Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 273 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5162254 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı Numan50

Ben anlamiyorum gercekden hangi ülkede yabanci sInIrlamasI var?!
Bi Allahin kulu da demiyo ki arkadaslar,
Almanya ispanya bunlar nasil yapiyo gidip bi arastirma yapilmaz mi ya inanilmaz bisey.
Atlagin ucaga gidip bi bakin sorusturun arastirin hatalar nerde diye

Çevrimiçi Özgür Gültekin

@Necmi,  o kadar uzun yazıyorsun ki hangi polemiğe cevap vereceğimi şaşırıyorum.
Neyse Ozzie bu, mücadele olarak öncekinden ne eksik ne de fazla. Mücadelesi yetersiz, biraz daha fazla çalışmalı der geçersin. Bu kadar basit.

Çevrimdışı bordele

o dediğin olmaz bu kadar basit değil mecbur yumuşak geçiş yapılır zaten bunun bile yapılabileceğini sanmıyorum
yabancı yasaklamak serbest bırakmaya benzemez. Takımları batıracak bir uygulama zaten söylediğide bir plan yapılacaksa bile bu 2019 dan
sonrayı kapsayacak şekilde yapılır. 3-4 seneyi kapsayacak şekilde olur buda ffp den çıkan renklileri bitirir.
2019 da ffp si bitiyor bütün kadro yenilenecek yabancı alacaksa 3-4 yıllık anlaşma yapacak diyelim 2019da 11
yabancı 2020 de 9 yabancı 2021 de 7 yabancı kararı alındı şimdi 2019 da 11 yabancı alıp 3-4 yıllık anlaşma
yapabileceklermi bir sonraki sene kadro iki eksilecekken daha öncesinden yapılanamazlarda para yok ffp var :D
zaten 2019 dan itibaren başlayacak tüm kurala iki renklide karşı gelecek dertleri bizim yolumuzu kesmekken
kendi yollarını kestiklerini farkedecekler :D

Amin Malouf'un Semerkant adlı romanında bir Nasreddin Hoca fıkrası var abi. Fıkra şöyle;

yarı deli bir hükümdar, eşek çaldı diye nasreddin hoca'yı ölüme mahkum etmiş. tam öldürülmeye götürülecekken, hoca şöyle bağırmış: 'aslında bu eşek benim kardeşimdir. bir büyücü onu bu hale soktu. bu eşeği bir yıl bende bırakın. ona tekrar sizin benim gibi konuşma öğretirim'. hükümdar ilgilenmiş, hocaya söylediklerini tekrar ettirdikten sonra; 'pekala', demiş. 'ama günü gününe bir yıl sonra eşek konuşmazsa, ölümlerden ölüm beğen.' hükümdar gidince karısı hocaya 'böyle bir şeyi nasıl söylersin?' diye sormuş. 'eşeğin konuşmayacağını sen de biliyorsun'. 'tabii ki biliyorum' diye cevaplamış nasreddin hoca. 'ama bir yıla kadar hükümdar ölebilir, eşek ölebilir, ben ölebilirim'.

Diyeceğim o ki biz 2019 a kadar şampiyonlukları alalım da sonrası Allah Kerim.
Av zamanı

Çevrimdışı underworld

Oziyi kaptan yapan sonrasında yetinmeyip 10 numarayı verenler bugunlerin kısmen sorumlusudur.
Ozi bilinçsizce taraftarın önüne atıldı.
Şimdi ayiklayin bakalım pirinçin taşını.

Çevrimiçi ask1903

Az önce TRT Spor da sokak röportajlarını seyrettim. Bu sene şampiyon kim olur tadında sorular. Ortaköy de çekmişler. Genel, Beşiktaş la Gs çekişir gibi cevaplar veriyor. Esas bomba en sondaydı. Annesiyle birlikte takılan 5-6 yaşlarında çocuğa sordular kim şampiyon olur diye, başladı anlatmaya babam gslı benim de gslı olduğumu sanıyor ama ben Beşiktaşlıyım. Annesi de kenardan gülüyor baban artık öğrendi diye.
Çok çocuk Beşiktaşlı oluyor. Çevremde çok görüyorum artık.
[ Son Düzenleme: 12 Kasım 2017, 23:25:53 ask1903 ]

Çevrimiçi Gökhan Kurt

‪Jefferson Lerma (22- Levante) ile ilgileniyormuşuz. Sağ bek ve ön libero oynuyor piyasa değeri 1.5 M € . ‬

Çevrimdışı Berat

Oziyi kaptan yapan sonrasında yetinmeyip 10 numarayı verenler bugunlerin kısmen sorumlusudur.

Kararlar yanlıştı da sürekli geriye gidip imzadan kaçan bir oyuncu var. Ayiklanacak bir şey varsa onu Oğuzhan ayiklayacak.

Çevrimdışı Neo Nesil

Kararlar yanlıştı da sürekli geriye gidip imzadan kaçan bir oyuncu var. Ayiklanacak bir şey varsa onu Oğuzhan ayiklayacak.

Artık Fenevde alır soluğu. Rvp, Janssen, Ismail ile beraber kulübede takılır. Beşiktaştaki misyonunu doldurdu çoktan.

Çevrimiçi Necmi

@Necmi,  o kadar uzun yazıyorsun ki hangi polemiğe cevap vereceğimi şaşırıyorum.
Neyse Ozzie bu, mücadele olarak öncekinden ne eksik ne de fazla. Mücadelesi yetersiz, biraz daha fazla çalışmalı der geçersin. Bu kadar basit.
olur bir daha eleştirmeden önce yazıp sana gönderirim onaylarsan yazarım.
oldumu.
istediğim kadar uzun yazabilirim burası kelime sınırının olduğu twiteer değil
yazdığım şeylerde polamik falan değil gayet net kelimelerle yazmaya gayret ederim polamik yapmam
arkadan konuşmam üstü kapalı anlatmam bir şeyi açık açık yazarım.
sen yeterki bana bulaşmak için kendine bahane arama ben hakaret falan etmedim oziye
kız gibi hakaret değil bir benzetmedir. bu onun en kötü erkek performansının bile altında kaldığını söylemenin bir yoludur
senin dediğin mücadelesi yetersiz kelimesi iyi olsada bizim beklentimizin altında olduğunu anlatmak için kullanılır
ben quaresma için kullanırım bunu tolgay için kullanırım mücadele ediyorlar ama yetersiz daha iyi olmak zorundalar
diye çünkü bunlar kötüde oynasa bir mücadele var ortada ama ozi bu seviyede bile oynamıyor hani oynar mücadele ederde
dersin yetersiz daha fazla çalışmalı ama bunun hiç mücadelesi yoktuki.
mylife ın dediği gibi bu takımın kaptan oyundan ilk çıkacak oyuncu olmaz. Espirili konuşur ama
onu iyi dinle boş konuşmaz. senin merkezindeki oyuncu sürekli ilk oyundan çıkarılan oyuncu oluyorsa
bu sıkıntı formsuzluğundan dolayı diyelim aslında bu değil kesik yiyorsa yerine sakat bir oyuncu tercih ediliyorsa
Mücadelesi yetersiz kelimesi kullanılmaz. Formsuz oyuncu bir kaç maç formsuz olur ama ısrar edersin toparlar
ozi böyle değil sürekli kötüye gidiyor. Geçen senede aynı şeyleri konuşuyorduk bu senede böyle bir kaç maç değil
bu birbuçuk sezon kötü performans gösteren bir oyuncuya mücadelesi yetersiz biraz daha fazla çalışmalı demek
olmaz. Bir buçuk sene formsuz olunmaz bunun adı çalışmıyor demektir çalışmayan oyuncununda bu 11 de işi olamaz
yoksa kimse yeteneklerine bir şey demiyor. ama yetenek hiç bir şeydir çalışmak herşeydir.
toroğlu Beşiktaş orta sahasına saydırırken hepimiz kıyameti koparıyorduk değilmi ama adam haklıydı biz
bu senenin başından beri orta saha zaafı yaşıyoruz defansa iki katı yük biniyor bu nedenle hücuma top gitmiyor
90 dakikayı 2-3 atakla bitiriyoruz. şl de iyi oynuyoruzda son maça kadar girdiğimiz her pozisyonu attık şansımız yaver gitti
iki pozisyonumuz var iki golümüz var üç pozisyonumuz var üç golümüz var. ligdede bu farklı değil işte pozisyona girip atamadığındada
puan kaybı geliyor. Ben üçüncü bölgeye topu taşıyamıyorsak merkez orta sahayı suçlarım bu güne kadar taliscaya püskürüyordu herkes
sanki merkez orta sahada o varda oyunu kuramıyor gibi adamın işi üçüncü bölgede oraya top gelmediğinde oyundan düşüyor
ikinci bölgeye gelse sürekli bu seferde üçüncü bölgede işini göremeyecek herkes oziyi bir kenara koyup taliscaya yükleniyordu
günah keçisi yapılmışdı. Son maçlar gördük ozisiz oyunda taliscada kendine geldi. Tam on numara gibi oynadı çünkü on numaraya
topu taşıyacak bir sekiz numara oynuyordu sahada. neden şl maçlarında talisca daha iyi oynuyor çünkü o maçlarda takım daha özverili
herkes birbirinin hatasını kapatmak için mücadele ediyor talisca orta sahada sekiz gibi top dağıtıyor topu verdikten sonrada
tam gaz üçüncü bölgeye koşuyor izle maçları dediğimi anlarsın bak bakalım o gollük oyunda merkez orta sahada oyunu kim kurmuş
ama talisca bunu her maç yapamaz adam ozi gibi değil kendini şl de göstermek istiyor top gelmeyincede gidip alıyor
bir geleceği var umudu var ozi gibi herşeyi sermemiş. Hiç farkında değilmisin tosiç bile oziden kat kat fazla hücuma katılıyor.
Ozi için mücadelesi yetersiz daha fazla çalışması lazım demek hafif kalır.

Çevrimiçi Necmi

Artık Fenevde alır soluğu. Rvp, Janssen, Ismail ile beraber kulübede takılır. Beşiktaştaki misyonunu doldurdu çoktan.

Bir Beşiktaşlı kimsenin eksiklikleriyle dalga geçmez.
insanların kusurlarıyla dalga geçen bir Beşiktaşlı olmaz önce tuttuğun takımın değerlerini
öğrenmelisin.

Çevrimiçi Necmi

ne alaka anlamadım neden on numara verildi kaptan yapıldı diye taraftarın önüne atılmış olsun
bunlar verilmeseydi daha azmı tepki görecekti  :alala:
pirinçin taşını ayıklayacak olan ona güvenenler değil o güveni boşa çıkartan olur.

Çevrimiçi Necmi

Az önce TRT Spor da sokak röportajlarını seyrettim. Bu sene şampiyon kim olur tadında sorular. Ortaköy de çekmişler. Genel, Beşiktaş la Gs çekişir gibi cevaplar veriyor. Esas bomba en sondaydı. Annesiyle birlikte takılan 5-6 yaşlarında çocuğa sordular kim şampiyon olur diye, başladı anlatmaya babam gslı benim de gslı olduğumu sanıyor ama ben Beşiktaşlıyım. Annesi de kenardan gülüyor baban artık öğrendi diye.
iyiymiş.  :D
çocuklar artık eskisi gibi değil çok özgür yetişiyorlar kendi kararlarını verebiliyorlar.

Çevrimdışı underworld

Sözleşme mevzusu ayri

Çevrimiçi Necmi

‪Jefferson Lerma (22- Levante) ile ilgileniyormuşuz. Sağ bek ve ön libero oynuyor piyasa değeri 1.5 M € . ‬
bugün bir dedikodu vardı şafak malatya bir genç oyuncuyla ilgileniyoruz ispanyadan takımı gençleştirmek için demişdi
sanırım şimdi ispanyada ne kadar genç varsa yazarlar artık

Çevrimdışı underworld

ne alaka anlamadım neden on numara verildi kaptan yapıldı diye taraftarın önüne atılmış olsun
bunlar verilmeseydi daha azmı tepki görecekti  :alala:
pirinçin taşını ayıklayacak olan ona güvenenler değil o güveni boşa çıkartan olur.

Tepki falan her zaman olurda dozunu bu gibi şeyler arttırıyor.

Beşiktaş'ın kaptanı 60 da oyundan mi cikar'dan baslar, 10 numaranin hakkını ver 'den gider...

Çevrimdışı Berat

Sözleşme mevzusu ayri

Dediklerine hiçbir şekilde katılmıyorum zaten, çalışan insan emeğinin karşılığını alıyor. Hiçbir baskı yapılmadı gayet rahat oyuncu.

Çevrimdışı Egos

söylenmesi gerekeni bir önceki mesajında söyledin ağabey. hatasız kul olmuyor, yalnız bazı kullar cezasız kalabiliyor.

Çevrimiçi Necmi

geçen bir yerde okudum babasının yanına gitmiş küçük kız babacım fener seni çok üzüyor
neden Beşiktaşlı olmuyorsun Beşiktaş seni üzmez hep birlikte Beşiktaşlı olalım hiç üzülmeyiz diyormuş :D
 bir kaç sene daha üst üste şampiyonluk Beşiktaşın geleceği için ne kadar önemli bu basit örneklerle
açık görünüyor. Renkliler çocuklarının Beşiktaşlı olmasından sürekli şikayet ediyor.
Tam olarak şampiyonlukta önemli değil son beş senedir yürüttüğümüz reklam ve taraftar haraketliliğini sürdürmeye
devam etmemiz gerekiyor. çocukları hafife almayın onlar etraflarında olup bitenden yetişkinlerden daha fazla
haberdar oluyorlar. Hiç bir algıyla beyinleri yıkanmadığı içinde gerçekliği bütün saflığıyla görebiliyorlar.

Çevrimiçi Necmi

Beşiktaş'ın kaptanı 60 da oyundan mi cikar'dan baslar, 10 numaranin hakkını ver 'den gider...
bunlar sadece tepkiye bahane olur bunlar olmasada tepki gene verilir. dozunu
arttırmaz hedefi değiştirir sadece.

Çevrimdışı Egos

10 numarayı karıştırmasaydın iyiydi, "neden ilk benim aklıma gelmedi!" diye hayata küseceklerin sebebisin. bu gece uyku yok sayende.

Çevrimdışı Onur Küçük

Beşiktaş'ın 25 yaşındaki kaptanı neden dakika 60'da oyundan çıkar? 10 numara sanki zorla Oğuzhan'a verilmiş şeklinde bir algı oluşturuluyor. Verseymiş 10 numarayı Talisca'ya madem 10 numarayı kaldıramayacaktı Oğuzhan. Oğuzhan'a gösterilen müsamaha, jestler bu takımda daha kime gösterildi? Atiba, Oğuzhan'ın rahatlığının 10'da birine sahip olsa şu an takımda olabilir miydi ? Oğuzhan cevaplasın bu soruları da o zaman bakalım Oğuzhan'ı kim, nasıl savunacak.

Çevrimiçi Necmi

Amin Malouf'un Semerkant adlı romanında bir Nasreddin Hoca fıkrası var abi. Fıkra şöyle;

yarı deli bir hükümdar, eşek çaldı diye nasreddin hoca'yı ölüme mahkum etmiş. tam öldürülmeye götürülecekken, hoca şöyle bağırmış: 'aslında bu eşek benim kardeşimdir. bir büyücü onu bu hale soktu. bu eşeği bir yıl bende bırakın. ona tekrar sizin benim gibi konuşma öğretirim'. hükümdar ilgilenmiş, hocaya söylediklerini tekrar ettirdikten sonra; 'pekala', demiş. 'ama günü gününe bir yıl sonra eşek konuşmazsa, ölümlerden ölüm beğen.' hükümdar gidince karısı hocaya 'böyle bir şeyi nasıl söylersin?' diye sormuş. 'eşeğin konuşmayacağını sen de biliyorsun'. 'tabii ki biliyorum' diye cevaplamış nasreddin hoca. 'ama bir yıla kadar hükümdar ölebilir, eşek ölebilir, ben ölebilirim'.

Diyeceğim o ki biz 2019 a kadar şampiyonlukları alalım da sonrası Allah Kerim.
tam cuk oturmuş bu fıkra.
daha şimdiden 3 yıl sonra şlde ne yaparızın derdine düştükde kimse 3 yıl sonra onunculuğu kaybedip şl ye gidemeyeceğimizi
düşünmüyor. Şl olmazsa avrupada olmak istemedikleri için tırı vırı takımlara yenilen renkliler
o takımları yenemedikleri için şl den tamamen uzaklaşacaklarının farkında değiller.
her zaman günlük hesaplar içinde olup yarına bakamayanlar yarın geldiğinde en büyük zararı görecek olan
kişilerdir. bu arada önceki yabancı kısıtlaması ve sonrada serbestliği büyük ihtimal bizim
yaptığımız bir şey. renklilerin bu kadar salak olabileceğini düşünemiyorum iki kararında
sadece bizim işimize yarayacağını düşünmemiş olamazlar. Dün biz yaptık şimdi bizim yaptığımızı bize
yapmaya çalışıyorlar. o yasak geldiğinde ve serbestlik geldiğinde demişdim şişşştt sessiz tepki verin bu iş bize
yarıyor. kaymağınıda yedik zaten daha çokda yiyeceğiz. Şimdi aynı hızla olacağını falan sanıyorlar 3 yılda yabancı yasağı
geldi ve kalktı. tamda bizim iflas bayrağını çektiğimiz yerli alman alt yapılı bonservissiz ve ucuz oyunculara yönelip yeni
yapılanma kararı aldığımız anda bu renklilerle aramızdaki uçurumun açılmasını önledi sonra toparladık
ne zaman kalktı tamda biz çöküş döneminden yükseliş dönemine geçtik ve renkliler ffp kapısına dayandı
pat yabancı serbest kaldı. şimdi yabancı kısıtlamasımı gelecek ne zaman en erken 2019 peki bu gene kime yarayacak
ffp yi bitiren ve leş kadrodan kurtulup takımlarını güçlendirmek isteyecek olan renklileremi yarayacak o tarihe
bırakın yabancıyı ellerinde yerli bile kalmayacak o deli gibi paraları gene leş yerli oyunculara bayılacaklar
ama doğru böyle bir karar anadolu takımlarını krizden kurtarır. takım kurmak için anadolu kulüplerini 100 er milyon dağıtırlar artık
ne kafanıza takıyorsunuzki güçlü olan biziz artık güçlü olanda her duruma uyum sağlar sen iki sene daha şampiyon ol
yurt dışınada oyuncu sat en iyi yerliler sana gelecek zaten sen renklilerle istediğin gibi oynarsın 3 e alacaklarını 8 e 10 a aldırırsın
ffp den yeni çıkmışken yeniden ffp ye sokarsın sonrada bu iş olmuyor kısıtlama yanlış oldu serbestlik daha iyi denir :D

Çevrimiçi Necmi

Beşiktaş'ın 25 yaşındaki kaptanı neden dakika 60'da oyundan çıkar? 10 numara sanki zorla Oğuzhan'a verilmiş şeklinde bir algı oluşturuluyor. Verseymiş 10 numarayı Talisca'ya madem 10 numarayı kaldıramayacaktı Oğuzhan. Oğuzhan'a gösterilen müsamaha, jestler bu takımda daha kime gösterildi? Atiba, Oğuzhan'ın rahatlığının 10'da birine sahip olsa şu an takımda olabilir miydi ? Oğuzhan cevaplasın bu soruları da o zaman bakalım Oğuzhan'ı kim, nasıl savunacak.
iyide 10 numarayı giydi diye 10 numaranın yerindemi oynuyor 10 numarayı
sahibine giydirmediğin sürece sadece bir numara olarak kalır. yoksa tutki kaleciye verdin 10 numarayı
şimdi on numara sende niye asist yapmıyorsunmu diyeceğiz biz oziden on numara performansı beklemiyoruzki 8 in hakkını versin yeter bence

Çevrimdışı leylileyli

Eğer Oğuzhanla  artık ayrılma vakti geldiyse, venezüellali  Ronaldo Lucena 1997 doğumlu almak lazım. U20 maçlarda çok güzel oynamıştı.
Bence hemen katkı verecek genç oyuncu, bizim oyun anlayışla cok uygun.
[ Son Düzenleme: 13 Kasım 2017, 00:35:05 leylileyli ]

Çevrimiçi Necmi

Eğer Oğuzhanla  artık ayrılma vakti geldiyse, venezüellali  Ronaldo Lucena 1997 doğumlu almak lazım. U20 maçlarda çok güzel oynamıştı.
Bence hemen katkı verecek genç oyuncu, bizim oyun anlayışla cok uygun.
ozi ile neden ayrılma zamanı gelsin geri kazanmak varken burası transfer başlığı değil
burda oyuncu satıp almıyoruz. performansı eleştiririz ama düzeltmek için baştan atmak için değil
ozi kötü performans verebilir ama yeni bir oyuncuyu oraya adapte etmektense oziyi kendine
getirmek daha kolay ve az maliyetli bir iş.

Etiketler: