Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 105 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8371230 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı tangaz

2-1 bitmediğine emin misin?

maç 1-0mış o kesin. bazı kaynaklar benim gibi amokachi diyor bazı kaynaklar ertuğrul penaltı diyor  :alala:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

tr'de işler planlı yürümüyor geçen sene başında sol bek olarak oynayan adam kendi kalesine 2 tane gol atınca bir daha oynamasın dedik giydirdik adama bir sürü şimdi adam 1.ci stoperimiz oldu  :evillol:
Ben geçen sezon sonu ve bu sene basinda Elimizdeki en iyi ve en farkli stoper Tosic yeri banko dedigimde baya bi linç edilmistim :bandit: :busted_cop:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Mustafa Pektemek suana kadar

2 Gol

2 Asists

Devre arasi pektemek + 4 milyon = Edin Visca yapsak ne guzel olur , Cok da iyi guzel olur :bandit:
yunus adamlar saf mi :D viscayı vermezler tr'den bir takıma kolay kolay  :bandit:

Çevrimdışı tuncaboylu

maç 1-0mış o kesin. bazı kaynaklar benim gibi amokachi diyor bazı kaynaklar ertuğrul penaltı diyor  :alala:

Hangi maç tam olarak, tarihi nedir?

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

yunus adamlar saf mi :D viscayı vermezler tr'den bir takıma kolay kolay  :bandit:

Onların kerizliğine değil başkanın becerisine güveniyor bence :D
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Gomez ilk geldiğinde tank gibi oluşundan ve topla ilişkisinin kötü olmasından dolayı herkeste tereddüt ve korku vardı valla.

Ama sonra noldu? Adam golleri sıralamaya başladı, forma girdi, kontra ataklara bile katıldı, büyük oyunlara kişilik koydu, kral oldu, şampiyon oldu.
Gomezi Gomez yapan bitiriciligi , Zekasi ve Pozisyon alisi , Pozisyon takibiydi

Gomezde Bunlar olmayip hizli ve Calim atabilen forvet olsa ne olurdu ? Hic bir sey..

Hizli , Calim atabilen olup Butun Golleri harcayacagina , Agir olsun geleni soksun iceri , Zeki ve Uyanik olsun ben bunu tercih ederim

Herkes de almis basini gidiyor bir hizli oyuncu sevdasi

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

ahahahah wolfsburg eren derdiyoka 6 m euro ya da gomezle takas teklifi sunmuş  :kop: :kop: :kop: mutlu oldum birden ya gomez-eren takası iyiymiş gomez tr'de bizim dışımızda bir takıma gitmez...

Çevrimdışı tuncaboylu

Hangi maç tam olarak, tarihi nedir?

16 Şubat 1997'ymiş.

10 gün arayla 2 maç yapmışız İnönü'de. İlki kupa maçı.

Birini 2-1 kazanmışız, birini 1-0.

2-1'lik maçta Amokachi gol atmış, yetiştirildiği maç da 1-0 kazanmışız ve Ertuğrul atmış golü.

Ben Amokachi'nin yetiştirildiği maçta gol atamadığını hatırlıyordum da, maçı karıştırmışım.

Çevrimdışı tangaz

Bahsedilen maç 5 Şubat 1997 Beşiktaş Fenerbahçe maçı olsa gerek

2-1 bitmiş.

Ama Amokachi de gol atmış.

Berabere sayılırız yani.  :)

berabere falan sayılmayız  :D amokachinin özel uçak+helikopterle stada 15 dk kala yetiştirildiği maç 16 şubat 1997de 1-0 biten maç golü de ertuğrul atmış
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Basaksehir ile iyi iliskiler icinde olmamiz bu olasılığı artırıyor bence

Hazir Pektemek de orada form bulmusken degerlendirmek lazim :tabe:

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

hadi bakalım ben şuan en çok gomezi istiyorum sonra viscayı Quaresma'dan kurtulmak iyi olur  :evillol:

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Gomezde Bunlar olmayip hizli ve Calim atabilen forvet olsa ne olurdu ? Hic bir sey..

Hizli , Calim atabilen olup Butun Golleri harcayacagina , Agir olsun geleni soksun iceri , Zeki ve Uyanik olsun ben bunu tercih ederim

Bir dönem valencia da oynayan bir çocuk vardı herkes ona hayrandı sonra saçma sapan kulüplerde eriyip gitti, Bizim ihtiyacımız olan şey net golcü, Türkiye liginde net golcü her zaman çok iş yapar net golcün yoksa çok iyi bir 10 numaran olmak zorundaki tıkanan maçları açabilesin Beşiktaş ta Sergen Şifo gibi GS da Hagi Sneijder gibi Fener de Alex gibi, bunun golcü versiyonu da İlhan, Drogba, van Hoijdonk filan bizim elimizde şu ana kadar görünen bu ikisininde olmadığı geçen sene ikisi de vardı, eldeki oyuncular ilerleyen haftalarda bu seviyeye çıkar biz de eksikliğini hissetmeyiz ama şu an bu açıdan bana göre eksik durumdayız.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

@tangaz ve @tuncaboylu abilerin kapışması var yöneticileri göreve çağırıyorum  :kop: :kop:

Çevrimdışı tangaz

bu arda az evvel bir pişecek oyuncu mevzusu döndü bizde yani tr.de pişecek oyuncu kavramı 3 büyük takımda günümüzde uygulanabilir bir metod değil

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

@Serhat Akkaya abi büyük maçların golcüsü lazım bize gomez geçen sene 3 derbi aldırdı attığı gollerle muhteşem bir şey bu aboubakar ve cenkte bu ışık yok.

Çevrimdışı tuncaboylu

Gomez farklıydı.

Gomez striker'in sözlük anlamıydı: Bitiriciydi, positioning'i çok iyiydi, oyun ve kişisel zekası yüksekti.

Ama zaafları da vardı: Ceza sahası dışında topla buluştuğunda, ayağında topuklu ayakkabı varmış gibi oluyordu.

Belki ikili paket olarak değerlendirmeliyiz. Sosa-Gomez ikilisini, Talisca-Aboubakar ikilisiyle değerlendirmek gerekebilir.

Aboubakar Gomez'den az atacak belki, ama Talisca da Sosa'dan fazla atacak muhtemelen. Sezon sonunda bu iki pozisyondan yine 30-35 gol alırsak, skorda sorun olmayacaktır.

Çevrimdışı tangaz

@tangaz ve @tuncaboylu abilerin kapışması var yöneticileri göreve çağırıyorum  :kop: :kop:

ne kapışması yahuu siz gençlere kaliteli tartışmadan örnekler sunuyoruz değil mi @tuncaboylu

Çevrimdışı Serhat Akkaya

bu arda az evvel bir pişecek oyuncu mevzusu döndü bizde yani tr.de pişecek oyuncu kavramı 3 büyük takımda günümüzde uygulanabilir bir metod değil
Aldığın adamların kalitesiyle de alakalı ama bunun dışında o zaman ve sabır Türkiye'de yok.

Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

hem uygun değil hemde abi yetenekli bir tane oyuncu yok risk alınabilecek sadece fiziksel yetersizliklikten kaynaklanmıyor.

Çevrimdışı tuncaboylu

Aldığın adamların kalitesiyle de alakalı ama bunun dışında o zaman ve sabır Türkiye'de yok.

O zaman Dortmund'dan bahsetmeyelim bir daha.  :ok:

Çevrimdışı tuncaboylu

ne kapışması yahuu siz gençlere kaliteli tartışmadan örnekler sunuyoruz değil mi @tuncaboylu

Aşık atışması diyelim.  :lol: :lol: :lol:

Gomez farklıydı.

Gomez striker'in sözlük anlamıydı: Bitiriciydi, positioning'i çok iyiydi, oyun ve kişisel zekası yüksekti.

Ama zaafları da vardı: Ceza sahası dışında topla buluştuğunda, ayağında topuklu ayakkabı varmış gibi oluyordu.

Belki ikili paket olarak değerlendirmeliyiz. Sosa-Gomez ikilisini, Talisca-Aboubakar ikilisiyle değerlendirmek gerekebilir.

Aboubakar Gomez'den az atacak belki, ama Talisca da Sosa'dan fazla atacak muhtemelen. Sezon sonunda bu iki pozisyondan yine 30-35 gol alırsak, skorda sorun olmayacaktır.
Talisca da , Sosa nin istasitiklerini yakalayamayacak gibi gözüküyor

Sosa : 9 Gol - 14 Asist perfomansı ile oynamisti yanlis hatırlamıyorsam..

Çevrimdışı Serhat Akkaya

O zaman Dortmund'dan bahsetmeyelim bir daha.  :ok:
Bahsederim gidip üçüncü sınıf oyuncu alırsan parlatıcam diye her sene kiralık hangi takıma göndereyim diye dolaşıp durursun. Dortmund un aldığı düzeyde adamlar al diyen kim sana ama gidip Milo gibi Franco gibi adamları da getirme daha coğrafyanda uyum sağlayabilecek Sırp veya oranın oyuncularına yönelebilirsin mesela, son zamanlarda onlarca iyi topçu çıkmaya başladı o coğrafyadan.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tangaz

zaman da yok sabır da yok ama daha da önemlisi o yapı yok. pişecek statüsüne koyabilinecek oyuncular artık tüm dünyada genç yaşlarda keşfedilyor ve biryerlere kapağı atıyorlar bizim o gençleri alıp 3.4. seçeneksin deyip kenarda bekletme statümüz yok oyuncu oynamak istiyor tr.ye gelmişse aynı adam başka liglerde beklemeyi göze alıyor ama bizde oynamak istiyor oynamayınca da gelişemiyor bir kısırdöngü oluşuyor en basit örneğini gs.deki bruma olarak görebiliriz.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

zaman da yok sabır da yok ama daha da önemlisi o yapı yok. pişecek statüsüne koyabilinecek oyuncular artık tüm dünyada genç yaşlarda keşfedilyor ve biryerlere kapağı atıyorlar bizim o gençleri alıp 3.4. seçeneksin deyip kenarda bekletme statümüz yok oyuncu oynamak istiyor tr.ye gelmişse aynı adam başka liglerde beklemeyi göze alıyor ama bizde oynamak istiyor oynamayınca da gelişemiyor bir kısırdöngü oluşuyor en basit örneğini gs.deki bruma olarak görebiliriz.
İyi bir yapın varsa oyun anlamında bu adamları bekletmene gerek kalmaz mühim olan o yapıyı kurabilmek biz anlık ve günlük yaşadığımız için ülke olarak bize zahmetli geliyor..
Korku akıl katilidir.

Etiketler: