Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 69 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2701315 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimiçi MUSTAFA_

Kulübümüzden Açıklama
Alman gazetesi Bild’in 116 yıllık tarihiyle Türkiye’nin en köklü kulübü hakkında hiçbir gerçekliğe dayanmayan, sadece yoruma dayalı yapılan haberinin gerçeklerle ilgisi yoktur.

Aksine, son yıllarda UEFA temsilcilerinin bile bütün raporlarında ülkemiz futbol kulüplerinin içinde bulundukları genel finansal tablolara kıyasla, Beşiktaş JK gidişat olarak en iyi kulüp gösterilmektedir.

Bununla birlikte Kulübümüzden, gazetecilik etiği gereği herhangi bir görüş bile sorulmadan, genel yorumlar üzerinden hazırlanan bu haberin hangi dayanaklarla oluşturulduğunu sorgulamak durumundayız.

Konuyla ilgili Almanya’da yasal çerçevede gerekli işlemlerin yapılmakta olduğunu kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı LORDBJK

Bu maas odememe durumu cok canimi sikmaya basladi. Fikret Orman yonetimi okadar bonservis girdisinden sonra halen oyunculara para odeyemiyorsa, bu paralarla ne yapildi edildi? Borc mu odendi? Benim burnuma artik pis pis kokular gelmeye basladi. Umarim dusunduklerim gercek degildir, efsane olmasi gereken yerde kestane olup gidecek...

Ya siz hangi ülkede yaşıyorsunuz anlamıyorum.Ülkede her şeyin fiyatı 2 katına çıktı Elektrik, Doğalgaz, Yemek, konaklama, uçak bileti
Yani tüm giderlerin 2 kat arttı ama yayın gelirleri dolar kuru sabit olduğu için sabit kaldı.Birde şampiyonlar ligine gidemediğin için gelirlerinde baya düştü. Tabiki sıkıntı yaşarsın ama ben bunun 1.nedenine hocayı yazarım geçen yıl bizim kadromuz 4.olacak kadar zayıf değildi.En azından 2.olarak şampiyonlar ligine kala bilseydik bu sıkıntıyı yaşamıyor olacaktık.Bu senede aynı hoca yüzünden en az 6-7 puan kaybettik ve uefa'dan elendik nereden baksan 15-20 trilyon hoca yüzünden zararımız var.Seneye şampiyonlar ligine katılamazsak bu zarar daha da büyük olur.

Ha sen şimdi hemen renkliler nasıl yapıyor diyeceksin. Galatasaray'ın şampiyonlar ligi geliri var ayrıca sermaye arttırdı ve ayriyeten oyuncuları kata küllimi yaptılar bilmiyorum çok iyi fiyatlara sattılar. Fenerbahçe başkanınında açıklaması var bugün kongrede, sezon sonuna kadar 60 milyon euro bulmaları gerekecek onun için sermaye artıracaklar veya ceza yiyecekler.
yani son kurşunlarını oynadılar.Göründüğü kadar güllük gülistanlık değiller sadece basın güçleri var.Özellikle gs seneye şampiyonlar ligine gidemezlerse gör bak nasıl dağılıyorlar.neyse

Sonuçta birilerini eleştirmek çok kolay ama elini taşın altına koymak çok zor.Çünkü devamlı bir şeyler isteyen anlayışsız bir kitle oluştu ülkemizde anne babanın durumunu sormadan iphone isteyen çocuklar, devamlı yıldız futbolcu gelsin para saçalım nasılsa ödenir zihniyeti, dışarıdan borç para ile ülkeye bina köprü yapalım nasılsa öderiz zihniyeti maalesef bu ülkenin sonunu getiriyor, Kimse ayağımızı yorganımıza göre uzatalım  demiyor kimsede anlayış kalmamış üzülüyorum.

Çevrimiçi Necmi

Burak abi bunlara bisey olmaz, her sene söle ceza yiyecekler diye yazilip ciziliyor ama hic bisey olmuyor, adamlar kupalari kaldiriyor. Biz ise ama sukadar sinir var yok söle ceza yeriz yanan ev derken izliyoruz öle, ati alan üsküdari geciyor

neden birşey olmaz ffp ye uymadığı için men yiyen gs değilmiydi.
adamları nasıl gözünüzde büyütüyorsunuz anlamıyorum adamların yediği meni bile
hasır altı ediyorsunuz. uefa da bir ffp kriteri var ve bunu uyguluyor.
avrupanın birçok kalbur üstü takımı ffp kıskacında unuttuğunuz yada görmek istemediğiniz
bir konu var ffp bir ceza değil kulüpleri battıkları yerden çıkartma çabası.
uefanın derdi eline sopayı alıp dalmak değil. adamlar yazın bu nedenle forvet alamadılar forvetsiz ilk yarı oynadılar
nasıl uymuyorlar. Bizde ffp de olduğumuz ilk iki sene kupaları kaldırdık
sonrasında kupaları kaldıramadıysak bunun suçunu renklilerde değil kendi içinde araman lazım
gs şimdi alır nerdeyse 25 M euro transfer geliri elde etti. hile hurda diyorsunuz ama adamlar bu sene
transferde iki önemli adamlarını kaybetti rodruges ve gomis çöyle böyle adam almışlar
şakamı bu gomisi neden verdiler yerine kimi alırlarsa alsınlar leblebi gibi atan adam gitti yerine
gelen soru işareti ha atarmı atar çünkü adamlar bizim gibi 500 orta açmak için kasmıyorlar
orta açmanın maçtaki en önemli olay olduğunu düşünmüyorlar bir bak her pozisyonda ceza sahasında
4-5 oyuncuları oluyor birde bize bak eğer şanslıysak quaresma orta açtığında ceza sahasında
1 oyuncumuz oluyor. soran olursa forvetlerimiz kötü adamların hiç forveti yoktu ligin en fazla gol atan takımı ama
biz ne yapıyoruz sürekli mazeret üretiyoruz yok takım yaşlı yok forvetler kötü
iki hafta geçti ligin en iyi yerli forvetinide aldık bak bakalım iki maçta kaç pozisyonu var
iki senedir söylüyorum bu oyun sistemiyle kimi forvet alırsan al gol atamazsın sorun forvet kalitemizde değil sorun oyun kalitemizde.
ne diyor babel ve quaresma gitti oyun sistemimizi değiştireceğiz bu şu demek bunca zaman
quaresma var diye ben bu takımı bu oyuna mahkum ettim ha quaresma gitmezse o zaman
tekrar hoş geldi orta açma oyunu
bırakın artık renkliler şöyle böyle yapıyor olayını aynısınıda onlar biz şampiyon olurken bize söylüyordu.
ne yapacaklar sen şampiyon olasın diye dizlerini kırıp oturacaklarmı. biz 3. sezona girdik
oyun olarak hiç birşey yapmıyoruz aboulu şampiyonluktada oyun olarak hiç birşey yapmamışdık
daha o zaman söylemişdim abou talisca sayesinde şampiyon olduk diye
geçen sezon çok söyledim bu kadro yapısında oyun talisca üstüne kurulur diye bunu yapsak şampiyon olurduk
ama hoca için önemli olan quaresmanın daha fazla orta açması şampiyonluk gitmiş önemli değil
o nedenle bırakalım renkliler şunu yaptı bunu yaptı olayını ne yapıyorsak biz kendimize yapıyoruz
geri kalan herşey mazeret üretmektir.

Çevrimiçi Necmi

Bencede haklısın, CB değişecek dediyse değişir.  14 yabanceı kuralı 13'e düşer CB nin lafı havada kalmamış olur. Şimdi bu yazdıklarımı okuyunca Yıldırım Demirören ne güzel fikir diye koşa koşa ona gider zaten..  :icool:
aslında CB değişecek demediki onu söyleyen basındı bu konuda açıklama yaptı kulüplerin mevcut sözleşmeleri var öyle
değişmeli demekle değişme olmuyor dedi. bu işin bir takvimi var zamanı geldiğinde konuşulur dedi
şimdi değişecek diye karar alsalar bunu 3 seneden önce yürürlüğe koyamazlar.
kulüpler bu kadar batıkken ne yapacaklar sözleşmeleri fesih edinmi diyecekler
bir sözleşmeyi fesih ettiğinde o sözleşmeden doğan her yükümlülüğü yerine getirmek zorundasın.
böyle bir karar bütün kulüpleri batırır. alacakları en radikal karar 3 sene sonra bu kadar yabancı 4 sene sonra
bu kadar diye olur.

Çevrimiçi murat

şunuda atlamayalım bilet gelirleri tl ile.forma geliri tl ile sponsorların tl ile kazanıyor.geçen sene 20 milyon tl 5 milyon euro yapıyorken bu sene 3 milyon euro.sponsorlukların süresi dolunca 5 milyon dolar veren aynı sponsor 3 milyon euro öder tabi bulabilirsen.alım gücü düştüğü için belklde tüketiciye yansıtması gereken zammı yapmayıp sponsorluktan ,çalışanından vs kısacak.çalışandan kısılan her kuruş eğlence sektörüne olumsuz yansır.yani bu kadar belirsizliğin olduğu ortamda ne yapsan bir şekilde olumsuz olarak bir yerlere darbe vuruyor.

eldeki verimsiz ve çok para alan oyuncuların gönderilmesi iyi bir hamle oldu.keşke buna cevap verebilecek bir teknik heyetimiz olsaydı.kısa ve orta vadede bu durumdan faydalanacağımızı düşünüyorum ama yönetim yapması gereken hamleyi eksik yaptı yeni bir heyecan için teknik ekipte değişmeliydi.

Çevrimiçi Necmi

Yesen ne olur, yemesen ne olur adamlar resmi olarak aciklamis, Serdar Aziz de onaylamis. FFPden yine yirtarlar, milletin yonetimi bizimkisi gibi beceriksiz degil ki. Kilifina uyduruyor takimini guclendiriyor. FFP sartlari varmis da, bonservis denkligi varmis da boyle diye diye mahvettiler guzelim kadroyu. Al simdi boyle arkadan bakarsin. Marcelo'yu satmak zorundaydik diye bir de yalan soylemediler mi, al iste zorunda morunda degilsin, kilifina uyduran uyduruyor. Ancak Besiktas yonetiminin isine geliyordu oyunculari satmak, cebinden 1 kurus para koymadan milyonlarca liralik reklamini yaparak, Besiktas'in parasi ustunden bir de hava atmak.

Isi bilen yonetici olsa yaparsin bir hamle, gostermelik iki transferle halledersin, hic FFPden ceza da almazsin. UEFA eline verilen evraga bakiyor en fazla, alan memnun satan memnunsa adamlar ne diyecek yani. Aradan iki kurus komisyon verdin mi olmayacak seyler degildi. Neyse iste, Besiktas boyle boyle bitti, artik sittin sene bunlarin arkasinda kalir bakariz.
ha biz zorunlu sattık marceloyu onlar gomisi rodrugesi keyiflerinden sattı değilmi

Çevrimiçi murat

sezon başına göre maaş durumumuz ne oldu acaba?

Çevrimdışı tuncaboylu

sezon başına göre maaş durumumuz ne oldu acaba?
Ben de bunu merak ediyorum.

Kabaca 10 milyon Euro'luk bir azalma oldu sanırım.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi Necmi

http://m.tr.beinsports.com/haber/bu-bir-rekor-iste-besiktasin-kosu-mesafesi

2011/2012 sezonu tam emin degilim takim neredeyse 117 km kosmus
Simdi soyle bir durum var salt kosma elbetteki bir veri degil sahayi iyi parselleme ,oyuncularin ayni anda ayni seyi dusunerek reaksiyon vermesi ve hem savunmada hem hucumda bir butun halinde hareket etmek bunlari biz samet aybaba ve bilicli sezonlarda kismen yapiyorduk. Takim su an takim 105 km ortalama ile kosuyor ustune ustluk sahayida iyi parselleyemiyor. O yuzden hocanin necip ve mustafa tercihlerini bir dereceye kadar anliyorum . Kosu mesafelerinde bu iki oyuncu en onlerde
Olabilir ve ademden beklentim cok yuksek derken az kostugunu soyluyor fakat soyle bir durum var, istediginiz kadar cok kosun topun kiymetini bilmeden ve sahaya iyi parsellemeden hucuma yada savunmaya gecisleri yapamadiginiz zaman 115 km kosmakta bir seye yaramaz. O yuzden ataklari topu kaptirmadan veyahut topu rakibe vermeden ( bir macta 50 orta yapip 5 isabet olunca 45 topu rakibe verme ihtimali yaratiyorsun) oynamamiz gerekiyor. Umarim hoca bunu artik goruyordur. Cunku goremiyorsa kesinlikle istifa etmelidir.
105 ile 117 arasınaki fark 12 km dir buda bir eksik oyuncuyla oynuyorsun demek oluyor
birde 117 km koşan takım dikine koşuyordu 105 koşan takım enlemesine koşuyor. tabiki fazla koşmak önemli değil
doğru koşuyu yapmadığın sürece ama 117 km koşarsan rakibinide bitirirsin sınırlarını zorlar düşmesini sağlarsın
şimdi çökmemizin nedeni rakip bizden fazla koşuyor bu erzurumda olsa ve bizi bitiriyor önemli olan koşu değil
koşamamak senin kötü çalıştığını gösterir oyuncu güçsüz demektir güçsüz oluncada birşey yapamazsın ne ikili mücadeleden
çıkabilirsin ne top kapabilirsin. biz 117 km koşturduuğumuz takımı biliç hazırlamışdı. kötü hoca değildi korkak hocaydı
o sene başarılı olduk ondan sonra takım güç olarak sürekli geri gitti bu sene bakıyorum her topa gidip alan medel koşamıyor
geçiliyor. koşuda lens dışında rakibi geçebilen oyuncu yok şu anda lensdede patlama yapabilme kabiliyeti var ani
hızlanabiliyor. ozi çok merkezde olduğu için güçsüzlüğü çok fazla göze battı aslında diğer oyuncularında ondan farkı yok
komak önemli değil ama koşabilmek güçlü olmak demektir güçlü olursanda rakiple girdiğin ikili mücadeleleri kazanırsın.

Çevrimdışı El Nino

Carsi ne zaman duzgun bir is yapmis ki bu sefer yapsin...

Sezon ortasinda takimi satip, Westham'la anlasan Slaven Bilic'i de havaalaninda torenle ugurlamislardi.

Sen emek hırsızlığı yaparak Beşiktaş'ın puanını çalan Burak'ı alkışlıyorsun demek. Çok ironi olmuş. Senin ki "Ne şiş yansın ne kebap" misali  :biggrinking:

Çevrimiçi Necmi

Ya siz hangi ülkede yaşıyorsunuz anlamıyorum.Ülkede her şeyin fiyatı 2 katına çıktı Elektrik, Doğalgaz, Yemek, konaklama, uçak bileti
Yani tüm giderlerin 2 kat arttı ama yayın gelirleri dolar kuru sabit olduğu için sabit kaldı.Birde şampiyonlar ligine gidemediğin için gelirlerinde baya düştü. Tabiki sıkıntı yaşarsın ama ben bunun 1.nedenine hocayı yazarım geçen yıl bizim kadromuz 4.olacak kadar zayıf değildi.En azından 2.olarak şampiyonlar ligine kala bilseydik bu sıkıntıyı yaşamıyor olacaktık.Bu senede aynı hoca yüzünden en az 6-7 puan kaybettik ve uefa'dan elendik nereden baksan 15-20 trilyon hoca yüzünden zararımız var.Seneye şampiyonlar ligine katılamazsak bu zarar daha da büyük olur.

Ha sen şimdi hemen renkliler nasıl yapıyor diyeceksin. Galatasaray'ın şampiyonlar ligi geliri var ayrıca sermaye arttırdı ve ayriyeten oyuncuları kata küllimi yaptılar bilmiyorum çok iyi fiyatlara sattılar. Fenerbahçe başkanınında açıklaması var bugün kongrede, sezon sonuna kadar 60 milyon euro bulmaları gerekecek onun için sermaye artıracaklar veya ceza yiyecekler.
yani son kurşunlarını oynadılar.Göründüğü kadar güllük gülistanlık değiller sadece basın güçleri var.Özellikle gs seneye şampiyonlar ligine gidemezlerse gör bak nasıl dağılıyorlar.neyse

Sonuçta birilerini eleştirmek çok kolay ama elini taşın altına koymak çok zor.Çünkü devamlı bir şeyler isteyen anlayışsız bir kitle oluştu ülkemizde anne babanın durumunu sormadan iphone isteyen çocuklar, devamlı yıldız futbolcu gelsin para saçalım nasılsa ödenir zihniyeti, dışarıdan borç para ile ülkeye bina köprü yapalım nasılsa öderiz zihniyeti maalesef bu ülkenin sonunu getiriyor, Kimse ayağımızı yorganımıza göre uzatalım  demiyor kimsede anlayış kalmamış üzülüyorum.
fener sermaye arttırımı yapamaz zaten yaptı

Çevrimdışı f_madida

Bu maas odememe durumu cok canimi sikmaya basladi. Fikret Orman yonetimi okadar bonservis girdisinden sonra halen oyunculara para odeyemiyorsa, bu paralarla ne yapildi edildi? Borc mu odendi? Benim burnuma artik pis pis kokular gelmeye basladi. Umarim dusunduklerim gercek degildir, efsane olmasi gereken yerde kestane olup gidecek...

Tamamen farazi olarak yaziyorum, tahminim Fikret Orman TBB ile imzalanacak olan borc yapilandirmasini bekliyor, bu onaylandigi an borclari konsolide ederek temliklerin en azindan bir bolumunu kaldirilabilecek. Ve klup serbest kalan gelir kalemleriyle yeni bir nakit akisi planlamasi yaparak odemelere o sekilde devam edecek.
An itibariyle klubun nakit akisinda sikinti olabilir, gelir-gider dengesinden bagimsiz olarak bu mumkun.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı Librarius

Kulübümüzden Açıklama
Alman gazetesi Bild’in 116 yıllık tarihiyle Türkiye’nin en köklü kulübü hakkında hiçbir gerçekliğe dayanmayan, sadece yoruma dayalı yapılan haberinin gerçeklerle ilgisi yoktur.

Aksine, son yıllarda UEFA temsilcilerinin bile bütün raporlarında ülkemiz futbol kulüplerinin içinde bulundukları genel finansal tablolara kıyasla, Beşiktaş JK gidişat olarak en iyi kulüp gösterilmektedir.

Bununla birlikte Kulübümüzden, gazetecilik etiği gereği herhangi bir görüş bile sorulmadan, genel yorumlar üzerinden hazırlanan bu haberin hangi dayanaklarla oluşturulduğunu sorgulamak durumundayız.

Konuyla ilgili Almanya’da yasal çerçevede gerekli işlemlerin yapılmakta olduğunu kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK

Siz son bir senedir gördüğünüz her kameraya “zor durumdayız”, “para yok”, “küçüleceğiz” açıklamalarını yaparsanız, sonra Pepe gibi bir dünya yıldızını transfer dönemini beklemeden gönderirseniz olacağı budur. Şimdi yaptığınız açıklamalar böyle havada kalır. Pepe olayı başlı başına bir skandal. 5 gün bekleyip lig araya girdikten sonra “babası hasta, bu yüzden Portekiz’e gitmek istedi” deyip adamı gönderseniz böyle berbat bir finansal çöküş izlenimi vermezdiniz. Pepe olayından sonra bütün Avrupa spor gazeteleri battığımızı yazdı. Beceriksizliklerini Beşiktaş’ı küçük ve zayıf göstererek kapatmaya çalışan bir yönetimimiz var.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı Librarius

Carsi ne zaman duzgun bir is yapmis ki bu sefer yapsin...

Sezon ortasinda takimi satip, Westham'la anlasan Slaven Bilic'i de havaalaninda torenle ugurlamislardi.

Çarşı bu kulübün önünde bir pranga. Herfilerin arabesk ve melankolik kültürü bizi tarumar ediyor çoğu zaman. Vodafone’a geri döndüler ve tribün yine saha içinden bağımsız arasbesk tezahüratlar yapıyor. Hakem ve rakiplere sıfır baskı.

Çevrimdışı f_madida

Sen emek hırsızlığı yaparak Beşiktaş'ın puanını çalan Burak'ı alkışlıyorsun demek. Çok ironi olmuş. Senin ki "Ne şiş yansın ne kebap" misali  :biggrinking:

Ben Burak'i alkismadim, alkislamam da ama basarili olmasini isterim zira artik Besiktas'in oyuncusudur. Besiktas formasi giyen sporcuyu klube zarar verme pahasina sahada yipratmak taraftarlik degil benim gozumde. 

Ayni sekilde sezon ortasinda klubu satip giden Bilic gibi gereksiz adamlari yuceltmek de Besiktaslilik degil.

Çevrimdışı Librarius

Yasaklıda böyle bir haber var. Gerçekdende anlamakda çok zorluk çekiyorum. Bu külüp nasıl bu hale geldi?? kimse kur falan demesin. Bu kur bir tek bizemi işledi?

2 sene şampiyon olduktan sonra çok kritik bir aşamaya ulaşmıştık, ya akıllı ve çalışkan hamlelerle rakiplerimize fark atacaktık yada herşeyi berbat edecektik. Biz ikincisini yaptık. Çünkü yönetim içinde başarı üzerinden kredi kapma, rol çalma savaşları başladı. Şampiyonlar liginde imkansız hayaller peşine takılıp ilgi boşladık. Geçen yaz dönemi yenilenme şansını Mikonos aşkı bitirdi. Geldiğimiz noktada camianın modu bitik durumda. Allah sonumuzu hayretsin.

Çevrimdışı f_madida

Çarşı bu kulübün önünde bir pranga. Herfilerin arabesk ve melankolik kültürü bizi tarumar ediyor çoğu zaman. Vodafone’a geri döndüler ve tribün yine saha içinden bağımsız arasbesk tezahüratlar yapıyor. Hakem ve rakiplere sıfır baskı.

100% katiliyorum, Carsi Besiktas'in kendilerine bagli kucuk bir klup olmasini istiyor, kendi borularinin ottugu ufak bir copluk istiyorlar baska birsey degil. Buyuk bir camianin itici gucu olmak vs bunlar umurlarinda degil, zaten isteseler de bunu gerceklestirecek kapasiteleri yok. Arabesk kafa yapilari, populizmle kavrulmus surekli olarak kamuoyuna mesaj gonderme kaygisindaki guvensiz tavirlari Besiktas'i ileriye tasimaya yetmez. Iki tane melo cocugu Burak'i niye protesto etmiyorsunuz dedigi vakit agzinin payini veremeyen adamlar soz konusu Besiktas'in Baskani, teknik direktoru, futbolcusu olunca kufru, protestoyu kendine hak biliyor, carsi budur iste. Daha dogrusu carsinin evrilerek geldigi yer ne yazik ki budur. 

Çevrimdışı Librarius

Biz aslinda topu iceri ortaladigimiz anda rakibe hucum etmek icin yeni bir ihtimal yaratiyoruz ve bu yaklasik 2 senedir bu sekilde devam ediyor. Elimizde topun kiymetini bilerek ve hizli oynayan ve paslasan 3 tane cok kiymetli oyuncu var. Bu noktadan sonra kimse kadromuz kotu falan diyemez. Bu yonetim veya hoca taraftarligi degil kimse yanlis anlamasin sadece bir takim sonuclari ortaya koymak gerekiyor. Takimin yas ortalamasi da bir hayli dustu . Kenardan oyuna mudahale ederken , guven, oguzhan medel, lens alternatiflerin var bunlarin hicbiri de kosmayan oyuncular degil. Artik bu noktadan sonra besiktas
1. Sahayi iyi parsellemeli
2. Topu hizli geri kazanmali
3. Top kaybini minimuma indirmeli
4. Topu hizli cevirmeli
5. Orta yapmaya devam edecekse ceza sahasi kosesiyle tac cizgisi arasinda orta yapmali ve bu ortalar havadan olmamali.
6. Sahada sol tarafta ikiye birler yapmali adem-kagawa , adem oguzhan, rakibin zayif kanadina gore ikiye birleri sagdan da yapabilir o bolgede dorukhan oguzhan yada dorukhan lens ikiye birler yapabilirler.
7. Topu savunmadan cikarirken gerekmedikce  uzun vurmamali
8. Hucum oyuncular mac basina 11 km kosacak kondisyonda olmali
9 . Hucum setleri ve oyun kurulumu kagawa adem oguzhan uzerinden yapilmali ki rakip
3 une birden onlem alamasin.

Butun bunlarin degismesi icin hocanin bir karar vermesi gerekiyor. Hoca eger bu sekilde oynatmaya karar verirse takim bunu cok rahat oynar.

Güzel noktalara değinmişsin ama öyle bir oyuncu var ki o sahadaysa bunların hiçbirini yapamazsın. Adam sahaiçi geometrimizin anasını ağlatıyor, hızlı oyunu öldürüyor, set oyununu veya kontra atakları öldürüyor. Takım arkadaşlarının moralini bozuyor. Hocanın değişip değişmediğini bu oyuncunun oynatılıp oynatılmamasından anlayacağız.

Çevrimdışı Librarius

Hocayı yargılamak için önce takımın futbola konsantre olup olmasından emin olmak gerekir
Takımda maaşlar primler vs ödeniyorsa işte o zaman top hocadadır

GS’de 2 senedir maaş alamayanlar var. Para bir neden ama hocanın berbat taktikleri bitiriyor bizi.

Çevrimdışı Librarius

sorunu oğuzhanda yada herhangi bir x futbolcuda arama yanlışından kurtulmazsak teker teker eldeki oyuncuları kaybedeceğiz.kadro hiç kötü değil.sezon başı şu kadro şampiyon adayıydı şimdi  2. olurmuyuz kimsede o umut yok nedeni ne yönetim ne oyuncular.hatalar yokmu elbette var ama bu kadronun bu kadar kötü olmasının nedeni şenol hocadır.takımı tekrar bu yarışın içine sokabilecekmi bu hafta oynanacak maçta göreceğiz.tekrar futbol oynamaya başlarız umarım.

Adam Burak’ı 60. dakikada oyundan alarak azmanların önüne attı. Bir futbolcuyu bitirmek istiyorsan ancak bunu yaparsın. Oyun sistemi diye bir şey yok, herşey belli: at Quaresma’ya o orta yapsın.

Çevrimdışı mayguntr

Ben de bunu merak ediyorum.

Kabaca 10 milyon Euro'luk bir azalma oldu sanırım.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Love, Pepe, Babel, Tolgay gitti. Kagawa, Burak, Mirin geldi.  Burak Love ayni maasi aliyorlar tahminim. Mirin Pepeden 3.5 milyon az aliyor. Kagawa yarim sezon 1 aldigi icin Babelle ayni sayilir. Tolgay 2.5 aliyordu. Totalde 6 milyon euro fark var. Bonservis olarak Burak+Mirine 2 milyon odedik. Tolgaydan 3.5, Babelden 2, Lovedan -1 aldik. Totalde dediginiz gibi bi 10milyon euro+ lik seviyede bitirdik transfer sezonunu. 

Asil sezon sonu Tolga, Pektemek, Tore, Atiba nin sozlesmesi bitince baya rahatlatacak.  Tolga 1.5, Tore 1.7, Pektemek 1.7, Atiba da 1 milyon aliyor sanirsam. 6 milyon daha eksilecek ve bu dortlu rotasyonda nerdeyse kullanilmiyor. Bir sekilde 2.5 alan Q7 den de kurtulabilirsek, baya azalmis olacak maas butcesi.

Çevrimdışı Liquidator

Şenol Güneş’in Antalyaspor maçı öncesi son antrenmanda denediği ilk 11 şöyle ;

Karius, Gökhan, Mirin, Vida, Adriano, Medel, Dorukhan, Kagawa, Ljajic, Lens, Larin
[ Son Düzenleme: 02 Şubat 2019, 18:45:56 Liquidator ]
Порой, даже о самом тёмном, остаются светлые воспоминания...

Çevrimdışı f_madida

Karius, Gökhan, Mirin, Vida, Adriano, Medel, Dorukhan, Kagawa, Ljajic, Lens, Larin

Larin kotu tercih, ayagina  hakim bir Guven olsa ideal sayilir.

Çevrimiçi yaço58

atibaya noldu 15 maç koy oynasın işte medelle olmuyor larin yerinede güveni koy işte ne kaybederizki

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Lens yerine Güven'i koyarım.
Onun haricinde iyi kadro.