Beşiktaş Vodafone Park "Şeref Bey Stadyumu" Ana Konu
Beşiktaş Vodafone Park "Şeref Bey Stadyumu" Ana Konu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Vodafone Park "Şeref Bey Stadyumu" Ana Konu BEŞİKTAŞ VODAFONE PARK "ŞEREF BEY STADYUMU" KONU BAŞLIĞIMIZ 11 NİSAN 2016 İTİBARİYLE BURADAN DEVAM EDECEKTİR.. Artık

0 Üye ve 106 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Vodafone Park "Şeref Bey Stadyumu" Ana Konu  [Okunma sayısı 2057542 defa] Beşiktaş Vodafone Park "Şeref Bey Stadyumu" Ana Konu

Her sey lig tv kamerasi ile de bitmiyor hocam. Senin tv ve uydu ile de alakali.

Lig tv kamerasi ile bu mac kamerasi arasinda fark var. 4K yayinda yapiliyor suan o macta. Lig tv'nin kameralari ne yeni ne de eski. Yeni yapilacak yayin ihalesinde goruntu kalitesi icin yaptirim olucak diye biliyorum. Kamera yeri de farklilik yaratiyor bu arada.

@Fatih

Haklısın kardeşim izlediğin yayının kalitesi televizyonunla, uydu alıcınla, hdmi kablonla da yükselir ama renkleri çok soğuk ve gamma değerleri çok yüksek gerçek renkler değil. Evet 4k yayınları da oluyor ama o 4K yayınların Bile çözünürlük değeri yüksek sadece. Onu bırak reji nerede maçı kesip nerede tekrar göstereceğini bilmiyor.

İnternet yayınlarına girmiyorum bile hala kullanıcıya verdikleri kbps değerini yükselince yayın kaliteli olacak diye düşünüyorlar. Onu da en fazla 1500 kbps veriyolar. Şuanda malum bazı sitelerde real madrid Wolfsburg maçı 9000 kbps 50 fps. İş kbps yoğunluğuyla da bitmiyor fps değeri ne kadar yüksekse izlediğin video o kadar gerçeğe yakın oluyor çünkü saniye başına verilen kare sayısı artıyor. Ben digiturk play üzerinden gayet iyi (256 bit ekran kartı ) bir bilgisayar ile maçları hd izlerken bile alt yazılar takılarak geliyor. Bunun nedeni fps değerinin yerlerde olması.

Belki çok detaya indim ama lig tv de yayını veren bu bilgilerin 30 katı bilgiye sahip olması gereken adamların çoğunun ne bunları bildiği var ne umursadıkları var. 10 yıl öncesinin premier ligi maçları bizim suanki lig tv yayınlarının çok çok önünde.
[ Son Düzenleme: 12 Nisan 2016, 22:34:17 commandante ]

Çevrimdışı asyakartalı

Çevrimdışı Fatih

@Fatih

Haklısın kardeşim izlediğin yayının kalitesi televizyonunla, uydu alıcınla, hdmi kablonla da yükselir ama renkleri çok soğuk ve gamma değerleri çok yüksek gerçek renkler değil. Evet 4k yayınları da oluyor ama o 4K yayınların Bile çözünürlük değeri yüksek sadece. Onu bırak reji nerede maçı kesip nerede tekrar göstereceğini bilmiyor.

İnternet yayınlarına girmiyorum bile hala kullanıcıya verdikleri kbps değerini yükselince yayın kaliteli olacak diye düşünüyorlar. Onu da en fazla 1500 kbps veriyolar. Şuanda malum bazı sitelerde real madrid Wolfsburg maçı 9000 kbps 50 fps. İş kbps yoğunluğuyla da bitmiyor fps değeri ne kadar yüksekse izlediğin video o kadar gerçeğe yakın oluyor çünkü saniye başına verilen kare sayısı artıyor. Ben digiturk play üzerinden gayet iyi (256 bit ekran kartı ) bir bilgisayar ile maçları hd izlerken bile alt yazılar takılarak geliyor. Bunun nedeni fps değerinin yerlerde olması.

Belki çok detaya indim ama lig tv de yayını veren bu bilgilerin 30 katı bilgiye sahip olması gereken adamların çoğunun ne bunları bildiği var ne umursadıkları var. 10 yıl öncesinin premier ligi maçları bizim suanki lig tv yayınlarının çok çok önünde.
Valla hocam senin kadar detaya girmeden bir once ki mesaj da bir seyler anlatmaya calistim. Umarim herkese yardimci olmaya calismisizdir
Beşiktaşlılık acı çekmektir...

Çevrimdışı asyakartalı

Bende ilk maçtan izlenimlerimi yazmak isterim:

öncelikle eski açık üst köşede olmama rağmen görüş açım muhteşemdi.
maçı çok rahat izliyorsunuz.tribün dikliği ise muazzam.

devre arası yiyecek almak için dolaşım alanına indim.büfeler çok yetersiz kalıyor.
15 tl lik döner dürmü almam 2.yarının 5dk.sını kaçırmama mal oldu.

eski açık ile numaralı arasındaki kapılar açıktı.numaralı tribünü dolaşıp tekrar eski açıktaki yerime geldim :)

maç çıkışı eski açık çıkışları eskisinden hiçbir farkı yok.çok izdiham oldu.tarihi merdivenlerden itile itile zor attık kendimizi dışarı.diğer tribün çıkışlarını bilemiyorum.

tribün performansına gelince 10 üzerinden 6.ıslık ve yuhalama içinde 10 üzerinden 9

Çevrimdışı Oktay

Valla hocam senin kadar detaya girmeden bir once ki mesaj da bir seyler anlatmaya calistim. Umarim herkese yardimci olmaya calismisizdir
ben şahsen konu hakkında fikir sahibi oldum ..eyvallah :ok:

Valla 9000 kbps 50 fps maç izliyorum bir taraftan da geçen gün lig tv bizim maçı verdikleri teknolojiye bakıyorum arada uzun yıllar var hocam :)) millet bilinçlenmeli tepki göstermeli teknik mevzuları bırak küfür yok bişey yok tribünlerin sesini kısmak nedir. Böyle bir aptallık olabilir mi? Benim de çok aşırı bilgim yok ama özellikle pilot kameralarının lensinde mi diyaframında mı bilmem ışıklar çok patlıyor. Böyle biraz daha fazlalassa sahaya melekler inecekmıs gibi :))))

Çevrimdışı Hasan Tahsin

Herkese merhaba...

Siteyi diğer forumdan ayrılıp kurulduğundan beri takip ediyorum ancak çok fazla mesaj yazmamıştım.

Yalnız şu Çarşı üzerinden dönen muhabbet gerçekten rahatsız edici.

Beğenirsiniz, beğenmezsiniz Çarşı dediğiniz grup yıllardır Beşiktaş taraftarına yön veriyor. Daha kalabalıksanız, daha yaratıcıysanız, vs. statta bir araya gelir tribünleri siz yönlendirirsiniz.

"Siyaset yapmayalım" deyip Çarşı içindeki 'sol damar'dan ötürü kin gütmenin anlamı yok. Dünya üzerindeki birçok kulüpte benzer taraftar grupları vardır. Özellikle şu 700 küsür kameradan sonra her kim stat içinde yanlış bir şey yaparsa zaten bedelini öder. Ki o 'yanlış' da ancak evrensel hukuk kurallarına göre ise geçerli.

Onun dışında Çarşı ister 1 Mayıs'a, ister Gezi olaylarına, ister Barış Mitingi'ne katılır... Kulüpten de, diğer taraftar gruplarından da izin alacak hali yok.

Ha kim Çarşı ile yüzleşmek istiyor ise stat orada semt orada... Klavye şovalyeliği gülünç oluyor.
Sevgili kardeşim kimsenin çarşının siyasi aktivitelerinden rahatsız olduğu yok, en azından ben gurur duyuyorum. Ancak tribün stratejileri yanlış.... ki bunu bursa maçında yenen ikinci golde gördük. Ben ingiliz seyirci sisteminden yanayım. Adamlar lay lay lom yapmıyor 3 - 0 geride oldukları maçlarda orta sahada yakalanan uygun pozisyonlarda bile takımlarını ateşleyebiliyor yani maçtan kopmuyorlar. Maçı garantiye aldıkları son 5 dakikada marşlarını söylüyorlar. Çarşı ise dakika 60 - 70 te oley çekiyor. Bunu mantıklı bulmam imkansız.
Senin gibi bazı kardeşler çarşıya gidin yüzleşin diyor. Bu isteğe çok ağır cevaplar veresim var ama sadece şunu söylemeliyim ki " çarşı yokken ben o tribündeydim " . Çarşı çıktı ve muazzam işler yaptı ama bu gün yanlışlarını eleştirmek te benim boynumun borcu. Ben çarşının sıfatını değil fiilini söylüyorum. Onların hepsi benim Beşiktaş'lı kardeşlerim . Sen de lütfen çarşının fillerin yaz ama güncel olsun. Kimse Van olayına, tekerlekli sandalye olayına, kan bağışına diğer tüm sosyal sorumluluk projelerine karşı değil ... Lütfen güncel tribün aktivitelerini konuşalım ve Beşiktaş'ımız ivme kazansın, Şampiyon olsun...
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı İhsan

kısa mebran ne oldu acaba

1. kısa değil şeffaf  :evillol:
2. Mimar oranın servis amaçlı bir müddet açık bırakıldığını söylemiş
[ Son Düzenleme: 12 Nisan 2016, 22:58:53 İhsan ]
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı sallapati

Hasan abi agzina saglik guzel ozetlemissin

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Uğurcan

Fotoğraflar çok kaliteli teşekkürler  :claps:
Konudışı sayılır mı bilmem ama yeni stadımızın etkisinden midir futbolcularımızın o taraftarın gücünü arkasında hissettiğinden midir dün son dakika da çıkan itiş kakışı izliyorum sabahtan beridir Quaresma'yı ,'''Tolga Zengin'i(özellikle)''' ,Oğuzhan'ı yedek kulübesinden depara kalkıp takım arkadaşlarını savunan Günay'ı diğer futbolcularımızı takdir ettim tam birlik gösterdiler uzun zamandır bunu bekliyordum çok mutlu oldum.Yanlış anlaşılmasın vursun kırsınlar istemiyorum ama dişini göstereceksin rakip futbolcu en azından senin stadında pısırıp kalacak Bursasporlular karşılık bile veremediler.İşte Beşiktaş bu ASİ RUH bu  :steamed:
Deplasman Yasağının Kalktığı Gün Kadıköy İskelesine Yanaşacak Bir Vapur Delikanlı Size En Büyüğün Kim Olduğunu Tekrar Hatırlatacak.
-ASİ RUH-

Çevrimdışı FARUK

youtube da gördüm açı ve ses oldukça iyi

Çevrimdışı İhsan

Come to Beşiktaş

Olay 100 de 100 LigTv ile alakali. Reklam panolarinda mesela renk ayarlarini beceremediler büyük ihtimalle.
Kullanilan kamera ayar vesaire görüntüyü gercekten cok etkiliyor. Size bir örnek verecegim: Maci hatirlamasaniz bu macin Aslantepede oldugunu düsünürmüydünüz?  Sanki dünya kupasi macindan bir görüntü. :icool:

[ Son Düzenleme: 12 Nisan 2016, 22:49:30 basel1903 ]

Çevrimdışı nusretaslanturk

abi forum tayfasının toplu bir fotoğrafı vardı dün..ama resimdekilerin kim olduğunu birebir tanımayanlar aba hangisi @Necmi  abi,hangisi @Efe ,hangisi @ahmetx abi,hangisi @ZEKI  abi diye bakakaldı dün :)  resimdekilerin üzerine isim yazsanızda forumun ortak merakını giderseniz ya abi :)

Olay 100 de 100 LigTv ile alakali. Reklam panolarinda mesela renk ayarlarini beceremediler büyük ihtimalle.
Kullanilan kamera ayar vesaire görüntüyü gercekten cok etkiliyor. Size bir örnek verecegim: Maci hatirlamasaniz bu macin Aslantepede oldugunu düsünürmüydünüz?  Sanki dünya kupasi macindan bir görüntü. :icool:

@basel1903

Hah yaşa hocam aynen bahsettiğim bu seyircinin uğultusu nasıl yansıyor görüyor musun? Onu bırak reklam tabelalarına bak, diğer beyazlara bir tane parlama yok. Fps değeri de çok iyi. Mesela dikkat et lig tv maç sonu programlarında hani oluyor ya ofsayt oynatıyorlar kare kare. iki kare arasında uçurum oluyor d d d kendileri de anlayamıyor pozisyonları. Şu sahayı Galatasaraylı olmayan birine sorsan skoru göstermesen dediğin gibi tt arena olduğunu bilmesi imkansız.

Çevrimdışı gostung

burada muhtelif sebeplerle eleştirilen (sete çıkan, bağırın diye böğüren, insanları irrite eden, yerine oturmayan, koltuğa çıkan, biletsiz giren vs..) herkesi ben de en az sizler kadar eleştiriyorum.

çarşı'yı da dönem dönem çok eleştirdim, hala da eleştiriyorum bazı konularda.

ama çarşı'nın bu kadar öcü ilan edilmesi de biraz sıktı artık. insanlar tribünde görmek istemediği her şeyi çarşı'ya bağlıyor, başlıyor giydirmeye.

çarşı'nın içinde de bu tiplerden yok mu? var. beleş biletçi yok mu? var. ama unutmayın ki, çarşı da bu camia'nın bir değeridir. bu kadar genelleme yapılarak bu kadar ağır eleştirileri hak etmediklerini düşünüyorum.

zaten fenerbahçelisi, galatasaraylısı, medyası, akp'si komple çarşı'nın üzerine oynuyor. bazılarımız malesef buna farketmeden destek olmuş oluyor.

senelerdir çarşı'yı eleştiren kişi olarak bunları yazdığıma şaşırıyorum. ama artık işin dozu kaçtı bence.
[ Son Düzenleme: 12 Nisan 2016, 22:57:59 gostung ]

Çevrimdışı İhsan

1- alen nin üçlüsü yıllardır bir gelenektir sayısız kez çektirmiştir ve taraftar tarafından çok sevilir
2- alen daha önce de bir çok defa saha da üçlü çektirdi hiç birisinde ceza gelmedi
3- eğer eskiden maçlara geldiysen görmüşsündür tribünde değil de orta saha da da üçlü çektirilir taraftar isterse.

bunu gören başka tribün liderleri de inemez zaten tribünün bir lideri yok bazı irili ufaklı gruplar kendilerine bir lider bulduysa o kimseyi bağlamaz hiç bir yerede inemez.

bu bir taviz değil yıllardır süre gelen bir gelenektir. zaten alen keyfinden çektirmiyor ki binlerce kişi sahada üçlü çektirmesi için bağırıyor onun üzerine iniyor hiç bir zaman kendi şovunu yapmak için sahaya inmedi her zaman taraftar istemiştir çoğu zamanda taraftarın isteğine rağmen inmemiştir inönü de.

Alen sahada üçlü çektiriyordu. ama yasak geldi diye yapamadı diye hatırlıyorum. Yurtdışında yaşıyordum, ancak TVden ve netten takip ediyordum
Taraftarın sahaya inebilmesi çok garip ve yanlış geliyor bana

Sahaya maçtan önce biri inerse ceza var mı ,  Yok mu? Net cevap verecek biri var mı? Ceza var diye ben mi yanlış okudum?
Eğer ceza yok ise kaç kişiyle inebiliriz 3lü çektirmek için?  :alala:

Bundan sonra bu forumdan biri (mesela en çok ileti gönderen) sahaya inip üçlü çektirisn bize.  Ne dersiniz?  :) :halay:

Come to Beşiktaş

Çevrimdışı ZEKI

abi forum tayfasının toplu bir fotoğrafı vardı dün..ama resimdekilerin kim olduğunu birebir tanımayanlar aba hangisi @Necmi  abi,hangisi @Efe ,hangisi @ahmetx abi,hangisi @ZEKI  abi diye bakakaldı dün :)  resimdekilerin üzerine isim yazsanızda forumun ortak merakını giderseniz ya abi :)
Sen resmi bul ben sana isimleri soylerim bu kosturmada bulamadim ben @nusretaslanturk

Çevrimdışı FARUK

üst sol baştan: @keremfrat1 @ZEKI @FARUK (ben :) ) @Necmi Yalçın abi ( @ilhan  abinin kardeşi) @ilhan  @Fatih
atta sol baştan: @KUMANOVALI  @Yakup abiler

[ Son Düzenleme: 12 Nisan 2016, 23:01:03 FARUK ]

Çevrimdışı sallapati

Aynen abicim.. Biz yillarca toki arena diye baska biryeri seyretmisiz lig tv sayesinde.. Tesekkurler ligtv.. Bir de gomez ne koymus ayi volkana

Çevrimdışı aşığımsana

Şampiyonlar liginde takımı ve statı tvde yayın olarak daha kaliteli izleriz  :boxin: :boxin:
Ömrümsün Beşiktaş!

Çevrimdışı Özay

Her sey lig tv kamerasi ile de bitmiyor hocam. Senin tv ve uydu ile de alakali.

Lig tv kamerasi ile bu mac kamerasi arasinda fark var. 4K yayinda yapiliyor suan o macta. Lig tv'nin kameralari ne yeni ne de eski. Yeni yapilacak yayin ihalesinde goruntu kalitesi icin yaptirim olucak diye biliyorum. Kamera yeri de farklilik yaratiyor bu arada.

Lig tv'nin bu kameralara geçtiği sene avrupa kanalları onları bırakıp şu an yayın yaptıkları teknolojiye geçmişti. Bir adım geriden takip ediliyor sürekli.

Bein sport alırsa hiçbir fark kalmaz arada.

Çevrimdışı sallapati

Şampiyonlar liginde takımı ve statı tvde yayın olarak daha kaliteli izleriz  :boxin: :boxin:
Aynen kardesim

Çevrimdışı ZEKI

üst sol baştan: @keremfrat1 @ZEKI @FARUK (ben :) ) @Necmi Yalçın abi ( @ilhan  abinin kardeşi) @ilhan  @Fatih
atta sol baştan: @KUMANOVALI  @Yakup abiler

@FARUK harika fotograflar  sagolasin dun cok guzeldi tekrarlariz sampiyonluk macinda insallah