Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 178 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2693456 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı yoruk

Sorunlar bence bireysel oyuncu olarak değil.Yani 2 yıl önce kilit maçlarda oldukça iyi performans veren Tolgay değil idi de Mahmut muydu ?
Başka sorunlar var.Takımın bütününde sisteminde (belki de )saha dışında ..

Orta morta da değil.Bakın dün öyle milyon tane ezbere orta yapmadık.Ama takım sıkıntılıydı yine.Oyuna girenler de çok vasat oynadı.Ljajic görmedim bile ilk 5 dk hariç.Töre-Doğukan-Love çalışmıyor oynayanlar yeterli performans veremiyor.Var bir şeyler...

Babel harici gol atan adamımız kalmadı .İster Lens oynasın ister Q7 bana farketmiyor.Lens'i de gördük görüyoruz yani.Olay sadece hocanın Necip-Quaresma takıntısı değil ki ? Hoca diyor ki benim as oyuncu bu gelsinler kesecek oyunu oynasınlar vereyim forma.Kesen var mı ? yok .oynayan var mı ? yok.Tamam o zaman bitti.Q7 devam diğerleri sonradan..

Ama hocanın takıma bir ayar çekmesi lazım.2.seneki şampiyonlukta yaptığı radikal hamleleri yine yapması lazım.Bunu geçen sene de yazmıştım.Hoca kesin değişiklik yapmalı diye.Ne olacağı önemli değil.Biz bilemeyiz belki ama bir şeyler yapmalı.İşte  geçen sene yapmadı bu senede yapacak gibi görünmüyor.Burada soru işaretleri başlıyor ? Bir değişim mi gerek acaba diye.Hoca oyun aç oyuncular ile oynanır diyor ama kendisi de iştahli gibi görünmüyor ?

Pepe-Vida bile daha güvenemiyoruz arkadaş.Aha buramız doğru rahatız diyemiyoruz.Çünkü yapı bozuldu.4 forvet var ama forvet yok gol atan sadece Babel var.Onu da stoperlerin arasına atmaya başlarsak Babel dün olduğu gibi sık sık geri kaçmak zorunda kalır.Golü de böyle attı zaten  :D Dolayısı ile Babel kucakta olunca kanatlardan bir Babel performansı da eksilmiş oluyor.

Orta saha sorunlu.Medel oynasa sorunlu o oynasa sorunlu.Ta 2 sene önceden beri var bu sorun.Sezon başında Gökhan İnler geldi sistem hafiften değişmeye başladı sorunlar giderek arttı.Ama bireysel performanslar şampiyonluğu getirdi.Ljajic hem alışmadı hem sadece belli bölgelerde bekliyor.Ama dün belli oldu.Atiba o sahada olmalı.Tolgay-Ozi..Her ikisine de güven olmuyor.2 maç iyi oynarlar aha işte tamam dersin sonra koyarsın sahaya dökülür.Biri oynar diğeri oynamaz ertesi hafta tam tersi..Yeter yani 3 yıl oldu arkadaş ne bu istikrarsızlık  :D

Bu takıma lazım olan şey yeniliklerden çekinmeyecek bir antrenör bence.Sabit sistemlere fikirlere bağlı olmayan biri lazım.Ama böyle bir yerli antrenör yok.
Zaten sadece hoca suçlu değil.Ben en başta yönetime yazarım 2 yıllık gidişatı.
[ Son Düzenleme: 25 Eylül 2018, 10:37:33 yoruk ]

Çevrimiçi underworld

Şenol hoca bugün gitse, gelecek hiçbir hoca bu yönetim anlayışıyla başarılı olamaz. Ben bunu anlatamıyorum. Abdullah Avcı gelecek diyelim mesela hadi makine gibi de sistem kurdu, sene sonu tak omurgadan iki parça satılacak ve bambaşka tipte oyuncular gelecek. Avcı napar istifa eder ben söyleyeyim. Bu kadar değişen, düzensiz ve planlama faciası oyuncu gruplarını sene sonuna kadar sadece şenol güneş potada tutabilir. Değişmesi gereken ilk olarak Şenol hoca değil daha yukarıdakilerdir. O zaman Şenol Hocaya da emekleri için teşekkür etmeyi düşünebiliriz.
Bir takımda 3-4 yıl çalışmayı doğru bulmuyorum.
Bundan sonra kulüp takımı değil milli takım çalıştırmak isterim diyor..

Saygılar

Çevrimdışı yoruk

Biraz da olumlu tarafından bakarsak herkesin sürpriz puanlar kaybettiği bu haftada fb deplasmanından 1 puanla çıktık. Önümüzdeki 4 maçtan galibiyetle ayrılırsak harika olur. 5. maç olan Başakşehir maçı ile Gs-Fb maçı aynı hafta oynanacak belki puan kaybı yine bu haftaki gibi normal karşılanabilir.
+5 maçlık periyoda bakarsak bizim Konya deplasmanı ve Başakşehir deplasmanı zorlu görünüyor.
+Gs'nin de Antalya ve Malatya deplasmanları puan kaybıyla bitebilir. Fb'de geçen seneki gibi beraberlik kopartırsa tadından yenmez.
+Fb'nin Başakşehir ve Gs maçları kesin puan kaybı, diğer maçları da süprize açık.
+Başakşehir en zorlu 5 maçlık fikstüre sahip buralarda takılmaları çok iyi olur. Sırasıyla Malatya-Fb-Kayseri-Konya-Bjk maçları var..

Olumlu bakalım tamam ama sorun daha doğrusu üzüldüğümüz şey puan değil ki ? Bu kadar kötü bir rakibi bulamayız bir daha.Fenerbahçe'yi Kadıköy de bu kadar kötü iken yenemedik.Zagreb 4 atıp yolluyor biz varlık gösteremiyoruz.Sonra takımlar Avrupa da kupa istiyor diyoruz..
Tamam derbi havası falan ama dün yenmeliydik..

Yoksa puansız bile ayrılsaydık tabloda yerimiz çok kötü olmazdı.

Çevrimdışı tuncaboylu

Talisca büyük oyuncuydu öyle oyuncular sana maç kazandırmaz seni şampiyon yapar. Geçen sezon bunu anlatmaya çok çalıştım. Geçen sezon quaresmaya atılan topların yarısı ona atılsa şimdi 16. şampiyonluğumuzu kutluyorduk. neymiş orta sahada gelip oyun kurmuyormuş efendim
kurmasın adam sana maç kazandırıyor diğer 9 oyuncunun işi ne onlar kursun topu kapsın
diğer oyuncular hiç birşey yapmazken taraftar sana tamamen kişisel yeteneğiyle 8-9 maç kazandırmış oyuncuya saldırdı. senin gibi topa sahip olan bir takımda gelen topu taliscaya ver. yeminle her maç 3-4 tane attırırsın adamın ayarı yoktu 5 kişinin içindede vuruyordu. patlama yapabilen bir oyuncuydu marke edilemiyordu çünkü topa vuracağı noktadan uzak duruyordu son anda hamlesini yapıyordu
mesela talisca gitti eldeki tek gole en yakın oyuncu babeldi taraftar bütün yaz onunla uğraştı
gitsin diye küfürler hakaretler. şimdi yüzleri kızarıyormu acaba ligde 6 maç 4 gol aldığımız 11 puanın 8 ini aldı babel o olmasa lask maçında eleniyorduk sarpborg maçında o oyuna girene kadar pozisyonumuz yoktu
Babel gitse Ayew gelecekti.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tangaz

benim anlatmak istediğimde o abi... özellikle beraberlikten sonra korkak falan oynamadık bence... basında çekindi fenerden vs. benzeri yazıyor,söylüyorlar o yüzden söyledim... yoksa mou  taktiğini yapmak zor değil... layiç, larin yerine roco,necip alıp kapanırdın... korkak oynatan adam bunu yapar...

mesele aynı durumda f.t olsa adım gibi eminim hücumdan adam çıkarıp savunmaya adam alırdı...

bu arada kapanınca gol yemezdik anlaşılmasın.. kuvvetle muhtemel daha fazla gol yerdik...

fenerden çekinme yok yetersiz oyuncular var sıralayacak olursak quaresma lens ozzi tolgay caner vitrinde ön plana çıkacaktır. atiba tolgay ozzi ortasahası ile derbide dominant oyun çıkaramazsın bu üçlünün kanatları lens quaresma ise babelin şapkadan tavşan çıkarmasını beklersin (ki çıkardı da) hoca ademi neden oynatmadı diyordum kızıyordum ama maç sonu açıklaması beni tatmin etmiştir. yeterli istekte görmedim hazır görmedim demiş, öyle demişse doğrudur sonuçta idmanlarda biz yokuz hoca var kimin nasıl hazırlandığını o görüyor idmanlarda. santraforun yok babelin mevkisini değiştirip oraya da solda yapamayan lensi monte ediyorsun. ben maç önü adri arkada caner önde yaparım demiştim babel santrafora kayacaksa zira ne lens ne quaresma solda etkili değiller  ama illaki bu ikiliden birini solda oyanatacaksam bu lens değil quaresma olurdu.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı cursedofdragon

Biraz da olumlu tarafından bakarsak herkesin sürpriz puanlar kaybettiği bu haftada fb deplasmanından 1 puanla çıktık. Önümüzdeki 4 maçtan galibiyetle ayrılırsak harika olur. 5. maç olan Başakşehir maçı ile Gs-Fb maçı aynı hafta oynanacak belki puan kaybı yine bu haftaki gibi normal karşılanabilir.
+5 maçlık periyoda bakarsak bizim Konya deplasmanı ve Başakşehir deplasmanı zorlu görünüyor.
+Gs'nin de Antalya ve Malatya deplasmanları puan kaybıyla bitebilir. Fb'de geçen seneki gibi beraberlik kopartırsa tadından yenmez.
+Fb'nin Başakşehir ve Gs maçları kesin puan kaybı, diğer maçları da süprize açık.
+Başakşehir en zorlu 5 maçlık fikstüre sahip buralarda takılmaları çok iyi olur. Sırasıyla Malatya-Fb-Kayseri-Konya-Bjk maçları var..

antalya gibi takıma içerde 3 puanı vermek içime oturuyor kalecimiz olsa o maçta 3 puanımız daha olucaktı.  14 puan olucaktı.

Bursa maçında dakika 86 da saçma sapan pozisyon bile sayılmayacak pozisyonda hatalar zinciri ile gol yiyip 3 puan almak yerine 1 puan almak ta içime oturdu. 16 puan olucaktı.

Fener maçında hoca doğru kadro ve doğru oyun ve doğru oyuncuğu değişikliği yapmış olsaydı dün 1 puan yerine 3 puan almış olucaktık.

Şuan 18 puan olmamız içten bile değildi hepsi de basit hatalar.

Çevrimdışı tuncaboylu

bre her taraf yangın yeri :icool:

haklılık payı da var tabi insanların... çok iyi bir top oynamadık...

benim katılmadığım.. basının korkak oynadı beşiktaş demesi ve insanların buna fazla itibar etmesi ya da anlam yüklemesi...

korkak oynayan takım deplasmanda 1-0 öndeyken oyuna iki tane hücum adamı sokmaz... hele ki bağnaz, inatçı adam bunu hiç yapmaz... sokar stoperlerin arasına birini daha çeker otobüsü bekler...

bizim hoca topu ilerde tutmak lazım diye adam aldı oyuna 5 dakka sonra gol yedik... sıkıntı, ouzana bukaa nasıl dayanabildi...

bide madem okadar korkak oynadık nasıl bukadar kontra verdik 1-1 sonrası... korkak oynayan takımın imkanı yok bukadar kontra vermesinin...

korner sonrası 3 e 2 yakalanmak tam bir rezalet yalnız... onu nasıl başardık hayret... ortasaha o sıra neredeydi... çay, sigara falanmı yapıyordu anlamadım...
15 sene önce Lucescu'ya yapılanın aynısı işte.

O jenerasyon yemiyor da, gençleri kafalıyorlar.

[ Son Düzenleme: 25 Eylül 2018, 11:11:11 tuncaboylu ]

iyi tarafından bakacak olursak 2.ci yarı bursa,fener,başakşehir gibi takımlarla içerde oynayacağız.

Bir tek gs deplasmanı olucak.

Çevrimdışı atalay

Yeni gelen de sağ kanada ayağına atıyor. Size göre merkezdeki oyuncuların eksikliğinden Beşiktaş zorunlu bir şekilde kenarlar üzerinden oynuyordu. Bunun böyle olmadığını isimler değişince mi anlayacaksınız? Öyleyse bu oyunla boşa vakit kaybediyorsunuz.

Çevrimdışı atalay

30+ üstü olmanızın bir espirisi yok. Bu kulübe kendini ait hisseden ve oyunu yorumlayan herkes; teknik direktör, yönetim ve daha bilumum konuda fikrini özgürce beyan edebilir. @tuncaboylu Bu kulüp kimsenin tekelinde değil.

Çevrimdışı atalay

Talisca, Oğuzhan, Ljajic'in olduğu takım merkez ve koridor oyunları oynayamıyor. Ama sorun bu oyuncular da. Enteresan.

Çevrimdışı tuncaboylu

Evet dünkü infialin bitip sağlıklı düşünmeye başlandığının işaret fişeği :tabe:

Çevrimdışı mylife1903

Senin bu larini nefessiz gömmen lazım abi nasıl kaçırıyorsunuz bu adamı..
Etrafında markaj yokken en yakın adam 7 metre uzaktayken bile top sürerken korkan,
Kendisine orta yapılacağını hissettiğinde stoğerin arkasına sıvışan,
Bu kadar gözüme batan Beşiktaş topçusu olmadı yahu..
Hızlı çıktık, yaldır yaldır gittiğini gördüm falan demiş necmi abi öyle bir şey de yok aslında  adam yeni girmişti oyuna ilk koşusuydu onu ben de yapıyom evden fırına kadar kpşuyom sonra orda dinleniyom..
Onın o yaptığı koşuyu gökhan gönül dedesi yaşında pn defa yapmıştı o maçta zaten herkes yorgundu rakip denaaaa larin hızlı atağa çıktı oldu..
Safagi cok cocugun neden gomek, azicik himbil, iyi niyetli bi cocuk
Daha bakariz ona

Çevrimdışı tangaz

30+ üstü olmanızın bir espirisi yok. Bu kulübe kendini ait hisseden ve oyunu yorumlayan herkes; teknik direktör, yönetim ve daha bilumum konuda fikrini özgürce beyan edebilir. @tuncaboylu Bu kulüp kimsenin tekelinde değil.

bu forumda hocayı daha ilk şampiyonlukta "B planı yok" diyerek detaylandırmadan eleştiren ilk kişi benim sanırım ( en azından kalan üyeler arasında bu böyle). evet eldeki malzemeden daha iyi bir oyun çıkabilir ama bunu B planı olmayan bir hocadan beklemek pek mantıklı değil öte yandan hal böyleyken bu yönetim madem bu hoca ile yola dewam ediyor ise o tek plana uygun oyuncuları hocaya vermek gerekmez mi? @atalay
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tuncaboylu

Abi biraz haksızlık olmuyor mu bir sene drogba sneijder falan vardı rakipte sen almeida serdar kurtuluşla falan oynadın diğerinde nisan ayında şampiyon olan fenerbahce vardı o adam vodafone'da maça çıkmalıydı olmadı. Ben hep iyi hatırlıyorum bilič'i tottenham deplasmanındaki oyunu arsenal maçları liverpool maçları kısacası özellikle avrupa maçlarında daha sonra elde ettiğimiz güzel sonuçların temelini bu adam attı. Ligde de kadro olarak bir tek son sezonunda rakiplere yaklaştık statsız falan bir yere kadar götürebildi.
Haksızlık oluyor mu bilmiyorum, ama bildiğim şu ki Biliç fazla övülüyor.

2013-14 sezonunda Nisan ayında şampiyon olan Fenerbahçe'yi kısmen formalite maçında yenememesi yüzünden CL'yi kaçırdık. Hadi ilk sene Almeida vardı, ikinci sene Demba Ba ile oynadık.

2 sene yönetti, ikisinde de ligde 53-55 gol atabildik. Kendimizden güçlü takımlara karşı iyi oynattı, çünkü savunmayı iyi yapıyorduk. Ama kısır bir futbolu vardı.

Çevrimdışı mylife1903

tolgay ın pozisyonu penaltı değilmiydi yav... adama vücut çalımını attı.. top geçti.. tolgay geçemedi... bildiğin hareketli perdeleme yaptı rakip...
Penalti da bize verilecek bir penalti degil ona mahsuben bisi demiyoz, fbye olsa caaart diye calar onu
Dun zaten tolgaya kirmizi falan cektiler cimbizla allahtan gole bisi bulamadilar cok korktum ofsayt verecekler diye

Çevrimdışı tuncaboylu

Korkak muhabbeti ile Lucescu'yu yediler, şimdi aynı muhabbet Şenol Güneş'e yapılıyor.

Dünkü maçta Beşiktaş korkak falan oynamadı, skorda öndeyken iki atak oyuncusu aldı oyuna.

Çevrimdışı Koa_lAA

Penalti da bize verilecek bir penalti degil ona mahsuben bisi demiyoz, fbye olsa caaart diye calar onu
Dun zaten tolgaya kirmizi falan cektiler cimbizla allahtan gole bisi bulamadilar cok korktum ofsayt verecekler diye

he golde bende sevinemedim... var dan ofsayt çıkacak diye... allahtan şener kardeşimizdi sanırım yatıya kalmış cezasahalarının orda... bozdu ofsaytı..

var ın en kötü tarafı bu... sevinemiyosun... iptal olma durumu var diyerekten...

tolgay pozisyonu net penaltı bence de bu arada... hakemin gözü önünde bide...

Çevrimdışı atalay

Gerekir ama bunları daha önce yazdım. @tangaz Hatta persona non grata ilan edildim.

Alıntı yapılan: atalay
Alıntı yapılan: atalay - 12 Ocak 2017, 23:29:54
Beşiktaş'ın birkaç sezonluk oyununu anlatan ön bölge oyuncularının yerine tercih edilen tiplemelerin nedenini birileri sportif açıdan anlatmalı.

Anlatmalı diyorum ama bunu anlamayanlar zaten kulübü yönetenler. O yüzden kötünün iyisi olmanın sizi iyi yaptığı yöneticiler dünyasında çok da şey yapmamak lazım. Kulübün teknik direktörün her seferinde farklı tarifler yapıp, bambaşka geri dönüşler almasını ama bu seçimleri veto etmeyip, sonrasında bundan dozajında yakınmasını nereye koymak lazım onu da bilemiyorum.

Aynı oyuncu grubu CL'de anlaşılır oyunlar sunup-kırılması güç bir rekora imza atarken ligde ıskartaya çıkarılıyorlardı. Hemen hemen hepsi. Bu, konsantrasyon üzerinden anlatılmaya çalışılırken iki sezon orayı oynamak için oyunun değiştiğini ve buraya da yansıdığını anlatıyordum. Halen o yansımayı ve oynama alışkanlığını izliyorsunuz. Oyuna uygun olmadığını iddia ettiğiniz oyuncular ile lig şampiyonluğu veya CL'deki başarılı işleri alkışlayıp-ligde yirmi puan kaybedince eleştiremezsiniz.

Alıntı yapılan: atalay
Ezberci zihniyet bunu ancak bir-buçuk yılın sonunda sonuç alamayınca sorgular.

Beşiktaş geçen sezonun yarısında böyle oynayıp, şampiyon oldu. UEL çeyrek finali ve CL bir üst turu böyle geldi. O sebeple bunu 21 puan kaybedince sorun edenlere skor yorumcusu diyoruz. Bugün yazılanlar dünün meselesi.

Çevrimdışı murat baltacı

Bu saatten sonra hocanın düzeleceğini oyunu değiştireceğini Q7 kesecegini falan sanmıyorum. Avcı ile görüşüp oluru varsa bir şans vermek lazım şampiyon hoca apoletini takmak için ne kadar istekli görelim.

Şenol hocamız wegner olma şansını elinin tersiyle itti millî takımda başarılar diliyorum keşke şampiyon yapıp zirvede biraksaydi.
BeŞiKtAşK

Çevrimdışı f_madida

benim anlatmak istediğimde o abi... özellikle beraberlikten sonra korkak falan oynamadık bence... basında çekindi fenerden vs. benzeri yazıyor,söylüyorlar o yüzden söyledim... yoksa mou  taktiğini yapmak zor değil... layiç, larin yerine roco,necip alıp kapanırdın... korkak oynatan adam bunu yapar...

mesele aynı durumda f.t olsa adım gibi eminim hücumdan adam çıkarıp savunmaya adam alırdı...

bu arada kapanınca gol yemezdik anlaşılmasın.. kuvvetle muhtemel daha fazla gol yerdik...

O durumda kebapci kackini kesinlikle skoru korumaya calisir, puan kaybedince de oyunculara ana avrat kufreder, sucu bir iki oyuncusuna atar taraftara hareket ceker giderdi.

Ayni sekilde Bilic olsa zaten coktan o mac 2-1'e, 3-1'e giderdi zira 1-0'dan sonra takimda hucum oyuncusu birakmazdi. 2-1 olduktan sonra Mustafa Pektemek'i sokar gol arardi.
The world is better in black and white, and red.

Haksızlık oluyor mu bilmiyorum, ama bildiğim şu ki Biliç fazla övülüyor.

2013-14 sezonunda Nisan ayında şampiyon olan Fenerbahçe'yi kısmen formalite maçında yenememesi yüzünden CL'yi kaçırdık. Hadi ilk sene Almeida vardı, ikinci sene Demba Ba ile oynadık.

2 sene yönetti, ikisinde de ligde 53-55 gol atabildik. Kendimizden güçlü takımlara karşı iyi oynattı, çünkü savunmayı iyi yapıyorduk. Ama kısır bir futbolu vardı.

valla hiç değilse bi oyun planı vardı!

Çevrimdışı tuncaboylu

valla hiç değilse bi oyun planı vardı!
Demba Ba, Sosa, Töre ve Olcay'la 55 gol atabildiğin bir oyun planı.

Bu kadroyla 4 derbiyi gol atamadan kaybettiğin oyun planı.

Aykut'u getirelim o zaman, o da planlıdır.

[ Son Düzenleme: 25 Eylül 2018, 11:34:43 tuncaboylu ]

Çevrimdışı Nartallo

Oyunun teknik, taktik kısmını falan geçtim artık.

Takımın sırf geçen seneki maç için şu maçta topu yemesini bekliyordum. Ama o onurlu tavrı gösterecek karakterli futbolcu yok bu takımda, onu görmüş olduk.

Çevrimdışı mylife1903

quaresma layiçi bozacaktır katılıyorum.

ben kötünün iyisi demiyorum ikisi de kötü diyorum ikisini de beğenmiyorum ben olsam ne lens ne de quaresmayı oynatmam diyorum. hoca kendince bir seçim yapıyor bunu da top tutuyor die açıklıyor. evet quaresma lensden iyi top tutuyor daha iyi adam eksiltiyor gerisi sıfır gelelim lense top istop edemiyor adam eksiltemiyor q7ye göre artısı daha içe kat ederek oynuyor ama oyundan çok düşüyor kayıp dakikaları da epey fazla.

neresinden tutsan elinde kalıyor ikisi de...
Tedavi 352 abi 3 senedir dilimde tuy bitti