2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 371 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11442899 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı Bishamon

Beynim yandı valla gece gece.Bugünlük bu kadar yeter hadi herkese iyi geceler

Çevrimdışı Panjandrum

Hoca'nin soyledigi tek bir mantikli sey yazin o zaman. Mesele gitmekse ben de giderim diyor. Atari kes. Neyse ben daha fazla yorum yazmiyorun. Umarim hocanin gazina gelip sezon ortasinda yonetime sallamazsiniz burda. Adamlar 3 milyon euroyla kadro kurmaya calisiyor. Bizimki atara atar gidere gidere diyor. Cok acayip.

Çevrimiçi Necmi

Cok abartiyorsunuz Senol Hoca'yi. Bu takimi Mustafa Denizli bile sampiyon yapti. Gecen yil 2003 ten bu yana Besiktas'in en iyi kadrosu verildi kendisine. (Guti simao fernandes demeyin uzerim). 3 Milyon euroluk butcesi olan kulupten 6 transfer isteyerek Sampiyonlar liginde alinacak maglubiyetler icin yonetimi simdiden hedef gosteriyor. Biz 10 yesek de takimin, hocanin, yonetimin arkasinda dururduk. Biliriz cunku bu sene gs ve fb nin 5 kati kadar kombine sattik, az da olsa kadrodaki genc oyuncularimiz, sampiyonlar ligi deneyimi kazanacak, seneye su ffp belasi bitecek, kadro ona gore yeniden planlanacak, yeni stad rakiplere cehennem olacak. Ama kendisi simdiden sizlanmaya baslamis. Siz ne derseniz deyin, hoca benim gibi dusunen taraftar kitlesinin sabrini tolga ile yeterince test etmisti. Simdiyse kredisini tamamen tuketti.
allahtan senin gibi düşünen taraftar çok yok :)
bu gün söyledikleri çok hoşuma gitmesede Şenol hocayıda çok tutmasamda
bende bile kredisi bitmedi. seneye fazlada güvenme FFP belasının bittiği yok
bilgisiz konuşuyorsun. Sadece bonservis yasağımız bitiyor ama bu demek değilki
istediğimiz gibi harcayabiliriz. O kalkıyor ama ondan daha kötüsü olan artı eksi dengesi
sıfıra iniyor yani eksi bütçe veremeyeceğiz. verdiğin an men gelir.
bu arada hocanın sözleri hoşuma gitmedi ama hiçte abarttığınız gibi ağlamamış
her zamanki üslubuyla konuşmuş bir nevi acele edin demiş yönetime bazen yazılanı okumak yerine dinlemek
daha net sonuçlar verir. kimsenin algınla oynamasına izin vermemiş yönlendirilmemiş olursun.
@Panjandrum hemşericilik suçlaması çok çirkin bir suçlama yönetimi hedef gösteriyor diyorsun
madem bu kadar hemşerici neden hemşerilerini hedef gösteriyor. Burda haksız itham
kabul edilemeyecek bir şeydir bu tür bir üslubu burda istemiyoruz bilgin olsun

Çevrimiçi Necmi

Hoca'nin soyledigi tek bir mantikli sey yazin o zaman. Mesele gitmekse ben de giderim diyor. Atari kes. Neyse ben daha fazla yorum yazmiyorun. Umarim hocanin gazina gelip sezon ortasinda yonetime sallamazsiniz burda. Adamlar 3 milyon euroyla kadro kurmaya calisiyor. Bizimki atara atar gidere gidere diyor. Cok acayip.
rahat ol burada çoluk çocuk yok senin kadar durum değerlendirmesi yapabiliyor herkes
gerektiğinde hak ettiğini düşünüyorsa yönetimide eleştirir hocayıda eleştirir.

Çevrimiçi Necmi

Şöyle bi bakıyorum da son zamanda forumda baya saçmalanmaya başlandı. Eskiden böyle değildi :(

Gesendet von meinem HTC One_M8 mit Tapatalk

yoo transfer dönemi genelde böyledir.  :D
lig başlayıp ilk galibiyetler gelmeye başlayınca rahatlama olur
oda ilk puan kaybına kadar ilk puan kaybında gene sallantı olur
kırılgan bir taraftar yapımız var. Birde sabırsızlar.

Çevrimdışı bjk4ever

Bence Ali Şaşal denilen kaleci Tolganın 2-3 seviye altı biri, Günay seviyesinde yani. Bence hiç skandal falan da değil sözleşme uzatılması makul seçeneklerden bir tanesi. Sözleşmesinde tolga as kaleci olacak yazmıyor, kim iyiyse o as kaleci olur tolga,fabri ya da boyko.
Ayrıca bir oyuncunun ne kadar kötü performans gösterirse göstersin sahada ıslıklamasını doğru bulmuyorum-taraftarın hakkı yok demiyorum-çünkü
1) Bu oyuncunun performansını direk düşürür.
2) Takım arkadaşlarınında performansını dolaylı düşürür.
3) Bu hocanın tercihine saygısızlıktır, hocayı istifaya kadar götürebilir kimse Şenol hocanın gitmesini istemez bence.
4) Az bucuk varsa bile piyasa değeri sıfıra iner, istesen de gönderemezsin bkz. Umut, Emenike(döndü dolaştı yine geldi)

Brugge maçında golden sonra tolga ıslıklanınca takımın nasıl oyundan düştüğünü gördüm, halbuki orda hiçbir şey bitmemişti.

Makul falan degil. Senelik 1.5 mio euro civari alacak ve vasattan ote bir kaleci degil. Adam oynadigi her 3/4 macta 1 takimin direkt gardini dusuruyor.

1 sikinti degil, tolganin performansi zaten daha fazla dusemez. Su an oynadigindan dusugu degaji ters yone yapip kendi kalesine golca atmasi zaten.

2 takim arkadaslarinin asil performansini tolga dusuruyor, resmen hatalariyla negatif enerji veriyor takim. Sporting deplasmanina bak; orada bjk seyircisi yoktu, ama tolga golu hediye edince 70 dk rakibe top gostermeyen takim coktu.

3 hoca'nin yanlis tercih yaptigi ortada. Antrenorler Allah degil herseyi dogru yapsin. Zamaninda Bilic Veli ve Pektemeki Oguzhan ve Cenk'e tercih ediyordu. Hatali tercihe saygi falan duyulmaz.

4 tolga su an serbest kalsin; orta sira ve alti takimpar haric kimse istemez; onlarin da verecegi yillik ucret max 500k olur. Adamin degeri zaten 0, hatta zarar verdigi icin - bizim icin, daha dusemez yani.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Çevrimdışı cagdas44

ALT YAPI

Daniel Amokachi nin ikizleri Istanbul dogumlumu?
everton alt yapısında 5 yıl gecirmişler

saygılar

Kaynağın doğruluğu tartışılır ama ikiside UK doğumlu bu yazıya göre
http://citypeopleng.com/unveiling-ex-soccer-star-daniel-amokachis-5-kids/

Çevrimiçi Necmi

Makul falan degil. Senelik 1.5 mio euro civari alacak ve vasattan ote bir kaleci degil. Adam oynadigi her 3/4 macta 1 takimin direkt gardini dusuruyor.

1 sikinti degil, tolganin performansi zaten daha fazla dusemez. Su an oynadigindan dusugu degaji ters yone yapip kendi kalesine golca atmasi zaten.

2 takim arkadaslarinin asil performansini tolga dusuruyor, resmen hatalariyla negatif enerji veriyor takim. Sporting deplasmanina bak; orada bjk seyircisi yoktu, ama tolga golu hediye edince 70 dk rakibe top gostermeyen takim coktu.

3 hoca'nin yanlis tercih yaptigi ortada. Antrenorler Allah degil herseyi dogru yapsin. Zamaninda Bilic Veli ve Pektemeki Oguzhan ve Cenk'e tercih ediyordu. Hatali tercihe saygi falan duyulmaz.

4 tolga su an serbest kalsin; orta sira ve alti takimpar haric kimse istemez; onlarin da verecegi yillik ucret max 500k olur. Adamin degeri zaten 0, hatta zarar verdigi icin - bizim icin, daha dusemez yani.

4. maddede söylediklerini çok yakın bir zaman zarfında ismail içinde bu forumda söylendiğini
duymuştum o zaman verdiğim cevabın aynısını söyleyeyim takım bulma süresi 24 saati bile geçmez ve Beşiktaşın verdiğini hemen verirler
dünyayı herkes senin gözünle görmüyor. Tamam Beşiktaşın birinci kalecisi olacak kapasitede değil
bize göre ama tolga dediğin gibi kötü bir kalecide değil. 3-4 maçta bir takımın gardını falanda düsürmüyor
istatistikler hiçde senin söylediklerini söylemiyor geçen sene en çok kurtarış yapan kaleci birinci kaleci olmasa
bile Beşiktaşın ideal ikinci kalecisi olur en azından volkan demirelden daha iyi bir kaleci olduğu kesin :D
fener ikinci kaleci bulamadığı için yabancı kaleci kiralıyor gs bize bonservis ödedi cenk için Türkiyede yerli kalecimi varda
elindekini bu kadar kolay gözden çıkarıyorsun TR deki yerli iyi statüde 3 kaleciden biri göndermek ciddi ahmaklık olur.
birinci kaleci olarak bile şampiyon olabildiysek pekalada ikinci kaleci olarak idare eder. Bırakın artık kinle konuşmayı
eleştirinizde o kadar çok kin ve nefret varki haklı bile olsanız inandırıcılığını yitiriyor.
işin içinede Allahı karıştırmayın bence her şeye hata gözüyle bakılmaz o zaman biride çıkar sakat doğumlar hastalıklar
depremler doğal afetler allahın eseri der. yada hatalı dediğin kişilerde Allahın üretimi Allaha saygısı olan insanın yarattığı
kulunada saygısı olmalı kin nefret kusmamalı kusuru kabul etmeli doğanın kendisi mükemmel değilki ormana bakıyorsun dümdüz ağaçların arasında
bir ağaç eğri büğrü büyümüş anlatmak istediğim görüş senin görüşün ama herkes bunu böyle düşünmek zorunda
değil sen oyuncular adına düşünüyorsun taraftar adına düşünüyorsun sanıyorsun herkes senin gibi düşünüyor.
yorumun kendi düşüncelerin olsun başkalarının adına düşünme bence

Çevrimdışı bjk4ever

4. maddede söylediklerini çok yakın bir zaman zarfında ismail içinde bu forumda söylendiğini
duymuştum o zaman verdiğim cevabın aynısını söyleyeyim takım bulma süresi 24 saati bile geçmez ve Beşiktaşın verdiğini hemen verirler
dünyayı herkes senin gözünle görmüyor. Tamam Beşiktaşın birinci kalecisi olacak kapasitede değil
bize göre ama tolga dediğin gibi kötü bir kalecide değil. 3-4 maçta bir takımın gardını falanda düsürmüyor
istatistikler hiçde senin söylediklerini söylemiyor geçen sene en çok kurtarış yapan kaleci birinci kaleci olmasa
bile Beşiktaşın ideal ikinci kalecisi olur en azından volkan demirelden daha iyi bir kaleci olduğu kesin :D
fener ikinci kaleci bulamadığı için yabancı kaleci kiralıyor gs bize bonservis ödedi cenk için Türkiyede yerli kalecimi varda
elindekini bu kadar kolay gözden çıkarıyorsun TR deki yerli iyi statüde 3 kaleciden biri göndermek ciddi ahmaklık olur.
birinci kaleci olarak bile şampiyon olabildiysek pekalada ikinci kaleci olarak idare eder. Bırakın artık kinle konuşmayı
eleştirinizde o kadar çok kin ve nefret varki haklı bile olsanız inandırıcılığını yitiriyor.
işin içinede Allahı karıştırmayın bence her şeye hata gözüyle bakılmaz o zaman biride çıkar sakat doğumlar hastalıklar
depremler doğal afetler allahın eseri der. yada hatalı dediğin kişilerde Allahın üretimi Allaha saygısı olan insanın yarattığı
kulunada saygısı olmalı kin nefret kusmamalı kusuru kabul etmeli doğanın kendisi mükemmel değilki ormana bakıyorsun dümdüz ağaçların arasında
bir ağaç eğri büğrü büyümüş anlatmak istediğim görüş senin görüşün ama herkes bunu böyle düşünmek zorunda
değil sen oyuncular adına düşünüyorsun taraftar adına düşünüyorsun sanıyorsun herkes senin gibi düşünüyor.
yorumun kendi düşüncelerin olsun başkalarının adına düşünme bence

Ismail dogru ornek degil, cunku tamamen g.gonule misilleme olarak alinmis bir oyuncu. Kalitesinden vs dolayi gitmedi fbye. Sen ismail derse ben de bizde ilk 11 oyuncusu veya iyi futbolcu olarak gorulup bizden sonra cok daha dusuk seviyede takimlara gidip cok daha dusuk maas almis onlarca oyuncu sayarim.

Toraman
Simao
Ernst
Almeida
Sivok
Zapotocny
S.Kurtulus
Hakan Arikan
Schildenfeld

Daha sayayim mi?

Çevrimdışı bjk4ever

Kaldi ki o kurtaris istatistikleri de aldatici, cunku kalecinin ustune tingir mingir gelen top da 90dan cikarilmis top da 1 kurtaris olarak goruluyor. O istatistiklere gore tolga musleradan iyi kaleci, cunku daha az gol yedi ve daha cok 'kurtaris' yapti. Bunun ne kadar komik bir iddia oldugunu super kupada gorduk zaten. Muslera direk dibinden 2 top cikardi, penaltilarda kaledeki durusuyla psikolojik ustunluk sagladi. Tolga anca ustune gelen toplari tuttu, kendini zorlayacak ilk pozisyonda golu yedi ve penaltilarda kaledeki ezik buzuk dusuruyla adamlarin hayatinin en kolay penalti golunu atmasini sagladi. Ayrica tolga bence volkan demirelin 3 seviye asagisinda bir kaleci, alakalari yok. Oyuncularin karakterini gectim; her bjkli volkan-tolga takasinda sevincten havalara ucar; bir fbliye volkan-tolga takasi dersen neresiyle gulecegini sasirir.

Çevrimiçi Necmi

Ismail dogru ornek degil, cunku tamamen g.gonule misilleme olarak alinmis bir oyuncu. Kalitesinden vs dolayi gitmedi fbye. Sen ismail derse ben de bizde ilk 11 oyuncusu veya iyi futbolcu olarak gorulup bizden sonra cok daha dusuk seviyede takimlara gidip cok daha dusuk maas almis onlarca oyuncu sayarim.

Toraman
Simao
Ernst
Almeida
Sivok
Zapotocny
S.Kurtulus
Hakan Arikan
Schildenfeld

Daha sayayim mi?

bakıyorum şimdide fener yönetimi adına konuşuyorsun
misilleme yapmışlarmış ben bizde yıllarca oynayıp sonra daha düşük takımlara gitmiş oyunculardan bahsetmiyorumki
istersen yüzlercede sayabilirsin benim bahsettiğim bu kaleci kıtlığında Tr deki yerli pasaportlu piyasa değeri olan bir kaleci olması
sen bir milyon tane oyuncuda saysan bu gerçek değişmiyor. Gönderdiğinde yerine koyacağın alternatifi yok
tıpkı bize misilleme olarak aldıkları ismail gibi onunda gönderilmesine karşıydım bak yerine koyabileceğin bir yerli sol bek yok
daha dur cl kadrosu yapılırken listeye yazamayacağın oyuncuları görünce ve onların yerine yazmak zorunda kaldığın yerli oyuncuları
görünce şok geçireceksin o zaman ismailin tolganın değeri çıkacak ortaya şu anda tolga Gönül Necip var pektemek büyük ihtimal
kadro dışı hocanın konuşmasına göre takım bulmalı diyor düşün bunlar olduğu halde daha 5 tane oyuncu koymamız gerekiyor
kadroya bunlardan 3 ü kulübeye oturacak Tolga beğenilmiyor ama onun kalitesine yanaşacak yerli oyuncu bile yok alt yapıdan
bile 5 oyuncu çıkaramıyorsun tolga necip ve Gönül sayesinde 18 kişilik kadroyu doldurabiliyoruz tolga yazılmazsa iki yabancı
kaleci yazacaksın bu sefer ileride bir yabancı eksik olacak kadro yapılanması gitsin gitsinle olmuyor bir tarafta istekler var
diğer tarafta zorunluluklar. 22 yabancımız var 3 tane daha gelecek görünüşe göre 25 yabancı ve bunun sadece 15 ini cl
kadrosuna yazabiliyoruz birde böyle düşüneceksin sonra tolganın önemini göreceksin ali şaşal gibi ütopik düşüncelerle
ne cl ye gidebilirsin nede lige başlayabilirsin senin tavsiye ettiğin kaleci kendine takım bulamıyor Bu tolgayı değil
Beşiktaşı aşağılamak oluyor.
Birde sana tavsiyem tv den seyrederek oyuncu değerlendirme bazen çok yanılıyorsun. Burda genelde dikkat ettiysen
daimi maça gidenlerle uzakta olup tv de izleyenler arasında genelde görüş ayrılığı olur. Tolga benim kaç tane aha yedik
dediğim pozisyonu kurtardı şaşarsın geçtiğimiz sene nerdeyse her maç kurtardığı 3-4 pozisyon var.
Tolga Beşiktaşın kalecisidir. Bende birinci kaleci olacak performansını beğenmiyorum ama burada Beşiktaş oyuncusunu
aşağılayamazsın saygıyla bahsedeceksin eleştirinide saygı çerçevesinde yapacaksın yok yapamam diyorsan burda yazmayacaksın o zaman
eleştirme demiyorum bunu bir Beşiktaş oyuncusunun hakkettiği şekilde yap
birde bazı oyuncular vardır performansına bakılmadan kadroda tutulur Tolga böylemi bilmiyorum ama kadroda tutmakta
ısrar ediyorlarsa saygı duyarım demekki bizim göremediğimiz alanlarda bir önemini görüyorlar.
bazı arkadaşların dile getirdiği gibi hemşericilik falan gibi sığ düşünce içine girmem yüzlerce milyarın döndüğü
bir piyasada kimse bu kadar basite indirgenemez. heleki herkesin başarıya aç olduğu bir kulüpte hiç olacak iş değil

Çevrimdışı mylife1903

Gunaydin gunaydin, @Necmi abi erkenci gordum seni.

Bu hernanes az biraz farkli oyuncu sosadan, cok fazla tekme yer saglam kalirsa bence basarili olabilir. Tipik arjantili ve berazilyali farki var aralarinda. Sosa topa daha az dokunurken, hernanes daha kisa kisa ve sik oynuyor topla. Ligimizde is yapabilir aslinda ama fiziki durumunu bilmiyorum. Genc taraftar sevecektir boyle bir oyuncuyu. Keske kiralik olabilse yasi geldi adamin bonservis cope atilmis olacak.

Ebubekirjan ise bana eski fitbolcumuz mert dombrayi hatirlatiyor kosar mucadele eder, gol atar ama gol atana kadar sac bas yoldurur cinsinden.

Gomezden de sogudum suan, iyi bir leblebici alinsa gelmesini de hic istemiyorum ama avantajlari var gomezin, gel yarin basla, desen adam butun takimi, ligi camiayi taniyor uyum sureci yok.
Eto da bizde oynar hemi de iyi oynar, formasi da satilir.
Bu hernanes isi olursa guc kaybetmemis oluruz, gomez ve eto beraber olursa stoper almasalar da olur, devre arasi bakariz stopere,

Ayrica verimsiz oyunculardan mustafa bey ile yollar ayrilmali, veli bey icin bir sezon daha beklenmesini istiyorum ama mantigim sat sat sat diyor, ayrica iki yabanci kaleciyi de guzelce yaglayacaksin, cikartacaksin kirkpinar arenasina, vodafone arena da olur, o da olumlu yeke yek guresecekler, kazanan kalacak, kaybeden gidecek. Boylece tolganin arkasinda kimin oynayacagi da netlesmis olur.

Çevrimdışı bjk4ever

Ben hocayi haksiz buluyorum acikcasi.

1 kendisiyle celisiyor. Oynayanlar kalsin oynamayanlar gitsin diyor, sonra oynatmadigi ve canli yayinda elestirdigi tore neden gitti diyor. Bu celiski zaten.

2 ffpye tabi oldugumuz bilinen bir olay; sattigimiz kadar harcayabiliyoruz. Hocanin istegi dogrultusunda bizde oynamayan oyunculari yuksek bedellere satmak da zor, cok kaliteli oyunculari bedelsiz almak da. Yonetim denedi de, olmadi iste. Tore ve boyko icin beklenen teklifler gelmedi. 3 milyona kiralamak nispeten basarili ve marcelo, adriano icin butce yaratti. Bonservissiz n'koulou 4 milyon imza parasi istedi, zapata milanda kaldi, mandanda eplde oynamak istedi. Olmayinca olmuyor. Hele ki hala kadronda marcelo ve gomez gibi sende kiralik bulunan 2 oyuncu varsa isin daha da zor.

3 gs ve ts niye transfer yapiyor biz yapamiyoruz anlamiyorsa o kendi cahilligi. Gs oyuncu satisi da yapti, ki gs ve ts zaten seneye avrupa'da yok ve oyuncu bildirmesine gerek yok. Butce disindaki oyunculari avrupa kupalarina bildiremiyorsun. Biz de butce disina cikip oyuncu alabiliriz, ama cl'de oynamaz. Bunu kabul ediyorsa olur. Hocanin bu tur basit isleri bilmemesi sacmalik, kusura bakmasin.

4 gomez ve sosa konusunda yonetimin yapabilecegi seyler kisitli zaten. Sosa milana gitmek istedi; yonetim elinde tutmak icin herseyi yapti (yuksek bedel isteme ve yeni kontrat teklifi); milan parayi odeyince mecburen gitti. Gomez keza kendi kalmak istemedi ve gitmek istedi, silah dayayacak halleri yok. Darbe de tuz-biber oldu. Sosa ve gomez konusunda yonetim dogruyu yapti, elden gelen maksimim bu.

5 serdar ve eren konusunda sacmalamis. Biz de istedik gs aldi diye birsey yok. Fiyat sorduk sacma fiyat duyuncu vazgectik. Yonetim mumkun oldugunca anadolu takimlari ile muhatap olmak istemiyor (bkz eto'o), haklilar da. Ben yonetimi serdar ve erene 8 mio euro vermedi diye elestirmem, alkislarim. Elestirilecek biri varsa o da bu vasat oyunculari o paralara isteyen vizyonsuz hocadir. Ayni sey ozan konusunda yasandi hatirlarsaniz. Birimiz simdi keske senol hocayi dinleyip alsaydik ozani 7.5 milyona diyor mu?

6 hoca'ya asiri bir ego gelmis. Yonetimi elestirmeden evvel son 2 takimi trabzon ve bursa nasil dagilmis ona baksin. Dagilmayi gectim bursa'da oynatacak stoperi bile yoktu; simdi bizde elinde 4 stoper var mesela(omeruo ile 5). Rakibinde eren ve umut varken ve yokluktan forvette podolski oynarken sende cenk, omer, pektemek var ve 1 yabanci daha gelecek ustelik. Yonetim sana 2 tane ust duzey bek de aldi mesela.

7 hoca biraz da kendi tercihlerini sorgulasin. Gecen sene uefa'da final oynamis kaleci verdiler eline, gittin hemsehrini oynattin. Bu sefer ayriyetten istedigin fabri'yi verdiler eline, adam hazirlik maclarinda cok iyiydi, gittin yine tolga'yi oynattin. Barcelona'yla antrenmanlara cikmis adriano varken gittin solbekte tosic stoperde necip'i oynattin. Formda aras varken formsuz frei ve olcay'i oynattin. Biraz aynaya bak.

8 aciklamalar bence zamansiz ve yersiz. Transfer doneminin bitmesine daha 2 hafta var. Gil, gomez veya baska bir ust dusey forvet ve ust duzey bir orta saha gelirse ne yapacaksin? Tukurduklerini yalamayacakmisin? Gecen senenin gol ve asist krali da transferin son haftasi geldi, bunu unutmasin. Dogru yerine erken transferi dusunseydi yonetim sosa ve gomez yerine takimda ruiz ve n'doye olurdu ve sampiyon falan olamazdik.

Aciklamalarinin tamami sacma ve ozellikle yersiz, hic kusura bakmasin.

Çevrimiçi Necmi

Kaldi ki o kurtaris istatistikleri de aldatici, cunku kalecinin ustune tingir mingir gelen top da 90dan cikarilmis top da 1 kurtaris olarak goruluyor. O istatistiklere gore tolga musleradan iyi kaleci, cunku daha az gol yedi ve daha cok 'kurtaris' yapti. Bunun ne kadar komik bir iddia oldugunu super kupada gorduk zaten. Muslera direk dibinden 2 top cikardi, penaltilarda kaledeki durusuyla psikolojik ustunluk sagladi. Tolga anca ustune gelen toplari tuttu, kendini zorlayacak ilk pozisyonda golu yedi ve penaltilarda kaledeki ezik buzuk dusuruyla adamlarin hayatinin en kolay penalti golunu atmasini sagladi. Ayrica tolga bence volkan demirelin 3 seviye asagisinda bir kaleci, alakalari yok. Oyuncularin karakterini gectim; her bjkli volkan-tolga takasinda sevincten havalara ucar; bir fbliye volkan-tolga takasi dersen neresiyle gulecegini sasirir.

bir şeyi unutma bir maç değil lig performansından bahsediyorum Tolga şampiyon olmuş takımın kalecisidir
ve uzun lig maratonunda çıkartmıştır o performansı üstüne gelen topları tuttu diyorsan biz farklı maçları izledik demektir
Tolga bir kere uzaktan atılan şutlarda açık ara en iyi kalecidir onun sorunu ayak dibine atılan şutlarda birde sıfır ayak olması
zaten ayak dibine atılan toplarıda ayak olmadığı için çıkaramıyor onun dışında refleksleri iyi olan bir kaleci
dürüst bak olaya yediği golleri incele ne demek istediğimi anlarsın
volkanı Beşiktaş kalesinde görmek isteyen bir Beşiktaşlı bulabileceğini sanmıyorum en azından benim çevremde öyle biri yok
ben sevinçten havaya uçmam mesela fener forumlarını okumanı tavsiye ederim ts den dolayı tolgayı pek sevmezler ama
gülmezlerde emin ol dedim ya sen nefret gözleriyle bakıyorsun olaya volkanın portekizde yediği gollere bir bak elenmelerine
sebep olan hakemmi yoksa volkanmı anlarsın tüm fenerliler volkandan nefret ediyor. adamlığını geçtim kaleci olsa anlayacağım
ama bu tipik komşunun tavuğu vakkası
muslera iyi kaleci ama iyi çizgi kalecisi ben aslında kaleciliğini beğenmiyorum çizgi kalecilerini sevmem çizgide harikalar yaratır ama bir iki adım
öne çıktığında yolunmuş tavuk gibi bir musleraya dönüşüyor. yediği ve kurtardığı gollere bak ne dediğimi anlarsın
muslera bizim maçta harikalar yaratmadı bizim vuruşu yapan oyuncularımız çok acemice davrandı.
penaltıları bile biz kaçırdık. bu arada tekrar uyarıyorum Beşiktaş oyuncusuna hitap ederken daha saygılı ol
bu forumda Beşiktaş oyuncusuna hakaret atılma nedenidir.

Çevrimiçi Necmi

Ben hocayi haksiz buluyorum acikcasi.

1 kendisiyle celisiyor. Oynayanlar kalsin oynamayanlar gitsin diyor, sonra oynatmadigi ve canli yayinda elestirdigi tore neden gitti diyor. Bu celiski zaten.

2 ffpye tabi oldugumuz bilinen bir olay; sattigimiz kadar harcayabiliyoruz. Hocanin istegi dogrultusunda bizde oynamayan oyunculari yuksek bedellere satmak da zor, cok kaliteli oyunculari bedelsiz almak da. Yonetim denedi de, olmadi iste. Tore ve boyko icin beklenen teklifler gelmedi. 3 milyona kiralamak nispeten basarili ve marcelo, adriano icin butce yaratti. Bonservissiz n'koulou 4 milyon imza parasi istedi, zapata milanda kaldi, mandanda eplde oynamak istedi. Olmayinca olmuyor. Hele ki hala kadronda marcelo ve gomez gibi sende kiralik bulunan 2 oyuncu varsa isin daha da zor.

3 gs ve ts niye transfer yapiyor biz yapamiyoruz anlamiyorsa o kendi cahilligi. Gs oyuncu satisi da yapti, ki gs ve ts zaten seneye avrupa'da yok ve oyuncu bildirmesine gerek yok. Butce disindaki oyunculari avrupa kupalarina bildiremiyorsun. Biz de butce disina cikip oyuncu alabiliriz, ama cl'de oynamaz. Bunu kabul ediyorsa olur. Hocanin bu tur basit isleri bilmemesi sacmalik, kusura bakmasin.

4 gomez ve sosa konusunda yonetimin yapabilecegi seyler kisitli zaten. Sosa milana gitmek istedi; yonetim elinde tutmak icin herseyi yapti (yuksek bedel isteme ve yeni kontrat teklifi); milan parayi odeyince mecburen gitti. Gomez keza kendi kalmak istemedi ve gitmek istedi, silah dayayacak halleri yok. Darbe de tuz-biber oldu. Sosa ve gomez konusunda yonetim dogruyu yapti, elden gelen maksimim bu.

5 serdar ve eren konusunda sacmalamis. Biz de istedik gs aldi diye birsey yok. Fiyat sorduk sacma fiyat duyuncu vazgectik. Yonetim mumkun oldugunca anadolu takimlari ile muhatap olmak istemiyor (bkz eto'o), haklilar da. Ben yonetimi serdar ve erene 8 mio euro vermedi diye elestirmem, alkislarim. Elestirilecek biri varsa o da bu vasat oyunculari o paralara isteyen vizyonsuz hocadir. Ayni sey ozan konusunda yasandi hatirlarsaniz. Birimiz simdi keske senol hocayi dinleyip alsaydik ozani 7.5 milyona diyor mu?

6 hoca'ya asiri bir ego gelmis. Yonetimi elestirmeden evvel son 2 takimi trabzon ve bursa nasil dagilmis ona baksin. Dagilmayi gectim bursa'da oynatacak stoperi bile yoktu; simdi bizde elinde 4 stoper var mesela(omeruo ile 5). Rakibinde eren ve umut varken ve yokluktan forvette podolski oynarken sende cenk, omer, pektemek var ve 1 yabanci daha gelecek ustelik. Yonetim sana 2 tane ust duzey bek de aldi mesela.

7 hoca biraz da kendi tercihlerini sorgulasin. Gecen sene uefa'da final oynamis kaleci verdiler eline, gittin hemsehrini oynattin. Bu sefer ayriyetten istedigin fabri'yi verdiler eline, adam hazirlik maclarinda cok iyiydi, gittin yine tolga'yi oynattin. Barcelona'yla antrenmanlara cikmis adriano varken gittin solbekte tosic stoperde necip'i oynattin. Formda aras varken formsuz frei ve olcay'i oynattin. Biraz aynaya bak.

8 aciklamalar bence zamansiz ve yersiz. Transfer doneminin bitmesine daha 2 hafta var. Gil, gomez veya baska bir ust dusey forvet ve ust duzey bir orta saha gelirse ne yapacaksin? Tukurduklerini yalamayacakmisin? Gecen senenin gol ve asist krali da transferin son haftasi geldi, bunu unutmasin. Dogru yerine erken transferi dusunseydi yonetim sosa ve gomez yerine takimda ruiz ve n'doye olurdu ve sampiyon falan olamazdik.

Aciklamalarinin tamami sacma ve ozellikle yersiz, hic kusura bakmasin.

doğru noktalar ama hocayada fazla haksızlık etmeyelim canlı yayında izledinmi yoksa basına göremi yorum yapıyorsun
saçmalama dediğin şeylerin çoğu aslında hocanın saçmaladığı şeyler değil ama bunları konuşmaması lazımdı bunlar basında çarpıtılacak
çoğunuda çarpıtmışlar. gece tekrar izledim ilk sinirli tepkim geçti aslında yönetime vurduğu yok transferlerin geç kaldığını söylüyor
ama bunun nedenlerinide söylüyor. hiçte öyle panik havasında değil birde sıkıntıyı cl olarak düşünerek konuşuyor
bence çok abartılmış konuşması ama konuşmamalıydı bunun kullanılacağı çok aşikardı heleki lig tvde

Çevrimiçi Necmi

Gunaydin gunaydin, @Necmi abi erkenci gordum seni.

Bu hernanes az biraz farkli oyuncu sosadan, cok fazla tekme yer saglam kalirsa bence basarili olabilir. Tipik arjantili ve berazilyali farki var aralarinda. Sosa topa daha az dokunurken, hernanes daha kisa kisa ve sik oynuyor topla. Ligimizde is yapabilir aslinda ama fiziki durumunu bilmiyorum. Genc taraftar sevecektir boyle bir oyuncuyu. Keske kiralik olabilse yasi geldi adamin bonservis cope atilmis olacak.

Ebubekirjan ise bana eski fitbolcumuz mert dombrayi hatirlatiyor kosar mucadele eder, gol atar ama gol atana kadar sac bas yoldurur cinsinden.

Gomezden de sogudum suan, iyi bir leblebici alinsa gelmesini de hic istemiyorum ama avantajlari var gomezin, gel yarin basla, desen adam butun takimi, ligi camiayi taniyor uyum sureci yok.
Eto da bizde oynar hemi de iyi oynar, formasi da satilir.
Bu hernanes isi olursa guc kaybetmemis oluruz, gomez ve eto beraber olursa stoper almasalar da olur, devre arasi bakariz stopere,

Ayrica verimsiz oyunculardan mustafa bey ile yollar ayrilmali, veli bey icin bir sezon daha beklenmesini istiyorum ama mantigim sat sat sat diyor, ayrica iki yabanci kaleciyi de guzelce yaglayacaksin, cikartacaksin kirkpinar arenasina, vodafone arena da olur, o da olumlu yeke yek guresecekler, kazanan kalacak, kaybeden gidecek. Boylece tolganin arkasinda kimin oynayacagi da netlesmis olur.

uyumadım uyku tutmadı şimdi ofise geçeceğim
hernanes fiziki olarak kötü olma ihtimali olacağını sanmıyorum fizikle oynanan italya liginden
geliyor bir iyi yanıda defans liginden geliyor burda kapalı defanslara karşı çok iyi iş görebilir
ama bir yerde katılıyorum sosadan farklı sosa gibi kaleye yakın değil daha çok 8 numara gibi geldi bana
ozi ile değişerek oynayabilir. Birde kanatlarda oynayamaz gibi geldi direk orta saha aslında sosadan çok daha fazla iş görür bu yönüyle bizim
elimizde yeterince kanat alternatifi var ama orta sahanın her bölgesinde 6-8-10 oynayabilecek oyuncu
çok cazip geliyor bana sosanın yanlara kaçıp ordan ortalarını bulamayız ama işin gerçeğide bu sene onlara ihtiyacımız yok
iki hücumcu bekle zaten oyun sistemimiz değişeceği sinyalini verdi şenol hoca bu sene daha savunma güvenlikli oynayacağız
ve hücumcu beklere göre bir oyun disiplini kuracağız gibi burda orta sahanın daha dirençli olması gerekiyor veli tolgay hernanes-ozi
gibi atibayı dinlendirerek oynama ihtimalimiz var bazı maçları Veli iyileşmiş son ameliyatla diye duydum zaten hazırlıklarada
iştirak etti veli değerli bir oyuncu iki hücum bekiyle oynadığımız maçlarda velinin değeri anlaşılır geçen sene stoperleri beck üçlediği için
aramadık ama bu sene o lüksümüz olmaz hücum bekleri çıktığnda liberonun geride kalması gerekiyor Atibaya uygun olmaz o oyun şekli
akan oyunda haraketli atibayla durağan geri oyunundaki atiba aynı verimi vermez biliçin oyun tarzında velinin verimini bir düşün.
çok göreceğiz bu sene geriye yaslanıp  kontra oyununu işte burda hernanes çok işimize yarar
geçen sene hep saldıran saldırdıkça güçlü olan bir Beşiktaş vardı artık bence oyunun iki yönünüde oynayan bir Beşiktaş olacak
oyun içinde atlamalar yapacağız geçen sene bazı maçlarda bu nedenle tıkanmıştık buna çözüm olacak olympiakos maçında bunu
gördük kupa maçında hocanın karadeniz damarı tuttu :)

Çevrimdışı Culpable

Senol Hocanin videosu
http://www.ligtv.com.tr/haber/senol-gunes-lig-tvye-aciklamalar-yapti

Ben teknik olarak bakiyorum  ekonomik olarak bakmiyorum
Benim isim teknik  digerleri yonetimin  isi diyor
Teknik olarak sosanin satilmasini istemem ama ekonomik bir zorunluluk varsa buna  birsey diyemem  diyor adam

Su konusmalarda ben yonetime en kucuk atilmis bir laf duymadim .

Çevrimdışı atalay

Teknik adam verim aldığı oyuncusunu kaybetmek istemez. Tüm bu konuşmaları bu tondan söylemesi direkt mesajdır, zaten daha yüksek tonda yada başka bir üslup ile söylese o koltukta oturmaz, oturamaz. Hocayı çok eleştiririm, fakat düne dair söyledikleri gerçekler.

Çevrimdışı atalay

Beşiktaş'ın geçen sezon ki şampiyonluğunu anlatan 'dörtlünün' bonservis bedeli: €3,9 M. Mesele para eleştirisi ise bunu başaran aynı ekip. Bütçe aynı, demek ki akıl yada hedefte sapma var. 3,9'a şampiyon yapan ekip kurup, 20 küsur tane savunmacı almayı bazen gerçekten izah edemiyorum.

Çevrimdışı zekotha

Cok abartiyorsunuz Senol Hoca'yi. Bu takimi Mustafa Denizli bile sampiyon yapti. Gecen yil 2003 ten bu yana Besiktas'in en iyi kadrosu verildi kendisine. (Guti simao fernandes demeyin uzerim). 3 Milyon euroluk butcesi olan kulupten 6 transfer isteyerek Sampiyonlar liginde alinacak maglubiyetler icin yonetimi simdiden hedef gosteriyor. Biz 10 yesek de takimin, hocanin, yonetimin arkasinda dururduk. Biliriz cunku bu sene gs ve fb nin 5 kati kadar kombine sattik, az da olsa kadrodaki genc oyuncularimiz, sampiyonlar ligi deneyimi kazanacak, seneye su ffp belasi bitecek, kadro ona gore yeniden planlanacak, yeni stad rakiplere cehennem olacak. Ama kendisi simdiden sizlanmaya baslamis. Siz ne derseniz deyin, hoca benim gibi dusunen taraftar kitlesinin sabrini tolga ile yeterince test etmisti. Simdiyse kredisini tamamen tuketti.

Kusura bakmayın yedirmeyiz hocayı. Hocanın demek istediklerini iyi çözememişsiniz. Hocanın demek istediği << Ben "çok iyi transferler" değil "zamanında yapılan transfer" istiyordum gs, ts güya cezalı birçok transfer yapabildiler -bizim istediğimiz oyuncuları gs aldı hatta- biz şampiyon olduk transfer yapamıyoruz, hatta en çok transfer gereken bölgeler hala eksik ve en az transfer gereken bölgelere transfer yapıldı. şimdi mecburen en az 5-6 hafta oturmamış kadroyla maça çıkacağız buna ilk şampiyonlar ligi maçı dahil >>

peki hoca haksız mı?

Çevrimdışı atalay

Süreç içinde planlama konusunda düstur eleştirisi yaptığımda yada Töre vesaire konusunda Hocanın bakış açısını söylediğimde karşıt cevap verip, açıklamalardan sonra suspus olanlar sizi de yazdım listeye.
[ Son Düzenleme: 17 Ağustos 2016, 19:35:35 atalay ]

Çevrimdışı panic13

Süreç içinde planlama konusunda düstur eleştirisi yaptığımda yada Töre vesaire konusunda Hocanın bakış açısını söylediğimde karşıt cevap verip, açıklamalardan sonra suspus olanlar sizi de yazdım listeye.  :D

Yılın filmi;

ATALAY AND HIS ULTIMATE LIST/The force is rising

:P :P LOOOOL
Bizler, ne olursa olsun Beşiktaşlıyız.

https://medium.com/@kasimpasacanavari

Çevrimdışı Çağatay

Yılın filmi;

ATALAY AND HIS ULTIMATE LIST/The force is rising

:P :P LOOOOL

serinin ikinci filmi:

ATALAY STRIKES BACK!!

serinin üçüncü filmi

ATALAY The list whisperer  :D
Hope for the Best, Plan for the Worst

Çevrimdışı panic13

serinin ikinci filmi:

ATALAY STRIKES BACK!!

serinin üçüncü filmi

ATALAY The list whisperer  :D

Çok beğenilince devamı da gelecek;

ATALAY THE LAST LISTBENDER (fire, water, earth, tahta!)

:P :D :D
Bizler, ne olursa olsun Beşiktaşlıyız.

https://medium.com/@kasimpasacanavari

Çevrimdışı mylife1903

Çok beğenilince devamı da gelecek;

ATALAY THE LAST LISTBENDER (fire, water, earth, tahta!)

:P :D :D
Tahta deeel odun bikerem totunuzden element uydurmayin

Etiketler: