Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 279 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5161917 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı ardiles

Ben anlamiyorum gercekden hangi ülkede yabanci sInIrlamasI var?!
Bi Allahin kulu da demiyo ki arkadaslar,
Almanya ispanya bunlar nasil yapiyo gidip bi arastirma yapilmaz mi ya inanilmaz bisey.
Atlagin ucaga gidip bi bakin sorusturun arastirin hatalar nerde diye

yerli/yabancı sınırlamasına verilecek cevap nereden baktığına göre değişir. kadroda 14 yabancı 14 yerli şartı var. şayet almanya-ispanya örneğindeki gibi altyapıya gerekli önem verilseydi kaliteli futbolcular yetişirdi. ülkenin her yerinden mantar gibi türeyen yerli futbolcular yabancılara nazaran çok fazla sayıda olacağı için daha az ücretlere oynatırdın. bu sefer şikayet nedeni "14 yabancı zorunluluğu" olurdu. kaldırın şu yerli sınırını denirdi.

ülke altyapılarında liyakat yok. futbolcu seçimine kadar torpil dönüyor ve eğitmenlerde yeterli donanım yok. ahmetin tanıdığı mehmet, mehmetin tanıdığı şevket... kast sistemi oluşmuş delip geçemiyorsun. tanıdığın varsa fason da olsan ekmek yiyorsun! adamın yoksa messi olmalısın aşağısı kurtarmıyor.
[ Son Düzenleme: 13 Kasım 2017, 00:47:00 ardiles ]

Çevrimdışı Onur Küçük

iyide 10 numarayı giydi diye 10 numaranın yerindemi oynuyor 10 numarayı
sahibine giydirmediğin sürece sadece bir numara olarak kalır. yoksa tutki kaleciye verdin 10 numarayı
şimdi on numara sende niye asist yapmıyorsunmu diyeceğiz biz oziden on numara performansı beklemiyoruzki 8 in hakkını versin yeter bence
Bana göre de 10 numaralı forma ve kaptanlık görevi verilmesi sembolikten öteye geçmez ama öyle bir algı oluşturuldu ki Oğuzhan'a 10 numaralı forma zorla verilmiş, Oğuzhan da bunun altında ezilmiş. Oğuzhan'ın sorumsuzluklarını örtmek için mazeret aramaya çıktık. Oğuzhan çıksın kendisi açıklasın. Nasıl savunacak kendisini ben de merak ediyorum. Oğuzhan kusurlarını kapatmak için normal bir oyuncuya oranla daha disiplinli olmak, yaptıklarına daha fazla özen göstermek zorunda. Kusurlarını bildiği halde kapatmak için yeterli özveriyi göstermediği gibi sahada en iyi yaptığı şeyleri daha fazla yaparak fiziki kusurlarını örtmeye çalışıyor. Zeki ama iradesi, disiplini zayıf bir oyuncu. Yaptığı şey de hiç hoş değil.

Çevrimdışı ardiles

yarışmacı/yetiştirici ayrımına katılamıyorum. zaman zaman burada majör takımlardan bahsediliyor. en tepede da r.madrid. kadrosu los galaticos olsa dahi altyapıdan vazgeçmezler. la fabrica dünyanın en iyi altyapısı

Çevrimdışı ardiles

uefa o müziğin telif haklarını almıştır kullanılmasına izin vermez. yoksa bir çok takım kullanırdı.
şl müziği olarak bir anlamı kalmazdı.

izah edememişim abi aklım hala marş yazıyor. kısıtlı yetenek yüzünden yapamayacağımı biliyorum eserlerim çocuk şarkılarına benziyor  :) yine de jimnastik yapıyorum iyi geliyor.

hoparlörden verilen telife konu marştan bahsediyor gibi anlatmışım yanlış olmuş aslı tribünde o anda okunacak türkçe marştı. bütün stat istiklal marşı okur gibi türkçe şl marşını okusa uefa bu duruma itiraz etmez. avrupa bürokrasisine az çok aşinayız. bir kaç maçlık alıştırmadan sonra zamanla diğer versiyonu okurduk yani şl marşının beşiktaş marşına çevrilmiş halini. amaç bu etkili marşı fethetmek.

Çevrimdışı Numan50

Bunlari bildigim Icin diyorum ya Neden bi avrupa dan Örnek alinmiyor nasil akil edemiyorlar anlamiyorum

Çevrimiçi Necmi

Bana göre de 10 numaralı forma ve kaptanlık görevi verilmesi sembolikten öteye geçmez ama öyle bir algı oluşturuldu ki Oğuzhan'a 10 numaralı forma zorla verilmiş, Oğuzhan da bunun altında ezilmiş. Oğuzhan'ın sorumsuzluklarını örtmek için mazeret aramaya çıktık. Oğuzhan çıksın kendisi açıklasın. Nasıl savunacak kendisini ben de merak ediyorum. Oğuzhan kusurlarını kapatmak için normal bir oyuncuya oranla daha disiplinli olmak, yaptıklarına daha fazla özen göstermek zorunda. Kusurlarını bildiği halde kapatmak için yeterli özveriyi göstermediği gibi sahada en iyi yaptığı şeyleri daha fazla yaparak fiziki kusurlarını örtmeye çalışıyor. Zeki ama iradesi, disiplini zayıf bir oyuncu. Yaptığı şey de hiç hoş değil.
Kesinlikle katlıyorum.
iyi yaptığı şeyleri daha fazla yapsa biz kazanırızda o yapmaya çalışırken yüzüne gözüne bulaştırıyor.
şov peşinde düz oynamak varken ara pasları atmaya çalışıp her seferinde rakibe teslim etmek ve hücuma çıkarken
kaç defa bu nedenle atak yedik. Yetersiz olduğunun farkında bunu kapatmak için tribüne oynuyor sürekli
geçen sene quaresmayı dövdük durduk ama işin kolayıydı aldığın her topu quaresmaya yolla o kaleye orta yapsın
takımın başka seçeneği yoktu çünkü ortada ozi çalışmayınca pas trafiği bitiyor mecbur topu alan quaresmada sonlandırıyor.
şimdi pas oyunu oynayan oyuncu sayısı artınca quaresma iyice sırıtıyor. geçen sene sosa gomez yok ondan diye
söyleyip durdular ama sıkıntı bu değildi sahada bir önceki seneki ozi yoktu defalarca anlatmaya çalıştım
bizim önceki sene pas oyunumuzun sosa ile alakası yok pas oyununa sosa girmiyorduki genelde ozi olcay atiba üçlüsü arasında
olurdu sonunda topu gomezle buluştururduk. sosa pas oyununda değil alır topu gider ya asist yapar yada kendi atardı.
zaten bu pas trafiğinin dışında alternatif olduğu için bu kadar çok asist ve golle sonuçlanan atak yapabildi.

Çevrimiçi Necmi

Bunlari bildigim Icin diyorum ya Neden bi avrupa dan Örnek alinmiyor nasil akil edemiyorlar anlamiyorum
akılla değil kültür farkıyla alakalı bir durum. şimdi avrupayı örnek alsan temele inmen gerekiyor bunun
karşılığını en erken on yılda alırsın. Hiç bir türkün o kadar sabrı yok. :D
biz çalışıp çabalayarak değil şikeyle teşvikle şampiyon olmanın yolunu bulmuşuz burda çalışıp şampiyon olmak
isteyenleri ezerler yıllardır bizi ezdikleri gibi.

Çevrimdışı Numan50

Necmi abi,
Simdi tff bi avrupa seyhatine ciksa Misal Dortmund da gelse, bi arastirma Yapsa nerde kac Tane takim var.borussia Dortmundun alt yapisi nasil calisiyo.
Dortmund da Kac tane amatör takimi var nasil antraman yapiyorlar Kac Tane Genc takimi var bir takimin.
Mesela Benim kaldigim ilcede 4-5 Tane takim var sadece birtane ilcede

Çevrimdışı ardiles

altyapı sistemi için bütçe gerekli fakat tr de yöneticilerin nemalanmasından fırsat kalmıyorki. sadece altyapıda değil jübileye kadar bu çıkar savaşı devam ediyor. önce dernek kanunu başkanlık yöneticilik vs. hukuki zemini düzeltilmeli.

Çevrimdışı ardiles

ne kadar çok taraftarın varsa o kadar az hakkın yenir gerçeğini içeride ve dışarıdaki icraatlerle anladık, kabul ettik. craig thomson ve yerli şubelerinin yaşattığı benzer felaketleri tekrar tekrar yaşamamak için başkanın hedef belli: dışarıya açılmak. şl marşını savaş ganimeti yapmakta bana göre bu çabaya hizmet ediyor. insanların duyularına hitap etmeliyiz akla kalbe göze kulağa... yeni marş yazabiliriz ama o şl marşı zihinlere öyle kazınmış ki asla aynı etkiyi yakalayamayız. @Necmi abi sen çözersin bu işi semtte yetenekli insanlar vardır.
[ Son Düzenleme: 13 Kasım 2017, 02:08:48 ardiles ]

Çevrimdışı tangaz

yabancı yasaklansın sadece yugoslavyadan 2 adet yabancı almak serbest olsun onlarda da milli olmamış kriteri olsun burda oynayıp es kaza milli olan olursa da aforoz edilsin :bandit:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı ardiles

yabancı yasaklansın sadece yugoslavyadan 2 adet yabancı almak serbest olsun onlarda da milli olmamış kriteri olsun burda oynayıp es kaza milli olan olursa da aforoz edilsin :bandit:

bence bu akşam tv den duyduklarımız blöftü. halkın büyük çoğunluğunun karşı olduğu işlere giremezler. tr deki çarpık yapı yüzünden taraftarın duygularını kurban etmezler. karşı oldukları sanki sıfır yerli ile oynama durumu. diğerlerinde de bizim gibi 4 yerli banko oynasa kimse ses etmezdi. yabancı sayısında değişim olmasa da sahada yerli olacak şekilde düzenleme yapabilirler.

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Yabancı siniri gelirse( tabiki gelmesin) en  az sıkıntı yasayacak olan biziz. Tolga turkiye sartlarinda idare eder bir kaleci mesela. Caner, gokhan gonul, tolgay, oguzhan, necip, orkan, cenk vs. Diger takimlar bu kadar alternatifli degil.

Çevrimdışı Neo Nesil

Yabancı siniri gelirse( tabiki gelmesin) en  az sıkıntı yasayacak olan biziz. Tolga turkiye sartlarinda idare eder bir kaleci mesela. Caner, gokhan gonul, tolgay, oguzhan, necip, orkan, cenk vs. Diger takimlar bu kadar alternatifli degil.

yabancı sınırı 2019-2020 sezonunda geliyor.

o zaman da gökhan gönül, cenk, tolgay, ozi, töre vs. olmaz büyük ihtimal  :)

mutlaka o döneme kadar birkaç potansiyel yerli almamız lazım.

Çevrimdışı scarfright

Biz de ne nankör adamlarız. Daha düne kadar ozi süper ozi maestro vs vs derken adam bikaç maç kötü oynadı diye pektemek, koybaşı, rvp muamelesi görüyor. Sebebi de güçsüz olması, fizik gereken yerlerde yetersiz olması vs. Ben ozinin şimdiye kadar bu konularda iyi olduğu dönem hatırlamıyorum bile. Ee ozi hep böyleyken bizim fikirlerimiz nasıl böyle değişebildi? Ozi beşiktaş değeridir. Sözleşme uzatsın uzatmasın bu böyledir.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tangaz

bence bu akşam tv den duyduklarımız blöftü. halkın büyük çoğunluğunun karşı olduğu işlere giremezler. tr deki çarpık yapı yüzünden taraftarın duygularını kurban etmezler. karşı oldukları sanki sıfır yerli ile oynama durumu. diğerlerinde de bizim gibi 4 yerli banko oynasa kimse ses etmezdi. yabancı sayısında değişim olmasa da sahada yerli olacak şekilde düzenleme yapabilirler.

dostum akılselim insanlar bu yabancı yerli mevzusunu dillendirse eyvallah da bu konunun nasıl açıldıgını hatırlayalım. aziz efendi ffp kıçında patlayınca ve aldığı yabancıların hayvan gibi maaşları şeyolunca tuttu altyapıların hali ortada ülke yabancı çöplüğüne döndü alttan oyuncu yetişmiyor die bi cümle kurdu ardından şam şeytanı rıdvan bunu tv.lerde dillendirmeye başladı. sonra şam şeytanı sıksık yaptığı saray ziyaretlerinde cb.yi kandırdı o da kandırılmağa meğilli oldugu için kandı. oysa şeytana uyunca başına neler geldiğini görmesi gerekirdi ama yine yeni yeniden kandırıldı. aziz efendi çok değil 3-5 sene evvel yabancı sınırı varken ve hasbelkader ön elemede elenmediği sezonlarda "yabancı serbest olacaktı ki ahhh ben avrupa kupaları dizerdim buraya" veya "yandex yaz messiyi ronaldoyu getireyim" die çığırtkanlık yapmıyormuydu. birileri cb.ye şu vidyoları seyrettirse eminim "pişt rıdavan ne ayaksın sen" diyecektir.

yoksa akılselim kişiler proje üretse ve bu bir spor politikası ile inşaa edilse oyuncu yetişir altyapıdan ve büyük takımlar 3-4 anadolu takımları ise   5-8 yerli ile oynarlar ama bunlar yapılmadıkdan sonra 3 sene indirir 5 sene kaldırırız. çokdeğil fikret başkan geleli 5,5 sene oldu yabancı sayısı önce indirildi sonra kaldırıldı şimdi 2019dan sonra geri insin deniyor 7-8 senede 3 defa kural değişikliği hangi ülkede görülmüştür merak ediyorum 2023de tekrar serbest bırakılır bu kafayla...

elimizde olmadan mevzu siyasete gidiyor, işin enteresan tarafı aslında spor konusuyoruz ama konu 2019 seçimi öncesi sonrası die ayrışıyor yok tepki olur mu yok oya etkisi ne yönde nasıl olur irdeleniyorsa o işten hayır gelmez. nerden tutsak elimizde kalıyor. şimdi evine enyakın okul ankara atatürk anadolu lisesi ise oraya kaydettirebiliyormusun çocugunu yoksa yok o nitelikli okul hatta senin evin civarındaki en yakın 5 okulda nitelikli okul sen en yakın 5 okul kuralından faydalanamıyorsun die giderse mevzu napcaz. 7-8 yılda 3defa yabancı kuralının değiştiği veya 15 yılda 8 defa eğitim sisteminin değiştiği bir ülkede yaşıyoruz ve maalesef bunu hak ediyoruz.

insanlar hak ettiği şekilde yönetilirler...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Onur Küçük

Biz de ne nankör adamlarız. Daha düne kadar ozi süper ozi maestro vs vs derken adam bikaç maç kötü oynadı diye pektemek, koybaşı, rvp muamelesi görüyor. Sebebi de güçsüz olması, fizik gereken yerlerde yetersiz olması vs. Ben ozinin şimdiye kadar bu konularda iyi olduğu dönem hatırlamıyorum bile. Ee ozi hep böyleyken bizim fikirlerimiz nasıl böyle değişebildi? Ozi beşiktaş değeridir. Sözleşme uzatsın uzatmasın bu böyledir.

Cenk de bu sezona gelene dek fiziksel hatta mental açıdan Beşiktaş seviyesini(ilk 11) kaldıramayacak oyuncu olarak görülüyordu. Cenk ile Oğuzhan'ı, çalışan ile kaytaranı çifte standart yaparak aynı kefeye mi koyalım? Bilic sonrası bir dönem kendini fiziksel olarak geliştiren Oğuzhan bunu neden 5 küsur yıla yayamadı? Oğuzhan'a gösterilen müsamaha bu takımda kime gösterildi?  Niye Oğuzhan'a pozitif ayrımcılık yapılmalı? Oğuzhan 5-6 sene Arsenal'de bu fizik kapasite ve vurdumduymazlıkla kalabilir miydi madem nankör olan biziz ? Ozi Beşiktaş'ın değeriyse Ozi de Beşiktaş'ın değerini bilecek. Olur da Oğuzhanla 2.5-3 milyon avroluk sözleşme yapılırsa bu bakış açısıyla   'Oğuzhan'a altında kalacağı sözleşmeyi neden veriyorsunuz' diye yönetim de suçlanır, gömülür çünkü Oğuzhan dışında herkes suçlu bu bakış açısına göre .
[ Son Düzenleme: 13 Kasım 2017, 03:25:43 Onur Küçük ]

Çevrimdışı scarfright

Cenk de bu sezona gelene dek fiziksel hatta mental açıdan Beşiktaş seviyesini(ilk 11) kaldıramayacak oyuncu olarak görülüyordu. Cenk ile Oğuzhan'ı, çalışan ile kaytaranı çifte standart yaparak aynı kefeye mi koyalım? Bilic sonrası bir dönem kendini fiziksel olarak geliştiren Oğuzhan bunu neden 5 küsur yıla yayamadı? Oğuzhan'a gösterilen müsamaha bu takımda kime gösterildi?  Niye Oğuzhan'a pozitif ayrımcılık yapılmalı? Oğuzhan 5-6 sene Arsenal'de bu fizik kapasite ve vurdumduymazlıkla kalabilir miydi madem nankör olan biziz ? Ozi Beşiktaş'ın değeriyse Ozi de Beşiktaş'ın değerini bilecek. Olur da Oğuzhanla 2.5-3 milyon avroluk sözleşme yapılırsa bu bakış açısıyla   'Oğuzhan'a altında kalacağı sözleşmeyi neden veriyorsunuz' diye yönetim de suçlanır, gömülür çünkü Oğuzhan dışında herkes suçlu bu bakış açısına göre .
Bence cenk için de çok erken büyük övgü içerisindeyiz. Geçen sene de cenk iyi başladı fakat sonu gelmedi. Oğuzhan da geldiği döneme göre çok yol katetti. 15-16 sezonu mimarlarından bence. Geçen sene sakatlık ve oynanan oyun taktiği kurbanı oldu. Bu sene de gerçekten formsuz başladı ve yine taktik kurbanı bence. Ve de eklemek istiyorum: biz oyuncumuzu bizi satmadığı sürece kesmemizin-biçmemizin takıma hiç bir faydası yoktur. Oğuzhan sözleşmesinde herhangi bir netlik yokken de 'sen kim köpeksin 3-3.5 istiyorsun' muamelesi yapmamız yanlıştır. Bikaç hafta sonra çok güzel oynar ve buradaki ozi gömücüler de hiçbirşey olmamış gibi oziyi övmeye devam ederler. Bence daha dengeli taraftar profili çizmeliyiz.

Çevrimdışı Neo Nesil

birkaç maç mı?

adam 2 senedir kötü. birkaç maç olsa neyse.

kendini geliştirmez, oyunu geriye gider, sözleşme yenilemeye canı istemez. vs. tam fenerbahçe topçusu oldu adam ve bunu alsa alsa fener alır.

büyük maçlarda kaybolur diyorduk, anadolu maçlarında da kayboluyor artık. bütün maçlarda casper gibi adam. 90 dakikasında 2 bilemediniz 3 defa ismini duyuyoruz spikerden.

Çevrimiçi Necmi

dostum akılselim insanlar bu yabancı yerli mevzusunu dillendirse eyvallah da bu konunun nasıl açıldıgını hatırlayalım. aziz efendi ffp kıçında patlayınca ve aldığı yabancıların hayvan gibi maaşları şeyolunca tuttu altyapıların hali ortada ülke yabancı çöplüğüne döndü alttan oyuncu yetişmiyor die bi cümle kurdu ardından şam şeytanı rıdvan bunu tv.lerde dillendirmeye başladı. sonra şam şeytanı sıksık yaptığı saray ziyaretlerinde cb.yi kandırdı o da kandırılmağa meğilli oldugu için kandı. oysa şeytana uyunca başına neler geldiğini görmesi gerekirdi ama yine yeni yeniden kandırıldı. aziz efendi çok değil 3-5 sene evvel yabancı sınırı varken ve hasbelkader ön elemede elenmediği sezonlarda "yabancı serbest olacaktı ki ahhh ben avrupa kupaları dizerdim buraya" veya "yandex yaz messiyi ronaldoyu getireyim" die çığırtkanlık yapmıyormuydu. birileri cb.ye şu vidyoları seyrettirse eminim "pişt rıdavan ne ayaksın sen" diyecektir.

yoksa akılselim kişiler proje üretse ve bu bir spor politikası ile inşaa edilse oyuncu yetişir altyapıdan ve büyük takımlar 3-4 anadolu takımları ise   5-8 yerli ile oynarlar ama bunlar yapılmadıkdan sonra 3 sene indirir 5 sene kaldırırız. çokdeğil fikret başkan geleli 5,5 sene oldu yabancı sayısı önce indirildi sonra kaldırıldı şimdi 2019dan sonra geri insin deniyor 7-8 senede 3 defa kural değişikliği hangi ülkede görülmüştür merak ediyorum 2023de tekrar serbest bırakılır bu kafayla...

elimizde olmadan mevzu siyasete gidiyor, işin enteresan tarafı aslında spor konusuyoruz ama konu 2019 seçimi öncesi sonrası die ayrışıyor yok tepki olur mu yok oya etkisi ne yönde nasıl olur irdeleniyorsa o işten hayır gelmez. nerden tutsak elimizde kalıyor. şimdi evine enyakın okul ankara atatürk anadolu lisesi ise oraya kaydettirebiliyormusun çocugunu yoksa yok o nitelikli okul hatta senin evin civarındaki en yakın 5 okulda nitelikli okul sen en yakın 5 okul kuralından faydalanamıyorsun die giderse mevzu napcaz. 7-8 yılda 3defa yabancı kuralının değiştiği veya 15 yılda 8 defa eğitim sisteminin değiştiği bir ülkede yaşıyoruz ve maalesef bunu hak ediyoruz.

insanlar hak ettiği şekilde yönetilirler...
ya akşam başından beribenmi yanlış anldım diye CB yi sizin yüzünüzden kaçıncuya dinlemek zorunda kaldım
bir şey dememişki tam tersi yabancı kuralı gelsin diyenlere kapayın çenenizi demiş ortada işleyen bir kural var ve bu kurala göre transfer yapan takımlar var geçerli sözleşmeler varken bu konu tartışılmaz tartışılacağı zaman 2019 sonrasıdır şimdi boşa gürültü
yapmayın demiş aslında gündem yaratıp CB yi bu işin içine itip oldu bittiye getirmek isteyenlere  logar kapağını geçirmiş
bu saatten sonra kimse yabancı kuralı değişsin kelimesini ağzına almayacak çünkü yapmak istedikleri ters tepti.
onların istedikleri CB yi gazlamak oda değiştirin diyecek onun sözüne kimse muhalefet edemeyeceği için hemen değişecek
bu işden biz büyük zararla çıkacağız tabi sadece biz değil gs biter bu durumda fenerin elindeki tek koz buydu ve geri tepti
ben CB nin konuşmasını olumsuz değil olumlu görüyorum. zaten değişsin falan dememiş bunun konuşulacağı tarih 2019 demiş
ve bunu federasyonla kulüpler konuşup karar vermeli demiş bence herşeyden bahsetmiş hiç bir şey dememiş söylenen tek
şey olmuyacak işe amin demeyin bu konu 2019 a kadar kapalı demiş ne planlanacaksa bu tarihden sonra konuşulacak demiş
bu emin olun kimsenin işine gelmez. amaca ulaşamadılar tam tersi ellerinde patladı şimdi susup oturacaklar konu kapandı artık.

Çevrimdışı Onur Küçük

Bence cenk için de çok erken büyük övgü içerisindeyiz. Geçen sene de cenk iyi başladı fakat sonu gelmedi. Oğuzhan da geldiği döneme göre çok yol katetti. 15-16 sezonu mimarlarından bence. Geçen sene sakatlık ve oynanan oyun taktiği kurbanı oldu. Bu sene de gerçekten formsuz başladı ve yine taktik kurbanı bence. Ve de eklemek istiyorum: biz oyuncumuzu bizi satmadığı sürece kesmemizin-biçmemizin takıma hiç bir faydası yoktur. Oğuzhan sözleşmesinde herhangi bir netlik yokken de 'sen kim köpeksin 3-3.5 istiyorsun' muamelesi yapmamız yanlıştır. Bikaç hafta sonra çok güzel oynar ve buradaki ozi gömücüler de hiçbirşey olmamış gibi oziyi övmeye devam ederler. Bence daha dengeli taraftar profili çizmeliyiz.

Cenk'in profesyonellik anlayışı Oğuzhan gibi olsa övmezdim . Geçen sene düşüşe geçmesinin nedeni sezon başında yüklemeyi doğru ayarlayamaması fiziken hemen düşüşe geçmesi, mental olarak henüz hazır olmamasıydı. Oğuzhan'ın gelişimi daha çok maç tecrübesiyle alakalı. Hoca oyuncuların bireyselliklerini en ön plana çıkaracak biçimde taktik, teknik değişikliklere giden bir Hoca. Katı bir sistem Hocası olsa anlaşılır ama tam tersi sorumluk almak isteyen oyuncuya o özgürlüğü veren hatta bu yüzden çok eleştirilen bir Hoca. Oğuzhan  isterse 10 numaralı formayı alsın ister kaptanlık verilsin bu fizik kapasite ile fazla sorumluk istese de alamaz. Negredo,Lens, Medel gibi oyuncular formsuz olmakla eleştirilebilir ama Oğuzhan'ın sorunu formsuz olmaktan öte profesyonellik anlayışıyla alakalı. Geçici bir durum değil ve bu kafa yapısını değiştirmeden kusurlarını bilmesine rağmen saha dışında bunların üzerine gitmeyip, hayatından gerekli fedakarlığı yapmayıp, disiplinli planlı,programlı neredeyse robot gibi bir hayat yaşamayıp, zekasını saha içinde kusurlarını saklamak için kullanan oyuncu olduğu müddetçe Oğuzhan hiçbir zaman istikrarlı, üst düzey performans veren bir futbolcu olmayacak.  Oğuzhan kesilip biçilmiyor, bu zamana kadar yanlışlarının üzerinin örtülmesinden mütevellit çok daha önceden yapılması gerekirken 5-6 senedir yaptıklarının toplamıyla sorgulanıyor. Geç sorgulandığı için belki de neden şimdi sorusunu soran olabilir. 3-3.5 milyon avroları hak etse ve talep etse şu an sözleşme imzalanmış olurdu. Hak etmediği paraları talep ediyorsa bunu gösteren de emareler varsa(henüz sözleşme imzalanmaması gibi) suçlu olan taraftar değildir ve tepki gösterir. Kesip biçen bir taraftarımız olsaydı Oğuzhan yetersiz gelişimi ile bu seneye kadar takımda kalamazdı. Kaldı ki bu takımda Köybaşı gibi bir futbolcu 7 sene barınabildi. Daha başka örnekler de mevcut.

Çevrimiçi Necmi

burda ozi gömülmüyor performansı eleştiriliyor arada fark var kimse gitsin demiyor düzeltsin kendini diyor
kimse köpek muamelesi yapmıyor yakıştırmaya dikkat et bence kötü performansı varsa ve devam edip gidiyorsa
eleştirilecek elbet alkışlayacak halimiz yok. yarın başarılı olursa elbette alkışlanacak çünkü ondan istenen bu
kimse oziye düşman olduğu için eleştirmiyor. kötü oynadığı için eleştiriyor düzeldiğinde alkışlamayıda bilirler
herkes Beşiktaşın başarısı için konuşuyor.
Cenk için ben büyük övgü içinde falan değilim hatta geçen seneden bile kötü olduğunu düşünüyorum
gol falan attığı yokki ligde kaçak dövüşüyor geçen seneden farkı çalışmış güçlenmiş en çok eleştirdiğimiz
dokununca düşen cenk gitmiş ayakta kalan cenk gelmiş ama bu seferde stoperlerden kaçan köşelere saklanan bir cenk var
nesini öveceğiz. ligin başından beri millet davul çalıyor negredo oynamalı diye bas bas bağırıyoruz kutuya
girmeyen bir forvetimiz var nasıl gol atacağız diye taliscayı rakip stoperlerle tek başına bırakıyor kendi ortada olmadığı
gibi taliscayıda düşürüyor oyundan sanki leblebi gibi gol atıyorda övgü yapalım ne alaka kaç gol atmış
kaçı penaltı kaçı oyun akışıyla olmuş son iki maç attıda biraz olsun istatistikler düzeldi. yoksa tosiçle yarışıyordu
o 3 tosiç 2 gol atmışdı 3 golden biride penaltıydı yani 9 haftada tosiç kadar atmıştı bunumu öveceğiz.

Çevrimdışı Onur Küçük

burda ozi gömülmüyor performansı eleştiriliyor arada fark var kimse gitsin demiyor düzeltsin kendini diyor
kimse köpek muamelesi yapmıyor yakıştırmaya dikkat et bence kötü performansı varsa ve devam edip gidiyorsa
eleştirilecek elbet alkışlayacak halimiz yok. yarın başarılı olursa elbette alkışlanacak çünkü ondan istenen bu
kimse oziye düşman olduğu için eleştirmiyor. kötü oynadığı için eleştiriyor düzeldiğinde alkışlamayıda bilirler
herkes Beşiktaşın başarısı için konuşuyor.
Cenk için ben büyük övgü içinde falan değilim hatta geçen seneden bile kötü olduğunu düşünüyorum
gol falan attığı yokki ligde kaçak dövüşüyor geçen seneden farkı çalışmış güçlenmiş en çok eleştirdiğimiz
dokununca düşen cenk gitmiş ayakta kalan cenk gelmiş ama bu seferde stoperlerden kaçan köşelere saklanan bir cenk var
nesini öveceğiz. ligin başından beri millet davul çalıyor negredo oynamalı diye bas bas bağırıyoruz kutuya
girmeyen bir forvetimiz var nasıl gol atacağız diye taliscayı rakip stoperlerle tek başına bırakıyor kendi ortada olmadığı
gibi taliscayıda düşürüyor oyundan sanki leblebi gibi gol atıyorda övgü yapalım ne alaka kaç gol atmış
kaçı penaltı kaçı oyun akışıyla olmuş son iki maç attıda biraz olsun istatistikler düzeldi. yoksa tosiçle yarışıyordu
o 3 tosiç 2 gol atmışdı 3 golden biride penaltıydı yani 9 haftada tosiç kadar atmıştı bunumu öveceğiz.
Cenk'in yeterince gol atamaması takımda taşların yerine tam oturmaması ile alakalı daha çok. Adriano, Tolgay, Gökhan Gönül gibi oyuncuların ilk 11'e katılması, oyuncu görev ve sorumluklarının daha net tarif edilmesi(örneğin Talisca'nın görev tanımının daha düzgün yapılması ve bu sayede Göztepe maçında Cenk'e yaptığı asist gibi), taşların yerine yavaş yavaş oturması ile hem bireysel hem takım performansı artacak.

Çevrimiçi Necmi

yabancı sınırı 2019-2020 sezonunda geliyor.

o zaman da gökhan gönül, cenk, tolgay, ozi, töre vs. olmaz büyük ihtimal  :)

mutlaka o döneme kadar birkaç potansiyel yerli almamız lazım.
birincisi gelen bir şey yok ikinciside gelirse buna en rahat hazırlanacak olan biziz gene
zamanında bu yönetim yoktan o yerli kadroyu var etti gene yapar hiç dert etmiyorum bize geliyorsa
herkese geliyor sonuçta ve bizim futbol aklımız hiç birinde yok bizim yerliler kaybolacak da onların zaten yok nesi kaybolacak
bulabiliyorlarsa biz daha iyisini buluruz. hiçde panikleyecek bir şey yok ortada amaçları bugün değiştirmekti
bunu başaramadılar sonrasını hiç biri istemez zaten bu işin arkasında fener var en başta 2019 yılını o istemez ffp den çıktığı
yıl önüne yabancı engeli gelmesini isteyecekmi sanıyorsun. onlar CB yi gaza getirip şu anda bir değişiklik yaparız
biz ffp kıskacındayken Beşiktaşla aramızdaki fark açılmaz diye düşündüler ama istediklerini alamadılar bence yabancı konusu
açılmamak üzere kapandı CB açık açığa kimse konuşmasın ortada yürüyen bir kural ve o kurala göre transfer
yapmış takımlar var. bu süreç tamamlanmadan böyle bir değişiklik olmaz dedi.

Çevrimiçi Necmi

Cenk'in yeterince gol atamaması takımda taşların yerine tam oturmaması ile alakalı daha çok. Adriano, Tolgay, Gökhan Gönül gibi oyuncuların ilk 11'e katılması, oyuncu görev ve sorumluklarının daha net tarif edilmesi(örneğin Talisca'nın görev tanımının daha düzgün yapılması ve bu sayede Göztepe maçında Cenk'e yaptığı asist), taşların yerine yavaş yavaş oturması ile hem bireysel hem takım performansı artacak.
katılmıyorum cenk defansla rekabet edebilecek bir oyuncu değil ondan istenen yapıda oynayamıyor stoperlerin kucağında kayboluyor bunu bildiği için kaçak dövüşüyor. resmen merkezden kaçıyor kutuya girmiyor attığı gollerde bile aslında kalabalıktan kaçan kıyıda köşede pozisyonda o girer kutuya atamaz deriz görev dağılımı oturmadığı için yeterince asist alamıyor ama böyle değilki durum kutuya girmiyor
bu ciddi bir sorun ligin başından beri en fazla kutuya girdiği maç göztepe maçıydı bir bak kaç kere girmiş.
göztepe maçı takımın içerde ciddi çoğaldığı maçtı alanya maçı negredo son anda ipten aldı o kafa vuruşunda bütün oyuncularımız aynı bölgede çoğalmışdı biri kafayı vuracak bir orda cenk yoktu hala kalabalıktan uzak bekliyor. orda top kendisine gelse bile o kalabalıktan geçirme şansı yok. bir kere durması gereken yeri bilmiyor onun gol atması için ona pas vereceklerin yetenekli olması gerekiyor.
bak ba olsun gomez olsun abou olsun onlar gol pozisyonlarını kendileri yaratırdı cenkin böyle bir özelliği yok bekliyor biri ayağına yada kafasına topu atacakta oda vuracak taliscanın leipzig maçında attığı gibi bir kafa vuruşunu cenk yapamaz mesela topa o hamleyi yapmaz bekler kafasına gelsin. Cenk gol bölgesinde olmuyor baskı anında bile dışarda kalıp seken topları bekliyor o iş orta sahanın işidir. Negredo nun
takıma girmesi bu nedenle çok önemli. çünkü rakibi kutuda ısırıyor. Forvetin olması gerektiği gibi bir oyuncu geçen sene ne gıcık olmuşdum benfica maçı abounun attığı son gol aslında cenkin önüne geldi topa hamle bile yapmadı öyle bekledi abou nerden yaptı o hamleyi girmese gol olmazdı cenk topa fırlamıyor sürekli birileri ona pozisyon hazırlayacak. patlama özelliği yok

Etiketler: