Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 114 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8371168 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı 38life

İkisi de lazım. Fazla mal göz çıkarmaz. Cenk'e ciddi teklif gelirse güzel fiyata onu da gönderdik mi, uluslararası tecrübesi yüksek iki üst düzey forvet bizi her kulvarda rahat ettirir.

Kulağa güzel geliyor ama ikisi de first class futbolcu. Yedek beklemezler. Anca çift forvetli bi sisteme geçersek mümkün bence.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı Kuntz

Kulağa güzel geliyor ama ikisi de first class futbolcu. Yedek beklemezler. Anca çift forvetli bi sisteme geçersek mümkün bence.

Bence hoca becerebilir ikisinden de verim almayı. Atıyorum ligde iç saha maçlarında çift forvetli bir sisteme geçebiliriz dediğin gibi. Ama onun haricinde bu işe girilmeden her ikisi ile de konuşulur, Avrupa'da ve deplasmanlarda rakibe göre ayrı ayrı değerlendirilebilirler. Beşiktaş'ın artık üzerine koyarak gittiği yıllardayız böyle iki tane uluslararası tecrübesi yüksek iki golcüyü bünyemizde barındırabilecek konumda olmalıyız. Böylece Avrupa ve ligi bir arada götürme ezberi iyice oturur kulüpte. Bu ezberi kazanmak çok önemli.

Çevrimdışı cursedofdragon

Matej Mitrovic: "UEFA Avrupa Ligi'nde Lyon'dan daha kolay bir takım da gelebilirdi, finalde Zlatan Ibrahimovic'i istiyorum"

#ÖZEL Stadın yarısı satışa sunulmadı Beşiktaş`a ayrılan yaklaşık 6.000 bilet tükendi..
Ama Beşiktaş taraftarı ayretten 4.000 bilet daha alarak 10.000 Beşiktaş`lı sahada olacak..:)

BİLGİ |
Caner Erkin, Demba Ba ve Ersan Gülüm, milli aradan sonra formaya kavuşuyor. (NTV Spor)

Çevrimdışı mellfred

BİLGİ |
Caner Erkin, Demba Ba ve Ersan Gülüm, milli aradan sonra formaya kavuşuyor. (NTV Spor)
Ersan'a çok lüzum yok ama Caner ve ba  dönmeli

Çevrimiçi murat

caner ersan ve ba yı heyecanla bekliyorum. ayrıca artık gökhan inler de kabak tadı vermeye başladı. en çok kazananlardan biri ama katkısı sadece maç öncesi tvitter gaz paylaşımı. büyük hayal kırıklığı. inşallah kendine gelir. hepsi bu kadar mı gökhan diyesi geliyor insanın. hocanın caner iyi olursa hızla adriano yu öne kanada monte edeceğini düşünüyorum. bazı adamlar içinde iyi olur bu.
senin bu görüşüne göre tolgay necip tolga vs oynamayan kim varsa hayal kırıklığı.benim görüşüme göre şenol hocanın gereksiz istikrar anlayışı.türkiye kupasında bile kadroyla çok fazla oynamadı.herkes bir atiba değil ençok onun ihtiyacı olmasına rağmen.

Çevrimdışı mylife1903

senin bu görüşüne göre tolgay necip tolga vs oynamayan kim varsa hayal kırıklığı.benim görüşüme göre şenol hocanın gereksiz istikrar anlayışı.türkiye kupasında bile kadroyla çok fazla oynamadı.herkes bir atiba değil ençok onun ihtiyacı olmasına rağmen.
@MURAT abi hocada azicik tutuculuk var ama.
Futbolculari zaten oynatarAk kazanmaya calisan bir dusunce yapicisinda senol gunes, verimsiz oyunculari bile israrla oynatiyor adam.
Kazanan 11i de fazla degistirmiyor. Sezonunda sonu geliyor hepitopu 9 mac kaldi, noye bu kadro ile cikiyorsun diye de elestirilmez bu saatten sonra.

Lyon eslesmesinde 180 dakika sonunda benim takimin bu seneki maksimumunu gorecegimiz konusunda inancim tam.
Su antalya maci keske azicik rotasyon deneseydi, bikkinlik geldi cocuklara. Yedek kulubesinde oturanlar kotu futbolcular degiller.

Ersan'a çok lüzum yok ama Caner ve ba  dönmeli

Ersan'ı tosic'e tercih ederim.

Çevrimdışı mellfred

Çevrimdışı ardiles

saydığınız oyuncuların yetiştikleri kulüp dünyanın en büyük alt yapı bütçesine sahip kulübü. Barcelonın bir yıllık La Masia bütçesine biz takım kuruyoruz bence temelden Barcelona örneği yanlış. Ha ama bir Sporting Lizbon bir Borussia Dortmund olabilecek potansiyelimiz yok mu tabiki de var.

barça altyapısından örnek vermek benim seçimim değildi. messi neymara karşı altyapıdan çıkan taze oyuncularla mı oynayalım sorusuna cevaptı sadece.

bahsettiğiniz kulüpler, evet daha orantılı altyapı örnekleri.

Çevrimiçi uğur07

Kesinlikle öyle bir görüşüm yoktu. Sadece ginler in daha hırslı olmasını beklerdim. Halinden memnun görünüyor

Çevrimiçi uğur07

Tarih konuşmak iyidir. Spor forumunda olsa da iyidir.

Fakat adam gibi rasyonel bilim olarak tarihi okumak gerekli. Senin gururunu okşuyor, sana iyi hisettiriyor diye tarihi o şekilde hissetmek kendini kandırmaktır. Kendini 3 ay kandırırsın, 3 sene kandırırsın, 10 sene kandırırsın fakat sonunda gerçek surata tokat gibi çarpar. Osmanlı tarihçisi Halil İnalcık ve İlber Ortaylı yeterince kitap, doküman sunmuştur Osmanlı tarihini anlamak için.

Osmanlı Fatihe kadar Türk devletidir, Fatih ve Fatih'ten sonra kozmopolit çok kültürlü bir imparatorluktur. Benim atam Osmanlı diyenlere de çok kulak asmayın. O arkadaşların ve benim de atalarım göçebe yörük Türkmendir yüksek ihtimal. Arada Osmanlı'ya isyan eder, Osmanlı beylerinin zoruyla toprağa yerleştirilir vergiden kırılır vs. (Bu Fatih ve sonrası 2. Dönem tabii).

Osmanlı devlet ve organizasyon olarak Bizansın devamıdır. Göçebe Kayı boyu büyük organizasyonu yönetmeyi bilmezdi elbet. Büyüdükçe de Roma - Bizans yönetimini benimsedi.(Savaş ganimeti+ticaret yollarını ele geçirme+toprak vergisi) Büyüdükçe de göçebe Türkmen kültüründen uzaklaştı. Çünkü imparatorluk demek tarım demektir, yerleşiklik demektir.

Mevcut bayrağımız ve Osmanlı'nın kullandığı sancak da esasında Bizans sancağıdır. Yıldız ve ay: Muhtemelen Bizans-Romadan önce de paganlar kullanıyordu bu simgeleri. Göğe tapan yıldız ve ay koyar bayrağına mantık olarak.

Fatih döneminde Türkmen beyleri divana alınmamaya başlamıştır. Bunun bir diğer sebebi de Türkmenler ezici çoğunluğunun Timur seferlerinde Timur'u desteklemiş olmasındandır.

Aynı şekilde Türkmenler Yavuza karşı da Şah İsmaili desteklemiştir. Çünkü Osmanlı göçebelere çok ağır hayvan vergileri uygularken Şah İsmail göçebe Türkmenlere divanında yer vermiştir.

Osmanlının son döneminde Türklükle alakası olmadığını padişah isimlerinden, divan şiirinden, paşaların, saray görevlilerinin etnik kökeninden anlayabilirsiniz.

600 yıl bir imparatorluk için müthiş bir süre. Elbette yıkılacaktı ve yıkıldı da. Yok darbeci subaylar yok Mustafa Kemal yıktı demek saçmalıktır.

300-400 yıl ekonomik paradigma ganimet, toprak vergisi, ticaret yolları idi. Cografi keşifler ve endüstri devrimi sonrası ise maden, teknik ve üretim oldu.

Osmanlı buna ayak uyduramadı. Doğaldır. 200 sene problemi çözmekle geçti. Son 100 sene adapte olmakla geçti.

Osmanlı hu atılımı orduda yaptı. Ordunun esas ihtiyacı olan bilim mühendislik+tıptır. Kaynakları ekonomik kullanmak ve askeri yaşatmak esaslıdır.

Bugün Türk doktorlarının iyi olmasının sebebi de budur. İnşaat konusunda becerikli olmamızın sebebi de budur.

Osmanlı İmparatorluktu. O dönemin paradigması öyleydi. 1800 lerin paradigması bambaşkaydı. Bugünün paradigması ise çok daha başka.

Toprak vergisi esas ise halife,  din önemlidir. Ama artık önemli değil. Senin duygularını okşaması bu gerçeği değiştirmiyor.

1800-1900 de Bilim ve teknikti geçer akçe. Eğitim önemliydi. Bugün eğitim ve bilim de tek başına yetmiyor. Girişimcilik ve özgür düşünce de yanınan eklenmesi gerekiyor.

Yani eğitim+demokrasi birlikte olması gerekiyor.

600 yıl öncesinin metodu ile en fazla kütür kütür vergi toplarsınız.

Toplanıyor da şu an ama işe yarayacağını hiç zannetmiyorum

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bravo harika yazmışsın.ama ne yazık ki bazıları için suya yazdın.

Çevrimdışı ardiles

işte Türkiye a milli takım oyuncu havuzu, lütfen açın bakın kaçı yurt dışı eğitimli oyuncuların kaçı yurt içi yetişmiş Türkiye liglerindeki yerli sayısına oranlayın.

Ülke 80 milyon genç nüfus çoğunlukta belki binlerce yerli futbolcu ekmek yiyor bu işten ancak 22 kişilik oyuncu havuzuna bile yarı yarıya yurt dışı patentli oyuncu giriyor.

son dünya kupasında almanya-gana maçını izliyordum.

almanyada yetişen boateng kardeşlerden kevin-pierce gana milli takımını jerome ise almanyayı seçmişti. maç başladı almanlar kevini neredeyse yiyecekti. hatırladığım kadarıyla 2. yarı başlarında iki kardeşte oyundan çıkmıştı.

almanları bilirsiniz aşırı milliyetçi cumhuriyetçidirler almanya söz konusuysa herşey geri planda kalır. sen ben oralarda auslander!

onlar yetiştiriyor biz sahipleniyoruz uzun süre buna müsade etmezler. üstelik türk ebeveynler değişiyor. şu an türkiyede doğup büyüyüp almanyaya göçenler çoğunlukta 10 yıl sonra orada doğmuş büyümüş ebeveynler çoğunlukta olacak, çocuklarının geleceğine daha farklı bakacaklardır.

Çevrimdışı ardiles

İşin bir başka tarafı altyapı oyuncusuna gösterilecek tahammül. Maalesef ülkemizde bu da çok zor genel taraftar profiliyle. Çünkü özellikle bizim gibi büyük İstanbul takımlarında ilk hedef şampiyonluk. Biz feda senesi yaşamasaydık belkide Oğuzhan Özyakup diye bir oyuncu almayacaktık veya alsak da ilk 11 oynatmaycaktık. Ki bizim altyapımızın bile oyuncusu değil genç oyuncuya dahi bazen tahammülsüz oluyoruz. İşte Eslem onun yaşında Fabregas Arsenalde düzenli 11 oynuyordu kesebilir mıyız şuan orta saha ikilisinden birinin yerine koyabilir miyiz?

aksine, altyapı oyucuları daha sempatik gelir.

eslem den örnek verirsek "altyapı oyuncusu işte böyle olur" dersek döngüye gireriz. beklentimiz daha kaliteli eğitimden geçmiş genç oyuncular. maalesef esleme yeterli eğitim verilmemiş.

Çevrimdışı ardiles

Hocam saydığınız oyuncuların yetiştikleri kulüp dünyanın en büyük alt yapı bütçesine sahip kulübü. Barcelonın bir yıllık La Masia bütçesine biz takım kuruyoruz bence temelden Barcelona örneği yanlış. Ha ama bir Sporting Lizbon bir Borussia Dortmund olabilecek potansiyelimiz yok mu tabiki de var. Ama yetişecek yetenek potansiyelinden ziyade yetiştirecek eğitimci kıtlığı var bu ülkede. Serpil Hamdi Tüzün demişsiniz tabiki çok çok büyük değer ve eğitimci hoca ama böyle büyük değerde hocalarımızın sayısı yok denecek kadar az memlekette. Nerden biliyorsun diyecekseniz de işte Türkiye a milli takım oyuncu havuzu, lütfen açın bakın kaçı yurt dışı eğitimli oyuncuların kaçı yurt içi yetişmiş Türkiye liglerindeki yerli sayısına oranlayın.

Ülke 80 milyon genç nüfus çoğunlukta belki binlerce yerli futbolcu ekmek yiyor bu işten ancak 22 kişilik oyuncu havuzuna bile yarı yarıya yurt dışı patentli oyuncu giriyor.   Belkide çok iyi eğitimci olacak hocalar da mevcut ancak a takım teknik direktörlüğüne soyunuyor bir çoğu çünkü alt yapıda para yok. Ancak Serpil hoca gibi idealist öğretmenlerle yürüyecektir bu iş en nihayetinde. İşin bir başka tarafı altyapı oyuncusuna gösterilecek tahammül. Maalesef ülkemizde bu da çok zor genel taraftar profiliyle. Çünkü özellikle bizim gibi büyük İstanbul takımlarında ilk hedef şampiyonluk. Biz feda senesi yaşamasaydık belkide Oğuzhan Özyakup diye bir oyuncu almayacaktık veya alsak da ilk 11 oynatmaycaktık. Ki bizim altyapımızın bile oyuncusu değil genç oyuncuya dahi bazen tahammülsüz oluyoruz. İşte Eslem onun yaşında Fabregas Arsenalde düzenli 11 oynuyordu kesebilir mıyız şuan orta saha ikilisinden birinin yerine koyabilir miyiz?

Kısaca kısa vadede altyapıdan oyuncu çıkarmak falan hikaye hocam. Ülkenin görece avrupaya en çok oyuncu ihraç etmiş galatasaray takımı bile altyapı hocası olarak anlaştığı hocayı 2 ay sonra a takım teknik direktörü yaptı. Sorun Xavi ayarında oyuncu çıkarmakta değil sorun Xavi'nin Xavi olmasını sağlayan eğitimci zihniyette. Saygılar.

beşiktaş çıtayı yukarı koyuyor, renklilerin en büyük korkusu bu. küçük olsun kendi aralarında şampiyonluğu paslaşsınlar avrupada iki üç numara çeksinler onlar için yeterliydi. beşiktaş gibi trabzonda atak yapınca işin rengi değişti.

altyapı altyapı diyerek siyasetten medet umuyorlar şaşırdık mı? hayır. biri fetö yü ağzından düşürmez diğeri tam kadro saraya çıkar yalvar yakar yıldız takar.

m.ali yılmaz 6 dakikada türk futbolunu güzelce özetlemiş. altyapıdan transferlere avrupa kupalarından kulüp yönetimine herşeyin şifresi şu ufacık söyleşide saklı. vaktin varsa izlemelisin.

Çevrimdışı Orhan

Lyon yönetimi biletlere bu kadar ilgi olmasından dolayı Beşiktaşlı taraftarların biletleri aldığından şüpheleniyor.
- NTV Spor

Adamlar korkmuş sadece kombinilelere bilet satalım diyorlar :D  :evillol:
SanırImm onlarda kombineliler biletle giriyor bizde durum nasıl?

Çevrimiçi Necmi

SanırImm onlarda kombineliler biletle giriyor bizde durum nasıl?
bizde kombineler geçerli zaten olmasada bizim stadlara turuva yapamaz kimse
direk passodan engelleniyor BJK passo kartların dışına bizde bilet satışı yok. başka kulüp kartı
çıkarttın sonra bjk passo çıkarttın gene bilet alamıyorsun TFF passo yada satış yok
Beşiktaşlı olmayan biri stada ancak yönetim bilgisiyle girebilir. Artık kaçak girişde yok
bu sene başından beri hiç rastlamadım staddaki her delik kapatıldı. Gene ancak kaçak girişlerde
yönetim bilgisiyle olur.

Çevrimdışı ardiles

Barcelona'nın altyapı için senelik harcaması 25 milyon Euro.

Pique, Xavi yetiştirmek de bedava değil yani.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

barçayı bırakalım o halde daha mütevazi rakibimiz lyondan örnek verelim. sadece forumda adı geçen oyunculardan bahsedicem.

forumda iyi kaleci olduğu söylenen anthony lopes lyon altyapısından yetişme hatta 2. 3. kalecilerde.

stoperde diakhaby ve umtiti yine lyon altyapısından çıkma. sezon öncesi umtiti barçaya 25 m euroya transfer oldu. ellerinde hazır yetişmiş oyuncu olmadığından benzer oyuncu nkoulou yu transfer ettiler.

atibaya benzetilen gonalons

hücum hattında beğenilen oyunculardan tolisso, rachid ghezzal ve nabil fekir

yine forumda bize karşı oynamaması umulan lacazette hepsi lyon altyapı oyuncusu.

barça gibi 25 milyonlara gerek yok. 2 m euro bile yeter şu oyuncuları yetiştirmeye.

tigana tigana tigana....

Etiketler: