Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 114 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2675127 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı mrred

O Bursaspor maçının eleştirisi, onu beraber eleştiririz.

Dünkü oyun şablonu doğruydu.

Rakibi ne kadar kötü görsek de, Benzia, Ayew ve Slimani gibi tehlikeli ve dikkat edilmesi gereken adamları var. Neden bunlara küme düşme namzeti bir takım muamelesi yapıldığını anlamadım.

Galatasaray bu sene 2 maç kaybetti. Galatasaray'ı yenen bu 2 takımın 6 haftada toplam 3 galibiyeti var. Yani Galatasaray dışında tek bir takım yenebilmişler.

Bunu neden yazdım? Bur kaç mesaj önce 3.4 gol ortalaması ile oynadıklarını söylediğin için.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mevzu GS değil yönetim üzerinden santrafor transferi yapılmadığı için hocanın hatalarını görmeyen bir kitle var. Yönetim eleştirilince hocanın hataları taca çıkıyor. Bende diyorum GS nin santraforu yok adamlar takır takır gol atıyor. Kimse santraforumuz yok gol atamıyoruz falan demesin. Bizim oyun kurgularımız yanlış bu da hocanın sorumluluğunda.
[ Son Düzenleme: 25 Eylül 2018, 14:54:40 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

dünkü maç özelinde atıcıdan kasıt ouzan sa koşucudan kasıt da lens oluyor sanırım... bu adamlar zaten 30-40 dakka oynadılar 1-0 ı... 1 pozisyon dışında ne ouzan top attı ne de lens koştu... olmadı zaten o dediklerin... he adem le birlikte lens olsa önüne top atarmıydı adem lens in... onu tahmin etmek zor...
İkinci yarı ilk 15 dakika gayet güzel oynadılar işte. Neden çıkarıyorsun ?
The great gig in the sky

Çevrimdışı kyiv

Hiç yoktan sevindirici haber verelim. Caner kart cezalısı yani Adriano oynayacak bu hafta. Quaresmadan kurtulamıyoruz bari Canerden kurtulalım 1 haftalığına da olsa. Keşke raporda 2,3 maç yazılsa  :bandit:

Çevrimdışı tuncaboylu

Mevzu GS değil yönetim üzerinden santrafor transferi yapılmadığı için hocanın hatalarını görmeyen bir kitle var. Yönetim eleştirilince hocanın hataları taca çıkıyor. Ben de diyorum GS nin santraforu yok adamlar takır takır gol atıyor. Kimse santraforumuz yok gol atamıyoruz falan demesin. Bizim oyun kurgularımız yanlış bu da hocanın sorumluluğunda.
Takır takır gol atan Galatasaray 14 gol atmış, biz 11.

O 14 golün de bir kısmı lüzumsuz istatistik şişiriyor. 6-0 kazandıkları bir maç var mesela.

Hocanın dediklerine saygı gösterilmiyor, ama haklı noktaları var: Çok kolay gol yiyoruz. 16 ya da 18 puan alacak kadar gol attık, ama Bursaspor ve Antalyaspor maçlarında yediklerimiz işi bozdu. Antalyaspor'u kendi sahanda yenmek için kaç gol atmalısın ki?

Çevrimdışı mrred

Bu arada yönetim hocanın istediği tüm transferleri yapmadı doğru fakat az ve öz transfer yaptı. Beşiktaş takımı sağ bekte tek oyuncu olduğu için şampiyon olamıcaksa ve bu bahane ediecekse kimse kusura bakmasın ben hocanın ne olursa olsun asla vazgeçmeyi düşünmediği q7 tercihi ile ilgili her maç konuşurum.
The great gig in the sky

Çevrimdışı Koa_lAA

İkinci yarı ilk 15 dakika gayet güzel oynadılar işte. Neden çıkarıyorsun ?

yapma gözünü seveyim üstadım...ouzan dün rezaletti... ilk çıkması gereken adam oydu... kartı da vardı...

öndeyken lens le oynamak ise bence hem çok avantaj hem de çok dezavantaj... eğer gerideki adamların diri, kuvvetli ise ve bölgelerini terketmeyen defans adamları ise lens avantaj.... ama bizdeki gibi gerideki adamaların hücum ağırlıklı ise (gg,caner,ouzan, tolgay(defans özelliği zayıf) gibi...) lens le oynamak dezavantaj...çünkü adamın top kontrolü, pas yüzdesi, topu saklama özelliği falan çok zayıf... topu atıp adama atağa çıkıyosun ne olduğunu anlamadan topu kaybediyor... tuaf bi adam...

böyle deplasmanlarda ileride top saklayacak, faul alacak, topu eveleyip geveleyecek adam da lazım... takımı baskıdan çıkarmak için... lens de bunların hiçbiri yok...

Çevrimdışı mrred

Takır takır gol atan Galatasaray 14 gol atmış, biz 11.

O 14 golün de bir kısmı lüzumsuz istatistik şişiriyor. 6-0 kazandıkları bir maç var mesela.

Hocanın dediklerine saygı gösterilmiyor, ama haklı noktaları var: Çok kolay gol yiyoruz. 16 ya da 18 puan alacak kadar gol attık, ama Bursaspor ve Antalyaspor maçlarında yediklerimiz işi bozdu. Antalyaspor'u kendi sahanda yenmek için kaç gol atmalısın ki?

Mübalağa ediyorum Santraforsuz gol atabildiklerini anlatabilmek için.
6 maç 11 gol çok az. Gol ortalamamız bu şekilde olursa şampiyon olamayız. En az 2 olmalı
The great gig in the sky

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Zemin ne oldu hoca ? Yağ gibi zemin vardı yine takım oynayamadı ? Sahi zemindi hani sorun ?

Basın toplantısında ona da cevap vermiş :
Savunmada yapılan top kayıplarına da değinen Şenol Güneş, esprili bir cevap vererek, "Güzel sahayı bulunca alışamadık herhalde" dedi.

Çevrimdışı tuncaboylu

6 maç 11 gol çok az. Gol ortalamamız bu şekilde olursa şampiyon olamayız. En az 2 olmalı
Bursaspor maçında penaltımız verilse, gol ortalamamız 2'ydi.

Ben sana başka bir yeri gösteriyorum, esas yediğimize bakın.

6 maçta 8 gol yemişiz, üstelik kalecimiz her maç takdirlere mazhar oluyor.

34 maçta 45 gol demek bu, belli ki esas sıkıntı savunmada.

Hocanın bir kaç maç orta sahada Atiba - Medel'i kullanması daha iyi olabilir. İleride Ljajic, Babel, Larin, Lens dörtlüsü ile gol buluruz, gol yeme sorununu çözmek lazım.

Çevrimdışı mylife1903

Hangi derbi deplasmanında farka gittik o sene?

Neden elmayla armutu karıştırıyorsunuz?

Kadıköy'de 1-0 öndeyken, doğru oyun rakip sahada pas yapmak ve oyunu tutmaktır. Rizespor'la oynarken, 2'yi atmaya gidebilirsin.  Maçı 1-0 değil 0-0 gibi oynayabilirsin. Ama deplasman derbisinde kontrol oyunu anlaşılır, hele galipken.

Vilson kafayla atmisti sonra feyyaz efsane bir gol atmisti fbye hangi yil hatirlamiyom 5-1 bitmisti mac
Gsye de zeki atip kapiyi acmisti sonra  3 defa daha indirme yapmistik acik yerden
Tsye ocerde disarda fsrkli koydugumuz maclar var
Taraftar hocaya falan havalandi diyir ama taraftarda da var bir sapma
Sanki her sene gidip 4-5 atiyoz adamlara
Onur dun baktim sadece aleks bize 10 tane sallamis tek aleks sow demedim daha
Zagrep 4 atmis yahu deplasman o fb bu haliyle bize gelse iyi bir santraforla bizde 3-4 atar paketlerdik. Bilicle gol bile atamiyorduk

Çevrimdışı Orhan_

Dünkü oyun şablonu doğruydu.

Oyun şablonu? Oyun mu var ki şablonu olsun :). 5-10 dakikalık bir şeyler oluyor, hoca hemen müdahale ediyor. Gerisi uzun hikaye.

İlk devre sonuna kadar 40 puanı yakalamalıyız 11 puanımız var ve kalan 11 maçta alınması gereken 29 puan var. Geriye kalan kağıt üzerinde zor 2 buçuk maç var. Başakşehir, Galatasaray ve Trabzon.

40 çok yüksek hedef.. Zaten şu anda alabileceğimiz maksimum puan kalan her maçı kazanırsak 11x3=33 puan +11 puan = 44 puan.. Ben 38 hatta 36'ya bile fitim.

Çevrimdışı mylife1903

İlk devre sonuna kadar 40 puanı yakalamalıyız 11 puanımız var ve kalan 11 maçta alınması gereken 29 puan var. Geriye kalan kağıt üzerinde zor 2 buçuk maç var. Başakşehir, Galatasaray ve Trabzon.
40 zor gibi be abi
35-38 arasi otururuz gibi bi terslik olmazsa
40 super bir puan olur 82yi zorlariz
Gol gol gol

Çevrimdışı Orhan_

Oğuzhan 10 numarada oluyor mu? Olmuyor
Adem ile en iyi anlaşacak oyuncu kim? Oğuzhan
Oğuzhan'ın yeri neresi? Atiba'nın yanı
Takımda hızlı hücuma hangi kanat çıkar? Lens
Takımda direkt hücumda en çok basit hatayı kim yapar? Quaresma
Kadıköydeki zemin nasıldı? Güzel

Oğuzhan inatla 10 numarada başlatılıyor, Adem giriyor Ozi çıkıyor, Atiba-Oğuzhan ikilisinin ahengi bozuluyor, rakip risk almış hızlı ataklarla gol bulma şansın varken oyunda bir şey yapmayan Quaresma duruyor Lens çıkıyor, Quaresma 4 basit tercihte oyundan uzak artistik tercihlerde bulunuyor, ambiyans-zemin-pas-yere inmeyen top-basit baskıları aşamama-pres yapmama-dinamizm bir dolu hikaye.

Çevrimdışı tuncaboylu

Vilson kafayla atmisti sonra feyyaz efsane bir gol atmisti fbye hangi yil hatirlamiyom 5-1 bitmisti mac
Gsye de zeki atip kapiyi acmisti sonra  3 defa daha indirme yapmistik acik yerden
Tsye ocerde disarda fsrkli koydugumuz maclar var
Taraftar hocaya falan havalandi diyir ama taraftarda da var bir sapma
Sanki her sene gidip 4-5 atiyoz adamlara
Onur dun baktim sadece aleks bize 10 tane sallamis tek aleks sow demedim daha
Zagrep 4 atmis yahu deplasman o fb bu haliyle bize gelse iyi bir santraforla bizde 3-4 atar paketlerdik. Bilicle gol bile atamiyorduk
Diyorum ya abi, yeni jenerasyonu güzel kafalıyor bu medya.

Herifler ligde iç sahada 44 maçtır Galatasaray'a, Trabzonspor'a ve bize kaybetmemiş, bizimkiler de hocayı gömüyor nasıl kazanamazsın diye.

Hayır üşenmesem eski mesajları arayacağım, bir liste vardı buradakilerin devre sonuna kadar hangi maçtan kaç puan alırız tahmini yaptıkları.

Bakalım kaçı 3 puan yazmış Fenerbahçe maçına.

Çevrimdışı Orhan_

Burada henüz gol sayısından çok "hayal ettirmek" önemli. Biz bunu hayal edebiliyor muyuz? Hayal edebilsek eninde sonunda gerekli ortalamayı yakalarız.

Çevrimdışı mylife1903

Bursaspor maçında penaltımız verilse, gol ortalamamız 2'ydi.

Ben sana başka bir yeri gösteriyorum, esas yediğimize bakın.

6 maçta 8 gol yemişiz, üstelik kalecimiz her maç takdirlere mazhar oluyor.

34 maçta 45 gol demek bu, belli ki esas sıkıntı savunmada.

Hocanın bir kaç maç orta sahada Atiba - Medel'i kullanması daha iyi olabilir. İleride Ljajic, Babel, Larin, Lens dörtlüsü ile gol buluruz, gol yeme sorununu çözmek lazım.

Tolgayla ozzi oynuyor defans onunde isin gercegi az bile yiyorsun. Pepe ile vida olmasa 2 ortalama tutturursun gibi duruyor rakip direkt ustune geliyir hic bir mudahele gormeden ortasahada debelenmeden sonra defans bi yerde sibop patlatiyor

Çevrimdışı cursedofdragon

Çevrimdışı mrred

Burada henüz gol sayısından çok "hayal ettirmek" önemli. Biz bunu hayal edebiliyor muyuz? Hayal edebilsek eninde sonunda gerekli ortalamayı yakalarız.
Takım olabilmekle ilgili sorun var. Hücumda ya da savunmada takım olmayı engelleyen her unsuru tek tek düzeltmemiz gerek. Beni ümitlendiren şeyler aslında yok değil. Orta sahamızın atiba dışındakilerinin hiçbiri yaşlı değil fakat dün en tempolu en doğru oynayan yine atibaydı şaşırdığım nokta tam olarak bu. Dolayısıyla sorun tempo yapabilmek mi yoksa oyunu bilmek mi şimdi onu düşünmeye başladım. Atiba nerde tempo yapacağını biliyor enerjisini nereye kullanacağını biliyor diğerleri bilmiyor mu onu bir takip etmek lazım
The great gig in the sky

Çevrimdışı mylife1903

Çevrimdışı tolga1903

Herifler ligde iç sahada 44 maçtır Galatasaray'a, Trabzonspor'a ve bize kaybetmemiş, bizimkiler de hocayı gömüyor nasıl kazanamazsın diye.

Hayır üşenmesem eski mesajları arayacağım, bir liste vardı buradakilerin devre sonuna kadar hangi maçtan kaç puan alırız tahmini yaptıkları.

Abi rakip demoralize, savunmalarındaki en iyi adamları yok, orta saha merkezlerindeki iki oyuncu üçüncü maçına çıkıyor, daha 4 gün önce rezil kepaze olmuş, sol açıkları 5 aydır ikinci maçına çıkmış ya her anlamda bitik bir fenerbahçe'yle oynadık biz dün. Tamam çok iyi ön alan presi yaptılar hırslıydılar bizden daha çok istedikleri kesindi ama daha önce oynadıkları 44 maçtaki kadro ve oyunlarından kat kat gerideydi herifler bu yalan değilki tarihi fark bekleyen fener taraftarı doluydu ortalık maçtan önce. Ve bu kadar kötü koşullarına rağmen resmen belirli bölümlerde adamlara ezildik bunun yeni eski jenerasyonu yok bizim hocamız maçtan önce rakipten çekindiğini kendi ağzıyla söyledi insanlar buna kızıyor neyinden çekindin şu fenerbahçe'nin orta sahayı sert tutmak isteyip defanstan top bile cikaramamana laf etmesin mi insanlar?

Bu takım 1 0 öne geçince dağılıyor işte bursa maçı işte dünkü maç oynayamiyoruz biz öndeyken direk koruma reaksiyonuna giriyoruz adamların kendi taraftarı bile şaşırdı gol atınca. Geçiş oyununa dönüyorsun amacın rakibinin gol için yükleneceğini öngörerek boş bıraktığı alanlardan topu tek paslarla karşı kaleye hızla götürmek öyle değil mi? Peki allah aşkına quaresma mı bu oyunun oyuncusu? Ya ben anlamıyorum neden hiç quaresma oyundan çıkmıyor mesela neden çıkaramıyor her maç sonu açıklamasında " x durabilirdi quaresmayı çıkarabilirdik ama böyle karar verdik" diyor ama o "quaresmayı çıkarmak" eylemi hiç gerçekleşmiyor oyundan alınan hep x oluyor neden? Bunları sormak sorgulamak ergenlik yeni jenerasyon olmaksa evet kabul abi biz yeni jenerasyonuz.

Nerden buluruz su susten super bisi ya

o araba kokusu değil mi ya  :alala: eskiden benzinciler verirdi

Çevrimdışı f_madida

Haha, toplu illüzyon yaşanıyor bu topraklarda.

Galatasaray 6 maçta 14 gol atmış, ortalaması kaç?

O 14 golün 10 tanesini de 2, daha fenası 13 tanesini 3 takıma atmış.

Yahu iste boyle algi yapiyorlar millete. Deplasmanda yedigi gol ortalamasi mac basina 2.6 olan bir takim. 3 macta 8 gol yemis herifler. Iceride top oynamayan rakiplere hakem destekli operasyon cekmek kolay tabi. Gerci SL basladi artik, iceride bile isleri zor.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı mrred

Q7 nin gözüme çarpan tek şeyi oyun kurulumunda biraz daha etkin olmasaydı. Bazı pozisyonlarda top almaya orta saha içe kadar geldi ama bu sorunu çözer mi bilmiyorum. Hoca aslında oyun kurulumunu düzeltmek için bir şeyler yapmaya çalışıyor
The great gig in the sky

Çevrimdışı BesiktasTaraftari2017

Alakasi yok gecen seneki maclardan sonra hocaya kimse tek kelime etmedi cunku her sey ortadaydi, rezaletle mac kazandirildilar. Herkes de yonetimi elestirdi hocaya bir sey demedik. Fakat bu mactan sonra herkesin istedigi kadar kizma hakki var hocaya. Rakibin defans hatti rezalet, kalecisi rezalet, orta sahasi toplama, forvetleri yeni gelmis. Dun de berbat oynadilar. Biz maci kaybetti diye degil bu rakibe kaybetti diye kiziyoruz. 6 macta 7 puan kaybettik, o maclar da mi derbiydi? Linz'i zor eledik, Erzurum'u zor yendik ya Erzurum'u bu sene sonunda 15-20 puanla dusecek takim bu.

Hocanin kadroyu yonetemedigini gecen sene basinda soylemistim, artik acik konusayim, hocanin seviyesi Trabzon, Basak gibi takimlar. Nankorluk yapmayin uc senede iki sampiyonluk geldi diyenlere son 4 senedir ligin net en iyi kadrosunun bizde oldugunu hatirlatirim. Tersine Senol Gunes Besiktas'a gelmese kariyerini sampiyonluk olmadan tamamlayacakti. Once bir taslari yerli yerine oturtalim. Butun bir sene beklemenin manasi yok, olacaklar belli. Hakemlerin de gecen seneki gibi azitmadigi bir ortamdayiz su ana kadar ve sanirim gecen seneden bile kotu basladik. Forvet yok diyeceklere de sunu hatirlatayim elimizde hala Babel var, hemen her mevkide ligin en iyi oyunculari bizde. Bu kadar kotu oyunu sirf forvetsizlige baglayamayiz. Mac baslamadan burada soyledik, Tolgay olmaz diye, Oguzhan 10 numara olmaz diye. Bunlar aylardir ortada olan seyler. Inadiyla kendini bitirdi hoca kimseye suc bulunmasin.