Muhabbet Cafe
Muhabbet Cafe

Beşiktaş Forum|Muhabbet Cafe Konuların dışında sohbetlerimizi burada yapalım konularıda dağıtmamış olalım

0 Üye ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Muhabbet Cafe  [Okunma sayısı 2275215 defa] Muhabbet Cafe

Çevrimdışı Deniz

iki akım arasında kalırsa yüksek gelirimde :) 26 yıl Teiaş lojmanlarında yüksek gerilim arasında büyüdüm de  :bandit: şaft sahaları bizim oyun alanlarımızdı çocukken :)
İki teli tutan s... tutar diye bir laf var bizim bölümde  :evillol: :evillol: o zaman hiç şansı yok  :evillol:
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimdışı Abdullah

Sen akımın akış yönünü kanın akış yönüyle aynı mı sanıyorsun  :kop: :kop: :kop: :kop: (biliyorum çok zekiyim  :naughty: :bigstar: :bigstar: :bigstar:)
hahah komik çocuk seni  :evillol: daha kolay bir yol var diyorum neden zor olandan gitsin  :bandit: niye ben kabullenecem ya sen kabullen  :evillol:

Çevrimdışı Abdullah

İki teli tutan s... tutar diye bir laf var bizim bölümde  :evillol: :evillol: o zaman hiç şansı yok  :evillol:
:kop: :kop:

Çevrimdışı Deniz

hahah komik çocuk seni  :evillol: daha kolay bir yol var diyorum neden zor olandan gitsin  :bandit: niye ben kabullenecem ya sen kabullen  :evillol:
La ne yolu var kanın akışıyla elektrik akımının akışının ne alakası var ?  :D .Akım kanın akış yolundan bağımsız hareket eder.Burda sana Circuit Theory dersi vermeyim şimdi  :bandit: .çekecem 11 numaralı dişini  :bandit: :bandit:
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimdışı ALI RIZA

yüksek gerilimin faydaları  :evillol: :evillol:

Çevrimdışı Abdullah

La ne yolu var kanın akışıyla elektrik akımının akışının ne alakası var ?  :D .Akım kanın akış yolundan bağımsız hareket eder.Burda sana Circuit Theory dersi vermeyim şimdi  :bandit: .çekecem 11 numaralı dişini  :bandit: :bandit:
11 mi sabundan yapıp vereyim ben sana  :evillol: bu mühendislerle de hiç uğraşılmıyor ya hemen üste çıkıyorlar hemen  :argue:

Çevrimdışı ALI RIZA

11 mi sabundan yapıp vereyim ben sana  :evillol: bu mühendislerle de hiç uğraşılmıyor ya hemen üste çıkıyorlar hemen  :argue:
onun için mühendis olmayacaksın esnaf olacaksın hepsinin üstüne çıkacaksın  :bandit:

Çevrimdışı Deniz

Hacı şakirle yap sen  :kop: :kop: :kop:

Çevrimdışı Abdullah

Hacı şakirle yap sen  :kop: :kop: :kop:
o hacı şakir var ya o hacı şakir  :tabe:

Çevrimiçi Necmi

İnsan vücudu iletkendir ve vücudunda en iyi iletkenlerden biri olan KAN yani plazma vardır.Alçak gerilime kapılınca elektrik akımı bu plazmadan yani kandan taşınır ve damarlardan geçerek aorta yani direk olarak kalbe etki eder ve kalbi durdurur.Yüksek gerilime yakalanan bir insanda akım plazmayı öncelikli yol olarak görmez.Potansiyel fark o kadar büyüktür ki vücudu komple bir yol olarak görür ve vücuda direkt etki eder.bu da vücutta yanmalara ve eklem noktalarında kopmalara neden olur(bilekler kopabilir) .Ama direkt olarak kalbe etki etmediği için yaşama şansı daha fazladır. @ALI RIZA

@Abdullah @Tolga siz de okuyun öğrenin  :bandit:
bilgin tam değil ama doğruluk payı var bu tamamen durum ve şartlara göre değişir bulunduğun yer ortam elektriğe nerenden tutulduğun gibi bir sürü etken var mesela plajda yıldırım çarpmasına uğrayıpta kurtulan insan sayısı fazla elektrik insan vücudunda turistik geziye çıkmıyor en kısa yoldan vücudu terk ediyor mesela plajda ıslak vücutla çarpılırsan elektrik derinin üzerinden akar gidermiş ve yanıklarla kurtulma şansın yüksek olur mesela kalp tarafından maruz kalırsan kalbin durması yüksek ihtimal ama yıldırım çarpmasından en son kalbin durmasından korkmak lazım kurtulsan bile sonrasında yaşayacakların çok kötü şeyler zaten kalp durmadan önce yanmaya başlarsın o yüzden siz siz olun yağmurlu havalarda sahilde dolaşmayın mecbur kalırsanızda üzerinizde metal bulundurmayın
[ Son Düzenleme: 05 Kasım 2014, 02:17:46 Necmi ]

Çevrimdışı Deniz

onun için mühendis olmayacaksın esnaf olacaksın hepsinin üstüne çıkacaksın  :bandit:
1.Carlos Slim  inşaat mühendisi
2.Bill gates Elektrik ve bilgisayar mühendisi
3.Tim Cook Apple CEOSU Endüstri Mühendisi
4.Eric E. Schmidt Google ceosu Yazılım ve elektrik mühendisi
5.Sergey Brin Google kurucusu bilgisayar mühendisi

Dünyanın en zenginlerinden küçük bir örnek :bandit: :bandit:

Çevrimdışı ALI RIZA

halletttik de nasıl oraya meta eklenmiş acaba _?

Çevrimdışı ALI RIZA

1.Carlos Slim  inşaat mühendisi
2.Bill gates Elektrik ve bilgisayar mühendisi
3.Tim Cook Apple CEOSU Endüstri Mühendisi
4.Eric E. Schmidt Google ceosu Yazılım ve elektrik mühendisi
5.Sergey Brin Google kurucusu bilgisayar mühendisi

Dünyanın en zenginlerinden küçük bir örnek :bandit: :bandit:

satan da esnaf  :bandit:

Çevrimdışı Deniz

bilgin tam değil ama doğruluk payı var bu tamamen durum ve şartlara göre değişir bulunduğun yer ortam elektriğe nerenden tutulduğun gibi bir sürü etken var mesela plajda yıldırım çarpmasına uğrayıpta kurtulan insan sayısı fazla elektrik insan vücudunda turistik geziye çıkmıyor en kısa yoldan vücudu terk ediyor mesela plajda ıslak vücutla çarpılırsan elektrik derinin üzerinden akar gidermiş ve yanıklarla kurtulma şansın yüksek olur mesela kalp tarafından maruz kalırsan kalbin durması yüksek ihtimal ama yıldırım çarpmasından en son kalbin durmasından korkmak lazım kurtulsan bile sonrasında yaşayacakların çok kötü şeyler zaten kalp durmadan önce yanmaya başlarsın o yüzden siz siz olun yağmurlu havalarda sahilde dolaşmayın mecbur kalırsanızda üzerinizde metal bulundurmayın
Abi zaten birçok faktör var senin nerde durduğun ayağına ne giydiğin vucudunun nem miktarı,elektriğe tutulma süren vs gibi.Ama genel olarak kazalar ve sağ kanal/ölen miktarı baz alınarak bu sonuçlar veriliyor.

Çevrimdışı Deniz

satan da esnaf  :bandit:
Esnaf satıyor da parayı onlar götürüyor :D.Steve Jobs un bir lafı var ya :Ulan iphoneyi ben yaptım havasını siz atın .. diye (tabi böyle bir laf gerçekte yok)  :kop:

Çevrimdışı Abdullah

Esnaf satıyor da parayı onlar götürüyor :D.Steve Jobs un bir lafı var ya :Ulan iphoneyi ben yaptım havasını siz atın .. diye (tabi böyle bir laf gerçekte yok)  :kop:
:kop: :kop:

Çevrimiçi Necmi

halletttik de nasıl oraya meta eklenmiş acaba _?
:alala: bana bakma nerden yapıldığını bile bilmiyorum :D oralarda kim dolaşıyor acaba :evillol:

Çevrimdışı ALI RIZA

iphone ile hava mı olur :) bizim millet algısı budur  :alala: taki yere düşürene ve o cama 600 tl verene kadar  :kop:
3310 da bir hikayesi var... 30 tl ama bataryası 3 gün...!

Çevrimdışı ALI RIZA

:alala: bana bakma nerden yapıldığını bile bilmiyorum :D oralarda kim dolaşıyor acaba :evillol:
@Necmi abi hiç alınmıyorum bu sefer kendimden %99 eminim %1  :alala: :alala: :alala: :alala:

Çevrimdışı ALI RIZA

nasıl ama muhabbet cafe de sohbet ediyoruz  :evillol: :evillol:

Çevrimdışı Abdullah

Çevrimdışı Abdullah

Başlığı mı aktardınız  :bandit:

Çevrimdışı Abdullah

Abi şöyle şeyleri habersiz yapma ya  :evillol: :evillol:

Çevrimiçi Necmi

aha dedim sistem gene sapıttı insan bir haber verir yaşlıyız kalptenmi götüreceksin :bandit:

Çevrimdışı Abdullah

aha dedim sistem gene sapıttı insan bir haber verir yaşlıyız kalptenmi götüreceksin :bandit:
Abi bu hareket cezasız mı kalacak  :bandit: :boxin:

Etiketler: muhabbet muhabbet cafe