Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Stadyum Projesi (6) 1360 sayfaya ulaşan Arşiv niteliğindeki diğer konumuzu (1) incelemek isterseniz;

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 5529942 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Çevrimdışı Coşkun Mevsim

bu stadın yapımını seyrettim ve parçalar halinde rulo hibrit çim serdiler adamlar kopartamadılar bence böylesi çok daha hızlı olacaktır neden ekme yapıyorlar diye kendime sorup duruyordum inşallah rulo halinde hibrit gelir başkanın sisle konuştuğu söyleniyordu bu konuşmadan sonra serme yapılması kararlaştırılmış olabilir
[/quoteT

Ya  @Efe sis  verdiği  röportajda  sermeye  bile  hibrit  ekebiliriz  demiş.Şimdi  bir  daha  okudum da.YAni  bir  sürü  olasılık  var  g,b,  duruyor.

Çevrimdışı Coşkun Mevsim

girelim girelim riskli şeylere girelim sürekli böyle yapalım biz birtane adam akıllı birşeyimiz olmasın.

Ne var şimdi nevzat demir tesislerindeki gibi yapsak ? Efendi gibi drenaj yapsak sulama ısıtma vs.

Üstüne güzelce çim eksek onun üstüne hibrit çim yapsak olmuyor mu böyle ?

Yok illa macera arıyoruz.Ayrıca efe ben böyle olacağınıda düşünmüyorum açıkcası söylüyeyim ?
Neden  macera  olsun  eğer  bize süre  kazandıracaksa????Hem  süre  hemde  para???????????

Çevrimdışı FARUK

bu stadın yapımını seyrettim ve parçalar halinde rulo hibrit çim serdiler adamlar kopartamadılar bence böylesi çok daha hızlı olacaktır neden ekme yapıyorlar diye kendime sorup duruyordum inşallah rulo halinde hibrit gelir başkanın sisle konuştuğu söyleniyordu bu konuşmadan sonra serme yapılması kararlaştırılmış olabilir
Böyle birşey olmaz efe :)
Bahsedilen basit rulo çim
Adam 1 yılda ürettik diyo
Kamyonlarla nakliyesi bile ne kadar sürüyor baksana
En son Necmi abi sorduğunda firmaya bundan 2-3 hafta önce plan aynı demedimi
Hadi 2 hafta önce karar verdiler diyelim hangi ara hazırlanacak bu ayrıca sis firmasında böyle bir Hibrit yok başka firmayla mı anlaşacaklar hangi süreye sığacak bu plan

Çevrimdışı SerhanÖzdemir

https://www.youtube.com/watch?v=nii0hABllrk#t=33m00s

alın izleyin nasıl rulo hibrit yok allah aşkına ya
1 sene farklı yerde yetiştirilmiş bir çim yalnız bu. Zaten hibrit çim üretilmiş direkt seriyorlar. Bizim daha önceden kararlaştırılan bu olmadığından hazırda bir hibrit çim durumu da olamaz bence.

Çevrimdışı Efe

hibrit rulolar serilirken üzerinde dolaşada biliyorsunuz bence çok zaman kazandırır inşallah serme olacak :icool:
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı betoo38

o kadar söyledik size  :D baskanin hedefi 19.03 ise kesin rulo cim olacaktir. mayis-agustos da hibrit cim icin yeterli bir zaman

Çevrimdışı yenerh

bunu anlamıyor arkadaşlar 60 gün diyen var.

Anlamıyor değil verilere göre konuşuyorum. Nevzat Demir tesislerinin Hybrid sistemi çalışmalarına ne zaman başlandığını biliyor musun?
09.06.2015 - Yenilenen sahada ilk Antrenmana çıkış tarihi 19.11.2015.

hadi 1 ayı çim harfiyata verdim ki çok fazla aynısı şu anki mevcut Vodafone Arena zemini içinde geçerli olacak.
uygulama sonucu 130 gün. Saha içinden Vinçler çıktıktan sonra sayarsın 130 günü hybrid çim için.

20-30 günlük ( maximum 2 iç saha maçı yapar) bir zaman kazanımı için yönetimin böyle bir işlem yapacağını kesinlikle düşünmüyorum.
bununla ilgili zaten başkan neden böyle bir uygulamanın yapılacağını ve getirisini kesinlikle açıklayacaktır.

Çevrimdışı cursedofdragon

Hollandadan  getirebiliriz.Araştır  diye  haybeye  konuşmadım.Avustralyada  uygulamasını  yapmışlar  adamlar dedim:Rugby  maçına   bile  dayanıyor  yaptıkları  uygulama  dedim.Bide  okusan  yazdıklarımı.  :D

SİS  firması  bize  verdiği  mülakatta  demişki  mesela.....
Taraftarlar en çok serme mi? Ekme mi? O konuda çok gidip gelmişti. İkisi arasında ki farklar nelerdir?

Serme yani ruloda saha; daha çabuk oynanabilir hale gelir. Serme yapılıp sonradan hibrit de enjekte edilebilir. Serme sistemle yapılan sahalarda ertesi gün ertesi gün müsabaka yapılabilir. Serme rulo çim yapılıp, hibrit de 10 gün içinde enjekte edilirse ertesi gün oynanabilir. Diğer sistemlerde çimin gelişmesi ve sahanın oynanabilir hale gelmesi için 30-40 gün gerekiyor. Vodafone Arena’nın sahasını eğer serme rulo sistemle yapsaydık, 40 gün içinde her şeyi bitirebilirdik. Ama Vodafone Arena’nın sahasını ekme sistemle yapacağız.

Ee aynı şeye çıkıyor söylediklerin 40 günde bitiyormuş ?

Bizim dediğimizde 70 gün'e denk geliyor bizim söylediğimizle aynı şeye çıkıyor 20-30 gün farkediyor dedik nerde burda yanlışlık ?

Ayrıca bana söylermisin abi ekme çim ile serme çim'in arasındaki farklılıkları ?

Ben sana birtane söylüyeyim ekme çim'e yapılan hibrit çim daha dayanıklı olucaktır ? 

Ayrıca serme ruloyu serip hibrit çim yapmıyacağız çünkü 10 gün de öyle sürüyormuş 50 gün yapar demi ? 10 gün kaybetmemek için sene sonunu bekliyeceğiz ?

Buna göre hibrit çim sene sonu yapılacak.20-30 gün için değer mi ? Bunu yine soruyorum çünkü ekilen çim daha sağlam sağlıklı olucak sene sonunda bu rulo çim'i söküp tekrar yeni çim ekimi yapmak zorunda kalacağız 70 gün çöp olucak ?

[ Son Düzenleme: 30 Aralık 2015, 00:56:45 cursedofdragon ]

Çevrimdışı Deniz

Bu ne acele :)

Serme rulo falan bence oldukca mantiksiz olur.zemin nevzat demirdeki gibi yapilmali acele edecez diye rezil etmeye gerek yok zemini
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimdışı Coşkun Mevsim

Anlamıyor değil verilere göre konuşuyorum. Nevzat Demir tesislerinin Hybrid sistemi çalışmalarına ne zaman başlandığını biliyor musun?

hadi 1 ayı çim harfiyata verdim ki çok fazla aynısı şu anki mevcut Vodafone Arena zemini içinde geçerli olacak.
uygulama sonucu 130 gün. Saha içinden Vinçler çıktıktan sonra sayarsın 130 günü hybrid çim için.

20-30 günlük ( maximum 2 iç saha maçı yapar) bir zaman kazanımı için yönetimin böyle bir işlem yapacağını kesinlikle düşünmüyorum.
bununla ilgili zaten başkan neden böyle bir uygulamanın yapılacağını ve getirisini kesinlikle açıklayacaktır.
YA  arkadaş  ne  130  günü?? Lütfen bilerek  yazın  şunları  yahu. :D  Nevzat  Demirde  70  günde  bitirdiler  işi.

130 gün mü yok muhabbet hapis.

Çevrimdışı Efe

Böyle birşey olmaz efe :)
Bahsedilen basit rulo çim
Adam 1 yılda ürettik diyo
Kamyonlarla nakliyesi bile ne kadar sürüyor baksana
En son Necmi abi sorduğunda firmaya bundan 2-3 hafta önce plan aynı demedimi
Hadi 2 hafta önce karar verdiler diyelim hangi ara hazırlanacak bu ayrıca sis firmasında böyle bir Hibrit yok başka firmayla mı anlaşacaklar hangi süreye sığacak bu plan
işte 1 yıldır belki yetiştirildi bunu kimse bilmiyor belki adamlarda bize söylemedi olamaz mı ben bu saaten sonra gözle görmediğim hiç bir şeye inanmıyorum açıkçası söylenen veya böyle olacak denilen bir çok şey değişti maalesef yönetim stadı marta açmak istiyor bu artık ap açık ortada ve en kısa sürede nasıl yaparızın hesabı içindeler bencede açmasalar daha iyi olacak rahat rahat ekme hibrit yapsınlar ama sermede olursa bence hiç problem yok daha önceden siparişleri verilmiş olabilir ortam herşeye gebe şuan :)
[ Son Düzenleme: 30 Aralık 2015, 00:59:54 Efe ]
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Coşkun Mevsim

Ee aynı şeye çıkıyor söylediklerin 40 günde bitiyormuş ?

Bizim dediğimizde 70 gün'e denk geliyor bizim söylediğimizle aynı şeye çıkıyor 20-30 gün farkediyor dedik nerde burda yanlışlık ?

Ayrıca bana söylermisin abi ekme çim ile serme çim'in arasındaki farklılıkları ?

Ben sana birtane söylüyeyim ekme çim'e yapılan hibrit çim daha dayanıklı olucaktır ? 

Ayrıca serme ruloyu serip hibrit çim yapmıyacağız çünkü 10 gün de öyle sürüyormuş 50 gün yapar demi ?

Buna göre hibrit çim sene sonu yapılacak.20-30 gün için değer mi ? Bunu yine soruyorum çünkü ekilen çim daha sağlam sağlıklı olucak sene sonunda bu rulo çim'i söküp tekrar yeni çim ekimi yapmak zorunda kalacağız 70 gün çöp olucak ?
Bak  delikanlı.Bence  bekleyelim  görelim.Neticede  biyerlerimizi  yırtsak en sonunda  yönetim  verecek  enson  kararı dimi.ENson kararı  onlar  alacak yapılacak  şeye  onlar  karar  verecek.Ama şuvarki tekbir şey  yapılma  zorunluluğu  yok.Neticede  +  -  bakacaklar karar  verecekler.Hangisi BJK için daha  yararlı  ise  onu yapalım  diyecekler.

Çevrimdışı tangaz

Tüm Beşiktaş sevdalısı abilerime ve kardeşlerime selamlar sonunda dayanamadım bende üye oldum. arkadaşlar hafızalarınızı zorlarsanız hatırlayabilirsiniz 2010 senesinde real madrid sahası zemini berbattı slovakyadan tırlarla rulolar halinde uzun yolluklar gibi çimler getirlmişti ve ligler oynanırken 2 iç saha maçı arasında önce eski zemin traşlanıp kazınarak kaldırıldı akabinde tesfiyesi yapıldı ve rulolar serildi ve bir kaç gün içinde maç oynandı toplam 1 haftada 0 sorunla işlem tamamlanmıştı. tamam zemin altyapısı yapılacak stadımızda drenaj, ısıtma, havalandırma vbvb lakin bunlar 15-20 günde yapılıp akabinde real madridin 2010 yılında yaptığı gibi bir işlem yapılamaz mı??? real madrid o günlerde hafızam beni yanıltmıyorsa 1.000.000 USD para harcamıştı ve bence bu büyük bir para değil sonuçta şampiyonluk ve şampiyonlar ligi gelirleri yeni sponsorluklar vbvb gibi kazanımlarımız olacak...

13 kasımda çim konusu ile alakalı düşüncemi ifade etmek için üye olmuştum foruma şimdi gelinen nokta sanki benim dediğime geliyor gibi. bakınız 13 kasımda yazmıştım real madrid 1 haftada oynanacak hale getirdi die. elbette orada altyapı işleri vs yoktu eskisi kaldırıldı yenisi serildi ve oynandı bizim burada da 20 günde altyapı yapılıp (drenaj vb) 10 günde de zemin hallolacaksa serme çimde hiç bir sakınca yok varsın hibrit olmasın bu şekilde stadı 1 martta bile açabiliriz içerde 5 maç oynamak demek bu ve şampiyon olup sezon sonu ister serme ister ekme hibrit yaparız parasıyla değil mi. hasılattan bu paralar çıkar şampiyonlar liginden gelecek parayla 25 defa hibrit yaparsın. 1.000.000 usd para değil bu uğurda...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Deniz

Kis sartlari da dusunulurse en gec 100 gunde zemin tamamen hazir hale gelir 15-20 gun kar edecez diye bir cuval inciri berbat etmeye gerek yok
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimdışı betoo38

stres yapmayin beyler. bvb stadinda görevliyim ve adamlar serme rulo cim kullaniyor. dünya da hibrit olmayan statlarin cimi kötü mü? antalya ve mersin ile kiyaslamak yanlis. rulo ciminde iyisi kötüsü var ve sis yapacak ise zaten sorun olmaz.

Çevrimdışı kadir137

Hakikaten acele edelim diye en çok övündüğümüz  dillendire dillendire bitiremediğimiz zeminden vazgeçersek yapılan iş amacından sapmış olmaz mı? Niye fantazi arıyoruz biz durduk yere. Adamlar o kadar yapmışlar planlarını, kurmuşlar sistemlerini. Ne gerek var şimdi anlamıyorum ki.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'la kafayı bozmuşsun diyorlar, çok şükür kafamız bozuk kanımız değil.

Kis sartlari da dusunulurse en gec 100 gunde zemin tamamen hazir hale gelir 15-20 gun kar edecez diye bir cuval inciri berbat etmeye gerek yok

ben yatıyorum ya kimse anlamıyor burdaki şimdide serme rulo çim en iyi denmeye başladı.360 derece dönüyor herkes.

İnşallah ben haksız çıkarım.

Çevrimdışı kyiv

Haydaaa tam madara olduk. Geçen gün Vodafone Arenaya iş yapan bir firmada çalışan arkadaşım aradı. telefonla stattan görüştüm.Statın görkeminden,tribünlerin dikliğinden falan bahsederken zeminin rulo çim olacağından bahsetti. Ben de tüm ukalalığımla sana yanlış bilgi verilmiş dedim.Hatta telefonda nerdeyse tartışacak kadar olduk. O da bilginin Fikret Ormanın yakın bir akrabasından geldiğini söylemişti. Ben buna rağmen inanmamıştım. Ama şimdi gözüken o ki arkadaş haklıymış.

Ha bir de aynı arkadaş ısrarla yeni açıkta loca olacak falan da dedi.Ben ona şiddetle itiraz etmiştim. Ancak rulo çim olayını duyunca şimdi önce size soruyorum ben birşey mi kaçırdım yeni açıkla ilgili yoksa arkadaşım yeni açığa loca konusunda salladı mı?

Çevrimdışı yenerh

YA  arkadaş  ne  130  günü?? Lütfen bilerek  yazın  şunları  yahu. :D  Nevzat  Demirde  70  günde  bitirdiler  işi.

Ben size tarihleri basında çıkan haberleri kaynağı ile veriyim tarih hesabını isterseniz tekrar yaparsınız.

bu saha yenileme çalışma başlangıcı: http://www.haberler.com/bjk-nevzat-demir-tesisleri-ndeki-saha-yenileniyor-7401231-haberi/

Bu da ilk antrenman: http://www.trtspor.com/haber/futbol/spor-toto-super-lig/besiktastan-yenilenen-sahada-ilk-antrenman-108706.html

Çevrimdışı kadir137

ben yatıyorum ya kimse anlamıyor burdaki şimdide serme rulo çim en iyi denmeye başladı.360 derece dönüyor herkes.

İnşallah ben haksız çıkarım.
Katılıyorum abi. Şimdi de rulo çimden iyisi yok. Hani ben bu forumdan öğrendim inşaatla ilgili her şeyi. Yapılması planlanan çimin dünyadaki en kaliteli sistem olduğunu da bu forumdan öğrendim. Şimdi yine aynı forum 5 dk de bunları unuttu. insanın kafası karışıyor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'la kafayı bozmuşsun diyorlar, çok şükür kafamız bozuk kanımız değil.

Çevrimdışı FARUK

işte 1 yıldır belki yetiştirildi bunu kimse bilmiyor belki adamlarda bize söylemedi olamaz mı ben bu saaten sonra gözle görmediğim hiç bir şeye inanmıyorum açıkçası söylenen veya böyle olacak denilen bir çok şey değişti maalesef yönetim stadı marta açmak istiyor bu artık ap açık ortada ve en kısa sürede nasıl yaparızın hesabı içindeler bencede açmasalar daha iyi olacak rahat rahat ekme hibrit yapsınlar ama sermede olursa bence hiç problem yok daha önceden siparişleri verilmiş olabilir ortam herşeye gebe şuan :)
İlk yanlışı yaptık o zaman statla nevzat demir farklı Hibrit oldu :)

Çevrimdışı tguesbb

Bu yönetimin sizce bizi yeni stada berbat bir zeminde oynatacağını gerçekten düşünüyor musunuz inanmıyorum burda konuşulanlara ya o nevzat demir boşuna yapıldı demi ? Neyse bildiğinizi okuyun.Metin albayrak dediyi geçin arkadaşlar.Doğru dürüst sorular sorulmadan verilmiş cevaplar.Stad ne zaman açılır bilmeme ama yertemiz antreman sahasındaki gibi bir çim ile o stad ayak basacak futbol takımımız buna yüzde yü eminim.Muazzam bir stad yapılıyor oraya ve siz mersin antalya vs stadlardaki gibi bir çimin olacağını mı düşünüyorsunuz.Sadece gülüyorum..

Çevrimdışı Efe

İlk yanlışı yaptık o zaman statla nevzat demir farklı Hibrit oldu :)

valla yapmasınlar yanlış manlış @Necmi abi bi tekrardan sordurur bence bu olayı ona göre daha net konuşuruz sonuçta açıklamalar ortada artık  :)
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Deniz

stres yapmayin beyler. bvb stadinda görevliyim ve adamlar serme rulo cim kullaniyor. dünya da hibrit olmayan statlarin cimi kötü mü? antalya ve mersin ile kiyaslamak yanlis. rulo ciminde iyisi kötüsü var ve sis yapacak ise zaten sorun olmaz.
İyi de o zeminin oturmasi sikintili 1 seneden once dogru duzgun oturmuyor ,bunu mu bekleyecez ?