor
ikinci torbanın ortasını geçtim ucundan bile yakalamak zor olur. her sene grupta 2 galibiyet 3 beraberlik
gruptan çık bonuslarla 15 puan alırsın buda 5 senede 75 puan eder gene imkansız.
ha grupda birinci ikinci torbalardan gelen takımları yenecek seviyeye gelirsen eğer
o zaman zaten şlde yolun açık ama unutma her sene kuradan birinci torbadan Benfica
gelmez yani azami alabileceğin puan 15 olur ama büyük ihtimal bunun çok altında kalırsın
her sene 16 ya kalıp 5 senede 75 puan ortalamasını tutturmak çok zor bir şey kaldıki ikinci torba için
bu bile yetmiyor

Çevrimdışı klubnika01

Beck'in gitmesi halinde yerine gelecek oyuncu hazir. Kalite olarak en iyi sag bekimiz olacak ama o da Gokhan Gonul gibi cok kas sakatligi yasiyor.  :bandit: Bilemiyorum.
:alala: :alala:

Çevrimdışı Rasim

her yıl son 16 ya kalırsan ortalama 14 puandan 70 puanın eder 5 yılda
Bu sene ikinci torbadaki en düşük puan 78 yani 16 kalarak bu dediğinin olması zor
ikinci torbanın ortasını geçtim ucundan bile yakalamak zor olur. her sene grupta 2 galibiyet 3 beraberlik
gruptan çık bonuslarla 15 puan alırsın buda 5 senede 75 puan eder gene imkansız.
ha grupda birinci ikinci torbalardan gelen takımları yenecek seviyeye gelirsen eğer
o zaman zaten şlde yolun açık ama unutma her sene kuradan birinci torbadan Benfica
gelmez yani azami alabileceğin puan 15 olur ama büyük ihtimal bunun çok altında kalırsın
her sene 16 ya kalıp 5 senede 75 puan ortalamasını tutturmak çok zor bir şey kaldıki ikinci torba için
bu bile yetmiyor
@Necmi abi katilmiyorum her sene gruptan cikarsak ikinci torbaya yerlesiriz

grupta:
iki galibiyet= 4P
iki beraberlik= 2P
Grupara kalma bonus= 4P
Gruptan cikma bonus= 5P
ülke Puani ortalama= 2P
son 16 iki mac azami= 1P (iki maca 1 beraberlik verdim)

toplam= 18P
18x5=90P yapar buda yeter bize  :bandit:
Beşiktaş!

Çevrimdışı Blackmd1

Group C
Benfica
Sevilla
Besiktas
APOEL Nicosia
Güzel kura olur  :D

Çevrimdışı tuncaboylu

4-5 puan değil gruptan çıkıp elenirsen 14 puan işte azami oda 2 galibiyet iki beraberlik demişsin
geçen seneki en zayıf grupta olmadı bu. ama uefaya yürüyüp yarı final final yaptığında 24-30 arası bir
puan alacaksın yani 10-16 arası bir fark yapıyor hiçde 4-5 değil
geçen sene şl gruptan 10.6 sanırım puanla çıktık 21.9 puanla bitirdik uefada şl den fazla puan kazandık
öyle basitçe 4-5 puan değil demekki çeyrek finalde elendiğimiz halde 11 puan kazandık bu sene çeyrek
finalden azı olurmu sence kadromuz daha iyi daha derin bu sene bizi zorlamazda birde final maçlarına kaldığımızda
ligdeki maçların zorluk derecesi düşüyor bu sene bir gs maçı var zorluk derecesi olan
gerçekci olalım bu sene uefa kupası çok yakın bize uefaya kalırsak direk favori oluruz.
bu sene ve seneye aynı performansı gösterelim ikinci torba hayal falan değil senin gibi
15 puana razı olursak hayal olur.
sevilla uefada yürüdüğü için takım sıralamasında 6. sırada Benficada uefada topladığı puanlar sayesinde
9. sırada bunların uefaya kalmayıp şlde yürüdükleri senelere bakınca puanları hep düşük kalmış.
birde biz daha bunların seviyesinde bile değiliz.
Sevilla ile girdiğimiz her oyuncu pazarlığını kaybettik bunlar bizim seviyelerimiz işte fark uefa kupası oluyor.
onlardan ekonomik olarak taraftar olarak aslında çok daha büyük kulübüz biz ülkenin amiral gemisiyiz onlar değil
ispanya 4 takımla katıldığı halde sevillanın direk katılma ihtimali bizimkinden düşük.
bizim yukarlara tırmanmamız şart bununda en kestirme yolu uefadan geçiyor. şimdi ondanda
öncelikli olan para kazanmak o nedenle şl gruplarda boy göster üçüncü ol uefada yürü her sene
en az yarı final yap bütün ihtiyaçlarına cevap verir kupa gelirse kaymaklı kadayıf olur. hayal
kurmayacaksın adım adım büyüyeceksin.geçtiğimiz sene çeyrek gördük bu sene minimum yarı final olmalı
prestij deniyorda yarı finaller başladığında avrupada 8 takım arasında ismin oluyor şl de 16 oynamış takımı
kim hatırlıyor. nisanı mayısı görmek önemli. Birde bu yoğunlukta oynadıkça lig bizim için daha kolay olacak
bizim topallamamız hep elendikten sonra maçlar gevşeyince oluyor. rahatlamak yaramıyor.
Tamam da geçen sne çeyrek finale neredeyse maksimum puanla çıktık. 32'de 2 galibiyet, 16'da 1 galibiyet 1 beraberlik, çeyrekte 1 galibiyet aldık. Bu maksimumdan bir eksik.

Yani bu sene biraz daha sert bir yoldan gitsek, aynı puanı toplamak için en az yarı final oynamak gerekecek.

Kaldı ki UEFA'da her tur ligde 3 haftayı etkiliyor. Takımın konsantrasyonu dağılıyor ve yorgunluğu artıyor. Zaten o günler geldiğinde, hepimiz UEFA'yı boşverin, ligi koyalım ligi diyeceğiz.

Ben şampiyonlar Ligi'nde 2. tura çıkmayı çok karlı buluyorum, ödül parası 6 milyon Euro, yayın gelirinden ekstra pay ve 2. turdaki maçın hasılatı. UEFA'da finale yürüyen bu kadar geliri olmaz.

Ayrıca körün attığı taş misali turu da geçebiliriz. Geçen sene grubu lider bitiren Leicester'ı çeksek elerdik bence.

Çevrimdışı Egos

bu değerlendirmeleri yaparken yarınki grupları düşünmek pek anlamlı değil. necmi ağabeyin geçen seneki görüşleri farklıydı, bu dönem oluşturulan yapılanmadan daha umutlu demek ki, konu üzerinde hesap yapmış. ilk tercih herkes için şampiyonluk sanırım, eğer o ihtimalde bir olumsuzluk sezilirse ancak uefa'ya kalmak anlamlı olur benim için. öyle bir durum gerçekleşmediği takdirde gruptan çıkmak her zaman avantajlı, uefa'da ancak yarı finale kalabilirsek alacağımız mali desteği şampiyonlar ligi'nde gruplardan çıktığımız an veriyorlar. fazla maç yapmak, stat doldurmak ise aradaki farkı kapatmaya belki yetiyor.

puan konusunda ise karalar bağlamanın anlamı yok, ikinci torbadan sevilla kalesine paralel esen rüzgar kadar yakındı elenmeye, yerine gelecek takım için 5. torba açılması gerekecekti. sürekliliği sağladığımız takdirde 75 bandı bizi 2. torbaya taşır. ayrıca arada aksiliğin bol olduğu bir sene olur, uefa kupasıyla taçlandırılabilir. 2-3 sene üst üste gruptan çıkmayı başaran takımdan da zaten en az çeyrek final beklersiniz. hatta bu sene yanlışlıkla gruptan çıksak, seneye yarı final sesleri bile yükselir burada.

barcelona kimmiş, messi'yi çıkar aynı diyarbakır belediye.

messi adam mı?

Çevrimiçi Necmi

@Necmi abi katilmiyorum her sene gruptan cikarsak ikinci torbaya yerlesiriz

grupta:
iki galibiyet= 4P
iki beraberlik= 2P
Grupara kalma bonus= 4P
Gruptan cikma bonus= 5P
ülke Puani ortalama= 2P
son 16 iki mac azami= 1P (iki maca 1 beraberlik verdim)

toplam= 18P
18x5=90P yapar buda yeter bize  :bandit:
gruptan çıkma bonus 5 değil 4 puan önümüzdeki sene ülke puanı verilmiyor kaldıki bu sene
aldığımız ülke puanı 0.300
senin hesabınla bile 15 puan ediyor 5 senede 75 puan eder dediğim gibi ikinci torbada bu seneki en düşük
puan 78 yani senin dediğin gibi puan alsak ikinci torbaya ucundan bile yanaşamıyoruz.
bu sene bizim torbanın birinci takımı napoli 3. torbadan giriyor şu anda puanı 80.149 avrupadaki sıralaması 14. sıra
manu puanı ondan daha düşük olduğu halde 2. torbada uefayı alan takım 2. torbadanmı giriyor :alala: bilemedim
ikinci torbanın en düşük puanı aslında 80+ oluyor
birde senin hesapla 2 galibiyet 2 beraberlikle gruptan çıkmak nerdeyse imkansız iki galibiyeti 4. torba takımdan
aldığını düşün iki beraberli 1. ve 2. torba takımlarından kendi evinde alıyorsun yani aslında almıyorsun veriyorsun
4. torba takımını iki maçta yeniyorsan onlarda yener deplasmanda onlara yenildiğin sürece üstünde kalırlar
hep geçen seneki gibi nerdeyse herkesin eşit olduğu bir grup düşünüyorsunuzda kazın ayağı öyle değil o grup
milyonda bir düşer. 4. torba takımı bizdik 1. ve 2. torba takımları 4. torbadan 3 puan alamadı :D
grup o nedenle karıştı. Benfica 2 puan Napoli 1 puan Kiev 4 puan aldı

Çevrimiçi Necmi

bu değerlendirmeleri yaparken yarınki grupları düşünmek pek anlamlı değil. necmi ağabeyin geçen seneki görüşleri farklıydı, bu dönem oluşturulan yapılanmadan daha umutlu demek ki, konu üzerinde hesap yapmış. ilk tercih herkes için şampiyonluk sanırım, eğer o ihtimalde bir olumsuzluk sezilirse ancak uefa'ya kalmak anlamlı olur benim için. öyle bir durum gerçekleşmediği takdirde gruptan çıkmak her zaman avantajlı, uefa'da ancak yarı finale kalabilirsek alacağımız mali desteği şampiyonlar ligi'nde gruplardan çıktığımız an veriyorlar. fazla maç yapmak, stat doldurmak ise aradaki farkı kapatmaya belki yetiyor.

puan konusunda ise karalar bağlamanın anlamı yok, ikinci torbadan sevilla kalesine paralel esen rüzgar kadar yakındı elenmeye, yerine gelecek takım için 5. torba açılması gerekecekti. sürekliliği sağladığımız takdirde 75 bandı bizi 2. torbaya taşır. ayrıca arada aksiliğin bol olduğu bir sene olur, uefa kupasıyla taçlandırılabilir. 2-3 sene üst üste gruptan çıkmayı başaran takımdan da zaten en az çeyrek final beklersiniz. hatta bu sene yanlışlıkla gruptan çıksak, seneye yarı final sesleri bile yükselir burada.

barcelona kimmiş, messi'yi çıkar aynı diyarbakır belediye.

messi adam mı?
her sene görüşlerim aynı olacak diye bir kuralmı var. Beşiktaş ilerledikçe güçlendikçe buna bağlı talepler
değişir ben yorumumu şu anki objektif koşula göre yapıyorum şu anda ihtiyaç duyduğumuz şeylere
göre tercihler belirleriz. Bir sene gruptan çıkarak prestij elde edemezsin bunun sürekliliği olursa
prestij olur. 75 bandı asla hiç bir zaman seni ikinci torbaya taşımaz bunun için mucize falan olması lazım
napoli 80 puanla ikinci torbaya giremiyor.
Barca messi dışında suarezide çıkartırsak dediğin olur :D
yanlız bu sene barcayı fena gözüme kestirdim ciddi düşüşde  :bandit:

Çevrimdışı Egos

gruptan çıkma bonus 5 değil 4 puan önümüzdeki sene ülke puanı verilmiyor kaldıki bu sene
senin hesabınla bile 15 puan ediyor 5 senede 75 puan eder dediğim gibi ikinci torbada bu seneki en düşük
puan 78 yani senin dediğin gibi puan alsak ikinci torbaya ucundan bile yanaşamıyoruz.
bu sene bizim torbanın birinci takımı napoli 3. torbadan giriyor şu anda puanı 80.149 avrupadaki sıralaması 14. sıra
manu puanı ondan daha düşük olduğu halde 2. torbada uefayı alan takım 2. torbadanmı giriyor :alala: bilemedim
birde senin hesapla 2 galibiyet 2 beraberlikle gruptan çıkmak nerdeyse imkansız iki galibiyeti 4. torba takımdan
aldığını düşün iki beraberli 1. ve 2. torba takımlarından kendi evinde alıyorsun yani aslında almıyorsun veriyorsun
4. torba takımını iki maçta yeniyorsan onlarda yener deplasmanda onlara yenildiğin sürece üstünde kalırlar
hep geçen seneki gibi nerdeyse herkesin eşit olduğu bir grup düşünüyorsunuzda kazın ayağı öyle değil o grup
milyonda bir düşer. 4. torba takımı bizdik 1. ve 2. torba takımları 4. torbadan 3 puan alamadı :D

ağabey senin hesabında şöyle bir problem var, biz geçen sene 20 puanı geçmedik mi? 4 sene de 15'ten 60 puan yapıyoruz bu hesapla, zaten puanımız seksen oluyor, beşinci seneyi karıştırmanın anlamı yok. her sene uefa'yı alırız anında 2. torbadayız demiyorsan, bir sene farkla ikinci torbaya giriyoruz. 2. torbaya giren takımdan da hâlâ uefa'yı kazanmasını istemeyeceksin herhalde. evvelden gruptan çıkışlarımız da yanımıza tecrübe olarak kalıyor her hâlükârda.

Çevrimdışı ahmetemre

Ohio
maç değil pepe kuyruğu.
nasriye vizyona geldim dedirtenler vizyon budur işte kuyruk stadı dolanıyor...
[ Son Düzenleme: 23 Ağustos 2017, 14:39:44 ahmetemre ]
Vodafone Park
Nüfus : 41.903
Rakım: -5 metre

* Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.
* Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol.
* Tevâzu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.
* Hoşgörülülükte deniz gibi ol.
* Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
                               Hz. Mevlana

Çevrimdışı tuncaboylu

Gruptan çıkmaya 5 puan veriliyor abi.
United'ın puanı da 95, Napoli 88.

90 puan bile yetmiyor bu sene 2
 torbaya.

Çevrimiçi Necmi

Tamam da geçen sne çeyrek finale neredeyse maksimum puanla çıktık. 32'de 2 galibiyet, 16'da 1 galibiyet 1 beraberlik, çeyrekte 1 galibiyet aldık. Bu maksimumdan bir eksik.

Yani bu sene biraz daha sert bir yoldan gitsek, aynı puanı toplamak için en az yarı final oynamak gerekecek.

Kaldı ki UEFA'da her tur ligde 3 haftayı etkiliyor. Takımın konsantrasyonu dağılıyor ve yorgunluğu artıyor. Zaten o günler geldiğinde, hepimiz UEFA'yı boşverin, ligi koyalım ligi diyeceğiz.

Ben şampiyonlar Ligi'nde 2. tura çıkmayı çok karlı buluyorum, ödül parası 6 milyon Euro, yayın gelirinden ekstra pay ve 2. turdaki maçın hasılatı. UEFA'da finale yürüyen bu kadar geliri olmaz.

Ayrıca körün attığı taş misali turu da geçebiliriz. Geçen sene grubu lider bitiren Leicester'ı çeksek elerdik bence.

iyide o maksimum puanı almak emin ol gruplarda geçen yıl aldığımız puanı almaktan daha olası
uefanın en güçlü takımı aşağı yukarı bizim ayarımızda uefaya kaldığın anda zaten seri başı girdiğin 32 de
çıkan takımı yersin iki maçtada bu sana şlde tur atlama bonusunu veriyor ondan sonra alacağın her puan artı haneye yazılıyor
leicesteride nah elerdik :D
benim için bu sene ne şlde gruptan çıkmak nede uefada ilerlemek şampiyon olmaktan daha önemli değil
bu sene şampiyonluk demek önümüzdeki minimum 5 sene rakipsiz kalmak demektir fener bitti toparlayamaz
bu sene şampiyon olduğumuzda gs nin kafasına sıkıyoruz adamları öldüreceğiz ötesi yok iflasa gidiyorlar şampiyonluk soluk vermektir
bu sene şampiyon ol 5 sene şl yi garantiler

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

1-Dostum hesap yöntemleri seneye tamamen değişiyor zaten. Hatta önceden kupa kazanmış olan takımlara bonus bile verilecek.. Bunlar net olmayan konular olduğu için hesap yaparken eldeki veriler kullanılır..
2-Ayrıca demişsin ki seneye ülke puanı eklenmiyor.. E tamam sadece Beşiktaş'a mı eklenmiyor? Eklenmezse daha iyi bizim puanımızı düşürüyor ülke puanı. 2. torbadakilerin ülke puanları daha iyi.. Bizim işimize gelir. Onlardan daha fazla puan düşer.
3-Gruptan çıkmak 5 puan.. 4 değil.. yanlış.. yanlışın da şurdan geliyor.. 4 puan gruptan çıkma bonusu 1 puan da son 16 bonusu. yani gruptan çıkmak 5 puan bonus demek.. Her yerde yazıyor google'da aratarak bulabilirsin..
4-Geçen sene bize 0,300 ülke puanı geldi demişsin. Yanlış.. 1,94 geldi..

Ham puan 20, Ülkeden gelen 1,94... 0,3 değil.. 9,7/5 'ten geliyor.. Ülke puanı bölü katılan ülke takımı sayısı..
5-ŞL son 16 puan hesaplarını yaparken ülke puanlarını eklemeden ham puanları çarpıyorsun.. Ama torbaya giremeyiz derken ülke puanlarının bulunduğu listeyle kıyaslıyorsun?
6-Gruptan çıkmak mı? 3. olup AL'de çeyrek / yarı final mi? kıyaslaması yapıyoruz. O nedenle olabilecek en düşük puanla gruptan çıkmayı hesaplıyoruz. Zaten bu kıl payı durumu. Sen bunun her zaman olamayacağını söylemişsin. E bu daha iyi çünkü o zaman son 16'ya daha fazla puanla geçeriz demek..

Sonuçta yapılan hesap şuna geliyor:
Konu: Her sene "Grup 3.sü olup UEFA'da çeyrek final/ yarı final mi?", her sene "ŞL'de son 16'ya kalıp elenmek mi?"

Hesap yönetim nedir bilmiyorum ama tekrar yazayım:
4 puan = Gruplara katılım bonusu
5 puan = Son 16'ya çıkma bonusu
6 puan = 2 galibiyet (2x2=4) + 2 beraberlik (2x1=2)
Toplam 15 ham puan bu minimum.. yaklaşık 2 puan da ülkeden geliyor =17 puan

17 x 5 = 85 puan yapar 5 yılda.. 85 puan bile 2. torbanın kıl payı uzaklığında.. 5 sene boyunca kıl payı çıkacak değiliz herhalde.. Sen de demişsin.. Bi de son 16'da elenmemize rağmen alacağımız beraberlik veya galibiyet puanlarıyla çok rahat 100 puan civarı toplarız ki bu da 2. torbanın ortaları demek..

Çevrimdışı tuncaboylu

iyide o maksimum puanı almak emin ol gruplarda geçen yıl aldığımız puanı almaktan daha olası
uefanın en güçlü takımı aşağı yukarı bizim ayarımızda uefaya kaldığın anda zaten seri başı girdiğin 32 de
çıkan takımı yersin iki maçtada bu sana şlde tur atlama bonusunu veriyor ondan sonra alacağın her puan artı haneye yazılıyor
leicesteride nah elerdik :D
benim için bu sene ne şlde gruptan çıkmak nede uefada ilerlemek şampiyon olmaktan daha önemli değil
bu sene şampiyonluk demek önümüzdeki minimum 5 sene rakipsiz kalmak demektir fener bitti toparlayamaz
bu sene şampiyon olduğumuzda gs nin kafasına sıkıyoruz adamları öldüreceğiz ötesi yok iflasa gidiyorlar şampiyonluk soluk vermektir
bu sene şampiyon ol 5 sene şl yi garantiler
Bu sene sampiyonluk önemliyse, o zaman CL'de gruptan çıkmak daha iyi. :tabe:

Avrupa'da toplam 8 maç yapıp 6 milyon Euro ödülü ve 5 puan bonusu alıp eti dönelim.

UEFA'da aynı işi yapmak için en az 12 maç yapacağız ve Nisan'a kadar oynayacağız.

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Bi de ek olarak seneye ülke puanının eklenmeyecek olmasının bize ne kadar faydalı olacağını gösteren tablo..

5 yılda Türk takımlarına 6 küsür puan eklenirken İspanyol takımlarına 18 küsür, Alman-İngiliz-İtalyanlara da 12 küsür puan gelmiş.. Yani yeni sistem bizim için daha iyi.. 2. torba hedefi daha da kolay olur..

Çevrimiçi Savaş

Bi de ek olarak seneye ülke puanının eklenmeyecek olmasının bize ne kadar faydalı olacağını gösteren tablo..

5 yılda Türk takımlarına 6 küsür puan eklenirken İspanyol takımlarına 18 küsür, Alman-İngiliz-İtalyanlara da 12 küsür puan gelmiş.. Yani yeni sistem bizim için daha iyi.. 2. torba hedefi daha da kolay olur..

Bulmuşuz rakamı. Yarın güzel kura beklemeyin, baştan kaybettik.

Real Madrid
PSG
BEŞİKTAŞ
Celtic

Çevrimdışı tuncaboylu

Bulmuşuz rakamı. Yarın güzel kura beklemeyin, baştan kaybettik.

Real Madrid
PSG
BEŞİKTAŞ
Celtic
Celtic 4. torbanın tercih edilebilir takımlarından biri bence.

Çevrimdışı abdusta

Sahada yenemedikleri Beşiktaşı
şimdide ucuz medya yöntemi ile Başkanı Fikret Orman üzerinden
hırpalamaya çalışıyorlar
Bekar başkana yapılan acımasız eleştiriler yakışmadı
Uyanık olalım

Saygılar

Etiketler: