2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 565 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11393421 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı Mahmut

Kupayı referans almayın. Bugün kazanacak kadar ürettik ve temiz bir galibiyet alabilirdik. Sorun teknik adamın maç önü ve oyun içi hazırlığındaki/hamlelerindeki - tercihlerindeki yetersizliği, kronikleşen oyun içi problemlere takım içinde yada transfer planlaması ile çözüm üretilememesi. Aynı oyuncuları tekrardan aynı şeylerle eleştirmeyeceğim.

@atalay teknik adamın yetersizliklerini biraz açar mısın, kronikleşen oyun içi problemler ne ?

Çevrimdışı tuncaboylu

Brezilya'dan alabileceğimiz en iyi üç dört stoperden biridir kendisi.
Transfermarkt'a göre kısa boylu ve sağ ayaklı. Hangi özellikleri iyidir?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Stoper, orta saha ve forvet transferlerini mutlaka yapmak zorundayız.

Orta saha derken Atiba'ya alternatif şart. Çok fazla maç yapacağız her zaman geçen sezonki gibi olmaz.
Kaliteli stoper ve forvet gelse ben öpüpte başıma koyarım

Çevrimdışı Tolga

Kaliteli stoper ve forvet gelse ben öpüpte başıma koyarım

Tabi şuanki durumumuzu düşünürsek 2 tane transfere de fitim ama Atiba'nın alternatifi de lazım.
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı wbishop82

bugün eksik kadroyla,sezon başı olmasına rağmen.oyun içinde ki olumlu alışkanlıklarımızın devam edebileceğini görmek güzeldi.tempo eksikti.o da olacaktır.geçen senelere göre oyuncuların daha özgüvenli olduğu izlenimi edindim.tabi sıkıntılarımız mevcut.kendimizi ve rakibimizi görmemiz açısından iyi oldu.Hatta gs nin bize rakip olamayacağını görmek beni memnun etti.
1-beck savunma yönünden beğeni topluyor ancak bugün o yönü bile yerlerdeydi.gg nin bu takıma adapte olması şart.olumlu yönde çok etki edeceğini düşünüyorum
2-sosa....tolgay oğuzhan yetenekli.ancak takımın beyni olmak,oyuna zeka katmak,lider olmak başka birşey.bu adam takımın %30 dur.olmazsa olmazıdır

3-fabri...kaleyi alacaktır.şenol hoca daha fazla tolgaya şans vermeyecektir

4- necip,tosiç,rhodolfoyla yama yama bi yere kadar.NET bir stoper.ayağı düzgün.futbolu beyinle oynayan cinsten

5-kanatlarda kerim,olcay(ki bugün iyiydi) q7 tarzında oyuncularda 1 tane oynar.diğeri golcü özellikli kanat forvet olmalı.şart oğlu şart.aras daha biraz daha gole dönük ama yetmez

6-cenk bugün kötü kaçırdı ancak benim ona olan inancım yüksek.ancak henüz direk santrafor oynamaz.Bize LEBLEBİCİ lazım

takımın temposu yükseldiğinde.eksikler tamamlandığında bu takımı kimse tutamaz.bunlar rakip falan olamaz bize

Çevrimdışı tuncaboylu

- Beck, dünyanın en vasat sağ beki... İlk geldiği gün de öyleydi, bugün de öyle... Gökhan Gönül form tutarsa yırtarız, tutmazsa sağ kanat yine yol geçen hanı olur. Dua edelim Avrupa'da sol açığı Bruma gibi güçlü ve süratli takımlar çıkmasın karşımıza...

- Tosic'i dünyanın en uzak ülkesine gönderelim. Los Angeles Galaxy'de oynasın mesela... Ya da Avustralya'da... Hayatımda bu kadar yeteneksiz bir futbolcu görmedim. Adriano oynasın, sakatlandığında boş kalsın orası, 10 kişi oynayalım. Yeter ki bu adamı görmeyeyim artık şu formayla...

- Galatasaray'ın maç boyunca bir tane gollük pozisyonu yok, iki tane 'maçın yıldızı' olabilecek adamı var, Bruma ve Muslera...

- Mete Kalkavan, biri çok çok net, diğeri tartışılabilir iki penaltı pozisyonunu çatır çatır yedi. Şaşırdık mı, hayır...

- Geçen sezon ligde 75 gol atmıştık. Bu 75 golün tam 50 tanesinde Mario Gomez ve Sosa'nın direkt katkısı (gol ve asist) vardı. Şimdi "Gomez'in yerine Cenk oynasaydı o da 26 tane atardı" diyen kardeşleri durup düşünmeye, yönetimi de Sosa'ya ağır bir ceza vermeye davet ediyorum. Canı istemedi diye antrenmanlara çıkmadı, takımı bugün 10 kişi bıraktı... Yazıklar olsun.

- Süper Kupa çok mu önemli? Hiç değil. Ama 'kazanan takım' olma özelliği çok önemli. Karşında; geçen sezon 30 puan fark attığın, yine tel tel dökülen, bir tane pozisyonu olmayan, son dakikalarda yorgunluktan yerlerde sürünen bir Galatasaray var, sen hala geziyorsun sahada... Yan pas, geri pas, yan pas, geri pas... Bir yolunu bulacaksın, 'kazanacaksın' kardeşim! 'Galatasaray'ın ölüsü Beşiktaş'a yeter' dedirtmeyeceksin!

Umarım yine kanser sezonu açılmamıştır... Herkese iyi haftalar...
Tosiç iyiydi bugün.

Ayrıca Galatasaray daha sezon başında öldüğünü kabul ettiyse, ben kupayı seve seve veririm. Galatasaray'da geçen seneden iyiye giden bir şey olmamış,  bu sene de erken koparlar.

Çevrimdışı atalay

Tekrara düşüyorum ama kaliteli ön alan baskılarında mevcut kaleci ve stoperler ile büyük sıkıntı yaşarız. Tandemde sağ-sol dengesinin önemini vurguluyorum, transferde önemli bir donedir. Gelecek oyuncu ihtiyacı da karşılamalı.

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

Ha bu arada.

Quaresma'nın Portekiz milli takım performansına aldanıp Şampiyonlar Ligi'nde ilk 11 oynayacağını söylemiştim. Lafımı geri alıyorum.
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimiçi Kapkarakartal

Çok fantazi peşinde koştuk elindeki en iyi kadro hangisiyse onla çıkılması gerekirdi, yönetim transferi geciktirerek takımın hazırlanma sürecini uzattı ve uzatmaya devam ediyor. Kızgınlık kupayı kaybetmemize değil şu kötü Galatasaray'ın ağzına laf vermemize Tolga - Beck - Necip - Kerim - Cenk çok kötüydüler Beck geçen seneden kalma Kasımpaşa maçı ve ondan sonraki dönemdekinden farksızdı. Tolga uşağını gene kesemedi madem bu 1. kaleci Fabri'yi niye alıp külfet oluyorsunuz. Kerim bu kafayla ne uzalır ne kısalır 70 den sonra yedekten giren oyuncudan öteye gidemez. Cenk bu seviyelerin ancak yedeği olabilir.

Bence yenilmemiz iyi oldu biraz burunları sürtsün yönetimin felan fazla yüksekten uçmaya başlamıştık.

Çevrimiçi Samet Ç

Transfermarkt'a göre kısa boylu ve sağ ayaklı. Hangi özellikleri iyidir?

İzlediğim kadarıyla hava toplarında boyuna göre iyi sert bir oyun stili var agresyon becerisi yüksek bir oyuncu. @atalay daha iyi anlatabilir oyuncunun özelliklerini.

Çevrimdışı Uğur Uğurlu

Bu maçtada gördük Cenkten 1. Forvet falan olmaz. Querasmadan ve olcaydan da kanat. Farkettiniz mi Olcay at gibi koşmaktan başka hiçbirşey yapmadı bugün.. türübüne oynadı bol bol..kanser etti gene.. Q7 girince de oyun üstünlüğü gitti , frei en azından geri gelip savunmaya yardım ediyordu..gs yoruldugu için bişeler yaptı gözüktü sadece.. Bide şu adamın trivelalarından bıktım..Duran topadamı trivela atılır.. Bi tane adam gectimi sorarım size..
Bu ileri hattıyla zor gol atarız çünkü Ceza alanında çogalamıyoruz ve bitiricilik çok kötü..sosanın etkisi büyükmüş baya..iyiki gitmemiş :))
Defansa gelirsek bu 4 lüyle bi daha maça çıkmayalım kesinlikle..Marcelo iyi de  kafa topu alıyor sadece ve tek bu özelliğiyle olmaz.. Çok adam kaçırıyor..ama iyi yedek olur orası kesin.
 Bu arada Tolgay kötüydü diyemem ama bizim ara paslı oyunumuza alışkın değil .. Tolgaya bi top at hayatta kaybetmez tutar topu, rahat oynuyor. Önliberoda denense nasıl olur acaba bi düşünmek lazım..

X
X.              Sosa          Aras
            Atiba.    Ozi
Adriano    X.    X.        Gg
                  Fabri

Bu x olan yerlere adam şart. Olmasada olur derseniz bu geceki maçlarla karşılaşabiliriz..şimdi para yok dersenizde kaç tane free oyuncu vardı piyasada ve paraya kıyamadığımızdan alamadık sorarım size :))

KALEYE DEĞİNMEDİM GÖRÜŞÜMÜ BİLİYORSUNUZDUR SANIRIM.. 2. Kaleci utku olsun diyorum sadece.

Çevrimdışı legendmaster

bjk şu defans hattıyla bile mücadele edebilir bu ligde ama mevcut santrforcuklarla asla

Çevrimdışı atalay

@atalay teknik adamın yetersizliklerini biraz açar mısın, kronikleşen oyun içi problemler ne ?

Yetersizlik bugün özelinde, genel eleştirileri zaten yapıyorum. Geriden oyun kurma problemi kronikleşen bir durum. Maç öncesi planı ve özellikle 0-0 iken forveti çiftleyip orta alanı boşaltmamız. Bu Hocanın sürekli yaptığı ve oyunsal olarak olumsuz geri dönüş aldığı bir durum. Fakat TT Arena'daki son derbide kazandırdı, bugün de kazandırabilecek kadar ürettirdi. Fakat benim doğrularıma göre yanlış.

Çevrimdışı Zafer55

Nazar boncuğu olsun neyapalım......

Oynamayan Töre yerine Aras alınmış...Yok
İsmail gitmiş Adriano gelmiş...Yok
Serdar gitmiş G.Gönül gelmiş...Yok
Sosa....Yok
Gomez yerine alınmış santrafor  Yok
Rhodolfo...Yok
Alexis gitmiş yerine alınmış stoper Yok
Q7 kupada final oynamış yeni gelmiş....

Yukarıda ismi geçenlerden hiçbiri 11 de YOK.
Hızlı bir şekilde transferleri tamamlayack para YOK

Buna rağmen sahada GS den KESİNLİKLE daha iyi oynayan bir Beşiktaş var.Geçen senenin eksik kadrosu  bu senenin GS sinden iyi.Maçın adamı penaltılardan bağımsız olarak Muslera.
   Vahlanacak tühlenecek tek şey şanssızlığımız olmalı yoksa takım kaldığı yerden devam hatta üstünede koymuş.Daha yukarda yazdığım adamlar takıma girecek.Şu halimizle böyle oynadıysak(süper oynadık demiyorum ama kazanacak kadar iyiydik) vah rakiplerin haline.

Çevrimdışı 38life

"En uygununu almak için bekliyoruz" transfer politikası an itibariyle toz duman içinde yıkılmıştır.

Şenol Hoca bir transferin takıma adapte olması için kendince gerekli olduğu sureyi de söylemiş oldu böylece. Yani yönetim "daha ligin başlamasına çok var" diyor ya. Lig başlarken transfer yaparsa yönetim. Bu transferler Şenol Güneşin kriterlerine göre 6.ci hafta falan oynamaya hazır hale gelecek.

Yönetim görsün artık gerçeği. Kendini kandırma dönemi bitsin. Koskoca Beşiktaş ligin 6.ci haftasından itibaren mi lige başlayacak bunu Anadolu kulüpleri yapar. Burası acaba Anadolu kulübü gibi mi yönetiliyor yoksa başkanın tabiriyle "Dünyanın en büyük kulübü " gibi mi?

Aksilik oldu transfer gecikti dersin eyvallah derim anlarım. Ama ligin başlamasına 2 haftadan az var süper kupa falan oynanıyor sen hala "daha çok zaman var. En uygununu almak için bilerek bekliyoruz" dersen orada işte bu taraftarı artık dellendirmeye başlarsin.

Yönetim acilen hatasından döndün ve bu hatasını telafi etsin.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı atalay

Bugün ideal kadronun yarısına yakını başlangıç planında yer almadı. Buna rağmen güçlü oyun alışkanlıklarını görebildik. Fakat Galatasaray ölçü olamayacak kadar kötü bir ekip. Zaten en büyük eleştirim de birinci cümlem.

Çevrimdışı Çağatay

Kerim cenk tolgay necip ve tabiiki tolga nin ilk 11 de olamayacaginin ispatlandigi bir maçı izledik en azindan.
Hope for the Best, Plan for the Worst

Çevrimdışı atalay

İzlediğim kadarıyla hava toplarında boyuna göre iyi sert bir oyun stili var agresyon becerisi yüksek bir oyuncu. @atalay daha iyi anlatabilir oyuncunun özelliklerini.

Manoel, Brezilyadan alınabilecek stoperler listemdeki isimlerden biri. Şu günün şartlarında onun da doğru profil olduğunu düşünmüyorum. 

Çevrimiçi Samet Ç

Manoel, Brezilyadan alınabilecek stoperler listemdeki isimlerden biri. Şu günün şartlarında onun da doğru profil olduğunu düşünmüyorum.
Bize geriden oyun kurabilecek Mathieu tarzı bir oyuncu lazım ama bulabilir miyiz orası önemli. Sonunda Omerou'ya kalmaktansa Manoel'i tercih ederim orası da ayrı bir konu tabi.
[ Son Düzenleme: 14 Ağustos 2016, 00:45:18 Samet Ç ]

Çevrimdışı ozankarakoc

Tosiç iyiydi bugün.

Ayrıca Galatasaray daha sezon başında öldüğünü kabul ettiyse, ben kupayı seve seve veririm. Galatasaray'da geçen seneden iyiye giden bir şey olmamış,  bu sene de erken koparlar.

Tosic iyi miydi? Ayağına 10 top geldi 15 top kaybı yaptı ya... Ayakta duramıyor, aptal aptal yerlerde düşüp yere kapaklanıyor... Orta zaten yapamıyor... Ayağına top geldiğinde korkudan titriyorum... Korkunç kötüydü bence. Hayatımda gördüğüm en kötü futbolculardan biri. Geçen gün bir iki eski maç izledim. Baki Mercimek, Halilagiç falan vardı... Onlar bile bu kadar kötü değildi. Nefret ediyorum tam anlamıyla adamın futbolundan... Umarım mucize bir teklif gelir Avustralya'dan falan da, tez zamanda en uzaklara gider...
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Bugün ideal kadronun yarısına yakını başlangıç planında yer almadı. Buna rağmen güçlü oyun alışkanlıklarını görebildik. Fakat Galatasaray ölçü olamayacak kadar kötü bir ekip. Zaten en büyük eleştirim de birinci cümlem.
Manoeli ister misin düşüncen nedir ?

Çevrimdışı ozankarakoc

Kerim cenk tolgay necip ve tabiiki tolga nin ilk 11 de olamayacaginin ispatlandigi bir maçı izledik en azindan.

Lütfen Beck'in hakkını yemeyelim!
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Serhat Akkaya

aras hazırlıklı maçlarında kerimden çok daha iyiyken hocanın bu ısrarını cidden anlamadım. Necip konusuna girmiyorum bile. Yaptırdığı saçma faul gol oldu
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı wbishop82

evet oyun alışkanlığı konusu beni umutlandırdı.bu takım olmakla alakalı bir şey.yetersiz oyuncular vardı.buna rağmen gayet yeterli oynadık.bu sezonda fb ile çekişiriz.bu kupanın gs nin gözünü boyaması kaçınılmaz.boyamasa da cacık olmaz gerçi o ayrı

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Tosic iyi miydi? Ayağına 10 top geldi 15 top kaybı yaptı ya... Ayakta duramıyor, aptal aptal yerlerde düşüp yere kapaklanıyor... Orta zaten yapamıyor... Ayağına top geldiğinde korkudan titriyorum... Korkunç kötüydü bence. Hayatımda gördüğüm en kötü futbolculardan biri. Geçen gün bir iki eski maç izledim. Baki Mercimek, Halilagiç falan vardı... Onlar bile bu kadar kötü değildi. Nefret ediyorum tam anlamıyla adamın futbolundan... Umarım mucize bir teklif gelir Avustralya'dan falan da, tez zamanda en uzaklara gider...
Abdurrahman Çelebi muhabbeti tosic in olayı
Korku akıl katilidir.

Etiketler: