2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu
2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu Yeni sezon yeni transferler gelenler gidenler burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 195 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 3477917 defa] 2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı tangaz

Gönül'ün oyundan çıktığı 3 maç olduğu söylendiği ve kanıtladığı halde, neden hala 6-7 maç olduğunu söylüyorsun?

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6 saydım çünkü 3 maç oldugunu kim söyledi görmedim bu bilgiyi
6 maç ise trabzon başak kayseri bursa antalya malatya
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı abdusta

@abdusta abi bu fbnin durumu ile ilgili duyumlar var mi?

Icerde misin?

Hormetler abi

FB bu sene gizli Feda posizyonunda olacak gibi.bu ayın 24ünde borç tablosunu açıklayıp,ağlayacaklar

saygılar

Çevrimdışı Onur Küçük

Bu yastan sonra senol gunes degismez, sikoru bulana kadar orta sayisi da degismez sadece ortayi yapan degisir
Hocanın elinde sadece 1 tane sağ bek var. O sağ bek her bindirme yaptığında sonrasında suratını ekşitiyor bileğini , baldırını yokluyor. Bu beki bindirme yapacak biçimde oynatırsa biliyor ki o bek sezonda +20 maç çıkaramaz. Hocayı eleştirmeden önce Hocayı anlamak lazım.

Çevrimdışı tuncaboylu

Param yok param yok diye agliyorsan
4 tane ilk11 beki lukustur diyordum
Hala aynisi diyorum
Caneri de alma dedim

Dedigimi anlamiyorsun cimbizlayip bisiler yapmaya calisiuorsun

Adriyano ile beck varsa 2 tane subyan atarsin arkasina

Adriyano caner gg beck bize lukustur
Caner beck arkalarinda 2 subyan bizim seviyenin karsiligidir

Adriyano gg de olur

Aynisi oguzhan tolgay icin de gecerli, bur tanesi gereksiz

Pekto love negredo larin bunlardan da iki tanesi gereksiz

Parayi ufak ufak harciyorsun bi poha yaramiyor

Alirsin eline kagit kalem butce yaparsin kaleciye 3 milyon ariyorum dersin
2.5 milyona bir as kaleci 500bine yedek ucuncu de u18den koyarsin
Ya da 1.5 milyona as oynatirsin yedegi 1 milyon alan genc ve sirasi gelince oynayan olur 500bin de fosil 38 yasindaki bi kalecin vardir hem kalecileri calistirio abilik yapan hem de ihtiyac olursa oynayacak olan

4 tane 1.5 dememisimdjr ayrica 1.5 alan bek var mi bizde?

Benim tercuhimi soruyorsan ben bir tane as adam koyarim maasi 3 yedegi daha basit oyuncu olur

Simdi 4.35 2 1.7 1.8 gibi ver babam ver 10 milyon para sacacagima bir tane adam alirim 7 milyon veririm yedegi az farkli tip olur 2 alir ucuncu de subyan olur

Tercih meselesi bunlar ama bizim seviyemiz icin 4 tane boyle bek lukustur

Bilemiyorum anlatabildim mi
O zaman neden hala sağ bek isteriz diyenlere cevap vermiyorsun?

Şampiyonlar Ligi'nde oynayacaksan ve beklerinin sakatlık geçmişi varsa; 4 tane bekin olması normal ve gerekli.

Senin kimi al, kimi alma dediklerini iyi biliyoruz merak etme. Aras'ı al dedin, Love'ı al dedin, gördük işte.

Çevrimdışı mylife1903

ama ortaya koyduğun adriano örneği gg ile bir değil adriano sadece 1 kere sakatlık nedeniyle oyundan çıktı o da konya maçı ilk devredeki, gg ise sakatlık nedeniyle fiziği gitmiyor die  trabzon başakşehir göztepe antalya bursa malatya maçlarında oyundan çıkarılmak zorunda kaldı.

iki oyuncunun maç sayılarını konuşurken kaç defa oyundan çıkıp takımın oyuncu değişikliğini gasp ettiği kavramından yola çıktık. adriano 6-7 defa ligde GG.nin yerine oynamak zorunda kaldı çünkü GG.nin fiziği cidden kaldırmıyordu.
Adriyanonun yedegi caner olmasa adriyano cok daha fazla mac oynardi, ekonomik oynamayi bilen bi cocuk. Hoca da oneminin farkinda, dinlendiriyir

Sagbek yedegi ilginc. Oyuncu devsirecegine koyacaksin genc takimdan sagbek bi cocuk oynasin

Fb macinda medel degil miydi sagbek?

Çevrimdışı tuncaboylu

6 saydım çünkü 3 maç oldugunu kim söyledi görmedim bu bilgiyi
6 maç ise trabzon başak kayseri bursa antalya malatya
Göztepe, Bursa, Kayseri. Başka maç yok.

Çevrimiçi Necmi

Çoğu kişi önyargılı olsada ben en çok musa çağıran ı istiyordum.bizim takımda direk oynayacak yetenekte.ayrica yabancı sınırı kapıda.senol hoca ile 3 level atlayacağını düşünüyorum
yabancı sınırı olmaz rahat olun şimdi karar alsalar 4-5 sene sonrası için almak zorundalar
iki kulüp ffp deyken yabancı sınırı getirmek onlara yerle bir olun demektir. ikiside kabul etmez bunu.

Çevrimdışı Karabay

yabancı sınırı olmaz rahat olun şimdi karar alsalar 4-5 sene sonrası için almak zorundalar
iki kulüp ffp deyken yabancı sınırı getirmek onlara yerle bir olun demektir. ikiside kabul etmez bunu.
biz ettik

Çevrimdışı mylife1903

O zaman neden hala sağ bek isteriz diyenlere cevap vermiyorsun?

Şampiyonlar Ligi'nde oynayacaksan ve beklerinin sakatlık geçmişi varsa; 4 tane bekin olması normal ve gerekli.

Senin kimi al, kimi alma dediklerini iyi biliyoruz merak etme. Aras'ı al dedin, Love'ı al dedin, gördük işte.

Sagbek lazim ggyi yedege atacak bek lazim ve ariyorlar
Ggyi satabiliyorsan sat

Ben yonetiyor olsam beck varken ggyi almazdim. Beck fazla sakatlanmayan oyuncu 30-40 mac oynar
Yazilani anlamak istemedigin icin anlamiyorsun herhalde

Ggnin durumu belli olani mi konusalim ideali mi konusalim

Aras konusunda ben alinsin demedim, dikkat edersen ben fazla futbolcu ismi vermem
Aras rusyada figo gibi oynayan oyuncuydu, cocuga ne oldu konusmadigim icin bilemiyorum ha konussam derdini anlardim alir veye almazdim.
Love konusunda da riske girildi adam tutmadi. Bile bile lades degil senin negredo ve lens gibi

Senol gunese de desen kimle oynarsin love der.

Besiktas tarihinin en onemli macina besiktasin superstar transferi 4,35lik negredo baslamadi love basladi

Kagit ustunde de love mi negredo mu deseler azicik futboldan anlayan insan negredonun adini agzina almaZ.

Bu sene love oynasin negredonun iki kati da gol atar

Çevrimdışı tangaz

Hocanın elinde sadece 1 tane sağ bek var. O sağ bek her bindirme yaptığında sonrasında suratını ekşitiyor bileğini , baldırını yokluyor. Bu beki bindirme yapacak biçimde oynatırsa biliyor ki o bek sezonda +20 maç çıkaramaz. Hocayı eleştirmeden önce Hocayı anlamak lazım.

oyuncunun 18de olduğu halde hocanın yedek bıraktıgı ve yerine adriyanoyu oynattıgı bi sürü maç war bunun nedenini de yukarda yazmışsın.

şayet hoca o maçlarda da gg.yi oynatsa idi muhtemelen sezonun %70ini sakat geçirirdi. 

konu çok enteresan bir hal alıyor ama ben ısrarla yineliyorum hoca sağlıgı çok kötüydü sürekli ağrıları vardı dedikten sonra neyini konuşuyoruz anlamakta zorlanıyorum aslında konu ben gg.yi eleştirdim die bu kadar uzadı.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı Karabay

Şimdi ben twitteerde şöyle bir kadro gördüm.

Ospina
Rafael pepe jesus adriano
Ozi medel
Töre kagawa babel
Abuş

@Necmi abi nedir bunun olma ihtimali.

Çevrimdışı İhsan

Q7 konusunda düşünce hatamız var.
Keşke solda ve ortada da Q7 gibi istekli ve cesur oyuncularımız olsaydı.

Takımın büyük bir bölümü Q7 nin arkasında saklandı ve topu ona atmakta çözüm buldu. Hele hele kapanan takımlara Q7 daha çok arandı.

Şimdi  iyi oynayanı gönderip onun kadar iyi oynamayan futbolcular arasında dengenin sağlanarak çözüme ulaşacağımızı düşünmekteyiz. Bence asıl çözüm Q7 ayarına yakın daha fazla oyuncu almaktan geçiyor.

Q7 ye iyi teklif geldiyse satılsın, ama onun kalitesinde oyuncu alamayacağımız başka bir gerçek.
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı tangaz

Takımın büyük bir bölümü Q7 nin arkasında saklandı ve topu ona atmakta çözüm buldu. Hele hele kapanan takımlara Q7 daha çok arandı.

Şimdi  iyi oynayanı gönderip onun kadar iyi oynamayan futbolcular arasında dengenin sağlanarak çözüme ulaşacağımızı düşünmekteyiz. Bence asıl çözüm Q7 ayarına yakın daha fazla oyuncu almaktan geçiyor.

Q7 ye iyi teklif geldiyse satılsın, ama onun kalitesinde oyuncu alamayacağımız başka bir gerçek.

q7 gibi istekli ve cesur oyuncu sayımızın az oldugu ortadakilerin topu ona atıp kaçamak yaptıgı kısmı doğru bence de sorun ortadaki 3lüden kaynaklanıyordu.

Çevrimdışı tuncaboylu

biz ettik
Biz kalkmasını kabul ettik, gelmesini değil

Çevrimdışı mylife1903

Adam 50 yasinda ihsan abi koyde dogmus olsa torun sahibi olurdu
Acayip manyak bir maas verilecek deniyor
Hizmetleri icin pilaket verip adamin kendi gelecegi icin gondermek lazim. Acayip bir para yahu
Yok gitmeyecem ben diyorsa bile konusulup ikna edilmeli, insani bir durum bu
Ha bize de guzel bir meblag verirler biz de o parayla negredoyu falan gondeririz, herkes kazanir

Çevrimdışı Onur Küçük

Herkes topu Quaresma'ya attığı için oyunumuzun merkezinde de Quaresma varmış gibi algılandı. Halbuki geçen sezon oyunumuzun merkezinde olan isim ne Quaresma ne de Babeldi. O isim Taliscaydı. Oyunumuz Talisca üzerine kuruluydu. Çok doğru Quaresma gidecekse yerine onun ayarında bir oyuncu gelmeli ve o oyuncunun içe kat etmesini , bekiyle yardımlaşmasını da istiyorsak arkasında tüm sezon bu işi görebilecek bir bek olmalı. Quaresma'yı,  Hocayı eleştirmeden önce bunların farkına varabilmeliyiz.

Çevrimdışı İhsan

Adam 50 yasinda ihsan abi koyde dogmus olsa torun sahibi olurdu
Acayip manyak bir maas verilecek deniyor
Hizmetleri icin pilaket verip adamin kendi gelecegi icin gondermek lazim. Acayip bir para yahu
Yok gitmeyecem ben diyorsa bile konusulup ikna edilmeli, insani bir durum bu
Ha bize de guzel bir meblag verirler biz de o parayla negredoyu falan gondeririz, herkes kazanir

@mylife1903
Q7 gitsin para kazandırsın eyvallah.
Ama peşinden kına yakarak gitmesine (para kazandığımıza değil) sevinenlere katılamıyorum.
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı tuncaboylu

Ggyi satabiliyorsan sat

Ben yonetiyor olsam beck varken ggyi almazdim. Beck fazla sakatlanmayan oyuncu 30-40 mac oynar

Aras konusunda ben alinsin demedim, dikkat edersen ben fazla futbolcu ismi vermem
Aras rusyada figo gibi oynayan oyuncuydu, cocuga ne oldu konusmadigim icin bilemiyorum ha konussam derdini anlardim alir veye almazdim.
Love konusunda da riske girildi adam tutmadi. Bile bile lades degil senin negredo ve lens gibi

Besiktas tarihinin en onemli macina besiktasin superstar transferi 4,35lik negredo baslamadi love basladi

Kagit ustunde de love mi negredo mu deseler azicik futboldan anlayan insan negredonun adini agzina almaZ.

Love Negredo'dan fazla gol atar bence de.

Küme düşmesi kesinleşen takımlara karşı aslan kesiliyor, o maçlarda hat-trick yapar. Bir de 3-4 maç 3-0'ken 4. golü atar. 13'ü lüzumsuz 15 golü bulur bu şekilde.

Ama önemli maçlarda Negredo'dan daha fazla katkı aldık. Hoca Love Move diyor da, Galatasaray maçında Negredo sakatlanınca oyuna almadı adamı. Babel'i santrafora çekti. Geçen senenin en önemli maçı da oydu.

Hocanın tek isteğı, 4.3 ve 2 alan iki santrafor varken 4.3 alanı gönderip 2 alanı yedek tutmak. Çünkü 4.3 alanı yedek bırakıp 2 alanı gönderirse, takımdaki diğer oyuncuların performansının düşmesinden çekiniyor. 

Çevrimiçi murat

Ggyi satabiliyorsan sat

yeterli olurmu?sorun sadece gol atıp atmamalarıda değil yeri geldiğinde takımı ileri taşımak için topu tutmaları takımı yerleştirmeleri yada atılan topu alıp sonuca gitmeleri.ikiside zayıf kalıyor.

Çevrimdışı mylife1903

Herkes topu Quaresma'ya attığı için oyunumuzun merkezinde de Quaresma varmış gibi algılandı. Halbuki geçen sezon oyunumuzun merkezinde olan isim ne Quaresma ne de Babeldi. O isim Taliscaydı. Oyunumuz Talisca üzerine kuruluydu. Çok doğru Quaresma gidecekse yerine onun ayarında bir oyuncu gelmeli ve o oyuncunun içe kat etmesini , bekiyle yardımlaşmasını da istiyorsak arkasında tüm sezon bu işi görebilecek bir bek olmalı. Quaresma'yı,  Hocayı eleştirmeden önce bunların farkına varabilmeliyiz.
Butun sene yazdim onur, tolgay ile oguzhanin miyminti oyunu darbe vurdu bize ayni alan acip duvar olan santrafor kadar hemde.
Saga pas sola pas geriye pas bi daha geri bi daha sola bi daha yana ver pepeye sisirsin ya da solda iyice evele gevele 60-70m salla sag tarafa quaresma orta kessin. Sadece oguzhan ve tolgay degil tabi findik kadar beyniyle oynayan taliskada da ariza vardi herifte raket gibi ayak var 5m yanina pas veremiyordunduzgun ara pasi atamiyordu ha taliskayi da anlamak lazim onunde kagni gibi agir negredo, pas versen dert vermesen dert.
On taraf komple dagiliyordu sonra tabi

Zincirleme bir akil tutulmasi oldu

@tangaz tam mesaji alintiliyordum ucurmuslar, sen kodesdemisin hala

Çevrimdışı Karabay

Biz kalkmasını kabul ettik, gelmesini değil

önce yabancı kuralı geldi bizi feda demeye mecbur bıraktılar. Sonra yerli gençlerle güzel bir kadro kurduk derken geri kaldırdılar ve biz de kabul ettik. Sonuçta her iki durum da bize uymuyordu ve kabul ettik değil mi?

Çevrimdışı tuncaboylu

önce yabancı kuralı geldi bizi feda demeye mecbur bıraktılar. Sonra yerli gençlerle güzel bir kadro kurduk derken geri kaldırdılar ve biz de kabul ettik. Sonuçta her iki durum da bize uymuyordu ve kabul ettik değil mi?
Yabancı sınırlamasının kalkması bize uyuyordu aslında, Türkiye'deki saçma takımların saçma taleplerini karşılama şansımız yoktu ve daha iyilerini daha ucuza bulduk.

Tabii ki mağdur da olduk, o ki değişikliklerinin hepsi Aziz'in istediği şekilde yapıldı.

Ama oyunu nasıl oynayacağını bilmeyen adama hangi zarı verirsen ver beceremez.

Çevrimdışı tangaz

Love Negredo'dan fazla gol atar bence de.

Küme düşmesi kesinleşen takımlara karşı aslan kesiliyor, o maçlarda hat-trick yapar. Bir de 3-4 maç 3-0'ken 4. golü atar. 13'ü lüzumsuz 15 golü bulur bu şekilde.

Ama önemli maçlarda Negredo'dan daha fazla katkı aldık. Hoca Love Move diyor da, Galatasaray maçında Negredo sakatlanınca oyuna almadı adamı. Babel'i santrafora çekti. Geçen senenin en önemli maçı da oydu.

Hocanın tek isteğı, 4.3 ve 2 alan iki santrafor varken 4.3 alanı gönderip 2 alanı yedek tutmak. Çünkü 4.3 alanı yedek bırakıp 2 alanı gönderirse, takımdaki diğer oyuncuların performansının düşmesinden çekiniyor. 

4,3 alan oyuncu transferinin gerek sportif gerekse de mali yönden ne denli kötü bir seçim oldugunun kabulü gibi bir yazı olmuş.

Çevrimdışı Karabay

Yabancı sınırlamasının kalkması bize uyuyordu aslında, Türkiye'deki saçma takımların saçma taleplerini karşılama şansımız yoktu ve daha iyilerini daha ucuza bulduk.

Tabii ki mağdur da olduk, o ki değişikliklerinin hepsi Aziz'in istediği şekilde yapıldı.

Ama oyunu nasıl oynayacağını bilmeyen adama hangi zarı verirsen ver beceremez.

nihayetinde bizim istemediğimiz şeyler bize sorulmadan oldu mu? Oldu.

Çevrimdışı mylife1903

yeterli olurmu?sorun sadece gol atıp atmamalarıda değil yeri geldiğinde takımı ileri taşımak için topu tutmaları takımı yerleştirmeleri yada atılan topu alıp sonuca gitmeleri.ikiside zayıf kalıyor.
Normalde ikisinin de top tutabiliyor olmalari lazim. Fabrika ayarlArina baksak tutarlar topu
Love beton gibiydi sebebini cozemedigim bir haldeydi gelen top 5m sekiyirdu, kazma oyuncu da degil
Adam topla kavga etti bizde. Top istopunda caner ve lensle yarisir hale geldi
Negredo ise 3ton vucudunu kullanmaya da calissa eski alman tanki agiiginda olunca tutmaya calistigini kaptirdi.

Ileride top tutabilen iki oyuncu var biri babel biri quaresma zaten. Quaresma babelden farkli faul de alabiliyor, o mevkide oynayacak yeni oyuncunun da topu iyi kontrol edip iyi saklamasi ve iyi kotu ataklari bitirirken gerekirse faul de alabilebilmesi sart.

Etiketler: