2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 349 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6198158 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı İhsan

Come to Beşiktaş

Çevrimiçi Necmi

Çevrimdışı Ensar

Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı FARUK

lens için yöneticileri götüren uçak olma ihtimali var

Çevrimdışı atalay

Makası, altyapıdan oyuncu yetiştirme konusunda yazdım. Fakat o mevzuyu sahip oldukları gen havuzundan sosyolojik ve siyasi tarihe kadar götürmek mümkün. Başta Brezilya'nın arka bahçeleri olması gibi. Yine de en önemlileri metodoloji ve organizasyon. Sporting altyapısı Dünya futboluna çok büyük isimler kazandırmıştır. Keza Porto ve Benfica da öyle. @sozkul

Alıntı yapılan: atalay
26 Ocak 2017, 17:53:49 »
Benfica'nın 15/16 sezonu itibariyle net borç miktarı 300 milyon euroyu geçmiş durumda. Net borcun yıllık artış hızı durağan seviyede. Azalan veya artan bir trend içerisinde değil. Fakat yayın gelirleri, bilet satış gelirleri, faaliyet kârı ve toplam gelirleri düşük.
Net bir araştırmam yok. Fakat orada 40 milyonluk bir satışın ekseriyetle %10-30'su FON'a veya ikinci-üçüncü kulübe, %10-%30'u menajere kalıyor. Doğal olarak 40 milyonluk satışta kulübün kasasına ancak %50'si girebiliyor. Her zaman için geçerli değil, fakat genellikle bir-iki menajerin kulüpler üzerinde hegomonyası var. Bazen kasa boşaltma işlemleri yapılıyor. Network biraz da bu. Zaten bu sebeple ederinden daha büyük paralara oyuncu satıyorlar

Ciro, net borç, net transfer harcaması, net kar-zarar, toplam faaliyet karı, gişe geliri, borç-gelir oranı, varlık-yükümlülük dengesi, borç-uzun dönemli varlık oranı gibi parametrelere bakmak gerek. Portekiz liginde havuz sistemi yok. Sporting, Benfica ve Porto yayın gelirlerinden yılda yaklaşık €40 M kazanıyorlar. Portekiz liginin yayın pastası, TR liginin yanında çok küçük. Yani kast sistemi var.

Benchmark 2016 raporuna göre Portekiz en fazla borca sahip Avrupa ligleri arasında 4. sırada. Birinci İngiltere, üçüncü Türkiye. Taraftar sayılarında ilk on içinde değiller. İç pazar dışında kullanabilecekleri yeni ve büyük bir pazar yok. En yüksek bilet satış gelirlerinde ilk 20 kulüp arasında tek Portekiz takımı yok. Toplam gelirlerde ilk 30 içerisinde yoklar. Keza faaliyet karında yine ilk 20 içerisinde değiller.

Çevrimiçi İsmail Özyurt

Necmi abi Benficanın çevirdiği bu fırıldaktan Talisca'nın bi bilgisi falan olabilir mi ne diyosun?

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı cursedofdragon

CL30 kullanıyoruz sürekli :)

Bugün resim düşer mi bakalım :)

Çevrimdışı mrred

The great gig in the sky

Çevrimdışı İhsan

nereye gidiyordu?
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı atalay

Alıntı yapılan: atalay
26 Ocak 2017, 17:30:58 »
Udinese'nin transfer gelirlerinin toplam gelirleri içerisindeki payı %85. Gelişmiş scouting'in önemi... İkinci sırada %81 ile bu sezon rakibimiz olan Benfica, üçüncü sırada ise futbol aklını ve transfer planlamalarını fazlasıyla beğendiğim Torino var. Ardından Roma, Tottenham, Sevilla ve Atletico Bilbao geliyor.

Udinese, bizim pazara da girip, Riad Bajic'i aldı. Konya da bu oyuncuyu yaptıkları scouting sayesinde kadroya kattıysa kutlamak gerek. 
[ Son Düzenleme: 05 Ağustos 2017, 20:05:04 atalay ]

Çevrimdışı FARUK

nereye gidiyordu?
hollanda ya girmek üzere alçalmaya başladı

hollanda ya girmek üzere alçalmaya başladı

tamam kesinleşti o zaman :)

Çevrimdışı FARUK

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Lens'i alacak olan uçak 20.15'te Amsterdam'a inecek. (Şafak Malatya)
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı atalay

Benchmark 16 raporuna göre; Benfica'nın transfer gelirlerinin, toplam gelirleri içerisindeki yeri %81. Bu aynı zamanda diğer gelir kalemlerinin ne kadar düşük olduğunu gösteriyor. @sozkul
[ Son Düzenleme: 05 Ağustos 2017, 19:54:07 atalay ]

Çevrimiçi underworld

Negro'nun lig tv den bu sezonki oynadığı maçların özetlerine baktım da , Ba her türlü ihtimale karşı gelsin diyorum.
OOS deki Talisca'lı denklem de tam randuman tutmayabilir.

Çevrimdışı mrred

evet ekran görüntüsü aldığım o uçak

tek tek baktım uçaklara :D
The great gig in the sky

Çevrimdışı FARUK

tek tek baktım uçaklara :D
uçak tipini yazarak baktım ben 2 farklı uçak kullandık özel uçak olarak birisi bu birde tc mmm olan var falcon du sanırım onun modeli :)

Şenol hoca negredo'yu oynatıcak galiba :)

Çevrimdışı İhsan

Come to Beşiktaş

Geçen senede mi tolga kupa ile poz vermişti  :alala:

Çevrimdışı İhsan

Come to Beşiktaş

Yarın ki kupa maçı ilk 11'i tahminim ;

Fabri

Beck     Pepe        Tosic      Adriano

Oğuzhan   Atiba

Quaresma     Tolgay           Babel

Cenk

Yedekler : Tolga,Caner,Mitrovic,Necip,Orkan,Negredo,Pektemek

Çevrimdışı mrred

uçak tipini yazarak baktım ben 2 farklı uçak kullandık özel uçak olarak birisi bu birde tc mmm olan var falcon du sanırım onun modeli :)
CL30 olduğundan eminsek 10 dakika içinde iniş yapacak
The great gig in the sky

Çevrimdışı FARUK

yaklaşıyor yaklaşmakta olan  :D
o kuyruğa girerse sürecek biraz :)

Etiketler: