Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2676388 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimiçi ergin

Abi adamlar gercekten at koşturuyor. Ligin ilk yarisi fikstürlerini CL'de basariya endeksli ayarladılar, ligin 2. yarısında ise ligi almaya endeksli ayarlıyorlar. Heriflerin Cuma maci yok artık. 2. yarinin ilk 4 haftasinda 3 cuma oynamak nedir yahu? Bunu TFF Fikret Orman'a ve Fatih hocasına sormuş mu acaba? Hakem atamalarında puan kaybı oranımız yüksek olan hakemler atanır, maclarimiz puan kaybının yüksek olduğu günlere konur. Bunların tesadüf oldugunu dusunen varsa donsun GS'nin oranlarına baksin.

Sadece bir ornek: Mustafa Ogretmenoglu Burak'i komik bir sarıdan cezalı duruma dusurdu, Egemen'in Mirin'e yaptigi net penaltıyı vermedi, Erzurumspor'un butun sertligini tolere edip kart cikarmadi ve bu herif bu hafta TS maçıyla ödüllendirilmiş. Mesaj açık: Beşiktaş'a karşı anadolu kulüplerini kayırırsan kariyerin yükselir. 

Gelelim Alper Ulusoy'a. Daha 2 hafta once GS'nin Ankaragücü macını yokettiler. Feghuli dirsek atıp burun kanatti, yan hakemin yozunun önünde ama kirmizi görmedi, Belhanda tukurdu kirmizi görmedi, N'diaye gole giden adami indirdi, birakin kartı faul bile calinmadi. Simdi ayni ekibi sadece 1 mac sonra yine GS maçına vermişler. Mesaj açık: GS'yi kayırırsan kariyerin yükselir.   

Yusuf Namoglu oyle bir yüzsüz GS tetikçisi ki onca istifa cagrilarina ragmen koltuğa yapismis vaziyette. GS'ye şampiyonluk hediye etmeden de kalkmayacak o koltuktan.
Gs nin maç programının sıkışmaması için fb derbisini cumaya çeken federasyon bizim derbi haftamızda perşembe-pazar maç yapmamızı istedi. Ama adamlar bu işleri on yıllardır çok iyi kotarıyorlar.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mylife1903

Abi adamlar gercekten at koşturuyor. Ligin ilk yarisi fikstürlerini CL'de basariya endeksli ayarladılar, ligin 2. yarısında ise ligi almaya endeksli ayarlıyorlar. Heriflerin Cuma maci yok artık. 2. yarinin ilk 4 haftasinda 3 cuma oynamak nedir yahu? Bunu TFF Fikret Orman'a ve Fatih hocasına sormuş mu acaba? Hakem atamalarında puan kaybı oranımız yüksek olan hakemler atanır, maclarimiz puan kaybının yüksek olduğu günlere konur. Bunların tesadüf oldugunu dusunen varsa donsun GS'nin oranlarına baksin.

Sadece bir ornek: Mustafa Ogretmenoglu Burak'i komik bir sarıdan cezalı duruma dusurdu, Egemen'in Mirin'e yaptigi net penaltıyı vermedi, Erzurumspor'un butun sertligini tolere edip kart cikarmadi ve bu herif bu hafta TS maçıyla ödüllendirilmiş. Mesaj açık: Beşiktaş'a karşı anadolu kulüplerini kayırırsan kariyerin yükselir. 

Gelelim Alper Ulusoy'a. Daha 2 hafta once GS'nin Ankaragücü macını yokettiler. Feghuli dirsek atıp burun kanatti, yan hakemin yozunun önünde ama kirmizi görmedi, Belhanda tukurdu kirmizi görmedi, N'diaye gole giden adami indirdi, birakin kartı faul bile calinmadi. Simdi ayni ekibi sadece 1 mac sonra yine GS maçına vermişler. Mesaj açık: GS'yi kayırırsan kariyerin yükselir.   

Yusuf Namoglu oyle bir yüzsüz GS tetikçisi ki onca istifa cagrilarina ragmen koltuğa yapismis vaziyette. GS'ye şampiyonluk hediye etmeden de kalkmayacak o koltuktan.
Lobi guc nasil olur algi nasil yapilir camia nasil ateslenir dersi veriyor gs
Bizim yonetim de sallasin kuculecez bilmem ne,
Kucuk de cebime git tamam ama bunu dillendirme kardesim havayi bozuyon modu dusuruyon

Mitro ts icin gundeme geldiginde turk dusmani irkci gibi seyler yazan ayni adamlar hemen turkiey asigi dedelerknkn soyjnd turkler var adi ondan mitrovlu falan diye yahlamya baslar

Çevrimdışı ozankarakoc

İşin komik tarafı, bütün bunlar olurken, eski başkanımız federasyon başkanı, mevcut başkanımız Kulüpler Birliği başkanı :)
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi ferdi1903

garipten öteye intihar gibi bir şey bu sene şampiyon olamazlarsa fena olur
şampiyon olsalar bile opsiyonları nasıl karşılayacaklar. şampiyonluk gelirleri opsiyon için
çözüm değil. maaşlarıda yüksek bakalım izleyip göreceğiz.
Burak abi bunlara bisey olmaz, her sene söle ceza yiyecekler diye yazilip ciziliyor ama hic bisey olmuyor, adamlar kupalari kaldiriyor. Biz ise ama sukadar sinir var yok söle ceza yeriz yanan ev derken izliyoruz öle, ati alan üsküdari geciyor

Çevrimdışı Librarius

Lobi guc nasil olur algi nasil yapilir camia nasil ateslenir dersi veriyor gs
Bizim yonetim de sallasin kuculecez bilmem ne,
Kucuk de cebime git tamam ama bunu dillendirme kardesim havayi bozuyon modu dusuruyon

Mitro ts icin gundeme geldiginde turk dusmani irkci gibi seyler yazan ayni adamlar hemen turkiey asigi dedelerknkn soyjnd turkler var adi ondan mitrovlu falan diye yahlamya baslar

Bu yüzen Fikret Orman'i affedemiyorum. Yaz boyunca gördüğü her kameraya "para yok," küçüleceğiz," "para olmadıgı icin transfer yapmayabiliriz" deyip durdu. Şampiyonluk icin en onemli unsurun camianın modu, sinerjisi oldugunu bile bilmiyor. Taraftara yaptigi gider falan bitirdi bizi daha lig baslamadan. Bunu hep söylüyorum, söyleyeceğim: Fikret Orman ve ekibi büyük kulüp yönetmek icin yeterli degil. En azından mantaliteleri buna uygun degil. Dursun Özbekleri gibi bir baskan bile "GS feda demez" diyerek camiasının modunu yüksek tutmayi başarıyordu.
[ Son Düzenleme: 02 Şubat 2019, 04:17:55 Librarius ]
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı Librarius

İşin komik tarafı, bütün bunlar olurken, eski başkanımız federasyon başkanı, mevcut başkanımız Kulüpler Birliği başkanı :)

Herifler basında cok guclu. Ozellikle Turkuaz medya top yekun GS'lilerin elinde. Spor radyoları bunların elinde. Bip spor gibi oluşumlar bunların elinde. Istedikleri kisileri sindiriyorlar.

Dusunun ara donem transferlerini görselle yansıtan AA, GS'den Diagne'yi koymuş, Beşiktaş'tan Kagawa'yi degil Burak'i koymuş. Kagawa GS'ye gelseydi suan spor basını Kagawa övgüsünden, ne kadar büyük bir transfer oldugu yorumlarından geçilmezdi. Avrupa da en fazla konusulan transferlerden biri olmasina ragmen herifler sanki sıradan bir adam muamelesi yapıyor. GS'nin ne idugu belirsiz stoperi bile "yıldız oyuncu" diye pazarlanirken Kagawa "Japon oyuncu" olarak veriliyor. Bunu nasıl kırarız bilmiyorum ama cok tehlikeli bir oluşum.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı ozankarakoc

Bu yüzen Fikret Orman'i affedemiyorum. Yaz boyunca gördüğü her kameraya "para yok," küçüleceğiz," "para olmadıgı icin transfer yapmayabiliriz" deyip durdu. Şampiyonluk icin en onemli unsurun camianın modu, sinerjisi oldugunu bile bilmiyor. Taraftara yaptigi gider felan bitirdi bizi daha lig baslamadan. Bunu hep söylüyorum, söyleyeceğim: Fikret Orman ve ekibi büyük kulüp yönetmek icin yeterli degil. En azından mantaliteleri buna uygun degil. Dursun Özbekleri gibi bir baskan bile "GS feda demez" diyerek camiasının modunu yüksek tutmaya başarıyordu.

Bence Fikret Orman'ın, 'büyük kulüp yönetmek' konusundaki tek zaafı duygusallığı. Bence çok doğru işler yaptı, birçok süreci çok doğru yönetti. Bunu 'stat yaptı, iki sene şampiyon olduk' sığlığında söylemiyorum. Birçok kulübe vizyon dersi verdi adam. Yanlış yaptığı her şeyde de öne duygusallığının çıktığını gördük. 'Sokakta başka takım taraftarları da beni görünce başkanım diyorlar, benimle fotoğraf çektiriyorlar' deyip seviniyordu mesela... Sonra sosyal medyada üç tane 12 yaşında çocuk 'istifa' dedi diye kıyameti koparıyor. 'Beni üzdüler', 'motivasyonum bitti' falan... Bu kadar 'çocuksu duygusallığı' kaldırmıyor böyle büyük işler... Ali Koç'ta da aynı problem var. Bence onun da başarılı olması çok zor uzun vadede. 'Vuruyoruz vuruyoruz girmiyor, onlar bir şut çekiyor gol oluyor' diye açıklama yapıyor mesela... Fikret Orman'ın naifliğiyle aynı...

Öyle ya da böyle, opsiyonlu opsiyonsuz, Kagawa gibi bir oyuncu getirdin Türkiye'ye... Millet Diagne'lerle, adını söyleyemedikleri Lyundama'larla gövde gösterisi yaparken, sen Kagawa'yı bile fırsata çevirmedin. İki tane düzgün fotoğraf veremedin basına. Oyuncuların adlarını bilmesen, Diagne Real Madrid'den, Kagawa Keçiörengücü'nden geldi sanırsın...

Ne oluyor böyle olunca? 'Başkan küstü, gidelim gönlünü alalım' dememizi mi bekliyor? Siz bizi ayağa kaldıracaksınız beyler, biz sizi değil!

Çevrimdışı sozkul

Bu en çok Gs ye yarar yalnız

Şuan mevcut 11 lerin de 1 tane bile YERLI oyuncu yok tamamı yabancı

Ayrıca Cb değişecek dediyse değişir Gerçi işin ucunda araplar olunca kararı değişebilir malum çok seviyor Arapları :alala:

Bencede haklısın, CB değişecek dediyse değişir.  14 yabanceı kuralı 13'e düşer CB nin lafı havada kalmamış olur. Şimdi bu yazdıklarımı okuyunca Yıldırım Demirören ne güzel fikir diye koşa koşa ona gider zaten..  :icool:

Çevrimdışı ozankarakoc

Herifler basında cok guclu. Ozellikle Turkuaz medya top yekun GS'lilerin elinde. Spor radyoları bunların elinde. Bip spor gibi oluşumlar bunların elinde. Istedikleri kisileri sindiriyorlar.

Dusunun ara donem transferlerini görselle yansıtan AA, GS'den Diagne'yi koymuş, Beşiktaş'tan Kagawa'yi degil Burak'i koymuş. Kagawa GS'ye gelseydi suan spor basını Kagawa övgüsünden, ne kadar büyük bir transfer oldugu yorumlarından geçilmezdi. Avrupa da en fazla konusulan transferlerden biri olmasina ragmen herifler sanki sıradan bir adam muamelesi yapıyor. GS'nin ne idugu belirsiz stoperi bile "yıldız oyuncu" diye pazarlanirken Kagawa "Japon oyuncu" olarak veriliyor. Bunu nasıl kırarız bilmiyorum ama cok tehlikeli bir oluşum.

Bence bunun büyük sebeplerinden biri de bizim şu an içinde bulunduğumuz ruhsuz ve huzursuz durum.

Şampiyon olduğumuzda o gazetelerin çoğu 'Anasının ak sütü gibi helal şampiyonluk', 'Şerefiyle hakkıyla şampiyon' gibi şeyler yazıyordu. Kimse 'şansa kupayı aldılar', 'hakemler bilmemne' diyemedi. Herkes saygıyla eğildi statsız şampiyon takımın önünde... Ondan sonraki sene de öyle... Hatta geçen sene bile bir yere kadar öyle gitti, çünkü 'Moda Beşiktaş'tı. Fenerlisi de Galatasaraylısı da 'keşke biz de onlar gibi olsak' diye bakıyordu. Bu durumu, bizim yönetim yaratmıştı.

Şimdi sen bütün camiaya 'terkedilmişlik' hissini yaşatırsan, tribün, takımının formasını giyen adamı kendi stadında yuhalarsa, millet Quaresma'sından Şenol Güneş'ine kadar her konuda birbirine girerse, basın da Kagawa transferini falan sallamaz tabi. Sallasa ne olacak? Kime hitap edecek?

Camiaları yönetimler heyecanlandırır, yönetimler ruhsuzlaştırır. Motive olmuş camianın taraftarı da motive olur. Basın da motive olan taraftara ne kadar şirin görünürse o kadar çok kazanır.

Bütün basının Beşiktaş aleyhine taraflı olduğunu bir tarafa koyalım, ama bunları da unutmayalım.

Çevrimiçi yaço58

yeni transferler yeni takımlarında takır takır oynuyor inşallaah şenol hoca kagawayıda heç etmez gerçekten inatcılığı yüzünden kaaybediyor quaresmeya bu kadar nasıl tahamül eder aklım almıyor oyunu bozuyor yavaşlatıyor herkes görüyor hoca görmüyor bu çok fazla artık eski ayarlarına dönmesi lazım yoksa istifası yakındır asıl soru hoca giderse kim gelir yabancı hoca olmuyor ligimizde

Çevrimdışı sozkul

Bence Fikret Orman'ın, 'büyük kulüp yönetmek' konusundaki tek zaafı duygusallığı. Bence çok doğru işler yaptı, birçok süreci çok doğru yönetti. Bunu 'stat yaptı, iki sene şampiyon olduk' sığlığında söylemiyorum. Birçok kulübe vizyon dersi verdi adam. Yanlış yaptığı her şeyde de öne duygusallığının çıktığını gördük. 'Sokakta başka takım taraftarları da beni görünce başkanım diyorlar, benimle fotoğraf çektiriyorlar' deyip seviniyordu mesela... Sonra sosyal medyada üç tane 12 yaşında çocuk 'istifa' dedi diye kıyameti koparıyor. 'Beni üzdüler', 'motivasyonum bitti' falan... Bu kadar 'çocuksu duygusallığı' kaldırmıyor böyle büyük işler... Ali Koç'ta da aynı problem var. Bence onun da başarılı olması çok zor uzun vadede. 'Vuruyoruz vuruyoruz girmiyor, onlar bir şut çekiyor gol oluyor' diye açıklama yapıyor mesela... Fikret Orman'ın naifliğiyle aynı...

Öyle ya da böyle, opsiyonlu opsiyonsuz, Kagawa gibi bir oyuncu getirdin Türkiye'ye... Millet Diagne'lerle, adını söyleyemedikleri Lyundama'larla gövde gösterisi yaparken, sen Kagawa'yı bile fırsata çevirmedin. İki tane düzgün fotoğraf veremedin basına. Oyuncuların adlarını bilmesen, Diagne Real Madrid'den, Kagawa Keçiörengücü'nden geldi sanırsın...

Ne oluyor böyle olunca? 'Başkan küstü, gidelim gönlünü alalım' dememizi mi bekliyor? Siz bizi ayağa kaldıracaksınız beyler, biz sizi değil!

Çok doğru bir yorum ama Ali Koç' daki duygusallık anlaşılabilir, fakat Fikret Orman'daki anlaşılmaz. Bir aşamaya kadar çok başarılıydı çünkü. Kongrelerde de aynısını yapıyor, birisi bir soru soruyor o bu soruyu Sinan Vardar sormuş gibi cevaplıyor, çünkü aynı soruyu Sinan Vardar'da soruyor.  Ben sizin YD döneminde ne yaptığınızı biliyorum, o gün yönetimdeydiniz diyor. 
Yahu soruyu başkası sormuş ona bir cevap ver, sorular üst üste düşmüş olabilir, sonuçda sorulan hiçbir soru tam cevaplanamıyor, Fikret Orman'ın konuşması benzer soruları soran  tanıdığı insanlarla kişisel hesaplaşmasına dönüşüyor. Bu yaklaşım politikada işe yarar ama burda yaramaz. Haklısın çok duygusal ve kişiselleştiriyor meseleleri. O nedenle yanına güçlü adam bulamıyor olabilir.

Çevrimdışı ozankarakoc

Serdar Aziz'in ve Tolgay'ın Fenerbahçe formalı fotoğrafları her yerdeydi. Basın olarak istediğini seç beğen kullan.

Kagawa'ya dair ne var? Bir tane uçakta çekilmiş yamuk fotoğraf, bir tane havaalanından kare...

Sonra, koysana Kartal Yuvası'nın sitesine hemen bir Kagawa kapağı... 'Yeni dünya yıldızımızın formasını ilk alan sen ol' diye yazıp gaza getirsene taraftarı? Hatta Kagawa isimli forma alan ilk 100 kişiye bileklik, yüzük, atkı matkı hediye etsene mesela...

Basın Kagawa'yı şişirmedi ama, bizim yönetim de 'hiiiç' sallamadı açıkçası... Nerdeyse ben de inanacağım 10 sezonda 20 takım değiştiren Kasımpaşalı Diagne'nin Kagawa'dan daha önemli bir oyuncu olduğuna...
[ Son Düzenleme: 02 Şubat 2019, 00:54:42 ozankarakoc ]

Çevrimiçi yaço58

şimdi bugünki tüm spor programlarına baktım tüm programlarda gs fb transferleri ilk 2 sırada genelde 1 saatlik programın 10 dakikası beşiktaşa ayrılıyor kalanı gs fb transferleri istisnasız hepsinde bazılarında beşiktaş hiç işlenmiyor konu olarak gerçekten bu medyayı yönetenler yönlendiriyor  bunu kırarız umarım

Çevrimdışı ozankarakoc

Çok doğru bir yorum ama Ali Koç' daki duygusallık anlaşılabilir, fakat Fikret Orman'daki anlaşılmaz. Bir aşamaya kadar çok başarılıydı çünkü. Kongrelerde de aynısını yapıyor, birisi bir soru soruyor o bu soruyu Sinan Vardar sormuş gibi cevaplıyor, çünkü aynı soruyu Sinan Vardar'da soruyor.  Ben sizin YD döneminde ne yaptığınızı biliyorum, o gün yönetimdeydiniz diyor. 
Yahu soruyu başkası sormuş ona bir cevap ver, sorular üst üste düşmüş olabilir, sonuçda sorulan hiçbir soru tam cevaplanamıyor, Fikret Orman'ın konuşması benzer soruları soran  tanıdığı insanlarla kişisel hesaplaşmasına dönüşüyor. Bu yaklaşım politikada işe yarar ama burda yaramaz. Haklısın çok duygusal ve kişiselleştiriyor meseleleri. O nedenle yanına güçlü adam bulamıyor olabilir.

Başarılıyken de çok duygusaldı. O dönemde de çok gereksiz şeylere alındığı,takıldığı oldu. 'Stadı yapamazsın dediler, o parayı nereden bulacaksın dediler, şöyle dediler, böyle dediler, engellemeye çalıştılar, ama BEN yaptım' falan... Sonrasında 'burası dünyanın en iyi stadı' gibi sözler sarfetti sıklıkla, onlar da hep duygusallıktan kaynaklanıyordu. 'Kendi evi' gibi gördü stadı. Güzel bir şey bu bir yere kadar, ama profesyonellikle bağdaşmadığı için bir yerden sonra patlıyor. İlk başarısızlıkta 'o kadar stat yaptım, nankörlük yapıyorlar'a dönüyor iş. Sonra da 'benim motivasyonum biterse Beşiktaş çöker'e bağlanıveriyor.

Çevrimdışı ozankarakoc

şimdi bugünki tüm spor programlarına baktım tüm programlarda gs fb transferleri ilk 2 sırada genelde 1 saatlik programın 10 dakikası beşiktaşa ayrılıyor kalanı gs fb transferleri istisnasız hepsinde bazılarında beşiktaş hiç işlenmiyor konu olarak gerçekten bu medyayı yönetenler yönlendiriyor  bunu kırarız umarım

Bence bunun asıl sorumlusu biziz.

Çevrimdışı f_madida

"Profesyonel futbolcumuz Serdar Aziz ile Şirketimiz arasındaki sözleşme karşılıklı olarak sona erdirilmiştir. Buna göre oyuncu Şirketimize 2.300.000 Euro tutarındaki bedeli karşılıklı sona erdirme tazminatı olarak ödeyecektir"

'Oyuncu, şirketimize ödeyecektir'.

2.3 milyon euro 'alacağı' olan taraf Serdar Aziz.
Tazminatı ödeyecek olan taraf Serdar Aziz.

Görüntü bu. Yiyen yesin :)

Yesen ne olur, yemesen ne olur adamlar resmi olarak aciklamis, Serdar Aziz de onaylamis. FFPden yine yirtarlar, milletin yonetimi bizimkisi gibi beceriksiz degil ki. Kilifina uyduruyor takimini guclendiriyor. FFP sartlari varmis da, bonservis denkligi varmis da boyle diye diye mahvettiler guzelim kadroyu. Al simdi boyle arkadan bakarsin. Marcelo'yu satmak zorundaydik diye bir de yalan soylemediler mi, al iste zorunda morunda degilsin, kilifina uyduran uyduruyor. Ancak Besiktas yonetiminin isine geliyordu oyunculari satmak, cebinden 1 kurus para koymadan milyonlarca liralik reklamini yaparak, Besiktas'in parasi ustunden bir de hava atmak.

Isi bilen yonetici olsa yaparsin bir hamle, gostermelik iki transferle halledersin, hic FFPden ceza da almazsin. UEFA eline verilen evraga bakiyor en fazla, alan memnun satan memnunsa adamlar ne diyecek yani. Aradan iki kurus komisyon verdin mi olmayacak seyler degildi. Neyse iste, Besiktas boyle boyle bitti, artik sittin sene bunlarin arkasinda kalir bakariz.

The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı ozankarakoc

Yesen ne olur, yemesen ne olur adamlar resmi olarak aciklamis, Serdar Aziz de onaylamis. FFPden yine yirtarlar, milletin yonetimi bizimkisi gibi beceriksiz degil ki. Kilifina uyduruyor takimini guclendiriyor. FFP sartlari varmis da, bonservis denkligi varmis da boyle diye diye mahvettiler guzelim kadroyu. Al simdi boyle arkadan bakarsin. Marcelo'yu satmak zorundaydik diye bir de yalan soylemediler mi, al iste zorunda morunda degilsin, kilifina uyduran uyduruyor. Ancak Besiktas yonetiminin isine geliyordu oyunculari satmak, cebinden 1 kurus para koymadan milyonlarca liralik reklamini yaparak, Besiktas'in parasi ustunden bir de hava atmak.

Isi bilen yonetici olsa yaparsin bir hamle, gostermelik iki transferle halledersin, hic FFPden ceza da almazsin. UEFA eline verilen evraga bakiyor en fazla, alan memnun satan memnunsa adamlar ne diyecek yani. Aradan iki kurus komisyon verdin mi olmayacak seyler degildi. Neyse iste, Besiktas boyle boyle bitti, artik sittin sene bunlarin arkasinda kalir bakariz.

Valla biz de az 'kılıfına uydurmadık' bence zamanında... Mario Gomez'in 1,000 Euro'luk satış opsiyonu falan...

Çevrimdışı f_madida

Valla biz de az 'kılıfına uydurmadık' bence zamanında... Mario Gomez'in 1,000 Euro'luk satış opsiyonu falan...

Hangi isi uydurduk? Mario Gomez alinmadi ki. Maksimum desen Atinc'in bonservisi olsun, onda bile 5 milyon euro + 1 bonus vardi.

Kilifa uydursak simdi bu durumda olmazdik.

Çevrimdışı ozankarakoc

Hangi isi uydurduk? Mario Gomez alinmadi ki. Maksimum desen Atinc'in bonservisi olsun, onda bile 5 milyon euro + 1 bonus vardi.

Kilifa uydursak simdi bu durumda olmazdik.

O anlamda kılıfa uydursaydık bütün basın ayağa kalkmaz mıydı? Bir otopark lafı oldu, bütün ülke onu konuştu. Fikret Orman bilmemnerde tatil yaptı, nerdeyse manşetten vereceklerdi haberi 'sorumsuz başkan' diye. Transferleri üçkağıtla kılıfına uydur, adam satın alıp basını sustur... E o zaman bir farkımız kalır mı nefret ettiğimiz camialardan?

Çevrimdışı f_madida

O anlamda kılıfa uydursaydık bütün basın ayağa kalkmaz mıydı? Bir otopark lafı oldu, bütün ülke onu konuştu. Fikret Orman bilmemnerde tatil yaptı, nerdeyse manşetten vereceklerdi haberi 'sorumsuz başkan' diye. Transferleri üçkağıtla kılıfına uydur, adam satın alıp basını sustur... E o zaman bir farkımız kalır mı nefret ettiğimiz camialardan?

Ben bu yapilanlarla ilgili bir hata gormuyorum, nefret ediyorsam da bunun icin etmiyorum adamlardan. UEFA zaten tarafli, cifte standart uyguluyan bir organizasyon. PSG'ye MAN City'e Real'e, hatta Milan'a uygulayamadigi kararlari bizim kluplere dayatiyor. O zaman UEFAnin bu FFP dayatmalarini bosa cikartacak hamleler yapabilyorsak yapmaliydik. Gerekirse ekstra bedelle transfer yapilmis gibi gosterilmeliydi. Sampiyon olan kadroyu bozmazdik en azindan.

Yonetimin niye yapmadigi da ortada, bu tarz isler icin cebinden para vermesi gerekiyor cunku, komisyon vermek lazim aracilara. Fikret Orman ve ekibinin isine gelmez bu. Hazir FFP bahanesi gecmis eline bunu kullana kullana klupte degerli oyuncu birakmadi zaten, gecen sene ihtiyac kalmamisken bile Cenk'i sattiktan sonra bula bula 33 yasindaki Vagner Love'i opsiyon olarak koymalarindan niyetleri de vizyonlari da belliydi.

Çevrimdışı yorgo_d(geodem)

su an bizi en iyi anlatan parca...
Yorgo

Çevrimdışı yorgo_d(geodem)

biraz gaza gelsin takim  valla soyunma odasinda bunlari dinletirdim !
sscb bayragi yerine gs -fb  bayragi koy giydir gitsin   :biggrinking:
Yorgo

Çevrimdışı mylife1903

Onlerindemiydik abi

Çevrimdışı mylife1903

Ben bu yapilanlarla ilgili bir hata gormuyorum, nefret ediyorsam da bunun icin etmiyorum adamlardan. UEFA zaten tarafli, cifte standart uyguluyan bir organizasyon. PSG'ye MAN City'e Real'e, hatta Milan'a uygulayamadigi kararlari bizim kluplere dayatiyor. O zaman UEFAnin bu FFP dayatmalarini bosa cikartacak hamleler yapabilyorsak yapmaliydik. Gerekirse ekstra bedelle transfer yapilmis gibi gosterilmeliydi. Sampiyon olan kadroyu bozmazdik en azindan.

Yonetimin niye yapmadigi da ortada, bu tarz isler icin cebinden para vermesi gerekiyor cunku, komisyon vermek lazim aracilara. Fikret Orman ve ekibinin isine gelmez bu. Hazir FFP bahanesi gecmis eline bunu kullana kullana klupte degerli oyuncu birakmadi zaten, gecen sene ihtiyac kalmamisken bile Cenk'i sattiktan sonra bula bula 33 yasindaki Vagner Love'i opsiyon olarak koymalarindan niyetleri de vizyonlari da belliydi.
Beceremez bunlar ellerine yuzlerine bulastirirlar daha da kotu olur

Çevrimdışı tuncaboylu

O Lyundima ve Diagne gibi saçma sapan adamlara 8-10 milyon vermek için katekulli yapmak mı iş bilmek oldu?

Serdar'dan bonservis almış gibi gösterdiler, biz de Rhodolfo'dan gösterdik. Çok acayip fikir değil.

Geçen sene Fenerbahçe Bolu'ya adam satmış gibi yaparken de yapılıyordu bu iş bilme muhabbetleri. Şimdi Ali Koç "kol böreğini yemişiz, UEFA men cezası verebilir" diye açıklama yapıp duruyor.

Sen istediğin kadar bonservis almış göster, UEFA'nın FFP kriterlerinden sadece biri o. Denk bütçe(kar-zarar) olayını sağlayabilmek için o numaralar sökmüyor.

Galatasaray FFP'nin daha ilk senesinde, seneler geçtikçe iyice zorlaşıyor.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[ Son Düzenleme: 02 Şubat 2019, 09:45:49 tuncaboylu ]