Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 267 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5182828 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimiçi Necmi

Bence

Atiba, ozi, medel
Çıkarız
ozi oynasın maçı kaybederiz bu net.

Çevrimdışı cursedofdragon

atiba yerine tolgayda olabilir derbilerde bayağı pislik olabiliyor
alperi attırışını izleyin :D ilk maçta gomisi gıcık etti herif iki defa kafa çaktı fırat
atamadı derbi için tolgay sanki atibadan daha iyi olur. pepe oynadığına göre pepe tosiç medel
göbekte savunma zaafı vermeyiz orta sahada savaşacak adam lazım atiba yakın temas
oynamıyor tolgay çarpışır orda

abi tolgay iyi hoşta bazen çok özgüven yüzünden başımız belaya giriyor örnek başak maçı.

Orda çabucak adriano'ya verse adriano ortaya dönücek belki de biz pozisyona giricez tolgay topu ayağında tutunca faullede olsalar aldılar ve golü yedik.

Aynı şeyi gs'nin yapacaığını düşününce 3 lü baskı filan topu eveleyip gevelemeden ayağımızdan çıkarmamız lazım.

Çevrimdışı 38life

Ben Everton'ın hücum sıkıntısı yaşayan bir takım olduğunu biliyordum ama İkinci yarının başından beri her maçını seyrettim. Sadece EPL'de değil dünya çapında hücum özürlülüğünde zirveye oynayan bir takım. Yani Cenk için olabilecek en kötü adres Evertonmış.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimiçi underworld

ozi oynasın maçı kaybederiz bu net.
İlk maçtan biliyoruz tabi

(Küfür Yasak) malkot neredeyse pası cenke atmamak için her şeyi yaptı

attığı pas rezalet zaten.

Çevrimiçi underworld

Yine söylüyorum bşk maçına öyle çıktık önde bastılar gram oyun kuramadık

Çevrimiçi Necmi

Medel stoper atiba tolgay yapar mı acaba hoca? Tosic baskı gördüğünde çok aksıyor bazen öyle yerlerde hatalar yapıyorki dönüşü olmaz bu maçta. Ama bir yandan da gomis tehdidine karşı tosic daha mantıklı geliyor zor durum ya hoca için.
tosiç bütün derbileri büyük oynadı tahtaya derbi için ilk onun adı yazılır.
ilk şampiyonluğumuzda çabuk unuttunuz deplasmanda gs yi onun sayesinde devirdiğimizi
bütün gs hücum hattıyla tek başına savaşmışdı geçit vermedi tekme yumruk ne varsa savundu.

Ben Everton'ın hücum sıkıntısı yaşayan bir takım olduğunu biliyordum ama İkinci yarının başından beri her maçını seyrettim. Sadece EPL'de değil dünya çapında hücum özürlülüğünde zirveye oynayan bir takım. Yani Cenk için olabilecek en kötü adres Evertonmış.

bu kadar kötü takım hayatımda görmedim bu epl'nin kötü takımları bizim ligde ki takımlardan beter valla.

Şu dün küme düşmeyi garantileyen göztepe-karabük macı bile daha fazla zevk verdi.

Beterin beteri varmış.

Çevrimiçi Necmi

Gökhan oynamazsa Atiba sağbeke geçecekmiş sanırım

Bu durumda orta saha Medel - Tolgay olur
vida varken neden atibayı oynatsın atiba olmaz sağ bek adamların soldan hızlı adamları geliyor

Yine söylüyorum bşk maçına öyle çıktık önde bastılar gram oyun kuramadık

aynı kadro değil ?

Stoperde pepe yoktu başak maçında medel-tosic vardı şimdi medel'i orta sahaya atıcaz.
Quaresma yoktu lens vardı.
Başak maçında atiba-tolgay-talisca idi tolgay'ı koyunca talisca'ya geri gel demiş oluyorsun.
Biz gs maçında atiba-medel-talisca yaparak talisca'ya geri gelme takıl sen ilerde demiş oluyoruz.

Bu gökhanın sakat haberi nerede yazıyor ben niye görmüyorum  :alala:

Çevrimiçi Necmi

Sanırım dün Gürkan Kubilay denen hokkabazın veri diye yutturmaya kalktığı safsatalara rast gelmişsin. Öyle sinsi hazırlarmış ki verileri, art niyetli bir çakal olduğu anlaşılıyor.

Çakallıklarından bir kaç örnek.

1. Talisca bu sezon 2 derbide oynayamadı. GS maçında hoca tercih etmedi, FB derbisinde de Alper Ulusoy izin vermedi. Herif sanki bu maçlarda da oynamış gibi “ya bakın Talisca Talisca diyoruz ama önemli maçlarda yok” diyerek algı kastı. 

2. GS ve Beşiktaş’ın ilk 5 te bulunan takımlardan aldığı puanları veriyor güya.  Beşiktaş’ın TS derbisinden aldığı 3 puanı eklememiş, böyle olunca verilerden sonra yine “bakın Beşiktaş büyük maçlarda iyi oynuyor GS iyi onamıyor diyoruz ama gerçek öyle değil” dedi.

3. Çakal herif “bakın şimdi size çok çarpıcı bir gerçeği göstereceğim” diyerek şu sinsi veriyi kullandı: yok efendim o çok övülen Talisca’nın şutları varya, Tali’nin kaleyi bulan şut oranı Gomis’ten çok daha azmış. Buradaki çakallığa dikkat. Allah’tan programdaki GS’li Ilgaz Çınar “ama şunuda hesaba katmak lazım, Gomis zaten hep cezasahasında buluşuyor topla ve kaleyi isabet ettirme oranının yüksek olması şaşırtıcı değil” deyince, ahlaksız çakal hemen “ ya ya, bak bu çok önemli bir ayrıntı” deyip çakallığını masumlaştırma çabasına girdi. Lan çakal ortasaha oynayan adamla forveti böyle karşılaştırmak nerden çıktı. Senin analiz yeteneğini eşekler sevsin.

4. Geçen sene de Beşiktaş’a çok penaltı veriliyor iftirasını güya yine objektif verileriyle işlemeye çalışılmıştı. Herif “penaltısız gol karallığı” diye bir analiz sunmuştu, bu analizde bile yalana başvurmuş, Cenk’in penaltısız attığı gol oranını 2 veya 3 gol daha eksik gösterip, atılan penaltı sayılarını yüksek göstermişti. Sosyal medyadan tepki gelince “bir hata olmuş, kusura bakmayın” mealinde bir açıklama yapmıştı.

Şimdi Beşiktaş aleyhine bu kadar hatalı analizler yapması tesadüf mü?
yok yaptığı bütün istatistiklerde birinci çıkıyoruz ama önemi yok çünkü birincide olsa 3. diyor
ikinciyiz ve bu hafta yenip lider olacağız o zaman kaç saat konuşmasını neresine sokacak merak ediyorum.

Çevrimiçi Necmi

Yan top ve duran top verme riskini alacağını sanmıyorum.

Zira çok methettikleri kalecilerinin bu ikisinde de zaafı var.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
vay be burda az yazmamışdım musleranın ne kadar kötü bir kaleci olduğunu
herkesde karşı geliyordu. Büyük kaleci ilan etmişlerdi. söyleye söyleye artık
insanları ikna ettim sonunda. Her yıl 40 gol yiyen über kaleci
yan top sıfır hava hakimiyeti sıfır sağ tarafı kör çizgi kalecisi ileri çıktığı anda sudan çıkmış balık gibi
ya hata yapar gol yer yada penaltılık bir haraket yapar ama hakemler vermez tabi
tek artısı bir kalecide olması gereken refleks muslerada bir tık daha yukarda bu noktada bile fabriden daha iyi değil.
muslera çizgi kalecisi çizgide kurtaran kaleci fabri ceza sahası kalecisi önleyici kaleci bir çok pozisyonu
kalesine gelmeden çıkarak önlüyor pozisyon gibi bile görünmüyor. Bir çok kişi çıktığında hata
yapıyor diye eleştiriyor ama belkide 20 kere çıksa birinde yanlış çıkıyor dikkate alınmaz bir sezonda bir yada
iki kez oluyor ama muslera her çıkışında hata yapıyor. Fabri musleradan iki gömlek daha iyi bir kaleci

Çevrimiçi Necmi

aslında buradan yola çıkıp (4lü defans dizilişinin oyun içinde 3lüye dönmesi gibi), 4 4 2 yada 3 5 2 her ne haltsa dizilişin oyunn sistemini belirlemediği aksine hocanın oynatmak istediği yada reelde sahada oynanan oyunun bizim 442 352 4231 gibi dizilişlerle açıklayamaycağımız kadar kompleks ve değişken olduğu üzerine kafa yorabiliriz. Ben çoğu zaman sahaya baktığımda bizim takımı 424 yada 244 gibi görüyorum mesela. Körüm sanırım ;)
ben geçen haftada yazmışdım bunu hatta maçtada söyledim arkadaşlara
biz maçın büyük çoğunluğunda 2-4-3-1 gibi oynuyoruz. beklerin savunmaya geldiği çok ender oluyor :D
daha çok açık gibi oynuyorlar baskı yediğimiz anlarda oluyor oda hatta o zamanlar 5 li savunmaya
dönüyoruz medelde iki stoperin arasına giriyor bir çok zamanda stoperlerin arkasında süpürücülük yapıyor

Çevrimiçi Necmi

caner'in boşalttığı alanlarda savunmaya zarar veriyordu :)

Adriano iyidir son az ama öz orta açıyor son maça bakalım talisca'ya açtığı orta :)

Orta dediğin öyle olur zaten gol olucaksa açarsın yok amatör ligde ki bi takımdan farkın kalmaz her yerden orta açılmaz :)
adrianonun açtığı her orta adrese teslim gol oluyor.
boşa orta açtığına hiç tanık olmadım hatırlamıyorum.

Çevrimdışı mylife1903

Sanırım dün Gürkan Kubilay denen hokkabazın veri diye yutturmaya kalktığı safsatalara rast gelmişsin. Öyle sinsi hazırlarmış ki verileri, art niyetli bir çakal olduğu anlaşılıyor.

Çakallıklarından bir kaç örnek.

1. Talisca bu sezon 2 derbide oynayamadı. GS maçında hoca tercih etmedi, FB derbisinde de Alper Ulusoy izin vermedi. Herif sanki bu maçlarda da oynamış gibi “ya bakın Talisca Talisca diyoruz ama önemli maçlarda yok” diyerek algı kastı. 

2. GS ve Beşiktaş’ın ilk 5 te bulunan takımlardan aldığı puanları veriyor güya.  Beşiktaş’ın TS derbisinden aldığı 3 puanı eklememiş, böyle olunca verilerden sonra yine “bakın Beşiktaş büyük maçlarda iyi oynuyor GS iyi onamıyor diyoruz ama gerçek öyle değil” dedi.

3. Çakal herif “bakın şimdi size çok çarpıcı bir gerçeği göstereceğim” diyerek şu sinsi veriyi kullandı: yok efendim o çok övülen Talisca’nın şutları varya, Tali’nin kaleyi bulan şut oranı Gomis’ten çok daha azmış. Buradaki çakallığa dikkat. Allah’tan programdaki GS’li Ilgaz Çınar “ama şunuda hesaba katmak lazım, Gomis zaten hep cezasahasında buluşuyor topla ve kaleyi isabet ettirme oranının yüksek olması şaşırtıcı değil” deyince, ahlaksız çakal hemen “ ya ya, bak bu çok önemli bir ayrıntı” deyip çakallığını masumlaştırma çabasına girdi. Lan çakal ortasaha oynayan adamla forveti böyle karşılaştırmak nerden çıktı. Senin analiz yeteneğini eşekler sevsin.

4. Geçen sene de Beşiktaş’a çok penaltı veriliyor iftirasını güya yine objektif verileriyle işlemeye çalışılmıştı. Herif “penaltısız gol karallığı” diye bir analiz sunmuştu, bu analizde bile yalana başvurmuş, Cenk’in penaltısız attığı gol oranını 2 veya 3 gol daha eksik gösterip, atılan penaltı sayılarını yüksek göstermişti. Sosyal medyadan tepki gelince “bir hata olmuş, kusura bakmayın” mealinde bir açıklama yapmıştı.

Şimdi Beşiktaş aleyhine bu kadar hatalı analizler yapması tesadüf mü?
Fenerli iste

Çevrimiçi Necmi

İlk maçtan biliyoruz tabi
o kadar geriye gitme onun yüzünden maçı kaybediyorduk geçen hafta
bu sene oynadığı bir tane iyi maç yok ilk maçta yatıp kalkıp medelin üstün performansına
dua edelim ozinin açığını kapattı. otur ilk maçı bir daha izle derim. bak bakalım oyunun kaderini
medel dikine oynayarak nasıl değiştirmiş.

Çevrimiçi underworld

o kadar geriye gitme onun yüzünden maçı kaybediyorduk geçen hafta
bu sene oynadığı bir tane iyi maç yok ilk maçta yatıp kalkıp medelin üstün performansına
dua edelim ozinin açığını kapattı. otur ilk maçı bir daha izle derim. bak bakalım oyunun kaderini
medel dikine oynayarak nasıl değiştirmiş.
İlk gs maçında medel ikinci yarı girdi.
+ bu oyun yapısında ozinin olmayacağını yazmaktan cep ekranı yamuldu.
Ama bu maç için göbeği sağlama almalıyız.
Haa Ozi yerine tolgay oynasın dersiniz, eyv

bunuda dün açıkladık ya @underworld elli kere aynı şeyi mi yazıp durucaz.

Gol atan oyuncularımız Talisca,babel.19 gol atmış talisca daha geçen hafta gol atmış sen bu adama kenarda oturmu dicen.

Atiba,Medel,Tolgay,Oğuzhan hangisinin kaç golü var ? Talisca'yı yedek oturtup golü kimle atmayı düşünüyorsun ?

Yada frikikten geçen sene gs maçında  talisca'nın yazdığı gibi bi fırsat geçerse frikiği kime kullandırmayı düşünüyorsun ?
[ Son Düzenleme: 28 Nisan 2018, 18:43:45 cursedofdragon ]

Çevrimdışı mylife1903

Gol atan oyuncularımız Talisca,babel.19 gol atmış talisca daha geçen hafta gol atmış sen bu adama kenarda oturmu dicen.

Atiba,Medel,Tolgay hangisinin kaç golü var ? Talisca'yı yedek oturtup golü kimle atmayı düşünüyorsun ?

Yada frikikten geçen sene gs maçında  talisca'nın yazdığı gibi bi fırsat geçerse frikiği kime kullandırmayı düşünüyorsun ?
Quaresma attiya gecen hafta frikikten hepsini quaresmaya attiracak frikiklerin

Frikik falan vermez firat bu mac ruya gormeyin

Çevrimiçi Necmi

zaten oyunuda ikinci yarı aldık unuttunmu ilk yarı 0-0 bitmişdi orta sahayı nerdeyse vermişdik
ikinci yarı medel girdi dikine oynayarak gs orta sahasını dağıttı 3 golde merkez baskısından geldi.
kaçan gollerde öyle. ozi hiç bir oyun yapısında olmaz adam ayakta duramıyor 5 metre ötesine verdiği top gitmiyor
her maç ara pası yapacağım diye 4 kişinin içinden topu geçirmeye uğraştığından 7-8 atağı kaybettiriyor hiç bir zaman basiti oynamıyor.
bir tarafları kalktı oynadığı her on toptan dokuzu yana yada geriye resmen çekili el freni gibi o sahadayken takım rakip sahaya geçemiyor
rakibin orta saha savunma hattına rastladığında ya yana yada geriye oynuyor. istediği kadar yetenekli olsun
şu haliyle ligdeki hiç bir takımın 11 ine yazılamaz. karabüke ver oranın hocası bile 11 yazmaz bunu.
o kadar kendi kendini bitirdi.

Çevrimdışı mylife1903

zaten oyunuda ikinci yarı aldık unuttunmu ilk yarı 0-0 bitmişdi orta sahayı nerdeyse vermişdik
ikinci yarı medel girdi dikine oynayarak gs orta sahasını dağıttı 3 golde merkez baskısından geldi.
kaçan gollerde öyle. ozi hiç bir oyun yapısında olmaz adam ayakta duramıyor 5 metre ötesine verdiği top gitmiyor
her maç ara pası yapacağım diye 4 kişinin içinden topu geçirmeye uğraştığından 7-8 atağı kaybettiriyor hiç bir zaman basiti oynamıyor.
bir tarafları kalktı oynadığı her on toptan dokuzu yana yada geriye resmen çekili el freni gibi o sahadayken takım rakip sahaya geçemiyor
rakibin orta saha savunma hattına rastladığında ya yana yada geriye oynuyor. istediği kadar yetenekli olsun
şu haliyle ligdeki hiç bir takımın 11 ine yazılamaz. karabüke ver oranın hocası bile 11 yazmaz bunu.
o kadar kendi kendini bitirdi.
Sorumluluk almiyor adam, korkak oyuncu
Neden insan sorumluluk almaz ve korkak olur cunku gucsuzdur hazir degildir

Quaresma attiya gecen hafta frikikten hepsini quaresmaya attiracak frikiklerin

Frikik falan vermez firat bu mac ruya gormeyin

Korner morner de mi kazanmıcaz abi yada akan oyundan orta ?

1.91 boyu ile sürekli kutuya girip 7-8 golü kafa ile atan adamı talisca'ya sen kenarda dur dicez.

Ceza sahasının içine bile girmeyen uzaktan şut atmayan tolgay'ı,oğuzhan'ı mı oynatıcaz az mantıklı şeyler söylüyelim lütfen.

Çevrimdışı Librarius

Sorumluluk almiyor adam, korkak oyuncu
Neden insan sorumluluk almaz ve korkak olur cunku gucsuzdur hazir degildir

Doğru. Geçen Malatya maçında özellikle dikkat ettim, pası verir vermez rakip oyuncuların arkasına saklanıyor pas almamak için. Hele hele ortasahada sırtı dönük top alır almaz yine geriye oynuyor. Sanırım kendisine iyi bakmıyor, yeterince çalışmıyor. Kağnı gibi de ağır. Ayrıca bir çok pozisyonda eliyle bana atmayın topu işareti yapıyor. Ortasha oyuncusu böyle oynayamaz. Dinamik olmalı, rakiplerin arkasında saklanmak yerine boşa kaçarak arkadaşlarına pas opsiyonu oluşturmalı, Atiba ve Medel gibi yani.
[ Son Düzenleme: 28 Nisan 2018, 18:58:16 Librarius ]
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimiçi Necmi

Atiba,Medel,Tolgay,Oğuzhan hangisinin kaç golü var ? Talisca'yı yedek oturtup golü kimle atmayı düşünüyorsun ?

golüde geçtim bu sene kazandığımız 18 maçın 8 ini kazandırmış adamdan bahsediyoruz
nerdeyse her iki galibiyetten biri talisca imzası taşıyor. ilk yarıdaki saçma sistemimiz olmasa bu
skor çok daha iyi olurdu. resmen ilk yarı boyunca taliscayı devre dışı bırakan bir oyun sistemiyle oynadık
bir türlü oyuna giremedi. ikinci yarı gibi oynasaydık şimdi hepimiz göbeğimizi kaşıyarak kim ikinci oluru konuşuyor
olurduk. ben oyun merkezini talisca üzrene kaydırmak gerekiyor dediğimde herkes hadi canım diyordu
kaldıki ikinci yarı bile oyun merkezi talisca değil sadece sisten onu oyuna sokuyor.
sen bu adamı her maç 5-6 kez topla buluştur garanti ikisini içeri sokar. onu pozisyona sokmuyor
takım o yeteneğiyle bu kadar atıyor. son attığı golde asist öncesi pası atan talisca sonra
kendi verdiği pasa 52 metre depar atıp kafa vuruyor. ve her maç en kötü olduğu söylendiğinde bile orta sahada böyle
5-6 pası oluyordu. sonuca gitmiyordu. adamın özelliği gevelemeden tek top oynamak ve topu direk tehlikeli alana atmak
basit oynayınca kimse oynadığını görmüyor. topu orta saha oyuncuları geveliyor bakın maçlara o top taliscaya gelirse
direk tek top ya sağ yo sol kanata ayağa pas olarak gidiyor. verdiği andada ceza sahasına depar atıyor
adamın hızını kimse farketmiyor ama çok hızlı  zaten yavaş olsa asist öncesi pası atıp 52 metre koşup o kafayı vuramaz.
adamın bütün hücreleri gol atmak üzerine hedefleniyor orta sahada bile olsa

Etiketler: