2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 388 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11322703 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı Culpable

Tartsrmaya gerek yok zaten forum yasalari buna musade etmez
 uye olurken  o sartlari kabul ettin
1 : padisahim sen cok yasa  diyeceksin
2: kulup stoper alip forvete koysa dahil  yuzyilin en buyuk tranferi diye alkislayacaksin
3: kulup yonetimi  dunyanin en iyi yoneticileridir bunu kabul  ediceksin 
4: takim kotu oynasa dahil herzaman  ligin acik ara favorisi oldugunu savunucaksin aksine mesaj atmiyacaksin
5 6 7 8  sen  diger orneklere gore kendin yarat :)

ligtv ne kadardi ornek  aylik 100 tl
ihale dolarlami evet
2.90 dan  oldumu sana 4 %35-40prim yapmis oluyor
ligtv ucretine ayni oranda zam yapsalar  kac kisi ligtv uyeligini iptal eder
cevap : cok kisi
sonuc :  hukumete yakinlarsa  ihaleyi iptal etmek icin  ellerinden geleni yaparlar  yada ihale fiyatindan indirim isterler
$ in bir sene icinde %30 artmasini hicbir sektor kaldiramaz  diye bas bas bagiriyoruz

suan bile internetten  kacak yayin yapan sitelerin sayaclari 100.000 e dayaniyor mac sirasinda nufusumuz kac ki

@ Necmi abi,

Bütün yazdıklarına tek tek cevap vermek isterdim ama ortaya çok  karışık bir yemek çıkacak.

Öyle geniş bir perspektif yapmışsın ki Neuer'i alsak onu forvette hiç gördün mü diye tartışmaya gireceksin.

Benim yazımda bazı noktalarda yanlış genelleme yapmışsın diyerek kendi kendine genelleme yapmanı da çok ironik buldum.

Son olarak kendi adıma bu yönetimi, yönetim tarzını, Umut Güner'i, Metin Albayrak'ı beğenmiyorum.
Demişsin ya bu takımı yönetim şampiyon yaptı diye, Bende diyorum ki bu yönetime rağmen biz şampiyon olduk.

Benim düşüncemde bu, genelleme falan değil.

Çevrimdışı Kalyoncu

Bizim sol stoperden daha çok sağ stopere ihtiyacımız olduğunu atlıyoruz. Marcelo geçen seneki Rhodolfo gibi sakatlanmış olsa yada kart cezalısı olsa elimizde oraya koyacak Necip harici adam yok. Takımda yaşlı diyebileceğimiz oyuncular çoğalmışken Mitrovic ve Sobol(satın alma opsiyonlu ise) transferleri yerinde olduğunu düşünüyorum. Forvet için ise Talisca dönmüşken yama transfer yerine sezon sonunu beklemek gerektiğini düşünüyorum. Talisca ve Aboubakarın birlikte oynadığı 3 maçta 6 gol atmışız.
Gs maçının ikinci yarısı 2-2
Antalya maçı 3-0
Kiev maçı 1-1

Çevrimdışı mylife1903

yönetime rağmen şampiyonluk sanki mesnetsiz bir suçlama gibi olmuş. ağır olmuş ve ben de buna katılmıyorum. bu cümlenin gerekçeleri ile açılımını yapmak bence vazifen. öyle söyleyip kenara çekilecek bir cümle değil bu.
Yonetime ragmen sampiyon olunmaz, imkansiz ama yonetimin sacma sapan isleriyle sampiyonluk kaybedilir. Feda sezonunda da cok sacma isler yapildi cogu kez dokundurttuk o konuya ama kotu bir yonetim degildir bu yonetim. Baskan bir iki sampiyonluk daha kazanirsa buyuk baskan olacaktir ama bu hatasiz oldugu anlamina da gelmez.

Çevrimdışı tangaz

Bizim sol stoperden daha çok sağ stopere ihtiyacımız olduğunu atlıyoruz. Marcelo geçen seneki Rhodolfo gibi sakatlanmış olsa yada kart cezalısı olsa elimizde oraya koyacak Necip harici adam yok. Takımda yaşlı diyebileceğimiz oyuncular çoğalmışken Mitrovic ve Sobol(satın alma opsiyonlu ise) transferleri yerinde olduğunu düşünüyorum. Forvet için ise Talisca dönmüşken yama transfer yerine sezon sonunu beklemek gerektiğini düşünüyorum. Talisca ve Aboubakarın birlikte oynadığı 3 maçta 6 gol atmışız.
Gs maçının ikinci yarısı 2-2
Antalya maçı 3-0
Kiev maçı 1-1

ben de şapkadan bir mandzukiç martinez falan çıkmayacaksa santrafor transferini yapmış olmak için yapmayı doğru bulmuyorum. şu budkivsky falan gibi isimleri görünce ürperiyorum. en fazla şuna okey veririm böle biri kiralanır 6 aylık sonrası içinde opsiyon alınır. sırf sayısal noksanlığı tamamlamak için tamam derim aksi halde gereksiz olur.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı mylife1903

Tartsrmaya gerek yok zaten forum yasalari buna musade etmez
 uye olurken  o sartlari kabul ettin
1 : padisahim sen cok yasa  diyeceksin
2: kulup stoper alip forvete koysa dahil  yuzyilin en buyuk tranferi diye alkislayacaksin
3: kulup yonetimi  dunyanin en iyi yoneticileridir bunu kabul  ediceksin 
4: takim kotu oynasa dahil herzaman  ligin acik ara favorisi oldugunu savunucaksin aksine mesaj atmiyacaksin
5 6 7 8  sen  diger orneklere gore kendin yarat :)

ligtv ne kadardi ornek  aylik 100 tl
ihale dolarlami evet
2.90 dan  oldumu sana 4 %35-40prim yapmis oluyor
ligtv ucretine ayni oranda zam yapsalar  kac kisi ligtv uyeligini iptal eder
cevap : cok kisi
sonuc :  hukumete yakinlarsa  ihaleyi iptal etmek icin  ellerinden geleni yaparlar  yada ihale fiyatindan indirim isterler
$ in bir sene icinde %30 artmasini hicbir sektor kaldiramaz  diye bas bas bagiriyoruz

suan bile internetten  kacak yayin yapan sitelerin sayaclari 100.000 e dayaniyor mac sirasinda nufusumuz kac ki
Sezon bitmeden teminati bile yakabilirler ki karli olur onlar icin zaten fahise bir bedel odediler, adamlari da anlayisla karsilamak lazim sonucta bu insanlar saglikli yasam icin spor kanali kurmuyorlar.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

ben de şapkadan bir mandzukiç martinez falan çıkmayacaksa santrafor transferini yapmış olmak için yapmayı doğru bulmuyorum. şu budkivsky falan gibi isimleri görünce ürperiyorum. en fazla şuna okey veririm böle biri kiralanır 6 aylık sonrası içinde opsiyon alınır. sırf sayısal noksanlığı tamamlamak için tamam derim aksi halde gereksiz olur.
Bir Niang faciasını daha bu bünye kaldırmaz :)
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

Abi o budkimski mi nedir kimske onu stimacin yedegi olarak ufuk hocaya vereceklermis pivot santrafor diye duyulunca ufuk hoca gelsin baslasin demis hatta bu duduyu da gozu tutmus oyun kurucu olarak oynatirim, demis

Çevrimdışı tangaz

Wolfsburg Ntep'i 5 milyon euroya kadrosuna katmış. Büyük iş başarmış..

dün de değindim konuya biz isteyince adamlar 15 milyon fiyat çekmişti. bu bile bizim marketteki vizyonumuzu gösteriyor adamların gözünde yolunacak kazdan farksız bir imajımız var.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı Serhat Akkaya

dün de değindim konuya biz isteyince adamlar 15 milyon fiyat çekmişti. bu bile bizim marketteki vizyonumuzu gösteriyor adamların gözünde yolunacak kazdan farksız bir imajımız var.
Bu ve verilen maaşlar cidden çok fahiş, normal bir ülkede değiliz ki her hafta neredeyse develüasyon oluyor ülkede biz halen ısrarla euro üzerinden maaş veriyoruz üstelik kendi ülkelerindeki aldıklarının 6-7-8 katını..
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi Necmi

@ Necmi abi,

Bütün yazdıklarına tek tek cevap vermek isterdim ama ortaya çok  karışık bir yemek çıkacak.

Öyle geniş bir perspektif yapmışsın ki Neuer'i alsak onu forvette hiç gördün mü diye tartışmaya gireceksin.

Benim yazımda bazı noktalarda yanlış genelleme yapmışsın diyerek kendi kendine genelleme yapmanı da çok ironik buldum.

Son olarak kendi adıma bu yönetimi, yönetim tarzını, Umut Güner'i, Metin Albayrak'ı beğenmiyorum.
Demişsin ya bu takımı yönetim şampiyon yaptı diye, Bende diyorum ki bu yönetime rağmen biz şampiyon olduk.

Benim düşüncemde bu, genelleme falan değil.
bu mesaja söylenecek tek bir kelime bile yok söylenecek çok şey varda söylemeye değmez.

Çevrimdışı Culpable

Farzet ben A takiminda oynayan  Alman bir futbolcuyum
banane senin ulkende  olan devaluasyondan ?
kontrat yaptigimda
senin bana  verdigin maas  benim kendi ulkemde  xxxx  litre  benzin ediyordu
xxxx paket sigara ediyordu
xxxx kg domates ediyordu
xxxx kg muz ediyordu

turklirasinin  degeri dusuyor ama bunun bana ne faydasi var benim aldigim maas ile kendi ulkemde hala xxxx ler degismedi
e ben zaten turkiyede para harcamiyorum  evimi arabami donumu atletimi coprabimi   kulup veriyor  yani kisaca banane paran degersizleniyorsa ben aldigim maasa bakarim

ama kontratlari  tl uzerinden yapmis olsa idi A kulubu suan benim xxxx rakamlari xxxx/2 olmaya baslamisti 

Bu ve verilen maaşlar cidden çok fahiş, normal bir ülkede değiliz ki her hafta neredeyse develüasyon oluyor ülkede biz halen ısrarla euro üzerinden maaş veriyoruz üstelik kendi ülkelerindeki aldıklarının 6-7-8 katını..
[ Son Düzenleme: 10 Ocak 2017, 14:35:52 Culpable ]

Çevrimiçi Savaş

Pivot santrafor alacaz diye tutup bi avarel getirmezler inşallah.

Şu adı budvinzndjs olan adam alınacak diye aklım çıkıyor. Babel Talisca Quaresma 3'lüsü ile 4 3 3 oynayalım daha iyi.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tangaz

fahişliğine fahiş de adamlarda bize gelince malım bu arkadaş bedeli de bu diyorlar. yıllar boyu çalışarak bizim yöneticilerimiz inşaa etti bu yapıyı. dışarda verdiğimiz imaj bu. ts.nin aldığı ibanezmidir nedir kariyerinin tümünde kazanacağı parayı ts.den 1 yılda kaldırıyor şuan. bizim mitroviç ülkesinde 5-6 yılda alacağını bizden 1 yılda alacak. bu maaş ve bonservisler içinde böyle. müşteri türkse fiyat bu durumu oturmuş durumda ve öyle bir günde değişmez. biz değiştirmeye kademe kademe azaltmaya çalışıyor gibiydik ama görüyorumki aslında bu fedanın zorunluluğu imiş yeni sözleşmeler aslında bizimde çok akıllı olmadığımız yönünde.

Çevrimdışı Culpable

Q7 ile 2 yillik sozlesme yapilacagi ve senelik 2m euro verilecegi haberleri dusmus basina  33 yasinda bu adam birde 2 yillik sozlesme yapiyorsun

2 yil boyunca 90 ortanin 15 tanesi kutuya seklindemi mac izleyecegiz
yok seneye  q7 yedek olur diyorlarsa   senelik 2m euro verip yedek oturtmak ne kadar akillica

eskiden soyle bir olay yokmuydu   yoksa benmi yanlis hatirliyorum
A takiminda X oyuncusu
 B takimi bu oyuncuyu almak istiyor

A takimida 10milyon bonservis istiyor ve indirim yapmiyor

B takimi x oyuncusunu almaktan vazgeciyor
Ama A takimi o istedigi bonservisin 8de biri idi sanirim  yada 4 de biride olabilir  bunu maas olarak vermek zorunda idi x oyuncusuna

yazdigim dogrumu benmi yanlis hatirliyorum

Çevrimdışı tangaz

yasin öztekin yine yeni yeniden affedilmiş. işte türk futbolu...

Çevrimiçi Özgür Gültekin

yönetime rağmen şampiyonluk sanki mesnetsiz bir suçlama gibi olmuş. ağır olmuş ve ben de buna katılmıyorum. bu cümlenin gerekçeleri ile açılımını yapmak bence vazifen. öyle söyleyip kenara çekilecek bir cümle değil bu.

cümlem yanlış anlaşılmasın.
Yönetimin hatalarına rağmen diye düzelteyim.

Gerekçesi de altta;

Geçen devre arasında gelenler;
Boyko (süper kaleci)
Alexis (penaltı uzmanı)
Marcelo
Aras Özbiliz

Gidenler;
Aras Özbiliz (1.3 m euro ödedik, sonra başka takıma kiraladık. Başkanın özel koleksiyonlarından biri)
Ersan Gülüm
Franco, Milosevic (alınması hata olan ancak kiralama ile kurtulduğumuz oyuncular)

Çevrimdışı tuncaboylu

Farzet ben A takiminda oynayan  Alman bir futbolcuyum
banane senin ulkende  olan devaluasyondan ?
kontrat yaptigimda
senin bana  verdigin maas  benim kendi ulkemde  xxxx  litre  benzin ediyordu
xxxx paket sigara ediyordu
xxxx kg domates ediyordu
xxxx kg muz ediyordu

turklirasinin  degeri dusuyor ama bunun bana ne faydasi var benim aldigim maas ile kendi ulkemde hala xxxx ler degismedi
e ben zaten turkiyede para harcamiyorum  evimi arabami donumu atletimi coprabimi   kulup veriyor  yani kisaca banane paran degersizleniyorsa ben aldigim maasa bakarim

ama kontratlari  tl uzerinden yapmis olsa idi A kulubu suan benim xxxx rakamlari xxxx/2 olmaya baslamisti

Doğru.

Ben Somali'ye gidecek olsam, neden Somali bilmemnesi üzerinden alayım maaşımı?

Rusya'ya bile gitsem Ruble istemem, Doalr ya da Euro cinsinden isterim maaşımı.

Takımın yarısına euro, yarısına TL de veremezsin. Daha büyük ayrımcılık.

Çevrimdışı tuncaboylu

Q7 ile 2 yillik sozlesme yapilacagi ve senelik 2m euro verilecegi haberleri dusmus basina  33 yasinda bu adam birde 2 yillik sozlesme yapiyorsun

yok seneye  q7 yedek olur diyorlarsa   senelik 2m euro verip yedek oturtmak ne kadar akillica

A takiminda X oyuncusu

Ama A takimi o istedigi bonservisin 8de biri idi sanirim  yada 4 de biride olabilir  bunu maas olarak vermek zorunda idi x oyuncusuna

Şaşacak bir şey yok, 2 ay sonra 36 yaşına girecek Eto'o da daha fazlasını istiyordu o paranın.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

fahişliğine fahiş de adamlarda bize gelince malım bu arkadaş bedeli de bu diyorlar. yıllar boyu çalışarak bizim yöneticilerimiz inşaa etti bu yapıyı. dışarda verdiğimiz imaj bu. ts.nin aldığı ibanezmidir nedir kariyerinin tümünde kazanacağı parayı ts.den 1 yılda kaldırıyor şuan. bizim mitroviç ülkesinde 5-6 yılda alacağını bizden 1 yılda alacak. bu maaş ve bonservisler içinde böyle. müşteri türkse fiyat bu durumu oturmuş durumda ve öyle bir günde değişmez. biz değiştirmeye kademe kademe azaltmaya çalışıyor gibiydik ama görüyorumki aslında bu fedanın zorunluluğu imiş yeni sözleşmeler aslında bizimde çok akıllı olmadığımız yönünde.
O yüzden ısrarla altyapı diyorum, genç oyuncu diyorum, mevcut sistem menajer ve belli kesimleri zengin etme sistemi, üç büyüklerin hatta trabzon dahil her takımın altyapıya önem vermemesinin altında yatan sebep bu. aşağıdaki oyuncuları alıp kiralamak yerine bu süreçte aynı işleri yapacak 1-2 tane adam bulamaz mıydık altyapıdan sadece soruyorum?

Milosevic
Franco
Dentinho
Gökhan Süzen
Sinan Kurumuş
Batuhan Karadeniz
Uğur Boral
Mehmet Akgün
Niang
Günay Güvenç
Sezer Öztürk
Enaramo
Dany(!)
Jermaine Jones
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tangaz

A takiminda X oyuncusu

doğrusu şuydu ve bosman yasalarından önce tüm dünyada böyleydi.

misal feyyaz beşiktaşla sözleşme yenileme döneminde geliyor ve anlaşamıyor. beşiktaşta federasyona bildirim yapıyordu bonservisi 5 milyon dolar die. x takım gelip o parayı yatırıp bonservisi alıyordu. diyelimki kimse o parayı veremiyor ve feyyazda beşiktaşla uzlaşamıyor, o zamanda beşiktaş 1/5i bedel olan 1 milyonu oyuncuya verip 1 yıl daha oynatıyordu. o 1 yılın sonunda da oyuncu free oluyordu.

kural böyleydi ama bu hiç uygulanmadı olay o noktaya geldiğinde oyuncu dizlerini kırıp gelip yönetimi ile anlaşıp yeni kontratı yapıyordu. oyuncu bilirdi şayet uzlaşmazsam dizlerimi kırarlar! gerçekten die.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Dedim affedilir diye sıcağı sıcağına..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

O yüzden ısrarla altyapı diyorum, genç oyuncu diyorum, mevcut sistem menajer ve belli kesimleri zengin etme sistemi, üç büyüklerin hatta trabzon dahil her takımın altyapıya önem vermemesinin altında yatan sebep bu. aşağıdaki oyuncuları alıp kiralamak yerine bu süreçte aynı işleri yapacak 1-2 tane adam bulamaz mıydık altyapıdan sadece soruyorum?

Milosevic
Franco
Dentinho
Gökhan Süzen
Sinan Kurumuş
Batuhan Karadeniz
Uğur Boral
Mehmet Akgün
Niang
Günay Güvenç
Sezer Öztürk
Enaramo
Dany(!)
Jermaine Jones

Ahaha, gelmiş yine Sinan Kurumuş  :lol: :lol:

Yahu altyapıdan adam çıkarsan da değişmez bu sistem:

Adam 2 sene sonra maaşına zam isteyecek, menajeri "Fenerbahçe ve Galatasaray Erkut'un peşinde" diye haberler yaptıracak, taraftar Erkut 2 gol atınca ömür boyu sözleşme imzalansın diye sosyal medyayı inletecek, sonra 4 yıllık 2 milyon euro'luk sözleşmeyi kapacak Erkut.

Ne oldu? Erkut altyapıdan çıktı.

Altyapıdan oyucnu çıkarmanın tek avantajı adamı 1-2 sene ucuza oynatman ve imza parası/bonservis vermemen.

Maaş konusu farklı bir konu.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Ahaha, gelmiş yine Sinan Kurumuş  :lol: :lol:

Yahu altyapıdan adam çıkarsan da değişmez bu sistem:

Adam 2 sene sonra maaşına zam isteyecek, menajeri "Fenerbahçe ve Galatasaray Erkut'un peşinde" diye haberler yaptıracak, taraftar Erkut 2 gol atınca ömür boyu sözleşme imzalansın diye sosyal medyayı inletecek, sonra 4 yıllık 2 milyon euro'luk sözleşmeyi kapacak Erkut.

Ne oldu? Erkut altyapıdan çıktı.

Altyapıdan oyucnu çıkarmanın tek avantajı adamı 1-2 sene ucuza oynatman ve imza parası/bonservis vermemen.

Maaş konusu farklı bir konu.
Olayı görmek istediğin gibi görüyorsun şu adamların kaçından faydalandık? ben bu adamlara şans vermek yerine altyapıdan oyuncu çıkart oynat diyorum sen hala başka şeylerin peşindesin.
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi Necmi

çok yanlış cümleler kuruyorsun yönetimi savunacağım derken akıl dışı noktaya taşıyorsun konuyu. yönetimi sürekli eleştirmek gibi derdimiz yok hatta ben yaz transfer dönemini de kapsayarak ortam kötüydü para yoktu töre biliçle beraber kazık attı sosa ona keza o koşullarda iyi iş çıkarıldı diyorum. bu mitroviç transferi içinde solda belki harikalar yaratır bilemeyiz belki sağa bu sola marcelo geçer bunu da bilemeyiz ama mevcut tabloda öncelik forvet gibiydi açık olan noktamız buyken stoper olacaksa sol stoper olsun die hoca diretirken gidip sağ stoper almak çok akıllıca bir hamle gibi durmuyor. bakar kupada 3 maç yok gibi duruyor belki de sakat dönecek bilemeyiz geriye sadece cenk ve ömer kalıyor ömerin kariyerinde 3 maç üst üste sakatlanmadan geçirdiği periyod öyle az ki. düşünsene osmanlı maçında cenk kızarsa ömer de sakat santraforumuz kalmıyor. kalkıp 4-5 forvet yersiz gereksiz diyorsun ama ömer varken zaten sürekli 3 forvetimiz olmuyorki sıksık sakatlanıyor arkadaş adale problemi var bizim aslında sağlık ve sakatlık haritası açısından bakarsak 2,5 satraforumuz var.
Birincisi ben zaten yönetimi destekliyorum o konuda gizli kapaklı değilim savunurkende açık açığa savunurum
burda her fikrimi yönetim savunduğun için dedinmi bu yanlış olur. bu lafları burda yıllardır duyuyorum ben sonra bunu söyleyenleri
söyledikleri lafı yediriyorum. ben burda atibayı savunurdum tek başıma o zamanda aynen sırf yönetimi haklı çıkartmak için savunuyorsun
dediler sonra benden fazla savunucu oldular. ismailide savundum burda bunudamı yönetimi savunmak için yaptım şahit değilmisiniz
bana ne dendi biliyorsun imzalandığını sırf yönetimi savunmak için ismail savunuyorsun peki biliyormuşum ismaille imzalandığını
ne yani illaki birinimi savunmam lazım kendi fikrim olamazmı neden her karşınızda olan fikrimde yönetim savunucusu oluyorum.
ben inkarda etmiyorumki yönetimi savunduğumu. Burda ben doğruya yanlışa bakmam burda Beşiktaş yönetimi Beşiktaş oyuncusu
Beşiktaş değerleri korunur kollanır. Burda Beşiktaşa düşmanlık yapılanlara bile küfür edildiğinde hakaret edildiğinde işlem görür
peki onlarıdamı savunuyorum. sanki her şeyi savunuyorum. Dany transferinde neden kimse demedi yönetimi savunuyorsun diye
yada töre eleştirirken yada eneramonun alınmasına tepki gösterirken sezerin transferinde o zaman başka yönetimmi vardı demek bende yanlış gördüğümde
eleştiriyorum neden sizin fikirlerinize katılmayınca yönetim savunuyor oluyorum sizinle aynı düşünmek zorundamıyım.
yönetim getirdi Önder Özeni ben burda tek başıma yerden yere vururken neden yönetim savunuyor olmadım.
işinize gelmedimi ben yönetimi savunuyorum ne yani sizin yanlış dediğinizin yanlışmı olması lazım.

Çevrimdışı Çağatay

gs ve yasin ergen sevgililer gibiler yeminle
bi küs bi barışık
kız tarafı hep triplerde bi gün git diyo bi gün kal diyo
yasin de yaramazlık peşinde
afacan işte hoş görmek lazım
Hope for the Best, Plan for the Worst

Etiketler: